Luchtvaartpionier Wijnmalen is in Engeland overleden 6 AGENDA 3 Brigadier al lang zenuwziek na opmerking van zijn chef Kort en bondig HUMPIETUMPIE POLLE, PELLI EN PINGO TRESLONG EEQa Flinke salarisverhoging voor gezinsverzorgsters Kamerlid stelt vragen over militaire bevoegdheid van de prins Wat heeft staatssecretaris met kerkelijk huwelijk van prinses tie maken? r 8'<h Drie doden in het verkeer Kamerleden vrager voorschot voor gepensioneerden Rijkspremie voor de bouw van kerken Lichte vorst MEUBELEN DE RUITER MEUBELEN Post Caravan Verkoop V R IJ t) A G 14 FEBRUARI 1964 2 Nederlander had het wereldhoogterecord HILLEGOM Wereldrecord Iv Nederland Haarlem Veisend J muiden Beverwijk BJM| Restaurant TER BURG Beverwijk Kerkelijk nieuws Kamerlid vraagt Perry Mason wint iedere zaak zoals Constant Verlovingsringen ieders hart winnen Kies daarom voor uw verloving deze fraaie ringen, symbolen van CONSTANT geluk. Klassieke en moderne Constant- ringen vindt u bij AH, IK HE8 GEDROOMD -IK DACHT DAT DE -HELP-DE boot kapsijst HIER H68 JE EEN 86U/ETJE, DAN KUNNEN WU AUTUD HoREN, i WAAR JU1/HE Z-IJN DAT IS 'N MOOI 86H/6TJ6 NUTT16 Vanaf heden zijn de nieuwste modellen, o.a. SPRITE, te be zichtigen aan de Pieter de Hooghstraat 35 - Heemstede Telefoon 34997 es Zondag is, naar nu bekend is gewor den, op 74-jarige leeftijd plotseling over leden de Nederlandse luchtvaartpionier Henri Wijnmalen. Henri Wijnmalen, die al zeer vele jaren in Twyfford in het graafschap Berkshire in Engeland woonde, heeft meer dan een halve eeuw grote triomfen gevierd, allereerst in Frankrijk. Hij, een neef van de vermaarde Verwey van de firma Verwey en Lugard die te Soesterberg en te Ede vliegterreinen had aangelegd, leerde in Frankrijk vliegen op een Blériot en op een Farman. Hij was een doe-het-zelver. Begin augustus 1910 nam hij zijn Farman in ontvangst en op 7 augustus was hij er van overtuigd dat hij vliegen kon. Op 8 augustus vloog hij naar Reims en 's avonds reeds deed hij een poging het wereldhoogterecord te ver beteren, dat op naam stond van George Chavez met 2600 meter. Die poging mislukte, omdat de barograaf bij een hoogte van 1500 meter bleef staan. Wel een Frans record maar geen wereld record. Wijnmalen nam deel aan verscheidene vluchten in die dagen en zijn naam werd wijd en zijd bekend. Op 27 september 's avonds was hij weer in de lucht om te trachten het wereldhoogterecord in de wacht te slepen, maar ook nu had hij nog Uitgebreide SPIJSKAART onb.KI PETEN ƒ6.50 dagelijks DINER.en SOIREE. VT DANSANTE res-.O2520.53M7 geen succes. Dat kwam op 1 oktober 1910, toen hij tot 2800 meter kwam voor de mo tor het opgaf. Ruini veertien dagen later was hij, met Dufour als passagier, weer in de lucht: hij zou proberen de door de automobiel club van Frankrijk uitgeloofde prijs van vijftigduizend gulden te bemachtigen. Die prijs zou worden toegekend aan de vlie genier die er, met cén passagier aan boord, in zou slagen binnen zesendertig uur van Parijs naar Brussel en terug te vliegen. In de voorwaarden kwam toen nog niet de bepaling voor dat onderweg niet zou mogen worden geland. Na een paar tussenlandingen kwam Wijnmalen vroeg in de middag te Etter beek bij Brussel aan. Hij bleef er nog geen uur en begon aan de terugvlucht die te St. Quentin eindigde en vandaar op 17 ok tober 's morgens vroeg werd