Rechtsbescherming tegen overheidsbeschikkingen ederland Hoogovens bindt strijd aan tegen de roest zaak de gehele dag gesloten. Kennemer Invaliden Sportbond ontving sportkleding van Roode Kruis Havenberichten Koninginnedag 1964 in Beverwijk Uitstekende voorstelling van het kindercircus Elleboog In de vishal en op zee MAANDAG 17 FEBRUARI 1964 5 Duitse kustvaarder zinkende Brand in loods van hondendresseurs Onder invloed achter het autostuur Ruit ingegooid bij douaneambtenaar HOTEL ROYAL KENNEMERLAAN - Sfeer en gezelligheid Voor uw RECEPTIES en PARTIJEN IJMUIDEN - TELEFOON 7452 Twee dingen - één begrip Jongetje liep tegen auto op Da Costalaan ten dele gesloten voor verkeer TEXTIELSPECI AALZAAK Marktplein 21 - IJmuiden P.S. Onze meubelvaak, Marktplein 29, is 's morgens normaal geopend Mid. Handelsavondschool Gemeente Velsen Santpoortse afdeling van Volksonderwijs 50 jaar J. Boerma voorzitter van „Looft den Heer" VOOR GOEDE HAARVERZORGING OOK ZONDER AFSPRAAK A. J. Stam morgen 40 jaar bij Hoogovens Mr. C. A. baron Bentinck Jongens namen bromfietsen weg de mogelijkheid om veel kinderen prettig bezig te houden met het maken van kos tuums en requisieten. In totaal zijn er dan ook zo'n honderd vijf tig kinderen bij be trokken. Circus Elleboog is in binnen- en buiten land vermaard geworden. Men geeft nu gemiddeld zeventig voorstellingen per jaar. Vorig jaar heeft men zelfs een tour nee van veertien dagen door Duitsland ge maakt. Het ging helemaal echt, want men werkte met een voorploeg, die alle voor bereidingen trof, zoals het opzetten van de tent, de speelploeg, en de afbraakploeg. Dat het enthousiasme in dit circus een rol te spelen groot is, laat zich denken. Verschillenden assistenten van het club huiswerk helpen de leider tijdens de voor stellingen mee, en ook zij zijn geheel be zeten door deze merkwaardige vorm van vrijetijdsbesteding, die overigens in IJmuiden misschien minder opzien baart dan elders omdat we hier tenslotte ons kindercircus Bas hebben. Deze olifant verwekte natuurlijk veel sensatie in het Patronaatsge bouw, waar circus Elleboog voor de IJmuidense jeugd optrad. Een IJmuidens meisje mag van de clown ook eens tonen, of zij op de „rollen-balans" uit de weg kan. Op het terrein van de hoogovens in IJmuiden is men druk bezig met de voor bereidingen voor een grote uitbreiding. Naar het maandblad „Samen" meldt, krijgen zowel de middenhal als de noord hal van walserij-west er ruim honderd me ter by. Aan het eind van dit jaar wordt daar een nieuwe installatie gemonteerd, die een wapen zal kunnen zijn in de strijd tegen roest. In de toekomst zal het dan mogelijk wor den dikke en middeldikke plaat reeds in de fabriek te ontdoen van de oxydelaag en onmiddellijk daarna te voorzien van een beschermende verflaag. Er zijn, vol gens „Samen", nog maar enkele Europe se plaatwalserijen, die deze „verpakte" staalplaat aan scheepswerven en construc tiewerkplaatsen kunnen leveren. De con- serveringsinstallatie van walserij west wordt wat opzet en omvang betreft enig in haar soort genoemd. In mei gaan de eerste spanten van de staalconstructie omhoog. In het najaar hoopt men te beginnen met de monta ge, en over ruim een jaar denkt men de nieuwe installatie in werking te kunnen stellen. Voorts meldt „Samen", dat in het oudste deel van 't hoogovensbedrijf, bij de kooks- batterijen 1 en 2, al sinds enige weken het sloopwerk