Voor Den Haag is metro nodig Drie jongemannen van tal van inbraken in Brabant verdacht A G E N 3 P. Glazema gaat heen als directeur van de ROB HUMPIETUMPIE POLLE, PELLI EN PINGO ROOK NIET, Voorkeur voor trams boven bussen Auto tegen brug door gladheid Slakken oorzaak van zwanensterfte in Sloterplas Aanvaring op de Westerschelde Reddingsvlot is een goed redmiddel Vijftig gulden boete voor prijsverhoging van melk Vijf doden in het verkeer Directeur moet schorsing van vier werknemers ongedaan maken blijft koud Staatssecretaris maakte persoonlijke gedachte kenbaar Nieuwe kerkbouwactie van hervormde kerk DINSDAG 18 FEBRUARI 1964 2 VERKEERSEXPER T CONCLUSIE DUITSE Concentratie Kerkelijk nieuws Haarlem V elsen-IJ muiden Beverwijk Na kort geding SnIEENK PELLETS I iiiiiiiiiiiiiiiiniiiiiiiiiiiifliiiiniiiiiiiiiiiimimiiiiniiiiiiiiniHiiniiiiiiiiiiiiinn HET LUI DT TWAALF UUR - WW MOGTGN TERU6 OM TB ETEN J FUN, DAT ZG WE6ZNN DAW KUNN6N WE NU DG BANK VGRV6N DAT WAS DG AAlDDAfr^ HÉ, DE BANK IS VUIG 66WORD6N, SINDS WE 6R0P ZATEN KVOK HELEMAAL NIET' WE 6AAN WEER IN sTAweaeN Antwoord aan Kamerlid i s „Den Haag moet nu al denken aan on dergronds openbaar vervoer, het allereerst aan een ondergrondse tram onder de hoofdaders in het centrum. Het aantal tram- en bushalten moet worden ver kleind. Parallel lopende tram- en buslijnen, die niet zijn te motiveren, moeten wor den opgeheven. Enkele tramlijnen moe ten worden omgezet in buslijnen, maar de trams naar Voorburg en Delft moeten ook al leveren zij verlies op blijven rijden". Dit staat in een advies van de Hannoverse verkeersdeskundige dr. ing. F. Lehner. Hij acht een ondergrondse noodzakelijk omdat de tram de ruggegraat van het Haagse openbaar vervoer zal blijven en dus moet blijven functioneren. Dat is zijns inziens op het ogenblik niet het geval; de rijsnelheid wordt steeds ge ringer, de trams en bussen rijden onre gelmatig en verliezen hun aantrekkelijk heid. Daardoor wordt de exploitatie te duur. De tramlijnen moeten over het algemeen uit verkeerstechnisch oogpunt blijven ge handhaafd. Autobussen op deze lijnen vindt dr. Lehner niet doelmatig. Zij lopen vast in het autoverkeer. Een tramlijn zo als die naar Delft is een verbinding die de agglomeratie nodig heeft. Daarom acht dr. Lehner het opheffen van de tramlijnen naar Wassenaar en Leiden ook een fout, ondanks het verlies, omdat ze niet alleen veel forensen vervoeren, maar ook kopers naar Den Haag brengen. Trams kunnen bovendien meer passagiers vervoeren dan autobussen. Zij kunnen over een eigen baan of ondergronds wor den geleid. Volgens dr. Lehner moeten in de „rui mere" Haagse agglomeratie (Den Haag, Rijswijk, Voorburg, Leidschendam, Wate ringen, Wassenaar, Voorschoten, Zoeter- meer, Leiden en Delft) de gezame- lijke verzorgers van het openbaar ver voer in één enkele onderneming worden verenigd. In de „kleine" agglomeratie (Den Haag. Rijswijk en Voorburg) moet Rijswijk in het verzorgingsgebied van de Haagse tram worden opgenomen. Omdat de Wet Autovervoer Personen niet direct kan worden aangepast aan de herziening van het openbaar vervoer in de stad en de wijde omgeving geeft dr. Lehner een andere weg aan: vervoersgemeenschap- pen, die dezelfde tarieven hanteren. Zowel in de stad als