POLLE, PELLI EN PINGO V Meningen van prof. F. Hartog en dr. H. Hoefnagels AGENDA Kort en bondig HUMPIETUMPIE Belgische premier vandaag bij mr. Marijnen De vakbeweging in deze tijd norac helpt werkelijk tegen hinderlijk maagzuur Voorlopig verslag over tien jaar oud wetsontwerp Eis van 1*/? jaar voor dodelijke mishandeling Twee doden in het verkeer Op de vorstgrens Antieke meubelen houden waarde SCHÜO ZATERDAG 15 FEBRUARI 1964 2 Prins Bernhard opent nieuwe jaarbeurshal Beperkte gezichtshoek Haarlem Velsen-IJ muiden Beverwijk Groepsbelang Van strijd naar overleg Nieuwe raad geïnstalleerd Weerbarstige Amerikaan DESCHOOI/KIMDBREN I M06GN VANDAA6 I EERDER NAAR HUIS ■jH v/\6AAN ue Ki/OK heeft toch öeuji d - ik H68 D6 KI/0KECH!i 66HOORD! IK HOBRA, De fOHOOI/KlrOK HEEFT GEDUID-WE AA066N Al/ MAAR HOIS HEB MlSSCHI 6ESDAPEN Eis van drie jaar tegen geweldenaar Molen uit 1857 afgebrand Examens De eerste minister van België, de heer Th. Lefèvre, brengt vandaag een bezoek aan de minister-president Marijnen. Hij arriveerde om twaalf uur op de vliegbasis Ypenburg, vergezeld door jhr. mr. P. D. E. Teixeira de Mattos, de Nederlandse am bassadeur in België. Minister-president Marijnen en de Belgische ambassadeur waren ter verwelkoming aanwezig. De Bel gische premier had daarna in Den Haag een bespreking met de minister-president, waarbij tevens aanwezig was de minister van Buitenlandse Zaken, mr. Luns. Na een lunch, waar ook de ministers van So ciale Zaken en Volksgezondheid, van Eco nomische Zaken, de staatssecretaris van Buitenlandse Zaken, de directeur-generaal voor de wetenschappen van het ministerie van O.K. en W. en de directeur van de Sterrewacht in Leiden aanzaten, volgde in het kabinet van de minister-president een bespreking over het kruis-antenne-project. Prins Bernhard zal op 9 maart de voor- jaarsbeurs in Utrecht openen. Hij doet dat in een gloednieuwe hal, die de naam van zijn dochter Irene heeft gekregen. Deze nieuwe Irenehal op het Croeselaan- terrein heeft een expositieoppervlakte van 13.000 vierkante meter. De hal is 170 meter lang, 84 meter breed en 14 meter hoog. Er is vergaderruimte voor 450 personen. Plannen om in het win terseizoen een kunstijsbaan in de Irenehal aan te leggen zullen waarschijnlijk niet doorgaan. In november wordt de meubel beurs gehouden en in februari begint de opbouw van de voorjaarsbeurs. De kunst- Ijsbaan zou dus nauwelijks drie maanden kunnen worden gebruikt, hetgeen niet ren dabel is. Prof. dr. F. Hartog, hoogleraar in de economische en sociale wetenschappen aan de rijksuniversiteit in Groningen, meent dat de vakbeweging bij de recen te onderhandelingen over de lonen haar pressie niet heeft overtrokken ten nadele van het algemeen belang. Blijkens de jongste ervaringen, aldus deze hoog leraar, kan men zelfs zeggen dat de vak beweging in de afgelopen jaren te te rughoudend is geweest bij het stellen van looneisen. Prof. Hartog sprak gisteravond in Oos terbeek in een bijeenkomst van het Ne derlands Gesprekscentrum, welke gewijd vfras aan plaats en taak van de vakbewe ging in deze tijd. Hij zei, dat de krui pende inflatie die wij doormaken niet de schuld is van de vakbeweging. Zij wordt uit het buitenland geïmporteerd. Men heeft kunnen merken welke spanningen er ontstaan als wij willen proberen ons er aan te onttrekken. De