voortgezet. Na enige noodlandingen werd het laatste van de vlucht op een hoogte van vaak minder dan vijftien meter boven een spoor lijn voortgezet. Hij landde waar hij wezen moest en kon zich de bezitter van vijftig duizend gulden noemen. In 1910 nog nam Wijnmalen deel aan de eerste nationale vliegwedstrijden in ons land: op 9 november vloog hij te Ede en op 26 en 27 november te Soesterberg. De toen nog Nederlandse Vereniging voor Luchtvaart, de huidige koninklijke N.V.V.L., schonk hem op 26 november een gouden plaquette. Wijnmalen vloog ook mee in de Europe se rondvlucht, die in 1911 werd gehouden. Deze wedstrijd was uitgeschreven door het dagblad „Le Journal" te Parijs. Het Met terugwerkende kracht tot 1 januari van dit jaar zijn de salarissen van de ge zinsverzorgsters en gezinshelpsters belang rijk verhoogd. Tegelijkertijd is de subsi diëring van de instellingen aan de ver hoogde salarissen aangepast. Het percentage van de salarisverhoging loopt uiteen van 16,5 tot 32,2 voor gezins helpsters en van 16.7 tot 42,6 voor gezins verzorgsters. Dit hoge percentage vindt zijn oorzaak in de achterstand in de belo ning van deze werknemers. Bij beide ca tegorieën is tevens het maximumsalaris verhoogd. c Adventskerk Aerdenhout, vandaag 20 u.: Orgelconcert door Albert de Klerk m.m.v. Haakon Stotijn, solo-hoboïst. Minerva Theater, vandaag 20.15 u.: Pianorecital door Henk Eeuwijk (Heem- steedse Kunstkring). Stadsschouwburg, zaterdag 20 u.: De Haagsche Comedie met „Het donker is licht genoeg" van Christopher Fry. Regie Paul Steenbergen. Concertgebouw, zaterdag 20 u.: Concert door acht Noordhollandse mannenkoren (Gewestelijke zangersdag). BIOSCOPEN «n»dd -ss y'-r Cinema Palace, 14, 19 en 21.15 u.: „Alle man"; a.l. Frans Hals, 19 en 21.15 u.: „Dédé de havenmeid", 18 j. Lido, 14, 19 en 21.15 u.: „Verraad op Montmartre", 18 j. Luxor, 14, 19 en 21.15 u.: „De Christine Keeler-story", 18 j. Minerva, 20.15 u.: „Oproer op de De fiant", 14 j. Zaterdag 14.30 u.: „Niels Hil- gersson's wonderbare reis", a.l. Rembrandt, 14, 19 en 21.30 u.: „Geen tijd voor tranen", 14 j. Roxy, 14.30, 19 en 21.15 u.: „Opstand der roodhuiden", 14 j. Studio, 14.15, 19 en 21.15 u.: „Arséne Lupin contra Arséne Lupin", 14 j. Monopole (Zandvoort), vandaag 20 uur: „Geld speelt geen rol", 14 j. TENTOONSTELLINGEN Frans Halsmuseum (Gr. Heiligland 62) Werken uit de Haarlemse school van de 16de tot en met de 19de eeuw. Dagelijks geopend van 10-17 uur en zon- en feest dagen van 13-17 uur. „In 't Goede Uur" (Korte Houtstraat- Nieuwe Kerksplein)Tentoonstelling van tekeningen van Hans Mulder. Dagelijks geopend van 10-18 uur en van 20-24 uur. Tot 29 februari, 's Zaterdags en zondags van 10-18 uur en van 20-21 uur. Dagelijks grammofoonplatenconcert van 21-22 uur Beethoven. Vishal (Grote Markt): Tentoonstelling „Hedendaagse Engelse typografie en boe ken". Tot 8 maart. Dagelijks van 10-17 u. en 's zondags van 13-17 u Kunstcentrum „De Ark" (Nieuw Heilig land 1-3)Tentoonstelling „5 tot 500" Dagelijks geopend van 10-20 uur. Klassiek grammofoonplatenconcert van 20-23.30 u. Woonhuis Van Looy (ingang KI. Hout weg 103): Geopend donderdags van 10- 12,30 en van 13.30-17 u. Zon- en feestdagen van 14-17 uur. Museum Huis Van Looy (Kleine Hout weg 103, ingang Kamperlaan): tentoonstel ling: Verkenningen met de