Rotterdammer Teegelaar liet in de tweede ronde verlies noteren Ve Seniorenconvent „Enschede vóór een fusie met „Boys' Trainer Borussia kon gerust zijn: Dukla scoort moeilijk UGA In training voor titelstrijd Reva na eerste set volwaardige opponent Dooddoener gevonden voor matig begin in Den Helder KNVB nogal vaag over weekeinde De Kleine herstelde zich tegen Oddo Toestand India is precair V erwezenlijking ervan evenwel niet eenvoudig Betty Stoeve naar kwartfinales mixed Niemand voor de eerste prijs Feijenoord na rust te sterk voor Tsjechische ploeg Dames Die Raeckse bewust naar zege Duitse t.vzendt Liston-Clay uit KRACHTIGE KOST VOOR HET KIND! DONDERDAG 20 FEBRUARI 1964 17 Te weinig training Hoofd hangen In sporttoto Zonetoernooi in Moskou Steeds Kruiver Jong Oranje voetbalt in Rotterdam tegen Belgen KNVB wil wedstrijd tegen Oostduitsers dag vroeger Jeugd tegen Valenciennes Berkhout-Persson nu later Enerverend Filmreportage dag later Bugdahl-Renz aan leiding in zesdaagse van Milaan Uitslagen Engelse League Pomar overwon in eigen omgeving Plannen voor sporthal in Groningen De KNVB laat zich nogal vaag uit over het al of niet doorgaan van het compe titieprogramma (voor semi-profs en ama teurs) van het komende weekeinde. Vooral in het noorden en oosten van het land ligt een vrij dik pak sneeuw. Voetballen daar op lijkt twijfelachtig. Maar in het westen en zuiden des lands ziet de toekomst er wat zonniger uit. Een eerste beslissing valt wellicht niet voor zaterdagmorgen. Er was weer een dooddoener gevon den voor het matige spel in de openings partijen van het Europees kampioen schap bandstoten, waarvoor het puikje van de Europese biljarterij naar de feestelijk versierde marinekantine ,,'t Huys tijdtverdrijf' in Den Helder is getogen: „De banden zijn te strak ge spannen". Een aantal spelers was inder daad vrij slecht uit de bus gekomen, maar wij houden het liever op titel houder Raymond Ceulemans, die zelf in 31 beurten zijn gevaarlijke landgenoot Clement van Hassel had teruggewezen. „Natuurlijk is alles anders op een ta fel van een merk, waarop vrijwel nooit kampioenschappen worden gespeeld, maar daaraan moet je je aanpassen". Ceule mans, van wie men na zijn superprestatie louter nog wonderen verwacht, was beslist niet ontevreden over zijn zege in precies hetzelfde aantal beurten, waarmee hij Van Hassel in de finale van het ongelooflijk sterk gespeelde Belgische kampioenschap bandstoten had geklopt. Toch had ook Ceulemans wel een kleine aanmerking op het materiaal, al kon hij zich niet posi tief uitspreken. Hij vermoedde dat het gloednieuwe la ken misschien wat te glad was. „Maar als dat zo is, zal het morgen, nadat er dus een paar partijen op zijn gespeeld, wel beter gaan". Het is overigens, en dat hadden de kla gende heren zich ook wel eens kunnen her inneren, vrij ongebruikelijk dat er in de eerste ronde van een biljartkampioenschap sterk wordt gespeeld Bovendien kwam er in Den Helder nog bij, dat in drie van de vier ontmoetingen landgenoten en nog wel finalisten van de nationale kampioen schappen tegenover elkaar stonden, het geen de nodige spanningen met zich mee brengt. En tenslotte wordt internationaal over 200 caramboles gespeeld tegen na tionaal over het algemeen slechts 150 pun ten. In dit licht bezien kon de