i IN DE VTSHAL EN OP ZEE m „Duitsland, land zonder gezicht" Openbare leeszaal in Beverwijk Wereldgebedsdag voor vrouwen in Velsen-Noord Instuifcarnaval voor pater Metzelaar Feestavond van VARA- afdeling Beverwijk Havenberichten Russische schepen lastig gevallen Auto tegen lichtmast YVB (voorlopig?) leider af in 2A naar Rotterdam Vermiste tjalk zat op zandplaat Full Speed „stal" punt van AVA RKVV-bestuur Velsenaren gaan in Amsterdam schaatsen Haven van Urk Hartelijke huldiging van L. van de Putte Twee meisjes in Santpoort door auto aangereden Boze vader steekt dochter met mes Duinwijkschool won schoolturntoernooi Prof. C. L. Patijn sprak voor Partij v. d. Arbeid dte Puzzelrit van Beverwijk feliciteert MAANDAG 10 FEBRUARI 1964 Receptie van jubilerende r.-k. Grafische Bond in Beverwijk rLSSO Londen komt sprengers deed zulks namens de KAB. De Met het oog op de afvaart van deze naai* Beverwijk reuzentankboot was de Wezer geruime tijd STOFZUIGERS op. I concurrenten uit Velsen 1 axicnauiieur ging Sneekes bekleed werd. Het is nu toch wel met 789.5 pnt.; 2. Plantage ULO 785 pnt.; 3. 1 eilCICdUeregINLCrs „Duitsland is weer op weg de grootste en sterkste mogendheid van Europa te worden, maar het is een land zonder ge zicht. Want door het wegvallen van alle oude en vertrouwde tradities is het Duitse volk thans onzeker en weet het zijn plaats in de wereld niet meer. Na de vreselijke nachtmerrie met het nationaa-socialisme welke periode de Duitser liefst volle dig uit zijn herinnering zou willen ver bannen is hij nu over het algemeen anti-militaristisch, anti-ideologisch en zelfs anti-nationaal. Hij is nog slechts deelge noot van een welvaartsstaat." Aldus luidde in grote trekken het oor deel over het hedendaagse Duitsland dat het lid van de Tweede Kamer voor de P.v.d.A., professor C. L. Patijn zich tij dens zijn diverse na-oorlogse reizen door dit land had gevormd. Hij maakte dit vrijdagavond in het Hervormd Jeugdhuis in Santpoort bekend tijdens een bijeen komst, welke door de afdeling Santpoort Met de eerste vrijdag in de lijdensweken na as-woensdag deze week 14 februari, wordt traditiegetrouw ook in Velsen-noord de wereldgebedsdag voor vrouwen gehou den in het gemeentelijk ontspanningslo kaal aan de Smidt Van Gelderstraat. De liturgie voor deze gebedsdag, die over de gehele wereld in meer dan hon derdzestig landen vele kerken, naties en rassen verbonden in gebed weet voor de noden van deze wereld, werd opgesteld door dr. Madeleine Barot, secretaresse van het departement voor de samenwerking van mannen en vrouwen in kerk, gezin en maatschappij van de Wereldraad van Kerken te Genève. De inleiding tot de gebedsliturgie is van mrs. Moser, presi dente van het Wereldcomité terwijl de ge zangen van deze liturgie zijn ontleend aan de nieuwe bundel van de Ned. Hervormde Kerk. De leiding en het lezen van de liturgie zal deze keer in Velsen-Noord geschieden door vertegenwoordigsters van de protestantse kerken en van de oud-katholieke kerk. De interparochiële r.k. instuif Velsen- Noord-Beverwijk heeft, na langdurige voor bereiding, zondagavond in het Kennemer Theater te Beverwijk de traditie voortge zet met een zeer druk bezocht carnaval. Reeds ver voor het aanvangsuur waren •11e plaatsen bezet en moesten vele ge noegen nemen met een „hangplaats". De talrijke kolderachtige gekostumeerden brachten er meteen de stemming in. Er waren