fluctuaties in de loonstijging kunnen naar zijn mening vrijwel geheel worden verklaard uit de situatie op de arbeidsr markt. Overigens acht prof. Hartog een zo groot mogelijke loonstijging, met in achtneming van met name de betalings balans, in het algemeen een voordeel voor de gehele nationale economie wegens de hoge consumptieneiging en dus gunstige afzetmogelijkheden, de prikkel tot het in voeren van arbeidsbesparende produktie- methoden en de gunstige ruilvoet. Prof. Hartog meent, dat de vakbewe ging bij het meepraten over aangelegen heden van rechtstreeks nationaal belang de dingen meestal uit een beperkte ge zichtshoek bekijkt. Zij blokkeert zelfs soms oplossingen doordat haar mening door het grote getal van haar aanhangers een zeer grote gewicht heeft. Voorts oefent de vakbeweging op het gebied der socia le verzekering een voortdurende druk uit om deze mede dienstbaar te maken aan herverdeling. Dit roept bepaalde en bij de groeiende sociale voorzieningen steeds grotere nadelen op. Er komen gevestig de belangen, die het systeem doen ver starren. Men komt nooit meer van be paalde voorzieningen af, ook al kunnen de risico's langzamerhand door de gestegen algemene welvaart wel privé gedragen worden. Deze verstarring wordt ook in de hand gewerkt door de zware lasten, ver oorzaakt doordat er nooit iets af gaat en alleen maar bijkomt. Daardoor wordt het steeds moeilijker nieuwe voorzieningen in te voeren. Men blijft zitten met een be paald stel voorzieningen die steeds min der corresponderen met nieuwe ontwikke lingen op het gebied van de mogelijkhe den tot risicodekking en van de toene ming van het reële inkomen. Een ander nadeel noemde prof. Hartog het „erin- dwingen" van steeds hogere inkomengroe- pen, met de onzuivere bedoeling om op deze mensen over te houden en tekorten te dekken, inplaats van hen te vrijwaren tegen risico's. c Concertgebouw, vandaag 20 u.: Concert door acht Noordhollandse mannenkoren. (Gewestelijke zangersdag). Stadsschouwburg, vandaag 20 u.: De Haagsche Comedie met „Het donker is licht genoeg" van Christopher Fry. Regie: Paul Steenbergen. Zondag 20 u. met „Tot elke prijs" van David Turner. Regie: Pim Dikkers. Maandag 20 u. met „Horen en zien" van Peter Schaffer. Regie: Broes Hartman en Eric van Ingen. BIOSCOPEN Cinema Palace, 14, 19 en 21.15 u. en zon dag ook 16.15 u.: „Alleman", a.l. Frans Hals, 19 en 21.15 u. en zondag ook 14 en 16.30 u.: „Dédé de havenmeid", 18 j. I.ido. 14, 19 en 21.15 u. en zondag ook 16.15 u.: „Verraad op Montmartre", 18 j. Zondag 11 u.: „Romeo en Julia", 14 j. Luxor, 14, 19 en 21.15 u. en zondag ook 16.15 u.: „De Christine Keeler-story", 18 j. Minerva, vandaag en zondag 19 en 21.15 u.: „Oproer op de Défiant", 14 j. Vandaag 14.30 en zondag 14 en 16.15 u.: „Niels Hol- gersson's wonderbare reis", a.l. Maandag 20.15 u.: „Requiem voor een zwaargewicht", 18 j. Rembrandt, 14, 19 en 21.30 u. en zondag ook 16.30 u.: „Geen tijd voor tranen". 