Scherz drukte Teegelaar naar II?. vrij nederige positie De club is sterker dan het individu 's Middags boekte hij nog een zege op Van Hassel Gesprek leidde tot verzoening Nederlands record Jaap Hoorneman De opstellingen Anja Lepoutre niet in finale SPORT TIJDENS WEEKEIND"; In tien draverijen is 15.500 gulden te verdienen ZATERDAG 22 FEBRUARI 1964 11 Nederlandse selectieploeg hockey verloor in indoortoernooi Scholte en Wijnen Semi-profs Van Steenbergen-Faggin wonnen in Milaan 99 Simpel Juiste vorm T oekomst BETAALD VOETBAL WA TERPOLO Vanavond Flamingo's tegen U.S.-ploeg Teegelaar is niet op de schouders ge gaan, daarvoor zijn de Nederlanders te nuchter. Maar uit de talloze schouder klopjes en de stevige handdrukken bleek toch hoezeer hij door een schitterende winstpartij op Van Hassel in het Europees kampioenschap bandstoten in Den Helder de harten van de toeschouwers had ver overd. De Rotterdammer was na zijn laat ste en beslissende carambole wit wegge trokken als reactie op de enorme span ning op deze ontmoeting, maar kwam on der dit grote enthousiasme weer snel tot zijn normale joviale en sportieve houding. Gelukkig glimlachend nam hij de geluk wensen in ontvangst, terwijl in een hoek je van de zaal de nu praktisch kansloos geworden Van Hassel nerveus zijn keu in het foudraal borg. Eén der eersten, die op Teegelaar was toegestormd was De Kleine, die het Ne- landse succes vrijdagmiddag compleet had gemaakt door een minder moeilijke, maar toch zeer verdienstelijke overwinning op Eiter, zodat de twee Nederlanders nog volop in de running bleven en zelfs als de voornaamste concurrenten van Ceulemans beschouwd mogen worden. Want terwijl later in de middag de Bel gische titelhouder op magnifieke wijze in 20 beurten de Italiaan Oddo versloeg, leed een door hevige oorpijnen gekwelde en daardoor vermoeid spelende Scherz zijn eerste nederlaag. Voor dit huzarenstukje zorgde de wisselvallige Spanjaard Bru- feau. Het ziet er toch wel naar uit, dat de fysiek geteisterde Scherz een minder gro te rol zal gaan spelen dan men hem had toegedacht. Weliswaar heeft hij van zijn eerste vier partijen er drie gewonnen en ls hij theoretisch ook nog kanshebber, maar de Oostenrijker heeft tot nog toe alleen de zwakkere broeders uit het ge zelschap tegenover zich gehad. Terug echter naar de ontmoeting Van Hassel-Teegelaar die zo'n verrassend en enerverend verloop had. Het begin was voor de Nederlandse kampioen weinig hoopvol geweest. Van Hassel speelde weer grandioos en had door o.m. een serie van 36 in negen beurten 84 caramboles verzameld. Teegelaar had daar tegenover slechts 18 punten in 8 beurten kunnen stellen. In zijn negende beurt echter scoorde Teegelaar een serie van 27, de inleiding tot een groots herstel, dat twee beurten later met een gedurfd en tech nisch op vaak heel hoog peil gespeelde serie van 41 een feit werd. Van Hassel, die tot deze beurt minzaam lachjes had rondgestrooid, was aangesla gen, maar nog niet verslagen. Sterk ca rambolerend, en het carotte niet verge tend, vocht de Belg terug en liep met series van 22 en 12 weer van de Neder landse kampioen weg, wiens positie na 23 beurten weer hopeloos leek: 151-119- Er was echter een groot verschil tussen Van Hassel en Teegelaar en dat zou later de beslissing geven. In tegenstelling tot de Belg, die over het gehele biljart de ca ramboles bijeen graaide, bleef Teegelaar in deze voor hem zo precaire periode con sequent op serie spelen. Hij liet zich niet tot het kick and rush van Van Hassel verleiden en de beloning bleef niet uit. Want terwijl Van Hassel steeds nerveu zer ging caramboleren en daardoor