mm 1 1 V 1 Fidelio bij de Nederlandse Opera met Gré Brouwenstijn en Wolfgang Windgassen Heyboer en Lataster exposeren in Wenen DE PROGRAMMA'S Pianorecital door Henk van Eeuwijk Kerkconcert te Aerdenhout N.T.S. koopt vliegtuigje NEGEN MUZEN N.T.S. reageert op bericht over personeelsuittocht ZATERDAG 15 FEBRUARI 1964 23 os de Klerk Nederlandse éénakters bij Toneelgroep Studio Werk van Jan van Heel in restaurant Walserij-Oost W nabeschouwingen Radio-documentaire over de Carlisten Praten bij foto's Damshuizer Weense prelaat leidt een kunsthandel WENEN. Nederlandse kunstenaars zijn in Wenen niet onbekend. Het mu seum van de twintigste eeuw bezit werken van Wagenaar en Lucebert en op het ogenblik wordt er een groot aantal werken van Heyboer en Lataster tentoon gesteld in de galerij St. Stefan. Deze belangstelling is grotendeels te danken aan het initiatief van een vooraanstaande r.-k. geestelijke, die ons land heel goed kent. Deze, mgr. Mauer, is niet alleen officiél dompredikantdie men dan ook elke zondagavond in de St. Stefanskathedraal kan beluisteren, maar tevens direc teur van ae kunstgalerij St. Stefan die zich op moderne kunst specialiseert. Persiflage op dr. Kildare door Rijk de Gooyer De radio geeft zondag De radio geeft maandag Ethertips T elevisieprogramma OVER BEETHOVEN'S Fidelio, waarvan een hermontering vrijdagavond in de hoofdstedelijke Stadsschouwburg in pre mière ging is niets meer te vertellen wat niet reeds in het verloop van anderhalve eeuw duizenden malen gezegd en geschre ven is. Met het een „énig" werk te noemen accepteert men het zowel met zijn zwakke als met zijn geniale kwaliteiten en klas seert men het als een opera die vereen- xaamd staat tussen een wereldproduktie van eeuwen, zoals van de Negende Sym fonie ook geen equivalent bestaat. Om die exclusieve positie zal Fideliobelang stelling blijven wekken, zij het dan meer om te beluisteren dan om te bekijken. HET WERK was scenisch heringestu deerd door Jacqueline Jacobi naar de regie van Wolf-Dieter Ludwig. Er was vooral in te waarderen dat aan de statische momen ten die de zuivere muzikale realisatie vergt, geen afbreuk werd gedaan. Deze soberheid kon men ervaren als een akte van respect voor het essentiële van Beethoven 's„énige". De dynamiek die zowel in de actie als in muziek bij het koor der gevangenen was waar te nemen is te loven als een treffend •tukje regie, en dit juist op een punt waar •en beetje actie het hoofdzakelijk moet doen. Ook de decors van Wim Vesseur zijn met respect afgestemd op de realiteit van het gegeven. DUS SCENISCH geen buitenissigheden •n vandaar alle ruimte voor de muziek, die men dan kan ondergaan als een ideaal ope ra-concert-met-actie. De uitvoering ging onder directie van Arnold Quennet, de eer ste dirigent van de Deutsche Oper am Rlhein, die de muzikale leider van de Ne derlandse Opera, Fr. Bauer Theussl, wegens zeer ernstige familie-omstandigheden van deze verving. Het mocht dan in 't begin een beetje on wennig gaan tussen boven en onder, al gauw toch bleek, dat er met overgave on der veilige leiding prachtig gemusiceerd werd. De uitvoering van de Derde Leonore- ouvertune, die als overgang naar het laatste tafereel gespeeld werd, was als interpreta tie en vertolking een triomf voor dirigent «n orkest. Gré van Swol-Brouwenstijn, die men weer eens in haar kapitale Leonorepantij mocht horen, werd bij haar verschijning op het toneel spontaan door het publiek ver welkomd. Wat men van haar verwachtte hiaeft zij ruimschoots gegeven: rijp werk, gegroeid tot iets eigenis, waarin je geloven kunt omdat het het waarmerk heeft van het zelf doorleefde. Moet ik wijzen op haar briljante aria in I „Abscheulicher"Het •ubliemste moment van de avond was voor Gré Brouwenstijn en W. Windgassen in „Fidelio". mij: nog haar stralend partij geven in het duet met haar partner Wolfgang Windgas sen; dit „O namenlose Freude" mocht een triomf van beider