14 j. Zondag 11 u.: „Nepal, troon der goden", a.l. Roxy, vandaag 14.30, 19 en 21.15 u. en zondag 14, 16.15, 19 en 21.15 u.: „Opstand der roodhuiden", 14 j. Van maandag af 14.30, 19 en 21.15 u.: „De sensationele ont snapping", 18 j. Studio, 14.15, 19 en 21.15 u. en zondag 14, 16.15, 19 en 21.15 u.: „Arsène Lupin contra Arsène Lupin", 14 j. Zondag 11 u.: „Lords of the forest", a.l. Monopole (Zandvoort), 20 u.: „West Side Story", 14 j. Zondag 14.30 u.: „Struik rovers", a.l. TENTOONSTELLINGEN Frans Halsmuseum (Gr. Heiligland 62) Werken uit de Haarlemse school van de 16de tot en met de 19de eeuw. Dagelijks geopend van 10-17 uur en zon- en feest dagen van 13-17 uur. „In 't Goede Uur" (Korte Houtstraat- Nieuwe Kerksplein) Tentoonstelling van tekeningen van Hans Mulder. Dagelijks geopend van 10-18 uur en van 20-24 uur. Tot 29 februari, 's Zaterdags en zondags van 10-18 uur en van 20-21 uur. Dagelijks grammofoonplatenconcert van 21-22 uur Beethoven. Vishal (Grote Markt): Tentoonstelling „Hedendaagse Engelse typografie en boe ken". Tot 8 maart. Dagelijks van 10-17 u. en 's zondags van 13-17 u Kunstcentrum „De Ark" (Nieuw Heilig land 1-3)Tentoonstelling „5 tot 500". Dagelijks geopend van 10-20 uur. Klassiek grammofoonplatenconcert van 20-23 30 u. Woonhuis Van Looy (ingang KI. Hout weg 103): Geopend donderdags van 10- 12,30 en van 13.30-17 u. Zon- en feestdagen van 14-17 uur. Museum Huis Van Looy (Kleine Hout weg 103, ingang Kamperlaan): tentoonstel ling: Verkenningen met de tekenstift; facsimiles, Hollandse tekeningen 17e eeuw uit de collectie B. H. de Roos. Tot en met 16 februari. Geopend dagelijks van 10- 17 u. en op zon- en feestdagen 14-17 uur. Teylers Museum (Spaarne 16) Tentoon stelling van tekeningen van de Hollandse, Italiaanse en Franse school uit de 16de tot en met de 19de eeuw. Dagelijks, behalve maandag, geopend van 11—15 uur en de eerste zondag van de maand van 1315 u. Kunstzaal „Barteljoris" (Barteljorisstraat 32): tekeningen en etsen van Jos Jansen en Joop van Meel. Geopend op maandag van 13-18 en dinsdag tot en met zaterdag van 9-18 u. Tot en met 29 februari. Bisschoppelijk Museum (Jansstraat 79) Oude religieuze kunst, schilderijen, mid deleeuwse beeldhouwwerken, handschrif ten en kunstnijverheid. Dagelijks (be halve maandag) geopend van 10 tot 12.30 en van 13.30 tot 17 uur. Zon- en feestdagen van 14 tot 17 uur. DIVERSEN Café-chantant „Adam en Eva", Raam- vest. Cabaret ,,'t Is Zonde" door Frans en Fiet Koster, Carry Tesfen, Cees van Ooyen en Enrico Neckheim (piano). Dage lijks geopend (behalve maandag) van 20 u afCabaret van 21-23 15 uur Waag-Taveerne: Iedere vrijdag, zater dag en zondag van 2024 u. het program ma „Wiedewagen" van Coby Schreijer en Ronnie Potsdammer. (Zie verder „Uitgaan in Haarlem" in de krant van vrijdag 14 februari). ZATERDAG 15 FEBRUARI City, 19 en 21.15 u.: „Wedren met de ooievaar". Stadsschouwburg, 20 u.: „Mandrin, de gentleman-bandiet". Gebouw Snelliusstraat 41, 20 u.: Dans avond „Criterion", met muziek van Johnny and his Cellarrockers. Kennemer Theater, Beverwijk, 20 uur Toneelvereniging „Kunst Na Arbeid" speelt „Huurkazerne". Pieter Vermeulenmuseum, Cultureel Centrum, dagelijks (behalve zondag): 9.30 tot 12 en 14 tot 16.30 uur. ZONDAG 16 FEBRUARI City, 14.30 u.: „Ivanhoe"; 19 en 21.15 u.: Wedren met de ooievaar". Stadsschouwburg, 15 u.: „De leeuw van Babyion"; 20 u.: „Mandrin, de gentleman- bandiet". Patronaatsgebouw, Willemsbeekweg. 14 uur: Kindercircus „Elleboog" voor K.A.B.