GTW wil de belastingdienst niet in notulen laten kijken Gasexplosie in Hilversum AGENDA Kort en bondig J HUMPIETUMPIE E POLLE, PELLI EN PINGO ADLER TRESLONG Straf gehandhaafd voor poging tot omkoping Veel haschisch naar ons land gesmokkeld N In Amsterdam zijn bijna 14.000 vreemdelingen Pleidooi voor een Friese universiteit HBS-leraren krijgen verhoging deze maand Kwik naar nul „Europa 1.2.3." begint op 4 maart Voortgang in EEG- belastinggesprek Vier auto's vernield door explosie in Laren De balsem met direct-werking VOOR VERLICHTING VAN PIJN IN SPIEREN EN GEWRICHTEN m WOENSDAG 12 FEBRUARI 1964 Haarlem V elsen-IJ muiden Staatssecretarissen toegetreden tot V.V.D. Ex-defensie-ambtenaren van verduistering beschuldigd Werkt uitermate actief in op de haard van de pijn ter verlichting van rheumatiek, zenuwpijnen, spit, ischias en stijfhei en meer melkwit wordt en volledig in de iets werkt sneller, niets werkt aan- - - genamer, ter verlichting van pijn, dan een behandeling met Algesal-bal- sem. Het enige middel, dat het diaethyl- amino-salicylaat in een speciale emulsie met hoog doordringingsvermogen bevat (U.S. Patent n° 2596674) dringt Algesal direct door in het weefsel, de ge wrichtsbanden en de spieren tot aan de haard van de pijn, waar een onmid dellijke verlichting ontstaat. Overtuigt Uzelf van dit buitengewone doordrin gingsvermogen wanneer U Algesal uitwrijft, zult U merken, dat deze aan vankelijk kleurloze wonderbalsem meer poriën verdwijnt (in plaats van een oppervlakkige warmtesensatie op de huid te veroorzaken), teneinde diep in te werken op de pijnlijke weefsels. Nog beter de pijnstillende werking van Algesal "doorstraalt weefsel en spieren tot in de gewrichten, zodanig dat een duurzaam gevoel van ver lichting en welzijn in de plaats komt van pijn of stijfheid. Maar, vergeet niet Pijn slaat altijd onverwacht toe Zorgt er dus voor thuis altijd een tube Algesal bij de hand te hebben. Beverwijk naaimachines lllllllllllllllllllllllllllllllllllllllllllllllllllllllllllllllllllllllllllllllllllllllUIIIIIII1" /6.»° HILLEGOM 16 MA6 t>& ÏAK H0U06M,AkS 16 66M066 66K6K6M HêBT' lUkUE H6386M H66RU1K6 APPÊkS ZI6 16 WAT, neve BUURMAN? «ukeeNs WAT 6R IN 06 ZAK ZIT PAS OP PIN60, 06 N16UWS- feieRl66 BUURMAN KOMT 6R AAN ^PIB i Voor de rechtbank te Arnhem heeft gis teren een principiële zaak gediend: de n.v. Geldersche Tramwegen te Doetinchem had geweigerd aan de dienst der rijksbelastin gen inzage te verlenen in de notulen van de vergadering van de raad van commis sarissen. Deze notulen konden van betekenis zijn voor de belastingheffing, aldus de officier van justitie, mr. J. W. J. Pieters, op wie het standpunt van de G.T.W., dat deze no tulen ook vertrouwelijke mededelingen be helsden, geen indruk maakte. De officier was van oordeel dat de G.T.W. zich ten onrechte had verzet tegen wettelijke voor schriften. Hij eiste f 250 boete. De directeur, mr. A. H. H. Robbé-Gros- kamp, zei dat de G.T.W. de hand wilde houden op bepaalde gedeelten van notulen, die niet ter zake dienend waren voor de fiscus. De rijksaccountant, de heer J Koenders, bestreed dit standpunt. Wat in de notulen voor de fiscus belangrijk kan zijn, aldus