in volle gang is. Op de vrij komende plek gaat men in april beginnen met de voorbereiding tot de bouw van een nieuwe kooksoverbatterij van 36 ka mers. Eind 1965 hoopt men de nieuwe in stallatie in gebruik te kunnen nemen. Dr. Y. Hettema overleden. In Amster- is op 69-jarige leeftijd overleden dr. Y. Hettema, homeopatisc-h specialist. Hij was medeoprichter van de Nederlandse Ver eniging voor Natuurgeneeswijze en hoofd redacteur van het tijdschrift „Uitkomst". De Duitse kustvaarder „Anna Rehder" is zinkende op 100 zeemijl uit de Noorse kust. De elf opvarenden zijn aan boord genomen door de Noorse reddingskrui ser „Ambassador Bay." De kustvaarder meet 794 ton. In de afgelopen nacht om kwart voor drie werden de eerste nood seinen uitgezonden. Zondagavond brak brand uit in een hou ten loods van de IJmuidense honden- dresseervereniging in de Herenduinen. Ver moedelijk hebben kinderen een vuurtje gestookt in de ruimte onder het gebouwtje, waardoor de plankenvloer vlam vatte. De brandweer was het vuur snel meester. De schade wordt op ongeveer honderd gulden geschat. De politie in Velsen heeft zondagavond in IJmuiden een 25-jarige stuurman aan gehouden, die onder invloed van sterke drank een auto bestuurde. De zeeman is in voorlopige bewaring gesteld. Voor de derde keer is zondagochtend de grote voorruit in de woning van een IJmuidense douaneambtenaar ingegooid De dader, die op een bromfiets voorbij de woning in IJmuiden-West reed, wist te ontkomen. De politie vermoedt dat het vernielen van de ruit evenals de vorige keren het werk is geweest van iemand die iets te gen de douaneambtenaar heeft. Op de Wijk aan Zeeërweg in IJmuiden is zaterdagmiddag een 4-jarig jongetje te gen een passerende personenauto opgelo pen. Het knaapje was op het trottoir aan het spelen toen het plotseling de rijweg opliep. De Ongevallendienst en dokter De Vries hebben de eerste hulp verleend. De verwondingen van de kleuter bleken niet van ernstige aard te zijn. In verband met vernieuwing van de rio lering is het gedeelte van de Da Costa laan in Driehuis, gelegen tussen de Van den Vondellaan en de Mamixlaan, geduren de drie weken, of zoveel korter of langer als de duur van de werkzaamheden zulks noodzakelijk maakt, voor alle verkeer ge sloten. NIEUWE BOEKEN G.B. VELSEN Voor de tienersafdeling van de Gemeente Bibliotheek Velsen zijn de volgende boeken aangekocht. Nederlandse romans: Kalashnikoff, Jum per, de hengst van Kabansk; Saris, Tamara, wie ben je? Buitenlandse romans: Lewis, Keiko's bubble; Dawlish, The Bagodia Episode; Zweig, Novellen um Claudia. Studieboeken: Van der Kerk en Poolland, De Polen. Voor de aanvang van de volleybalwed strijd tussen de teams van des Kennemer Invaliden Sportbond en „Hilversum", welke ontmoeting zaterdagmiddag in ge bouw „De Harmonie" in Beverwijk heeft plaatsgehad, kwam de voorzitter van de afdeling Beverwijk van het Ned. Roode Kruis, de heer P. G. G. Stoutenbeek de spelers van K.I.S. een geschenkpakket overhandigen. Dit bestond uit vijftien trainingspakken, twaalf wedstrijdshirts en vyf volleyballen. De heer Stoutenbeek bracht hierbij in herinnering dat de stichter van het Roode Kruis, Henri Dunant, zijn menslievend werk op de slagvelden was begonnen. Zijn opvolgers en medewerkers zijn later ook Van de gemeentelijke Middelbare Han delsavondschool te Velsen slaagden voor de onlangs gehouden associatie