Peter Shaffers „Horen en Zien" Nog geen spoor van gestolen Rubens de fl BAMI TONEEL IN HAARLEM Ramb!ers"-leider houdt er mee op SSS SE rss.-u-J1-J55= srjrs p«VKf'a VERKOUDHEID? NEGEN MUZEN SPAANSE SINAASAPPELEN Televisierechtbank weer uitstekend Bouwmeesterpenningen eet U graag AFN wijdt programma's van Pasen aan Nederland DINSDAG 18 FEBRUARI 1964 6 Gespeeld door jongeren van de Haagse Comedie Theo Uden Masman: „Ik kan niet meer tegen die zielloze tienermuziek" Adr. van Ostade geveild V.C, van Smakelijk... kenteken van de :iSEö nabeschouwingen Ad Interim Massale reactie op de ,Ik doe mee"-actie T elevisieprogramma hoest? keelpijn? GROENE KRUIS HOESTBONBONS W?.. y -y DE HAAGSE COMEDIE heeft zich op drie achtereenvolgende avonden in de Haarlemse Stadsschouwburg van drie verschillende kanten laten zien: zater dagavond, met de groep spelers rondom Ida Wasserman en Frans van der Lingen in Fry's „Het donker is licht genoeg" van de intellectueel-verfijnde kant, zondag avond met Bob de Lange en een heel andere groep in „Tot elke prijs" van de satirisch-humoristische kant, en gisteravond met een vijftal jongere spelers in „Horen en Zien" van een speelse en tedere kant die min of meer tussen de twee andere in ligt. Al valt op alle drie de vertoningen wel iets aan te merken, het gezelschap heeft er zijn grote capaciteiten nog eens overtuigend mee bewezen. „HOREN EN ZIEN" een gecombi-1 de man-van-middelbare-leef tijd, gaf een neerde titel voor twee eenakters van de uitstekende vertolking van de stijve hark Engelsman Peter Shaffer: „The private waarin ergens binnen-in toch ook wel een ear" en „The public eye" staat al mensenhart ligt. „The public eye", ver- sedert begin december op het repertoire toond in een zeer geslaagd decor van Lou van het Haagse gezelschap en daardoor steenbergen, was met al zijn ongaafhe- kreeg men in Haarlem een grondig inge- den en onwaarschijnlijkheden toch wel het speelde voorstelling te zien. Maar deson- beste deel van deze avond. Het publiek danks kwamen de zwakke plekken van heeft er zich ook heel goed mee geamu- Shaffers eenakters toch wel duidelijk aan seerd. het licht. Want hoewel de auteur een on miskenbare handigheid heeft in het beden ken en uitwerken van komische situaties en tevens een zekere flair voor psycholo gische contrastwerkingen, lijdt hij daar-1 naast aan een gebrek aan onderschei dingsvermogen tussen wat „zin" en wat I „onzin" is, tussen dialogen die echt en die onecht klinken. Bijgevolg zijn deze eenakters verre van gaaf en evenwichtig. I Maar zij bevatten tal van komische en ook wel ontroerende scènes, waardoor zij het publiek toch pakken, te meer omdat zij rollen opleveren waarmee talentvolle spelers heel wat kunnen doen. „THE PRIVATE EAR", het weinig ori-1 ginele geval van een verliefde maar be deesde jongeman die (met het bekende noodlottige gevolg) bij het eerste bezoek van zijn aangebedene de assistentie van zijn veel vlottere vriend inroept, was ge regisseerd door Broes Hartman en dit of ficiële regie-debuut was voor mijn gevoel geen onverdeeld succes. Want Hartman I heeft de eenakter zwaardere accenten ge- I geven dan nodig en gewenst was, terwijl hij anderzijds het komische er wel wat erg dik heeft opgelegd. Het stukje, hoe aar dig het overigens ook is uitgewerkt, kan noch het een, noch het ander goed ver dragen. En bij de spelers zou wat meer „under-acting" bepaald