Ulbricht reviseert Oostduitse economie naar winstprincipe Kapitalistische gedachten voor hem een richtlijn Nkroemah - dictator van Ghana - droomt van Afrikaanse eenheid Bekwaam man onderdrukt nu vrijheid van het volk Felle strijd aan de grens van Ethiopië en Somali m i i WOONHUIS Douglas-Home naar president Johnson Diplomatiek overleg over Cyprus m Academische vrijheid in Ghana beknot Recordbedrag voor bewapening in V.S. Bangkok-conferentie over Maleisië is niet geslaagd VERKOOPSTER vw mm MAANDAG 10 FEBRUARI 1964 8 Wat doen Spoedhijeenkomst van Veiligheidsraad gevraagd f JÉ Droom T er zijde Monumenten Oorzaak LUIDSPREKERS Te koop: Gen. Cronjéstraat 62-64 ij AAMBEIEN (Van onze correspondent) Europa's voorlaatste Stalinist, de Oost duitse partijchef V/alter Ulbricht, heeft de afgelopen weken zijn dogmatische in zichten laten varen op het terrein dat vol gens Marx over alles beslist: het econo mische. Genietend van de regeringsmacht in een land, dat niet over grote hulpbronnen maar wel over Europa's ijverigste mensen be schikt, is het Ulbricht toch onaangenaam opgevallen dat zijn belofte om West-Duits- land economisch voorbij te streven niet is verwezenlijkt. Wat toch nog het welvarendste van alle Oosteuropese landen is, de Duitse Demo cratische Republiek, moet nu verder op weg geholpen worden met de verstandige theorieën van een' Sovjeteconoom, profes sor Libermann. Wat Libermann nog met Marxistische termen zoekt aan te kleden is in kapitalistische gedachten: alleen winst is een criterum voor efficiency en een aansporing voor ondernemingen, on verschillig of die in particuliere of staats- handen zijn. Zo vanzelfsprekend als deze gedachte westelijke economen mag voorkomen, in het sociaal- politiek- economische- gebouw van het Marxisme spookt zij rond als de geest van het revisionisme in eigen per soon. I den of verkocht(Hij wil dat de bureau- I craten hun bureau's verlaten om te zien of aan de eisen van „kwaliteit, prijs en winst" wordt voldaan. Hij wil dat zij de „tonnenideologie" vaarwel zeggen. Wie dat niet wil doen vliegt eruit. Ul bricht heeft aangekondigd dat goede wil alleen niet genoeg is, dat het ook om technische en commerciële capaciteiten gaat. Hetgeen betekent dat, net als in Hon garije, de partijleden niet meer automa tisch voorgaan. Het Ulbricht-regime heeft ook aange kondigd dat het kunstmatige prijzensy steem vervangen moet worden door een realistisch op de kostprijzen gebaseerd stelsel van prijzen. Zeker zal dat de ge plaagde Oost-Duitsers nieuwe materiële moeilijkheden bezorgen. Maar dit keer zijn die de moeite waard. Want zij zijn de prijs voor een politieke liberalisering die volgens het door communisten gestel de klimaat van de economie onherroepe lijk op het economisch revisionisme moet volgen. Voor de ideologen komen technocraten in de plaats. Uiteindelijk ook voor de Oostduitse partijbazen zelf. De loop van de gebeurtenissen dwingt zelfs volgens de Marxistische logica Ulbricht zijn eigen graf te graven. LONDEN (AP) Premier Douglas- Home van Groot-Brittannië en zijn minis ter van Buitenlandse Zaken Butler zijn vanochtend uit Londen vertrokken voor be zoeken aan Ottawa en Washington. Beide ministers hebben een staf assisten ten bij zich. Het wordt het eerste persoon lijke contact van Douglas-Home met pre sident Johnson na de begrafenis