in de agglomeratie moet iedere ondernemer niet alleen voor winst gevend, maar onder bepaalde omstandig heden ook voor verliesgevend vervoer zor gen. De taakverdeling en alle andere maatregelen moeten in de eerste plaats worden gericht op de optimale verzor ging van het openbaar vervoer, aldus dr. Lehner. De Duitse verkeersdeskundige ziet in het openbaar vervoer in het grote stadsge bied het belangrijkste middel van vervoer. Het zal in de toenemende verkeerschaos de belangrijkste last dragen omdat het geen parkeerruimte vraagt en het per pas sagier de minste ruimte inneemt. Volgens dr. Lehner zou het leven in de stadsker nen verlamd zijn als tijdens de spitsuren het grootste deel van het vervoer niet met trams en bussen zou geschieden. In Duitsland neemt het openbare vervoer 70 percent voor zijn rekening, in Londen 93 percent, in Manhattan 92 percent, in Philadelphia 74 percent en in Chicago 65 percent. Juist daar, waar railvervoer op eigen baan plaats heeft, zijn de percen tages het hoogst. Pauselijke onderscheiding De oudij gemeente-archivaris van Gouda, dr. Jan Taal, is benoemd tot ridder in de orde van Sint Sylvester. De politic in Den Bosch heeft in de af gelopen dagen een complot van jonge mannen opgerold dat in de laatste drie weken een serie diefstallen en inbraken zou hebben gepleegd in Den Bosch en bo vendien tijdens ritten met gestolen auto's op vele plaatsen in het land benzine zou hebben getankt zonder te betalen. De buit van de inbraken zouden zij hebben ge bruikt om hun verteringen tijdens hun plezierritjes te bekostigen. De gearresteerden zijn een zeventienja rige los-arbeider uit Den Bosch, een acht tienjarige automonteur uit Engelen en een achttienjarige los-arbeider uit Den Bosch. Bij een van de inbraken was bovendien een achttienjarige inwoner van Den Bosch betrokken. Deze is eveneens gearresteerd en ingesloten. De inbraken zijn hoofdzakelijk in Den Bosch-west gepleegd, onder meer in ben zinestations, kantoren en een school. Tel kens werden ruiten uitgesneden of ingesla gen. Enkele malen trachtten zij tevergeefs een brandkast te forceren. Vrijwel iedere keer werden een enorme ravage en grote schade aangericht door 'het openbreken c Concertgebouw, vandaag 20.15u Con cert door het N.Ph.O. o.l.v. Henri Arends. Soliste: Annie Fischer, piano. Woensdag 19.45 u.: Provinciaal jeugdconcert door het N.Ph.O. o.l.v. Marinus Adam. Soliste: Emmy Verhey, viool. BIOSCOPEN Cinema, vandaag 14 u. en overige dagen 14, 19 en 21.15 u.: „Alleman", a.l. Frans Hals, vandaag 20 en woensdag 14, 19 en 21.15 u.: „Dédé de havenmeid", 18 j. Lido, 14, 19 en 21.15 u.: „Verraad op Montmartre", 18 j. Luxor, 14, 19 en 21.15 u.: „De Christine Keeler-story", 18 j. Minerva, vandaag 20.15 u.: „Requiem voor een zwaargewicht", 18 j. Woensdag geen filmvoorstelling. Rembrandt, 14, 19 en 21.30 u.: „Geen tijd voor tranen", 14 j. Studio, 14.15, 19 en 21.15 u.: „Arsène Lupin contra Arsène Lupin", 14 j. Monopole (Zandvoort), 20 u.: „The West Side Story", 14 j. TENTOONSTELLINGEN Frans Halsmuseum (Gr. Heiligland 62) Werken uit de Haarlemse school van de 16de tot en met de 19de eeuw. Dagelijks geopend van 10-17 uur en zon- en feest dagen van 13-17 uur. „In 't Goede Uur" (Korte Houtstraat- Nieuwe