praktijkexa mens de volgende kandidaten: Nederlandse Handelscorrespondentie: J. A. M. van den Bos, Corverslaan 67, Velsen- Noord; N. Nol, Hoofdstraat 149—151, Sant poort; M. van Setten, Plantage 85, Bever wijk; D. Tuyn, Spieghellaan 13, Driehuis. Engelse Handelscorrespondentie: Th. F. H. Ettema, Tesselschadeplantsoen 10, Drie huis; F. M. B. van Westerop, Edisonstraat 36, IJmuiden. Duitse Handelscorrespondentie: W. P. Hartenberg, Dwarsweg 7, Velsen. Boekhouden: J. van de Boor, Pieter Ver- hagenlaan 41, Beverwijk. De afdeling „Santpoort van „Volkson derwijs" bestaat 50 jaar. Het bestuur wenst dit feit niet onopgemerkt te laten voorbij gaan en heeft besloten voor de kinderen van de beide openbare kleuter scholen en van die van de Adolf van Nassauschool en de Brederodeschool in maart een feestmiddag te organiseren. De kinderen van leden, die in andere delen van onze gemeente de openbare school bezoeken, zijn op deze feestmiddag even eens welkom. Op de gehouden jaarvergadering van de C.O.V. „Looft den Heer", vonden de vol gende bestuursmutaties plaats. De heer H J. te Loo, die 22 jaar voorzitter is ge weest, meende, vanwege zijn leeftijd, zijn plaats te moeten openstellen voor een jon gere kracht. Tot voorzitter werd nu geko zen de heer J. Boerma te IJmuiden. Voor de afgetreden tweede penningmees ter, de heer P. van Rijn, die zich niet herkiesbaar stelde, werd de heer A. Fra terman gekozen. Zaterdag kwamen in IJmuiden aan: Villa An- dreasen van Antwerpen; Tor, Londen; Trans- oeeania Silvia, New Orleans; Nikel, Gothenburg; Ai ja V., Hoegeness; Alberta, Londen; Marlies, Botterdam; Skauvann, Monrovia erts voor IJ muiden; Clio, Bremen; Annaliese, Monrovia; Hinde, Londen; Hoe Vinces, Londen; Vera, Kal- mar: Typhee, Emden; Grethe Oldendorff, Sun derland, kolen voor Velsen; Buka, Londen; Pi- rola, Brighton Ferry; Hanni Lene, Esbjerg; Alexander, Porsgrunn. Zaterdag vertrokken uit IJmuiden: Osiris naar Curacao; Adolf Vinnen, Funchal; Stella Maris Londen; Amazone 2, Huil, van Zaandam; Coope- ratzia, Riga: Lone Kroght, Caen; Marcella, Ant werpen; Brigitte Graeber, Bremen; Wenia, Stock holm; Limfjord, Hamburg, erwten van Haarlem; Wolando, Londen, walsmateriaal van IJmuiden; Bornrif, Londen, walsmateriaal van IJmuiden; Donetz Ventspils; Margrit Angelica, Leith; Wal ter Behrens, Fuhrham; British Petrol, Isle ot Grain; Traviata, Immingham; Gamess, Simons- vik, coils van IJmuiden; Jean E., Londen; Henny J., Antwerpen; Stroem Gunhild, Rotterdam; Vis count, Londen, walsmateriaal van IJmuiden; Oranjestad, Antwerpen: Ruhrstein, Le Havre; Tor, Malmö; Canopus, Stavanger; Eldonia Rou- aan; Palamedes, Curacao; Rijnstroom, Huil; Wil- ca Wells, Londen, van IJmuiden; Johannes Frit- zen, Buchanan, van IJmuiden. Zondag kwamen in IJmuiden aan: Atlantik van Lissabon; Norroe, Jacobstad; Solon, Antwerpen; Mare Liberum, Dagenham; Lapwing, Londen, van IJmuiden; Tankfjord Antwerpen; Bloemgracht, Kotka; Gretchen von Alwoereden, Struer; Ber- kelstroom, Londen; Elshout, Chatham; Rigel, Turku; Pallas, Antwerpen; Lindoe, Gefle, erts voor IJmuiden; Minos, Kotka; Gaasterland, Gran gemouth; Atlantic, Lissabon; Elbe Oldendorff, Bremen; Beyla, Le Havre; Nordholm, Hamburg; Strabo, Aarhus; Berby, Halden; Amrum, Kopen- hogen; Johnny, Kopenhagen; Texelstroom, Huil; Leverkussen Bremen.. Neth. Coast, Newcastle; Finship, Port Arthur; Fritz