overwinning met een gemiddelde van 4.44 van de Ne derlandse kampioen Bert Teegelaar op Henk de Kleine toch moeilijk voor de Rot terdammer reden tot ontevredenheid geven en vielen eigenlijk de prestaties van de Duitsers Rudolph en Eiter en Henk de Kleine tegen. Want noch van de Italiaan Antonio Oddo, noch van de internationaal debuterende Spanjaard Eduardo Brufau, die beiden in hun land nooit met ivoor spelen en dus een extra handicap hebben, mag men rederlijkerwijs in dit toernooi opzienbarende dingen verwachten. Verrassingen deden zich niet voor. De kampioenen Ceulemans, Teegelaar en Ru dolph versloegen hun nationale concurren ten met ruim verschil, waarbij de marge tussen Ceulemans en Van Hassel (200-135) het opmerkelijkst was. De Kleine, die zelfs voor dit Europese kampioenschap te weinig trainingstijd heeft kunnen vrijma ken, was kansloos tegen de laconieke Tee gelaar. Deze werd geen moment bedreigd door de falende Kampenaar, die met een moyenne van 2.75 slechts door Eiter (2.23), werd overtroffen. Gedeprimeerd begon De Kleine aan zijn tweede partij tegen Oddo en zes beurten lang dreigde een nieuwe debacle te ont staan. 18 voor Oddo, 16 voor De Kleine voorwaar geen teken van herstel. Toen werd De Kleine wakker geschud door een subliem gespeelde serie van 34 van de 25- jarige Siciliaan, die nu plots met een ge middelde van ruim zeven stond te spelen. De Kleine voelde, dat hij nu alles moest geven om niet een tweede nederlaag te ondergaan en hij antwoordde met series van 25 en 22. Er ontspon zich een interessant duel tot halverwege de partij. Oddo, die een dertig tal punten was achtergeraakt, maakte na melijk met een nieuwe serie van 21 de strijd na 15 beurten weer volkomen open (91-101), maar in tegenstelling tot De Klei ne kon hij dit hoge tempo niet blijven vol houden. Toen de Nederlander onverdroten bleef doorgaan met het scoren van series raakte Oddo niet alleen het contact kwijt, maar bleef ver achter. De Kleine speelde intussen met een uit stekend moyenne. Na 24 beurten had hij al 184 caramboles verzameld en het was daarna enigszins teleurstellend, dat hij voor de laatste 16 punten nog 8 beurten verbruikte. Niettemin was zijn partijge middelde met die te strak gespan nen banden... van 6.25 bijna dubbel zo hoog als dat van Van Hassel, die na een hard carottegevecht op de andere tafel Rudolph versloeg. Na dit prachtige herstel van De Kleine kreeg het thuisfront een grote teleurstel ling te verwerken door een onverwachte nederlaag van Teegelaar tegen de Span jaard Brufau. Teegelaar had aanvankelijk wel de leiding (69-51 na 15 beurten), maar Oddo (Italië) 200 63 23 3.17 Brufau (Spanje) 176 63 13 2.79 De Kleine (Ned.) 124 45 17 2.75 Teegelaar (Ned.) 200 45 21 4.44 Rudolph (Duitsl.) 200 64 13 3.12 Eiter (Duitsl.) 143 64 18 2.23 Van Hassel (België) 135 31 22 4.35 Ceulemans (België) 200 31 41 6.45 162 61 15 2.65 Van Hassel 200 61 23 3.27 Oddo 122 32 34 3.81 De Kleine 200 32 25 6.25 124 36 25 3.44 200 36 19 5.55 Teegelaar 159 38 23 4.18 200 38 25 b.26 Op de voorlaatste dag van de testmatch tussen India en Groot-Brittannië is de toe stand voor de Indische gastheren precair geworden. De Engelsen scoorden 559 voor 8 gesloten en de Indiërs brachten het in hun eerste innings niet verder dan tot 266 all out, waardoor zij