van pre sident Kennedy. Bij zijn vertrek verklaarde de premier dat het eerste doel van de gesprekken is te komen tot harmonisering van de Britse en Amerikaanse politiek in alle delen van de wereld. Cyprus neemt een voorname plaats in op de agenda. Inmiddels is nog een ander prominent Brits politicus vertrokken. Het is de La bour specialist op het gebied van Buiten landse Zaken Patrick Gordon Walker. Hij ging naar Bermuda waar hij vijf dagen lang gesprekken zal voeren met Ameri kaanse en Canadese parlementariërs. Wat wil Ulbricht doen met de trage I Oostduitse economie? Hij wil af(!) van het soort planvervulling dat zich alleen op kwantiteit richt. Hij wil kwaliteit. Hij wil dat de Oostduitse bedrijven niet lan- I ger proberen zo laag mogelijke produktie- toename te krijgen, zodat zij voor „over- planvervulling" mijn woord is het niet premies krijgen. Hij wil dat de Oostduitse managers zich gaan bekommeren over de vraag waar hun produkten blijven of zij opgeslagen wor- LONDEN (AP, AFP en Reuter). Tur kije heeft een aantal bezwaren aangevoerd tegen een nieuw westelijk plan om een troepenmacht ter handhaving van rust en orde naar Cyprus te zenden. Dit is zon dagavond bekendgemaakt terwijl de Ame rikaanse onderminister van Buitenlandse Zaken, George Ball, naar Athene vloog voor overleg met de Griekse regering. De Turkse opmerkingen over het plan, dat tegemoet wil komen aan de bezwaren van president Makarios van Cyprus, wer den zondagmiddag in Londen ontvangen. De Griekse regering heeft het gewijzigde plan al goedgekeurd. De Turken zouden een aantal wijzigin gen voorgesteld hebben in het plan om 10.000 man naar het eiland te zenden voor een afkoelingsperiode van drie maanden. Welke de Trukse bezwaren zijn, is niet bekendgemaakt. Ball en de Britse minister van Gemene bestzaken Duncan Sandys hebben een ge zamenlijk standpunt over de Trukse voor stellen geformuleerd. Ball zal die voorstel len te Athene aan de Briekse regering I voorleggen en is vandaag voor besprekin gen met de Turken naar Ankara gaan. Wanneer alle partijen met het nieuwe plan akkoord gaan, zal het aan Makarios I en de leiders van de Turkse minderheid op Cyprus worden voorgelegd. André Borowietsj, correspondent van Associated Press, heeft een artikel ge wijd aan de figuur van de dictator van Ghana, Nkroemah. Zijn interessante beschouwing die een goed licht werpt op de politieke koers die dit land aan de Afrikaanse westkust vaart onder de persoonlijke signatuur van eerste man in het land, vindt u hiernaast. te ACCRA (AP). Achter de wallen van De Cyprische regering zou haar goed- driehonderd jaar oude kasteel Chris- macht voor Cyprus die bestaat uit een- tiansborg verkeert Ghana s president j keuring kunnen hechten aan een troepen heden van gemenebestlanden. Ze heeft Kwame Nkroemah in doodsangst, daarover geen voorstellen gedaan. Dit Officieel is hij Osagvefo de verlos- deelde een regeringswoordvoerder in Ni- de moedi„e, de overwinnaar van cosia zondag mee. Hij verklaarde voorts, vv„.tafV; dat president Makarios de Brits-Ameri- alles, de zaligmaker van deze kaanse compromisvoorstellen over een in- kaanse natie van zeven miljoen mensen, ternationale troepenmacht nog bestudeert Maar aanslagen op zijn leven hebben Britse militaire kringen op Cyprus me- coldact verbroken met het volk, dat nen, dat de