vocaliteit heten. NAAST DE BEROEMDE Wagnertenor Windgassen, die het echt lyrisch zingen on danks Wagner's „Sprechgesang" niet ver leerd heeft, was er ook als buitenlandse gast de bariton Heiner Hom, die met mar kant en toch buigzaam geluid uitstekend de Don Pizarro-partij vertolkte. En dan weer onze eigen mensen: Jeanette van Dijck, die een charmante en frisse Marcelline op de planken zette, Guus Hoekman, een gemoe delijke Roeco die zijn sonoor geluid weet te sparen tot waar het van pels komt, een vlot te Jacquino met goeddragend geluid van Rudolf Kat, een goed getimbreerde Don Fernando van Bert Bijnen en ten slotte Si mon van Trirum en Gé Genemans die in 't koor der gevangenen een goede solistische beunt maakten. Bovendien een bijzonder mooi koor. Aldus een enige verklanking van een „énige" opera. De Haarlemse pianist Henk van Eeuwijk gaf vrijdagavond op uitnodiging van de Heemsteedse Kunstkring een recital met een programma, dat over het geheel geno men romaans georiënteerd was. Composi ties van Isaac Albeniz („Evocacion" en „El Puerto") vormden daarvan de inleiding. Zij werden gevolgd door werken van Claude Debussy, te weten „Hommage a Rameau", „Reflets dans l'eau", „Berceuse hérioque n vier études. Na de pauze kwamen dan een Sonatine van Albert Roussel de „Mouvements per- pétuels" van Francis Poulenc en de 3e So natine van Willem Pijper, waarvan de mu zikale sfeer een merkwaardig contact heeft met de Franse muziek, ondanks de intel ligent overwogen structuur. Henk van Eeuwijk toonde zich bij de vertolking van al deze werken een bewo gen instrumentalist, die zijn interpretaties een frappant persoonlijk en daardoor ge lijkschakelend accent verleende met een In absolute zin ontplooide dynamiek, die overwegend een groot klankvolume beoog de. De muzikale zin van de vertolkte wer ken moest vaak terugtreden voor deze dy namische, concretiserende gerichtheid, het geen door de geluidverwerkende gesteld heid van de foyer van het Minerva Thea ter, waar deze klavieravond werd gegeven, merkbaar werd gestimuleerd. Ik heb mij afgevraagd of Van Eeuwijk de klanksterktedosering van zijn spel misschien had berekend op een grotere zaal met sublimerend-akoestische voor waarden. Indien dit inderdaad zo het ge val was dan hebben nu de gedeelten, waar voor Van Eeuwijk een ingetogen piano klank ontwikkelde (bijvoorbeeld het lang zame deel van Roussels sonatine en de opzet en afsluiting van de sonatine van Pijper) onwillekeurig tot hoogtepunten van deze klaviervoordrachtsavond kunnen worden. Dat kan zonder voorbehoud als een grote ervaringswinst worden gezien, waarvan Van Eeuwijl: bij een volgend op treden doeltreffend gebruik zal kunnen maken. IN DE ADVENTSKERK te Aerdenhout is vrijdagavond een concert gegeven door de Haarlemse stadsorganist Albert de Klerk met medewerking van Haakon Sto- tijn, eerste solo-hoboïst van het Concert gebouworkest. Het smaakvol samengestel de programma was afgestemd op het tim bre en de speelmogelijkheden van het door Flentrop gebouwde orgeltje. Met het Con certo in d van Vivaldi, in de bewerking van Bach, gaf de organist een staal van zijn technische beheersing in passagespel en zijn gevoel voor polyfone opbouw. Een Sonate van Bach's tweede zoon Philipp met name in het Adagio e mesto, in over eenstemming met meer affectieve opvat tingen als voorbode van de romantiek. Als voorbeeld van een welluidende, op timbre verfijning gebaseerde orgelkunst, waren twee stukjes gekozen van Jean Langlais, organist van de Sainte-Clotilde te Parijs, „Nasard" en „Frangaise" getiteld. HAAKON STOTIJN bewees zijn kwali teiten in een Sonate in g van J. S. Bach. Zijn iets vibrerende toon gaf aan de melo dische lijnen bijzondere charme. Dit ver mogen het instrument te laten zingen kwam sterk tot uiting in een Fantasie van J.L. Krebs, een leerling van Bach senior. Elegante voordracht en virtuositeit ken merkten zijn spel in de vriendelijk, hier