Henk Scholte onderstreepte kandidatuur iSinoe Hardrijden voor dames laat volwassen M Twee favorieten in Vlaardingen moesten heel wat wegslikken Tal en Smyslov in interzone toernooi Weer 2 pedaleurs voor Pellenaars De opstellingen Fusioneert Sparta met Fortuna '54? ZATERDAG 15 FEBRUARI 1964 Zon brak door Sjoeberg: 141 meter ver 24 schakers naar A'dam? Edith Zimmermann nu we sneller dan „Goitschels" Leo Hom als filmheld Sportief Televisier telt thans zeven renners Semi-profs A mateurs Berkhout ontmoet Persson BETAALD VOETBAL AMATEURVOETBAL Wat is oud? Onderonsje Kruideniers Overdreven? - HOCKEY KORFBAL ZAALHANDBAL WATERPOLO De weg naar de top gaat niet altijd over rozen. Wijnen en Scholte, de grote favorieten voor de nationale biljarttitel in het ankerkader 47/2, hebben dit vrijdagmiddag in de derde ronde van het toernooi in Vlaardingen ondervonden. Ofschoon beiden tenslotte met een duidelijk verschil zegevierend over de eind streep trokken, hebben èn Wijnen èn Scholte toch heel wat moe ten verbijten eer de volle winst binnen was. Met hen kwamen vrijdagmiddag tot een zege de Aaltenaar Vultink tegen een vol komen uit vorm zijnde Van Leur en de Hagenaar Roodenburg, die zijn eerste winstpunten boekte, een verdiende beloning voor een goed gespeelde partij. Hoe sterk was de start van Scholte tegen de Amsterdammer Beekman, die in dit toernooi nog steeds zijn draai niet kan vinden. Met een knappe serie van 130 in de derde beurt legde de Eindhovenaar een hechte basis voor een overwnning, die ech ter toch nog lang op verwezenlijking wachtte. Scholte bleef wel iswaar scoren, maar kon niet imponeren, zoals in zijn reeks van 136, en toen Beekman in de achtste beurt eindelijk de ballen in positie kreeg en hield, wat resulteerde in een serie van 66, moest Scholte zijn positie weer trachten te hervinden. Met een serie van 61 in de tiende beurt was hij een eind op de goede weg, maar geïrriteerd door het (te luide) tellen van de arbiter aan de andere tafel, waarop Wijnen aan zijn slotserie van 137 bezig was, raakte Scholte het ritme kwijt. Op weg naar de zege brak zijn serie op 45 af (397) en nog twee beurten had hij nadien nodig voor hij de verlossende eindstreep kon over schrijden. Ook Wijnen begon zeer hoopvol. Met een serie van 104 in de vierde beurt had hij Jacobs reeds ver achter zich: 43213. Daarna echter raakte de Os- senaar in een diepe depressie. De buit van tien beurten was slechts 50 punten, waardoor Jacobs zijn achterstand aan zienlijk kon inkorten: 203260. De laat ste klap was echter voor Wijnen en meerdan een daalder werd. Op de kaderlijnen hield Wijnen het ivoor vast in zijn greep. De punten vloeiden als water uit zijn keu en in een korte spanne tijds had hij de nog resterende 137 caramboles bijeen. Jacobs bleef achter als een belangstellende toeschouwer. Na de tweede dag luidt de stand: 1. Scholte 8 196 37.20 2. Wijnen 8 187 27.12 3. Vultink 6 116 22.19 4. Roodenburg 184 22.98 5. Van Leeuwen 102 16.86 6. Jacobs 2 109 15.84 7. Van Leur 2 88 14.94 8. Beekman 0 66 10.62 Ook Vultink kwam, ondanks een ge brek aan accuratesse ongeïnteresseerd heid soms? tot enige voortreffelijke reeksen, o.a. van 95 en 98, waarmee hij al dadelijk de falende Van Leur dermate deprimeerde, dat deze tot geen enkele tegenstand in staat was. Roodenburg bleek niet geïntimideerd door de serie van 59 die Van Leeuwen hem in de zevende beurt voor de ogen draaide en daarmee ruime voorsprong nam: 60123. Met series van achtereenvolgens 73 en 105 gaf Roodenburg de partij een radicale wending en met zijn sterke spel liet de Hagenaar zijn tegenstander geen enkele illusie. Twee series van boven de honderd (118 in de eerste beurt en 107 in de zesde