fraaie prijzen beschikbaar. De car navalsprins (van Amsterdamse origne) had men de naam gegeven Bevertoetel- stuif; hij werd geassisteerd door zijn Raad van Elf, gekozen op 11 november te 11.11 uur. De prins las een proclama tie met geboden en verboden voor. De carnavalsviering stond in het teken van de charitatieve idee, die gericht was op het aanschaffen van een mobiel ver voermiddel voor de Beverwij kse pater J. Metzelaar, die tot half juli bij zijn ouders in de Berghuisstraat 14 verblijft. Geduren de vijfeneenhalf jaar is hij in Mozambique werkzaam geweest. De grote uitgestrekt heden van dit grote eiland vergt mobiel vervoer. Het is vrijwel zeker, dat de pater zijn auto krijgt! De afdeling Beverwijk van de VARA heeft zaterdagavond het 35-jarig bestaan van deze afdeling op feestelijke wijze ge vierd. De zaal van het hervormd vereni gingsgebouw was veel te klein om allen te bevatten. Van het hoofdbestuur was aanwezig de heer IJpenburg en namens het district Noordholland-Zuid, de heer K. M. Eterman, uit Santpoort. Deze laatste bracht hulde aan de pioniers van 35 jaar geleden en verheugde zich in de groei van de afdeling, die momenteel 2300 leden abonnees telt. Na een blik in de toekomst te hebben geworpen, begon het feestelijke gedeelte, onder leiding van de heer Ko van der Wel. Zaterdag kwamen in IJmuiden aan; Kratos van Antwerpen; Thekla, Bremen; Gerold, Sklnnerdal' Tankfjord, Antwerpen; Rheinstahl, Kirkenes Flnlandia, Barry; Hinde Londen; Jomara, New port; Hoe Vinces, Londen; Jan Peter, Fowey; Portsmouth, voor IJmuiden; Gouwestroom.Swan- Resnova, Londen; Buka, Londen; Hunzeborg, sea; Loppersum, Hamburg. Zaterdag vertrokken uit IJmuiden: Kaap Falga naar Horsens; Pursuits, West-Hartlepool, wals- materiaal van IJmuiden; Lapwing, Londen, wals materiaal van IJmuiden; Marwick Head, Pasca- youla; Peperkust Rouaan; Descubridor, Gyon; Phidias, Gibraltar; Adriana, Antwerpen; Bos- worth, Basse Indre, walsmateriaal van IJmuiden Jean E, Londen; Overijsel, Rouaan, walsmateri aal van Umuiden; Wittekind, Aarhus; Marie Aarhus; Turckheim, Bremen; Thorstein, Donges Libra, Stockholm: Bomma, Oslo; Leni, Rotter dam; Cortia Gothenburg; Frey, Malmo; Strabo, Hamburg; Kihelkona, Rostock, walsmateriaal van IJmuiden; Daphnis. Funchal; Marathon, Parama ribo; Stentor, Rotterdam; Montferland, Recife Johnny. Koge; Bucharest, Helsinki; Rijnstroom Hull; Liberty, Londen, walsmateriaal van IJmui- ^Zonclag kwamen in IJmuiden aan: Portepet van Swansea; Sylt, Preston; Pegasus, Swansea; Antje Jansen, Papenburg voor IJmuiden; Ber kei- stroom, Londen; Wexford, Boston, voor Zaan dam Harm, Ventspils; Lissabon, Antwerpen Waverstroom, Plymouth; Hontestroom, Grange mouth; Ammon, Bremen; Katsina Palm, Free town; Elsa Essberger, Aruba; Parthenon, Pt. Cam pha; Irtyskles, Gent, voor IJmuiden; Harrogate Bremen; Willemyn, Par; Vietore, San Juan; Mar- kab Barry; Zaanstroom, Shoreham; Dortmund, Port Said; Neth. Coast, Newcastle; Poznan 2 Stettin; Mosel, Selen; Labotas, Hamburg; Geer- truida Marghareta, Barry; Blitar, Bremen; Huy- bergen, Hamburg; Saint Pierre Hamburg; Asta Kemi; Flevo, Aarhus; Stad Delft, Pepel, erts voor IJmuiden; Spes, Swinemtlnde, kalk voor IJmui den; Ardeas. Kopenhagen; Yewhill, Swansea Zondg vertrokken uit IJmuiden: Vechtstroom naar Londen; Lingestroom, Shoreham Tank- fjord, Antwerpen; Bartenstein, Aruba; Foglaroe Rotterdam, van