toestand in het dorp Polis, r, i, r i ln het Noordwesten van Cyprus, „zeer ge- hij voorspoed en geluk heeft be oo spannen" is. Zaterdagavond ontplofte daar Onder zijn blauwe tuniek draagt hij een «en bom voor het huis van een Turkse kogelvrij vest. Zelfs dat geeft hem met Cyprioot. Er vielen geen slachtoffers. genoeg vertrouwen om uit het versterkte De Britse minister van Buitenlandse kasteel te komen voor een begroeting van Zaken, Butler, zal dinsdag in New York de menigten die gekleed gaan in vrolijk besprekingen voeren met de secretaris-1 bedrukte toga's welke men hier „kente generaal van de Verenigde Naties, Oe noemt. Thant. Het is zijn droom in Afrika één machtig I politiek en economisch blok te smeden en zonder overgangsperiode alle grenzen af te schaffen. Maar Afrika heeft dit idee een utopie verworpen en de weg van de geleidelijke vooruitgang verkozen. Hierdoor gefrustreerd heeft Nkroemah zich steeds meer tot het communistische |blok gekeerd en deze eens voorspoedige het oostelijke Steeds meer laat Nkroemah zich ver eren als een door God gezonden lei der. Hij onderdrukt alle oppositie, treedt daarbij het recht met voeten en heeft zijn volk erger geknecht dan het was, toen het geregeerd werd door de Engelsen. Het hele ceremo nieel aan zijn „hof" is erop berekend een mythe in het leven te roepen. ACCRA (Reuter) De Ghanese rege ring heeft zes leden van de academische gtaf van de universiteit van Ghana uitge wezen. Zij worden beschuldigd van „on dermijnende activiteit" die een gevaar I Britse Goudkustkolonie in vormt voor de veiligheid van de staat, kamp gebracht. Onder de uitgewezenen bevindt zich pro- op het ogenblik is Nkroemah Ruslands fessor William Burnett Harvey, een Ame- meest toegenegen vriend in Afrika. Econo- rikaan die hoofd was van de juridische mische verdragen met de landen van het faculteit. Behalve Harvey zijn er nog drie Sovjetblok brengen Ghana dichter naar Amerikaanse leden van de wetenschappe- het socialisme, ofschoon het land in hoofd- lijke staf uitgewezen. De andere twee uit- zaak de oude economische structuur heeft gewezenen zijn een Brit en een Fransman. I behouden. De uitwijzingsbevelen zijn al op 31 ja- I Nkroemah, vroeger onderwijzer en lector nuari aan de betrokkenen uitgereikt. Een aan een universiteit, heeft een verering van van de uitgewezen Amerikanen, professor I zijn persoon doen ontstaan, welke de vroe- Schuster die sinds november op grond van gere aanbidding van Stalin misschien nog Krachtens een nieuwe wet kan iedereen zonder vorm van proces tien jaar gevam gen worden gehouden. Rechters en politie autoriteiten worden ontslagen op beschul diging van zachtzinnigheid tegen degenen die tegen Osagyefo zouden samenspannen, Toch bestaat er geen georganiseerde op positie tegen Osagyefo, ondanks het feit dat er in de afgelopen twee jaar twee maal een aanslag op hem werd gepleegd Op drukke marktpleinen, in lemen hut ten en in van air-conditioning voorziene kantoren klagen mannen en vrouwen bit' ter dat het met de vrijheid in Ghana ge' daan is. Tot dusver spreken echter slechts weinigen over revolutie. In de hoofdstad Accra doorzoeken dui zend man geheime politie kriskras de stad om eventuele opstandige geluiden te kunnen rapporteren. Kinderen die deel uitmaken van de pioniertjes-organisatie naar Russisch model krijgen de bood