Rijnmond-ontwerp haalt het wel in Tweede Kamer en bondig Christelijk-sociale organisaties herdenken ds. A. S. Talma AGENDA Prins Albert grenzen in 'HUMPIETUMPIE over nieuwe de wereld POLLE, PELLI EN PINGO Voor minister onaanvaardbaar amendement verworpen Vragen over verkoop van rijkswoningen in Noordoostpolder Officier van Justitie promoveerde Nieuwe kabel voor Grevelingendam Drie Rotterdammers van 32 inbraken verdacht In Mariaheide nu 70 km per uur Nederland neemt deel aan Expo in Montreal Vorst nam toe Vlieghaven Rotterdam krijgt steeds betere landingsmogelijkheden Twee doden in het verkeer it DONDERDAG 20 FEBRUARI 1964 2 OFFICIAL DEALER KONINGINNEWEG 44-48 Telefoon 13609 Haarlem Velsen-lJ muiden Beverwijk Kerkelijk nieuws Kohier en Naumann Naaimachines Staatssecretarissen krijgen eigen vlag het voordeligste middel om gootsteen en toilet fris en helder te houden Bescherm U tegen Rillerig? Onprettig? Vlug: PUS. IK 7AL WIDEN - EN JU VAN6T DÉ VIS WE HE886M GEEN BEL MEER - NU MOETEN WE IETS ANDERS BEDENKEN OM GEK HEID TE MAKEN GELUKKIG DAT JU ALTIJD GOEDE IDEEëN HEBT s s Van onze parlementaire redacteur) De Tweede Kamer heeft minister Toxopeus zijn zin gegeven en zal het wetsontwerp Rijnmond aanvaarden. Het voor de minister onaanvaardbare amen dement-Aarden werd met 102 tegen 22 stemmen verworpen. De voorstem mers waren 17 leden van de K.V.P., 2 leden van de P.v.d.A. alsmede de frac tie van de P.S.P. Alle overige fracties stemden tegen. De hui die dreigde is dus overgedreven. De beslissing viel gistermiddag toen de P.v.d.A.-fractieleider, dr. Vondeling, ver klaarde dat zijn fractie, op twee leden na, de heren Oele en Laan, het amendement niet zou steunen. Zijn fractie wilde het lot van het wetsontwerp niet in de waagschaal stellen. „Liever een half ei dan een lege dop", aldus dr. Vondeling, die zei dat hij dinsdag tijd voor nader beraad gevraagd had om te onderzoeken of er een kans zou zijn voor een initiatief-ontwerp dat meer inhoud zou geven aan de bevoegd heden van het openbaar lichaam Rijn mond. Maar toen hem gebleken was dat daarop geen kans was, besloot zijn fractie vóór het wetsontwerp en tegen het amen dement te stemmen, om te voorkomen dat er een vacuum in de wetgeving zou ontstaan. De fractieleider van de K.V.P., drs. Schmelzer, verweet dr. Vondeling dat hij met zijn verklaring de indruk wekte alsof er een redelijk alternatief in de Kamer gevonden zou kunnen worden, alsof er dus nog iets anders mogelijk was dan steun aan het amendement of steun aan het wetsontwerp. De liberale fractieleider, mr. Geertse- ma, noemde het een kwalijke zaak dat de socialisten probeerden een vuurtje op te stoken. „Dat is geen loyale oppositie", zei hij. Nadat de communistische fractieleider, de heer Bakker, nog verklaard had dat hij niets zag in het amendement-Aarden, en één lid van de K.V.P., mr. Van Rijc- kevorsel, verklaard had dat hij het amen dement, dat ook door hem was onderte kend, niet langer zou steunen, werd de stemming gehouden. Die had het voor mi nister Toxopeus gunstige resultaat. Dat het gehele wetsontwerp niet meer in stemming kwam vond zijn oorzaak in het feit, dat door de talrijke amendemen ten die de Kamer aannam, het wetsont werp nu geheel herschreven moet worden. Volgende week dinsdag zal de definitieve lezing van