Potasch en Perlemoer... nu in conserven ÏNKA (H)OORAPPARATEM Pat Mat verspeelde zijn kleine kans op titel vrijwel geheel VELO A. R. de BOER Nieuwe commandant Marine hospitaal benoemd Bolbloemen-show in Santpoort Zaanstreek Noord daalt klasse af Havenberichten a jg If r -1 WERELD «001 WEER OF STORM 1 I" Uitspraken HAARLEMSE RECHTBANK VRIJDAG 21 FEBRUARI 1964 7 Speciale voorstelling voor IJmuider Courant en tóch THUIS 100% SERVICE „Looft Den Heer" geeft uitvoering van „Matthaus Passion" -• DE CEDER AUDIUM PHILIPS SIEMENS IN IJMUIDEN GEVESTIGD KENNEMERLAAN 92 TELEFOON 5072 Vier lammetjes In de sneeuw PRjPlIl CONSTANT - verlovingsringen Medische verzorging tijdens het weekeinde Maak uw geld rentegevend Stichting Nutsspaarbank In het verre verleden hebben de heren M. Glasz en L. Klein eens een zogenaamd Jiddisch" blijspel geschreven, waarvan de beide turbulente compagnons Potasch en Perlemoer ook in Nederland door diverse bekende acteurs werden gespeeld. Zoals Jan Musch, Cor Ruys en Louis de Bree. Enige jaren na de tweede wereldoorlog wenste ook Johan Kaart zijn geluk eens met dit stuk te beproeven voor zijn ongesubsidieerd gezelschap en in een enigszins gemoderniseerde bewerking werden deze opvoeringen dank zij hem en Johan Boskamp in de titelrollen zulk een onverwacht groot succes, dat de klucht jaren lang repertoire hield. Zij maakten de namen Potasch en Perlemoer bij het uitgaand publiek tot een begrip voor onbezorgd plezier, zodat andere schrijvers zich hebben gehaast voor deze vermaarde figuur nieuwe kluchtige situaties te bedenken, toen het oorspronkelijke stuk dan eindelijk was uitgespeeld. Als ik de tel niet ben kwijt geraakt, werden dit achtereenvolgens: P. en P. met vakantie, P. en P en de pekinees, P. en P. in textiel en als laatste P. en P. in conserven. Een serie welke zelfs niet werd onderbroken, toen Johan Kaart het toneel voor de musical ver wisselde en hij door Jan Blaaser moest worden vervangen. Dit laatstgenoemde stuk werd donder dagavond in de Velsense Stadsschouwburg opgevoerd onder auspiciën van de direc tie van de „IJmuider Courant", waarvan de lezers voor een tot de laatste plaats bezette zaal hadden gezorgd. Namens de directie sprak de heer D. A. J. Spek een kort begroetingswoord waarbij hij zich met deze grote belangstelling uiteraard bij zonder ingenomen toonde. Spreker maak te daarbij tevens bekend dat zoveel le zers teleurgesteld moesten worden, dat reeds is besloten de voorstelling op maan dag 9 maart te herhalen. DEZE NIEUWE KLUCHT heeft als to neelstuk geen enkele betekenis, omdat er van een intrige nauwelijks sprake is en de drie bedrijven voornamelijk zijn ge vuld met een aaneenschakeling van tafe relen, waarin de beide hoofdpersonen el kaar voortdurend koeioneren en in de ha ren zitten. Het kan ook moeilijk anders wanneer men weet, dat Potasch en Per lemoer hun compagnonschap hebben ver broken, om hun handel in textiel (Perle moer) en conserven (Potasch) zelfstandig voort te zetten, waarbij zij echter geza menlijk op één kantoorverdieping zijn aangewezen. Zelfs de telefoon en de be diende moeten zij samen delen. Geen won der dat 't gekrakeel niet van de lucht is en het publiek daardoor van de ene lachbui in de andere tuimelt. IN DERGELIJKE SITUATIES