Kerksplein) Tentoonstelling van tekeningen van Hans Mulder. Dagelijks geopend van 10-18 uur en van 20-24 uur. Tot 29 februari, 's Zaterdags en zondags van 10-18 uur en van 20-21 uur. Dagelijks grammofoonplatenconcert van 21-22 uur Haydn. Vishal (Grote Markt): Tentoonstelling „Hedendaagse Engelse typografie» en boe ken". Tot 8 maart. Dagelijks van 10-17 u. en 's zondags van 13-17 u Kunstcentrum „De Ark" (Nieuw Heilig land 1-3)Tentoonstelling „5 tot 500". Dagelijks geopend van 10-20 uur. Klassiek grammofoonplatenconcert van 20-23 30 u. Woonhuis Van Looy (ingang KI. Hout weg 103): Geopend donderdags van 10- 12,30 en van 13.30-17 u. Zon- en feestdagen van 14-17 uur. Museum Huis Van Looy (Kleine Hout weg 103, ingang Kamperlaan): Expositie „Goed Handwerk". Vandaag van 14-17 en 19-21 u., woensdag 19-21 u., donderdag 10-16 uur. Teylers Museum (Spaarne 16) Tentoon stelling van tekeningen van de Hollandse, Italiaanse en Franse school uit de 16de tot en met de 19de eeuw. Dagelijks, behalve maandag, geopend van 11—15 uur en de eerste zondag van de maand van 1315 u. Kunstzaal „Barteljoris" (Barteljorisstraat 82)- tekeningen en etsen van Jos Jansen en Joop van Meel. Geopend op maandag van 13-18 en dinsdag tot en met zaterdag van 9-18 u. Tot en met 29 februari. Bisschoppelijk Museum (Jansstraat 79) Oude religieuze kunst, schilderijen mid' deleeuwse beeldhouwwerken, "handschrif ten en kunstnijverheid. Dagelijks (be halve maandag) geopend van 10 tot 12.30 en van 13.30 tot 17 uur. Zon- en feestdagen van 14 tot 17 uur. DIVERSEN Café-chantant „Adam en Eva", Raam vest Cabaret ,,'t Is Zonde" door Frans en Fiet Koster, Carry Tessen, Cees van Ooyen en Enrico Neckheim (piano). Dage' lijks geopend (behalve maandag) van 20 u. af Cabaret van 21-23.15 uur Stadhuis Haarlem, woensdag 14 u.: Ge meenteraadsvergadering Haarlem. Raadhuis Lisse, woensdag 20 u.: Ge' meenteraadsvergadering Lisse. Raadhuis Bennebroek, woensdag 20 u Gemeenteraadsvergadering. (Zie verder „Uitgaan in Haarlem" in de krant van vrijdag 14 februari). DINSDAG 18 FEBRUARI City, 20 u.: „Wedren met de ooievaar' Stadsschouwburg, 20 u.: „En eeuwig zingen de bossen". Expositiezaal, Heidestraat, 19 tot 21 u Tentoonstelling „Felison". Petrazaal, Spaarnestraat, 20 u.: Ds. Dondorp spreekt voor Ned. Chr. Vrouwen bond. Pieter Vermeulenmuseum, Cultureel Centrum, dagelijks (behalve zondag): 9.30 tot 12 en 14 tot 16.30 uur. WOENSDAG 19 FEBRUARI City, 20 u.: „Wedren met de ooievaar' Stadsschouwburg, 20 u.: „En eeuwig zingen de bossen". Paviljoen „Schoonenberg", 19.30 u.: Start puzzelrit „De Rijmonders". Gem. openbare leeszaal en bibliotheek Plein 1945: 10 tot 12.30, 14.30 tot 17.30 en 19 tot 21.30 u.; filiaal Velsen-noord. 14 tot 17 u.; filiaal Santpoort: 14 tot 17 u. R.K. openbare leeszaal en bibliotheek, Willemsbeekweg 96: 14.30 tot 17.30 uur: Jozefhuis, Velsen-noord: 14 tot 17 uur: filiaal Santpoort: 14 tot 17 uur. DINSDAG 18 FEBRUARI Kennemer Theater 19 en 21.15 u.: zedelozen". Luxor Theater, 19 en 21.15 u.: „Alleman" Op rijksweg 1 bij Muiden is gistermor gen door de gladheid een personenauto, bestuurd door een 32-jarige politieman uit Amsterdam, geslipt en daarna met zo' kracht tegen een der bogen van de Merwe- brug gevlogen, dat de wagen wel