het wetsontwerp dus in stem ming komen. Maar er bestaat geen twijfel meer aan of de Kamer het zal aannemen. Het socialistische Tweede-Kamerlid de heer Bommer heeft de ministers van Fi nanciën en van Volkshuisvesting en Bouw nijverheid schriftelijk gevraagd of het juist is, dat voorbereidingen worden ge troffen tot eigendomsoverdracht van enke le duizenden woningen in de Noordoost polder, die thans rijkseigendom zijn. Volgens welke maatstaven worden de woningen aangewezen, welke worden aan woningbouwverenigingen en welke aan particulieren overgedragen en om hoeveel woningen gaat het telkenmale, zo wil de heer Bommer weten. Worden, voor zover verkoop aan par ticulieren plaatsvindt, daarbij in acht ge nomen de door de regering uitgevaardig de richtlijnen voor de overdracht van I woningwetwoningen? Geldt dit laatste met name ten aanzien van de prijsbepa ling en ten aanzien van de garatie dat| de woningen slechts worden verkocht aan bewoners, die zich verbinden tot blijvende I zelfbewoning? Hoe wordt gehandeld voor zover de door de regering uitgevaardigde richtlijnen niet in acht worden genomen? Aan de Leidse universiteit is gepromo veerd tot doctor in de rechtsgeleerdheid mr. J. F. Hartsuiker, officier van Justitie bij de rechtbank in Amsterdam, op het proefschrift „De souteneur in het Neder landse recht". Promotor was prof. mr. W. H. Nagel. In zijn proefschrift stelt mr. Hartsuiker, dat de wetgeving in ons land ten aanzien van het souteneurschap zeer onbevredi gend is. Hij concludeert dat het nodig is als artikel 250 bis, lid 2 in het Wetboek van Strafrecht de volgende bepaling op te nemen: „Hij die zich opzettelijk ge heel of gedeeltelijk laat onderhouden uit de opbrengst van de ontucht van een publieke vrouw, onder het misbruiken van een tussen hen bestaande persoonlijke verhouding, wordt gestraft met gevange nisstraf van ten hoogste twee jaren. In dien de betreffende vrouw minderjarig is, kan een gevangenisstraf van ten hoog ste drie jaren worden opgelegd". Mr. Hartsuiker behandelt in zijn dis sertatie zeer uiteenlopende aspecten van de gegevens omtrent de gevallen van souteneurschap, waarover in de periode 1951-1961 bijzonderheden beschikbaar zijn gekomen. In de Oostkophaven in de Grevelingen is de nieuwe kabel aangekomen voor de kabelbaan, die zal worden gebruikt bij de aanleg van de Grevelingendam. De eerste kabel knapte af op 22 augustus vorig jaar. Inmiddels zijn ook acht van de tien gon dels aangekomen. HSU-P£iÜi Fa. E. de Graaft Op een vrij verrassende wijze zijn in Rotterdam 32 inbraken, die in de twee de helft van het vorige jaar in de Maas stad zijn gepleegd, aan het licht gekomen. Met de arrestatie van een 21-jarige con- strutcie-schilder en een één jaar oudere schilder uit Rotterdam meent de politie de twee nog op vrije voeten lopende me dedaders van de golf van inbraken, waar bij voor vele duizenden guldens aan geld en sieraden werden gestolen, te pakken te hebben. Geruime tijd eerder al, op 31 juli van het vorige jaar, arresteerde de recherche een 24-jarige buffetbediende in verband met een inbraak in een scheepvaartkan toor aan de Van Vollenhovenstraat. De buit was vijfentwintigduizend gul den. Hij heeft deze inbraak onlangs be kend In de loop van de daarop nog ge volgde verhoren gaf hij toe nog 32 inbra