Over geen wildschade in nauwkeurige de bossen zijn cij'fers bekend Besmettelijke ziekten namen toe in 1963 Het oversteekprobleem in Mariaheide is opgelost - - Verbetering Eigenaar van woonboot schoot voor de grap Pleidooi voor 20 pet huurverhoging voor alle woningen Onenigheid over apartheid in r.-k. Bloemenveiling Flora bestaat vijftig jaar Publikatieverbod voor Genie bouwde in één nacht een Baileybrug over de gevaarlijke weg Inzamelingsactie voor „De Heygraeff Proef voor een kernstrijdmacht 7RIJDAG 21 FEBRUARI 1964 Wilde zwijnen Recreatie MAANDAG 9 MAART tweede voorstelling „POTASCH EN PERLEMOER IN CONSERVEN" zijn pners°°nii*e °p- Gemeenteraad kan niet tevens een commissie zijn Klacht tegen Amsterdamse gemeente-arts Tijdens de studiekringdag van de Ko-1 De schade, veroorzaakt door roodwild, li-I RocKa,,™ Vor0r>,Vrin(T in Het I bestaat niet uitsluitend uit vreetschade ninklijke bosbouw V eremging maar ook uit veegschade aan jonge bo- Jaarbeursrestaurant te Utrecht heert de men lieer J. A. Eygenraam van het Instituut Er zijn maatregelen denkbaar die de Toegepast biologisch Onderzoek in de meeste vormen van wildschade uitsluiten. »T a 4 .i„:,i;„rr na 1 Inrasteren gedurende het kwetsbare sta- Natuur te Arnhem een inleiding g - dium belet het iopende wdd zulke bossen houden over „De betekenis van het wild te betreden en het ingazen van individuele en de wildschade in de Nederlandse bomen heeft ook een gunstig effect. Dit bossen en de mogelijkheid van het is echter economisch niet aanvaardbaar. i i ,1 Ook het uitroeien van bepaalde wildsoor- tegengaan van de schade ten stuit op bezwaren. De vraag moet zijn Van de 61 wildsoorten, die wi] in I welke de mogelijkheden zijn om de scha- Nederland onderscheiden, zijn er maar de tot een draagbaar niveau terug te bren- 23 van betekenis voor het bos. Deze gen met behoud van een dragelijke wild soorten kunnen worden ingedeeld in stand, klein wild, schadelijk wild en grofwild. jy UdoflderZOek De heer Eygenraam ging van een aan- .u tal wildsoorten de schade na die zu kun- Andere landen zijn wat betreft het wild- nen aanrichten. Zo plant de Vlaamse gaai onderzoek verder gevorderd. Daar zijn de in de herfst veel eikels die hij in de win- economische betekenis van de wildschade ter lang niet allemaal terugvindt. Daar- aan de bossen en de kosten van de even door kunnen eiken opschieten op plaatsen tueel te nemen maatregelen bekend, zodat waar ze niet worden gewenst. Overigens ze tegen elkaar kunnen worden afgewo- oogst hij ook eikels die hij niet heeft ge- ffen. Omdat de verhoudingen verschillen zaaid. Hij plundert nesten van zangvogels zjjn de resultaten niet zonder meer voor maar prefereert toch muizen. ons land toepasselijk. De schade aan jonge aanplantingen door zicb bepalend tot richtlijnen zeide de konijnen is niet gering. Bunzing, herme- heer Eygenraam, dat bosbeheer en wild- lijn en wezel mogen officieel tot het scha- beheer moeten samenwerken opdat een delijk wild worden gerekend, van bos- harmonische bestrijding van die schadelij- bouw-economisch standpunt bezien zijn ze ke soorten, die in ons land nog natuurlijke nuttig als verdelgers van ratten en mui- vjjancjen hebben, kan worden verkregen, zen. Ook jonge hazen en konijnen zijn van Zo ZOu bij het verhuren van jachtgenot de gading van de bunzing, de hermelijn moeten worden overeengekomen dat de overmeestert ook volwassen exemplaren I bunzing, de hermelijn en de wezel niet van beide soorten. Zangvogels zijn overi- worcjen bejaagd om het volle profijt te gens voor geen van deze drie soorten vei- bunnen trekken van hun jacht op ratten lig. en muizen. De vossen zouden ook moeten De vos is als roofvijand van hazen, ko- worden gespaard, nadat de premie op het nijnen en muizen een goede bondgenoot doden in verband met het gevaar voor van de bosbouwer. Hij