- jeugd, Expositiezaal, Heidestraat, 14 tot 17 uur: Tentoonstelling „Felison". MAANDAG 17 FEBRUARI City, 20 u.: „Wedren met de ooievaar". Stadsschouwburg, geen bioscoopvoor stelling. Beverwijk, Grote Kerk, 20 u.: Concert Hervormd Kerkkoor met solisten. Gem. openbare leeszaal en bibliotheek, Plein 1945: 14.30 tot 17.30 en 19 tot 21.30 u.; filiaal Velsen-Noord: 14 tot 17 u.; filiaal Santpoort: 14 tot 17 en 19 tot 21 uur. R.K. openbare leeszaal en bibliotheek, Willemsbeekweg 96: 14.30 tot 17.30 en 19 tot 21 uur: parochiezaal, Venusstraat: 15 tot 18 en 19 tot 21 uur; Jozefhuis, Velsen- Noord: 14 tot 17 en 19 tot 21 uur; filiaal Santpoort: 14 tot 17 en 19 tot 21 uur. ZATERDAG 15 FEBRUARI Kennemer Theater, 19 en 21.15 u.: „De zedelozen"; 23.30 u.: „De gele hel". Luxor Theater, 19 en 21.15 u.: „Alleman". W.B. Theater, 20 u.: „De katten van To- broek". ZONDAG 16 FEBRUARI Kennemer Theater, 14.30 u.: „Liever lui dan moe"; 16.30, 19 en 21.15 u.: „De zede lozen". Luxor Theater, 14.30, 16.30, 19 en 21.15 u.: „Alleman". W.B. Theater, 14.30 u.: „Duel zonder ge nade"; 16.30 en 20 u.: „Terreur op de Trollenberg". MAANDAG 17 FEBRUARI Kennemer Theater, 19 en 21.15 u.: „De zedelozen". Luxor Theater, 19 en 21.15 u.: „Alleman" W.B. Theater, 20 u.: „Terreur op de Trol lenberg". Advertentie Secretaires, chiffonnières, stoelen, runde ta fels, ook uitschuifbaar. Alles van mahonie hout. Ook kleinmeubelen. Canapé's Voor restaureren en Inkoop antieke meubelen. Telef. 12223. Groot Heiligland «4. A. Mudde. Gasthuis vest 45 Bij de toenemende overgang naar volks verzekeringen zullen steeds meer nationa le gezichtspunten aan de orde moeten ko men en dan is een beslissende invloed van één groepsbelang een bepaald gevaar. Nog sterker spreekt dit volgens prof. Har tog bij de huurpolitiek. De vakbeweging bekijkt dit ook niet als woningprobleem, maar als een herverdelingprobleem. Hoe zeer de vakbeweging dit nationale pro bleem uit het oog verliest blijkt, volgens prof. Hartog, uit haar zienswijze in het S.E.R.-advies over de huren in 1961. Er bleek toen een huurformule gevonden te kunnen worden waarop alle erkende vak- centralen zich konden verenigen. Het ging er echter om vakbewegingsproblemen op te lossen en niet het woningprobleem. Pater dr. H. Hoefnagels besprak in de ze bijeenkomst de centrale functie van de vakorganisaties in een democratische sa menleving. Hij stelde, dat de vakvereni gingen in de verhouding tot de werk gever de nadruk hebben verplaatst van strijd naar overleg. De vakbeweging toont begrip voor de moderne onderne mer die niet zozeer meer denkt in ter men van de grootst mogelijke wi»st maar in termen van continuïteit van de onderne ming. Daar de vakvereniging er meer op bedacht is het bestaan van de onder neming niet in gevaar te brengen dan het loon zo hoog mogelijk op te voeren, is het mogelijk geworden door overleg zeer veel te regelen wat vroeger onvermijde lijk tot strijd moest voeren. Een deel van de critiek die de laatste jaren op dé vakorganisatie is uitgebracht komt volgens dr. Hoefnagels eigenlijk hier op neer, dat de arbeiders eigenlijk nog niet volledig de consequenties getrokken hebben uit de veranderingen die plaats gehad hebben. Hadden ze dat wel ge daan, dan zou de vakvereniging niet meer bestaan, of althans zo van karakter ver anderd zijn dat zij nauwelijks nog iets gemeen had met de vroegere vakorgani satie. Dr. Hoefnagels vroeg zich ai', of het nu nodig is terwille van een bepaald even wicht in de verhouding ondernemer-werk nemer