De buitenlandse pers en het „Irene-mysterie" J POLLE, PELLI EN PINGO WILLEM RUYS en bondig) „Als roken wegvalt krijgen andere ondeugden hun kans' AGENDA Legerpredikanten moeten over herderlijk schrijven zwijgen Stor en Fips in het land van Zjoezoe I Extraatjes voor bouwvakkers Huis wordt „verhuisd'1 voor rijksweg Psychiatrisch rapport bleef lang uit Twee doden in het verkeer Boerderij afgebrand in Cromvoirt Echo II is nog een paar avonden te zien Proef met verlichte straatnaamborden Zelfde temperatuur ZOMERCRUISES ZATERDAG 8 FEBRUARI 1964 2 Snikken Familie De Zwijger KONINKLIJKE R O T T E R D A M S C H E LLOYD Professor Querido tegen anti-rookacties Haarlem elsen-IJ muiden Boycot tegen melkhandel is afgelopen in Gorinchem Ds. Landsman in Hervormd Nederland Beverwijk is Het Britse publiek staat perplex over wat men er het drama van Soestdijk, Den Haag en Madrid noemt. „Wij heb ben altijd gedacht, dat de koninklijke familie in Holland grotere vrijheid bezat dan die in Engeland", zegt men. De Irene-crisis beslaat met rare op schriften de voorpagina's van de Londense populaire bladen, speciaal van de beide boulevardbladen, de Evening Standard en de Evening News. De kop luidde: „Irene: Juliana plans secret flight" bereidt een geheime vlucht voor), maar in de laatste editie stond nog het belangrijke be richt, dat de prinses zaterdag naar huis zou terugkeren. De Standard slaagde er vrijdagavond in de frontpagina voor dit bericht opnieuw op te maken met een dubbele kop over de behele breedte: „Irene to fly home again" vliegt weer naar huis). De Daily Mail schrijft „Negen dagen die liefde in crisis veranderden", waarin een overzicht van de gebeurtenissen wordt gegeven. Het blad schrijft dat de kern van het conflict is dat de koningin haar constitutionele rol volkomen heeft vergeten en haar ministers nooit heeft geraadpleegd. „Toen de koningin op 4 februari uit Inns bruck naar Nederland vloog wist ze niet, dat haar dochter's verloving was verbro ken. Pas bij haar aankomst op Soestdijk heeft men haar dit verteld. De koningin barstte in snikken uit. Als een moeder, die ■chter haar dochter had gestaan be schouwde ze de ministers als haar vijan den", aldus de Mail. „Doordat de regering met aftreden had gedreigd werd koningin Juliana, die haar verliefde dochter wilde verdedigen, ge dwongen te erkennen dat de grondwet de doorslag moet geven. Maar donderdag be ging zij met de beste bedoelingen een tweede ernstige fout: moederliefde". Tal van buitenlandse journalisten ver dringen zich de laatste week in het inter nationale perscentrum „Nieuwspoort" aan de Hofsingel in Den Haag. Wanhopig uit barstende Italianen, stoïcijnse Engelsen, verbaasde Spanjaarden en zwijgzame Zwe- den. Ruim dertig journalisten zijn komen af- I snellen op de berichten over spanningen tussen hof en regering, over het mysterie van de katholiek geworden verdwenen prin. ses, over abdicatie, over het toch doorgaan I van de verloving, kortom, over die hele heksenketel van halve en hele onwaarhe den, die al dagen in Nieuwspoort en in Ne- derland te borrelen staat. Geharde verslaggevers, gewend zich in I alle stituatie dadelijk en trefzeker een weg te banen, voelen zich in dit voorlichtinglo- ze Nederland, in dit koele, zwijgende Den 1 Haag stuurloos. De mannen van