voelt Jo han Boskamp zich als de spreekwoordelij ke vis in he* water en hij speelde Potasch als een sympathieke druktemaker met al le vermakelijke routine, welke hij gedu rende ongeveer vijftien jaar in deze rol wist te verzamelen. Vandaar dat Jan Blaa ser als zijn rivaal Perlemoer zich vooral met zijn accent wel eens moest forceren om hem bij te houden, maar het dient gezegd dat hij Boskamp de gehele avond kranig partij heeft gegeven. Naast hen moesten de overige spelers nadrukkelijk met het tweede plan genoegen nemen, of schoon Wim de Meyer voor zijn steile Hummelman eveneens menig lachsalvo mocht incasseren. Ria Schmitz speelde voorts een "ermakelijk-pinnige Rosie Pot asch en Johan Sirag zijn mallotige oom Stein geheel in de kluchtspelstijl. Carletta Met PHILIPS TELEVISIE gezellige avonden Ook voor het allerlaatste sportnieuws PHILIPS-DEALER Trompstraat 68 - Telefoon 5108 Tot commandant van het Marine-hospi taal in Overveen is benoemd kapitein-lui tenant ter zee arts N. Jul sing. Dokter Julsing is sinds 1946 officier van gezond heid bij de Koninklijk» Marine. Hij zal dokter C. Mets uit Santpoort opvolgen die benoemd zal worden tot Chef Geneeskun dige Dienst Zeemacht. Dokter N. Julsing is momenteel werk zaam in Den Haag op het bureau van de Geneeskundige Dienst Zeemacht onder leiding van dokter T. A. de Haan, de hui dige Chef Geneeskundige Dienst Zeemacht. Deze was tot 1960 commandant van het Marine-hospitaal in Overveen. Dokter Julsing, die 49 jaar oud is, heeft zich ge specialiseerd in longziekten. Hij is de vijf de commandant van het hospitaal. Zijn voorganger dokter Mets is vier jaar com mandant van het hospitaal geweest. De christelijke oratoriumvereniging „Looft Den Heer" geeft donderdag 12 maart, des avonds om half acht in de hervormde kerk aan de Kanaalstraat een uitvoering van J. Bachs „Matthaus Passion". Hiervoor zingt Arjan Blanken de evangelist en Herman Schey de Chris tuspartij. De andere solisten zijn Annette de la Bije, sopraan; Martha van Kerkhoff, alt; Reinier Schweppe, tenor; Max van Egmond, bas; Jaap Spigt, clavecimbel; Jan Hesmerg, viool; Pieter Odé en Jan Tames fluit; Jacques Moolenijzer, hobo d'amore en Eduard Biele en Harry Ru bens, violoncel. Voorts wordt medewer king verleend door het Noordhollands Phil- harmonisch Orkest en een jongenskoor, het geheel onder leiding van Willem Wie- cehahn. Banting en Piet Hendriks voltooiden de bezetting van de met veel bijval en ge lach onthaalde voorstelling waarbij de da mes aan het slot nog een bloemenhulde werd aangeboden. Ongetwijfeld kunnen dit gezelschap ook voor 9 maart een volle zaal en veel succes in het vooruitzicht worden gesteld. Jan van Dam ff PLANETENWEG 68 - Telefoon 8107 CEDERSTR 31 - Tel. 5610 - IJm.-O. ZWIJNDRECHT^T-GOUDAIJMUIDEN if r -A, 1S7 Ai - tttff -1 sja r5 ij In de Uilenboom aan de Santpoortse Hoofdstraat wordt op 28 februari een bol- bloemenshow geopend, georganiseerd door de afdeling Velsen van de Koninklijke Algemene Vereniging voor Bloembollen cultuur de Tuinbouwstudieclub, de Land en Tuinbouwbond en de r.