geen kwaad heb-1 ben gekund. De op een dom wicht en op klassieke I muziek verliefde kantoorbediende van Ju-1 les Royaards had niettemin uitstekende momenten en het was waarschijnlijk niet zijn schuld dat het „weemoedige" in de tekst zoveel nadruk kreeg. Wim van Rooy gaf dé hulpvaardige vriend al de brutale vlotheid waar de rol om vraagt. En Do I van Stek was heel komisch als het oer-1 burgerlijke typistetje, maar zou met min der nadruk op de typering stellig nog méér bereikt hebben. Simon Koster Vondst in Sophiakerk in Dresden. In de puinhopen van de beroemde Sophiakerk in Dresden, die negentien jaar geleden door een luchtbombardement werd ver woest, is een kistje gevonden met de brief wisseling tussen Friedemann Bach en Juliane Luise von Keyserlingk. Uit deze brieven zou blijken dat de Russische ge zant Keyserlingk niets wilde weten van een verbintenis van zijn dochter met de beroemde zoon van Johann Sebastian Bach. Friedeman Bach was van 1733 tot 1745 organist van de Sophiakerk en Juliane Luise von Keyserlingk was zijn leerling. U.S.O. naar West-Duitsland. Het Utrechts Stedelijk Orkest concerteert deze week in West-Duitsland. Onder leiding van Paul Hupperts speelt het U.S.O. in Bens- berg, een voorstad van Keulen en zondag in Recklinghausen. „BRANDPUNT" - REDACTIE VERSTERKT Met ingang van 1 april 1964 is bij de KRO-televisiedienst aangesteld de heer E. van Westerloo. D" heer Van Westerloo zal, als redacteur-regisseur, worden toege voegd aan de KRO-actualiteitenrubriek „Brandpunt" Hij is thans werkzaam bij het A.N.P. in Amsterdam. De heer Van Westerloo 'erzorgde in 1962 de berichtge' ving van hel A.N.P. vanuit Nieuw-Guinea HET IS NIET OM „gezondheidsredenen", zoals de VARA heeft gemeld, dat Ram- blers-Ieider Theo Uden Masman binnenkort de dirigeerstok neerlegt. Theo Uden Masman, 38 jaar geleden oprichter en sindsdien onafgebroken leider van Nederlands meest befaamde dansorkest, onthulde tegenover ons dat de recente ontwikkelingen in de lichte muziek hem zozeer tegenstaan, dat hU hierbij niet langer betrokken wenst te zijn „De tegenwoordige tienermuziek vind ik zonder ziel en zonder waarde, monotoon, arm aan melodie en harmonie, kortom, afschuwelijke schreeuwmuziek En omdat tegenwoordig vrijwel uitsluitend dat soort muziek nog in de mode is, houd ik er mee op. Want ook het succes van „The Ramblers" bestaat sinds enkele maanden nog slechts by de gratie van de tienermusici met wie ik voor de VARA-radio samen werk", zei de 63-jarige Theo Uden Masman. DE LAATSTE TIJD was voor mij het I de modezaak van zijn echtgenote, neemt leiden van „the Ramblers" geen genoe- Theo Uden Masman er in de^ toekomst gen meer, integendeel, ik ergerde mij ver- zijn gemak van. Een df' schrikkelijk. En in zoverre is er wel iets niet hij vol overmoed waar van die „gezondheidsredenen", datl Hij heeft een zeldzaam mooie platencol- ik een paar jaar geleden ernstig ziek ben lectie, zorgvuldig geselecteerd m de loop geweest (trombose in de hersenen) en mijn van vele jaren. Ongeveer de helft he arts mij sindsdien bezworen heeft dat ik staat uit klassieke werken, de andere mij onder geen voorwaarde mag opwin- helft bevat opnamen van zijn favoriete or den boosmaken of ergeren, ook al ben kesten, als van Duke Ellington en Count 1 Basie. Want jazz is Masmans grote hob- De diefstal uit het Museum voor Oude wIT no VATV VTVK werkeliik kan als