een me ter of tien omhoogschoot. De echtgenote van de bestuurder werd uit de auto geslingerd en schoot onder de brugleuning door. Halverwege boven het tien meter lager gelegen water van het Amsterdam-Rijnkanaal bleef zij hangen In levensgevaarlijke toestand is zij naar het ziekenhuis overgebracht. Haar echtgenoot liep verwondingen aan hoofd en armen en moest eveneens naar het ziekenhuis worden vervoerd. Kort tevoren was op deze plaats reeds een auto tegen de brugleuning gebotst. Daarbij waren echter geen persoonlijke ongelukken gebeurd. v«rdrijft radicaa| De Het raadsel rond de sterfte en ziekte on der de zwanen in de Sloterplas te Am sterdam is opgelost. Prof. dr. A. van der Schaaf van de diergeneeskundige faculteit te Utrecht heeft na een uitgebreid onder zoek vastgesteld dat slakken de oorzaak zijn. De duizenden slakken in de Sloterplas die voor een deel het voedsel van de zwa nen vormen, blijken besmet te zijn met een parasietensoort. Deze heeft bij de zwanen een darminfectie veroorzaakt. In normale omstandigheden zouden de zwanen hier on gevoelig voor zijn maar het tekort aan vitaminehoudend voer tengevolge van de winter heeft hen vatbaar voor de ziekte gemaakt. Van de honderd zwanen uit de Sloter plas zijn er 25 gestorven. De 75 andere zwanen zijn overgebracht naar de Nieuwe Meer in Amsterdam. Hier genazen enkele zieke zwanen onmiddellijk. De chef der afdeling beplantingen van de gemeente Amsterdam, de heer F. G. Breman, verklaarde: „Ik verwacht dat de zwanen in de zomer weer naar de Sloter plas terug zullen gaan. Dan zal er im mers weer genoeg vitaminehoudend voer zijn." Gisteren zijn de Noorse tanker Lovdal (12.764 ton) en de Belgische Lindi, een zogenoemde Congoboot van 7.643 ton, op de Westerschelde met elkaar in aanvaring gekomen. De Lovdal moest aan de grond worden gezet in de bocht van Bath, juist aan de Belgische zijde van het vaarwater. Sleep boten van de Union de Remorquage uit Antwerpen werden naar de plaats van de aanvaring gedirigeerd. De Lovdal kon korte tijd na de aanva ring door hun assistentie de reis voort zetten. van bureaus en kasten.' De buit varieer de van zeventig tot tweehonderd gulden. Met een in Den Bosch gestolen sport auto, eigendom van een inwoner van Bre da, zou het drietal een toer door vrijwel heel Nederland hebben gemaakt, die ein digde in Kaatsheuvel. Daar zouden zij te gen een wegafzetting zijn gereden, waar bij de auto zwaar werd beschadigd. Da delijk daarna werd in Kaatsheuvel- een andere auto vermist, die in Den Bosch werd teruggevonden. Aanwijzingen uit Kaatsheuvel en Den Bosch leidden tot de aanhouding van de zeventienjarige, die al spoedig de naam van de automonteur opgaf. Daarop legde het tweetal een groot aantal bekentenis sen af en noemde het ook de naam van de derde medeplichtige. Zij zijn alle drie reeds eerder met politie en justitie in aan raking geweest. Het reddingsvlot is vooral voor beman ningsleden van kustvaarders een belang rijk redmiddel. Dit blijkt uit het antwoord dat minister Van Aartsen heeft gegeven op schriftelijke vragen van het lid van de Tweede Kamer de heer Peschar (P.v.d.A.) De bewindsman zegt in zijn antwoord dat in sommige gevallen met een grote mate van waarschijnlijkheid bemanningen van