ken te hebben gepleegd en wees hij de nu gearresteerden als zijn medeplichtigen aan. Dezen zullen vrijdag voor de officier van justitie worden geleid. C Concertgebouw, vandaag 19.45 u.: Pro vinciaal Jeugdconcert door het N.Ph.O. o.l.v. Marinus Adam. Soliste: Emmy Ver- hey (viool). Stadsschouwburg, vandaag 20 u.: Het Amsterdams Volkstoneel met „Rooie Sien" van Marius Spree. BIOSCOPEN Cinema Palace, vanavond besloten voor- atellingen; overige dagen 14, 19 en 21.15 u.: „Alleman", a.l. Frans Hals, 19 en 21.15 u.: „Het moor dende testament", 14 j. Lido, 14, 19 en 21.15 u.: „Het eiland der verleiding", 18 j. Luxor, 14, 19 en 21.15 u.: „Eddy in de olie", 14 j. Minerva, 20.15 u.: „Scotland Yard neemt de uitdaging aan", 14 j. Rembrandt, 14, 19 en 21.15 u.: „Ich bin auch nur eine Frau", 14 j. Roxy, 14.30, 19 en 21.15 u.: „In Marokko loert de dood", 14 j. Studio, 14.15, 19 en 21.15 u.: „L'amour vingt ans", 18 j. Monopole (Zandvoort), 20 u.: „Wegens verleiding van minderjarigen", 18 j. TENTOONSTELLIN GEN Frans Halsmuseum (Gr. Heiligland 62) Werken uit de Haarlemse school van de 16de tot en met de 19de eeuw. Dagelijks geopend van 10-17 uur en zon- en feest dagen van 13-17 uur. „In 't Goede Uur" (Korte Houtstraat- Nieuwe Kerksplein) Tentoonstelling van tekeningen van Hans Mulder. Dagelijks geopend van 10-18 uur en van 20-24 uur. Tot 29 februari, 's Zaterdags en zondags van 10-18 uur en van 20-21 uur. Dagelijks grammofoonplatenconcert van 21-22 uur Haydn. Vishal (Grote Markt): Tentoonstelling „Hedendaagse Engelse typografie en boe ken". Tot 8 maart. Dagelijks van 10-17 u. en 's zondags van 13-17 u Kunstcentrum „De Ark" (Nieuw Heilig land 1-3)Tentoonstelling „5 tot 500". Dagelijks geopend van 10-20 uur. Klassiek grammofoonplatenconcert van 20-23 30 u. Woonhuis Van Looy (ingang KI Hout weg 103): Geopend donderdags van 10- 12,30 en van 13.30-17 u. Zon- en feestdagen van 14-17 uur. Teylers Museum (Spaarne 16) Tentoon stelling van tekeningen van de Hollandse, Italiaanse en Franse school uit de 16de tot en met de 19de eeuw. Dagelijks, behalve maandag, geopend van 1115 uur en de eerste zondag van de maand van 1315 u. Kunstzaal „Barteljoris" (Barteljorisstraat 32): tekeningen en etsen van Jos Jansen en Joop van Meel. Geopend op maandag van 13-18 en dinsdag tot en met zaterdag van 9-18 u. Tot en met 29 februari. Bisschoppelijk Museum (Jansstraat 79) Oude religieuze kunst, schilderijen mid deleeuwse beeldhouwwerken, handschrif ten en kunstnijverheid. Dagelijks (be halve maandag) geopend van 10 tot 12.30 en van 13.30 tot 17 uur. Zon- en feestdagen van 14 tot 17 uur. DIVERSEN Café-chantant „Adam en Eva", Raam- vest. Cabaret ,,'t Is Zonde" door Frans en Fiet Koster, Carry Tessen, Cees van Ooyen en Enrico Neckheim (piano) Dage lijks geopend (behalve maandag) van 20 u af Cabaret van 21-23 15 uur Waag-Taveerne: Iedere vrijdag, zater dag en zondag van 20-1 u. het programma „Wiedewagen" van Coby Schreijer en Ronnie Potsdammer. (Zie verder „Uitgaan in Haarlem" in de krant van 14 februari). DONDERDAG 20 FEBRUARI City, 20 u.: „Grafin Mariza". Stadsschouwburg, 20 u.: Boskamp en Blaaser spelen „Potasch en Perlemoer in conserven" voor lezers IJmuider Courant. Pieter Vermeulenmuseum, Cultureel Centrum, dagelijks (behalve zondag): 9.30 tot 12 en 14 tot 16.30 