Raabe, Barry; Lap- ponia, Helsingfors; Colette, Stockholm; Eva, Ke- mi eoils voor Velsen; Hawick, Swansea; Kwiek, Fuer; Zaanstroom, Portsmouth; Harrogate, Goo- le; Eemland, Hamburg; Bengkalis, Antwerpen; Antiparos, Houston; Hontestroom. Grangemouth; Patricia, Halmstad; Rio Primero, Hamburg. Zondag vertrokken uit IJmuiden: Llngestroom naar Shoreham; Vechtstroom, Londen; Fiona, Newlane, Pasajes; Mosel, Hamburg; Atlas, R'dam. Maandag kwamen in IJmuiden aan: Tanto van Kalmar; Marcella, Antwerpen; Pegny, Barry- dock; Oranjestad, Antwerpen. Maandag vertrok uit IJmuiden: Iselin naar Freetown. (Indien achter de scheepsnaam en de haven van herkomst of bestemming geen nadere aan duiding volgt, betekent dit dat het schip van of naar Amsterdam is gegaan). op ander terrein actief geworden, waarbij men zich eveneens met sociaal werk ging bezighouden. Vandaar dat het afdelings bestuur zijn bemoeiingen ook gaarne uit strekt tot de beoefenaars van sport, die lichamelijk zijn gehandicapt en deson danks toch volbloed sportlieden zijn. Het was de leden van het Roode Kruis hierbij opgevallen dat het volleybal aan zijn ge handicapte beoefenaars veel eisen stelt aan hun uitrusting, zodat de inhoud van het pakket stellig geen overbodige luxe was. Voorts wees spreker erop dat de K.I.S. destijds is opgericht met zes leden en on danks het feit, dat men aan een Haar lemse zustervereniging een aantal leden heeft moeten afstaan, bedraagt het leden tal van de Beverwijkse afdeling toch weer zesentwintig actieve sportbeoefenaars. De heer Stoutenbeek gaf hun de verzekering, dat zij nimmer een vergeefs beroep op het Roode Kruis zouden doen. Na een hartelijk woord van dank van de trainer van K.I.S., de heer T. J. van der Scheer, werd met de competitiewedstrij den een aanvang gemaakt. De uitslagen hiervan waren als volgt: K.I.S. IHilversum I 31 (setstanden 15—9, 15—10, 14—16, 15—10). K.I.S. 2Hilversum 2 40 (1511, 15 13, 15—9, 16—14). K.I.S. 3Hilversum 3 13 (415, 515, 15—9, 12—15). DAMESKAPSALON Lange Nienwstraat 471 Telefoon 8166 - na 6 uur 8768 De Vereniging Koninginnedag in Bever wijk heeft haar programma voor 30 april van dit jaar vastgesteld. Koninginnedag 1964 zal in Beverwijk aan vangen met een feestelijke reveille. Daar na volgt een aubade op Scheijbeeck Drieënvijftighonderd kinderen zullen vervolgens in zes feestzalen onthaald wor den op toneel, cabaret en films. In de middag is er een straattekenwed strijd. Een primeur voor de IJmond belooft de rolschaatsenrevue in het sportpark Adri- chem te worden, waar de Winschoter Rol schaatsersvereniging een twee uren duren de nonstop show zal opvoeren. Maar er zal nog meer te doen zijn: de Hilvarense Wagenspelers gaan, onder lei ding van hun burgemeester, op drie plaatsen in de gemeente, op een rijdend toneel een uitvoering geven. Waarschijnlijk in de rozentuin van Scheybeeck zal de Radiostad Komedie, onder leiding van Maarten Kaptein, op treden. De avond wordt besloten met een caba retavond in het Kennemer Theater, waar het cabaretgezelschap „Alle zeven", on der leiding van Rudi West, voor de pauze optreedt; na de pauze kan men genieten van een musical. De heren J. C. Muiyen, G. Bonnema en J. de Bree werden in het bestuur herko zen. De Vereniging Koninginnedag in Bever wijk telt 1568 leden. Dinsdag 18 februari zal de heer A. J. Stam uit Driehuis, bureauchef bij de af deling „inkoop grondstoffen" bij Hoog ovens in