tekenstift; facsimiles, Hollandse tekeningen 17e eeuw uit de collectie B. H. de Roos. Tot en met 16 februari. Geopend dagelijks van 10- 17 u. en op zon- en feestdagen 14-17 uur. Teylers Museum (Spaarne 16) Tentoon' •telling van tekeningen van de Hollandse, Italiaanse en Franse school uit de 16de tot en met de 19de eeuw. Dagelijks, behalve maandag, geopend van 11—15 uur en de eerste zondag van de maand van 1315 u. Kunstzaal „Barteljoris" (Barteljorisstraat 22): tekeningen en etsen van Jos Jansen en Joop van Meel. Geopend op maandag van 13-18 en dinsdag tot en met zaterdag van 9-18 u. Tot en met 29 februari. Bisschoppelijk Museum (Jansstraat 79) Oude religieuze kunst, schilderijen, mid deleeuwse beeldhouwwerken, handschrif ten en kunstnijverheid. Dagelijks (be halve maandag) geopend van 10 tot 12.30 en van 13.30 tot 17 uur. Zon- en feestdagen van 14 tot 17 uur. DIVERSEN Café-chantant „Adam en Eva", Raam- vest. Cabaret ,,'t Is Zonde", door Frans en Fiet Koster, Carry Tessen, Cees van Ooyen en Enrico Neckheim (piano). Dage lijks geopend (behalve maandag) van 20 u. afCabaret van 21-23 15 uur Waag-Taveerne: Iedere vrijdag, zater dag en zondag van 20—24 u. het program ma „Wiedewagen" van Coby Schreijer en ftonnie Potsdammer. (Zie verder „Uitgaan in Haarlem" in de krant van vandaag). VRIJDAG 14 FEBRUARI City, 20 u.: „Wedren met de ooievaar". Stadsschouwburg, 20 u.: „Mandrin, de gentleman-bandiet". Expositiezaal, Heidestraat, 19 tot 21 u. Tentoonstelling „Felison". ZATERDAG 15 FEBRUARI City, 20 u.: „Wedren met de ooievaar". Stadsschouwburg, 20 u.: „Mandrin, de gentleman-bandiet". Expositiezaal, Heidestraat, 14 tot 17 u. Tentoonstelling „Felison". Gebouw Snelliusstraat 41, 20 u.: Dans avond „Criterion", met muziek van Johnny and his Cellarrockers. Kennemer theater, Beverwijk, 20 uur: Toneelvereniging „Kunst Na Arbeid" speelt „Huurkazerne". Gem. openbare leeszaal en bibliotheek, Plein 1945: 10 tot 12.30 en 14.30 tot 17.30 u.; filiaal Velsen-noord: 10 tot 12 en 14 tot 17 uur; filiaal Santpoort: 10 tot 12 uur R.K. openbare leeszaal en bibliotheek, Willemsbeekweg 96: 10 tot 12 en 14.30 tot 17.30 uur; Jozefhuis,Velsen-noord: 10 tot 12 en 14 tot 17 uur; filiaal Santpoort: 10 tot 12 uur. Pieter Vermeuienmuseum, Cultureel Centrum, dagelijks (behalve zondag): 9.30 tot 12 en 14 tot 16.30 uur. VRIJDAG 14 FEBRUARI Kennemer Theater, 19 en 21.15 u.: „De zedelozen". Luxor Theater, 19 en 21.15 u.: „Alleman". W.B. Theater, 20 u.: „De katten van Tobroek". ZATERDAG 15 FEBRUARI Kennemer Theater, 19 en 21.15 u.: „De zedelozen"; 23.30 u.: „De gele hel". Luxor Theater, 19 en 21.15 u.: „Alleman". W.B. Theater, 20 u.: „De katten van Tobroek". Henri Wijnmalen traject luidde: Parijs-Luik-Soesterberg- Brussel-Londen-Parijs. Er gingen veertig toestellen van start, maar slechts veertien kwamen op Soesterberg. Ook Wijnmalen arriveerde daar, maar slaagde er niet in naar Londen te vliegen. Wijnmalen werd daarna directeur van de automobielfabriek Trompenburg te Amsterdam, waar ook vliegtuigen werden gebouwd. Later vestigde hij zich in Enge land, waar hij zich onder andere toelegde op de renpaardensport. Het Tweede-Kamerlid de heer A. J. Bruggeman (P.S.P.), heeft aan de minis ter van Defensie gevraagd of het juist is, dat op donderdag 6 februari door de in specteur-generaal van de strijdkrachten (Prins