beurt) gaven de verwachte overwinning van Wijnen op Van Leeuwen de glans, die deze alleszins verdiende. Voor Scholte brak de zon pas in de zesde beurt door, toen hij met een serie van 161 Van Leur, die met een reeks van 86 zich aan de gunstige kant van de score had geplaatst, overvleugelde: 148240. Met een slotserie van 156 onderstreepte Scholte nogmaals zijn kandidattuur voor de nationale titel. Scheidsrechter bij de komende wedstrijd in Enschede tegen Go Ahead zal zijn Leo Horn. Dat brengt tevens de televisie naar Enschede, want de heer Horn is onderwerp voor een filmpje, zoals dat enige tijd ge leden ook is gemaakt over Abe Lenstra, Een cameraman zal in het Diekman-sta- dion opnamen maken die gedeeltelijk in de filmische biografie zullen worden ver werkt. Reeds op de eerste dag van de zevende internationale skispringweek in Oberst- dorf heeft de 26-jarige Zweed Sjoeberg met een sprong van 141 meter het we reldrecord van de Joegoslaaf Slibar ge ëvenaard. Voor het eerst werd ook de snelheid bij het neerkomen gemeten. Bij het merkpunt 140 meter was dat 126 km per uur. De oud-wereldkampioen Michail Tal en Vassily Smyslov zullen beiden uitkomen in het interzoneschaaktoernooi dat hoogst waarschijnlijk van 20 mei tot 25 juni in Amsterdam wordt gehouden. Beide Rus sische schakers hebben zich niet dia de normale weg (de zonetoernooien) gekwali ficeerd maar zijn speciaal uitgenodigd door de Russischq schaakbond op grond van hun prestaties in het verleden. Smys lov was wereldkampioen van 1957 tot '59 en won de kandidatentoernooien in Zwit serland (1953) en Nederland (1956). Tal was in 1961 wereldkampioen, maar verloor zijn titel aan Botwinnik. Tijdens het kandidatentoernooi van Curagao (1962) werd hij ziek, zodat hij toen zijn kansen niet naar behoren kon verdedigen. In het interzone-toernooi komen 24 schakers uit. De nummers één tot en met zes plaatsen zich voor het kandidatentoer nooi, waarvoor twee grootmeesters reeds rechten kunnen laten gelden: ex-wereld- kampioen Botwinnik en Keres, nummer twee (achtei Petrosjan, die later de we reldtitel veroverde) van Curagao. Uit de verschillende zonetoernooien kwalificeerden zich: zone I: Enschede Gligoric (Joegosl.), Darga (W.-Dld.) en Lengyel (Hong.). Zone II: Halle: Portisch (Hong.), Larsen (Den.) en Ivkov (Joegosl.) of Robatscn (Oostenrijk). Zone III: Kecske met: Tringov (Buig.) Britek (Hong.) en Pachman (Tsj.slow.). Zone IV: Rusland Tal, Smyslov plus nog drie schakers. Zone V: Ver. Staten: Fisher, Bisguier en Re> shevsky. Zone VI: Canada: Yanofsky. ZO' ne VII: Midden-Amerika: één schaker (nog niet bekend). Zone VIII: Zuid-Amerika Rossetto (Arg.), Foguelman (Arg.) en de winnaar van de driekamp tussen Schwe ber (Arg.), Quonones (Peru) en Athayde (Braz.). Zone IX: West-Azië: één schaker (nog niet bekend). Zone X: Oost-Azië Berger (Australië). Edith Zimmermann, het charmante meisje uit Lech, heeft in Garmisch Par- tenkirc-hen tijdens de 29ste Kandahar-ski wedstrijden revanche genomen voor haar nederlaag tegen de gezusters Goitschel ge durende de Olympische Winterspelen van Innsbruck. De Oostenrijkse won de reuze slalom. Ze legde het 1700 meter lange parkoers het hoogteverschil bedroeg 400 meter en er waren 42 poortjes in de piste opgesteld af in 1 min 33,3 sec, Mariella Goitschel, winnares van de reu zeslalom in Innsbruck, werd in 1.33,68 tweede en Christine Goitschel in 1.34,23 derde. Jacobs belangstellende toeschouwer Kees Pellenaars heeft twee nieuwe ren ners aangetrokken om in juni deel uit te maken van „zijn" Tour de Franceploeg, Het zijn Jacques van der Klundert (Hoo- gerheide) en Cees van Espen (Arnhem) Hiermee is het aantal renners, dat Pelle naars thans onder contract heeft op 7 ge bracht. 