en daar humoristische „Suite Bucolique" van onze landgenoot Hugo Godron. Albert de Klerk besloot de avond met een improvisatie over Psalm 32, „Ver heugt U in den Heer". Sas Bunge De toneelgroep Studio geeft op woens dag 26 februari in het Studio-theater „De Brakke Grond" in Amsterdam de première van drie Nederlandse één-akters. Van E. Brent Besemer worden opge voerd „De Schaft" en „de Zwanen" onder regie van Peter Oosthoek. De medespelen den hierin zijn Liesbeth Struppert, Jules Hamel en Frans Vorstman. Van Henk Sparreboom wordt gespeeld „De stenen Salomo" onder gastregie van Jurg Mole naar. Hierin spelen mee Frans Vorstman en Peter Oosthoek. De Nederlandse Televisie Stichting koopt een eigen sportvliegtuig om filmmateriaal voor het N.T.S.-journaal sneller uit de provincie naar Bussum te kunnen brengen. Uiteraard kan het vliegtuigje, een Cessna, ook voor andere doeleinden worden ingezet het tijdig bezorgen van sportopnamen voor „Sport in Beeld" bij voorbeeld. Ook de omroepen mogen er gebruik van maken. Het vliegtuigje, dat tot nu steeds gehuurd werd, wordt definitief gestationeerd op het Hilversumse vliegveld. De piloot is Char les van der Heyden, die tevens werkzaam is op de produktie-afdeling van het N.T.S.- journaal. In de m.m.s. ,,'t Kopje" in Overveen prijken op het ogenblik in een vitri ne de toneeljuwelen van wijlen me vrouw Betty HoltropVan Gelder, de bekende oud-actrice die op 20 oktober 1962 op 95-jarige leeftijd in Haarlem overleed. De in Bloemendaal wonen de zoon van deze oud-actrice, dr. M. W. Holtrop heeft met zijn zuster me vrouw Marie HoltropBrokhorst, thans in Zwitserland woonachtig die ook aan het toneel is geweest de toneeljuwelen van hun moeder aan de Kennemer Scholengemeen schap (Kennemer Lyceum, Thijsse- lyceum en m.m.s. 't Kopje) geschon ken, opdat er bij passende gelegen heden tijdens toneelopvoeringen ge bruik van zal worden gemaakt. Me vrouw W. de VitaRoesink, lid van de oudercommissie heeft haar bemid deling bij de schenking verleend. Tot de thans geschonken juwelen behoren een koningskroontje met robijnen, enige diademen en een klein en een tuur. Nadat deze toneeljuwelen enige groot collier met bijpassende cein- tijd in de m.m.s. 't Kopje geëxpo seerd zijn, zullen zij in het Kennemer Lyceum en het Thijsselyceum te be zichtigen zijn. De Kennemer Scholen gemeenschap is de erven bijzonder erkentelijk voor deze schenking. Biennale in Venetië. De commissie voor de Nederlandse inzending naar de 32e Biennale in Venetië, heeft hiervoor werk uitgekozen van de schilders Karei Appel te Parijs en Lucebert te Bergen, en van de beeldhouwer Jaap Mooy te Bergen. De biennale wordt op 20 juni geopend. De commissie bestaat uit de heren Jan van Heel, commissaris, C. Doelman en prof. dr. H. L. C. Jaffé, leden. Indonesië vraagt filmadvies. Gerard J. Raucamp, directeur van Carillon Films in Rijswijk, is naar Djakarta vertrokken om de Indonesische regering te gaan ad viseren over de produktie van een kleu renfilm, die een beeld moet geven van het hedendaagse Indonesië. De uitnodi ging voor het advies is uitgegaan van het Indonesische ministerie van Buiten landse Zaken. De film is bestemd voor vertoning in de Verenigde Staten. In het Restaurant Walserii-Oost van de Hoogovens in IJmuiden zal zon dagmiddag van 14 tot 17 uur een expositie te bezichtigen zijn van werken van Jan van Heel. Na de televisie op donderdagavond heeft vrijdagavond de radio (Hilversum II) een documentaire aan de Spaanse Carlisten gewijd. Er zou geen aanleiding zijn ge weest bijzondere aandacht aan deze docu mentaire te schenken de radiogenieke kwaliteiten kwamen niet boven een goed gemiddelde uit ware het niet, dat de samensteller Tom Pauka er op opmerke lijke wijze in geslaagd was in de bijdra gen van prof. dr. B. W. Schaper, drs R. de Jong, Jef Last, Nico Rost en twee uit geweken Spanjaarden een samenhang te brengen welke de ontwikkeling van het Carlisme