Schaatsdictator uitgefloten Noor Maier hield Liebrechts van de bronzen medaille af Russische ijshockeyers zijn onstuitbaar in „Gold rush" Opnieuw goud bij het skiën voor Claudia Bojarskich Olympisch goud kostte de Canadese bobbers 50.000 1 ONBEVREDIGEND t. Titel op 10.000 m. was voor het enfant terrible" Jonny Nilsson Tien kilometer in cijfers Sjoukje Dijkstra draagt de vlag Verdeling medailles „Ik heb echt geluk gehad" Tsjechen konden de Canadezen naar 3-1 score spelen Russin won op alle Noordse nummers Jf ZATERDAG 8 FEBRUARI 1964 9 R U C i «i m ii Bij sluiting Spelen Jonny Nilsson: Zweden geklopt v- ■- Zondag 9 februari Met als middelpunt Liebrechts stond een klein groepje Nederlanders langs de baan, vlak voor de tribune, nauwlettend het oog op de klok, het schema en de rijder op het Ijs: de 25-jarige gemeenteambtenaar uit Tonsberg, Fred A Maier, de man van het brons op de 5000 m. „Hij haalt het wel, hij haalt het niet". Kerdel en Lamberts probeer den Rudie moed in te spreken, maar steeds minder overtuigend wer den hun motieven. Nog steeds stond Liebrechts op de derde trede van het ereplatform. Langzaam maar zeker echter werd de De Zweedse vice-voorzitter van de In ternational Skating Union en de grote man van het hardrijden, Sven Laftman, is niet alleen door zijn bekende smette loze witte jas met witte bontkraag een opvallende figuur op de ijsbaan. Ook door zijn dictatoriale houding en optreden weet hij zich in de belangstel ling te plaatsen. Niet altijd pakt dit even goed uit, zoals vrijdag tijdens de 10.000 meter in Innsbruck. Degenen, die hem in eerste instantie attaqueer den, waren de Russen ende Ne derlanders. Bij de loting, die donderdagavond was gehouden, was door Laftman mee gedeeld, dat let wel: indien nodig om de vier paren de baan zou wor den schoongemaakt. Vlak voor Kositsj- kin en Verkerk, die als concurrenten van Laftsmans jonge landgenoot en be schermeling, Johnny Nilsson, mochten gelden, laste Laftman een pauze van tien minuten in om gelegenheid te geven de baan te vegen. Wat gebeurde ech ter: de schaaf ging er over, waardoor de ijslaag ruw werd, dus stroever! Hevige protesten van Russische en Nederlandse zijde. Zo hoog liep zelfs de woordentwist tussen Laftman en de coach van de Nederlandse ploeg Jan Charisius, dat Laftman dreigde Chari- sius de toegang tot de baan te ontzeg gen, ja, zelfs tot het stadion.Laft man hield voet bij stuk en legde het protest naast zich neer. Afgewezen! Toen de Noorse favoriet Per Ivar Moe moest rijden, kwam de reinigings auto, een waarde vertegenwoordigend van 70.000 gulden, wederom de baan op, nu echter weliswaar minder schade aanrichtend. De Noren, die bij de céré monie protocollaire van het Europees kampioenschap in Oslo enige weken ge leden Laftman dl op een schril fluitcon cert onthaalden, lieten zich nu evenmin onbetuigd. De sportieve Noren namen deze onsportieve daad niet. Bovendien was het geenszins nodig de baan te be werken. Die was goed, naar aller me ning. Behalve naar die van de Zweedse schaatsdictator Sven Laftman. grond onder zijn voeten weggegraven. Even kwam er hoop, toen Maier na twintig ronden (8000 m) de tijd van Liebrechts over deze afstand tot op een seconde was genaderd, na ifi het begin ruim onder het tijdschema van onze landgenoot te zijn ge bleven. De hoop bleek echter ij del. De sterke Noorse stayer bleek nog vol doende reserves te hebben voor een slot- offensief. Hij verwijderde zich verder van Liebrechts en in zijn opmars ging hij bovendien nog over zijn ploeggenoot Jo- hannesen heen. Liebrechts viel van het podium, waarop velen hem reeds hadden zien staan. Hij nam zijn verlies echter la coniek op en stak de baan over om Maier geluk te wensen. Met een vierde plaats op de 10.000 m, zou