u. VRIJDAG 21 FEBRUARI City, 20 u.: Bert Haanstra's „Alleman". Stadsschouwburg, 19.45 u.: Interscholaire jeugduitvoering. Hervormd Jeugdhuis, Rembrandtlaan, 20 u.: Dr. Jef Last spreekt over Japan voor Mij. tot Nut van 't Algemeen. Expositiezaal, Heidestraat, 19 tot 21 u.: Tentoonstelling „Felison". Zomerlust", Santpoort, 20 u.: Gymnas- tiekuitvoering christelijke sportvereniging Fit". Gem. openbare leeszaal en bibliotheek, Plein 1945: 10 tot 12.30, 14.30 tot 17.30 en 19 tot 21.30 u.; bovenzaal „De Brulboei": 16 tot 18 en 19 tot 20.30 u.; filiaal Velsen- Noord: 14 tot 17 en 19 tot 21 u.; filiaal Sant poort: 19 tot 21 u. R.-k. openbare leeszaal en bibliotheek. Willemsbeekweg 96: 14.30 tot 17.30 en 19 tot 21 u.; Jozefhuis, Velsen-Noord: 14 tot 17 en 19 tot 21 u.; filiaal Santpoort: 19 tot 21 u. DONDERDAG 20 FEBRUARI Kennemer Theater, geen voorstelling. Luxor Theater. 19 en 21.15 u.: „Alleman" (derde week). VRIJDAG 21 FEBRUARI Kennemer Theater, 19 en 21.15 u.: „Tales of terror". Luxor Theater, 19 en 21.15 u.: „Alleman" (derde week). W.B. Theater, 20 u.: „Operette Kajak" Geref. Kerken Beroepen te Sellingen: P. van Dijk, kan didaat te Kampen. Aangenomen naar 's-Gravenhage-West (wijkgemeente V): H. J. Zwarts, leger- predikant aldaar. Geref. Gemeenten in Nederland Beroepen te Rhenen H. Ligtenberg te Utrecht. Het convent van christelijk-sociale orga nisaties heeft gistermiddag in de Nicolai- kerk in Utrecht ds. A. S. Talma herdacht, die honderd jaar geleden in Angeren (Gel derland) werd geboren. Ds. Talma stu deerde theologie in Utrecht, was van 1888 tot 1901 Nederlands hervormd predikant, van 1901 tot 1908 lid van de Tweede Ka mer en van 1908 tot 1913 minister. Hij overleed in juli 1916. Prof. mr. P. Borst, hoogleraar aan de Vrije Universiteit te Amsterdam, tekende Talma als een man met een geweldige werkkracht, een grote veelzijdigheid en produktiviteit als wetgever, een ongeloof lijke beheersing van de details, een sterk doorzettingsvermogen en een warm ge moed. Talma, aldus prof. Borst, zag dat de nieuwe eeuw behoefte had aan een orde ning ter voorkoming van misbruik en on recht. De wereld van de negentiende eeuw verzette zich daar echter radicaal tegen. De hoogleraar verklaarde, dat Talma geen staatssocialist was, maar dat zijn voorstellen tot ingrijpende staatsbemoei ing waren gegrond op de nood van de mens. Op deze herdenkingsdag, aldus prof. Borst, kan onbetwist worden gezegd, dat de geschiedenis Talma in het gelijk heeft gesteld. Een groeiende verantwoordelijke vakbeweging van werkgevers en werkne mers heeft Talma's uitdaging om „het zelf te doen" met elan aanvaard en is daarbij veel verder gegaan dan Talma ooit heeft durven vermoeden. Prof. Borst stelde, dat de rechtsvorming door belanghebbenden, in Talma's tijd nog een dwaasheid van een „wets- en rechts- knoeier," een onmisbaar, constructief ele ment in ons rechtsbestel is geworden. Dr. W. Albeda, secretaris van het chris telijk nationaal vakverbond, noemde Tal ma's arbeid een waarlijk antwoord aan zijn tijd, een arbeid die de oplossing van de sociale vragen zocht in de nieuwe be zinning op het evangelie. Een christelijke vakvereniging moest volgens Talma haar machtspositie als een roeping zien. Dr. Albeda zei, dat het grond motief van de christelijk-sociale beweging dan ook