uit een obscure reactie naar de tijdens de Spaanse burgeroorlog juist door de Carlisten bedreven gruwelen op be klemmende wijze duidelijk maakte. De mening van Nico Rost die terloops de aandacht vestigde op zijn dezer dagen her drukte boek „Goethe in Dachau" over het gedrag van Don Xavier de Bourbon in dat Duitse concentratiekamp vormde een objectieve toevoeging welke het geheel be hoedde voor een al te nadrukkelijke een zijdigheid. Volgens de verwachting maakte Jef Last van de gelegenheid gebruik, aan het on recht te herinneren dat de Nederlandse vrijwilligers in de Spaanse burgeroorlog nog steeds wordt aangedaan door hen het Nederlanderschap te onthouden. Hij kan er over meepraten, want hij behoorde zelf tot de Internationale brigade, die in de strijd tegen het fascisme het spits afbeet in een tijd toen velen liever deden of hun neus bloedde. J. H. Bartrmn De omroep van de verantwoorde pro gramma's, de V.P.R.O., maakte van de vrijdagse t.v.-avond een allesbehalve vro lijke praatavond. Na het journaal sprak eerst prof. Van Holk ons vanachter zijn schrijftafel toe. Het onderwerp, de recente geloofsover gang van prinses Irene en de oecumeni sche toenadering, was belangrijk genoeg, maar het was geen t.v. Enige kennelijk in moeilijke omstandigheden gemaakte fo to's konden nauwelijks een voor t.v. ge> schikte uitzending maken van het daarop volgende gesprek over de frappante ont wikkeling, die communistisch China in de laatste tien jaar doorgemaakt heeft. Na tuurlijk was het goed, dat hier gesteld werd, dat wij moeten trachten deze voor uitgang, hoe bedenkelijk hij ook is, te zien vanaf het standpunt van de 800 miljoen Chinezen, die vóór Mao Tse Toeng voor het grootste deel armoede leden. De maker van de t.v.-kleuterfilmpjes over „Kabouter Kandelaar," Ton Hasebos, raakte even verzeild in Wim Ibo's Caba retkroniek; het was toch sympathiek, dat lbo deze begaafde t.v.-medewerker, die ook de liedjes bij zijn knappe poppen- filmpjes schrijft, eens aan de „grote men sen" voorstelde. Het danstrio Nana Lorca en de zangeres Anica Zubovic gaven deze aflevering van de kroniek een internatio naal karakter. Voor een surprise zorgde echter Fien de la Mar, die op sublieme wijze de monoloog „De Wals" van de Amerikaanse schrijfster Dorothy Parker voordroeg en speelde. Betreurd mag slechts worden, dat wij deze grote actri ce zo weinig op het t.v.-scherm te zien krijgen. Nadat Toon Hermans op gevoelige wijze gewezen had op noodzaak, dat hulp ver leend wordt aan 70.000 in grote nood ver kerende kinderen van de Masai-stam in Kenya (hem kan via postbus 11 in Hil versum medewerking aan deze menslie vende actie worden toegezegd), volgde de rubriek „Ziek zijn., beter worden", die in zijn vorm van gisteravond ook al geen t.v.-camera's behoefde. Het impressionis tische spel „Vreemdeling op een Plein" werd niet meer dan een wat droefgeestig uitgevallen litteraire of quasi-litteraire ontboezeming van een ontheemde, die zich nergens thuis voelt. De tekst stond in dit programma zo primair, dat hier in ieder geval niet van film gesproken kon wor den. Of dit nu werkelijk t.v. was, moeten wij sterk betwijfelen. Of is een voor dracht, hier en daar vrij willekeurig, nu eens goed en dan weer rommelig (gewild- modem) geïllustreerd met filmscènes wel t.v.? (Van onze correspondent) (Van onze radio- en t.v.-medewerker) Onder het hoofd „Personeels-uittocht bij N.T.S." schreven wij 5 februari j.I, dat in 1963 125 personeelsleden van de N.T.S. ontslag namen om elders in dienst te tre den. Wij haalden de onzes inziens onvol ledige opmerking van N.T.S.-voorzitter Schüttenheim aan, die op een personeels- receptie trots had verklaard dat de N.T.S. in 1963 met 250 nieuwe krachten was ge groeid. „De heer Schüttenheim verzuimde evenwel", betoogden wij, „melding te ma ken van feit dat in hetzelfde jaar 125 per soneelsleden heengingen". In een communiqué reageert N.T.S.