gedwongen wer den tot de follow-on. In de tweede innings hadden zij bij het afsluiten 86 voor 1 gescoord. Met nog een dag te spelen zullen zij alles op alles moe ten zetten om tenminste een draw te for ceren. Freddie Titmus was de grote man bij de Engelsen met 6 wickets voor 73 runs in 60 overs. Het seniorenconvent van Sportclub En schede circa 50 man heeft zich in een met het bestuur gehouden bijeenkomst duidelijk uitgesproken voor een fusie met Enschedese Boys. Ook de oudere leden van de Boys zijn in een samenkomst met het bestuur van hun vereniging gecon fronteerd met deze aangelegenheid, die actueel is geworden door een voorstel van de gemeente Enschede, maar In die kring is men nog niet tot een definitieve uit spraak gekomen. De kernleden van Enschedese Boys zijn dat is wel duidelijk geworden niet enthousiast voor het plan, dat beoogt een samengaan van de betaalde tops van beide verenigingen en het voortbestaan van de twee clubs in de eerste klasse van het amateurvoetbal. Men wilde weten of het gemeentelijke voorstel betekende dat Enschedese Boys „het pistool op de borst" is gezet en wenst eerst nog eens precies te horen wat de gemeente denkt te doen als de Boys „neen" zeggen op het voorstel. Gaat zij dan Sportclub alleen steunen? Het bestuur zal zich derhalve tot de gemeentelijke autoriteiten wenden met het verzoek hierover uitsluitsel te geven en in afwachting hiervan heeft het be sloten vooralsnog geen algemene ver gadering uit te schrijven. Er is in de loop der jaren naar ver schillende kanten een wantrouwen ge groeid, dat niet zo gemakkelijk weg te poetsen is. Ook tegenover de gemeente nam een deel van de aanwezigen een zekere reserve in acht, gebaseerd op de gang van zaken bij het bespelen van het stadion Diêkman. Ook heeft het kwaad bloed gezet dat bij de huldiging van de Sportclubspeler Van der Wel zondag jongstleden een wethouder aanwezig was, terwijl bij de 350ste wedstrijd van het Boys-lid Nijsink enige tijd geleden een gemeentelijke vertegenwoordiger ontbrak. Dit onderscheid en andere zaken die in de emotionele sfeer liggen, maken het moeilijk de kernleden van de Boys te winnen voor een gedachte aan een con centratie. De „rustige" vergadering moet evenwel niet tot een onwrikbaar „neen" hebben geleid, maar wij vernemen dat de kans dat de Boys bereid zullen zijn mee te werken aan verwezenlijking van het ge meentelijk plan, als gering wordt be schouwd. Overigens schijnt het voornemen om in regionaal verband tot enigerlei vorm van samenvoeging te geraken, niet van de baan zijn. Dezer dagen komen namelijk in Hengelo de voorzitters van Sportclub, Heracles, Enschedese Boys, Tubantia en de Stichting Voetbalbelangen Twente bijeen, om overleg te plegen over de ontwikkelingskansen. De deelnemers aan de Europese titelstrijd: V.l.n.r.: Scherz, Teegelaar, Brufau, Oddo, Eiter, Rudolph, Ceu lemans, Van Hassel en De Kleine. toen Brufau in de 19de beurt met een serie van 18 eerst op gelijke voet kwam (78-77) en vervolgens met series van 19 en 25 snel wegliep, liet de Rotterdammer het hoofd hangen. De Spanjaard buitte deze situatie volledig uit en verzekerde zich met een serie van 22 na 31 beurten van een volkomen veilige voorsprong (102-170). Series van 17,9 en 23 van de Nederlandse kampioen kwamen te laat, want Brufau liet de winst niet meer schieten. Eerste ronde: De Oostenrijker Scherz was vrij. Tweede ronde: Ceulemans was vrij in deze ronde De stand na de eerste dag luidt: 1. Ceulemans 1 2 2. 