Kunst te Brussel van het schilderij „Neger- Hier speelt zij een' vrouwtje dat door haar opgaan over de onvoldoende bewaking van fw^ügTaar oudereman vin barmeisje tot de Belgische musea^ Het dame is ontwikkeld maar daardoor in I van de Belgische staat. De diefstal is de haar echtgenoot meer een schoolmeester derde in de omgeving van 'n dan een huwelijkspartner is gaan zien. De laatste paar De cons inderdaad zeer geslaagde „grap" van de het museum, PIbUippc eenakter is dat zij de detective, die haar verklaard, dat de dieven blijkbaar precies man achter haar aan heeft gestuurd, voor wisten welk schildery zy wilden stelen, een zwijgende aanbidder is gaan houden omdat zy verscheidene anderegaarde- en tussen hen een wonderlijke romance volle doeken, waaronder het „Portret van heeft gefantaseerd. Maar zijn grote char- Pierre Pecquius ook van Rubens, onaan- me krijgt dit werkje toch vooral door de geroerd lieten. Het schildery werd uit de heel fijne en gevoelige manier waarop lyst gesneden. De conservator heeft enkele Shaffer laat zien dat het jonge vrouwtje, maanden geleden om uitbreiding van de hoe verachtelijk ze ook spreekt over de nachtbewaking verzocht. Van de dader of daders ontbreekt nog Het gestolen doek „De Negerkoppen" van Rubens. in het museum is gevestigd, wordt gesloopt voor de nieuwbouw van de Koninklijke Bibliotheek. Het gestolen schilderij is een tijdlang toegeschreven geweest aan de Vlaamse schilder Antonie van Dijck. De koppen stellen voor: ernst, verwondering, geluk en hoop. Een gesigneerd schilderij van Adriaen van Ostade, voorstellend een gezelschap voor een buitenherberg, heeft op een in veilinggebouw „De Zon" te Amsterdam gehouden kunstveiling 12.500 gulden op gebracht. ik inmiddels geheel hersteld.' „Sympathiek als ik Rob de Nijs en de by. Hij kent vrijwel alle wereldberoemde Lords vind, en ondanks het feit dat ik I jazzgrootheden persoonlijk. De legendari- geloof dat deze tienermusici vootreffelijk sche saxofonist Coleman Hawkins heeft in hun soort zijn, is het juist deze soort voor de oorlog wekenlang in het Ramblers- muziek die mij zo intens tegenstaat. Het orkest als gastsolist gespeeld. Dat was in soort muziek waarvan de Shadows (Cliff het Rotterdamse „Pschor". „In die weken Richard) het bekendste voorbeeld zijn. En vergaten wij onze populaire successen als het is trouwens niet alleen de tienermu- „wie is Loesje" en „Meneer de Baron" en ziek die mij ergert, doch ook het publiek speelden wij alleen maar jazz. Want met dat er warm voor loopt en er veelal als het spelen van jazzmuziek bezorgden wi; een bende hysterici op reageert; dat onszelf intens plezier. De populaire mu- top of flop" -publiek. Ik heb er geen zjek is voor het plezier van het publiek." zin meer in met mijn „Ramblers" in deze sfeer op te treden. En om het geld hoef REGELMATIG PLACHTEN de Ram ik het niet te doen. Ik heb het goed en hlers in hun uitzending orkestrale jazz radiowerk betaalt trouwens toch erbarme- nummers op te nemen die door vele luis lijk. Al met al leg ik het bijltje er liever teraars zeer gewaardeerd werden. In de bij neer". ALDUS DE HARTEKREET van de man, wiens deskundigheid in de wereld van de I lichte muziek sinds tientallen jaren als van weinig anderen hoog wordt aangesla gen en wiens orkest even zo lange tijd I tot vér buiten onze grenzen grote bekend- heid geniet. „Farewell-Blues", de af- scheidstune