29 april zal hij met enkele renners star ten in de Omloop van het Volk in België en 1 maart in de wedstrijd Kuurne-Brus sel-Kuurne. Pellenaars wil met 10 renners deelnemen aan de ronde van België, die van 13 tot 16 april wordt gereden. Inmiddels heeft de nieuwe rennersstal een definitieve naam gevonden in groep „Sportief Televisier." De firma's Locomo tief en Vredestein zullen het materiaal le- Haarlem (thuis tegen Zwolse Boys): Van 't Kruys; Duwel en Maas; Boom, Berendregt en Clavan; Vreeken, Peijs, Jaski, Bons en Jonker. RCH (uit tegen PEC): Van der Voort; Wullems en Honout; Nanai, Koning en Euwes; Doesselaar, Dahrs, En- gelsma, Maslo en Meijer. EDO (uit tegen HVC): Amama; Dissel - köter en Koene; Nijman, Berends en Wiertz; Van Beekum, Van Dusscho- ten, Krooder, Jonker en Peters. Telstar (thuis tegen Willem II): Stuy; Van Kampen en Pirovano; Hendrik- sen, Kort en Brom; Farenhorst, Da- niëls, Immers, Van Wooning en Dik- staal. HFC (thuis tegen Purmersteijn)Van der Meulen; Wijkhuizen en Van Baas- bank; E. Thole, Tekelenburg en P. Thole; Jasper, Molenaar, Lindeman, Bouwman en G. Koenders. Ripperda (thuis tegen TYBB): Gerritse; Heesemans en Bouman; Blansert, Boekelaar en Dreyer; Peters, Pie- terse, Lasschuit, Houtkamp en Ha- zeth. TYBB (uit tegen Ripperda): Woonings; Van Honschoten en Nunnink; Riet vink, Veldhuizen en Pebesma; Stout hart, Van der Klugt, Jansen, Kroons- berg en Meyer. Hillegom (thuis tegen Celeritudo): Van der Waal; Blokker en Duyzers; Tol, Arnoldi en Stroombergen; Van der Berg, Snoeks, Van Braam, Dirk de Jong en Bob de Jong. HBC (thuis tegen Quick A): Warmer dam; De Graaf en Hageman; Böhm, Brouwer en Joh. Duindam; Rotteveel, Kemp, Duivenvoorden, C. Duindam en Veenboer. Schoten (uit tegen Baarn): Bom; Bu- ter en Verschure; Kossen, Beringen en Dinkelberg; Kops, Van Oosten, Flader, Blom en Otte. Zandvoortmeeuwen (uit tegen UVV): Vlug; Stokman en Stobbelaar; Jan sen, Kerkman en Schilpzand; Nijkerk, De Waard, Visser, Kraayenoord en Paap. Gerard Berkhout, Amsterdams bantam- gewicht, die als tiende staat genoteerd op de Europese ranglijst, zal vrijdag 21 fe bruari in Stockholm in een gevecht over zes ronden uitkomen tegen de Zweed Pers son. Persson, die pas drie profpartijen heeft gebokst, behaalde in zijn amateur- tijd o.a. een k.o.-zege op de Nederlandse kampioen Gans. Het is de tweede maal in enkele weken tijd, dat Berkhout in Scandinavië bokst Onlangs behaalde hij een ruime punten- zege op de Deen Larsen. Ofschoon Zwolse Boys hoger prijkt dan gastheer voor zondag, Haarlem, zegt die rangschikking toch weinig over de mogelijke kansen van beide clubs. De roodbroeken dreigen ver af te zakken, naar een plaats hun onwaardig; wellicht een uitvloeisel van de homogene kracht in de tweede divisie A. De thuisclub breekt ook nu niet met de traditie, niet of zo min mogelijk in de opstelling te gaan „hakken". Bons draagt het shirt met rugnummer 10. PEC vertoefde vele jaren in de onderste regionen van welke divisie dan ook. Maar ziedaar, dit seizoen draaide de wind ten gunste van de Zwollenaren. Zondag krij gen zij bezoek van Haarlems hope op een eervol eindresultaat: de Racingploeg. RCH's motor bromde geruime tijd in een tevreden ritme voort, totdat HVC zich in Heemstede aandiende. Hopelijk is de cadans inmiddels hersteld. Zorgekind EDO behoeft zich absoluut niet te laten imponeren door de jongste monsterzege van HVC. De Amersfoorters blijken hun surprises in het algemeen voor de sterkste tegenstanders te bewaren. Welnu, een ieder kent de positie van EDO. Peters, de ene keer spil, een andere keer midvoor, fungeert nu als linkervleugel man. Barends is spil, Krooder midvoor. Telstars komende