IJmuiden; Inge, Monrovia; Adi Odense, walsmateriaal van IJmuiden; Streefkerk, Kaapstad; Jacco. Rotterdam; Pericles, Rotter dam; Imanuel, Utersen, van Wormerveer Maandag kwamen in IJmuiden aan: Corona van Drogheda; Stella Maris, Hamburg; Werner Franck, Brunsbüttel; Juno, Ruma. Maandag vertrok uit IJmuiden: Portelet naar Stettin. (Indien achter de scheepsnaam en de haven van herkomst of bestemming geen nadere aan duiding volgt, betekent dit dat het schip van of naar Amsterdam is gegaan). van de federatie Velsen van de Partij van de Arbeid was georganiseerd. Bij deze reizen was professor Patijn I Gezien de huidige financiële positie van I vooral getroffen door zijn bezoek aan dede Openbare Leeszaal in Beverwijk zal plaats, waar twintig jaar geleden Hitiers men voorlopig wel moeten afzien van de bunker zich nog bevond. Alles wat er nu voorgenomen bouw van een permanent van het roemruchte Derde Rijk was over- stenen gebouw. Dit bracht de voorzitter, gebleven is een groot gat in de grond, drs. l. a. Pennock, tijdens de gehouden hetgeen spreker beschouwde als het sym- jaarvergadering naar voren, bool van de duivel, die bij zijn verdwij- Deze Vereniging tot Oprichting en In nen ook altijd een diepe kuil moet hebben standhouding van een Openbare Leeszaal achtergelaten. en Bibliotheek mag overigens met voldoe ning op het afgelopen jaar 1963 terugzien. Na deze inleiding hield professor Patijn gr Waren vele lichtpunten. Het aantal zich uitvoerig bezig met de oorzaken van boekwerken steeg tot 25.000; er waren de crisis rond Berlijn, welke in 1948 bijna 150.0OO uitleningen; het ledental nam met tot een derde wereldoorlog had geleid. In n percent toe. Maar deze vreugde werd plaats van zich met tanks een weg te getemperd door ruimtegebrek in het ge- banen door het door de Russen verboden bouw aan de H. Burgerstraat. Er is, voor verklaarde gebied, gaf Amerika er de bet grote aantal filialen, ook personeels- voorkeur aan een luchtbrug te vormen, tekort. waardoor twee en een half miljoen Ber- Het jaar sloot af met een nadelig saldo I lijners gedurende een jaar van letterlijk Van 2.734,50; hiermede is het nadelig alles werden voorzien. Een gigantische tekort der laatste jaren opgelopen tot bijna ;n ontzaglijk kostbare stunt, waardoor het f 7.500. De gemeenten Beverwijk en prestige van Amerika in de gehele wereld Heemskerk geven een subsidie tot 82 per- Rusland incluis aanzienlijk is toege- cent. Indien dit tot 85 percent verhoogd nomen. Een ander winstpunt noemde zou kunnen worden, zou men voorlopig uit spreker het, dat beide partners in dit om de financiële nood zijn. een hoge inzet gespeeld conflict toch voor- Wat de uitbreiding betreft, had men ge- zichtig zijn geweest. dacht aan een houten noodgebouw naast Overigens stond het voor spreker vast, het huidige, daar men dan alles bij elkaar dat Duitsland op den duur toch zal moe-1 zou hebben De kosten van een nieuw I ten wennen aan het idee Pommeren, Si-1 noodgebouw met inventaris worden op j lezië en Oost-Pruisen voor goed te hebben 35.000 geraamd. verloren. Hij herinnerde hierbij aan een De aftredende bestuursleden, de heren I geestige uitspraak van Kroesjtsjev, die A. Slier, C. van het Maalpad en J. Schmohl over deze gebieden verklaarde dat Duits-1 werden herkozen. De heer R. J. Vos be- l land zo snel door de historie heeft willen I dankte als bestuurslid: in deze vakature rijden, dat er van zijn wagen enige pakjes zal later worden voorzien, zijn afgevallen. Daarom achtte professor Patijn het zulk een grote verdienste van Adenauer dat deze er naar heeft gestreefd Duitsland in een Europese federatie onder te brengen. Hij moet namelijk het gevaar van een derde nationalistische periode heb ben ingezien, wanneer Duitsland eenmaal weer op eigen benen zou staan. De situatie is volgens spreker thans zo, dat Rusland niet uit Berlijn en Oost-Duits- De afdeling Beverwijk van de r.