van de Rambles en Masmans kreet „Maaaaarrrr wij komen terug, heeft ontelbare keren in miljoenenhuiska mers geklonken. Het inluiden van het| Beatle-tijdperk" maakt er een einde aan. Farewell-Blues en Theo Uden Masman I worden door het gedreun van de elektri sche gitaren en het gegil der tieners I overstemd. Masman vindt dat hij met zijn Ramblers niet langer past in radio programma's als VARA'S maandelijkse I teenagershow „Vijf seconden van woef", die alleen maar volle zalen trekken we gens de optredende tienersterren en waar de Ramblers applaus oogsten op comman do van de showmanager,Het enige verschil tussen dit tienerpubliek en koeien is, dat koeien er intelligenter uitzien", zegt Masman ZO HOOG ZIT ZIJN aver sie tegen de smaak van de moderne tie ners die de toon aangeeft, omdat het I tegenwoordig nu eenmaal de tieners zijn I die de meeste grammofoonplaten kopen dat Theo Uden Masman zijn 40-jarig ju bileum als orkestleider er voor laat schie ten. „En ik had het eigenlijk dolgraag willen vieren", zegt hij. Buitendien is het buiten kijf dat de Ramblers juist de laatste tijd sinds Rob de Nijs en de Lords mee werken weer opnieuw Nederlands meest populaire dansorkest zijn geworden. Dat bleek tenminste uit opiniepeilingen welke muziektijdschriften vorig jaar onder hun| lezers hielden. IN ZIJN COMFORTABELE woning aan I het Lange Voorhout te Den Haag, boven to C toekomst zullen de Ramblers-bandleden deze liefhebberij nog slechts bijna uitslui tend kunnen beoefenen in „Boy's Big Band", waarvan velen deel uitmaken. An dere orkesten waarin tal van Ramblers een onderkomen hebben zijn onder meer die van Klaas van Beeck en Frans Mijts. De kans is groot dat de Ramblers met Theo Uden Masman uit de ether zullen verdwijnen. De naam werd 38 jaar gele den door Masman zelf bedacht en mag niet zonder zijn toestemming worden ge voerd. Indien de VARA een nieuwe leider voor het orkest zou kunnen vinden, zal de naam van de band moeten gaan luiden „Theo Uden Masmans Ramblers". En uiteraard geeft Masman zijn naam niet cadeau. Naar alle waarschijnlijkheid gaat Theo Uden Masman in de toekomst weer een platenrubriek verzorgen voor de VA RA-radio. „Vers van de Pers* heeft hij elf jaar lang in de ether gebracht, tot vo rig jaar. De VARA overweegt deze ru briek weer terug te brengen, met Mas man, van wie wij dus gelukkig nog niet het laatste woord gehoord hebben. Zou hij veel tiener-muziek draaien? „bolhoed met paraplu" met wie ze ge- j „QrorfieccmrH hnH ffplnkkic iulst die I waarde van twee miljoen Belgische frank wrbwg^n gw^ls-e^«nenten uit de tekst aan kostbaarheden werd gestolen Het trnrp»n pphaald en daarmee Do van I wordt niet uitgesloten geacht, dat een Stek ruime speelkansen gegeven die zij Uefhebber van Rubens als a d„JU waren een gen., om te „n.ren »»*-«end, kopen. De diefstal is ongetwijfeld ge DE ROL VAN DE detective, die binnen makkelijk gemaakt door de omstandig- •en uur tijds en zonder enige verklaring heid, dat een deel van de gebouwen waar van een volkomen zot in een zeer ver standig man verandert, is een bijzonder zwakke plek in deze eenakter en die moei lijkheid heeft Van Ingen ook met zijn de licate regie natuurlijk niet kunnen over-| winnen, maar al bleef de rol in wezen on geloofwaardig, Coen Flink maakte er in elk geval een hoogst amusante en tegen het einde ook gevoelige figuur van. En Kees Gooien, hoewel eigenlijk te jong voor WQensdag HILVERSUM I. 402 m. 746 kc.s. 7.00- 24.00 NCRV NCRV; 7.00 Nieuws en herhaling SOS- I berichten. 