schap dat zij hun ouders moeten bespio neren. Vanuit het kasteel, dat op een rots staat, zendt Nkroemah zo nu en dan radiobood schappen, waarin hij belooft het land „naar de heerschappij van het volk' zullen leiden. Zijn vereringscultus is een doctrine ge worden. In de stad zijn biljetten aange plakt waarop de vraag te lezen staat: „bent u wel een trouw Nkroemahist?" Nkroemaïsme „eist dat iedere burger zich strijdlustig in de voorste gelederen der revolutie schaart.Als wapen van de revolutie moeten wij meedogenloos le ren te zijn Bij ons moet werk be schouwd worden als een middel om met het Nkroemaïsme de nieuwe orde op elk niveau te vestigen"..., aldus zeggen in structies uitgegeven door de conventie van de regerende volkspartij. Tussen groepjes palmen langs de enige weg naar Nkroemah's kasteel hebben sol daten van zijn elite-eenheid hun Russische automatische wapens opgesteld. Twee mu ren beschermen Nkroemah's verblijf plaats, een in traditionele Engelse stijl gebouwd kasteel, dat naar men aanneemt het sterkste fort aan de Afrikaanse west- kust In een kamer met zware gordijnen voor de ramen werkt Nkroemah achttien uur per dag. Hij rookt noch drinkt, eet wei nig, speelt tennis en doet elke dag licha melijke oefeningen. Op 55-jarige leeftijd verkeert hij in een uitstekende lichame lijke conditie. Voluit heet hij Francis Nwia Kofie Kwa me Nkroemah. Hij werd geboren in de Nzima, een zijtak van de Akanstam als zoon van een dorpsgoudsmid. Hij werd door rooms-katholieke missionarissen grootgebracht, maar ging later tot het protestantisme over. Nog later studeerde hij theologie in de Verenigde Staten. Hij kwam in 1935 in Amerika aan, toen het land onder de crisis leed. Al gauw was hij een ingewijde in de principes van het marxisme, een leer die hij tot de zijne maakt. In 1939 promoveerde hij in de economie en sociologie aan de Lincoln universiteit, maar hij bleef theologie studeren. Hij werd tot lector aan de Lincoln universi teit benoemd en ging een actieve rol spe len in verscheidene jonge Afrikaanse na tionalistische bewegingen. Tegen de tijd dat hij in 1945 naar En geland ging was Nkroemah het Afrikaan se nationalisme met hart en ziel toege daan. Vrijheid voor zijn land en de rest van Afrika was vrijwel zijn enige inte- T6SS6, Hij vocht zich door allerlei nationalisti sche organisaties heen en kwam hieruit te voorschijn als de man die Engeland dwong het recht van de Goudkust op on afhankelijkheid te erkennen. In 1957 werd de kolonie onafhankelijk als Ghana. En dit veroorzaakte een golf die tenslotte de koloniale structuur in Afrika voor een groot deel ineen deed storten. Sedertdien houdt Nkroemah het land in een sterke greep en vecht tegelijkertijd voor Afri kaanse eenheid zijn andere droom ADDIS ABEBA (AP, AFP en Reuter). In het grensgebied tussen Ethiopië en Somali wordt gevochten Enkele duizen den soldaten zouden met elkaar in een strijd gewikkeld zijn. De gevechten nemen de vorm van een geregelde veld slag aan. Zeker tweeduizend Somalische soldaten zouden aan de grens zijn samen getrokken. De regeringen van beide landen hebben in het grensgebied de noodtoestand afge kondigd. Ethiopië heeft de organisatie voor Afrikaanse eenheid van de situatie op de hoogte gesteld. De berichten over het verloop van de strijd zijn zeer tegenstrijdig. Uit Addis Abeba wordt