Schöffer, Hoflehner en Michaux Exposities in het Stedelijk museum LEXINGTON Hf 1 M V UITGAAN IN HAARLEM Orgelconcert Vier Nederlandse fotografen uit Parijs exposeren in Amsterdam W Panggilan'': goed stuk van Keuls shave lotion VRIJDAG 21 FEBRUARI 1964 11 uit de zuiverste tabakken Veroverend fris. Bob Buys Restaurant TER BURG beverwijk „Wederzijds" voldeed niet aan subsidievoorwaarden De lonen van dirigenten van amateurensembles Europees Concours voor vertolkers van muziek van onze tijd •yk." nabeschouwingen Nederlandse t.v. heeft interesse in Vlaamse quiz J. Damshuizer De radio geeft zaterdag MUZIEK JAZZ TONEEL AMATEURVOORSTELLINGEN MARIONETTENTHEATER CABARET VOLKSUNIVERSITEIT TENTOONSTELLINGEN DIVERSEN T elevisie programma IN HET STEDELIJK MUSEUM te Amsterdam vraagt een drietal exposities onze aandacht. Tot 2 maart is werk te zien van Nicolas Schöffer. Het gaat om reliëfsdie enigszins in de buurt van het werk van de Stijlmensen komen; voorts om abstracte metalen plastieken, die draaiende en beschenen gebruikt worden om op matglazen schermen een lichtspel te veroorzaken, en tenslotte om pro jecten voor een toekomstige ideale architectuur. Die reliëfs zijn, met hun her haling in licht gevarieerde vormen, niet onaangenaam, maar lang zal men door dit deel van de tentoonstelling niet geboeid worden, dacht ik. De plastieken bieden het nieuwe van gebruikt te kunnen worden voor genoemd lichtspel. Ook op andere wijze creëerde Schöffer een lichtspel. Eenvoudiger zag ik zoiets al bij „juke-boxes"Misschien is het iets voor de fabrikanten daarvan om aan Schöffer te denken. Ten aanzien van Schöffers architectonische projecten ben ik niet tot oordelen bevoegd. Maar zo op het uiterlijk bekeken droom ik toch liever van een realisatie van cle projecten van de Nederlander Constant, die al eens eerder in het Stedelijk Museum te zien zijn geweest. TOT 4 HAART ZIJN in de Nieuwe Vleu gel ijzerplastieken te zien van de Ween- se beeldhouwer Rudolf Hoflehner; veelal tot teken geworden figuren, die mij meer boeien dan het plastische werk van Schöf fer, die meer samenstelde dan vormde, gelijk Hoflehner dat doet. Toch is voor mij het werk van Hoflehner iets te stereo tiep. Steeds moest ik door het silhouet van Hoflehners figuren denken aan ster- rekijkers of miscroscopen. En in het oude gebouw weer is dan tot 23 maart een grote tentoonstelling te zien van tekeningen, gouaches en schilde rijen van Henri Michaux. De eerste kwa lificatie, die in me opkwam was „poë tisch". Michaux is dan ook dichter. De welverzorgde en nu ook goed leesbare catalogus bevat inleidingen tot het werk van Michaux door Geneviève Bonnefoi en van René Bertelé. Wij leren daaruit dat de dichter Michaux tot het tekenen en schilderen kan komen wanneer het door hem gezochte en gevondene niet meer met woorden te zeggen is. Michaux zei zelf: „Men identificeert gedachten altijd met woorden, alsof er geen andere uit drukkingsvormen dan woorden zouden zijn. Maar het zijn juist de gebrekkigste Gebaren, mimiek, lijnen, kleuren ziedaar de oorspronkelijke, zuivere en di recte uitdrukkingsmiddelen". Men heeft Michaux wel surrealist ge noemd. Hoewel hij zich zelf het meest verwant voelt aan Max Ernst verschilt hij toch te zeer met de surrealisten. Voor mij is zijn werk niet zo bedacht te noe men als dat der surrealisten. Hij is een avonturier, die zich niet aan „richtingen" bindt. Bevreemd, maar steeds geboeid is men dan ook in deze expositie. Men wordt herinnerd aan kalligrafie aan tachisme, aan Klee soms. Vaak zal men niet het contact vinden. Maar mij was het moei lijk zo maar aan werk voorbij te gaan. Een tekening van Michaux is de weerga ve van een gedachtenloop, waaraan het woord geen deel had. HET KAN GAAN om weergave van openbaringen die komen als men zich