- perschef G. van Beek op boven aange haald artikel met een aantal cijfers, die de door ons signaleerde „personeels-uit tocht" in een gans ander iclht stelt. Hij schrijft: „Het personeel van N.T.S. telde op 31 december 1963 850 personen, tegen over 717 op 31 december 1962. Daar in datzelfde jaar 106 personeelsleden de N.T.S. verlieten was de feitelijke toename van nieuw personeel in 1963 239 personen". In een overzicht toont de N.T.S.-perschef tenslotte aan, dat van die 106 vertrokken personeelsleden er 21 heengingen wegens particuliere omstandigheden (huwelijk, ge zinsuitbreiding, emigratie), 13 overstapten naar de N.RU. of omroepen en 19 ontslag kregen wegens ongeschiktheid. Wij concluderen dus dat er in 1963 niet 125 doch 106 personeelsleden zijn heenge gaan; een toch nog alarmerend ruim 12,5 percent aantal in een organisatie met 850 werknemers. De personeelspoli tiek van iedere gezonde onderneming in het bedrijfsleven zou grondig worden her zien bij een jaarlijkse „uittocht" van 12,5 percent. Rijk de Gooyer persifleert vanavond, za terdag, in zijn televisieshow de mierzoete ziekenhuisdokter, zoals we die kennen uit de Amerikaanse filmserie dr. Kildare. Eli Asser schreef ook voor deze „Kijk die Rijk"-aflevering het scenario en hij zocht het ditmaal in de belevenissen van een dromerige dokter, die als hartewens koes tert eens in een heus circus op te tre den. Filmopnamen, gemaakt in de piste van het wereldberoemde circus Barnum and Bailey, brengen de droom van de dokter in beeld. Voor het oproepen van de zie kenhuissfeer gaf AVRO-regisseur Jef de Groot de voorkeur aan studiodecors. Het zou te omslachtig geweest zijn de hele show in een echt ziekenhuis op te nemen, Marlies van Alcmaer zal ditmaal niet tot Rijk de Gooyers vaste entourage be horen. Marlies had andere werkzaamhe den, die ze liever liet voorgaan, en ze trok zich terug. Rijk de Gooyer heeft nog steeds geen vervangster voor haar kun nen vinden en hij zoekt er ook niet zo erg intensief naar. „Eli Asser wilde er van het begin af aan een sort sexbom in hebben", zegt hij, „maar ik weet niet of het wel zo'n succes is. Adèle Bloemen daal krijgt nu gewoon wat meer te doen" MARION VAN HARREVELD. Op vrijdag 21 februari geeft de Haar lemse claveciniste Marion van Harreveld van 14.00 tot 14.20 uur een recital voor de A.V.R.O.-microfoon. Zij zal werken van Georg Böhm, Girolame Frescobaldi en Louis Antoine Domei ten gehore brengen. Marion van Harreveld, die aanvankelijk drie jaar studeerde bij de Parijse clavicl- niste Pauline Aubert, deed in 1958 toe latingsexamen voor het Conservatoire national de Paris. Zij verliet dit conser vatorium een jaar later met een tweede prijs. In 1960 kreeg zij een beurs van de Franse regering om onderzoekingen te doen naar onuitgegeven clavecimbelwer- ken. Marion van Harreveld is thans als continuo-speelster verbonden aan het Noordhollands Philharmonisch Orkest. SIGNALEMENT VAN 40 JAAR AMERIKAANS TONEEL. VARA's maandelijkse programma „Sig nalement", dat figuren en verschijnselen uit de wereld van muziek, litteratuur, toneel en beeldende kunst behandelt, heeft op zondag 23 februari het Amerikaanse toneel van de laatste veertig jaar tot onderwerp. Oorspronkelijk waren „Broadway" en „Off-Broadway" twee tegengestelde be grippen in de Amerikaanse toneelwereld, Bij „Broadway" dacht men aan het com merciële toneel, de showbusiness, de hits en musicals. „Off-Broadway" stond voor een niet-commerciële, meer op wezenlijke waarden gerichte toneelkunst. Hoewel die tegenstelling voor een deel verdwenen is, kan men stellen dat de toneelschrijfkunst die zich buiten het commerciële Broadway heeft ontwikkeld en waaraan namen als O'Neill, Miller, Gelber en Albee verbonden zijn nu het wezenlijke Amerikaanse toneel vertegenwoordigt. Over dat toneel repertoire gaat „Signalement" van 23 februari. De samenstelling en regie van dit programma zijn in handen van Theun Lammertse en Henk