gemeld dat de Ethiopiërs er in zijn geslaagd de Somaliërs terug te drijven. In Mogadisjoe, de hoofdstad van Somali, is echter meegedeeld dat Somalisch geschut een munitiedepot van de vijand heeft op geblazen. Hierbij zouden zeker 350 EthiO' oiërs zijn gedood. De Somaliërs zouden veertien doden en 34 gewonden betreuren, Men stelt daar dat donderdagavond vlieg tuigen van Ethiopië enkele plaatsen aan de Somalische kant van de grens hebben be- ichoten. Vrijdagochtend trokken troepen van Ethiopië de grens over. Zaterdag zou ten opnieuw vliegtuigen van Ethiopië in ictie zijn gekomen. De regering van Somali heeft gevraagd >m een spoedhijeenkomst van de Veilig heidsraad. De president van Somali, Aden Abdoella Osman, heeft opdracht gegeven maatrege len te nemen om het land in staat van verdediging te brengen. richte verdachtmakingen, ofschoon het volk van Ghana veel hiervan negeert. Alles wordt aan de verering van Nkroe mah dienstbaar gemaakt. Een jonge Ghanese dichter, Thomas K Andoh, schreef: HIJ WERD GEBOREN OM ONS TE REDDEN UIT DE HANDEN DER VER- DORVENEN. In heel Ghana worden onder een kleed van tropische mist nieuwe monumenten ter ere van Osagyefo gebouwd en zin gen schoolkinderen dankliederen, gewijd aan „de redder". een overeenkomst voor Amerikaanse hulp aan de universiteit van Accra werkte, ver klaarde bij aankomst te Rome, dat de Ghanese beschuldigingen in zijn geval ab soluut ongegrond zijn. Het Amerikaanse ministerie van Buiten landse Zaken noemde de uitwijzing een „harde slag voor de academische vrij heid". De ambassadeur van de Verenigde Staten in Ghana had al krachtig tegen de maatregel geprotesteerd, voorzover deze tegen de vier Amerikaanse hoogleraren was gericht. Duizenden Ghanezen hielden zaterdag middag een protestmars over het univer siteitsterrein. Hun actie was gericht tegen hoogleraren en studenten die zich „isole ren van de socialistische revolutie' overtreft. Op massabijeenkomsten roept de menigte „Ojeadejie" „heil aan hem die alles in orde heeft gebracht". Kranten spreken van „zijn messiaanse opdracht", en noemen hem „de keizer en „generalissimo". Op de onlangs gehouden Afrikaanse topconferentie in Addis Abeba werd zijn oproep „eenheid of sterven terzijde ge schoven en werd de voorkeur gegeven aan een losser organisatie van Afrikaanse een heid de OAU met geleidelijk te be reiken hechte eenheid als doelstelling. Ghana werd niet uitgenodigd om zitting te nemen in de uit negen landen bestaan de coördinatiecommissie voor de bevrij ding van de nog overgebleven koloniën en evenmin voor de zeven-landen groep welke het grensgeschil tussen Algerije en Marokko tracht op te lossen. Nkroemah vindt dat het communistisch blok zijn enige ware vriend is. Hoewel hij Amerikanen en Amerikaans vernuft respecteert, gaat hij hevig te keer tegen de Amerikaanse rassenpolitiek en big bu- siness. Zijn gelijkgeschakelde radio en pers produceren stromen tegen het Westen ge- De oorzaak van het grensconflict is een geschil over het verloop van de grens in het gebied waar Ethiopië, Kenya en Somali samenkomen. Scmali eist een deel van het grondgebied van die twee buurlanden Op. Ethiopië en Kenya hebben een verdrag van militaire bijstand gesloten. De republiek Somali is voortgekomen uit de vereniging van Italiaans en Brits So- maliland. Met behulp van Russische kredieten