gast Willem II start te 22 december een opmars, die een duide lijke taal spreekt: 6 wedstrijden, 11 pun ten. Ver daarvoor, om precies te zijn op 22 september, bezocht Telstar Tilburg, speelde er tegen Willem II en vertrok verheugd met een 02 overwinning in de richting van IJmuiden. Of er nu weer een zege voor de „whites" gereed ligt? Die kans bestaat wel dege lijk, hoe hoog de ster van Willem II ook moge rijzen. Maar dan dient de thuisclub eindelijk eens uit haar slof te schieten De stand in de eerste en tweede divisie ziet er als volgt uit: Sittardia 19 26 Alkmaar 19 35 SHS 19 26 Zwartemeer 18 26 Velox 19 24 RCH 19 25 Volewijckers 19 23 Tubantia 19 21 Elinkwijk 19 23 HVC 19 20 Excelsior 19 23 Heerenveen 19 20 Telstar 19 22 PEC 19 19 Willem II 19 20 Leeuwarden 19 18 Eindhoven 19 20 KFC 19 17 DHC 19 20 Zwolse B. 19 17 RBC 19 17 't Gooi 19 17 Ensch. Boys 19 15 Haarlem 18 16 Veendam 18 12 Hilversum 19 16 Fortuna (VI.) 19 12 Be Quick 19 13 VW 19 11 ZFC 19 11 BW 18 7 EDO 19 11 De krachtsverschillen in de eerste klas se amateurs lopen niet zo heel ver uiteen. Zo staat HFC drie van onderen maar twee punten achter op de tegenstander van morgen, Purmersteijn, die de derde plaats van boven inneemt. Het is derhalve geen uitgemaakte zaak dat de hoogstgeplaatste club wint morgen aan de Spanjaardslaan in Haarlem. Jk hoop, dat mijn tanden sterk ge noeg zijn'. Het Delftse meisje Stien Kaiser lacht als ze mijn verbaasde blik ziet. „Nou.om de spits af te bijten bij de dit weekeinde te houden wereld kampioenschappen hardrijden in het Zweedse Kristinehamn. Ik moet een weg banen voor jonge schaatsters, om dat men mij al te „oud' vindt. Twee jaar lang ben ik er niet aan te pas ge komen. Twee verloren jaren. Dit sei zoen kreeg ik een kans en sprong op de nationale top. Na vorig seizoen zei ik: Nog één jaartje, bereik ik dan niks, dan stop ik er mee. Ik bereikte wel wat, dus ik stop er niet mee. Best, Carry en ik zullen stevig onze tanden in dat Kris tinehamn zetten. Met plakken zullen we niet thuis komen. Misschien kom ik thuis met een flinke dosis ervaring en zelfvertrouwen, voldoende om het volgend seizoen nog verder te reiken". Dat zal Stien Kaiser niet, want men weet het ze heeft twee dagen voor de wedstrijden last van haar rug gekregen, zodat alsnog Willy de Beer naar Zweden moest worden afgevaar digd. Maar ook al zal ze dan buiten de wedstrijdbaan moeten blijven, de waar de van haar relaas is er niet minder door geworden. .Twee voor mij heel belangrijke sport jaren zijn verloren gegaan, omdat men hier niet inzag, dat het hardrijden op de schaats voor dames ook belangrijk zou worden. Rusland, dat vier jaar geleden bij de Olympische Spelen in Squaw Val ley al begreep dat ook gouden medailles voor hardrijdsters meetellen, heeft zich al die jaren intensief op Innsbruck voorbereid. Het resultaat kent iedereen. Pas dit seizoen is men in ons land het schaatsen voor dames niet alleen als een noodzakelijk kwaad gaan zien, maar heeft men wedstrijden georganiseerd, zo dat je naar voren kon komen. Twee jaar te laat overigens. Wij hadden best een behoorlijke ploeg naar Innsbruck kunnen sturen, alswe enkele jaren eerder begonnen waren, zoals men dit seizoen is begonnen. In die paar wedstrijden van dit seizoen is duidelijk gebleken dat er vol doende talent onder de Nederlandse meis jes schuilt. Begrijp me goed. Dat talent is nu nog lang niet rijp. Maar kijk eens over twee jaar. Let eens op rijdstertjes als Willy Burgmeier, een 16-jarig leerlin- getje van Cees Jan Kroon. Let eens op Willy van Wees, die nu al het 1000 meter record op haar naam heeft staan. Let eens op de zusjes Geijssen, die nog veel sneller kunnen" „Op die lijst van komende