de By. (Zondag 23 februari, 22.1022.45 uur). DAAR DEZE PRELAAT goede contac ten met kunstenaarskringen in ons land onderhoudt hij is bevriend met de vroe gere directeur van het Stedelijke Museum jhr. Sandberg worden in deze galerij geregeld werken van onze landgenoten tentoongesteld. Over een paar weken zal Jef Diederen aan het Weense publiek wor den voorgesteld. Als een soort inleiding ontmoet men eerst collages van J. Schreiter, die docent is aan de Kunsthogeschool van Bremen. Zijn werk bestaat uit grote, zwart beschil derde vellen vloeipapier die Schreiter met kleine stukjes vloeipapier beplakt. Deze stukjes zijn echter even aangebrand of met een sigaret doorgebrand, zodat ze met hun bruine randen grillige tinten en vervormingen vertonen die eerder op een toevallig spel van de natuur lijken dan op bewust opzettelijk handwerk Men zou het ook „spelen met vuur" kunnen noe men. VAN LATASTER ziet men in Wenen alleen grafisch werk in wit en zwart, gro te bladen met golvende en telkens uit één intensief middelpunt zich bewegende lijnen, explosies van ingehouden kracht die aan zijn schilderij „De Val van het Vuur" herinneren en die van een buiten gewone kunstvaardigheid getuigen. Heyboer maakt wel de meeste indruk op het publiek. In zijn werk staan de span ningen tussen de mannelijke en vrouwe lijke eros, tussen de polygame verdeeld heid van de man en de monogame be houdzucht van de vrouw op de voorgrond, Temidden van het moderne gewoel en van de op elkaar botsende hartstochten zoekt hij rust op het land tussen de dieren. Zijn etsen doen denken aan bladen uit het Egyptische dodenboek waarin ook hele rijen van figuren en voorstellingen van een begeleidende tekst zijn voorzien. He le vlakken zijn met teksten in spiegel schrift gevuld, maar de hoofdmotieven staan goed leesbaar in hoofdletters uit gedrukt. Zij verduidelijken de innerlijke conflicten en het zoeken naar een oplos sing in de vergeving uit het evangelie. HILVERSUM I. 402 m. 8.00 KRO. 10.00 CON VENT VAN KERKEN. 11.15 KRO. 17.00 IKOR. 19.30 NCRV. 20.15-24.00 KRO. KRO: 8.00 Nieuws. 8.15 Klassieke grammo- foonmuziek. 8.25 Inleiding Hoogmis. 8.30 Hoog mis. 9.45 Nieuws. CONVENT VAN KERKEN: 10.00 Gereformeerde (Vrijgemaakt) kerkdienst. KRO: 11.15 Fragmenten uit het internationaal muziekrepertoire (gr.). 12.05 Zwart op wit: ac tuele publikaties over kerk en wereld. 12.15 De stemvork: bel canto-programma met toelichting. 12.50 Buitenlands commentaar. 13.00 Nieuws en mededelingen. 13.05 Bisschoppelijke Vastenactie, toespraak. 13.10 Liedjes uit 1937. 13.30 Voor de jeugd. 14.00 Omroeporkest en solist: Moderne muziek. 14.50 Radiokoor: oude muziek. 15.00 De hand aan de ploeg, lezing. 15.05 Lichte gram- mofoonmuziek, sportreportages en -uitslagen. Tijdens dit programma: Boven bij Jan. 16.30 Een god van mensen, avonddienst. IKOR: 17.00 Nederlands hervormde kerkdienst. 18.00 Oecu menisch nieuws. 18.10 Geestelijke liederen. 18.30 Geloven met handen en voeten, klankbeeld over interkerkelijk hulpwerk in Amsterdam. 18.45 Grammofoonmuziek. 18.50 De kerk aan het werk: actualiteiten van het kerkelijk erf. 19.00 De Open Deur, veertiendaagse rubriek. NCRV: 19.30 Veel gevraagde geestelijke muziek (gr.). 20.00 Nieuws. 20.08 Reflex: een wekelijkse be spiegeling over leven en samenleven. KRO: 20.15 Kinderkoren en instrumentaal ensemble: amu sementsmuziek. 20.40 De wind vertelt van Wal- demar Daa en zijn dochters, sprookje met mu zikale illustraties. 21.25 Klassiek klarinetkwintet (gr.). 21.50 Pianoduo: klassieke muziek. 22.00 Wissewassenlicht programma. 22.20? 22.25 Boekbespreking. 22.30 Nieuws. 22.30 Piano recital: klassieke muziek. 23.55-24.00 Nieuws. HILVERSUM II. 298 m. 8.00 VARA. 12.00 AVRO. 17.00 VARA. 18.30 VPRO. 20.00-24.00 AVRO. VARA: 8.00 Nieuws, sportmededelingen en so cialistisch strijdlied. 8.18 Voor het platteland. 8.30 Weer of geen weer, gevarieerd programma. 9.45 Geestelijk leven, toespraak. 