heeft Somali een leger van 20.000 man op de been gebracht. Onlangs is premier Tsjoe En-Lai van China uitbundig in Mogadisjoe ontvangen WASHINGTON (AFP) De commissie voor de strijdkrachten uit het Amerikaanse Huis van Afgevaardigden heeft haar goed keuring gehecht aan een wetsvoorstel om 16.914.800.000 dollar beschikbaar te stellen voor militaire aankopen Dit is het grootste bedrag dat hiervoor ooit in de Verenigde Staten is aanvaard. Er is 92 miljoen dollar uitgetrokken voor de bouw van een nieuwe bommenwerper, ter vervanging van de B-52 en de B-58 die verouderd zijn. Ook wordt geprobeerd een nieuw onderscheppingsvliegtuig te ontwer pen. BANGKOK (Reuter) In een zondag te Bangkok, namens de ministers van Bui tenlandse Zaken van Indonesië, Maleisië en de Philippijnen uitgegeven bekendma king wordt gezegd dat naar verwachting een tweede conferentie van de ministers noodzakelijk zal zijn, voordat een bijeen komst van de betrokken staatshoofden zal kunnen worden belegd. Zondagavond is de laatste bijeenkomst van de huidige conferentie gehouden. Men verwacht dat vandaag een slotcommu niqué zal worden uitgegeven dat in hoofd zaak- betrekking zal hebben op het be stand in het Indonesisch-Maleisische grens gebied in Borneo. De ministers hebben geen overeenstem ming kunnen bereiken over de bij de uit voering van het bestand op Borneo te volgen werkwijze. De betrekkingen van zondagavond, die vier uren duurden, werden niet bijgewoond door minister Soebandrio van Indonesië. Van Indonesische zijde werd gezegd, dat dr. Soebandrio ziek was, doch Philippijn- se kringen meenden dat de minister nieu we instructies uit Djakarta verwachtte. Per 1 mart is er bij ons plaats voor 2 vlotte verkoop sters. Zaanlandsche Schoen- handel, Kennemerlaan 63, IJmuiden. Rokkenatelier Windsor vraagt weer maehinestiksters. Geen lopende band. Soil. Koning straat 39, Haarlem. Tel. tot 6 uur 11205, 's avonds Tel. 34800 of 02520-7182. Rokkenatelier Windsor vraagt voor de snijzaal enige prima mni. of vrl. krachten. Soil. Koningstraat 39, Haarlem. Tel. tot 6 uur 11205, 's av. Tel. 34800 of 02520-7182. Jongeman, 16 jr., zoekt werk voor zaterdags. Brieven: Dol fijnstraat 196, IJmuiden. Meisje, 18 jaar, zoekt werk, 2 midd. in de week. Dolfijn straat 196. Gevr. voor onderwijzer ka- jner met logies. Br. L 756 bureau v. d. blad. Ruilen: 4-kamerflat in Be verwijk voor flat of vrij huis in IJmuiden. Brieven L 754. Extra aanbieding sportwoi, 98 cent per 50 gram. Kleuren: lichtblauw, korenblauw, ma rine, rood, groen en geel. Bij C. Lodder, Driehuis. Houdt uw voordeel in de gaten! Spaart onze waarde bonnen. U koopt beslist voor deliger bij C Lodder, Drie huis. Plastic golfplaten, le soort, ook in fraaie kleuren, vanaf f 8.50 per m2. Zaanlandsche Houthandel, Kalverstraat 1-3. Tel. 7543. Spotprijs!!! 2 pracht sleestof zuigers, z.g.a.n. Enorme zuig kracht, geh. compl. en 1 vol jaar schr. gar. a 65.-. Tel. 20870. le Zuidpolderstraat 57 huis, Haarlem. Eet nu rundvlees. Magere os- selappen, 500 gr. v.a. f 2.48. Dinsdag en woensdag ge haktdag 500 gr. 1.78. Slager Van Vliet, Kennemerlaan 129. Tel. 5212. Gevraagd 2e of 3e bediende. Banketbakkerij Van Breuke- len, Lagersstraat 13, Tel. 5362 Voor goede haarverzorging. Dameskapsalon Lust, Lange Nieuwstraat 471, Tel. 8166 Na 6 uur 8768. Ook zonder af spraak. „Maminette" babyspeeltjes altijd veilig. Piepbeesten, be ren, ballen, bekers, bordjes, rammelaars. Lange Nieuwstr. 