Bernhard) aan de commandant van de vliegbasis Soesterberg instructie is ge geven om geen enkele inlichting te ver strekken over 'n vlucht van het regerings vliegtuig, zowel wat de inzittenden als de bestemming betreft? „Kan de minister eveneens mededelen of het juist is, dat de commandant van de vliegbasis geweigerd heeft om de chef-staf van het leger, toen deze hierom verzocht, inlichtingen te verstrekken over het re geringsvliegtuig, zich beroepend op de instructie van de inspecteur-generaal der strijdkrachten? Heeft de minister kennis genomen van een bericht van 3 februari, waarin stond dat de regerings-Friendship in gereedheid werd gehouden in Barcelona om. op na dere orders welke prins Bernhard zou ge ven ni zijn functie van inspecteur-generaal van de strijdkrachten, prinses Irene naar Nederland te brengen"? „Als de minister deze vragen bevestigend beantwoordt, is hij dan niet van mening, dat er niet voldoende duidelijkheid bestaat aangaande de hiërarchieke verhouding tussen de inspecteur-generaal der strijd krachten en de chef-staf van het leger, zowel ten opzichte van elkaar als ten op zichte van de minister, en aangaande de bevoegdheden van de inspecteur-generaal der strijdkrachten", zo vraagt het Kamer lid. Een Amsterdamse brigadier van politie is al sinds 18 december 1961 zenuwziek om dat hij zich een opmerking van zijn chef, hoofdinspecteur P. J. Landman van het bureau Overtoom, bijzonder heeft aange trokken. „Ik zal je overplaatsing aanvragen, die opruiende gesprekken van jou ben ik beu. Teken er maar vast beroep tegen aan", zou de politiechef op de bewuste dag tot zijn ondergeschikte brigadier hebben gezegd. „Uitkafferen" noemde de briga dier de uitlatingen, doch zijn chef had het over „gedecideerd toespreken". Het Amsterdamse ambtenaren jerecht heeft zich gisteren langdurig in deze ge schiedenis verdiept, want de brigadier heeft beroep aangetekend tegen de beslissing van de hoofdcommissaris van politie, die zijn bezoldiging met ingang van 1 juli 1963 tot tweederde heeft teruggebracht, omdat de brigadier verhinderd is zijn dienst te verrichten. „Die ziekte is ontstaan door en in ver band met de dienst", meent de brigadier, die al jaren lang in een conflictsituatie met de korpsleiding van de Amsterdam se politie leeft en de salariskorting onge rechtvaardigd noemt. Vorig jaar stelde de brigadier het be- vorderingsbeleid bij de Amsterdamse po litie aan de orde, nadat hij niet was be vorderd tot adjudant. Het ambtenarenge recht wees zijn klacht af, doch de cen- Gunt uw vrouw een keertje rust Chr. Geref. Kerken Beroepen te Zaamslag II. C. v. d. Ent te Middelhamis. Bedankt voor Noordsche- schut G. J. Buys te Murmerwoude; voor Arnhem, J. C. v. Ravenswaay te Scheve- ningen. Geref. Gemeenten Beroepen te Hendrik Ido Ambacht H. Rijksen te Gouda. Ned. Herv. Kerk Beroepen te Oude- en Nieuwe-Wetering: C. van Wijngaarden te Sebaldeburen; te Tholen: E. M. Bakker, kand. te Randwijk; te Ooltgensplaat: J. Kooien te Reeuwijk; te Achlum en Hitzum toez.: F. Gerbrandy te Vrouwenparochie. ONDER BLIJVENDE GARANTIE Bij DE RUITER ziet u ontzettend veel meubelen. Alles is vol en.... alles gekocht voor de oude lage prijzen. U KUNT HIERVAN PROFITEREN I wantDE RUITER verkoopt de ge hele grote voorraad tegen prijzen 1963 Kom nu en koop uw voordeel. DAAROM NU NAAR