7.10 Dagopening. 7.20 klassieke Mevr. Fie Carelsen en de heer Cor van grammofoonmuziek. 7.45 Radiokrant. 8.00 der Lugt Melsert hebben zich terugge- Nieuws. 8.15 Lichte grammofoonmuziek. trokken uit de commissie die jaarlijks de g 43 firoler volksliederen (gr.). 9.00 Voor Bouwmeesterpenningen voor de beste ac- de zfeken. 9.35 Waterstanden. 9.40 Voor de teursprestaties toekent. Het bestuur van vrouw jo.10 Moderne kamermuziek (gr.), de Vereniging van Schouwburg- en Con- 1Q 30 Morgendienst. 11.00 Oude clavecim- certdirecties in Nederland heeft beiden beimuziek (gr.). 11.15 De jeugd op eigen In een vriendelijke brief dank gezegd wieken, hoorspel, (herhaling van donder- voor de moeite die zij zich in de afge- dag 13 februari jL). 11.45 Lichte grammo- Iopen jaren bij de beoordeling voor de foonmuziek. 12.30 Mededelingen t.b.v. land- toekenning van de prijzen hebben getroost. en tujnbouw. 12.33 Meisjeskoor en licht in- teven pzien, ik weet het nu wel i feiten 130Q Nieuws. 1315 Musette-orkest heer Van der Lugt Melsertterugtreden en zangsolisten. 13.40 Moderne grammo- hem om de reden van zijn teregjWgm foonmuziek. 15.00 Jong Nederland musi- S8'?o rer weg worden «-S* - ft» 'ijmeg en de heer Van der Lugt Melsert 81 jaar; Lgevan de Ta^hmrienking ta Utrecht. „Trouwens, mevrouw Carelsen is op het R-VTJ.: De klassieke ^he en het moder- _»rror-iKiiir -rXcAr ie vorif? iaar sevHllen 1ne toneel, door drs. G. J. de Voogd. 19.00 en anderhalve maand geleden weer, waar- Nieuws en weerpraatje. 19 Kl Opde man bij zij een spierblessure kreeg. Het is niet af, praatje. 19.15 Leger des Heilskwarti direct ernstig, maar zij moet zich ont-1 (gr.). 19.30 Radiokrant. 19.50 Schotse be zien", aldus Cor van der Lugt Melsert deren (gr.). 20.00 Radiophilhannomsch or- „Laat anderen het dus nu maar eens I kest en solist: klassieke muziek. 21.10 Dr doen" De Bouwmeester-penningen wor- A. S. Talma en zijn werk, lezing. 21.25 den meestal begin juni uitgereikt. De Elektronen klavier (gr.), lichte muziek, prijswinnaars van verleden jaar waren 21.40 Kanttekeningen. 21.55 Coloratuurso- Guus Hermus (goud), Henk van Ulsen, praan en piano: Moderne liederen. 22.30 Ank van der Moer en Andrea Domburg I Nieuws. 22.40 Avondoverdenking. 22.55 (zilver) en Jules Royaards en Do van Lichte grammofoonmuziek. 23 00 Buiten- Koop het dan VERS kant en klaar Alle ingrediënten Zijn reeds toegevoegd. Drie minuten in de braadpan en het 1$ klaar. Slechts f f,25 per groot pak Verkrijgbar bij slagerijen,, met verkoop uit gekoelde toonbank, VERPAKTE KANT EN KLAAR MAALTIJDEN De pionier van de Chinese keukerr in Nederland. GORTMOLEN J7 OEN HAAG TEL I85I2S vaak zo ver weg wuiuen Riihplvertelline voor de 1eugd. 16.00 Voor Eindhoven, Nijmegen enz. En je moet ze Bijtelvj^rng voor ae jeuga^ io.uu allemaal gezien hebben om te kunnen oor- de Jeugd 17.15 L cht instrumentaal en Stek (brons). mensen van de maatschappij, lezing. 23.15 Lichte grammofoonmuziek. 23.30 Licht vo caal ensemble (gr.). 23.45 Lichte grammo foonmuziek. 23.55-24.00 Nieuws. HILVERSUM II. 298 m. 1007 kc.s. 7.00 VARA. 9.40 VPRO. 10.00-24.00 VARA VARA: 7.00 Nieuws. 7.10 Ochtendgym nastiek. 7.20 Socialistisch strijdlied. 7.23 Lichte grammofoonmuziek en berichten (7.30 Van de voorpagina, praatje). 