deze getuige, is geen zaak ter beoordeling van de belastingplichtigen maar van de belastingdienst. Een selectie van de notulen door „handoplegging" kan onder geen voorwaarde worden geaccep teerd. De raadsman van de G.T.W., mr. J. ter Horst, beriep zich op het standpunt van zijn cliënte dat notulen elementen bevatten De Hoge Raad heeft het cassatieberoep van een 51-jarige handelaar in radio- en televisietoestellen uit Enschede, die zich schuldig heeft gemaakt aan poging tot om koping van een douane-ambtenaar, ver worpen. Het arrest van het Arnhemse hof, waarbij hij voor dit feit veroordeeld werd tot drie maanden gevangenisstraf, blijft derhalve in stand. In eerste aanleg had de rechtbank in Almelo de man tot vier maan den veroordeeld. De handelaar voerde televisietoestellen in uit Duitsland. Daarbij heeft hij gepro beerd een douane-ambtenaar om te kopen teneinde te bereiken dat hij geen invoer rechten behoefte te betalen. die voor derden niet voor inzage in aan merking komen. Pleiter refereerde zich aan het ministerieel standpunt dat de be lasting moet worden geheven zonder in breuk te maken op de levenssfeer van de belastingplichtige burgers. Kennisname door rijksambtenaren acht te hij bezwaarlijk, aangezien de inspectie der belastingen volgens hem een door gangshuis is. De ambtenaren van vandaag kunnen morgen functionarissen zijn van het bedrijfsleven. De verdediger meende een oplossing te moeten zoeken in het overleggen van notu len aan de rechter-commissaris, opdat de ze zou kunnen beoordelen welk gedeelte van de notulen van de G.T.W. voor inzage door ambtenaren van de belasting in aan merking zou kunnen komen en welke niet. Uitspraak over veertien dagen. Voor de eerste maal heeft zich bij de ombouwwerkzaamheden voor de overscha keling van stadsgas op aardgas een on geval voorgedaan. Toen een monteur van een otnbouwbedrijf in een woning te Hil versum gistermiddag bezig was de hoofd kraan te vervangen, kwam de bewoonster, niet wetend dat er op dat moment gas uit de leiding stroomde, hem met een bran dende kaars bijlichten. Er ontstond een explosie, die gepaard ging met een hevige steekvlam, waardoor de monteur, de 25-jarige H. Uitslag, brands wonden aan het gezicht en aan een arm opliep. Even later, na het arriveren van de brandweer, kreeg ook de brandmeester W. Knopper brandwonden aan het gelaat, toen hij de op een kier staande kelderdeur opende en de vlammen hem tegemoet sloegen. Desondanks heeft hij, nadat het inmid dels ook in de hal van de woning woe dende vuur met behulp van een nevelstraal was gedoofd, nog een minuut of zeven met zijn hand de opening in de gaslei ding dichtgehouden, totdat personeel van het gemeentelijk energiebedrijf arriveer de om een stop aan te brengen. c De Duitse politie vermoedt dat er van uit West-Duitsland veel haschisch, een be dwelmend genotmiddel, naar ons land is gesmokkeld. In Duisburg werden enkele arrestaties verricht, maar de leider van de smokkelbende, de 28-jarige Egypte naar Mohammed Soliman, is voortvluch tig. De Duitse politie meent dat het laatste half jaar ongeveer tachtig kilo haschisch, waarvan de verkoopprijs rond 8500.