neerlegt en de ogen sluit. Zeer verklarend acht ik de teksten van Michaux zelf, die voor de catalogus vertaald werden door Gerrit Kouwenaar. Eén tekst neem ik over: Ik word, bewoond; ik praat met wie-ik- was, en wie-ik-was praten in mijzelf. Soms voel ik een gêne, alsof ik een vreemdeling ben. Ze vormen tegenwoordig een heel gezel schap, en het is me net overkomen, dat ik mezelf niet meer versta. Een mens steekt niet alleen in zijn huid Op zoek naar wat in ons zelf is kan men dingen tegenkomen als door Michaux getekend, geaquarelleerd of geschilderd. HENRI MICHAUX werd in 1899 te Na men in België geboren. In 1922 heeft het lezen van De Lautréamont een grote in druk op hem gemaakt en hem tot schrij ven gedreven. De Lautréamond, het is een naam die in ons op kan komen bij het zien van sommige van Michaux' werken. In 1924 vestigt Michaux zich te Parijs. Be langrijke figuren hadden hem aangemoe digd bij het schrijven, publikaties van hem waren al verschenen. Al in 1925 te- In het Gemeentelijk Concertgebouw zal op dinsdag 25 februari, 's avonds om S uur, de stadsorganist Piet Kee een con cert geven in de serie gratis toegankelijke orgelconcerten. Zijn programma vermeldt van Christian Ritter (164?172?), Preludium en fuga; van Samuel Scheidt (15871654), Variaties over het passielied „Da Jezus an dem Kreuze stand": a. Choralis in Cantu, b. Choralis in Tenore, c. Choralis in Cantu (duo), d. Choralis in Cantu (duo), e. Choralis in Basso, f. Choralis in Cantu per Semi- tonia; van Dietrich Buxtehude (1637 1707), Preludium en fuga in g. kl. t.; van Johann Pachelbel (16531706), „Ach, Herr, mich armen Sünder" („O Haupt, voll Blut und Wunden"); Aria Sebaldina (thema met variaties); van Johann Sebas tian Bach (16851750), Preludium en fuga in C gr. t. Na de pauze van Hendrik Andriessen (geb. 1892), Passacaglia; van Arthur Honeg- ger (18921955), Choral; van Siegfried Reda (geb. 1916), Drie kleine stukken; van Petr Eben (geb. 1927), Musica Dominicalis. Het laatste avondconcert heeft plaats op donderdag 12 maart 's avonds om 8 uur, organist Albert de Klerk. Exclusief verkrijgbaar bij de kapper kende en schilderde hij zo nu en dan. Na 1937 doet hij dat regelmatig. Zijn wonde re kwaliteiten vielen in de beginne niet zo direct op bij de in schilderkunst geïn teresseerden. Geestig schrijft Geneviève Bonnefoi: „Het was immers de tijd, dat de schilderkunst zevenmijlslaarzen aan trok en het vooral zocht in formaten en een overmaat aan materie." Michaux werkt veelal in bescheiden for maten. En ook met de waterwerf, die vol gens sommigen niet meer het middel van de hedendaagse schilderkunst zou zijn. Voor hem is juist die waterwerf een deel van zijn avonturieren. „De „flash", de kleuren die wegschieten als vissen in een vijver ziedaar waarvan ik houd in een aquarel." Inderdaad dacht ik dan ook dat de wa terverf zo'n bij uitstek geschikt middel was bij een subtiel „tachisme." Met de kans echter dat het middel doel wordt en het resultaat meer bepaald is door de geest dan wel door het materiaal. Bij Mi chaux is dat nooit helemaal het geval. Het verloop van gedachten in kleur en lijn kan voor een deel bepaald zijn mis schien door het te gebruiken materiaal. Waar u „heerlijk" eet en drinkt „VIER EVEN HIER", is de titel van een fototentoonstelling die in de Rijksaka- demie van Beeldende Kunsten te Amsterdam wordt gehouden. Het is een expositie van het werk van vier Nederlandse persfotografen, die zich in Frankrijk hebben gevestigd, en ieder voor zich op hun eigen terrein internationale faam hebben ver worven. Hun foto's vonden hun weg in bladen als Life, Times en Paris Match. Het viertal wordt gevormd door Fred Brommet, Eddy van der Veen, Dominique Berretty en Sem Presser. FRED BROMMET, 39 jaar oud, is Gro ninger van