10.00 Viool en piano: moderne en klassieke muziek. 10.30 Ge sproken portret. 10.45 Alleen op zondag, geva rieerd programma. AVRO: 12.00 Muziek is troef: dansorkest en solisten. 13.00 Nieuws. 13.07 De toestand in de wereld, lezing. 13.17 Mede delingen of grammofoonmuziek. 13.20 Knipper licht, programma voor alle weggebruikers. 14.00 Boekbespreking. 14.15 Gastenmiddag, gevarieerd programma. 15.35 Pianorecital: klassieke mu ziek. 16.30 Sportrevue. VARA: 17.00 Discobal: dansmuziek voor de jeugd. 17.30 Hoorspel voor de jeugd. 17.50 Nieuws, sportuitslagen en sport journaal. VPRO: 18.30 Vorm en visie, lezing. 18.45 Parlando, licht gevarieerd programma. 19.30 Remonstrantse kerkdienst. AVRO: 20.00 Nieuws. 20.05 Promenade-orkest, klein radiokoor en solisten: Der Vogelhandier, operette. 21.10 Dansmuziek. 21.25 Pas op, konijnen, hoorspel. 22.05 Pianorecital: moderne muziek. 22.30 Nws. 22.40 Actualiteiten. 22.55 Mededelingen en sport uitslagen 2e klas voetbal. 23.00 Licht instru mentaal trio. 23.25 Berlijns kamerorkest: klas sieke muziek. 23.55-24.00 Nieuws. BLOEMENDAAL. 245,3 m. - 1223 kHz 9.30 ds. G. Toornvliet van Bloemendaal. 11.00 ds. G. Toornvliet - uitzending dienst voor belang stellenden, gehouden op zondag 9 februari 15.15 Kinderdienst. 16 00 ds. P. N. Kruyswijk v. Bl'daal. BRUSSEL. 324 m. 12.00 Nieuws. 12.03 Satirisch programma. 12.55 Programma-overzicht. 13.00 Nieuws en weerbericht. 13.20 Voor de soldaten. 14.00 Nieuws. 14.03 Opera- en Bel Cantoconcert. 15.30 Sportuitzending. (Om 17.00 Nieuws). 18.00 Nieuws. 18.03 Pianorecital. 18.30 Godsdienstige uitzending. 19.00 Nieuws. 19.40 Amusementsmu ziek. 20.00 Lichte muziek. 23.00 Nieuws. 23.03 Kamermuziek. 23.55-24.00 Nieuws. AMY— 'maandag f febr— HILVERSUM I. 402 m. 7.00-24.00 NCRV. NCRV: 7.00 Nieuws en SOS-berichten. 7.10 Dag opening. 7.20 Klassieke grammofoonmuziek. 7.35 Sportuitslagen van zaterdag. 7.45 Radiokrant. 8.00 Nieuws. 8.15 Gewijde muziek (gr.) 8.30 Lich te grammofoonmuziek. 8.45 Lichte grammofoon muziek. 9.00 Verzoekprogramma. 9.35 Waterstan den. 9.40 Voor de vrouw. 10.10 Opera-ouvertu res (gr.) 10.20 Rondom het Woord: theologisch» etherleergang. 11.05 Lichte grammofoonmuziek. 12 25 Voor boer en tuinder. 12.30 Mededelingen tb.v. land- en tuinbouw. 12.33 Orgelspel: amu sementsmuziek. 12.53 Grammofoonmuziek, even tueel actualiteiten. 13.00 Nieuws. 13.15 Licht or kest. 13.35 Joodse melodieën, (gr.) 13.55 Lichte grammofoonmuziek. 14.05 Schoolradio. 14.30 Mo derne kamermuziek (gr.) 15.05 Herhaling wed strijd Opsporing verzocht. 15.45 Vocaal ensem ble: moderne liederen. 16.00 Uit de Bijbel. Bij beloverdenking. 16.30 Pianorecital: moderne mu ziek. 17.00 Voor de kleuters. 17.15 Voor de jeugd. 17 30 Voor de teenagers. 17.50 Regeringsuitzen ding: Indrukken van het culturele leven in Su riname en de Nederlandse Antillen, door drs. M. D. Thijs. 18.00 Kapel van de Koninklijke Luchtmacht: marsmuziek (gr.) 18.20 Uitzending van het Gereformeerd Politiek Verbond: Bevol kingsdichtheid en Geboortebeperking. Tot u spreekt Dr. A. J. Verbrugh, secretaris van het Gereformeerd Politiek Verbond. 18.30 Klassieke grammofoonmuziek. 19.00 Nieuws en weerpraat- je. 19.10 Op de man af, praatje. 19.15 Licht in strumentaal kwartet. (Stereofonische uitzending) 19.30 Radiokrant. 19.50 Licht orkest. 20.35 Da- yuma, hoorspel (dl. 2). 21.25 Utrechts Stedelijk Orkest en solisten: moderne muziek. 21.05 Ame- rika's zon- en schaduwzijden, lezing. 22.15 Spaan se pianomuziek. 22.30 Nieuws. 22.40 Avondover- overdenking. 22.55 Boekbespreking. 23.05 Vertol kers beluisterd, bespreking van een aantal ver tolkingen van éénzelfde werk. 23.45 Lichte gram mofoonmuziek. 23.5524.00 Nieuws. HILVERSUM II. 298 m. 7.00 VARA. 8.40 VPRO. 10.00—24.00 VARA. VARA: 7.00 Nieuws. 7.10 Ochtendgymnastiek. 7.20 Socialistisch strijdlied. 7.23 Lichte grammo foonmuziek. (7.30 Van de voorpagina, praatje) 8 00 Nieuws en socialistisch strijdlied. 