1 2 3. Teegelaar 2 2 4. De Kleine 2 2 5. 2 2 6. Van Hassel 2 2 7. 2 2 8. Rudolph 2 2 9. 2 0 6.45 5.55 4.32 4.20 3.73 3.64 3.38 2.89 2.67 Op de derde dag van de internationale indoortenniskampioeschappen van Duits land behoefden Jenny Ridderhof, Anja Le- poutre en Trudy Groenman, die allen een plaats bij de laatste acht hebben, niet uit te komen in het enkelspel. Anja Lepoutre had samen met Ron van Gelder de kans zich eveneens te plaatsen voor de kwart finales van het gemengd dubbelspel. Het Nederlandse tweetal verloor echter met 2-6, 5-7 van de Oostenrijkse combinatie Hacks/Legenstein. De Rotterdamse Betty Stoeve, die uit komt met Presecki, bereikte wel de kwartfinales van de mixed. Het Neder lands/Joegoslavische dubbel won met 4-6, 6-4, 6-2 van de Zweden Bartholden/Anders- son, die als achtste waren geplaatst. Voor het dames enkelspel werd nog de partij voor de achtste finales gespeeld tus sen Helga Niessen (Did.) en Gudrun Ro sin (Zweden). De als twee geplaatste Duitse verloor met 3-6, 6-1, 4-6 In het dames dubbelspel werd de Nederlands-/ Duitse combinatie Ridderhof/Herich met 6-4, o-6, 3-6 uitgeschakeld door de Zweed se dames Bartholdson/Rosin. In de achtste finales van het heren dub belspel verloren de Nederlanders Van Gel der en Van der Broek met 9-11, 7-5, 3-6 van de Duitsers Gottschalk en Plötz. In totaal 540.511 deelnemers aan de voet baltoto zorgden zondag voor een prij zen bedrag van 209.488,50. Hiervan komt voor de eerste prijs 115.218,68 beschikbaar. Niemand heeft zich echter gemeld voor de eerste prijs, zodat d~ze bij de tweede ge voegd wordt. De tweede prijs bedraagt 62.846,55; 19 gegadigden voor de tweede prijs kunnen nu 'n bedrag van 178.065,23 met elkaar gaan delen, wat neerkomt op een bruto-bedrag van 9.370 voor ieder. Voor de extra-prijs van vijf gelijke spelen was 31.423,27 gereserveerd. Hieraan werd de extra-prijs van sporttoto 22, die 34.335,60 bedroeg, toegevoegd, zodat deze prijs nu totaal 65.758,87 bedraagt. Voor de extraprijs meldden zich liefst 4.026 deelnemers, van wie 50 met twee goed ge raden en 3 met drie goed geraden cijfer- groepen. Per goed geraden cijfergroep zal 16,20 worden uitgekeerd. In Moskou is woensdag de tweede ronde gespeeld van het zoneschaaktoernooi. De uitslagen waren: KholmovSpassky 1-0, SteinSuetin V2-V2, GeilerKorchmoi 0-1. Kholmov voert de ranglijst aan met 2 punten uit twee wedstrijden. Herman Eppenhoff, trainer van de Duit se kampioen Borussia Dortmund, was woensdag speciaal naar Rotterdam geko men om Dukla Praag aan het werk te zien. De Tsjechische landskampioen is im mers over veertien dagen in Praag de te genstander van de Duitsers in de kwartfi nales van het toernooi om de Europese beker. Na afloop van de vriendschappelij ke wedstrijd tussen Feijenoord en Dukla voelde Eppenhoff zich heel wat geruster dan daarvoor. Want met de 15.000 toe schouwers was de Duitser ongetwijfeld het meest onder de indruk gekomen van het spel van de Rotterdammers. Feijenoord won ten slotte met 3-1, maar vooral tegen het einde had de doelpunten- marge nog duidelijker kunnen zijn. En Dukla? Speelden er niet vier