krachten durf ik rustig ook mijn naam te zetten. Men heeft mij enkele keren op een zij- i spoor laten staan, omdat ze me al te oud vonden. Wat is oud? Weet u dat de Rus sische viervoudige Olympische kampioe ne Skoblikova ook 24 is, dat Stehina 29 is, dat er genoeg rijdsters van 26 jaar in Innsbruck meededen? Oud in een sport ben je pas als je achteruit gaat in je prestaties. Vooruit ga je, als je goed traint, deskundig geleid wordt. Hoe snel dat kan gaan? Vorig seizoen reed ik de 500 meter in 58 blank, dit seizoen in 51,8 seconde. Dat is wel even wat, hè! Komt alleen door de betere conditie. Onder lei ding van Piet Zwanenburg heb ik de hele zomer getraind in het Kralingse Bos bij Rotterdam. Elke week een avond en voor de rest thuis bijhouden. Vóór die tijd deed ik maar wat op eigen houtje, korf balde ik in het Delftse Excelsior (hoofd klasse zaterdagmiddagcompetitie) en diende 's winters mijn broer op een zelf gemaakt baantje achter ons huis in de polder als sparring-partner. Toch reed ik een jaar terug de kilometer al binnen twee minuten op de Zuidhollandse kam pioenschappen. Dat was de maatstaf die men aanlegde om aan de nationale kam pioenschappen deel te mogen nemen. Ook gewestelijke kampioenes mochten er aan meedoen. Ik niet, omdat de Zuidhol landse kampioenschappen twee weken na de nationale waren". „Twee keer heeft men mij geweigerd bij kampioenschappen, omdat er geen tijden van me bekend waren. Nog al lo gisch als er nergens enige officiële wed strijden te rijden waren. Het dames- schaatsen was tot dit seizoen een soort onderonsje. Men deed alles op de mak kelijkste manier af. Begrijpelijk, omdat weinigen inzagen dat het hardrijden voor dames zo'n vlucht zou nemen. Nogmaals, de Russinnen hebben iedereen wakker ge schud. Men was in die jaren blij met een Willy de Beer, die men zonder ver dere last naar wedstrijden toe kon stu ren. Dat is echter veranderd. En als men op deze weg doorgaat en ik geloof dat de KNSB dat beslist wil wie weet wat er in provincies als Groningen, Fries land en Drente dan van de kortebaan af komt, wie weet welke talenten er in de andere provincies schuilen, talenten die alleen maar wachten op de mogelijkheid om zich te kunnen doen gelden. We heb ben nu twee kunstijsbanen. Nu is er de kans om ook het damesschaatsen op een brede basis op te zetten, om het als een volwassen tak van sport te bekijken en te behandelen". „Dan zullen ook die kruideniers-metho den verdwijnen. Versta me goed, ik kan ker niet op de bond. Ik weet en begrijp best, dat die ook qua organisatie en in zicht en daarbij doel ik alleen op het werk voor dames groeien moet. Maar ergens is het toch niet leuk, als je een paar dagen voor je naar de wereldkam pioenschappen moet op de baan aange sproken wordt door een vreemde die te gen je zegt: „Ik ga met je mee naar Zweden". Van de weeromstuit vroeg ik hem alleen maar- kunt u schaatsen slij pen? Hij antwoordde toen: Ja, daar weet ik wel een beetje van, tenzij je je schaatsen op een heel bijzondere manier slijpt. Dat vond ik toch wel een goed ant woord. Begrijp me goed, ik heb niets te gen chef-d'equipe dr. ir. H. Lamberts. Hij is een beste, brave man die als lid van de technische commissie van de KNSB met ons naar Kristinehamn is ge stuurd. Maar ik vraag me af, waarom een man als Theo Ekelschot of Piet Zwa nenburg niet, die het hele seizoen met Carry en mij getraind hebben. Ik weet best, dat een chef d'equipe ook vele re presentatieve plichten heeft op zo'n we- reldtoernooi, dat zo'n man zich moet kunnen redden met vreemde talen en zo. Maar zou het dan niet mogelijk zijn ge weest twee mensen mee te sturen? Twee officials op twee rijdsters overdreven? Volgens mij heeft elke