- per kilo schommelt, naar België, Oostenrijk en voornamelijk Nederland is gesmokkeld. Met een gram haschisch kunnen vier si garetten geprepareerd worden. Het goedje laat zich ook in dranken oplossen. Het hoofdbestuur van de Volkspartij voor Vrijheid en Democratie deelt mede dat de staatssecretaris van Verkeer en Waterstaat, de heer M. J. Keijzer, en de staatssecretaris van Defensie, speciaal be last met de luchtmacht, de heer W. den Toom, als lid tot de V.V.D. zijn toege treden. Voor de Arnhemse rechtbank hebben een 46-jarige ex-defensie-ambtenaar uit Arnhem en zijn 45-jarige collega, eveneens uit Arnhem, terechtgestaan, zij worden verdacht van verduistering gedurende een reeks van jaren. De officier van justitie, mr. W. Ellens, eiste tegen de oudere negen maanden ge vangenisstraf, waarvan drie maanden voor waardelijk en tegen de jongere vier maan den gevangenisstraf, waarvan drie maan den voorwaardelijk. De 46-jarige ambtenaar was als schrij ver bij de indelingsraad van de Menno van Coehoornkazerne te Arnhem onder meer belast met het uitbetalen van uitkeringen van vergoedingen van reiskosten aan mi litairen, die voor de keuringsraad versche nen. In 1951 zou hij begonnen zijn, geld van militairen, die daarop geen aanspraak maakten, in zijn zak te steken. Gedurende twaalf jaar moet hij ongeveer tienduizend gulden hebben verduisterd. Zijn collega ontdekte de onrechtmatig heden maar hij gaf de voorkeur aan mee profiteren boven aangifte. Toen hij op een gegeven moment het werk van zijn colle ga overnam werden de rollen omgekeerd De raadslieden vroegen aandacht voor de dwangpositie van hun cliënten. Advertentie Vil U1VV1 1IIV»"»'-. In Amsterdam waren eind december 13.935 buitenlanders, verdeeld over 74 na tionaliteiten, geregistreerd. Het jaar daar voor waren het er 13.700. Zoals gewoonlijk is bij dit aantal de zogenoemde vlottende buitenlandse bevolking (geen langblijvers) niet inbegrepen. De Duitsers vormen nog steeds de groot ste buitenlandse bevolkingsgroep in de hoofdstad (2571), gevolgd door de groep staatlozen (1687), die evenwel bijna van de tweede plaats is verdrongen door de Italianen (1650). Eind december woonden er in Amster dam nog 1319 Indonesiërs, doch dit aantal vermindert snel, omdat er veel spijtoptan ten bij zijn die geleidelijk hun wens ver vuld zien gaan de Nederlandse nationali teit weer terug te krijgen. De Spanjaarden (1022) en de Belgen (851) bezetten de volgende plaatsen. De eenzaamsten in Amsterdam zijn de representanten van Albanië, Kenya, Korea, Congo, Birma, Guatemala, Somaliland, Malaya en Nigeria, die elk met één inge zetene in het Amsterdamse bevolkingsre gister zijn vertegenwoordigd. Een toast, uitgebracht door de hoge gasten. Van links naar rechts prin ses Beatrix, don Xavier de Bourbon, prins Bernhard, donna Magdalena, koningin Juliana, prinses Beatrix, don Carlos en minister-president Marijnen. De Jongfryske Mienskip in Leeuwarden heeft een adres aan de minister van O. K. en W. gezonden, waarin o.m. wordt gezegd, dat het tot de plichten der Ne derlandse regering behoort actief de in standhouding van het eigen karakter der aan haar toevertrouwde volkeren, waaron der dus ook het Friese, te