-k. Gra- I fische Bond die een der oudste afdelingen land wil terugtrekken omdat men beseft, I is, heeft een druk bezochtei receptie gehou- dat het verdwijnen der Russische troepen den bij gelegenheid van het 50-jarigi - voor deze gebieden tevens het einde van staan. Een aantal leden1 werd gehuldig het communisme zou betekenen. En Ame- verband met hun langdurig ''dm a a p. rika kan niet weg, omdat op deze wijze Het hoofdbestuurslid de heer de D.D.R. zou worden erkend. Professor Hoenders heeft de heren ^-.va Patijn moest aan het slot van zijn aan- en B. van der Meij het ere-insig dachtig beluisterd betoog toegeven, dat reikt, omdat zij 50 jaar lid e g Duitsland aldus nog een groot en moeilijk waren. Deheren A. H. Dekke probleem betekent, dat echter hopelijk in Wijk, A. Kroon, A. Mantje J. - de loop der jaren zal vergroeien. Wat dit en> p- Warfemius, R. Kee e betreft bleek hij allerminst pessimistisch I doorn kregen de meda en spreker meende voldoende aanleiding lidmaatschap. i,wam .e hebben tot de .erende,» d,. de he™?.n».™- Sm brenSn °pl°",n8 »nbieden en schonk de stad.vl brengen. Deken B. G. Hosman wenste de bond met T-, T I zijn 75 leden van harte geluk; de heer A. afdeling Amsterdam was vertegenwoor digd door de heer T. Tromp, een der op richters van de Beverwijkse afdeling enl zelf een oud-Beverwijker. x 1 Er waren vele bloemstukken en geluks- Het negentigduizend ton metende tur- t £r m VQOr de iubilerende grafische binetankschip Esso London, een van de binnengekomen. grootste schepen, ooit door de Westdnitse scheepsbouwindustrie afgeleverd, heeft zondag de Wezerwerf in Bremen verlaten. Ds. L. W. Blok mogelijk voor andere grote schepen verboden. De In verband met de vakature, die is ont- Esso London vaart nu naar Rotterdam, staan wegens het vertrek van ds. W. Oort- waar er in een droogdok de laatste hand buis naar Rotterdam, waar hij predikant aan zal worden gelegd. Vandaaruit zal het is in bet ziekenhuis Dijkzicht, heeft men schip op 12 februari voor een proefvaart tot predikant in Wijk 3 van de Ned. Herv. vertrekken, waarna het naar Bremerhaven Gemeente te Beverwijk een beroep uitge- MOSKOU (AFP) Naar het Russisch# persbureau Tass meldt, heeft het mimsteri# voor de koopvaardij in Moskou verschei dene radioberichten ontvangen van Russi sche schepen, die door westelijke militair# vliegtuigen zijn lastig gevallen. In de Noordzee zou een Nederlands mi litair toestel hinderlijk boven het Russi sche schip Providino hebben gevlogen. Voorts zouden in de Japanse Zee twe# Russische schepen last hebben gehad van „provocaties" van Amerikaanse- militair# vliegtuigen. Hetzelfde zou twee Russisch# schepen in de Caribische Zee en één Rus sisch tankschip in de Middellandse Ze# zijn overkomen. Een personenauto is zaterdagmiddag bij de splitsing Wenckebachstraat-Staal- havenweg in Velsen-Noord tegen een licht mast gebotst nadat de bestuurder