IJmuiden, het feit herdenken, dat hij veertig jaar geleden in dienst van ge noemd bedrijf kwam. Hij zal morgen in een feestelijke bijeenkomst door het be drijf worden gehuldigd. De heer Stam begon zijn loopbaan bij de afdeling „kostprijs". Later kwam hij bij de afdeling „boekhouding", waar hij in 1933 tot eerste assistent werd bevorderd. In 1945 werd hij eerste boekhouder en in 1954 ging in deze functie over naar de afdeling „inkoop grondstoffen", waar hij in 1961 bureauchef werd De heer Stam ontplooit ook buiten het bedrijf activiteiten: hij is onder andere reeds jarenlang penningmeester van het R.K. armbestuur St. Engelmundus te Driehuis. OP 1 JANUARI VAN DIT JAAR is de „Wet Beroep Administratieve Beschik kingen" in werking getre den. Deze wet bevat een regeling van administra tieve rechtspraak van alge mene strekking. Tot nu toe kenden wij in Nederland slechts administratieve rechtspraak op bepaalde tereinen, o.a. voor de socia le verzekering, de belastin gen en het ambtenaren recht. Maar de nieuwe wet heeft voor het eerst in de Nederlandse geschiedenis een begin gemaakt met de toekenning van een be- roepsrecht aan iedereen, die door een beschikking recht streeks in zijn belang is ge troffen. Het steeds toenemen der overheidsbemoeienissen roept als het ware om be scherming van het individu tegenover ambtelijke wille keur. De wetgever heeft thans de eerste stap gedaan in de richting van een alge mene rechtsbescherming te gen de overheid. Het is slechts een beginstap, om dat niet tegen alle beschik kingen van de overheid be roep kan worden aangete kend. Slechts tegen be schikkingen van admini stratieve organen van de centrale overheid is beroep mogelijk. Organen van de centrale overheid zijn bij voorbeeld de districtshoof den van de arbeidsinspectie. Organen van provincie, gemeente, waterschap of van een schap van de pu bliekrechtelijke bedrijfsor ganisatie zijn geen orga nen van de centrale over heid. Men kan dus bijvoor beeld niet klagen over de weigering van een woon vergunning door burge meester en wethouders. De wet somt dertien cate gorieën van beschikkingen op waartegen geen beroep mogelijk is, o.a.: 1. beschikkingen tot het toekennen of weigeren van geldelijke uitkeringen on der de naam tegemoetko ming, subsidie, garantie, crediet of hoe dan ook, tenzij een bepaald be drag ingevolge een wette lijk voorschrift verschul digd is; 2. beschikkingen tot be noeming, aanstelling of be vordering dan wel het wei geren daarvan, ongeacht van welke aard de rechts verhouding is. Tenslotte heeft de wet gever de „Wet Beroep Administratieve Beschik kingen" niet van toepassing verklaard op een aantal wetten, welke zijn opgeno men in een bij deze wet be horende bijlage. Die bijlage vermeldt o.a. artikel 6 van het „Buitengewoon Besluit Arbeidsverhoudingen 1945". Dit heeft tengevolge, dat de werkgever of de werk nemer geen beroep kan aantekenen tegen een be schikking van de directeur van het gewestelijk ar beidsbureau, waarbij deze toestemming voor de beëin diging van een arbeidsver houding heeft verleend of geweigerd. ALS IEMAND HET NIET EENS IS met een beschik king, moet hij niet dadelijk in beroep gaan. De doel matigheid van het over heidsbeleid kan namelijk niet worden aangevochten. Slechts in vier gevallen kan beroep worden aangete kend, namelijk indien: De beschikking met een algemeen verbindend voor schrift