bevorderen. Zij bepleit de stichting van een inrichting voor hoger onderwijs in Friesland, die in overeenstemming is met het eigen karak ter van land en volk. Daar het eigen ka rakter van dergelijke inrichtingen voor een zeer groot gedeelte gedragen wordt door de voertaal bij het mondelinge on derricht, moet die taal voor een univer siteit in Friesland het Fries zijn. Bij de bezetting der leerstoelen van niet-Friese gegadigden moet geëist worden dat zij het Fries voldoende beheersen om het als on derwijstaal te hanteren, aldus het adres. Nog in de einde dezer maand uit te be talen salarissen aan de leraren van Rijks Hogere Burgerscholen zal de jongste salarisverhoging zijn verwerkt. Mr. J. H Grosheide, staatssecretaris van Onder wijs, Kunsten en Wetenschappen, heeft dit de Tweede Kamer meegedeeld in ant woord op de schriftelijke vragen van drs. P. Vis, lid van de Tweede Kamer (P.v.d.A.). De in uitzicht gestelde salarisverhoging was niet in de betaling van het salaris over januari 1964 verwerkt. Peter Hurkos De 52-jarige Neder landse helderziende „Peter Hurkos" is maandag op borgtocht van 2.500 dollar vrijgelaten in afwachting van zijn over brenging naar Wisconsin. Hurkos was gearresteerd omdat hij zich vorig jaar de cember in Milwaukee zou hebben uitgege ven voor agent van de Amerikaanse op sporingsdienst F.B.I. Commandant eerste legerkorps. Tot commandant van het eerste legerkorps is benoemd de generaal-majoor van de in fanterie E. J. C. van Hootegem, die nu commandant van de eerste divisie 7 de cember is. Hij is bevorderd tot luitenant- generaal bij de infanterie. Schipper omgekomen. De Nederland se schipper H J. Evers uit Westeroord is om het leven gekomen bij een brand aan boord van zijn schip „Climax" dat te Grimbergen bij Brussel lag, op het kanaal Brussel-Antwerpen. Naar Schotland. De commandant zee macht Nederland, vice-admiraal mr. A. N. baron de Vos van Steenwijk, is aan boord van de onderzeebootjager „Lim burg" uit Den Helder naar Rosyth in Schotland vertrokken voor een bezoek aan enkele NAVO-autoriteiten. De ad miraal gaat daarna naar Londen, waar hij Sir Anthony Selwey, die bij de NAVO de functie van commandeur Air Force Channel heeft, zal ontmoeten. Hoogleraar. Tot gewoon hoogleraar in de afdeling der scheeps- en vliegtuig- bouwkunde aan de technische hogeschool te Delft is benoemd ir. G. J. Spies. Ir. Kejjser. De minister van Land bouw en Visserij, mr. B. W. Biesheuvel, heeft gistermorgen ir. J. S. Keijser ge ïnstalleerd als de nieuwe voorzitter yan het Nederlands nationaal F.A.O.-comité. Commandopost. De chef van de staf van de civiele verdediging, luitenant- generaal b.d- Th. E- E. H. Mathon, heeft in Willeskop bij Montfoort de nieuwe provinciale commandopost van de B.B. en de civiele verdediging (het eerste ge combineerde centrum van deze aard in ons land) geopend De commandopost om vat beschermde werk-, rust- en slaap- ruimten en moderne verbindingsmiddelen. Concertgebouw, donderdag 13.30 en 14.45 u.: Concerten voor de lagere schooljeugd door het N.Ph.O. o.l.v. Marinus Adam. (Kunstcommissie voor het l.o.). BIOSCOPEN Cinema Palace, 14. 