kustvaarders hun leven aan het red- dingvlot te danken hebben. Dit redmiddel bewijst namelijk vooral zijn diensten als onder barre weersomstandigheden de tijd, die beschikbaar is om een schip te ver laten, zeer miniem is. Op de rijksweg Utrecht-Arnhem, ter I hoogte van Veenendaal, is gisteravond omstreeks zes uur een auto bij het inha len op het gladde wegdek geslipt en via het zes meter hoge talud over de kop ge slagen. Van de inzittende familie Van Duin uit Katwijk overleed de 53-jarige me vrouw Van Duin ter plaatse. Een 23-jari- ge dochter raakte zeer ernstig gewond, d* vader en een achttienjarige dochter wer- den licht gewond. Toen men bij de ambulance bezig was de gewonden in te laden, raakte een na derende auto in een slip en reed met hog* snelheid op de ziekenauto in. De uit Vee nendaal afkomstige ziekenverpleger Heij- kamp raakte bekneld en brak beide be- nen. Ook twee andere helpers, onder wi* de chauffeur van de ambulance, liepen verwondingen op. Terwijl de verkeerspoli- De economische politierechter in Rotter- tig bezig was de weg vrij te maken, dam, mr. D. van Leijden, heeft gisteren dook een volgende auto het talud af. De drie melkhandelaren twee uit Rotter- inzittenden liepen echter geen verwondin- dam en één uit Rozenburg veroordeeld gen Qp tot een geldboete van vijftig gulden sub- Qn r'ijksweg 4a RotterdamAmsterdam sidiair tien dagen hechtenis, omdat zij .g maancjagavond omstreeks acht uur bij in december van het vorige jaar de prij- vVoubrugge een botsing ontstaan waarbij d* zen van sommige melkprodukten zonder 58-jarige heer A. Kroese uit Amsterdam toestemming van de overheid hadden ver- om bet jeven is gekomen, hoogd. Het ongeval werd veroorzaakt doordat De gewraakte prijsverhogingen golden een tractor op de gladde weg begon t* vooral vanillevla, chocoladevla en karne- giijden en kantelde. De aanhangwagen melk. I van de tractor kwam hierdoor dwars op de weg te staan. De heer Kroese reed met zijn personenauto op de aanhangwa gen in. Hij was op slag dood. Gisteravond omstreeks vijf uur is het vijfjarig zoontje van de familie Hendrik* uit Sittard. toen het te voet de rijweg overstak, door een personenauto aangere den. Het kind was vrijwel op slag dood. Gistermiddag is in de Winterswijkse De president van de rechtbank in As- buurtschap Miste het zesjarig dochtertj* sen heeft de directeur van de Asser melk- Antonia van de familie Te Voortwis op produktenfabriek „Acmesa" veroordeeld de weg Winterswijk-Aal ten door een per tot opheffing van de schorsing van vier sonenauto aangereden en kort daarop functionarissen van het bedrijf. De vier overleden. employé's waren geschorst na een conflict I Het meisje was op weg naar school en met de directeur, die hun de ioonsverho- stak op haar fietsje plotseling de rijweg ging van vijf percent weigerde. over. De geschorste employé's een technisch Zoals men op de voorpagina heeft kun- assistent in de kaasmakerij, de chef van nen lezen, is in Santpoort de heer G. Spier de technische dienst, een assistent van de uit Haarlem verongelukt, melkinrichting en een assistent van de di- recteur, hadden een kort geding aanhan- Koi*t IlieUWS gig gemaakt waarbij zij opheffing van de schorsing vroegen en een dwangsom van Initiatiefnemer en