ligt in de overtuiging, dat vak verenigingen er niet alleen maar zijn om op te treden als marktpartijen op de ar beidsmarkt, maar ook om hun leden in staat te stellen, hun roeping te vervullen. Het gereedschap voor de moderne vrouw met Sterna door en door service. Alleenverkoop voor Haarlem en Omstre ken. De minister van verkeer en waterstaat heeft nu, op voordracht van Gedeputeerde Staten van Noord-Brabant, ter verhoging van de verkeersveiligheid in Mariaheide voor de provinciale weg ter plaatse met ingang van 20 februari een maximumsnel heid van 70 km per uur vastgesteld. Deze geldt voor een afstand van 600 meter. Aan weerszijden van dit weggedeelte zal over een afstand van 250 meter een maxi mumsnelheid van 90 km gaan gelden. De voorzitter van de Stichtingsbestuur Gemeenschapsbelangen, wethouder P- Dobbelsteen, neemt geen genoegen met deze beslissing van de minister. Hij wil een snelheidsbeperking tot 50 km per uur. De stichting is ingenomen met het aan bod van de minister van Defensie om de genie een voetbrug over de provinciale weg te laten slaan. Het bestuur wil hierover spreken met een lid van Gede puteerde Staten en met de hoofdingenieur directeur van de provinciale waterstaat, die dinsdag naar Mariaheide komen. De Nederlandse regering zal deelnemen aan de wereldtentoonstelling, die van 28 april tot 28 oktober 1967 ter gelegenheid van de viering van het honderdjarig be staan van de Canadese federatie in Mon treal zal worden gehouden. Het thema van deze tentoonstelling is: „De mens in deze wereld" (Man and his World Terre des Hommes). Tot com missaris-generaal van de Nederlandse in zending is benoemd ir. S. H. Visser, oud minister van Defensie in het kabinet-De Quay. De leiding van de gehele tentoonstelling is in handen van de heer Pierre Dupuy, die van februari 1945 tot juli 1952 de eerste na-oorlogse ambassadeur van Canada in Nederland is geweest. De heer Dupuy zal van 22 tot 26 februari een bezoek aan Ne derland brengen om de verschillende as pecten van de tentoonstelling met Neder landse autoriteiten te bespreken. Spanjaarden in caravans. Maximaal negentig caravans, verspreid over terrei nen die eigendom zijn van Twentse fabrie ken, zullen als noodhuizen gaan dienen voor de gezinnen van Spaanse arbeiders. Ook Nederlandse gezinnen zullen in het project worden opgenomen. De minister voor Maatschappelijk Werk acht het plan aanvaardbaar, mits het duidelijk het karakter draagt van een noodoplossing van tijdelijke aard. Vice-president. Tot vice-president van de rechtbank te Amsterdam is be noemd mr. J. van der Esch, thans rechter in die rechtbank. Tbc. Op alle scholen van Hardinx- veld-Giessendam wordt de jeugd onder zocht naar aanleiding van de ontdekking van tbc bij een zevenjarig zoontje van een fabrieksdirecteur. Het personeel van de fabriek is doorgelicht. In een ander deel van de gemeente is na het overlijden van een baby van 16 maanden aan tubercu leuze hersenvliesontsteking 't gezin waar uit de baby afkomstig was doorgelicht. Bij de vader werd tbc vastgesteld. Hij is, even als een buurjongen, in een sanatorium op genomen. Eén van de drie dochtertjes van het gezin vertoont symptomen van tbc. Niet gesprongen. De commandant der zeemacht in Nederland heeft een tevreden heidsbetuiging gezonden aan de luitenant