8.00 Nieuws en socialistisch strijdlied. 8.18 Lichte grammofoonmuziek. 8.55 Kookpraat je. 9.00 Gymnastiek voor de vrouw. 9.10 Moderne orkestwerken (gr.). VPRO: 9.40 Schoolradio. VARA: 10.00 Lichte grammo foonmuziek. 11.00 Voor de vrouw. 11.40 Radio-Volks-UniversiteitFilmrevue: Film oogst 1963 door H. Wielek. 12.10 Licht in. strumentaal ensemble. 12.30 Mededelin gen t.b.v. land- en tuinbouw. 12.33 Voor het platteland. 12.38 orgelspel. 13.00 Nws. 13.15 Mannenkoor. 13.55 Kamermuziek, jeugdconcert: jazzmuziek. 14.50 Moeder en het erfrecht, toespraak. 15.00 Voor de jeugd. 16.50 Voor de zieken. 17.20 Ritmisch strijkorkest. 17.50 Regeringsuitzending: Ge ven en nemen. Tips voor en van wegge bruikers. 18.00 Nieuws. 18.15 Gesproken brief uit Vlaanderen. 18.20 Uitzending van de Volkspartij voor Vrijheid en Democra tie: Luistert naar De Stem van de V.V.D. 18.30 Fragmenten uit de operette Eine Nacht in Venedig (gr.). 19.00 Paulus de boskabouter. 19.10 Kinderkoor en piano begeleiding. 19.30 Theaterorkest en solis ten. 20.00 Nieuws. 20.05 Liedjes. 20.30 In leiding tot het volgende hoorspel. 20.40 De ingebeelde zieke, hoorspel. 22.00 Oude muziek (gr.) 22.30 Nieuws. 22.40 Actualitei ten. 22.50 Europese biljartkampioenschap bandstoten in Den Helder. 22.55 Muziek voor kenners en liefhebbers: klassieke en moderne muziek voor kenners en lief- lacherige publiek. De meeste verzonnen namen van getui gen en verdachten bij de televisierecht bank leken aan de sport te zijn ontleend: Wilders, Verkerk, mevrouw Van Duin- Brouwer, Scholte, alleen Buitelaar ken ik nog niet als sportman, misschien een jon gen in opkomst. Verrassend voor de ken ners was het optreden van getuige Ver kerk, directeur van Gemeentewerken in Amstelhuizen, in het werkelijke leven ech ter Geert Lubberhuizen, directeur van de uitgeverij De Bezige Bij. Ook getuige Scholte, mevrouw Van Duin-Brouwer en de beide verdachten maakten een uitste kend „gecaste" indruk, zodat men, ook al omdat de verdedigers Grosheide en Rood zich zeer actief toonden, de indruk kreeg met de geslaagdste aflevering van de te levisierechtbank te maken te hebben, een valse indruk misschien, geboren uit ver geetachtigheid. Maar een goede is het wel, dat staat vast. Alles klopte weer tot in de puntjes, waar. bij het opviel dat de getuigen en verdach ten, ondanks de zenuwachtigheid waaraan zij ongetwijfeld blootstaan, beter in hun rol plegen te blijven dan het soms te kwam de omroepster nog even de Boeren partij rectificeren: men had het postbus nummer verkeerd opgegeven. Het is dus waar: die boerenpartij boeren weten geen raad met al die paperassen. hebbers: klassieke en moderne muziek. 23.55-24.00 Nieuws. BRUSSEL 324 m. Morgen zullen we zien hoe het afloopt. Volgens mij heeft die Scholte het gedaan, ik vertrouwde die knaap meteen bij het 12.00 Nieuws. 12.03 Lichte muziek. 12.15 I begin al niet! Lichte muziek. 12.50 Beursberichten en „Jazz in Aanbouw" leverde een leven programma-overzicht. 13.00 Nieuws. 13.20 dig geregisseerd, rustig nachtconcert op Kamermuziek. 14.00 Nieuws. 14.03 School- met Boy's Big Band en het Max Roach radio. (Van 15.00-15.03 Nieuws). 16.45 Koor- Kwartet. Aan het einde van de avond zang. 16.00 Nieuws. 16.03 Beursberichten. 16.09 Engelse les. 16.24 Lichte muziek. 17.00 Nieuws. 17.15 Oud Nederlandse orgel muziek. 17.45 Klassieke muziek. 18.00 Nws. 18.03 Voor de soldaten. 18.30 Lekenmoraal -filosofie. 