19 en 21.15 u.: „Alle man", a.l. Frans Hals, vandaag 19 en 21.15 u.: „Nachtdienst vrouwenpolitie", 18 j. Van donderdag af 19 en 21.15 u.: „Dédé de ha venmeid", )8 j. Lido, vandaag 14, 19 en 21.15 u.: „Le gioen des doods", 18 j. Van donderdag af 14, 19 en 21.15 u.: „Verraad op Montmar- tre", 14 j. Luxor, 14. 19 en 2115 u.: „De opgejaag- den", 18 j. Van donderdag af 14, 19 en 21.15 u.: „De Christine Keeler-story", 18 j. Minerva, vandaag 14.30 u.: „Gekken trekken de kaart", a.l.; 20.15 u.: „Casa blanca", 14 j. Donderdag 20.15 u.: „Oproer op de Défiant", 14 j. Rembrandt, vandaag 14, 19 en 21.30 u.: „Geluidloos als de nacht", 14 j. Van don derdag af 14, 19 en 21.15 u.: „Geen tijd voor tranen", 14 j. Roxy, vandaag 14.30, 19 en 21.15 u.: „Stengun Kelly", 18 j Van donderdag af 14.30, 19 en 21.15 u.: „Opstand der rood huiden", 14 j. Studio, vandaag 14.15, 19 en 21.15 u.: „De schooier", 18 j. Van donderdag af 14.15, 19 en 21.15 u.: „Arsène Lupin contra Arsène Lupin", 14 j, Monopole (Zandvoort), vandaag geen voorstelling. Donderdag 20 u.: „Geld speelt geen rol", 14 j. TENTOONSTELLIN GEN Frans Halsmuseum (Gr. Heiligland 62) Werken uit de Haarlemse school van de 16de tot en met de 19de eeuw. Dagelijks geopend van 10-17 uur en zon- en feest dagen van 13-17 uur. „In 't Goede Uur" (Korte Houtstraat- Nieuwe Kerksplein) Tentoonstelling van tekeningen van Hans Mulder. Dagelijks geopend van 10-18 uur en van 20-24 uur Tot 29 februari, 's Zaterdags en zondags van 10-18 uur en van 20-21 uur. Dagelijks grammofoonplatenconcert van 21-22 uur Beethoven. Vishal (Grote Markt): Tentoonstelling „Hedendaagse Engelse typografie en boe ken". Tot 8 maart. Dagelijks van 10-17 u. en 's zondags van 13-17 u Kunstcentrum „De Ark" (Nieuw Heilig land 1-3)Tentoonstelling „5 tot 500". Dagelijks geopend van 10-20 uur. Klassiek grammofoonplatenconcert van 20-23 30 u. Woonhuis Van Looy (ingang KI Hout weg 103): Geopend donderdags van 10- 12,30 en van 13.30-17 u. Zon- en feestdagen van 14-17 uur. Museum Huis Van Looy (Kleine Hout weg 103, ingang Kamperlaan): tentoonstel ling: Verkenningen met de tekenstift; facsimiles, Hollandse tekeningen 17e eeuw uit de collectie B. H. de Roos. Tot en met 16 februari. Geopend dagelijks van 10 17 u. en op zon- en feestdagen 14-17 uur. Teylers Museum (Spaarne 16) Tentoon stelling van tekeningen van de Hollandse, Italiaanse en Franse school uit de 16de tot en met de 19de eeuw. Dagelijks, behalve maandag, geopend van 1115 uur en de eertse zondag van de maand van 13—15 u. Kunstzaal „Barteljoris" (Barteljorisstraat 32): tekeningen en etsen van Jos Jansen en Joop van Meel. Geopend op maandag van 13-18 en dinsdag tot en met zaterdag van 9-18 u. Tot en met 29 februari. Bisschoppelijk Museum (Jansstraat 79) Oude religieuze kunst, schilderijen, mid deleeuwse beeldhouwwerken, handschrif ten en kunstnijverheid. Dagelijks (be halve maandag) geopend van 10 tot 12.30 en van 13.30 tot 17 uur. Zon- en feestdagen van 14 tot 17 uur. DIVERSEN Café-chantant „Adam en Eva", Raam- vest. Cabaret ,,'t Is Zonde", door Frans en Fiet Koster, Carry Tessen, Cees van Ooyen en Enrico Neckheim (piano). Dage lijks geopend (behalve maandag) van 20 u. af Cabaret van 21-23.15 uur (Zie verder „Uitgaan in Haarlem" in de krant van vrijdag 7 februari). WOENSDAG 12 FEBRUARI City, 20 u.: „Caroussel van het nacht leven". Stadsschouwburg, 20 u.: Toneelgroep „Studio" speelt „De wijze kater" voor Vel- ser Kunstkring. K.S.A.