is talrijker dan in hondsdolheid zal zijn ingetrokken. In ge- 1940, ondanks de op hem gemaakte jacht vaj van myxomatose onder de konijnen in verband met het dreigende gevaar van zou ^et schieten moeten worden gestaakt hondsdolheid. Er zijn ook punten ten na- I om de zjekte gelegenheid te geven tot een dele van de vos te noemen, want hij is een ZQ s(-erk mogelijke uitbreiding. Dassen en pluimveedief en consument van op de marters zouden moeten worden uitgezet grond broedende vogels. Het wilde zwijn heeft in zoverre een I schadelijke invloed op de ontwikkeling van het bos, dat het onderzaaiïngen met eikels te niet kan doen. Het heeft echter ook nuttige eigenschappen, bij voorbeeld het omzetten van strooisel I waardoor kiembedden voor sparre- en dennezaden ontstaan. In de rubriek Kennemer Kruimels in de krant van donderdag zijn enkele foto's bij vergising niet bij de tekst geplaatst waar zij bij hoorden. De foto van de graafma chine hoorde bij het stukje IJsvries gaat uitbreiden, de tweede foto van boven sloeg I op „winkelpand in wording" en de derde afbeelding had betrekking op de titel Nieuw paviljoen Noordersluis". Wij bie den onze lezers voor deze verwisseling onze verontschuldigingen aan. Bij het beschermen van zeer kwetsba- ding). re culturen tegen hazen- en konijnenvraat zouden bosbeheerder en jachthuurder voor gezamenlijke rekening chemische, techni sche of mechanische wildafweermiddelen moeten toepassen. Edelhert en ree hebben in ons land geen natuurlijke vijanden en dienen te worden gereguleerd op een niveau dat laag ge noeg ligt om te voorkomen dat het voed sel de beperkende factor wordt. Aanleg van wildakkers verhoogt het draagvermo gen van het terrein en vermindert de scha de aan-de bossen. De recreatie vergroot de schade aan de bossen indien deze vrij voor het publiek toegankelijk zijn; wildweiden worden al leen door het wild bezocht als ze onge stoord blijven. Rustgebieden rondom dek- kingsbossen en voederplaatsen zijn nood zakelijk en ze moeten groot genoeg zijn om hierbinnen te kunnen jagen. De heer Eygenraam kwam tot de con clusie dat de betekenis van het wild in het bos tegen de achtergrond van de re creatie positief moet worden genoemd. Een bos bevolkt door wild is voor het publiek aantrekkelijker. De directe ontvangsten uit deze recrea tie, waaronder ook de jacht kan worden gerekend, komen slechts voor een klein deel terecht bij de boseigenaren. De kle dingindustrie, horecabedrijven, garagebe drijven, de rijwielhandel, de wildhandel, de wapenhandel, exploitanten van kam- peergelegenheden enzovoorts profiteren er direct van. De heer Eygenraam meende dat het uitvoerbaar moet zijn de economi sche betekenis in cijfers vast te leggen. Behalve de heer Eygenraam spraken de heer J. Gremmen van het bosbouwproef- station „De Dorschkamp" te Wageningen (over de betekenis van schimmels voor de houtteelt) en dr. A. D. Yoüte van het in stituut voor toegepast biologisch onder zoek in de natuur te Arnhem (over de be tekenis van inSecten voor het bos en de mogelijkheid van hun harmonische bestrij- De snelheid, waarmee zaterdag de kaarten voor de eerste voorstelling van het nieuwe stuk „POTASCH EN PERLEMOER IN CONSERVEN" waren uitverkocht, is voor ons aanleiding geweest te trachten een tweede voor stelling te organiseren. Dit is ons gelukt. Op MAANDAG 9 MAART a.s., 's avonds te 8 uur zal het toneelgezelschap Centraal In de Stadsschouwburg te IJmuiden-Oost een herhaling geven van de nieuwe creatie „POTASCH EN PERLEMOER IN CONSERVEN". Het grote succes van de voorstelling van gisteravond voor een uitverkocht huis, waarborgt ook degenen die nu teleurgesteld moesten worden alsnog een avond van bijzonder amusement. Nadere mededelingen over de kaartverkoop volgen nog. DIRECTIE IJMUIDER COURANT Een huurverhoging van tenminste twin tig