Liebrechts deze voor hem toch wel teleurstellende Olympische Spelen afsluiten. De tweede Nederlander, Verkerk, zou hier vanzelf ver verwijderd blijven. „Zil veren" Cees reikte ditmaal niet verder dan de 16de plaats, overigens geen schan de, wanneer in het klassement de Noorse kampioen Moe op de 13de plaats staat, ver achter zelfs op rijder als Zimmermann, Malkin en de Deen Stille. De Olympische titel was voor het Zweedse „enfant terrible" Jonny Nilsson, de wereldkampioen 1963, in wie zijn land genoten na zijn magere resultaten in de Europese titelstrijd in Oslo, waar hij op de 5 en 10 km respectievelijk op de zevende en vierde plaats eindigde en na zijn zesde plaats op de Olympische 5000 m, weinig of geen vertrouwen meer hadden. Het meest zal Jonny zelf wel verrast zijn ge weest over zijn overwinning, die voor hem tergend langzaam tot stand is gekomen: in een tijdsverloop van bijna zes uur. Zijn tijd van 15.50.1, 5.5 sec. boven het Olym pische record van Johannesen et* ruim 17 sec. boven zijn eigen wereldrecord, was namelijk gezien de omstandigheden een onbewolkte hemel en windstil weer bij anderhalve graad vorst en de faam, die reeds van de Olympische ijsbaan in Inns bruck is uitgegaan, geenszins imponerend. Het geluk was echter met Jonny Nilsson, die in het eerste paar startte tegen de Zwitser Rudy Uster. De zon bleef, maar er stak een stevige, venijnige wind op, die de tijden zeer na delig beïnvloedde. Met rijders als Zimmer mann, Malkin en Stille die allen onder de eerste tien zouden klasseren, terwijl zij toch moeilijk tot de „eerste serie" kunnen worden gerekend, profiteerde ook met Stille de in het vierde paar startende Liebrechts van deze nog gunstige om standigheden, al was er toen al een ken tering merkbaar. Na een openingsronde van 41 ging onze landgenoot verder in een tempo van 38 sec. per ronde, met daar tussendoor zo nu en dan ronden van 39. zelfs tegen het einde een van 40. Liebrechts, kennelijk uit op een revanche, draaide plichtmatig rond, zonder vuurwerk te laten zien, en, zo min nog veel waarde werd toegekend aan Jonny Nilssons 15.50.1 tenminste niet voor Olympisch goud mocht men eremetaal zien in Liebrechts' 16.08.6 Voor de Euro pese en Olympische kampioen op de 1500 m, de Rus Antsson, bleef de tijd on aantastbaar, ondanks een sterke eindsprint, al was het verschil minimaal: 0.1 sec. Het Olympische kampioenschap op de 10.000 meter heeft door sterk uiteen lopende windsterkte een onbevredigend verloop gehad, mede als gevolg van de grote inschrijving. Er startten totaal 17 paren in een tijdsbestek van tien tot vier uur. Hierbij waren vele rijders, die reeds bij voorbaat kansloos waren. Door hun deelneming hebben zij echter toch grote invloed op het resultaat gehad, want nu kwamen bijvoorbeeld Jonny Nilsson en Per Ivar Moe ruim vijf uur na elkaar in de baan, onder geheel ver schillende omstandigheden, waardoor een juiste graadmeter ontbreekt. Wij gunnen Jonny Nilsson zijn gouden plak, zoals ook Maier en Johannesen het zilver en brons. Maar vrede hebben wij er niet mee, omdat en daarvan zijn wij over tuigd onder gelijke omstandigheden een geheel andere uitslag uit de bus zou zijn gekomen. Niet alleen voor wat be treft bijvoorbeeld de eerste tien, maar ook wat daarachter komt. Het was jam mer, want voor het overige zijn de Olym pische schaatswedstrijden een groot sue ces geweest. De volgende aanval kwam van de win naar van de 5000 meter, de Noor Johanne sen, die toen echter al een sterke concur rent had gekregen in de wind. Langzaam maar zeker groeide Johannesens voor sprong op Liebrechts aan tot zes seconden. Op dat moment, na ruim 6000 m, lag de Noor zelfs nog steeds op gelijke hoogte met Jonny Nilsson. De inspanningen waren echter te groot. Aeolus