geboorte, bezocht de Amster damse Kunstnijverheidsschool, begon een architectenstudie, maar kwam na 1945 als oorlogsvrijwilliger bij de militaire film- en fotodienst terecht. In 1958 ging hij naar Parijs om het fotovak verder te leren. Hij trouwde met een Frangaise en bouwde van de grond af een fotopraktijk op. Zijn specialiteiten zijn: mode, ballet, en archi tectuur. Brommet is de man die het zoekt in de schoonheid en dan bij voorkeur in de mondaine wereld. Geheel anders van aard is het werk van de 41-jarige Eddy van der Veen, oud-Rotterdammer, die via Nederlandse en Belgische scholen op de Farnse universiteit terecht kwam, vervol gens als steward ging varen en als tolk en fotograaf in Amerikaanse regerings- dienst werkte. Ook hij trouwde een Franse vrouw, reden waarom hij sinds 1951 in Frankrijk woont. Van der Veen heeft de voorkeur voor de actuele reportages, waar van onder meer een serie foto's van een Russische reis getuigt. Bij de jongste World Press Photo behaalde hij twee prij zen. DOMINIQUE BERRETTY werd in 1925 te Djakarta geboren, kreeg zijn schoolop leiding in Nederland maar keerde na 1945 als soldaat naar Indonesië terug. Hier ont dekte hij het avontuur der fotografie. Na zijn terugkeer in Nederland werkte hij als chef van de fotodienst van de Marshall- hulp-NederUnd. Sinds 1950 woont hij in Pa rijs. Berretty exposeert onder meer kei harde foto's, die hij tijdens de Algerijnse opstand maakte. Sem Presser, 46 jaar, vond zijn loopbaan als hulpje in de donkere kamer. Zijn foto's werden bekroond met o.a. de Zilveren Ca mera en tal van gouden medailles, maar daarnaast heeft Presser bekendheid gekre gen door zijn boeken die hij schreef en illustreerde en zijn radio-praatjes uit Zuid- Frankrijk waar hij sinds jaren woont. Zijn geëxposeerde werk heeft voor een groot deel betrekking op het zonnige zuiden. De foto's van het viertal waren reeds eerder tentoongesteld in het Nederlands Cultureel Centrum te Parijs. Een van de enthousiaste bezoekers was de directeur van de Rijksakademie van Beeldende Kunsten. Hij zag in de foto's een open bare les voor zijn leerlingen in het leren zien en meende hun bovendien te kunnen tonen dat de wereld uit meer bestaat dan het Leidseplein. In samenwerking met een buurman van de Rijksakademie. de „Ge- illustreerde Pers", was het mogelijk de expositie naar Amsterdam te halen. Hier kunnen, behalve de leerlingen, alle foto liefhebbers terecht: tot en met 6 maart da gelijks van tien tot vijf uur. Staatssecretaris Van de Laar; DE Raad voor de Kunst heeft de minis ter indertijd als advies uitgebracht dat de film „Wederzijds" niet voldeed aan de subsidie-criteria. Omdat hij geen dringende termen aanwezig achtte om van dit advies af te wijken, heeft dr- staatssecretaris van Onderwijs, Kunsten en Wetenschappen, de heer Van de Laar, het subsidieverzoek af gewezen. Dit zegt hij in antwoord op schrif telijke vragen voor het Tweede-Kamerlid mevrouw Van Someren-Downer (V.V.D.) De staatssecretaris zegt voorts dat, zelfs als de journaalopnamen waaruit 'n film is samengesteld op zich zelf grote histori sche waarde hebben, dit nog niet inhoudt dat de film waarin deze opnamen zijn ver werkt van grote historische betekenis is. De stichting „Nederlandse Toonkunste- naarsraad" te Amsterdam streeft naar een aanpassing van de loonronde voor de koren van amateurzangers en de ama teurkorpsen. De dirigenten ondervinden immers wel de nadelen van de prijsstij gingen maar niet de voordelen van de loonronde. Het is voor de koren en korpsen moei lijk hun inkomsten uit vrijwillige bijdra gen van de leden te verhogen. Dit heeft tot gevolg, zo zegt de Toonkunstenaars- raad in een communiqué, dat de dirigen ten van de koren en korpsen kind van de rekening worden. In het communiqué geeft de