-k. Plattelands jongeren. Van de inzenders zullen er zeven be roepskwekers en 60 amateurs zijn. Er zullen ruim 400 inzendingen zijn. Men kan de tulpen, narcissen en hyacinten zien op: vrijdagavond 28 februari van acht uur 's avonds tot 11 uur; zaterdag 29 februari van 10 uur v.m. tot 10 uur n.m.; zondag 1 maart eveneens van 10 v.m. tot 10 n.m. en maandag 2 maart van tien uur 's morgens tot acht uur 's avonds. De toegang is vrij. In de overgangsklasse van de Noord- hollandse schaakcompetitie kwam het Beverwijkse Pat Mat op bezoek bij de reserves van het IJmuider Kijk Uit. Bij een overwinning zou Pat Mat nog de theoretische kans op het kampioenschap behouden- Dit zou het geval zijn geweest wanneer de inmiddels tot ZVz2'/2 opge lopen stand van Kijk Uit op Heemstede in een overwinning voor Heemstede zou IJmuiden (C i t y). Nu wordt van vrijdag af in het City Theater het witte doek de gehele week vrijgehouden voor de vertoningen van Bert Haanstra's onvolpre zen „Alleman", voor welke unieke film de miljoenste bezoeker reeds veertien dagen geleden werd ge registreerd. Zoals be kend geeft Haanstra met deze film een onthullend kijkje op het Nederlandse volk, welke milde spot mo gelijk werd gemaakt met een „verborgen camera". „Alleman" getuigt van zoveel humor en ironie van zijn vervaardiger, dat het onmogelijk is deze film te vergelijken met de opgelegde sensatie van „Mondo Cane". Dus van gan ser harte aanbevolen voor Iedereen, opdat de slagzin „Allemaal naar Alleman" ook voor IJmuiden niet vergeefs zal zijn ge lanceerd. Wie avon tuur en sensatie zoekt kan dan beter zon dagmiddag Rory Calhoun even in „Bloedige zonsondergang" gaan bekijken, waarin be roepsmoordenaars, revolvers en woest ge weld het volle pond worden gegeven. (Stadsschouw burg). De beginlet ters in de titel „De dodenlijst van A.M." staan voor Adrian Messenger, een ro- -nansehrijver die bij het opstellen van zijn oorlogsmemoires tot de ontdekking komt, dat van zijn makkers uit een Birmees ge vangenkamp de mees ten vroegtijdig in Engeland zijn gestor ven; meestal naar aanleiding van een toevallig ongeluk. Zijn vage argwaan die door deze ongewone gang van zaken is op geroepen, brengt hem ertoe zijn vriend An thony Getryn, een voormalig lid van de Britse Geheime Dienst een volledige lijst met namen van zijn kampvrienden te overhandigen met het verzoek na te gaan, of zij nog in leven zijn en zo niet, op welke wijze ze zijn gestorven. Terwijl Getryn nog met dit onderzoek bezig is, komt ook Messenger om het leven door een bomexplosie in het vliegtuig waarmee hij reist en dit versterkt de detective in zijn vermoeden, dat hier kwaad opzet in het spel is en een massamoordenaar, om welke reden dan ook bezig is systematisch de groep mensen uit de weg te ruimen wier namen voorkomen op de lijst van Mes senger. WIE IS DE MOORDENAAR en wat is zijn motief?, zijn de vragen waarmee de film van John Huston het publiek twee uur lang bezighoudt. Men zal ongetwijfeld geboeid de vreemde en vaak verrassende gebeurtenissen volgen, die oorspronkelijk door Philip MacDonald in zijn roman „The list of Adrian Messenger" zijn beschreven en vervolgens door Anthony Veiller tot een filmscript werden bewerkt. Wel zal men daarbij ontdekken dat de intrige tamelijk gecompliceerd is geworden, hetgeen Huston heeft ondervangen door enige jachtpartijen in de film op te nemen, die vol beweging zijn en hem de gelegenheid boden met zijn camera ook buiten