ploeg, klein of groot, die naar het buitenland gaat be hoefte aan twee officials, één voor de Alleen uitgeleide gedaan door enkele familieleden vertrokken enkele dagen geleden de schaatsenrijdsters Carry Geijssen (links) en Stien Kaiser, on der leiding van dr. ir. H. Lamberts, een neef van de trainer-coach van de Olympische schaatsploeg. Stien Kaiser meer representatieve en één voor de meer sportieve kant van de zaak. Nou kun je zeggen dat we in die paar dagen dat we daar in Zweden zijn wei nig meer kunnen doen aan vorm of stijl of training in het algemeen. Dat is zo, maar dat is volgens mij niet het belang rijkste. Een man waar je het hele sei zoen mee getraind hebt, kent je, weet wat je nodig hebt, hoe je sommige din gen doet of niet doet, kan je opvangen, vooral moreel. Na de treinreis zijn we in Zweden moe aangekomen. Carry, die al eerder een klap heeft gehad door het verplaatsen toen ze uit Hamar in Neder land terugkwam, was ineens veel min der, was bang dat ze nu weer minder goed zal rijden, dat ze weer een klap zal krijgen. De een is daar gevoeliger voor dan de ander. Mij doet het geloof ik minder, omdat ik door alleen maar aan het rijden te denken me overal thuis voel, eigenlijk dat „thuis" niet eens merk. Wat mij betreft hoefde ik niet eens naar Zweden, die zogenaamd „fij ne" reis te maken. We hebben het enorm gezellig gehad met zijn drietjes, maar de wedstrijd is het belangrijkste. Ieder een weet dat wij met die Russinnen en Finsen als tegenstandsters geen schijn van kans hebben op plakken. We hopen alleen dat een van ons zich bij de eer ste twaalf zal scharen zodat we volgend jaar meer dan twee vertegenwoordigsters kunnen zenden." Jan Dassen Het favoriete Hillegom krijgt zondag in de tweede klasse B van west I bezoek van Celeritudo (2-1). Met een nieuwe overwin ning wordt de positie van de blauwwitten aan de top van de ranglijst wel bijzonder rooskleurig. Temeer omdat de andere top- ploegen HBC en Quick A (1-2) het in Heem stede tegen elkaar op moeten nemen en Zandvoortmeeuwen een lastige uitwed strijd tegen UVV (2-0) in Utrecht voor de boeg heeft. De drie naaste achtervol gers van Hillegom verspelen daarbij wel licht een of meer punten. Ripperda staat „geheid" onderaan en zal van buurman TYBB weinig kans op een revanche krijgen voor de destijds geleden 5-1 nederlaag, want de Yellows kunnen zelf de punten veel te goed gebruiken. Schoten is eveneens in de staartgroep be land en zal de reis naar Baarn (3-2) met een overwinning moeten bekronen om on deraan wat meer „lucht" te krijgen. Voor al het maken van doelpunten gaat de Schotenaren bijzonder slecht af: 11 tref fers uit 12 wedstrijden. Verder wordt in deze afdeling de wedstrijd Ultrajectum- Velsen gespeeld en daarbij hoopt men van Schoten en Ripperda op winst voor de Vel- senaren. In de vierde klasse C van west I kan Renova hekkesluiter THB een dienst be wijzen door staartploeg Wijk aan Zee (2-1) een nieuwe nederlaag toe te brengen. Zelf hopen de THB-ers een of twee punten over te houden aan het treffen met Hoofddorp- se Boys (2-4). Het dit seizoen teleurstel lende Bloemendaal zal van Waterloo (2-1) moeten winnen om uit de gevarenzone te kunnen komen. Onze Gezellen treedt in het strijdperk tegen runner-up NAS (3-0) en Stormvogels krijgt het wisselvallige Zaanlandia (1-0) op visite. Voor de strijd aan de top zijn déze twee ontmoetingen van het meeste belang. De ontmoeting tussen IEV en St. Pancratius (1-1) com pleteert het programma in deze afdeling. In de derde klasse C van west I treedt ETO als gastheer op van het tot de toon aangevende ploegen behorende IVV (0-1). Met een gelijkspel zullen de Hoofddorpers al bar tevreden mogen zijn. In de