voorzitter van d* duizend gulden eisten voor elke keer, dat vereniging is de heer W. van der Giessen, de directeur hen zou „koeioneren". I directeur van „De Havenloods te Rotter- Deze laatste eis werd afgewezen, omdat wettelijk is bepaald, dat de directeur zich behoort te gedragen als een goed werk nemer betaamt. Een dwangsom van hon derd gulden per man werd opgelegd voor elke dag, dat de schorsing na donderdag nog voortduurt. directeur van dam. lekkeren verfrissend (.0.65 Op 1 maart zal dr. P. Glazema wegens het bereiken van de pensioen-gerechtigde leeftijd heengaan als directeur van de rijksdienst voor het oudheidkundige bo demonderzoek in Amersfoort. Dr. P. Glazema geniet nationaal en in ternationaal grote bekendheid door zijn aandeel in de oprichting en de uitbouw van deze dienst, aanvankelijk als onder directeur in de jaren 1947 tot 1950 en ver volgens dertien jaar lang als directeur. Hij was in deze functie de opvolger van prof. dr. A. E. van Giffen, die tevens zijn leermeester was in de beoefening van de archaeologie. De centrale plaats, die he den ten dage de rijksdienst voor het oud heidkundig bodemonderzoek hier te lande inneemt bij de beoefening der archeolo gie, wordt algemeen toegeschreven aan het organisatie-talent van dr. Glazema. De door hem in het leven geroepen publikatie-reeks berichten van de rijks dienst voor het oudheidkundig bodemon derzoek worden een waardige afspiegeling geacht van de activiteiten op alle gebie den der nationale oudheidkunde: in de zes tien jaar van zijn bestaan heeft genoem de rijksdienst alom in den lande objec ten uit alle archaeologische tijdperken tot circa 1000 na Christus onderzocht. In de meeste gevallen betrof het zoge naamde noodobjecten, dat wil zeggen ar- Het K.N.M.I. deelt mee: Een kleine depressie trok over Duitsland j I in oostelijke richting weg. De storing ging chaeologische monumenten, die bedreigd vergezeid Van een front dat gekenmerkt werden met vernietiging in verband met werd door een belangrijk verschil in wind- stadsuitbreidingen, herverkavelingen, ont- kracht Zo stoncj er aan de noordzijde van ginningen enzovoort. het front boven de Oostzee en de Noord- Dr. Glazema heeft zich in het bijzonder zee een st0rmachtige oostelijke wind, ter- beziggehouden met het onderzoek van de aan de zuidkant de wind slecht» grondslagen van vroeg-middeleeuwse ker- zwak tot matig was. Het front bevond zich ken. Aan de onderzoekingen in de door vanochtend boven het noorden van on» het oorlogsgeweld getroffen kerken in de ]and en lag toen vrijwel stlL De sterk* provincies Limburg en Gelderland werden oosteijjke winden werden veroorzaakt door door hem uitvoerige publikaties gewijd. een hogedrukgebied dat zich uitstrekte van Dr. Glazema is drager van de museum- IJsland naar Scandinavië. Onder invloed medaille, die hem werd toegekend naar van egn storjng bij de Noordkaap wordt aanleiding van zijn optreden in de winter het hogedrukgebied in Scandinavië aange- 1944-1945. waarbij het voornamelijk aan tagt Daardoor neemt in het gebied met hem te danken is geweest, dat het open- de sterke winden de windkracht af. Daar- 12-13 Hier heb ik iets voor je, zei Hum- pietumpie. Het smaakt lekker en het maakt je even klein als ik! Bertje bekeek