de studiodecors te ko men. Aldus werd het geheel boeiend ge noeg om de bezoeker over de afloop volop dag „de stortvloed van griezeligheid" kan ondergaan, die door de importeur in het vooruitzicht wordt gesteld. VERVOLGENS DRAAIT dinsdag en woensdag de oorlogsfilm „Verloren hel den", dat zich afspeelt bij een Frans stadje waar de geallieerden op het punt staan door de Duitse linies te breken. Teneinde de operatie te bespoedigen dient een toe- voerweg naar het Duitse front onbruik baar te worden gemaakt en majoor Bell neemt die taak op zich met een compagnie weerspannige soldaten, die wegens deser tie, lafheid of dronkenschap op een vonnis van de krijgsraad wachten. Hoe deze ge vaarlijke expeditie verloopt valt dan in deze film te bekijken, die oorspronkelijk „Tarnished heroes" als titel heeft meege kregen. ZONDAGMIDDAG Buster Crabbe en John Smith in de zoveelste indianenfilm „In handen der roodhuiden", zaterdagnacht voorafgegaan door ,,'s Nachts langs de trottoirs", welke film zich afspeelt in de rose buurten van Marseille. Het is het boeiende verhaal van de strijd tussen een priester en de onderwereld, met als inzet het lot van een aantal jonge meisjes, dat in handen van profiteurs is gevallen. (W. B. Theater). Zoals gewoonlijk staat het filmprogramma van dit theater weer geheel in het teken van de sensatie, waarmee vrijdag en zaterdag door José Ferrer en Trevor Howard in „Operatie Kajak" een aanvang wordt gemaakt. Zon dag en maandag doet Glenn Ford er met „De vloek van de prairie" nog een lustig schepje op, ofschoon Randolph Scott zich onderwijl zondagmiddag in „Vuurgevecht in de bergpas" evenmin onbetuigd heeft gelaten. worden omgezet. In dat geval zouden Heemstede, Kijk Uit en Pat Mat gelijk door de finish zijn gekomen. Pat Mat heeft zijn kans echter vrijwel verspeeld. Het staat weliswaar met 34 voor op Kjjk Uit 2, maar meer dan een gelijkspel lijkt niet waarschijnlijk. De beslissing aangaande de degradatie viel in de wedstrijd SchaaklustZaan streek Noord. De schakers uit Krommenie behaalden in Andijk wel een verdienste lijk gelijkspel, maar door dit resultaat kwam Schaaklust in veiligheid en keert Zaanstreek Noord terug naar de eerste klasse. In deze eerste klasse staat het kam pioenschap met de daaraan verbonden promotie in groep A voor Castricum na de zege op MSC (Den Helder) vrijwel vast. In de B-afdeling is de spanning op haar toppunt gekomen. Opvallend was de enor me zege (82) van Santpoort op de scha kers uit Aalsmeer. Een belangrijke triomf voor Kroone c.s. die het degradatiegevaar praktisch hebben afgewend. Een andere onverwachte gebeurtenis in deze groep was het fraaie optreden van het Beverwijkse Weenink tegen één van de grote kanshebbers, Het Oosten 2. De Haarlemmers kregen een warme ont vangst van Stet c.s. en hebben lange tijd op verlies gestaan. Een gelukkige omme keer aan één van de borden deed de hoop in de Oosten-harten herleven. Bij de stand 21 voor Weenink moest worden afge broken. Het zal ons niet verbazen als de ontmoeting in een gelijkspel zal eindigen. Als men dan nog weet dat VHS 2 zich aan de laatste strohalm heeft vastgeklampt middels een 5'/2iVz zege, dan is het duidelijk dat de laatste wedstrijden Bloe- mendaalHet Oosten 2, WeeninkVHS 2 en AalsmeerRolland