grote apparaten in leven te hou den die van de arbeiders belangrijke fi nanciële offers vragen en door hun macht regering en volksvertegenwoordiging in een dwangpositie kunnen brengen. De vak beweging blijft echter nodig, aldus dr. Hoefnagels, zolang wij nog niet toe zijn aan het sociale paradijs waarin volkomen belangenharmonie bestaat, of aan de Marxistische heilstaat waarin de illusie van een dergelijke belangenharmonie wordt opgehouden. De vakvereniging zal haar taak in de eerste plaats moeten zoeken om via de probee.dNorac J verdrijft niet alleen overtollig maagzuur maar legt bovendien j een beschermend laagje tegen de maagwand. U I hoeft niet 'n hele avond l tabletjes te slikken. Eén, 1 hooguit twee Noracjes zijn j voldoende. Vraag bij Uw apo- j iheker of drogist naar Norac. j -Een produkt van de N.V. Algemecne NORIT Maatschappij Twee jaar. Tegen een 3U-jarige kok uit de hoofdstad is wegens een reeks op lichtingen en flessentrekkerijen een ge vangenisstraf van twee jaar geëist. Hij werkte enige tijd bij de gemeentereiniging, maar werd ontslagen. Gekleed in het uni form van de reiniging en met een legiti matiepenning in de hand stapte hij allerlei winkels binnen, waar hij vertelde dat hij spoedig kinderbijslag verwachtte, dat zijn vrouw spoedig jarig was en dat hij haar graag een mooi cadeau wilde geven. Hij kreeg voor duizenden guldens goederen, die hij verkocht. Het geld maakte hij op in cafés. A. Mecklenburg overleden. In een Brussels ziekenhuis is overleden de heer A. Mecklenburg uit Den Haag. Hij was on wel geworden in een bijeenkomst van ambtelijke E.E.G.-deskundigen op het ge bied van de statistiek van de structuur van de landbouwbedrijven. De heer Mecklen burg was hoofd van het Bureau Program mering en Statistische Documentatie van het ministerie van Landbouw en Visserij. Hij was 61 jaar. Noodwachtersvergocding. In vragen aan de minister van Binnenlandse Zaken breekt dr. Van Heivoort, lid van de Twee de Kamer (K.V.P.) een lans voor een ver hoging van de financiële tegemoetkoming aan.noodwachters van de B.B. Het Kamer lid vraagt of de vergoedingsregeling (niet meer dan één gulden per oefening die kor ter dan acht uren duurt) niet moet worden aangepast aan de algemene kostenstijging. Protest. De Nederlandse Vereniging van Fotojournalisten heeft in een telegram aan de directie van de Nederlandse Spoor wegen geprotesteerd tegen de verhoging met bijna 250 percent (van 15 tot 50 cent) van de prijs der treinbriefzegels. Zij geeft de directie dringend in overweging deze beslissing te herzien voor zover deze het verzenden van persfoto's betreft. In de vergaderzaal van het ministerie van Sociale Zaken en Volksgezond heid in Den Haag heeft de staats secretaris van dit departement dr. A. J. H. Bartels donderdag de raad voor de luchtverontreiniging geïnstal leerd. Achter de tafel van links naar rechts: oud-minister ir. S. H. Visser (voorzitter), staande dr. Bartels en rechts prof. dr. P. Muntendam, direc teur-generaal ovor de volks gezondheid. Het gerechtshof in Den Haag behandel de een strafzaak tegen een 39-jarige Ame rikaanse ingenieur, die in appèl terecht stond wegens autorijden onder invloed van sterke drank, verzet tegen de politie en mishandeling van een politieman. Hij hoorde vier maanden gevangenisstraf en vijf jaar ontzegging van de