de bocht te kort had genomen. De 51-jarige vrouw van de bestuurder, afkomstig uit Nieuw koop, sloeg met haar hoofd tegen de voor ruit. Zij werd niet ernstig gewond. Electrolux, Excelsior, Erres, Holland Electro, Ruton, AEG, Philips en». VERKOOP - REPARATIE Betaling in overleg. VELSERDUINWEG 173 - TELEFOON i40« - Door het gebrek aan natuurlijk ijs op vaart voor de officiële overdracht aan de bracht op ds. L. W. Blok te Ellewoutsdijk. eigen bodem gedwongen, organiseert de Esso Petroleum Company Ltd in London. Ds. Blok, die 40 jaar oud is, gehuwd is scbaatSvereniging „Velsen" voor woens- Het schip is 262 meter lang, heeft een en twee kinderen heeft, staat 10 jaar in dagavond 12 februari een bustocht naar breedte van ruim 38 meter en zal met zijn genoemde Zeeuwse gemeente, welke ook dg kunstijsbaan „Jaap Eden" in Amster- machines van 26.500 pk een snelheid van zijn eerste gemeente is. Hij heeft ook een I dam De bus vertrekt om kwart voor ze- - 17,5 knoop per uur kunnen bereiken. I beroeo ontvangen uit Dinxperlo. Ds. Blok I ven vanaf het Cultureel Centrum in IJmui- I heeft bij de politie aangitte gedaan ter- kan voldoen. is ook voorzitter van classis Goes. d e en uur vanaf Plein 1945 zake van mishandeling door een taxi- -r» 1 a I in TTmiiiden-Oost Om ongeveer elf uur chauffeur. Nadat de Santpoortenaar zon- DWV-ers De WB-ers leden gisteren hun derde achtereenvolgende nederlaag (31) en daar dit tegen nummer twee van 2 A DWV het geval was, betekende deze nederlaag tevens, dat ze de eerste plaats, die ze van het begin van de competitie zo kranig bezet hadden, aan de Amster dammers moesten afstaan. Er rest de Op de Hagelingerweg bij de Antillen-1 Velsenaren echter nog deze troost: door- j... a 'j.„in«Jnnn<Tnn4 I j_ii.C— hohhoD npm In Cleveland in de Amerikaanse staat Ohio hebben kleurlingen gedemon streerd in het gebouw van de onder wijsraad. Zij eisten ogenblikkelijke opheffing van de rassenscheiding in de schoolbussen. De demonstranten die gangen, hallen en trappen in het gebouw hadden geblokkeerd, werden door de politie hardhandig uit het gebouw verwijderd. Hierbij een voor beeld van hoe hard het er aan toe ging: Een negervrouw wordt de trappen afgesleurd. In de Alkmaarse veilinghal heeft Full Speed kampioenpretendent AVA een punt ontfutseld (3-3). Snel namen de IJmuider zaalhandbalsters de leiding, dankzij twee doelpunten van Truus Relik in de yijfd# en achtste minuut. Voor het rustsignaal kwam AVA op gelijke voet met de geel zwarten door doelpunten in de 16de en 19de minuut. Na de hervatting nam Full Speed d« leiding door de hattrick van Truus Relik, die zij in de 8ste minuut voltooide. Twee minuten later moest Rina de Voogt een tevergeefse gang naar het net maken (3- 3). In deze snelle wedstrijd voorkwamen de beide goed spelende verdedigen een hogere score. Vooral Rina de Voogt ver richte in het Full Speed-doel zeer specta culair werk. Het bestuur van de RKVV Velsen heeft verschillende maatregelen getroffen om de De 185 brt metende tjalk van schipper bezetting van het bestuurscollege op peil Veenstra uit Heeg, die zaterdagmiddag te houden, na het onverwachte heengaan van Texel naar Harlingen was vertrokken, van secretaris K. C. Sneekes. Het secre- is pas in de late avond te Harlingen tariaat wordt nu verzorgd door de heer aangekomen. Gebleken is dat het schip on- A. Hartman. Hyacinthenstraat 36 in Sant- derweg op