strijdt; het administratieve or gaan bij het geven van de beschikking van zijn be voegdheid kennelijk tot een ander doel gebruik heeft gemaakt dan tot de doel einden, waartoe die be voegdheid gegeven is; Het administratieve or gaan bij afweging van de betrokken belangen niet in redelijkheid tot de beschik king heeft kunnen komen; en het administratieve or gaan anderszins heeft be schikt in strijd met enig in het algemeen rechtsbe wustzijn levend beginsel van behoorlijk bestuur. Over de beroepsprocedure kunnen wij slechts enkele belangrijke punten vermel den. Beroep wordt aange tekend door aan de Kroon in tweevoud een adres te richten en dat in te dienen bij de voorzitter van de af deling voor de geschillen van bestuur van de Raad van State onder overleg ging van een afschrift van de aangevallen beschikking. De klager heeft daarvoor 30 dagen de tijd nadat de beschikking gegeven is. De afdeling voor de ge schillen van bestuur houdt een openbare vergadering, waarin de klager of zijn gemachtigde zijn stand punt kan toelichten. De af deling brengt het advies uit aan de Kroon, die tenslotte op het beroep beslist. DE KRRON IS HET HOOGSTE ORGAAN van de administratie en moet daarom dus in zekere zin als partij in het geding worden beschouwd. De be slissing op het beroep is dus niet in handen gelegd van een onafhankelijke, buiten de politiek staande admini stratieve rechter. Wel zijn er sterke waar borgen tegen een lichtvaar dig afwijken van het advies van de afdeling voor de ge schillen van bestuur van de Rad van State. Van dit advies mag slechts worden afgeweken, nadat de zaak opnieuw bij de afdeling voor de geschillen van be stuur verhandeld is en de minister, wie de zaak aan gaat, overleg heeft gepleegd met de minister van Justi tie. Als de zaak de minister van Justitie aangaat, moet deze overleg plegen met de minister-president. Een van het advies af wijkende beslissing moet met dit advies in het Staatsblad worden gepubli ceerd. De regering heeft bij de parlementaire behandeling van het ontwerp van wet herhaaldelijk als haar op vatting kenbaar gemaakt, dat slechts bii wijze van uitzondering zal mogen worden afgeweken van het advies van de afdeling voor ie geschillen van bestuur van de Raad van State. Een grote schare IJmuider kin,deren heeft gistermiddag zijn ogen uitgekeken bij de voorstelling van het circus Elle boog uit Amsterdam. Het begon met een trompetsignaal en een plechtige intocht en daarna volgden de nummers in hoog tem po elkaar op. Er waren clowns, er was een echt circusorkest en er was een ras echte spreekstalmeester. De kinderen kon den genieten van onvervalste acrobatiek en van een zelfbewuste evenwichtskunste naar. Het kindercircus Elleboog heeft in de loop van de vijftien jaren van zijn bestaan een programma opgebouwd, dat er wezen mag. Men heeft nu leuke paardennum- mers, dressuur van zeehonden en van een olifant en al komt er geen enkel dier aan te pas, toch wordt steeds weer de illusie sterk gewekt. Voor een groot deel komt dat door de uitstekende requisieten en de stemmige kleding van de artiesten in de dop. Som migen van de optredenden bleken al een behoorlijke vaardigheid te hebben bereikt. Er waren twee ladderlopers, die ook op eenwielige fietsen uitstekend uit de weg konden en de jongen, die op de rollende balans zijn kunsten demonstreerde, had van zijn optreden al een gaaf nummer ge