France Soir en Dagens Nyeter, van de Corriere del Sera en de Daily Sketch dolen juist als hun Nederlandse collega's door een va cuüm, waarin elke hypothese mis of raak kan zijn, elke conclusie voorbarig of on- juist. Toen gisteravond de journalisten einde lijk weer enig houvast kregen. In het Brusselse „Het nieuws van de dag" wordt gezegd, dat „de familie De Zwijger tol betaalt voor de slechte pu blic relations" Het blad schrijft dat de geheimzinnig heid bij de bekendmaking van de over gang van prinses Irene naar de rooms-ka tholieke kerk op scherpe wijze het onbe vredigende voorlichtingsbeleid markeert dat sinds jaar en dag door het Nederland se koninklijke huis en zijn adviseurs wordt gevoerd. „Na het eerste schokkende nieuws en het voor velerlei uitleg vatbare officiële communiqué dat werd vrijgegeven is men van de reacties zo geschrokken dat alle betrokkenen zich verder in stilzwijgen zijn gaan hullen. Onder de „voorlichtings- Aquamarijne oceaan langs Portugal. Betoverend bezoek aan Lissabon. Wonder van wit in Casablanca. Luxe en comfort geven cachet aan een cruise. Boeiende ex cursies aan land. Ceuta! Madeira! Teneriffe! De Azoren! 7, 9, 14 en 15 daagse cruises vanaf resp. f 390,- - f 490.- - f 760.- en f 830.- per persoon. Inlichtingen bij de erkende passage- en reisbureaus en bij het hoofdbureau Passagedienst van de Rotterdam - Veerhaven 4 telefoon 11 48 00 „Roken is meer dan een gewoonte, het is duidelijk een behoefte van de mens. Als men er werkelijk in zou slagen het roken uit te roeien zou men voor onaangename OAJxx guuu uuiiuui vyiiuv.1 vav. V WAiivo staking" ging een stroom van geruchten verrassingen komen te staan. De mens zal waarvan troebele „bronnen" gebruik maak- I naar iets anders omzien, zo is nu eenniaa ten. Achter de geringste aanwijzingen worden onvermoede feiten gezocht en ieder nieuwtje lokt een volgend gerucht uit". Stadsschouwburg, tot en met dinsdag 20 u.: Toneelgroep Ensemble met „De Klaploper" van Toergenjev. Regie: Peter Sjarov. Minerva Theater, maandag 20.15 u.: To neelgroep Studio met „Pas op dat je geen woord zegt" van Dimitri Frenkel Frank. Regie: Peter Oosthoek. Concertgebouw, maandag 19.30 u.: Haar lems Interscholair Comité Jeugdtoernooi (afdeling klassieke muziek). BIOSCOPEN Cinema Palace, 14, 19 en 21.15 u. en zon dag ook 16.15 u.: „Alleman", a.l. Frans Hals, 19 en 21.15 u. en zondag ook 14 en 16.30 u.: „Samson tegen Her cules", 14 j. Van maandag af 19 en 21.15 u.: „Nachtdienst vrouwenpolitie", 18 j. Lido, 14, 19 en 21.15 u. en zondag ook 16.15 u.: „Legioen des doods", 18 j. Van daag 23.30 u.: „Alleen de zon was getuige", 18 j. Zondag 11 u.: „Romeo en Julia", 14 j. Luxor, 14, 19 en 21.15 u. en zondag ook 16.15 u.: „De opgejaagden", 18 j. Minerva, vandaag 14.30, 19 en 21.15 u. en zondag 14, 16.15, 19 en 21.15 u.: „Gekken trekken de kaart", a.l. Maandag geen film voorstellingen. Rembrandt, 14, 19 en 21.30 en zondag ook 16.30 u.: „Geluidloos als de nacht", 14 j. Zondag 11 u.: „Nepal, troon der goden", a.l, Roxy, vandaag 14.30, 19 en 21.15 u. en zondag 14, 16.15, 19 en 21.15 u.: „Misdaad uit zelfverdediging", 14 j. Van maandag af 14.30, 19 en 21.15 u.: „Stengun Kelly", 18 j. Studio, vandaag 14.15 u. en zondag 14 16.15, 19 en 21.15 u.: „De schooier". 