een zandplaat is gelopen. De poort. De heer A. Hartman was reeds be heer Feenstra moest toen wachten op hoog stuurslid. De plaats van de heer A.Har - water voor hij zijn reis kon vervolgen, man wordt nu ingenomen door de heer L Een boot van de rijkspolitie te water uit J. van der Lmden, die met de b^artig s Harlingen heeft gistermiddag en in de van de jeugdzaken beiast wordt Tot^twee vooravond „og enkel, „ren naar he, ««P ^"SSnoemdelI nAvS gezoem. cretaris van de pupillencommissie van rr, cc Velsen, welke functie door de heer K. C. zeker, dat de huidige oefenmeester van 1_1 - „x i;;f Velsen, de heer W. Hazeveld, zijn con- JViani lC 11 Ji tract met Velsen niet opnieuw mag ver- I lengen in verband met licentie-eisen van Een 41-jarige inwoner van Santpoort de rnVB, waaraan trainer Hazeveld niet februari een puzzelrit Er moet 50 kilome-I p^nses "en" haar" verloofde" en aan het schrijving kan geschieden tot uiterlijk 18 I ter worden gereden. Ook met-leden kun- koninklijk gezin op Soestdijk. uur dinsdagavond. I chauffeur nen meedoen. Men kan zich laten inschrij- 1 ven in Paviljoen Schoonenberg, bij het Sportpark. Tijdens een drukke receptie in de kof- Het provinciaal bestuur van Overijssel I fiekamer van de begraafplaats Wester- heeft zich in een brief tot de minister veld is de heer L. van de Putte zaterdag- van Verkeer en Waterstaat gewend ter on- middag hartelijke gehuldigd daar hij veer- dersteuning van een verzoek van burge- tig iaar in dienst van deze n.v. wa®- meester en wethouders van de gemeente. De eerste, die de jubilaris tha Urk om een rijksbijdrage voor de haven- plaatsvervangend opzichter waarde- uitbreiding in die gemeente. rend toesprak, was dr. IJ. Hanneman, Volgens het provinciaal bestuur dient voorzitter van de raad van beheer Hij als motief voor de rijksbijdrage in de eer- overhandigde de heer Van de Putte de ste plaats gesteld te worden dat het rijk draagmedaille van de koninklijke onder tot dusver steeds de verantwoordelijkheid scheiding, de eremedaille in brons ver voor de Urker haven heeft gedragen. Het bonden aan de orde van Oranje Nassau, rijk heeft de bestaande haven namelijk in die de jubilaris enkele dagen tevoren ten eigendom en in onderhoud. De gemeente deel was gevallen. kan deze verantwoordelijkheid alleen over- Prijzende woorden sprak ook de heer Q. nemen indien het rijk de gemeente daar-IW. van Hoorn, lid van de raad van be- toe financieel in staat stelt stuur, die mede namens de administratie Ook een afkoopsom voor het onderhoud gelukwensen aanbood, en de heer Van de van de bestaande havens, die aan de ge- Putte een geschenk in enveloppe overhan- meente Urk zullen worden overgedragen, digde. kan niet worden gemist. Aldus het pro- Hierna werd de heer Van de Putte nog vinciaal bestuur dat meent dat door een toesproken door de heren A. E. van Hoorn, rijksbijdrage niet alleen een plaatselijk procuratiehouder, P. H. de Quartel, die na- maar ook een nationaal economisch belang mens het personeel een klok aanbood en wordt gediend. H. J. Velde en J. v. d. Linde, die als Aanvoer van maandag In IJmuiden werden maandagmorgen, door 118 schepen, aangevoerd: 7.430 kisten vis, 4600 stuks gladde kabel jauw en 18.000 kilogram tong. Bij de aan voer waren; 65 kisten schelvis, 950 wijting, 125 gul en kabeljauw, 120 koolvis, 750 haring, 160 kleine kisten haring, 580 ma kreel, 3800 schol, 60 tarbot, 620 