steeds gemakkelijker ballen miste, begon Teege laar aan zijn achterstand te knabbelen. In de 31ste beurt kwam de revanche van de Rotterdammer met een serie van 24, waardoor de Belg op slag de leiding kwijt was: 164-176. Het slot van de partij was ontstellend spannend. Teegelaar gaf zijn kleine voorsprong niet meer prijs en toen Van Hassel, die inmiddels op 186 was ge komen, in de 40ste beurt een gemakkelijk balletje liet liggen scoorde Teegelaar be heerst de hem ontbrekende 200ste caram bole. De Kleine, die door de nederlaag van Scherz dankzij een beter gemiddelde naar de tweede plaats klom, had in de eerste helft van zijn partij tegen Eiter bijzonder sterk gespeeld, ruim boven het Neder lands record partij gemiddelde van Van Oosterhout (8.82). In elf beurten had de Kampenaar de eerste 100 punten bijeen, maar hij dacht niet aan het record. Zijn De Nederlandse hockey-selectieploeg, die vrijdag deelnam aan een drielanden-indoor hockeytoernooi in Essen, heeft geen suc cessen kunnen boeken. De Nederlandse ploeg verloor met 3-10 van West-Duitsland, met 5-6 van België en met eveneens 5-6 van de Westduitse jeugdploeg. West-Duits- land A won het toernooi. Tegen het Westduitse team werden de Nederlandse doelpunten gescoord door Groeneveld (2) en Van Rooyen. Tegen de Westduitse jeugd scoorden Overdijking (2) Van Rooyen, Groeneveld en Bolman. In de ontmoeting Nederland-België kwamen de Nederlandse treffers op naam van Van Buchem, Bolman (2) en Overdijking (2). grootste zorg gold Eiter, die met ruim 6 spelend uitstekend tegenstand bood en door een eventuele grote serie zelf nog gevaarlijk kon worden. Daarom begon De Kleine voorzichtig te verdedigen en dat bracht zijn gemiddelde een stuk omlaag. Toen de afstand tot Eiter groot genoeg was geworden, was De Kleine uit cadans en finishte pas in de 43ste beurt. Op de vreugde kwam echter al snel een doffe domper, toen vrijdagavond Teege laar door Scherz in 40 beurten (151-200) werd geklopt en dus evenals Van Hassel eventuele kampioensaspiraties wel kon afschrijven. Van de 50-jarige Rotterdam mer had het gevecht tegen Van Hassel teveel gevergd. Hij was nog niet hersteld van de vermoeienissen die een dergelijk inspannende partij veroorzaakt en speelde van het begin af tegen Scherz besluiteloos en slap. Scherz, met geneesmiddelen opgelapt, greep deze kans ook zijn laatste met beide handen aan. Ook zijn spel miste de overtuiging, maar hij scoorde tenminste en liet af en toe een ruim opgezette serie los, waardoor hij langzaam maar zeker van Teegelaar wegliep. Toen de Nederlandse kampioen, die bovendien weinig gelukkig speelde, eindelijk met een serie van 21 nog wat liet zien was het al te laat. Scherz stond namelijk al op 190 en finishte vier beurten later. De Kleine werd nu de Nederlandse vlag- dirager - door een ruime zege (200-123) op Rudolph, die na 15 beurten nog de leiding had gehad (63-85). Met een serie van 30 herstelde De Kleine echter het evenwicht en dat was teveel voor de Duitser. Rudolph begon weer te knoeien, maar gaf wel vaak moeilijk spel weg. Desondanks scoorde De Kleine regelmatig (ondermeer series van 22 en 20) en besloot de partij met een serie van 11 in de 40ste beurt. Bert Teegelaar Ceulemans behield ongeslagen de leiding na een sensationele partij teigen Brufau, die met series van 14, 17, 33 en 16 na 22 beurten voor een verrassing scheen te gaan zorgen. De Spanjaard leidde toen immers met 140-95. Maar Ceulemans was zichzelf niet geweest, als hij niet nog bijtijds het antwoord had gevonden Dat kwam in de vorm van series van 34, 12, 33 en nogmaals 12 en toen was Brufau weer nergens. De uitslagen