ter zee R. A. Wolff, jachtvlieger van het marinevliegkamp Valkenburg, die op 9 september Den Haag waarschijnlijk voor een groot gevaar heeft behoed door niet uit zijn toestel te springen toen de motor boven de stad weigerde. Na een lange glijvlucht wist hij een behouden landing te maken op Valkenburg. Bij Koninklijk Besluit zijn onderschei- dingsvlaggen voor de staatssecretarissen voor de landmacht en voor de lucht macht ingevoerd. Op de vlag van de land machtstaatssecretaris prijkt tussen het rood wit blauw in het midden in een witte cirkel de leeuw van het rijkswapen. In de witte cirkel in het midden van de vlag van de luchtmachtstaatssecretaris is een vlie gende adelaar met daarboven een konink lijke kroon aangebracht. Prins Albert van Luik heeft donderdag op een bijeenkomst in Scheveningen een rede uitgesproken waarin hij de ontwikke ling van de Benelux en de Europese inte gratie heeft geplaatst tegen de ruimere achtergrond van de groeiende samenwer king op wereldniveau. De prins, die sprak aan een Benelux- lunch waaraan ook prins Bernhard en prins Charles van Luxemburg aanzaten, zei dat een „geest van nieuwe grenzen" het streven van alle volwassen volkeren bezielt. Deze nieuwe grenzen overschrij den verre die van de nationale staten, Benelux of zelfs de gemeenschappelijke markt. Een groter en belangrijker groep, die buiten het Europa van morgen reikt (de geïndustrialiseerde landen) zal de fakkel moeten overnemen en de zware verantwoordelijkheid dragen om de min- der-ontwikkelde landen te helpen wel vaart en recht op waardigheid te verwer ven. Prins Albert betoogde dat de Benelux- partners het recht en de plicht hebben deel te nemen aan de werelddialoog en dat hun stem des te luider zal klinken als zij eensgezind blijven en samen de krachten in de weegschaal werpen, die ze als vierde handelsmacht van de wereld kunnen samenbundelen. Prins Albert verklaarde voorts dat bij de E.E.G.-marathon van december het Europa van de zes zegevierend uit het strijdperk is getreden en dat men gerust mag beweren dat het op economisch vlak de jaren des onderscheids heeft bereikt. Dankzij het akkoord over de komende Kennedy-ronde gaan de beslissingen over de gemeenschappelijke landbouwpolitiek gepaard met een nieuw streven naar rui mere betrekkingen met de buitenwereld. Dat is een kenmerk van onze tijd, zo zei hij. In het verleden zijn te vaak beslissin gen genomen zonder voor de anderen en voornamelijk de zwakkeren ook maar de minste tegemoetkoning te overwegen. Griep Het K.N.M.I. deelt mede: Boven de Noordzee is een hogedrukge- bied tot ontwikkeling gekomen. Daardoor nam de bewolking boven onze omgeving aanzienlijk af, zodat er gedurende d« nacht een sterke temperatuursdaling kon optreden. Vooral in het oosten en noord oosten van het land kwam ongeveer 10 graden vorst voor. In het uiterste zuiden was het belangrijk minder koud, omdat de bewolking zich daar wist te handhaven. Het hogedrukgebied neemt nog in bete kenis toe en beweegt zich naar het zuid oosten. Het blijft het weer in onze omge ving beïnvloeden. In de komende nacht zal het matig en plaatselijk streng vriezen, maar morgenmiddag zal de temperatuur tengevolge van zonneschijn in het alge meen tot enkele graden boven het vries punt kunnen oplopen. De wind blijft uit oostelijke richtingen waaien en neemt morgen overdag iets in kracht toe. WEERRAPPORTEN 16-17. Bertje zat achter Humpietum- pie, die het stuur hield. Houd je goed vast, hoor.' zei Humpie- tumpie. We gaan! Het vliegtuigje begon le snorren.en daar gingen ze, de kamer door en het open raam uit. Oei! zei Bertje. Wat gaat dat hard! Ja. lachte Humpietumpie. Maar dat geeft niet, als je je maar goed vasthoudt! 