rijbevoegd heid tegen zich eisen. In augustus 1962, toen de ingenieur met vakantie in Den Haag vertoefde, hield de politie hem aan omdat hij op vreemde wijze in een sportwagen rondreed. Er ont stond een vechtpartij tussen de Ameri kaan en de politiemannen, die later op een politiebureau werd voortgezet waarbij de ingenieur door een ruit viel. De politie-agenten, die als getuigen wer den gehoord, verklaarden dat de ingenieur niet uit de auto wilde komen. Zij hebben hem er toen uitgetrokken. Hij heeft hen toen uitgemaakt voor „Gestapo-mannen" en een van hen een klap in het gezicht gegeven. Op 28 februari wijst het hof arrest. onderhandeling en via machtsontplooiing in de onderhandeling het arbeidsbelang te bevorderen. Dat is, aldus dr. Hoefnagels, haar eigen belang, want naarmate zij de strijd schuwt en deze op het politieke plan tracht te verschuiven, dreigt zij zich zelf overbodig te maken. Het wordt dan belangrijker dat de arbeiders goed kiezen dan dat zij lid van de vakorganisatie blij ven. 8-9. Het mannetje stond nu vlak voor Bertje op de deken. Goeiendag! lachte het. Ben je 'n beet je geschrokken van me? Nou.zei Bertje, een beetje wel. Wie ben je eigenlijk? Ik heet Humpietumpiel zei het kerel tje. OIk heet Bertje! zei Bertje. Ze gaven elkaar 'n hand en Humpietum- pie ging op Bertje's deken zitten. •2 De vaste commissie van Justitie uit de Tweede Kamer is van oordeel, dat thans de behandeling van het wetsontwerp over de bestraffing van schending van ge heimen voortgang moet hebben, onafhan kelijk van de vraag of de problematiek van het verschoningsrecht van de jour nalist daarbij dient te worden betrokken. Dit wordt opgemerkt in het voorlopig verslag van deze commissie over dit wets ontwerp, dat reeds op 3 juni 1953 werd ingediend. Opgerfierkt wordt, dat een op lossing inzake dit verschoningsrecht nog betwijfeld kan worden. Naar het oordeel van de minister van Justitie is het pro bleem van het verschoningsrecht van de journalist een ander dan dat van schen ding van geheimen. Een gekoppelde be handeling is volgens de ministèr onge wenst. Een 31-jarige Leidse wegenbouwer heeft voor het gerechtshof in Den Haag drie jaar gevangenisstraf en terbeschikking stelling van de regering tegcji zich horen vorderen. De man was op een avond in juli opgelopen met een hem onbekende man, die bloemen bij zich had. „Geef die bloemen hier!" zei hij en toen aan dit bevel niet werd voldaan, sloeg de wegenbouwer de man neer. Volgens oog getuigen had hij vervolgens zijn slacht offer meermalen met het hoofd tegen de stoeprand geslagen. Een man uit het pu bliek greep tenslotte in. De wegenbouwer heeft al eerder vrij zware straffen gehad voor dergelijke ge weldsdelicten. Op 28 februari wijst het hof arrest. De uit 1857 daterende en in 1956 geres taureerde Buurveensi molen in Kootwij kerbroek is door brand verwoest. Ook de in de molen aanwezige machines gingen verloren. De brand is vermoedelijk ont staan door het warmlopen van een van deze machines. Alleen de molen was ge deeltelijk verzekerd tegen brandschade. Wegens mishandeling met dodelijke ge volgen heeft de officier van Justitie bij de Amsterdamse rechtbank een gevange nisstraf van anderhalf jaar geëist tegen een 29-jarige elektricien uit de hoofdstad, die in de nacht van 10 op 11 oktober een 58-jarige caféhouder