Toonkunstenaarsraad als zijn me ning te kennen, dat het de taak is van de gemeenten om door middel van sub sidies deze gevaarlijke situatie, waarmee koren en korpsen worden bedreigd, tot een oplossing te brengen. De organisaties van dirigenten, de Nederlandse Dirigentenor ganisatie, de Vakgroep Dirigenten van de Kon. Ned. Toonkunstenaarsvereniging en de Bond van Orkest-dirigenten in Neder land hebben reeds van hun bezorgdheid doen blijken. Vijf bekroonden Het Europees Concours 1964 te Utrecht voor vertolkers van muziek van onze tijd is beëindigd. Het gemiddelde peil der 40 mededingers was hoog. Nadat de enige organist, Charles de Wolff, eerst in de Nicolaikerk het orgel op virtuoze wijze bespeeld had, werd het concert voortge zet in het Gebouw voor Kunsten en Weten schappen. De beslissingen van de jury, bestaande uit Kees van Baaren (Oegstgeest), Peter Raicine Fricker (Londen), Claus Huber Reigoldswil, Johan van den Boogaerd (Utrecht) en mr. Guillaume Landré (Am stelveen), werden door burgemeester De Ranitz bekendgemaakt. De uitslag was gedeeltelijk verrassend. Het voortreffelij ke Tsjechische viool-piano-duo Petr Mes- siereur en Jarmila Kozderkova won ver diend de eerste prijs 3.000). Tweede werd de Duitse pianist Norbert Gross- mann 1500). Verrassend was dat de in Warschau woonachtige pianist John Tilbu ry de derde prijs 1.000) behaalde, de Nederlandse organist Charles de Wolff de vierde prijs 500), naast de speciale prijs 1.000) voor de beste Nederlandse vertolker van het Prins Bernard Fonds. Chaia Gerstein, de in Amerika geboren en thans in Nederland woonachtige pianiste behaalde de vijfde prijs 250), hetgeen enige verbazing wekte. De ontmoeting, die Cruys Voorbergh des tijds in Parijs had met Ilarline Respati, een Indonesische prinses, heeft dankzij de schrijver Hans Keuls een spel opgeleverd, dat, zoals de t.v.-uitzending van gister avond bewees, een verrijking van onze to neellitteratuur mag worden genoemd. De heer Keuls putte namelijk uit die hoogge- Tijdens de jongste bijeenkomst van de werkgroep van de Belgische radio en televisie en de Nederlandse Televisie Stichting is gebleken dat Nederland be langstelling heeft voor het programma „Het is maar een woord". Dit is één van de aardigste korte programma's van de Vlaamse t.v. Het staat onder leiding van Paul van de Velde, een der medewerkers van het eerste uur van de Vlaamse tele visie. Twee groepen van vier mensen, „vast paneel" en „gastpaneel" genoemd, moeten beurtelings de betekenis verklaren van een woord, of raden welke de juiste betekenis is. Het woord moet voorkomen in de grote editie van Van Dale. Het aardige is dat drie van de uitleg gingen van een woord geheel op fantasie berusten. Lid van het vaste paneel is onder andere de schrijver Louis-Paul Boon. die vaak met de vreemdste vondsten komt aandragen. Het gastpaneel, dat iedere keer wisselt, wordt variërend gevormd, bijvoor beeld door Vlaamse schrijvers, acteurs of leden van een studentenclub. Tenslotte moeten nog de acht deelnemers gezamen lijk raden naar de betekenis van een woord dat Paul van de Velde heeft gevonden. Iedere keer als het gastpaneel wint, krijgt het 500 Belgische franken; de winst van het vast paneel gaat in een pot, waaruit ezeltjes worden gekocht voor instellingen ter verpleging van spastische kinderen. Het Nederlandse plan is nog niet defi nitief uitgewerkt, maar als eerste zal de Vlaamse uitzending van 27 februari a.s. een Nederlands gastpaneel krijgen. Het zal worden samengesteld uit Simon Car- miggelt, Godfried Bomans, Hella Haasse en dr. Victor van Vriesland. Het zou zo wel door de Vlaamse als door de Neder landse televisie worden uitgezonden. stemde ontmoeting waarbij hij aanwe zig was —de inspiratie voor het drama tische spel „Panggilan", geschreven voor bovengenoemde acteurs; door de dood van Voorbergh kon het stuk door de toneel groep „Centrum" indertijd niet ten to nele gebracht worden. Behoudens enige technische tekortkomin gen (zowel in de close-ups als in de over zichten werd er geknoeid met de scherp te) is deze t.v.