van groot belang zijn. De stand luidt namelijk (Weenink Het Oosten 2 op 55 getaxeerd): 1. Bloemendaal 2. Het Oosten 2 3. Santpoort 4. Weenink 5. Aalsmeer 6. Rolland 7. VHS 2 0 9 291/2—20'/2 0 8 27 V2—2214 3 5 30 y2—29' 2 2 4 23 y2—26 y2 2 4 22 —28 3 3 24 —26 3 3 23 —27 De laagst eindigende ploeg zal degra deren. Nummer voorlaatst zal met num mer voorlaatst uit groep A moeten spelen om uit te maken welke ploeg eveneens naar de tweede klasse zal afdalen. In de lagere afdelingen haalden enkele Bert Haanstra, die met zijn ontwape nende humor in „Alleman" bij het Nederlandse bioscooppubliek precies in de roos heeft geschoten. (City, IJmuiden en huxor, Beverwijk.) 'THE LIST OF ADRIAN MESSENGER Scène uit de thriller „De dodenlijst van A.M." (Stadsschouwburg, Velsen) in spanning te houden, plus over de identi teit van de zwaar vermomde acteurs, die zich pas aan het slot bekendmaken als Tony Curtis, Kirk Douglas, Burt Lancas ter, Robert Michum en Frank Sinatra. Deze film draait alleen zaterdag en zondag en wanneer dan zondagmiddag de klucht „Op glad ijs" is vertoond met de twee be kende filmkomieken Bud Abbott en Lou Costello is de filmkoek voor deze week in dit theater weer op. Beverwijk (L u x o r). Ook in Beverwijk blijkt men voorlopig op „Alleman" nog niet te zijn uitgekeken, zodat deze film hier de derde vertoningsweek tegemoet gaat. Voorlopig weer tot en met woensdagavond, met als enige onderbreking voor zondagmiddag de romantische avonturenfilm „Hannibal". (Kennemer Theater). Drie ver halen van Edgar Allan Poe hebben het ma teriaal geleverd voor de rilfilm „Tales of terror", waar medewerking aan wordt ver leend door t nder anderen Peter Lorre, Ba sil Rathbone en Vincent Price. Regisseur Roger Corman heeft niets nagelaten om de kijkers de stuipen op het lijf te jagen, zodat men van vrijdag tot en met maan- Ook in het winterseizoen is een wandeling langs het IJMUIDER STRAND en op de in aanbouw zijnde nieuwe pier een boeiende vrijetijdsbesteding. Een bezoek aan één der vier verwarmde STRANDPAVILJOENS is daarbij een gezellige onderbreking. Ruime parkeergelegenheid. De Haarlemse rechtbank heeft vanmor gen vonnis gewezen in een groot aantal verkeerszaken. EEN 32-jarige bedrijfsleider uit Heem stede werd vrijgesproken van het hem ten laste gelegde rijden onder invloed, waar voor de officier van Justitie drie weken hechtenis en vijf jaar ontzegging uit de rijbevoegdheid had geëist. In juni 1963 had de Heemstedenaar des nachts op de boulevard in Zandvoort een Duitse badgast aangereden, die onver wacht uit het duister opdoemend de weg was overgestoken. De Duitser was ter plaatse overleden. De Heemstedenaar had in de loop van de avond negen glazen bier gedronken. De officier had vrijspraak gevraagd voor het roekeloos rijden, dat hij in de eerste plaats ten laste had gelegd. EEN 26-jarige chauffeur uit Amstelveen, die op de kruising SchipholwegSloter- weg in de Haarlemmermeer een dodelijke aanrijding had veroorzaakt met een hem tegemoetkomende bromfietser, werd we gens roekeloos rijden veroordeeld tot 200 gulden boete en zes maanden voorwaar delijke ontzegging van de rijbevoegdheid. EEN 25-jarige consulent uit Amster dam, die op rijksweg 4 zonder aanwijsbare oorzaak tegen een voor hem