1416-G. Binnen afzienbare tijd zal dc Rotter damse luchthaven straalvliegtuigen voor I de middenafstanden kunnen opvangen. De totale lengte van de landingsbaan zal van 1500 tot 1800 meter worden vergroot, waar door men de voor kleinere straalvliegtui gen gewenste baanafstand zal hebben be reikt. Men gaat ook toestemming vragen voor de aanleg van nog eens tweehonderd me ter landingsbaan waardoor op het Rotter damse vliegveld nagenoeg alle vliegtuigty pes zullen kunnen landen. Rotterdam heeft een nieuwe aanvliegver- lichtingsinstallatie (Thomray) in gebruik genomen. Deze installatie bestaat uit een systeem van speciaal ontworpen lichtbak ken langs de landingsbaan. Door de Thornray hoopt men in Rotter dam ongelukken als gevolg van een visuele vergissing van de piloot zoveel mogelijk uit te sluiten. Het systeem heeft tachtig duizend gulden gekost. De 28-jarige P. Timmermans uit Utrecht I is gisteren op de Noodweg aan de grens van Hilversum bij de gemeente Maartens dijk tengevolge van een auto-ongeval om het leven gekomen. Hij reed met zijn auto op een gegeven I moment op de linkerzijde van de weg. Zijn auto botste tegen drie bomen, waar- door de man uit de wagen werd geslin gerd. De 39-jarige vertegenwoordiger J. F. I Kuilenberg uit Den Dolder is gistermorgen bij een autobotsing in Zeist zeer ernstig gewond. Gisteravond is hij in het Zeister ziekenhuis overleden. Hij was in zijn personenauto op een I kruispunt in botsing met een vrachtauto gekomen. Maximum-tem peraturen Itenland t c binnen- en bu •o? So P< S S BH Den Helder onbewolkt ozo 0 4 Ypenburg onbewolkt no —2 8 Vlissingen licht bew. no 0 5 Eelde onbewolkt w.stil —2 —10 De Bilt onbewolkt no 1 9 Twente onbewolkt ono —2 —10 Eindhoven geheel bew. no 0 8 Z.-Limburg geheel bew. ono 0 3 Stockholm onbewolkt w —4 —12 Oslo onbewolkt nnw 1 —10 Kopenhagen sneeuw ozo —3 5 Aberdeen geheel bew. w.stil 5 1 Londen geheel bew. ono 2 0 Amsterdam onbewolkt o 1 6 Brussel geheel bew. 0 0 3 Luxemburg geheel bew. ono 2 3 Parijs geheel bew. w.stil 5 0 Bordeaux zwaar bew. w.stil 11 2 Grenoble geheel bew. nno 9 5 Nice zwaar bew. w 14 8 Berlijn half bew. w.stil —3 —10 Frankfort geheel bew. no 2 3 München geheel bew. nno 2 2 Zürich geheel bew. n 4 3 Genève geheel bew. w.stil 4 3 Wenen onbewolkt n 3 8 Innsbruck motsneeuw w 7 1 Rome zwaar bew. w.stil 15 9 Ajaccio licht bew. no 5 Madrid half bew. w.stil 14 8 Mallorca onbewolkt wnw 19 12 Lissabon half bew. zzo 17 12 Vrjjdag 21 februari Zon op 7.46 uur, onder 18.03 uur. Maan op 11.37 uur, onder 2.52 uur. Maanstanden 27 februari 13.39 uur volle maan Hoog en laag water in IJmuiden Donderdag 20 februari Hoog water 8.29 uur en 20.55 uur. Laag water 3.54 uur en 16.24 uur. Vrijdag 21 februari Hoog water 9.23 uur en 22.00 uur. Laag water 4.39 uur en 17.17 uur. Het hoog en laag water te Zandvoort ia 10 tot 15 min. vroeger dan te IJmuiden.

IJmuider Courant | 1964 | | pagina 2