18 j. Zondag 11 u.: „Lords of the forest", a.l. Monopoie (Zandvoort), 20 u.: „De vogels", 14 j. Zondag 14.30 u.: „Tarzan de gewel dige", a.l. Van maandag tot en met woens dag geen filmvoorstellingen. TENTOONSTELLINGEN Frans Halsmuseum (Gr. Heiligland 62) Werken uit de Haarlemse school van de 16de tot en met de 19de eeuw. Dagelijks geopend van 10-17 uur en zon- en feest dagen van 13-17 uur. „In 't Goede Uur" (Korte Houtstraat Nieuwe Kerksplein) Tentoonstelling van tekeningen van Hans Mulder. Dagelijks geopend van 10-18 uur en van 20-24 uur. Tot 29 februari, 's Zaterdags en zondags van 10-18 uur en van 20-21 uur. Dagelijks grammofoonplatenconcert van 21-22 uur Mozart. Vishal (Grote Markt): Tentoonstelling „Hedendaagse Engelse typografie en boe ken". Tot 8 maart. Dagelijks van 10-17 u en 's zondags van 13-17 u. Kunstcentrum „De Ark" (Nieuw Heilig land 1-3)Tentoonstelling „5 tot 500" Dagelijks geopend van 10-20 uur. Klassiek grammofoonplatenconcert van 20-23 30 u. Woonhuis Van Looy (ingang KL Hout weg 103): Geopend donderdags van 10- 12,30 en van 13.30-17 u. Zon- en feestdagen van 14-17 uur. Museum Huis Van Looy (Kleine Hout weg 103, ingang Kamperlaan): tentoonstel ling: Verkenningen met de tekenstift; facsimiles, Hollandse tekeningen 17e eeuw uit de collectie B. H. de Roos. Tot en met 16 februari. Geopend dagelijks van 10- 17 u. en op zon- en feestdagen 14-17 uur, Teylers Museum (Spaarne 16) Tentoon stelling van tekeningen van de Hollandse Italiaanse en Franse school uit de 16de tot en met de 19de eeuw. Dagelijks, behalve maandag, geopend van 1115 uur en de eertse zondag van de maand van 1315 u Bisschoppelijk Museum (Jansstraat 79) Oude religieuze kunst, schilderijen mid deleeuwse beeldhouwwerken, handschrif ten en kunstnijverheid. Dagelijks (be halve maandag) geopend van 10 tot 12.30 en van 13.30 tot 17 uur. Zon- en feestdagen van 14 tot 17 uur. DIVERSEN Café-chantant „Adam en Eva", Raam vest. Cabaret ,,'t Is Zonde", door Frans en Fiet Koster, Carry Tessen. Cees van Ooyen en Enrico Neckheim (piano). Dage lijks geopend (behalve maandag) van 20 u af Cabaret van 21-23 15 uur Waag-Taveerne: Iedere vrijdag, zater dag en zondag van 20-1 u het programma „Wiedewagen" van Coby Schreyer en Ronnie Potsdammer. (Zie verder Uitgaan in Haarlem" in de krant van vrijdag 7 februari). ZATERDAG 8 FEBRUARI City, 19 en 21.15 u.: „Spionage in Hong kong". Stadsschouwburg, 20 u.: „Daar komen de tanks". Gebouw Snelliusstraat 41, 20 u.: Dans avond „Criterion", met muziek van „The Aces". Patronaatsgebouw, Willemsbeekweg, 20 Carnavalsfeest Katholiek Vrouwen gilde. Pieter Vermeulenmusseum, Cultureel Centrum, dagelijks (behalve zondag): 9.30 tot 12 en 14 tot 16.30 u. ZONDAG 9 FEBRUARI City, 14.30 u.: „Tarzan's vlucht"; 19 en 21.15 u.: „Spionage in Hongkong". Stadsschouwburg. 15 u.: „De rode kaper kapitein"; 20 u.: „Daar komen de tanks". Expositiezaal, Heidestraat, 14 tot 17 u.: Tentoonstelling „Felison". De Jeugdsluis", Kanaalstraat, 10 30 u.: Bezinningsmorgen K.A.J.