spelers mee van het nationale team, dat nog geen twee jaar geleden in Chili tot de finale van 't wereldtoernooi doordrong? Natuur lijk, de Tsjechen schoven elkaar knap de bal toe, hun positie kiezen was uitstekend, maar het werd gaandeweg duidelijk dat de Tsjechische ploeg moeilijk tot scoren kan komen en bovendien is hun defensie kwetsbaar door gebrek aan snelheid. Toch kwam Feijenoord met 0-1 achter. De Tsjechen waren het eerste halfuur wat sterker en daarom was de treffer, die rechtsbuiten Stybranyc van dichtbij scoor de wel verdiend. Al was 't jammer voor de uitstekend spelende Veldhoen dat hij daar aan schuld had. Feijenoord ging wat feller opereren. Haak viel in voor de geblesseerde Ro- meyn en dat betekende een versterking. Vlak voor rust maakte de zwoegende Krui- ver gelijk. Een listige kopbal van Groot bracht hem vrij voor Kouba en in zo'n situatie weet Zaanse Piet wel wat hij moet doen: 1-1. In de tweede helft toonden de Tsjechen een gebrek aan conditie dat hun fataal zou worden. De hardwerkende Bennaars en Libregts lanceerden steeds weer Mou lijn en Bergholtz. Kruiver werd met de minuut gevaarlijker en doelpunten konden niet uitblijven. Bergholtz schoot na een passje van Moulijn tegen de lat en het was duidelijk dat de overwinning in Rot' terdam zou blijven, toen tien minuten voor tijd spil Cadak onder een hoge voorzet van Bergholtz doorliep. Kruiver altijd weer Kruiver stond er. Van vijftien meter afstand schoot hij laag en onhoud baar in: 2-1. Het hek was van de dam. Moulijn mis te net na een magistrale solo. Bergholtz en Kreyermaat schoten vlak naast, maar Li bregts liep drie minuten voor tijd gemak kelijk door de Tsjechische verdediging en bepaalde de eindstand beheerst op 3-1. „Waren we maar kampioen geweest, dan zaten we nu weer bij de laatste vier", was het op zijn minst aanvechtbare com mentaar van een „roodwitte" aanhanger na afloop De wedstrijd Jong Oranje (spelers onder de 23) Belgie B, die 21 maart is vast gesteld, wordt op het Sparta-terrein in Rotterdam gespeeld. Op 20 juni komt Jong Oranje tegen de Italiaanse jeugd- ploeg uit, welke wedstrijd zal worden ge speeld op het ADO-terrein in Den Haag. De voetbalwedstrijd tussen de Neder landse amateurploeg en Oost-Duitsland als eerste ontmoeting in de Olympische voor ronden zal op Houtrust in Den Haag wor den gespeeld. Als oorspronkelijke datum staat vastgesteld zondag 15 maart. In ver band met het competitieprogramma van die dag zal de KNVB de Oostduitsers trachten te bewegen de wedstrijd op za terdag 14 maart te spelen. Het voorlopig Nederlands UEFA-jeugd- elftal (1618 jaar), dat ons land op het Europese jeugdtoernooi voetballen zal vertegenwoordigen, speelt woensdag 26 februari een oefenwedstrijd in Valen ciennes tegen de club van die naam. De wedstrijd, die de Amsterdamse ban- tamgewichtbokser Berkhout in Stockholm tegen de Zweed Persson zou boksen op vrijdag 21 februari, is uitgesteld tot 13 maart. Promotor Ahlquist heeft het pro gramma niet geheel gereed kunnen krij gen. Volgende week dinsdag beginnen in Dortmund de wereldkampioenschap pen kunstrijden op de schaats. Tot de deelnemers behoort ook het Haagse echtpaar Wolf dat op de Hokij in Den Haag intensief traint om een zo goed mogelijk figuur te slaan tussen de vele talenten uit de wereld