percent in 1964 voor alle woningen, dus ook voor de woningen beneden de zo genaamde huurgrenzen waaraan de twee laatste huurverhogingen zijn voorbijge gaan, is noodzakelijk als eerste stap bin nen het kader van het advies van de SER van januari 1961 en met inachtneming van de daarin gestelde uitgangspunten. Dit wordt bepleit door de Nederlandse Bond van Huis- en grondeigenaren in een uitvoerige brief aan de minister van volks huisvesting en bouwnijverheid. Behalve de twintig percent in 1964 zal volgens de bond in het bouwprogramma allereerst ruim baan moeten worden ge maakt voor de ongesubsidieerde woning bouw met herstel van de eigen verant woordelijkheid voor die woningzoekenden, die zich in staat achten deze te dragen. Een bewoner van een woonboot in het Lozingkanaal aan de Zeeburgerdijk te Am- tr in 7. -Afrika sterdam-Oost heeft gistermiddag de schrik I Kei Iv 111 Z-/. 1 Vil liva van zijn leven gekregen. Hij hoorde een h!t1™»m'™IiTSjnnwwSb<S,t I JOHANNESBURG (AP) - Tw« roornj- De man werd niet geraakt. „Dat was bisschop W. P. Whelan over de apartheid, ook niet de bedoeling. Ik deed het voor de in een lange verklaring heeft mgr. Whe- grap" verklaarde een 26-jarige Amster- ian, aartsbisschop van Bloemfontein, dammer zonder beroep, die de schutter te verstaan gegeven dat de rooms-katho- bieek te zijn, aan de politie. Tegen hem lieke kerk in principe niet tegen de apart- is procesverbaal opgemaakt. heid is, maar wel tegen de manier waar- Enkele omwonenden hadden gezegd dat 0p deze soms wordt toegepast. Van kerkel^ke z^de w^er op litie een kijkje ging nemen bekende hij on- van Natal middellijk en overhandigde de politie een verklaard dat het volkomen ver windbuks van zwaar kaliber, waarmee hij ztjn de opvattingen van Whe- volgens zijn zeggen het schot had g l£m als de offjciëie houding van de kerk te beschouwen. Aartsbisschop Owen Mccann. voorzitter van de bisschoppenconferentie, onder schreef de opvatting van mgr. Hurley en wees er op dat de verklaring van mgr. De bloemenveiling „Flora" in Rijns- Whelan niet door de conferentie was uit- burg bestaat vijftig jaar. Ter gelegenheid gegeven. daarvan wordt op dinsdagmiddag 25 fe- rwnria pprl bruari een receptie gehouden in de veiling- De volgende week zal in £ret0"® ^bouwen voltallige bisschoppenconferentie gehouden De tulpen en narcissen die in Rijnsburg worden, waarop, naar verwacht wordt, de ®n directe omgeving in bloei getrokken verklaring van mgr. Whelan besproken worden en de narcissen uit de open grond zal worden, uit de bollenstreek worden via „Flora" verkocht. Meer dan honderd miljoen van Aartsbisschop Whelan heeft zich ini d deze bloemen worden er jaarlijks aange- controverse gemengd door Hc nnarthpid voerd en vinden een bestemming in heel dat hij zijn verklaring over de apartheid Nederland en tot verder over de grenzen, in een persoonlijke hoedanigheid heeft af gelegd. BURGERLIJKE STAND VAN in een vraaggesprek te Bloemfontein zei HEEMSKERK hij de verklaring uitgereikt te hebben in het besef, „dat ik directeur ben van de GEBOREN: Margaretha C. B. dr. van J. pers-, radio- en filmafdeling van het hoofd- M Admiraal en M. Slotemaker; Anna M. bestuur van de conferentie van Zuid-Afri- A. dr. van P. A. Bar1 en J. B. Kerssens; ka's rooms-katholieke bisschoppen, en met Ingeborg A C. M. dr. van A. A. Kaarse- ;n mijn persoonlijke hoedanigheid van maker en A E. M. B. Hoek; Carolina M. aartsbisschop van Bloemfontein". M dr. van W. A. M van Hattem en M. M.nzA varMJ^Mier en Th. N. Reedeker) I twee kapelaans Adrianus J. A. J. zn. van A. J. Koopman en G. G. M. Hendiiks; Richard J. zn. j>e bisschop van Roermond, mgr. P. J. A. van I. J. de Visser en H. Mors; Johann heeft aan twee kapelaans uit M. zn. van J. H. Braun en C. Sperling; Geleea j praats en M. Schleypen. een Petrus H. M. zn. van W. H. Blom