-afdeling Kenne- merland. Patronaatsgebouw, Willemsbeekweg, 19.30 u.: Dansavond K.A.J., met muziek in „The Thunderrollers". MAANDAG 10 FEBRUARI City, 20 u.: „Caroussel van het nacht leven". Stadsschouwburg, geen bioscoopvoor - stelling. Cultureel Centrum, 20 u.: Jaarvergade ring Ned. Inst, voor Volksontwikkeling en Natuurvriendenwerk. Gem. Openbare leeszaal en bibliotheek, Plein 1945: 14.30 tot 17.30 en 19 tot 21.30 u.; filiaal Velsen-Noord: 14 tot 17 u.: fi liaal Santpoort: 14 tot 17 en 19 tot 21 u. R.K. Openbare leeszaal en biblotheek, Willemsbeekweg 96: 14.30 tot 17.30 en 19 tot 21 u.: parochiezaal, Venusstraat: 15 tot 18 en 19 tot 21 u.; Jozefhuis, Velsen-Noord: 14 tot 17 en 19 tot 21 u.; filiaal Santpoort: 14 tot 17 en 19 tot 21 u. zijn natuur, en dat andere zou wel eens schadelijker kunnen zijn dan roken". Dit is de mening van prof. dr. A. Queri do, directeur van het instituut voor socia le geneeskunde van de universiteit van Amsterdam. Prof. Querido is voorts voor zitter van de Nederlandse vereniging voor geestelijke volksgezondheid en Eerste Ka merlid voor de P.v.d.A. In die laatste kwaliteit heeft hij enkele dagen geleden tijdens de behandeling van de begroting van Sociale Zaken en Volks- De regering heeft ter verdere stimu lering van de woningbouw in Nederland een drietal nieuwe maatregelen afgekon digd voor hen die zich in de 24 rijkswerk plaatsen in ons land laten omscholen tot bouwvakarbeider. Hun zal een extra loon dervingsvergoeding worden verstrekt, die varieert van 6,75 tot f 15,75 per week. De bouwvakarbeiders, die hun opleiding hebben voltooid en in de Nederlandse bouwnijverheid werk hebben gevonden, ontvangen een uitkering ineens van f 3,- per cursusweek. Werknemers in het bouw vak krijgen een jaar nadat zij hun bouw vakwerk zijn begonnen nogmaals een uit kering ineens van 3,- per week, wan neer zij dat jaar in de Nederlandse bouw nijverheid werkzaam zijn. In Etten-Leur wordt volgende week vrij dag 14 februari over een afstand van 22 meter een zes jaar oud woonhuis ver plaatst met een inhoud van vijfhonderd kubieke meter en een gewicht van twee honderdduizend kilo. De garage, die los van het woonhuis staat en ook versleept wordt, weegt tweeentwintigduizend kilo. Het huis moet verdwijnen omdat het nieuwe tracé van de rijksweg juist over deze plaats is gelegd. gezondheid de aandacht getrokken door in de kamer te verklaren dat roken afgezien van het ellendige verband met longkan ker „de zindelijkste van alle menselijke ondeugden" is. Roken, aldus prol'. Querido. bergt niet in zich de sociale en lichamelijke ontwor teling van het alcoholisme, het mist de ge varen van sexuele uitspattingen, het bergt ook met de lichamelijke ontreddering in zich van de verslaving aan verdovende middelen, noch de morele en financiële ge volgen van de goklust. Hij gelooft dat men zich moet concentreren op het onderzoek naar de schadelijke stof fen in de tabak, opdat deze hieruit kun nen worden verwijderd". Er wordt leeds veel wetenschappelijk on derzoek door de tabaksindustrie zelf ver richt. Prof. Querido meent dat de voor keur moet worden gegeven aan een onaf hankelijk objectief wetenschappelijk onder zoek. „Het industriële onderzoek gebeurt veelal te gehaast en is meestal zeer ge richt. Tenslotte kan men dan vertellen in welke sigaret de minste teer zit, maar daar heb ik niets aan als ik niet weet wat de kankerverwekkende stof is. Het pu bliek gaat dan denken dat de filtersiga ret veiliger roken is, terwijl dat filter ge woon flauwekul is." De minister van Justitie, mr. Schol ten, heeft opdracht gegeven een onderzoek