varia. Prijzen van maandag Per kilogram, in guldens: Heilbot 5 3.60; tarbot 6—5.40; grote tong 7.70—7; grootmiddel tong 7—6.40; kleinmiddel tong 7.707.20; tong I 98; tong II 8.907.60. Per 125 kilogram: Grote kabeljauw 192 156; middel kabeljauw 166150; grote koolvis 130—112; middel koolvis 112—100; grote leng 132114. Per tien stuks: Grote kabeljauw 186— 134; middel kabeljauw 8460. Per hoop: Vleet 94. Per 50 kilogram: Grote schelvis 84; mid del schelvis 84; kleinmiddel schelvis 90— 82; schelvis I 86—81; schelvis II 82—59. gul I 65; gul II 58—57; gul III 4743; leng één 56; hake drie 55; ham 148; gestripte wijting 4637; dichte wijting 3831; schar 5038; poon 4537; kleine kuit 12254; bot 10—5.50; grote schol 32—25; middel schol 3325; kleinmiddel schol 3628; schol I 40—32; schol II 38—24: schol III 31—22; schartong 45—26; koolvis I en II 4342; haring 3114.40; makreel 6025. Scheveningen: De aanvoer te Scheveningen bestond maandagmorgen uit: 200 kisten wijting, 80 schol, 500 spanharing en 200 kilogram tong. Op zee Voor de dinsdagmarkt wordt in IJmuiden verwacht de KW 42, met 612 kisten vis, waarvan 12 schelvis, 400 haring. 90 ma' kreel, 30 wijting, 80 koolvis en 110 stijve kabeljauwen. Voor de woensdagmarkt is de Rijnmond één KW 15 thuisstomend. Deze trawler die ter verrevisserij is geweest, brengt 895 kisten vis naar IJmuiden, waarvan 100 schelvis, 135 roodbaars, 530 kabeljauw, 130 koolvis en 1700 stuks stijve kabeljauwen, collega's de goede samenwerking met de heer Van de Putte in het licht stelden. Namens het bestuur van V.S.V. bood de voorzitter, de heer A. J. van Leusen, even- -.j eens gelukwensen aan waarbij hij onder- I sjraat in santpewrt zijn zaterdagavond I dat ze één wedstrijd minder hebben ge streepte dat de heer Van de Putte op so- I meisjes van acht jaar door een per- I speeld hebben ze nog altijd een eventueel ciaal gebied goed werk heeft verricht. On- SOnenauto aangereden. De meisjes sta- kampioenschap in eigen hand. Verder won der de velen die de heer en mevrouw Van ken van acbter een stilstaande auto zon- Aalsmeer in Wormerveer met 23 van de Putte feliciteerden bevonden ztch ook der voldoende uit te kijken de weg over. QSC. tal van vertegenwoordigers van bedrijven Een van de meisjes is met een shock die op Westerveld met de heer Van de naar haar woning in Santpoort overge- Een half uur voor het einde van de bracht Het andere kind kreeg geen let- wedstrijd tussen DWV en VVB schoot sei invaller-spil Van der Horst de bal hoog in eigen doel, waarna de DWV-midvoor deze speler op Zuidamerikaanse wijze om helsde. De omhelzing werd door Van der Horst allerminst vrfendelijk opgenomen. Hij raakte zijn zinnen kwijt en diende de DWV'er een kaakslag toe. Toen linksach ter De Jong tussenbeide wilde komen, was bui'iiweusLiijucu saiuuuci., waaiac^ Een vijftigjarige magazijnbeheerder uit dit niet naar de zin van de scheidsrech- scholen met 19 groepen van vijf jongens Zeist heefj zich in de nacht van zaterdag ter, die deze V\ B er eveneens van en meisjes deelnamen. Na uiterst spannen- op zondag zo kwaad gemaakt op zijn 21- zond. de strijd is in de vierkamp voor school- jarige dochter, dat hij het meisje met een In de eerste speelhellt waren e P groepen de Duinwijkschool als winnaar uit kort scherp broodmes heeft bewerkt. tijen volkomen aan elkaar Sewaiiga de bus gekomen, op de voet gevolgd door Het meisje, dat een half