die naar de Westduitse stad komen. Met 15-4 en tweemaal 16-14 heelt HVS gisteravond in het Krelagehuis ook het hoofdstedelijke Reva aan zijn zegekar ge bonden. In de eerste set konden de gas ten niet vrij komen van de defensieve rol die de HVS'ers hun tegenstanders hadden toebedacht (15-4), maar in de tweede en derde set vormde de Reva-ploeg overi gens geen schim meer'van vroeger een waardig tegenstander. De damesploeg van die Raeckse onder vond weinig tegenstand van het zwakke Rotterdamse ZVC, dat alleen de eerste set op z(jn naam bracht. Met het degra datie-gevaar voor ogen hadden de roodwit- ten Gonnie Prosée ingezet, die met Corry v. Eeden, door inzicht, rust en systema tiek in het spel brachten. De onvoldoende beheersing van de on- derhandse-verdediging bij die Raeckse had in de eerste set veel balverlies tot ge volg. Men verloor de eerste set na 13-10 met 15-11. Bij de aanvang van de tweede set zette coach Krijgsman Gonnie Prosée in en die Raeckse is hierna recht op een zege afgestevend. De weerstand van de gasten was zwak en die Raeckse kreeg alle gelegenheid haar aanvallen op te bouwen. Setstanden: 11-15, 15-7 en tweemaal 15-9. Na een eerste set waarin HVS volledig domineerde, herstelde Reva zich kranig. Onder het alziende oog van scheidsrechter Piet de Bruin, een van de beste NeVoBo- arbiters, ontstond een enerverende strijd, waarin HVS op de critieke momenten Re va resoluut een halt toeriep. Zowel de har de als tactische aanval van de HVS'ers ontmoette een sterke verdediging en de gasten gingen met gevarieerde slagen tot de tegenaanval over. Via 0-3, 8-3, 11-6, 12-9 (time out HVS), 12-10 en 14-11 bereikte Reva 14-14. Maar gelijk de derde set was dit voor de Amsterdammers het maximaal haalbare. In de derde set leidde HVS met 7-1, 10-5, 10-7 en 11-9, werd op 11-11 door de beweeglijke, stevig gebouwde hoofdste delingen gepasseerd en kon Reva niet op 14-11 stuiten. Jan Oud maakte een einde aan het starre aanvalsspel van zijn team genoten (Rob de Poel) en het was voor namelijk door zijn toedoen, dat de strijd in drie sets werd beslist. De herenploegen van die Raeckse en Ty foon (Beverwijk) hebben als degradatie kandidaten nard gewerkt en 'n redelijk peil gehaald. Vooral in de laatste set werden de zenuwen op de proef gesteld, toen Ty foon een 14-9 voorsprong bereikte, maar die Raeckse hierna nog liefst tienmaal de service verkreeg. Verder dan 14-14 kwa men de gastheren echter niet. In de eerste set verkreeg die Raeckse snel een 9-2 voorsprong en won de set met 15-9. Tyfoon had nogal tegenslag ondervon den en stond in de tweede set geladen te genover die Raeckse. Met 15-4 moesten Van Beekum en de zijnen buigen. In de derde set sloegen De Nobel, Schultz en Weber er lustig cp los doch het plaatsen van de bal bij de tactische aanval was beslist zwak en hierdoor kon Tyfoon na een aanhou dende achterstand (5-2, 9-6 en 13-6) zelfs gelijk komen. 