Gen. Cronjéstraat 113 - Haarlem ende betaling kunt u spreiden Het Tweede Kamerlid drs. G. M. Ne- derhorst, (P.v.d.A.) heeft de minister-pre sident, mr. Marijnen, vragen gesteld over de uitlatingen van staatssecretaris De Meyer van Sociale Zaken en Volksgezond heid over het kerkelijk huwelijk van prin ses Irene en Don Carlos. Het Kamerlid vraagt: „Is het juist, dat de staatssecretaris, die belast is met aan gelegenheden betreffende de bedrijfsorga nisatie, de ondernemingsraden, de arbeids bescherming en de arbeidsvoorziening aan de pers te kennen heeft gegeven, dat hij er persoonlijk voor geporteerd zou zijn om het kerkelijk huwelijk van prinses Irene en don Carlos te doen plaatsvinden in Breda? Heeft de staatssecretaris aan deze mededeling toegevoegd: „Dat zal een feest voor ons worden, wanneer wij daar (in Breda) in de katholieke kathe draal het katholieke huwelijk van nabij kunnen meemaken?" In hoeverre heeft de keuze over de plaats waar het kerkelijk huwelijk van prinses Irene en Don Carlos gesloten zal worden, iets te maken met de aangele genheden betreffende de bedrijfsorganisa tie, de ondernemingsraden, de arbeids bescherming en de arbeidsvoorziening de terreinen, waarmede de staatssecreta ris politiek bemoeienis heeft en acht de ministerpresident het juist, dat staats secretarissen tegenover de pers uitspra ken doen over de kwesties, die in gener lei verband staan met de gebieden van het politieke beleid, waarvoor deze staats secretarissen bijzondere verantwoordelijk heid dragen?", zo vraagt de heer Neder- horst. trale raad van beroep in Utrecht stelde hem in het gelijk. De brigadier meent thans dat de opmer king van zijn chef een gevolg is van een geprikkelde stemming bij de korpsleiding over het indienen van zijn vorige klacht. „Hij liet zich al heel lang denigrerend uit over de vrijwillige politie", zei de heer Landman als getuige. Hij gaf toe in het bewuste gesprek niet te hebben verklaard waarom hij meende dat zijn onderge schikte opruiende gesprekken had ge voerd, doch hij meende dat dit wel be kend zou zijn. De brigadier, die het ge sprek een provocatie noemde, ontkende dit ten stelligste. Hij zag in de uitlatin gen een valstrik waarop hij dom had moeten reageren om zijn inmiddels aan gespannen bevorderingszaak te verzwak ken. 't Silver Stoepke U weet het adviseert u goed het huis met het carillon Grote Houtstraat 49 Telefoon 2 00 49 - Noodlanding; Gisteravond om onge veer kwart over zes heeft een sportvlieg- tuig met drie inzittenden een geslaagde noodlanding gemaakt op een weiland even buiten Middelburg. Het vliegtuig, dat onderweg was van Rotterdam naar Oost ende, moest wegens een defect aan de communicatiemiddelen een noodlanding maken. Omgeslagen. Door onbekende oor zaak is in de Rotterdamse haven het 150 ton metende Nederlandse binnenschip Ria" omgeslagen De 28-jarige schipper- eigenaar J. Boot en zijn vrouw raakten te water, maar konden worden gered door de opvarenden van een sleepboot. Diplomatieke dienst. Mr. W. G. Zeyl- stra, ambassadeur te Leopoldstad, is tevens benoemd tot ambassadeur in de Kongo- republiek (Brazzaville). De heer E. F. M. van Hall, ambtenaar van de buitenlandse dienst der derde klasse, is benoemd tot ge zant in Nieuw-Zeeland. - De 47ste keer. Een 36-jarige Engels man, die op een vals paspoort ons land was binnengekomen