-gebouw, Beverwijk, 20 u.: Kin- deroperettevereniging „Kindergeluk" speelt „Er was eens". Pieter Vermeulenmuseum, Cultureel Centrum, dagelijks (behalve zondag): 9.30 tot 12 en 14 tot 16.30 uur. DONDERDAG 13 FEBRUARI City, 20 u.: „Zondaars in spijkerbroek". Stadsschouwburg, geen bioscoopvoor stelling. Gymnasium „Paulinum", Driehuis, 20 u.: ir. N. Snijders spreekt over „Haven- en in dustriële ontwikkeling langs het Noord zeekanaal". Stadhuis „Scheybeek", Beverwijk, 19.30 u.: Vergadering gemeenteraad. Kennemer Theater, Beverwijk, 20 u.: To neelgroep Studio" speelt „Pas op dat je geen woord zegt" voor stichting Abonne- mentsvoors+ellingen. Gem. Openbare leeszaal en bibliotheek, Plein 1945: 10 tot 12.30 uur; filiaal Velsen- Noord: 10 tot 12 uur. R.-k. leeszaal, donderdag gesloten. WOENSDAG 12 FEBRUARI Kennemer Theater, 19 en 21.15 u.: „De rust van een verdoolde". Luxor Theater, 19 en 21.15 u.: „Alleman". DONDERDAG 13 FEBRUARI Kennemer Theater, geen voorstelling. Luxor Theater, 19 en 21.15 u.: „Alleman" (tweede week). ADLERETTE de wer kelijk lichtgewicht machine met Sterna door en door service. Alleenverkoop voor Haarlem en omstreken Het K.N.M.I. deelt mee: Het front dat gisteren in het gehele land regen bracht, lag vanmorgen nog boven het zuidwesten van het land, waar de re gen nog niet was opgehouden. De lucht- I drukverschillen waren daarbij in onze om geving belangrijk afgenomen. Dit was vooral het gevolg van een voortdurend I verdere afneming van het hogedrukgebied bij West-Frankrijk. Deze afneming wordt vooral veroorzaakt door een oceaanfront, dat in de richting van West-Europa op dringt. Tegelijkertijd won de zeer koude uit Rusland afkomstige lucht over Scandi navië nog enig terrein. De opmars van deze lucht werd tegengehouden door een kleine storing, die van Midden-Noorwegen naar Denemarken trok. In ongeveer de zelfde baan volgt echter een hogedrukge bied, dat de koude lucht weer in versneld tempo naar het zuidwesten doet stromen. Verwacht wordt dat deze lucht het komen de etmaal tot het noordoosten en later mogelijk ook tot het midden van het land I zal doordringen. Dit zal gepaard gaan met opklaringen en een daling van de tempera- I tuur tot enkele graden onder nul. WF.ERRAPPORTEN Ulbgab relde SP'JSKAAPT onb.KIPETEN dagelijks DINER.en SOIREE- DANSANTE res-02520.5317 In het kader van de Nederlandse jeugd- actie „Europa 1.2.3." zal op 4 maart (dag van Europa) de internationale correspon dentie-actie beginnen. Jongeren van 17 en 25 jaar zullen gaan corresponderen door middel van briefkaar ten, die via de burgemeesters in bijna hon derd steden in Europa aan leeftijdgenoten worden verzonden en door middel van brie ven tussen groepen en schoolklassen. 