zo ernstig heeft mishandeld, dat deze elf dagen later is overleden. De elektricien had zich in een automatiek kwaad gemaakt omdat hij meende dat de hem onbekende caféhou der zijn hond had getrapt. Hij sloeg de caféhouder neer en trapte hem enige keren in de zij. Het slacht offer liep daardoor een aantal gebroken ribben, een gebroken borstbeen en een gescheurde miltader op. Op 28 februari wijst de rechtbank vonnis. Rotterdam (Stichting Klinisch Hoger Onderwijs). Geslaagd voor het examen semi-arts: E. C. Belonje (Heemstede) en A. J. Lanting (Hillegom). In Heiloo xs de 47-jarige mevrouw A. M. A. van DiepenKarndorp met haar brom fiets tegen een boom gereden. Zij is later in een ziekenhuis in Alkmaar overleden. In het Noordlimburgse plaatsje Kessel is de 48-jarige wielrijder L. Derks uit Rog gel overreden door een vrachtauto, die werd gesneden door een andere vracht auto, waarvan de bestuurder een tegen ligger moest ontwijken. De heer Derks was op slag dood. Het K.N.M.I. deelt mee: In Noord-, Midden- en Oost-Europa hand haaft zich het winterweer met in de nacht strenge tot zeer strenge Vorst. Daarente gen is het weer in Midden- en Zuid-Frank rijk en in Engeland vrij zacht met in Frankrijk middagtempera turen van om streeks 10 graden. Tussen dit gebied met zachter weer en de winterkou komt een brede overgangszone voor waarin ons land gelegen is. In deze toestand komt niet veel verandering. Voor de komende nacht wordt lichte tot matige vorst verwacht en voor zondagmiddag over het algemeen temperaturen enkele graden boven het vriespunt. De wolkenzone boven ons land neemt in omvang geleidelijk af. WEERRAPPORTEN Maximum-temperaturen binnen- en buitenland •c 3 O H CO SS a .SS SS 1 0 2 5 2 4 0 2 —19 9 7 2 3 4 1 0 3 0 5 3 7 5 5 —10 2 0 2 8 6 8 8 2 11 6 Zondag 16 februari Zon op 7.56 uur, onder 17.54 uur. Maan op 9.35 uur, onder 21.31 uur. Maandag 17 februari Zon op 7.54 uur, onder 17.56 uur. Maan op 9.54 uur, onder 22.50 uur. Maanstanden 20 februari 14.24 uur eerste kwartier 27 februari 13 39 uur volle maan Hoog en laag water in IJmuiden Zaterdag 15 februari Hoog water 5.09 uur en 17.la uur. Laag water 0.48 uur en 13.08 uur. Zondag 16 februari Hoog water 5.45 uur en 17.55 uur. Laag water 1.23 uur en 13.45 uur. Maandag 17 februari Hoog wate>- 6.22 uur en 18-37 uur. Laag water 1.58 uur en 14.23 uur. Het hoog en laag water te Zandvoort is 10 tot 15 min. vroeger dan te IJmuiden. Den Helder onbewolkt zo 4 Ypenburg geheel bew. ono 4 Vlissingen geheel bew. w.stil 3 Eelde onbewolkt O 4 De Bilt geheel bew. O 5 Twente onbewolkt O 5 Eindhoven geheel bew. ono 4 Z.-Limburg onbewolkt w.stil 2 Helsinki onbewolkt n -14 Stockholm sneeuw w.stil 1 Oslo zwaar bew. w.stil —3 Kopenhagen zwaar bew. O 1 Aberdeen geheel bew. zo 5 Londen geheel bew. O 5 Amsterdam geheel bew. O 4 Brussel onbewolkt ozo 3 Luxemburg onbewolkt no 1 Parijs half bew. nno 7 Bordeaux regen nw 10 Grenoble geheel bew. w.stil 10 Nice motregen nnw 11 Berlijn geheel bew. ozo 0 Frankfort onbewolkt ono 3 München licht bew. w.stil —2 Zürich geheel bew. n 2 Genève zwaar bew. W.stil 6 Locarno geheel bew. w.stil 6 Wenen zwaar bew. zo 3 Innsbruck licht bew. w 3 Rome geheel bew. O 15 Ajaccio geheel bew. zzw 14 Madrid licht bewolk w 6 Mallorca licht bew. zw 14 Lissabon half bew. w

IJmuider Courant | 1964 | | pagina 2