het tabletje, dat Humpie- tumpie hem gaf. Toen stak hij 't in zijn mond. Ja, het smaakt goed! zei hij. Nou, wacht dan maar even af, hoe het werkt! zei Humpietumpie... |c PI B| Em"'1"»" HH-E. lucht-museum in Arnhem werd gered. Minister-president Marijnen is van me- I ning dat het bewindslieden vrij staat op een receptie ook indien daarbij journa listen aanwezig zijn een persoonlijke gedachte kenbaar te maken over plaats waar het huwelijk van prinses ne zou kunnen worden gesloten, dit te meer als dit onderwerp geheel ligt buiten draagt. Minister Marijnen zegt dit mee in ant- cretaris De Meyer van Sociale Zaken en Volksgezondheid bij de ontvangst van prinses Irene en don Carlos in de Trèves- zaal in Den Haag. De minister-president bevestigt da staatssecretaris in een gesprek met eni- entegen werden vanochtend de luchtdruk- verschillen in het rustige gebied groter, omdat een oceaandepressie zich naar Frankrijk uitbreidde. Voor ons land bete kent dit dat de oostelijke wind in het noorden van het land minder krachtig zal worden, maar elders in het land wat zal toenemen. De aanvoer van koude lucht duurt daar- I bij voort, waarbij in de nacht en ochtend overwegend lichte vorst zal voorkomen. I De kans op sneeuw blijft aanwezig. WEERRAPPORTEN bericht verwerkt. Volgens dat bericht zou de staatssecre taris verder hebben gezegd: „Dat za' klemtonen". De generale synode van de Nederland se hervormde kerk heeft besloten om in I het najaar een nieuwe kerkbouwactie te houden, zo mogelijk gelijktijdig en in sa menwerking met kerkbouwacties van an dere protestantse kerken in Nederland. Er bestaan concrete plannen voor de I bouw van honderdtwintig nieuwe kerken, maar dit aantal zal zeker in de komende jaren groter worden als gevolg van de uitbreiding der bevolking en het ontstaan van steeds meer woningcomplexen, die overal in dorp en stad verrijzen. Maximum-tem peraturen c binnen- en bul Itenland f 5 SÜ S 6 SE 62 62 Den Helder geheel bew. ono 0 1 Ypenburg geheel bew. nno 1 2 Vlissingen geheel bew. no 2 0 Eelde sneeuw ono —2 3 De Bilt geheel bew. nno 0 2 Twente geheel bew. nno 0 4 Eindhoven geheel bew. nnw 3 2 Z.-Limburg geheel bew. w 4 1 Helsinki geheel bew. n -11 —18 Stockholm geheel bew. no —6 —11 Oslo onbewolkt wnw —7 —13 Kopenhagen geheel bew. no 1 4 Aberdeen geheel bew. n 2 8 Londen regen nno 3 1 Amsterdam geheel bew. ono 0 2 Parijs zwaar bew. w.stil 6 2 Bordeaux zwaar bew. z 11 6 Grenoble regen ono 15 6 Nice half bew. nnw 13 7 Berlijn geheel bew. ono 1 3 Frankfort regen zw 4 1 Miinchen zwaar bew. wzw 3 2 Zürich geheel bew. w.stil 9 1 Genève regen zw 11 10 Locamo geheel bew. w.stil 5 1 Wenen zwaar bew. w 5 0 Innsbruck zwaar bew. w.stil 11 0 Belgrado regen zo 5 4 Athene zwaar bew. zzo 9 8 Rome zwaar bew. z 14 9 Ajaccio geheel bew. w.stil 14 9 Lissabon half bew. zw 17 13 Woensdag 19 februari Zon op 7.50 uur, onder 17.59 uur. Maan op 10.37 uur onder 00.11 uur. Maanstanden 20 februari 27 februari 14.24 uur 13.39 uur eerste kwartier volle maan Hoog en laag water in IJmuiden Dinsdag 18 februari Hoog water 7.04 uur en 19.19 uur. Laag water 2.38 uur en 15.02 uur. Woensdag 19 februari Hoog water 7.44 uur en 20.04 uur. Laag water 3.15 uur en 15.41 uur.

IJmuider Courant | 1964 | | pagina 2