rijdende auto was gereden, waardoor beide wagens en kele malen waren gekanteld en de in zittenden van de andere auto ernstige verwondingen hadden opgelopen, werd veroordeeld tot zes weken gevangenis straf, waarvan drie voorwaardelijk, en twee jaar intrekking van het rijbewijs. Tegen hem was drie maanden gevangenis straf en drie jaar ontzegging van de rij bevoegdheid geëist. EEN 66-jarige IJmuidenaar, die op de Zeeweg in Velsen met zijn auto een tegemoetkomende bromfietser had aan gereden, waardoor deze nu nog met kruk ken loopt, werd wegens roekeloosheid ver oordeeld tot 250 boete en zes maanden ntrekking van het rijbewijs. EEN 29-jarige koopman uit Haarlem, lie op de zebra op de Rijksstraatweg in Iaarlem ter hoogte van de Vergierdeweg met zijn auto een overstekende school jongen had aangereden, werd vrijgespro ken. Ter zitting had de verdachte aan gevoerd, dat de jongen op het trottoir bij de zebra stond te spelen en onver wacht de straat was overgestoken. Een getuige betwistte dit; hij vond bovendien dat de automobilist te hard had gereden. Donderdag kwamen in IJmuiden aan: Sura van Gent, voor IJmuiden; Niobe, Saen; Rhein- land, Antwerpen; Asphalion, Glasgow; Alexan der Matrosov, Riga; Argonaut, Aberdeen, voor IJmuiden; Ubbergen, Klaipeda; Iris, Antwerpen; Lingestroom, Rouaan; Groote Kerk, Hamburg: Vechtstroom Londen; Werner Meyburg, Dagen- ham; Marie. Uddevalla; Wedlooper, Hamina; Amstelland, Hamburg; Lingeborg, Aberdeen, voor IJmuiden; Blanc Pignon, Braville; Lapwing, Lon den, voor IJmuiden; Helicon, Rotterdam; Spree, Hull; Imke, Hamburg; Pial, Par; Jason, Parbo; Rijnstroom, Hull; Noorderkroon, Neath; Merak, Limerick, voor IJmuiden; Paul Meier, Goole; Ute, Britonferry; Jonan, Teignemouth. Donderdag vertrokken uit IJmuiden; Tank fjord naar Antwerpen; Herm, Kopenhagen; Lies, Kalmar; Maloja, Rotterdam; Marcella, Antwer pen; Ruhr, Hamburg; Eva, Nordenham, van Vel sen; Areas, Hamburg; Bornrif Londen, walsma- terlaal van IJmuiden; Zielona Goera, Glasgow; Transoceanica Silvia, Usguld; Minos, Rotterdam; Marlies, Drammen; Nova, Rotterdam; Irbitles, Leningrad; Ganymedes, Rotterdam; Valiant, Har- lingen; Staffan, Rotterdam; Deborah, Rotterdam; Martha Ahrens Rotterdam Hongkong Exporter, Le Havre; King Fisher, Harlingen; Vima Dagen ham; Harma, Halmstad, kunstmest van IJmui den; Beyla, Hamburg. Vrijdag kwamen in IJmuiden aan: Annie G. van Bridlington; Jans, Londen; Maas, Rotterdam; Cyprian Coast, Sunderland; Wexford, Boston; Borkumriff, Swansea; Margrit Angelika, Gran gemouth. Vrijdag vertrokken uit IJmuiden: Alfonson Terceira naar Glasgow; Unden, Gothenburg; An- tiparos, Santos; Cöte du Nord, Duinkerken. (Indien achter de scheepsnaam en de haven van herkomst of bestemming geen nadere aan duiding volgt, betekent dit dat het schip van of naar Amsterdam is gegaan). Met half ontsloten oogjes en warm tegen elkaar gedrukt liggen sinds woensdagmiddag vier donzige lam metjes in het schuurtje van de fami lie Abrahams aan de Meerweg in Bennebroek. Woensdagochtend vond mevrouw Abrahams op haar tocht over het land twee verkleumde en bibberige hoopjes in de sneeuw. Ze wikkelde de beestjes in een deken en gaf ze met behulp van een zuigfles wat verse koemelk te drinken. In de middag wierp, eveneens geheel on verwacht, een tweede schaap van de familie twee jongen, maa* nu op het erf. „Ik dacht eerst dat ze 't niet zou den halen", vertelde mevrouw Abra hams, „maar nu, in de warmte, zijn ze al weer aardig bijgetrokken." De familie was pas sinds oktober in het bezit van de beide schapen. ALLE MODELLEN LANGE NIEUWSTRAAT 413 - TELEF. 