uur later was aan de rust bleef het dan ook u u- de Plantage ULO, terwijl het Gem. Ly- thuisgekomen dan afgesproken, kreeg een pauze werd DWV sterker Spil Botn viei ceum de eervolle derde plaats bezette. fikse steekwond in de schouder aan de wegens een blessure uit en werd verv - Ruim tweehonderd belangstellenden wa- rugzijde en een in de borst. De dochter gen door Boeren, die in de aanval ging ren in de turnzaal aanwezig toen de wed- I slaagde er na veel moeite in het scherpe I spelen. Van der Horst betrok de spi p aa strijden, onder leiding van de heren T. J. mes te pakken te krijgen, waarbij zij Kort hierna gebeurde he^b®ve"^e'm® van der Scheer en N. Koop, een aanvang evenals haar vader ook nog verwondingen Nadat de beide VVB'ers het veld baaaen namen. De jury werd gevormd door leden aan de handen opliep. Zij is in het Zeister geruimd werd het voor DWV een kat-en- van de turnverenigingen Hercules, Turn- ziekenhuis opgenomen. muis-spel, waarin de WB-achternoe lust en SSS. Deze verenigingen hadden ook Buren waarschuwden op het gegil van nog tweemaal werd gepasseerd een beker beschikbaar gesteld voor de het meisje de politie, die de opgewonden hoogst geplaatste school. Er waren vier vader aanhield en insloot. De 21-jarige groepen voor jongen en meisjes van 13-14 I dochter was om kwart over elf thuisge- Putte goede relaties onderhielden. Onder grote belangstelling zijn zater dagmiddag in het tumlokaal aan de Groe- I nenlaan te Beverwijk de jaarlijkse school- turn wedstrijden gehouden, waaraan zes De stand in 2 A werd nu: DWV Zaandijk SDW OWO Zeeburgia 13—18 12—17 11—14 12—14 12—13 12—12 Vitesse QSC Zilverm. Aalsmeer DEM NFC 13—12 11—11 12—U 11—10 12—10 11—0 In 2 B verloor Ripperda met niet minder jaar en 15-16 jaar. De meisjes werkien aan komen. Om kwart over twee geschiedde de VVB brug, ringen, mat en kast en de jongens steekpartij, aan rek, ringen, mat en kast. Bekerwinnaar werd de Duinwijk ULO PflifitGtifrpffisters Gem. Lyceum 745,5 pnt. Meisjes 13-14 jaar: Ter gelegenheid van de verloving van Plantr.ge ULO 200,5 pnt.; 2. Openbare ULO prinses Irene en prins Don Carlos Hugo de 195 pnt.; 3. Duinwijk ULO 193 pnt.; 4. Gem. Bourbon zullen felicitatieregisters ter te- dan 04 van Baarn en kwam daardoor Lyceum 188 pnt.; 5. Huishoudschool 187 kening gereed liggen op dinsdag 11 februa- nog weer even steviger op de onderste pnt.; 6. Oosterwijk ULO 177,5 pnt.; Jon- rj tussen 10.00 en 15.00 uur in het paleis I piaats. Voorts won UW met 01 van gens: 1. 2de Openbare ULO 204 pnt.; 3. Lange Voorhout in Den Haag. Ultrajectum. Duinwijk ULO 197,5 pnt.; 3. Oosterwijk ULO 195 pnt.; 4. Plantage ULO; 5. Gem. In 2 B is de stand nu: Lyceum Hoogleraar. Dr. H. G. van Bueren is Meisjes 15—16 jaar: 1. Oosterwijk 210,5 benoemd tot gewoon hoogleraar in de fa- Hillegom pnt.; 2. Duinwijk ULO 208 pnt.; 3. Plantage culteit der wiskunde en natuurwetenschap- ULO 197 pnt.; 4 2e Openbare ULO 192,5 pen aan de rijksuniversiteit in Utrecht om pnt.; 5. Gem. Lyceum 182,5 pnt. Jongens: 1. onderwijs te geven in de sterrenkunde, in Plantage ULO 198 pnt.; 2. Gem. Lyceum het bijzonder de natuurkundige grond- 193 5 pnt.; 3. Duinwijk ULO 192 pnt. I slagen van de sterrenkunde. 12—20 Quick A. 1215 Zandvoortm. 1214 HBC 12-14 Velsen 1213 Celeritudo 1213 TYBB UW Baarn Ultrajectum Schoten Ripperda 11—11 12—11 11—10 12—9 12—8 12—4

IJmuider Courant | 1964 | | pagina 4