14-14. n Nerveus die Raeck se had toen alle moeite om toch nog de set met winst te eindigen, 16-14. In de laatste set verspeelde die Raeckse zijn aanval en na 8-8 liepen de Beverwij kers uit tot 14-9. Die Raeckse kreeg royaal de kans om zich te herstellen en Van Bee kum zette de Haarlemse aanval met zui vere passes steeds aan het werk, maar zonder het gewenste resultaat. Na een mas sa stommiteiten van de gasten, zo als in het net serveren en smashen op een ge wonnen-stand, liet die Raeckse z'n kans op een zege liggen. Een overwinning had de Haarlemmers echter niet toegekomen. HVS 2 deelde de punten met het Zaanse SES, dat ook nog betrokken is bij de strijd om het behoud; 15-17, 15-7, 6-15 en 15-6. Heren, hoofdklasse- HVS-Reva 3-0. De uitslagen van woensdag luidden: Overgangsklasse: HVS 2-SES 2-2; die Raeckse-Tyfoon 2-2. Afdeling Haarlem: de Blinkert-CIOS 3-0 (15-11, 15-11 en 15-5); Alliance '22-OVRA 4 3-0; Set up-Energie 3-0; HVS 3-OVRA 2-2; Velox-die Raeckse 3 0-3; Gios 2-PWN 2 3-0; Alliance '22 3-HBC 2 3-0; Alliance '22 2-HSVC 0-3; FES-Gios 3-1. Dames, hoofdklasse: die Raeckse-ZVC 3-1. Afdeling Haarlem: HVS-Vesmia 2 2-2; OVRA 2-FES 0-3; Alliance '22 4-PSVH 2 3-0; Triumph-Set up 2 2-2; Gios 2-FES 2 3-1. Televisiekijkers in Oost-Nederland en deelhebbers aan het centrale antennesy steem van de PTT in het Hagse Bezui- denhoutkwartier zullen woensdagavond 26 februari een vermoedelijk zeer spectacu laire bokswedstrijd op hun schermen kun nen zien. Die avond zendt de Westduits» televisie om 22.45 uur namelijk een film reportage uit van de titelgevecht om het wereldkampioenschap zwaargewicht bok sen tussen Sonny Liston en uitdager Cas- sius Clay, welke een dag eerder in Miami (Florida) wordt gehouden. Het Duitse koppel BugdahlRenz had vanmorgen vroeg na een „Americaine" over 40 km de leiding in de wielerzes- daagse van Antwerpen. Het duo verza melde 138 punten. De stand luidt verder: Op één ronde: 2. Van Steenbergen— Faggin (België/Italië) 288 pnt.; 3. Ter- ruzziPost (Italië/Ned.) 261 pnt.; 4. Pfen- ningerLykke (Zwits./Denem.) 209 pnt. De overige koppels hadden zes tot twaalf ronden achterstnad. De uitslagen van de woensdagavond voor de Engelse League gespeelde voetbal wedstrijden luiden: Eerste divisie: Aston, VillaLiverpool 2-2, FulhamBlackburn Rovers 1-1, Manchester UnitedBolton Wanderers 5-0. Tweede divisie: SunderlandNorwich City 0-0. In Mélalage vond een internationaal schaaktoernooi plaats, waarin o.m. mee deden de Hongaren Portisch en Lengyel, die beiden in het Hoogovertoernooi uit kwamen. De enidstand was als volgt: 1. Pomar (Spanje) 8'/2 pnt.; 2. en 3. Portisch en Lengyel (Hongarije) ll/z pnt.; 4. Leh- mann (W.-Duitsl.) 7 pnt.; 5. en 6. Robatsch (Oostenrijk) en O'Kelly (België) 6V2 pnt.; 7. Ulvestad (Ver. Staten) 6 pnt.; 8. Toran (Spanje) 5 pnt.; 9. Palacios (Spanje) 4 pnt.; 10. en 11. Durao (Portugal) en Puig (Spanje) 3 pnt.; 12. Garcia Toré (Spanje) lVz pnt. In Groningen heeft men plannen voor de bouw van een sporthal en tentoonstellings ruimte met café-restaurant accommodatie nabij het stadspark. De tentoonstellingsruimte zou een opper vlakte moeten krijgen van 10.000 m2. Men wil op het terrein ruimte reserveren voor de bouw van sportzalen ten behoeve van de inrichting van een Amerikaanse kegel baan. B. en W. van Groningen stellen voor een schetsontwerp te laten vervaardigen door de architectenbureaus E. F. Groos- man n.v. en T. .G van der Stoep te Rot terdam. Deze bureaus zijn ook belast met het ontwerpen van verscheidenen sportac- comodaties (sportpaleis en overdekte ijs baan) op het voor recreatie bestemd» eiland van Brieneoord in die gemeente.

IJmuider Courant | 1964 | | pagina 17