had toegeslagen en Johannesen moest wijken. Zienderogen verloor hij terrein op Nilsson, van wie hij ver verwijderd zou blijven. Liebrechts wist hij echter nog voor te blijven en daarmee was het zilver voor de Nederlander reeds gedevalueerd tot brons. Zou hem ook dit nog ontvallen? Het eerste gevaar school in de oud wereldkampioen Kositsjkin en in Verkerk. De verovering van het zilver had Verkerk echter zoveel van zijn krachten geëist, dat hij al spoedig Kositsjkin in de rug keek om hem later geheel uit het oog te ver liezen. De Rus, die zeer goed begon en na 4000 m nog drie seconden onder de tijd van Nilsson zat (6.20 tegen 6.23) kon het hoge tempo niet volhouden, door de wind en door de toestand van het ijs, nadat de schaaf er over heen was geweest. Kositsj kin probeerde zo veel mogelijk buiten de stroeve baan van de schuiver te blijven. Dit kostt eechter vele, vele meters en steeds verder zakte Kositsjkin weg in het moeras, waar geen eer meer te behalen viel. Met een tijd van 16.19.3 zou hem slechts een zesde plaats ten deel vallen. Voor Verkerk stopten de chronometers op 16.53.4, wat niet meer gaf dan de zes tiende plaats. Ook de jonge, sterke Noorse kampioen Moe moest zich tegen de ele menten gewonnen geven en alleen Maier mocht toen nog in staat worden geacht Liebrechts een beentje te lichten. Hetgeen geschiedde: na een spannende strijd tegen de klok, waarin hij tot en met de twaalfde ronde nog gelijke kansen had als „lucky" Jonny Nilsson. De temposlag tegen de Zweed kon hij evenwel niet volhouden. Zilver, desnoods brons, werd nu zijn doel. Het werd de Nederlanders benauwd om het hart. Zou Maier de Nederlandse illusie op een derde medaille (na het goud van Sjoukje Dijkstra en het zilver van Ver kerk) verstoren? Met machtige slagen, de benen gehoor zamend aan een sterke wil, volgde Maier Jonny Nilsson het spoor, dat leidde naar het erepodium. Even scheen hij het bijster te raken, maar spoedig ving hij de draad weer op. Het werd duidelijk: Maier zou het redden en voor Liebrechts zou er geen bronzen me daille zijn. De aanklacht -tegen drie leden van de Amerikaanse Olympische ploeg in Innsbruck, die worden beschuldigd van autodiefstallen en verzet tegen arres tatie, is uitgesteld nadat advocaten er niet in waren geslaagd hen op borg tocht vrij te krijgen. De Amerikanen, een skiër en twee jodelers, zullen spoe dig voor de politierechter moeten ver schijnen. De uitslag van de 10.000 meter luidt: 1. Jonny Nilsson (Zwe.) 15.50.1, 2. Maier (Noorw.) 16.06,3. Johannessen (Noorw.) 16.06.3, 4. Liebrechts (Ned.) 16.08,6, 5. Ants son (Rusl.) 16.08,7, 7. Zimmerman (Did.) 16.22,5, 8. Terry Malkin (G.B.) 16.35,2, 9 Stille (Denem.) 16.38,3, 10. Ivar Nilsson (Zwe) 16.40,3, 11. Strutz (Oost.) 16.42,6, 12 Oestasjov (Rusl.) 16.45,5, 13. Moe (Noorw.) 16.47,1, 14. Launonen (Finl.) 16.49,8. 15. Olin (Canada) 16.53,3, 16. Verkerk (Ned.) 16.53.4, 17. Sandler (Zwe) 16.56,9, 18. De Riva (It.) 16.57,5, 19. Günter Traub (Did) 16.58,4, 20. Jaervinen (Finl.) 17.05,0, 21. Jür- gen Traub (Did) 17.08,9, 22. Aruga (Jap.) 17.09,9, 23. Choong Kim (N. Korea) 17.10,8 24. Sinbo (Japan) 17.11,3, 25. Tsend (Mong.) 17.12,4. Tijdens de ceremonie, die zondagavond in het ijsstadion van Innsbruck zal wor den gehouden ter gelegenheid van de slui ting van de negende Olympische Winter spelen, zal de Nederlandse vlag worden ge dragen door chef de mission Cees Kerdel. De Olympische kampioene kunstrijden Sjoukje Dijkstra zal met nog enkele win naars en winnaressen van gouden medail les de officiële Olympische vlag het sta dion uitdragen. Het toch al kleine Nederlandse contin gent in Innsbruck zal zondagavond nog be scheidener zijn. De schaatsenrijders zullen, zoals bekend, zondagochtend met de No ren naar Oslo vertrekken. De Nederlandse schaatsploeg zal in de komende week nog aan twee internationale wedstrijden in Noorwegen deelnemen. Na 30 onderdelen is de verdeling der medailles op de negende Olympische Winterspelen in Innsbruck als volgt: goud zilver brons Rusland 10 8 5 Oostenrijk3 5 3 Frankrijk 3 4 0 Duitsland 3 3 3 Finland 3 2 3 Noorwegen 2 6 5 Zweden 2 2 1 V.S1 1 2 Nederland:.. 