6321 ploegen nog eens goed uit. Heemstede 3 in de derde klasse D met een 82 zege op Hoofddorp 2. In de vierde klasse B kwam Driehuis 2 na de 73 overwinning op Castricum 4 weer dicht achter de leidende ploegen. Het Oosten 6 had in 4C geen medelijden met Hoofddorp 3 ge tuige de 100 uitslag. HWP 3 deed het met 82 iets bescheidener op Aalsmeer 4. Overgangsklasse, Kijk UitHeemstede: 8. WoltersMuusze 0-1. Totaal 3'/s-21/« voorlopig. Kijk Uit 2Pat Mat: 1. Lan- serZwart afg.; 2. Wij dogenSuiker re mise, 3. Van NieuwenhuizenZoontjes af gebroken; 4. Van PeltBoer 0-1; 5. Hei- denreichBannenberg remise; 6. A. van MaanenHart 1-0; 7. Langedijk jr.Huy- gen 0-1; 8. De HaasZwemstra 1-0; 9. Fr. van MaanenSlings 0-1; 10. Van Nie- kerkenWulms afgebr. Totaal 3-4 voor lopig. Eerste klasse, afdeling A: MSCCastri cum 4-6, OppositieKTV 4-5 voorlopig; afdeling B: BloemendaalAalsmeer 5-5, SantpoortAalsmeer 8-2, VHS 2Rolland 51/2-41/2, weeninkHet Oosten 2 2-1 voor lopig. Derde klasse, afdeling A: Oppositie 3Schoorl 4'/2-5y2; afdeling B: Witte Paard 2Purmerend 2 5^-4y2; afdeling D: Heemstede 3Hoofddorp 2 8-2. Vierde klasse, afdeling B: Driehuis 2Castricum 4 1-3; afdeling C: HWP 3—Aalsmeer 4 8-2. Het Oosten 6Hoofddorp 3 10-0. IJMUIDEN Artsen: R. J. Hauer, Genestetlaan 4, Driehuis, tel. 4203; P. Brouwer, Kon, Wilhelminakade 79, tel. 4507; H. Bel, Mercuriusstraat 4, tel. 5675. Apotheek: Apotheek Pleyler, Planeten- weg 52. Wijkverpleging: voor IJmuiden, IJmui- den-Oost en IJmuiden-West: zuster A. V. Enklaar, Burg. Rambonnetlaan 19, IJmuiden, tel. 02550-8163; zuster Zw. Kuiper, J. P. Coenstraat 145, IJmuiden, tel. 02550-6504; voor Santpoort-Noord, Santpoort-Zuid en IJmuiden-Oost: zus ter G. Kolkman, Brederodestraat no. 2, Haarlem, tel. 02500-62044; voor Velsen- Noord, Velsen-Zuid en Driehuis: zuster A. de Ruyter, Hagelingerweg 175, Sant poort, tel. 02560-6054. Verloskundigen: Mevrouw M. Bakker, Snelliusstraat 53, tel. 5053; mejuffrouw E. W. Engelhardt, Moerbergplantsoen 154, tel. 7949; mejuffrouw A. C. van Saase, Rijnstraat 92, tel. 8969. Tandartsendienst voor Velsen, Bever wijk en Heemskerk: J. L. Henne- man, Akerendamlaan 23, Beverwijk, tel. 02510-3830. SANTPOORT Arts: D. Mansholt, Vinkenbaan no. 23, Santpoort-Station, tel. 8320. Apotheken: Apotheek Krijnen, Ekster straat 100, Haarlem-Noord, tel. 02500- 51959; Bloemendaalse Apotheek, Bloe- mendaalsestraatweg 85, Bloemendaal, tel. 02500-57903. BEVERWIJK Artsen: Van zaterdagmiddag 12 uur tot zondagmorgen 9 uur: J. H. M. Rolink, Duinvlietstraat 8, Velsen, tel. 02510- 3745; zondag van 9 tot 24 uur: A. Ver burg, Prinsessenlaan 5, Beverwijk, tel. 02510-5551. Tandartsendienst: Voor Velsen, Bever wijk en Heemskerk: J. L. Henneman, Akerendamlaan 23, Beverwijk, telefoon 02510-3830. Apotheek: Zondag- en nachtdienst voor de komende week: Apotheek H. van der Kolk, Zeestraat 27, tel. 02510-3820. in de gemeente Velsen

IJmuider Courant | 1964 | | pagina 7