eerste-klassecompetitie speelt Amsterdam de achttiende en laatste wed strijd. Winnen de Amsterdammers deze in Delft tegen de studenten te spelen match, dan zijn de hoofdstedelijken wes telijk kampioen. Mochten de Delftse Stu denten Amsterdam echter weerstaan, dan hangt het verder van SCHC af of en wan neer Amsterdam de kampioenstitel krijgt. BMHC speelt de een na laatste (thuis)- wedstrijd, die gewonnen moet worden van Kampong. Bij de dames eersteklassers wordt een volledig competitieprogramma afgewerkt. BDHC speelt evenals vorige week tegen Amsterdam. De Bloemendaalse meisjes moeten ook op eigen terrein de revanche wedstrijd in winst kunnen omzetten. Kie viten ontvangt Alliance en dat zou wel eens op een gelijkspel kunnen uitlopen. HBS treedt in Bloemendaal aan als gast- vrouwe van het Hilversumse Be Fair. Wordt er net zo bekwaam gespeeld als de vorige week uit tegen Kieviten, dan achten we de thuisclub zeker niet kans loos. Watervliet krijgt zondag één van da sterkste ploegen op bezoek, te weten Koog Zaandijk. Hopelijk is speler D. van Ladestein hersteld, waardoor de thuisclub over meer schotvaardigheid beschikt. In dat geval behoort een gelijkspel zeker lot de mogelijkheden. Van de tweedeklassers komen alleen Animo Ready en Nieuw Flora in het veld. Beiden hebben een uitwedstrijd op het programma staan. Animo Ready speelt in Purmerend tegen BEP en in Oostzaan krijgt OKV bezoek van Nieuw Flora. Het zal van de bezoekers geen eenvoudige taak wezen om winstpunten te behalen. De kans, dat dit weekeinde in de da meshoofdklasse A nog geen beslissing valt, is niet denkbeeldig. Zaterdagavond ont moeten Zeeburg en Niloc elkaar. Wint Zee burg, dan is deze ploeg kampioen. Wan neer Niloc de strijd in haar voordeel be- list, dan moeten De Blinkert (aangeno men dat de Haarlemse dames van Borger winnen) en Niloc een beslissingswedstrijd spelen. Eindigt het duel in een gelijkspel, dan komt er een extra wedstrijd tussen De Blinkert en Zeeburg. Mogelijkheden genoeg dus, al heeft De Blinkert de kan sen niet in eigen hand. Persoonlijk hou den wij het op Zeeburg. Ook voor De Blinkertheren staat er zon dag veel op het spel. Om 14.50 uur vech ten zij tegen Amstel om degradatie te ontkomen. Reeds bij een gelijkspel zijn de Haarlemmers veilig en wordt Amstel het slachtoffer. De Blinkert moet toch in staat worden geacht dit punt te bemachtigen. De dames van Full Speed krijgen de ploeg van de nationale doelvrouwe, Gien van Maanen, op bezoek (aanvang 2 uur). Zeer waarschijnlijk behaalt de thuisclub de vol le winst. In de afdeling Haarlem worden alleen in de reserveklassen wedstrijden gespeeld. Met de jongenswedstrijd HPCDWR wordt vanavond om acht uur in het Sport- fondsenbad in Haarlem het waterpolopro- gramma ingezet. De dames van NVA krij gen VZC uit Vlaardingen op bezoek. Ver volgens komen de reserve-dames van NVA in het geweer tegen DWR. Haarlem-he ren meten de krachten met de reserves van HVGB. Tot slot zijn de reserves van HPC de gasten van Njord. Door Rotterdam waart een hardnekkig gerucht, dat de heer Joosten, voormalig oprichter van de beroepsvoetbalbond en „maecenas" van Fortuna uit Geleen niet ongenegen staat tegenover een fusie met het in degradatiegevaar verkerend Sparta. Er zouden in het geheim besprekingen zijn gevoerd. Men zal zich herinneren, dat in het verleden al eens eerder door Fortuna pogingen zijn ondernomen haar domicilie naar het westen te verplaatsen, een plan dat destijds niet mocht doorgaan. Nu, in het kader van de „sanering" en met de opzet van de KNVB om het aantal semi- profclubs sterk te verminderen, zou een dergelijke fusie de bondsleiding misschien niet onwelgevallig zijn.

IJmuider Courant | 1964 | | pagina 9