en Sjverbod' 0pgeiegd tot publikatie van artike- Leijenaar; Alexander A. I. zn. van A. W. in da„_ of weekbladen zonder vooraf- Slief en A. C. Zonneveld; Marjan dr. van gaande toestemming van de bisschop. J. H. Deiman en G.J. Aalbersberg, Caro- Volgens canon 1386 van het kerkelijk line V. dr. van G. W Kors en E. D. M. wetboek moet iedere priester deze toe- Schmidt; Edwin R. zn van W. Wortel qtemming vragen> maar in het bisdom en J. J. Weiman; Gerardus D M. zn. van Roermond geldt de aarmilling dat de P. Minten en A MdeJong, Anmta erg er van uit mogen gaan dat de I; M dr van H W toestemming is verleend mits zij met hun Put; Johanna F L. M. f'™ndfNe£ „aam ondertekenen. Deze bepaling is nu van der Hulst en A. Mi plbm VOOr de betrokken kapelaans ingetrokken. Fredenkus N zn van N^J. De Linie„ van de hand G Kruse In A. M. van'Huisstede; Johan- deze twee priesters over het celibaat heeft r t p k"nnor en A Koper* I de wrevel van de bisschop gewekt. Hij is T N zn van N de Goede I van mening dat dit onderwerp alleen en C. Neelen: Linda dr. van C. J. Har- intern kan worden behandeld doorPrlfS" meijer en H Hutter. Paul zn. van R. W. ters en leken, die theologisch goed ge- Bijlsma en J. G. Heres. schoold zijn. Een ijsmantel in bizarre vormen geeft de van de visvangst terug kerende Duitse trawlers in deze weken een winters aanzien. Over komende zee en nevel bevriezen op de opbouw. Bij speciale omstandig heden kan dit ijs gevaarlijk worden. Het ijspantser groeit dan in een paar uur zo snel, dat het schip topzwaar wordt. De vissers noemen dit „Zwarte vorst". Zij vrezen deze drei ging. Als er zwarte vorst wordt ge meld gaat de gehele bemanning aan de slag om het ijs van het schip af te kappen. Hun leven kan er mee gemoeid zijn. (Foto Deutsche Fischwerbung) PARIJS (AFP) De internationale quarantaine-commissie van de Wereldge zondheidsorganisatie, heeft vastgesteld dat het aantal gevallen van pokken, cholera en gele koorts In 1963 is toegenomen. Tussen 1 januari en 29 november 1963 heeft men 88.442 gevallen van pokken op de wereld geconstateerd, waarvan 25.554 met dodelijke afloop. In 1962 kregen 73.728 mensen pokken, van wie er 14.737 over leden. De meeste gevallen deden zich in Azië voor. Het vorig jaar echter brach ten vier patiënten de ziekte naar Europa waardoor 141 mensen besmet werden, van wie er elf stierven. De commissie zoekt naar middelen om het internationale in- entingsbewijs zodanig te verbeteren dat de kans op overbrenging van de ziekte naar landen, waar vrijwel geen pokken meer voorkomen, uitgesloten wordt. Ook het aantal gevallen van cholera is vergeleken met 1962 toegenomen. Vooral India en Oost-Pakistan worden door deze ziekte getroffen. In 1963 stierven daar 18.400 mensen aan cholera en in 1962 11.643. Voorts stierven er in 1963 71 mensen aan gele koorts tegen 57 in 1962. De mees te gevallen van deze ziekte deden zich in Latijns-Amerika voor. De pest is echter op de terugtocht. In 1963 werd bij 751 mensen pest geconsta teerd, van wie er 88 stierven. Voor 1962 luidden deze aantallen respectievelijk 1.420 en 171. De bestrijding van deze ziek te had het meeste succes in het centrals deel van Zuid-India. In Vietnam steeg het aantal pestgevallen nog. De Kroon heeft een besluit van de ge meenteraad van Soest vernietigd, waarbij op voorstel van burgemeester en wethou ders de gehele raad met uitzondering van de drie wethouders tot een com missie van bijstand werd geformeerd. Een lid van de V.V.D.