maakt. Hoe moeilijk het was toonde niet alleen een clown, maar later ook een meisje, dat uit de zaal werd gehaald en op de rollen spoedig ontdekte, dat, wat gemakkelijk lijkt, het neeg lang niet al tijd hoeft te zijn. Een uitstekend onderdeel van het pro gramma wordt gevormd door de goede keuze van grammofoonplaten. Het olifan tennummer kreeg een oosterse ondersteu ning, de langzame nummers werden ver gezeld van stemmige muziek en wanneer dat zo te pas kwam werd men opeens ver rast met een vlot Schots muziekje. En bij al die platen zorgden drie kranige muzikanten voor het slagwerk, dat met gevoel voor ritme werd toegepast. De man, om wie het geheel draait, is „oom John" Beenakker-Hordijk. Hij geeft de aanwijzingen, en dat eist hem bij zo'n voorstelling volkomen op. Het kin dercircus Elleboog werd in 1949 opge richt door mevrouw Last-Terhaar. Het vormt een onderdeel van het clubhuiswerk in Amsteram. Niet alleen is het een ideaal middel om onstuimige kinderen zich wat te laten afreageren, maar ook geeft het Maandag werden in IJmuiden aange voerd 10.500 kisten vis, waarvan 2.150 stuks stijve kabeljauw en 31.000 kilogram tong. Dit werd aangevoerd door 108 vaartuigen. Specificatie: 80 schelvis, 720 wijting, 100 gul en kabeljauw, 60 koolvis, 2.100 haring, 2.200 makreel, 4.000 schol, 100 tarbot en 580 varia. Per kilogram in guldens werd betaald voor heilbot 53,10, tarbot 65,80, grote tong 7,706,60, grootmiddel tong 6,405,40, kleinmiddel tong 7,106,20, tong I 8,10 7,70, tong II 8,10—7,30. Per 50 kilogram: middel en kleinmiddel •chelvis 70, schelvis II 6656, schelvis III 40, gul I 63—51, gul II 60—53, gul III 44— 41, grote schol en middel schol 3531, kleinmiddel schol 3631, schol I 4031, schol II 36—27, schol III 28—22, schar 40— 32, bot 116, haai 3831, wijting gestript 4537, wijting dicht 3028, haring 26 21,20, makreel 4417,80, tarbot 278158, griet 180160, koolvis I 4846, grote kuit 4932, kleine kuit 9850. Per 125 kilogram: grote kabeljauw 142, grote koolvis 126122, middel koolvis 142 112, grote leng 102. Per 10 stuks: grote kabeljauw 14284, middel kabeljauw 6656. Per hoop: vleet 12294 Aanvoer Scheveningen Maandag werden in IJmuiden aange voerd 150 kisten wijting, 20 gul en kabel jauw, 380 schol en 3.000 kilogram tong. De Velsense politie heeft twee 14-jarige jongens uit Santpoort aangehouden die er van worden verdacht in Santpoort en IJmuiden twee bromfietsen te hebben weggenomen. Eén van de bromfietsen werd aan het Burgemeester Weertsplant- soen in Santpoort ontvreemd en later in IJmuiden teruggevonden. De in IJmuiden weggenomen bromfiets vond de politie te rug in een brandgang van een huizenblok in Santpoort. Beide bromfietsen zijn aan de eigenaars teruggegeven. Hedenmorgen om half acht verscheen voor de havenmond van IJmuiden de 85.569 ton metende Liberiaanse tan ker „Frisia" uit Monrovia, welke oceaanreus van Bremerhaven op weg is naar Amsterdam om een dokbeurt te ondergaan. Met zijn lengte van 260 meter en een breedte van 38 meter is de „Frisia" het grootste schip dat ooit het Noordzeekanaal is gepas seerd. De tanker werd om half negen de pieren binnengebracht door vier sleepboten van n.v. Wijsmuller, de „Hector", de „Stentor", de „Nestor" en de „Simson". Daarna is het schip door slepers van Goedkoop naar Am sterdam gebracht. Op de foto de „Frisia" in de sluizen van IJmuiden.

IJmuider Courant | 1964 | | pagina 5