1 1 0 Canada 1 0 2 Groot Brittannië 1 0 0 Italië 0 1 3 Noord Korea0 1 0 Jonny Nilsson, de 20-jarige winnaar van de Olympische 10.000 meter hardrijden, heeft volmondig toegegeven, dat hij echt geluk heeft gehad als eerste te kunnen starten. De slanke, donkerharige jongeman uit Filipstad, die voor wagenbouwkundig- ingenieur studeert, zei: „Toen ik finishte, betwijfelde ik of mijn tijd het zou houden tegen de Noren en de Russen die na mij kwamen. Maar er stak een sterke wind op en hét ijs werd beslist slechter na de eerste tien paren". Nilsson gaf ook zijn mening over het be twiste schaven van het ijs. „Ik heb het ijs niet geprobeerd, maar ik vermoed dat het niet best was voor de latere rijders en ik begrijp dat de Nederlanders en de Russen hebben geprotesteerd. Ik zou het ook heb ben gedaan". Pater David Bauer, de 38-jarige zwaar beproefde Canadese coach, kromp in el kaar. De „zekere" winst zou zijn ploeg dus toch nog ontgaan. Tot de minuut van de laatste speeltijd had Canada zijn voor sprong tegen Tsjechoslowakije kunnen ver dedigen. Toen kwam de dramatische om mekeer. Een doldrieste aanval van Josef Golonka op doelman Seth Martin vormde er de inleiding van. De Canadese goalie moest zich, in de zevende minuut van de laatste speeltijd, laten vervangen. De rust was uit de ploeg. Het publiek kon doen wat het wilde, het kon zijn favorieten niet meer redden. Doelpunten van Jiri Holik, Jan Klapach en Josef Cerny maakten, dat de 1-0 voorsprong van de Canadezen in een 3-1 nederlaag werd omgezet. Rusland, dat als enig land alle zes wed strijden won, kan hierdoor de Olympische ijshockey titel nauwelijks meer ontgaan. Wel kan, als de Russen vanavond van Canada verliezen, ook Tsjechoslowakije in punten nog gelijk komen, doch dan beslis sen de doelcijfers. En de 51-8 van Rusland is zelfs voor de bekwame Tsjechische ijs hockeyers volkomen onaantastbaar. Tot de veertiende minuut van de tweede speeltijd hebben de toeschouwers, die in de Canadezen duidelijk hun favorieten za gen, moeten wachten op hun eerste tref fer. Toen greep Rob Seiling zijn kans. Een pass van Barry McKenzie veranderde hij even van richting. Het was genoeg om Vladimir Nadrchal, de Tsjechische doel man, eindelijk te verslaan. Het scheen het hoogtepunt van een avond, die toch nog een enigszins Nederlands karakter kreeg omdat „zilveren" Verkerk uit handen van het I.O.C.-lid John Garland zijn onver wachte en zo verdiende medaille kreeg. Het was een weinig vriendelijke ont moeting. Canada raakte al na vijf minu ten Bob Forhan wegens een blessure kwijt, tien minuten later werd Vladimir Bubnik, de geroutineerde Tsjechische aanvoerder, van het ijs gedragen, nadat Henry Aker- veil hem had gehaakt. Een daad, die de Canadees op een uitsluiting van vijf minu ten kwam te staan. Bubnik kwam er aan zienlijk slechter af, met drie hechtingen in het ooglid kwam hij later op de baan terug. De leiding van de zwakke Finse arbi ters, die tegen de felheid van dit topduel niet opgewassen waren, was aan die on vriendelijke stemming niet vreemd. Hoewel de Canadezen zich vooral schaatstechnisch iets bekwamer toonden, ging de strijd aanvankelijk vrijwel gelijk op. De 0-0, waarmee de eerste speeltijd werd afgesloten gaf de verhoudingen al wilde het publiek dat nauwelijks weten dan ook vrij goed weer. Canada kreeg in de 15de minuut van de tweede periode eindelijk