I in te stellen naar de oorzaak van het lan ge uitblijven van het psychiatrisch rap port over een 50-jarige inwoner van Gro ningen, die op 23 januari wegens dief- stal van een fiets door de rechtbank al daar werd veroordeeld tot tien maanden I gevangenisstraf met aftrek van negen maanden voorarrest en terbeschikkingstel ling van de regering. De officier van justitie had tegen hem zes maanden gevangenisstraf met aftrek en terbeschikkingstelling geëist. Zowel de verdachte als de officier van justitie zijn van dit vonnis in hoger beroep gegaan. De bewindsman deelt een en ander mee Binnenbrand. Een korte, felle binnen brand heeft gisteren in een bovenwoning aan de Haagse Poeldijkstraat gewoed. Twee woonkamers brandden uit, de zolder en de keuken kregen brandschade, de be nedenwoning kreeg wf terschade. De twaalf personen in beide woningen konden zich in veiligheid stellen. Naar de Antillen Generaal-majoor J. G. M. Nass commandant van het korps mariniers, is van Schiphol naar de Ne derlandse Antillen vertrokken. Hij gaat zijn jaarlijkse inspectiebezoek brengen aan de mariniersgarnizoenen op Curagao en Aruba. Generaal Nass was van 1951 tot 1955 commandant der mariniers op de An tillen. Onderscheiding. Tot ridder in de orde van de Nederlandse Leeuw is benoemd S. Rodrigues Pereira, opperrabbijn van de Nederlandse Portugees-Israëlitische ge meente, wonende te Hilversum. Gisternacht is op de Eperweg in Ernst I (gem. Epe) een personenauto, bestuurd door de 53-jarige A. J. Proper uit Vaassen, ge slipt en tegen een langs de weg staande boom gereden. De bestuurder was op slag I dood. De 76-jarige mevrouw Coenders-Bassi uit Rotterdam is gistermiddag op de Berg- singel om het leven gekomen, toen zij bij het uitstappen uit een bus struikelde en I een wiel over zich heen kreeg. De N.V.V.-bestuurdersbond in Gorin chem, die vorige week een boycotactie te gen de plaatselijke melkhandelaren begon, heeft deze actie gestaakt. De boycot, die werd ontketend naar aan leiding van de te hoge prijzen die in Go rinchem voor verschillende melkprodukten werden berekend, was bedoeld om de melkhandelaren te dwingen hun prijzen op normaal niveau terug te brengen. Door an=d o'p sStehjke vragen van een Prijz^chlk«ng vande ndnister mevrouw Singer- in het Tweede-Kamerlid Dekker (P.v.d.A.). De familie Van Roosmalen vader, I moeder en acht kinderen in het Vughtse gehucht Cromvoirt is dakloos geworden doordat de boerderij in vlammen op ging Twee kalveren en een koe kwamen om. „Wij hebben altijd betoogd, dat een die naar van het evangelie in de krijgsmacht geen andere taak heeft dan overal elders waar hij zijn ambtelijke werk verricht. En ook dat hij daarvoor ten volle de vrijheid krijgt, die hij nodig heeft. Daarom betreu ren wij het dan ook, dat achter dit uit gangspunt de laatste tijd allerlei vraag tekens zijn komen te staan". Dit schrijft ds. F. H. Landsman in „Hervormd Nederland". Hij wijst er op dat het conflict openbaar is geworden in de dezer dagen verschenen handelingen van de Tweede Kamer. „Uit de beantwoording door de minister van een vraag, die in het voorlopig ver slag over de begroting van Defensie voor kwam, blijkt namelijk dat de huidige hoofdlegerpredikant van oordeel is dat hij ZATERDAG 8 FEBRUARI Kennemer Theater, 19 en 21.15 u.: „De rust van een verdoolde", 23.30 u.: „Blitz- madels an die Front". Luxor Theater, 19 en 21.15 u.: „Alleman" W.B. Theater, 20 u.: „Met de vinger aan de trekker". ZONDAG 9 FEBRUARI Kennemer Theater, 14.30 u.: „Guerrilla strijd in de rimboe"; 16.30, 19 en 21.15 u.: De rust van een verdoolde". Luxor Theater, 14.30. 