-fractie verzocht de Kroon dit raadsbesluit te vernietigen. Een reeks van jaren hebben de raadsleden zo genoemde werkvergaderingen gehouden, die onder de naam commissievergaderin gen plaatsvonden. Om ook urgentiegeld ts kunnen toekennen stelden B. en W. vorig jaar voor de gehele raad tot een commis sie te benoemen. De Kroon heeft dit in strijd met de wet en met het algemeen belang geacht. Elke dag worden op tal van plaatsen langs de Nederlandse kust vissen ge veild. Over het algemeen gaat het nog volgens de oude vertrouwde manier: de kopers verzamelen zich rondom de afslager en geven een voor de leek onhoorbaar sein als ze voor de afgeroepen prijs bereid zijn te kopen. Hier een beeld van de visafslag in Vlissingen. Bij het College voor medisch tuchtrecht in Amsterdam is een klacht ingediend te gen de handelwijze van een arts van de G. G. en G. D. in Amsterdam, die aan de hoofdcommissaris van politie in Amster dam vorig jaar een rapport heeft uitge bracht over de ziekte van een brigadier van de Amsterdamse politie. De brigadier is al ruim twee jaar zenuwziek omdat hij zich een opmerking van zijn chef bijzon der heeft aangetrokken. De brigadier te kende bij het Ambtenarengerecht in Am sterdam beroep aan tegen de beslissing van de hoofdcommissaris, zijn bezoldiging met ingang van 1 juli 1963 tot tweederde terug te brengen. Het Ambtenarengerecht heeft zich vorige week met deze zaak be zig gehouden. Hoewel de behandelende ze nuwarts van de brigadier verklaarde dat diens ziekte is ontstaan tengevolge van de reprimande van zijn chef, rapporteerde de gemeente-arts dat de brigadier niet op pa thologische wijze heeft gereageerd. Reeds tijdens de zitting van het Ambte narengerecht laakte de raadsman van de brigadier deze verklaring omdat de ge meentearts zijn oordeel baseerde op een rapport van de chef van de brigadier. In zijn klacht bij het medisch tuchtcollege stelt de raadsman dat de gemeente-arts het rapport heeft uitgebracht zonder de brigadier te hebben gezien of gesproken, Vanmorgen, tegen het aanbreken van de dag, is de 480ste genietroep uit Schaarsbergen bij' Arnhem in Maria heide gereedgekomen met de ruim 23 meter lange Baileybrug over de provinciale weg. De brug is 4.75 meter hoog en 6 meter breed. De commandant van de 480ste genie troep kreeg donderdagmiddag om kwart over vier opdracht de brug te slaan. Op dat moment beschikte hij echter niet over materiaal en transportmiddelen. Het ma teriaal moest uit Hendrik Ido Ambacht komen. Via Den Haag kreeg de 829ste transportcompagnie in Vught opdracht naar Hendrik Ido Ambacht te gaan. Enke le auto's met geniesoldaten uit Schaars bergen waren daar inmiddels aangekomen om de grote trucks te laden. Donderdag avond om half tien vertrokken de eerste 10-tonners met materialen uit Hendrik Ido Ambacht naar Mariaheide waar zij tegen halftwaalf arriveerden. Intussen was uit Keizersveer een 12-tons kraan van het 462ste pontonnierskorps naar Mariaheide gereden. Om middernacht waren daar 55 De zorg voor het geestelijk en lichamelijk gehandicapte kind is een van de vele opdrachten, waarvoor de maatschappij der gezonden is gesteld, en zeker niet de minst klemmende. Een ieder kent ze, de geestelijk gebrekkige jongens en meisjes, die in het gezin waarin zij leven de grootste aandacht, de meest liefdevolle verzorging vragen en krijgen. In vele, zeer vele gevallen echter is de verzorging in het ouderlijk huis onmogelijk en dient het zwakzinnige kind, dat dikwijls ook lichamelijk sterk gehandicapt is, ter verpleging in een inrichting te worden geplaatst. Er zijn meerdere inrichtingen, die zich de lotsverbetering van deze kinderen ten doel hebben gesteld. De wachtlijsten zijn echter lang, naar schatting wachten ruim 2.500 kinderen op plaatsing. Ook landelijk gezien is dit een zeer groot aantal. Uitbreiding van het aantal moderne verpleeginrichtingen, waar de jong ste wetenschappelijke inzichten en de nieuwste behandelingsmethoden de kin deren ten goede kunnen komen, is dus een eerste eis. De Stichting „De Heygraeff" te Woudenberg, algemene inrichting voor de ver pleging van zowel geestelijk als lichamelijk gehandicapte kinderen, wil aan die eis beantwoorden