8.18 Lich te grammofoonmuziek. 9.00 Gymnastiek voor de vrouw. 9.10 Klassieke grammofoonmuziek. VPRO 9.40 Het leven aan de oppervlakte, overdenking. VARA: 10.00 Voor de vrouw. 11.00 voordracht. 11.20 Nederlandse moderne orkestwerken (gr.) 12.00 Amsterdamse Politlekapel. 12.30 Medede lingen t.b.v. land- en tuinbouw. 12.33 Voor het platteland. 12.38 Licht instrumentaal septet. 13.00 Nieuws. 13.15 Voor de middenstand, praatje. 13.20 Electronisch orgelspel: fragmenten uit mu sicals. 13.45 Wikken en wegen, praatje. 14.00 Grepen uit de muziekgeschiedenis, muzikale le zing. 14.30 Dit is Uw leven. 15.30 Pianorecital: moderne muziek. 16.00 Zestig minuten voor bo ven de zestig. 17.00 Oude liedjes. 17.15 Fries» streekuitzending. 17.40 Pianospel met instrumen tale begeleiding (gr.) 17.50 Militair commentaar. 18.00 Nieuws. 18.15 Licht instrumentaal trio. 18.35 Parlementair overzicht. 18.50 Openbaar Kunst bezit. 19.00 Onder de afwas, licht programma. 19.30 Vocaal Trio (gr.) 19.45 Regeringsuitzending: Mens en samenleving, door het Ministerie van Maatschappelijk Werk. 20.00 Nieuws. 20.05 Ram blers Hitparade. 20.35 Had u dat verwacht? 21.05 Licht ensemble met zangsolisten. 21.30 Terug in de tijd, lezing. 21.45 Lichte grammofoonmu ziek. 21.55 Jazzmagazine. 22.30 Nieuws. 22.40 Ac tualiteiten. 22.55 Omroeporkest en solisten: klas sieke muziek. 23.35 Zo klonk het vroeger. 23.55- 24.00 Nieuws. BRUSSEL 324 m. 12.00 Nieuws. 12.03 Lichte muziek. 12.08 Voor de landbouw. 12.15 Lichte muziek. 12.50 Beurs berichten en programma-overzicht. 13.00 Nws en berichten voor de scheepvaart. 13.20 Kamer muziek. 14.00 Nieuws. 14.03 Schoolradio. 15.45 Chansons. 16.00 Nieuws. 16.03 Beursberichten. 16.09 Programma voor de zieken. 17.00 Nieuws. 17.15 Voor de kinderen. 17.40 Lichte muziek. 17.45 Franse les. 18.00 Nieuws. 18.03 Voor de soldaten. 18.28 Paardesportberichten. 18.30 Pro testantse uitzending. 18.45 Grammofoonmuziek. 19.00 Nieuws en radiokroniek. 19.40 In en om de opera. 20.00 Klassieke en moderne muziek. 21.30 Lichte muziek. 22.00 -Nieuws en berichten. 22.15 Volksdansen en zangen. 22.35 De zeven kunsten. 22.50 (On)zinnetjes over ons wereldje. 23.00 Jazzmuziek. 23.30 Lichte muziek. 23 55 Nieuws. 24.00-0.45 Voor de zeelieden. (Van onze radio- en t.v.-medewerker) Zaterdag-televisie Om 21.00 uur: AVRO's quiz-uur met „Wie van de Drie" en „Wachtwoord". In het laatste programma-onderdeel verschijnen de schaakfenomenen Jan-Hein Donner en Fanny Heemskerk achter de tafel om de wachtwoorden „aan te praten Inleiding radio. Om 21.15 de eerste radio-uitvoering van „The Sound of Music" zoals die sinds een week in Amsterdam wordt gepresenteerd door René Sleeswijk. Voornaamste mede' werkers: Mieke Bos, Teddy Scholten, JO' han Heesters en Truus Verstraten. Zondag televisie. 20.30 weer een filmverslag van de expe ditie Tellem door de reizende verslagge vers van de N.C.R.V-televlsie. VOOR ZATERDAG AVRO: 15.00 Jazz-gitaarmuziek. 15.30 Uit d» voeten: reportages en muzikaal programma. 16.30 In het TV-lab. 17.00-17.45 Voor de kinde ren. 19.30 Luipaard op schoot. NTS: 20.00 Jour naal en weeroverzicht. AVRO: 20.20 Populaire muziek. 20.35 Dick van Dyke Show. 21.00 Quiz-uur. 22.00 Kijk die Rijk: amusementspro gramma. 22.50 In AVRO'S Televizier. NTS: 23.10-23.15 Journaal. VOOR ZONDAG NTS: 15.00-16.15 Eurovisie: Wereldkampioen schap cyclocross te Overboelaere (België) 19.30 Weekjournaal. 19.55 Journaal. 20.00 Sport in beeld. NCRV: 20.30 Meisjeskoor. 20.40 Tellem, documentaire. 20.55 Slaap der rechtvaardigen, TV-spel. 22.40 Dagsluiting. NTS: 22.50-22.555 Journaal. VOOR MAANDAG CVK-IKOR-RKK: 19.30 Jeugdprogramma over de Bijbel. 19.45 Kenmerk: het veertiendaags ma gazine van de kerken. NTS: 20.00 Journaal en weeroverzicht. 20.20 Uitzending van de Boeren partij. VARA: 20.30 Jazz in aanbouw: moderne jazz. 20.55 Televisierechtbank NTS: 22.35-22.40 Journaal.

IJmuider Courant | 1964 | | pagina 23