16.30. 19 en 21.15 u.: „Alleman". W.B. Theater, 14.30 u.: „Dodenval in Da kota"; 16 en 20 u.: „Dodenval in Dakota" MAANDAG 10 FEBRUARI Kennemer Theater, 19 en 21.15 u.: „De rust van een verdoolde". Luxor Theater, 19 en 21.15 u.: „Alle man". W.B. Theater, 20 u.: „Een meisje in dui zend gevaren". 98-99 Toen de feestelijke maaltijd was afgelopen, zouden de kabouters weer ver trekken. Maar eerst wilden ze nog iets in orde maken. Kijk eens, zei de kabouterburgemees- ter. In deze kist zitten nog 'n heleboel vuurpijlen; die moeten jullie maar hier houden! Ja, zeiden de anderen. Die kunnen jullie gebruiken, als de krauwauws mis schien toch nog eens terug zouden komen Ha, zei Blib. En dun maken wij ze weer goed aan 't schrikken! Juist, zei de burgemeester. Het zal wel niet nodig zijn, maar zeker is zeker! HOE KAM HET NEST NAT WORDEN, ALS £>16 POMP 6EEN 66HT6 POMP |s? „.SOVENOIEN ZIT MIJN NEST 6 RIN - 1>AT AM 6 WIET tJATf CAT IS6EEN ECHTE POMP HET MJKT MAARZO AH, IK V6RH6Ü6 M6 OP EEN i SLOK WATER.' WORDEN HALT, STOP,' NB! eservelegerpredikanten, die staan achter het rapport van de generale synode van de Nederlandse Kerk over de kernwape nen en die ook in dienst van deze visie getuigenis willen afleggen, niet kan ge bruiken bij herhalingsoefeningen. Hij roept ze daarom ook niet meer op. De minister verklaart dit standpunt te de len. Hij voegt hieraan, desgevraagd, toe dat dit tot nu toe alleen is voorgekomen met reserve-legerpredikanten. Als het ge val zich zou voordoen bij een predikant die voor langere tijd of in vaste dienst is, zouden plaatsing in administratieve dienst of eventuele andere maatregelen moeten worden overwogen! Ds. Landsman zegt, dat er reden is zich af te vragen of het antwoord van de minis ter in sommige opzichten wel geheel in overeenstemming met de feiten is. „Maar belangrijker is de vraag of door het beleid dat in dit antwoord is neergelegd, de posi tie van de krijgsmachtpredikanten niet in de wortel wordt aangetast. De hoofdlegerpredikant en met hem de minister eisen blijkbaar dat een legerpre- dikant, die ambtsdrager in de Nederlandse hervormde kerk is. zich van een herder lijk schrijven van deze kerk distancieert óf er het zwijgen toe doet! Het doet in dit verband eigenlijk weinig terzake of de hoofdlegerpredikant en de minister dit herderlijk schrijven al dan niet juist interpreteren. Wat wel terzake doet is de vraag of een dienaar van het evangelie in de krijgsmacht al dan niet de vrijheid heeft die voor de vervulling van zijn opdracht noodzakelijk is." De schrijver meent dat er alleen dan ook over te praten valt hoe hij deze vrij heid onder de gegeven omstandigheden op een verantwoorde manier kan benutten. „Wij hopen van harte dat er meer klaar heid zal komen in een thans wel bijzonder onduidelijke situatie. Ter wille van de vrij heid van het Woord van God. Ter wille van de jeugd van ons volk". De nieuwe Amerikaanse ballonsatelliet I Echo II zal 's avonds nog tot en met 12 februari te zien