zijn verwachte treffer. Feller nog werd het toch al kei harde duel. Seth Martin, de populaire Ca nadese doelman, werd van de te felle charges het slachtoffer. Het werd een trieste avond voor reserve Ken Broderick, die hem moest vervangen. Zoals gezegd, drie Tsjechische treffers be slisten in nog geen vijftien minuten de strijd. Slechts een bronzen medaille zou, na deze dramatische avond voor de dappe re Canadese ploeg nog bereikbaar zijn. Mocht Zweden echter van Tsjechoslowa- kijke kunnen winnen, dan is het waar schijnlijk dat de ploeg uit het land van d» maple-leaf voor het eerst in de veertig jarige geschiedenis van de Olympisch» Winterspelen zonder medaille naar het vaderland zal moeten terugkeren. Het Zweedse legioen, hoog in de staan- tribune, schreeuwde de Iongen bijna kapot. De anders zo gedistingeerde Skandina- viërs in de ereloge, smeekten om een doel punt. Het was tevergeefs. In de laatste fa se van het beslist niet als „vriendelijk" t» kwalificeren duel was Rusland duidelijk de sterkste ploeg gebleken. Het spreekkoor, gedirigeerd door een lange Zweed met een nationale vlag, kon het „Heya Sverig» heya Sverige", nog zo eindeloos herhalen. Rusland zou voor 11.000 toeschouwers in het uitverkochte ijsstadion, ook zijn zesde wedstrijd van het Olympische ijshockey- toernooi gaan winnen. Verrassend was op deze voorlaaste dag van het ijshockeytoemooi de 3-2 neder laag van Amerika, de Olympische kam pioen van Squaw Valley, tegen het toch echt niet zo sterke Finland. De Amerika nen, woensdagavond reeds uitgeschakeld voor een Olympische medaille, startten weinig geïnteresseerd en stonden al snel met 2-0 achter. Wel volgde daarna een Amerikaans herstel, maar de nederlaag kon niet meer worden ontgaan. De strijd om het Olympisch metaal zal vanavond in het machtige ijsstadion van Innsbruck worden beslist. Tsjechoslowakije speelt dan tegen Zweden, Rusland tegen Canada. 1. Rusland 6 6 0 0 12 51— 8 2. Tsjechosl. 6 5 0 1 10 3511 3. Canada 6 5 0 1 10 30—14 4. Zweden 6 4 0 2 8 3913 5. Finland 6 2 0 4 4 929 6. Ver. Staten 6 1 0 5 2 22—30 7. Duitsland 6 1 0 5 2 1148 8. Zwitserland 6 0 0 6 0 650 De laatste wissel in de 3 x S kilo meter estafette dames in Seefeld, met links de Russische Eudokia Mershilo en rechts Claudia Bojars kich, die in deze wedstrijd haar derde gouden medaille verwierf. De namen van twee Russinnen zullen onverbrekelijk verbonden blijven aan de Olympische Winterspelen van Innsbruck: Lydia Skoblikova en Claudia Bojarskich. Deze twee prachtige sportvrouwen bezorg den hun land zeven gouden medailles. Ly dia Skoblikova veroverde viermaal goud bij het hardrijden en Claudia Bojarskich, evenals haar landgenote onderwijzeres, zegevierde op alle (Noordse) skinummers waaraan zij deelnam. Claudita Bojarskich, voor de spelen nog een ongeschreven blad in de ski-sport, had vrijdag een leeuwen-aandeel in de over winning van de Rusische dames op de 3 X 5 km estafete. Onder prachtige omstandig heden, de zon scheen en het parcours was door een verse laag sneeuw uitermate snel, noteerden Alevtina Kolchina, Eudo kia Mershilo en Claudia Bojarskich een tijd van 59 minuten en 20.2 seconden. De Russinnen waren de enigen die de 15 km binnen de zestig minuten aflegden. De Zwedse ploeg, die in Squaw Valley nog goud veroverde, moest nu genoegen nemen met de tweede plaats op ruim twee minu ten. Het hoogtepunt van de estafete is de strijd om de derde plaats geweest. De Duitse ploeg had Finland kunnen passeren doordat de Finse Sonja Pusula vlak voor de eerste wissel last had gekregen van een oogontsteking en daardoor ernstig gehan dicapt werd. Toini Poyesti, die als tweede startte, slaagde er dankzij een uitermate hoog tempo in de achterstand weer goed te maken en zelfs een voorsprong te