415, IJmuiden. Tel. 8078. Prij zen voor elke beurs. Doorlopend demonstratie met de Linco „3-traps olieconvec- tor. Kom eens bij ons kijken en wordt ook enthousiast als honderden anderen. In IJ muiden: Loendersloot N.V., Lange Nieuwstraat 435, Tel. 4654. Wees de grote drukte voor! Laat nu tijdig tapijt leggen. Voordeliger bij Swagerman, Pres. Steynstraat 47-49. Tel. 4769. Geeft uw etalage een vrolijk aanzien met DECO-vilt. Mer- tens, Snelliusstraat 14, IJmui den. Tel. 6140. Luxe verhuur zonder chauf feur. Volkswagenbusjes, V.W. de Luxe, Opel Kadett. Arie Beekhuis, Torricellistraat 32. IJmuiden. Tel. 7179 en 4679. Schortenweek. Fantastische schortenaanbieding. Vlotte modellen v.a. 1.65. Maison Smits, Velserduinweg 149. Slijterij „Flora", Zeeweg 115, Telefoon 5307. 1 liter goede Spaanse wijn 2.75. Huur Philips-televisie voor 25.95 per maand, zonder vooruitbetaling, maar met recht van koop. Morgen al bij U thuis. Bel dan vóór 6 uur 020-24.97.67 en 's avonds 02964-17971. Alleman zuigt Pactolan tegen hoest en heesheid. Gaat U trouwen of heeft U een nieuwe woning? Krediet voor iedereen tot 5000.- voor aanschaf meubilair, woning textiel. Vraagt gratis folder, dan krijgt U algehele inlicht. Postbus 1371, Rotterdam. Al brandt het maagzuur nog zo fel, een Risp-tabletje blust het wel! Verchromen „De Valk", Nrd. Emmakade 23, Haarlem, t/o de Kathedraal. Tel 17115. Komt dit eens zien!!! 1 Loewo Opta en 1 Phil, super T.V., z.g.a.n. 43 cm, schitt. beeld en klank en geh. compl m. fabr.- nwe. le kl. antenne enz en gar. a f 285.-. Tel. 20870. 1« Zuidpolderstraat 57 huis, Haarlem. Onzichtbaar stoppen, mot-, scheur- en brandgaten. Kleermakerij Theo van Eek, Kennemerlaan 176. Inruil T.V. Kinkerstraat 1, Amsterdam. Iedere avond demonstratie. Te koop gevraagd: antieke klokken, tafels, stoelen, kas ten, schilderijen, porselein, kristal etc. Na 5 uur: Maas straat 7. Tel. 7425. Te koop Etna kookkachel. Visseringstraat 13, IJmuiden. Leeg te aanvaarden. Goed onderhouden en op nette stand. Koopprijs 22.500.- k.k. Ruime hypotheek aanwezig. Brieven onder letter IJ. 509. Wij kunnen plaatsen: Zij die reeds in het textiel- vak werkzaam zijn geweest, genieten voorkeur. Salaris naar capaciteiten. Prettige werkkring T X T I 1 1HUII Tussen 18 en 20 uur: Kleverparkweg 160 Dit jaar werd er op de begroting van Ghana 600.000 dollar uitgetrokken voor het bouwen van monumenten ter ere van Osagyefo. Het land met het grootste aantal men sen dat in tropisch Afrika lezen en schrij ven kan dertig percent leeft onder de beklemming van politiestaatmethoden, vrees voor arrestatie en vervolging. P1B CmiMMtN IbHUUlA Apjuy, SCHROMPELEN WEG g Pijn en jeuk wèg Zwelling verdwijnt g fi De wetenschap heeft thans (j §een helende substantie ont-g dekt met de verbazlngwek- kende eigenschap de aam- beien eenvoudig te doen weg- drogen - de pUn houdt op. X zwelling verdwijnt. Toege- past In 8PERTI. doet dltö Sweef3elvemleuwende Blo- Dyne zelfs de meest hardnek- Spert! Zalf en Zetpillen 8 SPERTI ls zacht en deslnfec- A «terend - bevat géén verdo-S vends middelen. Voor veili-S V ge. rechtstreekse behande- 3 Eling van aambeien. SPERTI 3 5 Zalf f3.30. Zetpillen f i.90. fifi-TOgaawwaayaawMl

IJmuider Courant | 1964 | | pagina 8