-première een succes gewor den. Dat is natuurlijk in de eerste plaati te danken aan het kundig in dit stuk ver weven conflict tussen de oud-resident An- dré Valerius en de door hem uit het toen malige Indië weggewerkte oud-planter Nie- meyer. Geholpen door een voor ons moei lijk aanvoelbare occulte macht, die zich in het gedrag van Martine Valerius manifes- festeert, kri.igt Niemeyer de kans zich op de oud-resident te wreken. Van de integere verfijnde Valerius blijft dan niet veel meer over dan een jaloerse, zelfzuchtige man, die het kind van een door hem aanbeden prinses „geadopteerd" heeft. Met de Indo nesische dansen, functioneel in het geheel geplaatst, bood dit stuk, dat zich op een zolderverdieping van een Haags herenhuis afspeelt, regisseur en spelers vele kansen die bijna alle tenvolle werden benut. Zonder de natuurlijke, Oosterse ingeto genheid en diepte van Harline Respati, zonder haar van nature vorstelijke, boeien de verschijning was een uitvoering van dit stuk hoogstwaarschijnlijk onmogelijk ge weest. Gehoopt mag slechts worden dat zij nu een gevierde actrice in Parijs in dit stuk ook nog eens op het Neder landse toneel zal staan. Pim Dikkers stond voor de zeer zware opgave, de rol van de oud-resident te spelen, die op de Indi sche ervaringen van Voorbergh gemaakt was. Subliem sloeg Dikkers zich door deze moeilijke taak heen. Peter Aryans had niet veel problemen met de rol van de zich revancherende oud-planter. De actri ce Nell Knoop was verrassend als de wat primitieve, maar ook wijze en hartelijke baboe Lien Bongers en Sara Heyblom speelde overtuigend de rol van Valerius' zuster, die geboren en getogen in Neder land, niets van die Oosterse mystiek be greep. Zwakker was de creatie van Carol Linssen, die er niet geheel in slaagde de oud-vrijwilliger Henk Beaujon als een reële, mannelijke figuur neer te zetten. HILVERSUM I. 402 m. 7.00-24.00 KRO. KRO: 7.00 Nieuws. 7.10 Morgengebed. 7.15 Klassieke grammofoonmuziek. 7.45 Geestelijke liederen. 7.55 Overweging. 8.00 Nieuws. 8.15 Strip voor de jeugd. 8.20 Djinn, gevarieerd programma. 12.00 An gelus. 12.04 Country and Western Express (gr.). 12.25 Platennieuws. 12.30 Medede lingen t.b.v. land- en tuinbouw. 12.33 Licht ensemble met vocaal ensemble. 12.55 Ka tholiek nieuws. 13.00 Nieuws. 13.15 Markt berichten. 13.18 Musicerende dilettanten: Fanfare-orkest. 13.40 Franse les. 14.00 Voor de jeugd. 15.00 Licht ensemble. 15.20 Reisbureau Musica; muziek uit vele lan- tet. 16.00 Voor de jeugd. 16.15 Jazzmuziek met commentaar. 16.40 Licht instrumen- Maandag 24 februari, Minervatheater, 20.15 u.: Liederenavond door Rohtraud Hansmann, sopraan, en Henk Bijvanck, piano. Programma: Mozart, Bijvanck, R. Strauss (Heemsteedse Kunstkring). Dinsdag 25 februari, Concertgebouw, 20 u.: Orgelconcert door Piet Kee. Programma: Christian Ritter, Buxtehude, Padhelbel, Bach, H. Andriessen, Honegger, Reda en Peter Eben. Dinsdag 25 februari, Concertgebouw, 20 u.: Concert door Die Haerlemsche Musyck- camer onder leiding van André Kaart. Programma: J. S. Bach, A. Vivaldi, G. Ferrandini, A. Voormolen. Vrfjdag 28 februrai, Concertgebouw, 20.15 uur: Concert door het Noordhollands Philharmonisch Orkest o.l.v Henri Arends. Solist: Daniël Wayenberg, piano. Programma: Van Hemel, G. Gershwin, Strawinsky, Janaatsjek (Serie V). Vrijdag 28 februari, Hervormde kerk „De Hoeksteen", Santpoort-Z„ 8 u.: Orgel concert door Albert de Klerk. Program ma: Nikolaus Bruhns, Jimenez, Orlando Gibobns, Sweelinck, Frescobaldi, Hinde- mith