en in Amsterdam een kostbare broche uit een juwelierswinkel had gestolen, is tot twee jaar gevangenis straf veroordeeld. Het was zijn 47ste von nis, want, zoals de officier van Justitie zei, de man heeft een omvangrijke inter nationale carrière als beroepsmisdadiger. Eredoctor. De Temple University in Philadelphia heeft een eredoctoraat in da rechtswetenschap verleend aan de Ameri kaanse ambassadeur in Den Haag, de heer John S. Rice. De heer Rice vertoeft mo menteel in de Verenigde Staten. Voorts zijn eredoctoraten verleend aan August Heckscher, adviseur voor kunstzaken van president Johnson, Vermont C. Royster, redacteur van Wall Street Journal, Keith Spalding, president van het Franklin en Marshall College en aan de kunstschilder Andrew Wyeth. Gemeente krijgt standje. De minister van Binnenlandse Zaken heeft Gedepu teerde Staten van Zeeland verzocht het gemeentebestuur van St. Philipsland er op te wijzen dat de wettelijke bepalingen ten aanzien van de begrotingsbehandeling naar letter en geest moeten worden na geleefd. De laatste jaren heeft St. Philips land de begroting te laat ingediend om dat het gemeentebestuur meent dat de daarvoor geldende bepaling uit de tijd is en daarom niet behoeft te worden na gekomen. 67. Bertje keek heel verbaasd het vlieg- dat vriendelijk lachte en op Bertje toe tuigje na, dat 'n paar rondjes door de ka mer snorde.en toen keurig netjes, vlak voor Bertje, op de deken van z'n bedje landde. Maar nog verbaasder keek hij, toen uit het vliegtuigje dat kleine kereltje stapte, kwam. Hallo! zei het mannetje. Het leek wel wat onbeleefd, maar. Bertje kon van verrassing geen woord uit brengen.' Op de Nieuweweg onder Breukelen is gistermiddag vijf uur de veertienjarige P. Verhoef verongelukt toen hij op weg was van school naar huis. Hij fietste met een groepje schoolvriendjes en week daarbij plotseling naar links uit, waardoor hij aan gereden werd door een auto uit de tegen overgestelde richting. De jongen was op slag dood. De vijfjarige Tiniy van Rooy uit Gra- them (L.) is donderdagavond om zes uur om het leven gekomen op de rijweg tussen Grathem en Keipen ten oosten van Weert. Zij werd bij het oversteken gegrepen door een personenauto, bestuurd door een in woner van Nederweert, en was op slag dood. De 21-jarige J. Romkes uit Doniaga is gisteren op slag om het leven gekomen bij een verkeersongeval op de Afsluitdijk. Hij maakte deel uit van een gezelschap van vijf metselaars en opperlieden, dat door de werkgever met een busje naar Wieringen werd gebracht. Een vrachtwa gen uit tegengestelde richting week uit en botste tegen het busje, waarbij een zij kant van het voertuig werd afgerukt. De heer Romkes werd uit de wagen geslin gerd en was op slag dood. De A.R. Tweede-Kamerleden Smallen broek en Kieft hebben de minister van Binnenlandse Zaken vragen gesteld over het feit, dat vermoedelijk 20.000 gepensio neerden nog wachten op uitbetaling van de verhoging van hun pensioen op grond van de pensioenmaatregel 1963. Voorts vragen zij of de minister maat regelen heeft getroffen, waardoor het mo gelijk is dat de verhoging der pensioenen 1964 tegelijk met de uitbetaling van het pensioen over het eerste kwartaal 1964 betaalbaar gesteld wordt. Zo niet dan vra gen zij, gelet op de stijgende prijzen tij dig een voorschot van tien percent