en heeft een groots opgezet uitbreidingsplan ontwikkeld, waaromtrent de bladen in de IJmond dezer dagen hebben bericht. De hiervoor benodigde omvangrijke financiële middelen zullen moeten worden verkregen, gedeeltelijk door een grote landelijke inzamelingsactie. De ouders van de ver pleegde kinderen hebben in hechte samenwerking besloten voor de verbetering van „De Heygraeff" eigen initiatieven te ontwikkelen. Met instemming van het bestuur der instelling is een actie ingezet met het oogmerk gelden in te zamelen, waarmede de bouw en inrichting van een overdekte speelplaats kan worden gerealiseerd. Meerdere kinderen uit de IJmond worden verpleegd in „De Heygraeff" en voor de inzameling wordt juist door de ouders in Velsen een verheugend grote activiteit ontwikkeld. De komende dagen zullen zij zich ook tot u wenden: met een intekenlijst aan uw hulsdeur of met de rammelende collectebus in de winkelstraten. Laat dan het beroep, dat de geestelijk gehandicapten doen op uw offervaardigheid even min onbeantwoord als het beroep van de lichamelijk gebrekkigen in de gedenk waardige actie „Open het Dorp". Open opnieuw uw hart èn uw beurs en dus voor velen de weg naar meer levensgeluk. H. DE BOER, Wethouder voor de volksgezondheid ff militairen in hoog tempo aan het werken. Om ongeveer twee uur was men zover dat de grote kraan de 23 meter lange over spanning, vijf ton zwaar, naar boven hee*. Een kwartier later rustte de overspan ning al op de pijlers. De Stichting Gemeenschapsbelangen in Mariaheide verschafte de werkers hete soep en een Veghelse cafétariahouder bak te met assistentie van de kok der genie flinke partijen patat. Het bouwen van de trappen naar de brug nam nog zoveel tijd in beslag dat de schoolkinderen vanmorgen nog geen ge bruik van de brug konden maken. Maar bij het uitgaan van de school was alles gereed. De brug bleek een grote attractie voor de kinderen te zijn en ook vele ouders kwamen kijken hoe de genie het oversteekprobleem snel en afdoende had opgelost. Wel wat laat hebben Gedeputeerde Sta ten van Noord-Brabant donderdagmiddag besloten het gedeelte van Mariaheide bij de provincialeweg de aanduiding „be bouwde kom" te geven, waardoor dus op het gedeelte snelweg dat door het dorp loopt, automatisch een maximumsnelheid van 50 kilometer zal gelden. Maar dez® snelheidsbeperking gaat pas in op de da tum, waarop de aanwijzing van Gedepu teerde Staten gepubliceerd wordt in het Provinciaal Blad. Nu Bussum Bussum heeft een soortgelijk probleem als nu in Mariaheide is opgelost. Een actiecomité heeft een telegram gestuurd aan wethouder Dobbelsteen van Mariahei de waarin het hem gelukwenst met al zijn inspanningen en de resultaten daar van voor beveiliging van de drukke ver keersweg voor de jeugd. Het wijst erop dat men in Bussum met hetzelfde pro bleem worstelt. De kinderen uit het dichtbevolkte Bussum-Zuid moeten daar een zeer drukke verkeersweg oversteken om naar het zwembad te komen. WASHINGTON (AP) De Verenigd® Staten staan op het punt zes of zeven Navolanden uit te nodigen marineperso neel te zenden ter bemanning van een Amerikaanse torpedobootjager, waarmede men wel bewijzen, dat een multilateral® kernstrijdmacht een van werkelijkheids zin getuigend voorstel is. Zes landen zijn akkoord gegaan met deelneming aan deze proef. Het zijn Groot- Brittannië, West-Duitsland, Italië, Grie kenland, Turkije en Nederland. De Neder landers hebben donderdag hun toestem ming gegeven. Behalve deze zes heeft België voorbereidende besprekingen ge voerd in Parijs en Washington. België zou inmiddels hebben besloten niet mee te doen. Benoeming burgemeesters. Tot bur gemeester van Almkerk is benoemd mr. L. A. van Splunder te Koudekerke. Tot burgemeester van de gemeente Heeze is benoemd A. M. C. M. van Agt te Geldrop.

IJmuider Courant | 1964 | | pagina 6