en J. S. Bach. Taveerne „In 't Goede Uur", Korte Hout straatNieuwe KerkspieinDagelijks klassiek grammofoonplatenconcert van 21 tot 22 u. Tot en met 23 februari Haydn. Tot en met 1 maart: Anton Bruckner. Kunstcentrum „De Ark", Nieuw Heilig land 1 Dagelijks van 20-23.30 u. klas siek grammofoonplatenconcert. Vrijdag: diverse orkestwerken; zaterdag: Tsjai- kovsky; zondag: Beethoven; maandag: Bach; dinsdag: Mozart; woensdag: opera; donderdag: Schubert. Zondag 23 februari, Sociëteit „Ekestos", Stationsplein 2, 14 u.: Het Rob Hoeke- kwartet. Bezetting: Rob Hoeke, piano; Kees Kuypers, bas; Wim Bitter, elek trische gitaar; Paul Hoeke, drums; 20 u.: Het Tony Vos-kwartet. Bezetting: Tony Vos, sax; Boudewijn Leeuwenberg, piano; Hans van Rossum, bas; Ruud Pronk, drums. Woensdag 26 februari, Concertgebouw, 20 u.: Interscholair Comité: Jeugdtoer- nooi; afdeling jazz. Zaterdag 22 februari, Stadsschouwburg, 20 u.: De Nederlandse Comedie met „Op hoop van zegen" van H. Heijermans. Regie: Han Bentz van den Berg M.m.v. Mimi Boesnach, Hetty Verhoogt, Johan Fiolet, Hans Boswinkel, Lex Schoorel e.v.a. Zondag 23 februari, Stadsschouwburg, 20 u.: De Nederlandse Comedie met „De dans van de reiger" van Hugo Claus. Regie: Ton Lutz. M.m.v. Ellen Vogel, Mien Duymaer van Twist, Therèse Steinmetz, Ton Lutz, Paul Cammermans e.v.a. Maandag 24 februari, Stadsschouwburg, 20 u.: Toneelgroep Theater met „Spook- sonate" van August Strindberg. Regie Ton Lensink. M.m.v. Jacqueline Royaards-Sandberg, Mia Goossen. Nien- ke Sikkema, Hans Tiemeyer, Jacques Snoek, Ton Lensink e.v.a. Gevolgd düor „Schuldeisers" van Strindberg. Reigie Jurg Molenaar. M.m.v. Mia Goossen, Eric v. d. Donk en Ton Lensink. Vrijdag 28 februari. Stadsschouwburg, 20 u.: Toneelgroep Studio met „Pas op dat je geen woord zegt" van Dimitri Frenkel Frank. Regie: Peter Oosthoek. M.m.v. Nell Koppen, Marlies van Alc- maer, Els Bouwman, Jack Horn, Dore Smit, Lettie Oosthoek, Ingeborg Uyt den Bogaard. Dinsdag 25 en woensdag 26 februari. Stadsschouwburg, 20 u.: Toneelvereni ging Thalia met „Karei kon niet blijven". Zaterdag 22 februari, Gebouw De Linge, De Lingestraat, 14.30 en 20 u.: Het Neder lands Marionettentheater met respec tievelijk „De toverbal" en „Porgy and Bess" (Nederlandse Jeugdgemeenschap). Waag-Taveerne: Iedere vrijdag, zaterdag en zondag van 20-1 u. het programma „Wiedewagen" van Coby Schreyer en Ronnie Potsdammer. Café-chantant „Adam en Eva", Raamvest: Iedere avond cabaret van 21-23.15 u.: ,,'t Is zonde". Iedere maandag besloten voorstelling. Medewerkenden: Frans en Fiet Koster, Carry Tesfen, Cees van Oven en Enrico Neckheim (piano). Geopend van 20 u. af. Vrijdag 21 februari, Minerva Theater, 20 u.: Mevrouw dr. H. L. Spanjaard over „Provence: land, volk en taal". Eerste voordracht in serie van twee. Maandag 24 februari, Frans Halsmuseum, 20 u.: Drs. W. Z. Mulder over „Modern Japan tegen een cultureel-historische achtergrond". Laatste lezing in serie van twee. Dinsdag 25 februari, Frans Halsmuseum, 20 u.: A. Bicker Caarten over „Wind molens in het verleden, het heden en de toekomst". Woensdag 26 februari, Frans Halsmuseum, 14 u.: H. P. Baard over „De kunstschat ten van het Frans Halsmuseum". Eerste lezing in serie van vier. Woensdag 26 februari, Frans Halsmuseum, 20 u.: Mej. dr. K. Akkerman over „Le phénomène humain". Eerste lezing in serie van drie. Frans Halsmuseum, Groot Heiligland 62: Permanente tentoonstelling van werken uit de Haarlemse school van de 16de tot en met de 19de eeuw, waaronder Hals' meesterwerken. Geopend dagelijks van 1017 uur, zon- en' feestdagen van 13 tot 17 uur. Prentenkabinet, tentoonstel ling van Perzische miniaturen. Van 23 februari tot 15 april. Woonhuis Jacobus van Looy, ingang Kleine Houtweg 103: Geopend donderdag van 1012.30 uur en van 13.3017 uur. Zon en feestdagen van 1417 uur. Kunstzaal „In 't Goede Uur", Korte Hout straatNieuwe KerkspieinTentoon stelling van tekeningen van Hans Mulder. Tot en met 29 februari. Dagelijks geopend van 10-18 en van 20-24 uur. 