23. Bertje was ziek, al een hele De dokter vond, dat hij maar moest ven liggen, tot hij weer helemaal opgeknapt. tijd. bli j- was Nou, Bertje vond dat niet erg leuk, want als je de hele dag in bed moet blijven, ga je je al gauw vervelen. Daarom kreeg Bertje boeken om te le zen en daarmee probeerde hij de tijd te verdrijven. Maar toch verlangde hij er erg naar, weer naar buiten te mogen om met z'n vriendjes te spelen, ri. """«"jA 1409-fl ROME (DPA) Tijdens de gisteren geëindigde conferentie van de ministers van financiën der EEG-landen in Rome zijn belangrijke vorderingen gemaakt in de richting van de voorgenomen harmo nisering der omzetbelasting in de EEG. Alle deelnemers, met uitzondering van de Nederlandse, spraken zich uit voor een vlotte aanpassing van de verschillende stelsels van omzetbelasting in de zes lan den. De ministers van financiën hebben de Europese commissie verzocht „zeer snel" nauwkeurige voorstellen uit te werken voor de aanpassingsmaatregelen, vooral ten aanzien van de zogenoemde heffing op de toegevoegde waarde. Verwacht wordt dat de Europese commissie spoe dig gereed zal zijn met deze voorstellen, die een aanvulling moeten vormen op het reeds ingediende richtlijnenontwerp. De ministers zullen dit onderwerp bespreken op hun volgende bijeenkomst op 4 en 5 april in Luxemburg. Laren is gisteravond opgeschrikt door een hevige explosie, die veel glasschade aanrichtte en de ruiten in wijde omgeving deed rinkelen. De klap werd veroorzaakt door het uit elkaar spatten van een zuur stofcilinder tijdens een hevige brand die een autospuiterij-uitdeukerij in een aan de Sint Jansstraat staande loods volkomen in de as legde. Vier auto's, waarbij enkele praktisch nieuwe examplaren, gingen in de vuurzee verloren. Vermoedelijk heeft een monteur een benzinetank uit een auto j gesloopt, terwijl hij een sigaret rookte. Maximum-temperaturen c binnen- en buitenland c -3 o ct C ■SE S 2 S2 Den Helder zwaar bew. w 6 2 Ypenburg regen w 6 4 Vlissingen regen w 5 4 Eelde onbewolkt w 6 —0 De Bilt zwaar bew. zw 6 1 Twente half bew w.stil 6 —1 Eindhoven geheel bew. w 6 2 Z.-Limburg regen w 5 Helsinki sneeuw nno -13 -17 Stockholm licht bew. nnw -4 1 -12 Oslo zwaar bew. nno —6 Kopenhagen zwaar bew. wzw 4 3 Aberdeen geheel bew. w.stil 8 3 Londen geheel bew. zw 9 4 Amsterdam regen wzw 6 1 Brussel r^gen wnw 5 4 Luxemburg regen w 3 3 Parijs geheel bew. w 8 4 Bordeaux onbewolkt w.stil 7 5 Grenoble onbewolkt w.stil 5 —2 Nice onbewolkt nnw 12 5 Berlijn zwaar bew. nw 5 3 Frankfort half bew. nw 6 1 München sneeuw wnw 2 1 Zürich sneeuw zzw 3 0 Genève licht bew zzw 5 —3 Locarno licht bew. w.stil 10 —2 Wenen zwaar bew. w 0 Innsbruck sneeuw w.stil 5 1 Belgrado geheel bew. w.stil 12 —2 Athene onbewolkt w.stil 15 4 Rome regen zzo 12 5 Ajaccio regen ono 6 Madrid onbewolkt w.stil 11 —6 Mallorca onbewolkt w.stil 14 1 Lissabon zwaar bew. w 16 7 Donderdag 13 december Zon op 8.01 uur, onder 17.48 uur. Maan op 8.25 uur, onder 17.38 uur. Maanstanden 13 februari 14.01 uur nieuwe maan 20 februari 14.24 uur eerste kwartier 27 februari 13 39 uur volle maan Hoog en laag water in IJmuiden Woensdag 12 februari Hoog water 3.22 uur en 15.32 uur. Laag waler 11 10 uur en 23.28 uur. Donderdag 13 december Hoog water 4.00 uur en 16.10 uur. Laag water 11.50 uur en uur. Het hoog en laag water te Zandvoort li 10 tot 15 min. vroeger dan te IJmuiden.

IJmuider Courant | 1964 | | pagina 2