18.50 Grammofoonmuziek. 19.00 Nieuws, en radiokroniek. 19.40 Lich te muziek. 20.00 Orkestmuziek. 20.30 Zweedse amusementsmuziek. 21.00 Jazz (Van onze radio- en t.v.-medewerker) De hartstochtelijke oproep die Toon Her- muziek. 21.30 Pedagogisch praatje. 21.401 mans vrijdagavond in het televisiepro- Latijns Amerikaanse muziek. 22.00 Nws. gramma van de V.P.R.O. tot de kijkers 22.15 Griekse volksmuziek. 22.35 De ze- heeft gericht, heeft een ware stortvloed ven kunsten 22.50 Lichte muziek. 23.00 van reacties ontketend. Maandagmiddag Nieuws 23.05 Chansons. 23.55 Nieuws. 0.00 waren al meer dan 12000 kaarten geteld -0.45 Voor de zeelieden. VOOR DINSDAG KRO: 19.30 De Flintstones, tekenfilm NTS: 20.00 Journaal KRO 20.20 Brand-1 functionaris (sinds 1 februari) Carel En- punt. 20.45 Jan en Alleman, licht program- kelaar Maar hij doet dit niet als KRO-man ™a, 2.11® Schatten op zolder. 2140 maar als lid van het hoofdkwartier der elektrische stoel, documentaire. 22.40 Epl- verkenners. „Ik zit hier niet geadresseerd aan Toon Hermans, postbus 11 te Hilversum: adhesiebetuigingen van kijkers die spontaan schreven „ik doe mee". Stuwende kracht achter de actie „ik doe mee" ten bate van het verhongerende, noodlijdende nomadenvolk Masai, is KRO- loog. NTS: 22.50-22.55 Journaal. VOOR WOENSDAG NTS: 17.00 De Verrekijker, internatio naal. VARA: 17.10-17.45 Voor de kinderen. met de KRO-pet op maar in korte broek", schetste hij ter verduidelijking. De actie is van huis uit opgezet om de verkennerij 1 frisse lucht in te blazen. „Er wordt nogal eens gezegd dat de 19.30 Top of Flop. NTS: 20 00 Journaal. I padvinderij niet van deze tijd is", aldus VARA: 20.20 Achter het nieuws. 20.45 Carel Enkelaar. „Wij wilden bewijzen dat film venster. 21.20 Televisierechtbank. NTS: de moderne jeugdbeweging een sociale De Televisierechtbank: verdachte Jan Pi eter van Duin, wachtmeester A. Kaarsemaker, verdachte Adriaan Wilders en achter hen de juristen Grosheide en Rood. helpen probaat en smaken heerlijk! 22.40-22.45 Journaal. 'taak heeft". „The American Forces Network", de ra dio-omroep voor de Amerikaanse militai ren in Europa, zal gedurende de beide paasdagen baar uitzendingen vrjjwel ge heel aan Nederland wijden. Via de Ameri kaanse zenders te Frankfurt, Stuttgart, MUnchen en Soesterberg zullen acht uur per dag reportages, Interviews en muziek uit Nederland ten gehore worden gebracht, grotenedels „live", waarby Radio Neder land Wereldomroep voor de technische faciliteiten zorgt. Er worden ongeveer 50 miljoen mensen door bereikt. Het is weer een idee geweest van de Algemene Nederlandse Vereniging voor Vreemdelingenverkeei A.N.V.V., die vorig jaar ook de New Yorkse televisie-équipe van NBC's „Today-Show" naar ons land haalde. Evenals toen de NBC-tv zal ook de AFN-radio de nadruk leggen op de toeris tische aspecten van Nederland. Vele pro minente Nederlandse artiesten zullen aan de AFN-programma'd meewerken, even als Amerikaanse artiesten, die hiervoor uit de Verenigde Stater overkomen. Er is sprake van dat het Glenn Miller-orkest zal meewerken. Voor zover thans bekend zullen onder meer reportages worden ge wijd aan de kaasmarkt te Gouda, het Rijksmuseum, de diamantindustrie, het Noordhollandse „Kolfspel" (waaruit de in de V.S. zeer populaire golfsport is ont staan), Scheveningen en het Nederlandse „nachtleven".

IJmuider Courant | 1964 | | pagina 6