's Zaterdags en zondags van 10-18 uur en van 20-21 uur. Kunstcentrum „De Ark" Nieuw Heilig land: Expositie „5 tot 500 (gulden)": schil derijen, tekeningen, aquarellen en gra vures, dagelijks van 10—23.30 uur. Teylers Museum, Spaarne 16: Tentoonstel ling van schilderijen 19de en 20ste eeuw Tekeningen Hollandse, Italiaanse en Franse school 16de tot en met 19de eeuw Fossielen, hist, natuurkundige instru menten, mineralen, 31-toons Fokker orgel. Geopend (behalve maandag) van 11-15 uur, de eerste zondag van de maand van 13-15 uur Vishal, Grote Markt: Tentoonstelling van hedendaagse Engelse typografie en boe ken. Dagelijks van 10-17 u. en 's zondags van 13-17 u. Tot 8 maart. Bisschoppelijk Museum. Jansstraat 79 Tentoonstelling van oude religieuze kunst, schilderijen, middeleeuwse beeld houwwerken, handschriften en kunst nijverheid. Dagelijks behalve maandag geopend van 1012.30 uur en van 13.30 17 uur, zon- en feestdagen van 14 17 uur. „Kunstzaal Barteljoris", Barteljorisstraat straat 32, tekeningen en etsen van Jos Jansen en Joop van Meel. Tot en met 29 februari. Geopend op maandag van 13-18 en dinsdag tot en met zaterdag van 9-18 uur. Marius Bauerlaan 7, Aerdenhout: Tentoon stelling van schilderijen van Hugo Land heer. Geopend op zaterdag van 14 17 uur of na afspraak, tel. 43644. Wandelgangen Stadsschouwburg: februari: werken van de portretschilder Simon de Heer. R.-K. Kathedrale Basiliek: Voor bezichti ging melden bij de portier. Grote of St Bavokerk, Oude Groenmarkt 23, te bezichtigen op werkdagen van 9-17 uur. Stadhuis: Te bezichtigen op werkdagen van 912.30 uur. Daarna melden bij de portier. Zaterdag gesloten. Vrijdag 21 februari, Concertgebouw, 20 u.: Haarlemse Interscholair Comité: jeugd- toernooi, afdeling mode-show. Vrijdag 21 februari, „Irene", Elswoutslaan, Overveen, 20 u.: N.C.V.B.-Overveen: Tine Tusveld over „Naar het land van de kersebloesem". Vrijdag 21 februari, Hervormde Wljkkapel, Eenhoornstraat 29, 20 u.: N.C.V.B.-Haar- lem-Noord: viering tweede lustrum. Vrijdag 21 februari, „St. Jan", 20 u.: Speel tuinvereniging „Haarlem-Oost": kienen t.b.v. clubhuis. Zaterdag 22 februari, Kantine Sportveld, Kleverlaan, 20 u.: Jeugdsociëteit „Haer- lem": sneltekenaar Bram van der Wal. Zaterdag 22 februari, restaurant Brink- mann, 20 u.: NIVON: contactavond m.m.v. een volksdansgroep. Zondag 23 februari, restaurant Brinkmann, 10.30 u.: Humanistisch Verbond: dr. S. L. Kwee over „Oosters Humanisme". Maandag 24 februari, Begijnhofkapel, 19.45 u.: Interkerkelijk Evangelisatie Comité: ds. H. J. Hegger en ds. J. Gra vendeel over „Zaken die ons hart be roeren". Maandag 24 februari, restaurant Brink mann, 20 u.: Natuurhistorische Vereni ging: ledenbijdragen-avond. Maandag 24 februari, Religieuze Kring, Oscar Mendlicklaan 5, Aerdenhout, 20.15 u.: Ds. Tj. Hommes over „Verschillen en overeenkomsten tussen het leven in Amerikaanse en Nederlandse vrijzinnige gemeenten". Dinsdag 25 februari, Jeugdhuis Donkere- laan, Bloemendaal, 20 u.: Maatschappij voor Tuinbouw en Plantkunde: dr. J. Wasscher en J. M. Wentzel over „De historische ontwikkeling van het bloe- mencentrum Aalsmeer". Dinsdag 25 februari, Minervatheater, 20.15 uur: Wereldreizigersserie: echtpaar Tadema-Sporry over „Slavernij in Afri ka". Laatste lezing in de serie '63-'64. Donderdag 27 februari, Concertgebouw, 20 u.: De Vrije Wereld: Film- en dia- avond. Donderdag 27 februari, Jeugdhuis Donke- relaan, Bloemendaal, 20 u.: N.C.V.B.