te ver lenen. Tevens vragen zij de minister een uiteenzetting te geven van de oorzaak van de bestaande achterstand. Op 17 februari treedt de Wet Premie Kerkenbouw in werking. Deze wet opent tot 1 maart 1971 de mogelijkheid een rijkspremie te verkrijgen voor het stichten van permanente kerk- of bezinningsgebou wen. Vervanging of uitbreiding van een bestaande gebouw is daaronder niet be grepen. De premie bedraagt dertig per cent van de bouwkosten, de grondkosten en de inventariskosten, voor zover deze als stichtingskosten kunnen worden ge accepteerd. De premie moet bij het ministerie van Volkshuisvesting en Bouwnijverheid wor den aangevraagd vóórdat de bouw wordt aanbesteed. Gebouwen, waarvan de gun ning tussen 1 maart 1961 en 17 februari 1964 heeft plaatsgehad, kunnen eveneens nog voor een rijkspremie in aanmerking komen. Het K.N.M.I. deelt mee: Oceaanstoringen breiden hun invloed uit over Frankrijk en het Middellandse Zee gebied. Als gevolg daarvan blijft in onza streken de luchtaanvoer overwegend uit oostelijke richting. Wolkenvelden zullen de nachtelijke afkoeling wat temperen, waar bij de komende nacht op de meeste plaat sen niet meer dan lichte vorst zal voor komen en in de middagtemperaturen om of even boven het vriespunt. Uit de be wolking van de storingen boven Frankrijk valt hier en daar wat neerslag, maar in ons land is neerslag van betekenis onwaar schijnlijk. In Zweden, Midden- en Oost- Europa vriest het nu streng met tempera turen van 15 tot 20 graden onder nul. Daar entegen bleef het kwik in het grootste deel van Engeland en Frankrijk de afgelopen nacht boven het vriespunt. Samenhangend met deze temperatuurverdeling zullen in het noordoosten van het land de tempe raturen lager blijven dan in de zuidelijke provincies. WEERRAPPORTEN Maximum-tem peraturen S3 binnen- en buitenland ■O? £3 a Se si £6 62 Den Helder onbewolkt ozo 2 Ypenburg onbewolkt 0 3 4 Vlissingen onbewolkt O 4 1 Eelde onbewolkt O 0 6 De Bilt onbewolkt O 2 4 Twente onbewolkt OZO 3 6 Eindhoven onbewolkt O 4 2 Z.-Limburg onbewolkt O 4 2 Helsinki onbewolkt no - -15 —24 Stockholm licht bew. w.stil 6 —18 Oslo zwaar bew. O —4 4 Kopenhagen sneeuw nw —2 2 Aberdeen half bew. ZZO 6 2 Londen geheel bew. 8 1 Amsterdam onbewolkt OZO 2 3 Brussel onbewolkt ozo 5 2 Luxemburg onbewolkt zo 3 4 Parijs regen OZO 7 2 Bordeaux licht bew. OZO 10 2 Grenoble geheel bew. w.stil 9 0 Nice zwaar bew. n 13 5 Berlijn zwaar bew. zw —2 8 Frankfort onbewolkt ono 4 7 München mist zzo 1 —11 Zurich geheel bew. w.stil 4 3 Genève zwaar bew. O 5 2 Locamo geheel bew. 12 2 Wenen onbewolkt zw 4 —13 Innsbruck zwaar bew. w.stil 3 —10 Belgrado zwaar bew. w.stil 5 Athene licht bew. no 17 Rome half bew. zzo 14 3 Ajaccio geheel bew. ono 14 5 Madrid geheel bew. w.stil 8 5 Mallorca zwaar bew. w.stil 15 1 Lissabon zwaar bew. w.stil 14 3 Zaterdag 15 februari Zon op 7.58 uur, onder 17.52 uur. Maan op 9.14 uur, onder 20.12 uur. Maanstanden 20 februari 14.24 uur eerste kwartier 27 februari 13.39 uur volle maan Hoog en laag water in IJmuiden Vrijdag 14 februari Hoog water 4.35 uur en 16.42 uur. Laag water 0.11 uur en 12.32 uur. Zaterdag 15 februari Hoog water 5.09 uur en 17.19 uur. Laag water 0.48 uur en 13.08 uur. Het hoog en laag water te Zandvoort is 10 tot 15 min. vroeger dan te IJmuiden.

IJmuider Courant | 1964 | | pagina 2