ne men, die door Mirja Lehtonen, zilver op de 5 km, nog werd vergroot. De Finse maakte na Cluadia Bajorskich (18.53.8) en Eudokio Mershilo (19.09.4) met 19.19.4 de snelste tussntijd. De Zweedse ploeg kon zij echter niet meer bedreigen. De uitslag van de 3 X 5 km estafette voor dames luidt: 1. Rusland (Kolchina, Mershilo, Bojarskich) 59 min. 20.2 sec., 2. Zweden (Martinsson, Strandberg, Gus- taafsson) 1.01.27.0, 3. Finland (Pusula, Peys- ti, Lehtonen) 1.02.45.1, 4. Duitsland (Nest- Ier, Czech-Blasl, Dann hauer) 1.04.29.9, 5. Bulgarije (Dimonva, Vassileva, Stoeva) 1.06.40.4, 6. Tsjechoslowakije 1.08.42.8, 7. Polen 1.08.55.4, 8. Hongarije 1.10.16.3. Erwin Thaler trof het niet dat hij met zijn mannen als een van de eersten van de zeventien vierpersoons bobs „de goot" in moest. De lichte sneeuwval en de vorst van dondernacht (min negen graden) hadden de baan in Igls nu niet bepaald sneller gemaakt om de Canadezen van de eerste plaats te verdringen. Het lukte ondanks het werk van de zestig Oostenrijkse sol daten, die de gehele nacht had den gewerkt om de baan in voortreffelijke conditie te bren gen, niet. De zege ging naar Canada, het land dat zelf geen enkele bob baan bezit maar wel de be schikking heeft over een voor treffelijke ploeg, die niet alleen de Olympische titel greep maar zich na deze wedstrijden ook wereldkampioen mag noemen. Victor Emery, Douglas Ana- kin, John Emery en Peter Kirby hebben hun land de eerste gou den medaille van deze negende Olympische Winterspelen be zorgd en daarmee de vruchten geplukt van hun acht jaar du rende voorbereiding, die het viertal ruim 50.000 dollar heeft gekost. Van dit bedrag is het grootste gedeelte uit eigen zak betaald. Victor Emery's mannen hadden hun zege voornamelijk te danken aan hun record-race van de eerste dag toen zij hun lichtblauwe slee in 1 minuut 02.99 seconden door de 1500 me ter lange, bochtige „goot" joegen. De „intellectuele" Canadese ploeg Victor Emery (31 jaar) ingenieur, Douglas Anakin (34 jaar) leraar, John Emery (32 jaar) chirurg en Peter Kirby (33 jaar) geoloog) startten als volkomen outsider tussen de teams uit tien andere landen, waarvan Italië, Duitsland, Zwit serland en Oostenrijk, dankzij meer trainingsgelegenheid de grote favorieten waren. Stuurman Victor Emery maak te er na afloop van de wedstrij den geen geheim van dat zijn ploeg enorm veel had te danken aan de waardevolle adviezen van de Italianen, die tijdens de training hun tegenstanders voortdurend goede raad gaven. Een groot aandeel in de Cana dese zege heeft ook remmer Pe ter Kirby gehad, die de Cana dese slee, bijzonder kundig door de bochten leidde. De tweede Italiaanse ploeg, gestuurd door wereldkampioen Eugenio Monti, legde achter Oostenrijk beslag op de derde p'zats, waarmee de favoriet ge achte Italianen toch nog een medaille kregen. Italië I, met de Olympische kampioen Zardini aan het stuur, eindigde achter zijn landgenoten op de vierde plaats. De ruim 30.000 toeschouwers, die vrijdagmorgen vroeg reeds de tocht naar het koude Igls hadden gemaakt, onder hen be vond zich ook IOC-president, Avery Brundage, juichten de sympathieke Canadezen na hun zege hartstochtelijk toe. 12.5515.00: speciaal skispringen in het Bergislstadion. 18.4519.00: Nederlands commentaar op feiten en gebeurtenissen van de af gelopen dag. 20.0721.45: tot negen uur een door de Oostenrijkse tv vervaardigde samen vatting van de heden gehouden wed strijden. Daarna volgt de sluitings plechtigheid in het Ijsstadion in Inns bruck. 17.5018.30 (Hilversum 2): in het zon dagssportjournaal zal een uitzending vanuit Innsbruck plaatshebben. 20.1521.00 (Hilversum I): de sluitings plechtigheden van de Olympische Winterspelen in Innsbruck.

IJmuider Courant | 1964 | | pagina 9