- Bloemendaal: feestelijke jaarvergade ring. Haarlemse Kegelbond, gebouw Tempe liersstraat: Elke middag, behalve zon en feestdagen, vrij kegelen van 14 tot 18 uur op „geautomatiseerde" banen. Hildebrandzaal, zon- en feestdagen dansen van 20-23 uur. Orkest: „The Sunbeams" o.l.v. R. van de Berg. taal trio. 17.00 Leiding geven, lezing. 17.10 Lichte grammofoonmuziek. 17.30 Boekbe spreking. 17.40 Roulette: grammofoonmu ziek. 18.00 Kunstkroniek. 18.30 Licht or kest. 18.50 Lichtbaken, lezing. 19.00 Nws: 19.10 Actualiteiten. 19.22 Sportperiscoop. 19.30 Concertgebouworkest en sopraan: klassieke muziek. (Stereofonische uitzen- programma. 21.30 Buurmans krant: in formatie uit het buitenland. 21.50 Bric a brac, cabaret. 22.20 22.25 Boek bespreking. 22.30 Nieuws. 22.40 Kruispunt! godsdienstige discussie. 23.10 Nieuwe klas sieke grammofoonplaten met commen taar. 23.55-24.00 Nieuws. HILVERSUM II. 298 m. 7.00 VARA. 9.40 VPRO. 10.00-24.00 VARA. VARA: 7.00 Nieuws. 7.10 Ochtendgym nastiek. 7.20 Socialistisch strijdlied. 7.23 Lichte grammofoonmuziek. (7.30 Van de voorpagina, praatje). 8.00 Nieuws en so cialistisch strijdlied. 8.18 Lichte grammo foonmuziek. 8.30 Wegwijs, tips voor trips en vakanties. 8.40 Lichte grammofoonmu ziek. 9.00 Loon naar werken, praatje. VPRO: 9.40 Bijbelse miniaturen, lezing. 9.55 Als het kind maar een naam heeft, lezing. VARA: 10.00 Buitenlands week overzicht. 10.15 Rotonde: gevarieerd pro gramma. 12.30 Mededelingen t.b.v. land en tuinbouw. 12.33 Sportnieuws. 13.00 Nws. 13.15 VARA-Varia. 13.20 Tijd voor teen agers. 14.10 Uitlaat, programma voor ds twintigers. 14.45 Artistieke staalkaart. 15.15 Radio Jazzclub. 15.45 Nivellering of denivellering?, toespraak. 16.00 Matinee op de vrije zaterdag: Concertgebouw or kest en solist: klassieke en moderne mu ziek. (i.d. pauze: 16.40-17.00 Boekbespre king). 17.50 Het wereldkampioenschap hardrijden op de schaats in Helsinki. 18.00 Nieuws en commentaar. 18.20 Grammo foonmuziek. 18.30 Muziekkiosk: nieuws flitsen uit de wereld van de lichte muziek. 19.00 Paulus de boskabouter. 19.10 Radio- raad: vragenbeantwoording. 20.00 Nieuws. 20.05 VARA's bekercompetitie. 21.00 So cialistisch commentaar. 21.15 Ramblers bandshow. 22.00 Lichte grammofoonmu ziek. 22.15 Europees biljartkampioenschap Bandstoten te Den Helder. 22.30 Nieuws. 22.40 Actualiteiten. 22.50 Babysitten: lich te grammofoonmuziek. 23.20 Instrumen taal trio en zangsoliste: jazzmuziek. 23.40 Lichte orkestmuziek (gr.) 23.55-24.00 Nws. BRUSSEL 324 m. 12.00 Nieuws. 12.03 Lichte orkestmuziek. 12.30 Amusementsprogramma. 12.55 Pro grammaoverzicht. 13.00 Nieuws en mede delingen. 13.20 BBC-Hitparade. 14.00 Nws. 14.03 Voor de jeugd. 14.20 Programma voor de filmliefhebbers. 15.00 Nieuws. 15.03 Hoorspel. 16.40 Lichte orkestmuziek met zang. 17.00 Nieuws. 17.15 Liturgische zangen. 17.25 Koorzang. 17.45 Engelse les. 18.00 Nieuws. 18.03 Voor de solaten. 18.28 Paardesportberichten. 18.30 Kerkorgelreci tal. 19.00 Nieuws en commentaar uit Ame rika. 19.40 Lichte muziek. 20.00 Quizpro gramma. 21.00 Lichte muziek. 22.00 Nws. 22.15 Dansmuziek. 23.00 Nieuws. 23.05 Lichte muziek. 23.30 Amusementsprogram ma. 23.55-24.00 Nieuws. VOOR VRIJDAG AVRO: 19.30 Rooster. NTS: 20.00 Jour naal en weeroverzicht. AVRO: 20.20 Tele- vizier. 20.45 Licht orkest en solist. 21.00 Richard Boone Theater, TV-film. 21.50 Voor de vuist weg. NTS: 22.45-22.50 Journaal. VOOR ZATERDAG NCRV: 15.00 Filatelistisch allerlei. 15.20 Alles draait om moeder. 15.45 Jeugdfo rum. 16.30 Dier in 't vizier. 17.00-17.45 Voor de kinderen. 19.30 Barend, de beer. 19.35 Lassie, TV-film. NTS: 20.00 Journaal en weeroverzicht. NCRV: 20.20 Memo. 20.35 Herie om Harrie, TV-spel (dl 2). 21.10 Capriolen, muzikaal programma. 22.00 Hoe bestaat 't. 22.30 Wat 'n wereld. 22.55 Morgen is het zondag. 23.05-23.15 NTS-journaal.

IJmuider Courant | 1964 | | pagina 11