zijri Daarna volgt tot april een periode van onzichtbaarheid. Vandaag, zaterdag, is de Echo II om 18.04 I uur in het zenith en om 19.55 uur laag in het noordwesten te zien. Daarna is hij zichtbaar op 9 februari om 19.30 uur, op 10 februari om 19.07 uur, op 11 februari om 18.43 uur en op 12 februari om 18.20 uur, steeds in het westen. In Huizen wordt een proef genomen met verlichte straatnaamborden. Twee model len worden voor een kruispunt in de Crai- loseweg beproefd: een van een meter en een van zestig centimeter lengte. In een lichtbak zit een tl-buis. De witte letters zijn uitgespaard op het blauwe vlak van de lichtbak, die vijftien centimeter van Economische Zaken is dit intussen ge schied. Illlllllllllllllllllllllllllllllllllllllllllllllllllllllllllllllllllllllllllllllllllllllllllllllli Het KNMI deelt mede: De circulatie in onze omgeving wordt beheerst door een omvangrijk hogedruk- gebied, waarvan het centrum boven Zuid- Engeland ligt. Rondom dit hogedrukge- bied bewegen naast tamelijk diepe depres sies ook storingen van kleine omvang, de eerste op grote, de laatste soms op betrek kelijk kleine afstand van ons land. Het weer heeft daardoor een enigszins wisselend karakter. Zo viel er in de afge lopen nacht op de meeste plaatsen enige regen, terwijl vandaag een gebied met op klaringen over ons land trok. Dit opkla- ringsgebied wordt gevolgd door een nieuwe zone met bewolking, waarvan de neerslag activiteit evenwel kleiner is dan van zijn voorganger. De wind blijft noordwestelijk, terwijl er in de temperatuur maar weinig verandering komt. WEERRAPPORTEN Maximum-temperaturen c binnen- en buitenland v-g CL SS SS SS Den Helder mist nnw 6 4 Ypenburg half bew. nnw 7 5 Vlissingen mist nw 6 4 Eelde geheel bew. nw 6 5 De Bilt geheel bew. nnw 6 4 Twente motregen wnw 5 2 Eindhoven mist wnw *5 3 Z.-Limburg geheel bew. nw 4 2 Helsinki geheel bew. n -2 -14 Stockholm regen w 1 -3 Oslo onbewolkt windst. -2 -5 Kopenhagen half bew. w 1 0 Aberdeen onbewolkt wzw 10 1 Londen mist nw 6 -1 Amsterdam zwaar bew. nnw 7 4 Luxemburg geheel bew. nw 1 Parijs zwaar bew. nnw 5 1 Bordeaux onbewolkt nno 7 -4 Grenoble onbewolkt windst. 5 -6 Nice onbewolkt nnw Berlijn motregen nw 1 -3 Frankfort regenbui zw 2 -1 München sneeuw wzw -3 -8 Zürich mist zzo -1 -7 Genève onbewolkt no 2 -3 Locamo onbewolkt o 7 -6 Wenen geheel bew. wnw -1 -4 Innsbruck zwaar bew. zzw -1 -8 Athene geheel bew. n 3 Rome onbewolkt no 11 -5 Ajaccio onbewolkt nno 12 -2 Madrid half bew. windst. 12 -3 Mallorca regenbui no 11 5 Lissabon onbewolkt no 16 5 Zondag 9 februari Zon op 8.09 uur, onder 17.41 uur. Maan op 5.32 uur onder 13.29 uur. Maandag 10 februari Zon op 8.07 uur, onder 17.43 uur. Maan op 6.27 uur, onder 14.18 uur. Maanstanden 13 februari 20 februari 27 februari 14.01 uur 14.24 uur 13.39 uur nieuwe maan eerste kwartier volle maan Hoog en laag water in IJmuiden Zaterdag 8 februari Hoog water 11.58 uur en uur Laag water 7.08 uur en 19.52 uur. Zondag 9 februari Hoog water 0.43 uur en 13.15 uur. Laag water 8.27 uur en 21.03 uur. Maandag 10 februari Hoog water 1.51 uur en 14.10 uur. Laag water 9.32 uur en 22.00 uur. Het hoog en laag water te Zandvoort ia hoog is en aan lantaarnpalen is bevestigd. 10 tot 15 min. vroeger dan te IJmuiden.

IJmuider Courant | 1964 | | pagina 2