van de partijen van de vijfde ronde: Van Hassel 186 40 36 4,65 Teegelaar 200 40 41 5, De Kleine200 34 29 5,88 Eiter 116 34 19 3,41 Oddo 61 20 10 3,05 Ceulemans 200 20 38 10,00 Scherz 149 43 17 3,46 Brufau 200 43 26 4,65 De uitslagen van de zesde ronde waren: Teegelaar 151 40 21 3,77 Scherz 200 40 25 5,00 Oddo 108 53 13 2,03 Eiter 200 53 16 3,77 De Kleine 200 40 30 5,00 Rudolph 123 40 24 3,07 Brufau 166 32 33 5,18 Ceulemans 200 32 34 6,25 De stand na drie dagen luidt: 1. Ceulemans 5 10 7,40 2. De Kleine 5 8 5,10 3. Scherz 5 8 4,86 4. Van Hassel 5 6 4,67 5. Teegelaar 5 6 4,50 6. Brufau 6 4 4,06 7. Rudolph 5 2 3,05 8. Eiter 6 2 3,20 9. Oddo 6 2 2,78 Het bestuur van de Kon. Ned. Biljart bond heeft in een communiqué bekend gemaakt dat het een ernstig onderhoud heeft gehad met de spelers Scholte en Wijnen over de controverse die omstreeks half januari tussen hen beiden is ontstaan en welke zich mede tengevolge van pu- blikaties in de pers heeft ontwikkeld tot de climax tijdens het kampioenschap in Vlaardingen. Beide spelers betreuren 't met het bondsbestuur dat van weerszijden en kele mogelijkheden om de moeilijkheden bijtijds op te lossen zijn verzuimd. De heer Wijnen betreurt in het bijzonder zijn houding bij de finalepartij en de prijs uitreiking in Vlaardingen. Het bondsbe stuur kan tot zijn vreugde meedelen, dat het gesprek geleid heeft tot de verzoening van beide spelers. Het voegt hieraan toe dat er op dit ogenblik naar zijn mening en naar die van de heer Wijnen geen aanlei ding bestaat om aan te dringen op medische keuring van een der ere-klassespelers. In kader: Liston snauwt.... Tijdens nationale langebaanwedstrijden in Deventer heeft de 30-jarige Jaap Hoor neman (Brummen) vrijdag een nieuw Nederlands record schaatsenrijden op zijn naam gebracht. Hij won de 3.000 meter in 4.58.0, hetgeen een verbetering van 2.1 se conde betekent van het oude record dat op naam staat van Chris Meeuwisse met een tijd van 5.00.1. Vorige week had Sybold de Vries al een recordtijd gemaakt op deze afstand, maar deze prestatie kon niet wor den erkend. In een hernieuwde poging onder de tijd van Meeuwisse te blijven, kwam De Vries in zijn rit tegen Hoorneman ten val, maar de laatste ging zo hard door dat hij de nieuwe recordhouder werd. Lourens werd eerste in het algemeen klassement. De uitslagen luiden: 500 meter: 1 Wes ter (Eemewoude) en Lourens (Zutfen) beiden 44.0; 3 Klaas Renes (Nieuwpoort) 44.2; 1.000 meter: 1. Lourens 1.31.2; 2. Wester, Hulst (Elburg) en Meijering (Am- hem) allen 1.31.8; 3.000 meter: 1. Hoome- man 4.58.0; 2. Meijering 5.02.8; 3. Wester 5.03.7; eindklassement: 1. Lourens 140.500 punten; 2. Wester 140.517; 3. Meijering 145.467. Bij de dames won Ans Schut (Apel doorn) de wedstrijd over de 500 en 1.000 meter, op welke afstanden zij respectieve lijk tweede en eerste werd met 52.7 en 1.45.8. De 500 meter werd gewonnen door Wil van Dijk (Kampen) met 52.6 sec. Alle nationale titelwedstrijden hard rijden op de schaats - zowel dames, heren als junioren zullen op 7 en 8 maart in Deventer worden gehouden. Haarlem (uit tegen 't Gooi): Van 't Kruys; Duwel en Maas; Boom, Berendregt en Clavan; Vreeken, Peijs, Jaski, Bons en Jonker. RCH (thuis tegen Hilversum): Van de Meeren; Wullems en Honout; Nanai, Koning en Euwes; Doesselaar. Dahrs, Engelsma, Maslo en Meijer. EDO (thuis tegen PEC): Amama; Dissel - köter en Koene; Nijman, Berends en Wiertz; Van Beekum Van Busscho ten, Krooder, Jonker en Peters. Telstar (uit tegen Enschedese Boys): Stuy; Van Kampen en Pirovano; Hen- driksen, Kort en Brom; Farenhorst, Daniëls, Immers, Van Wooning en Dikstaal. Anja Lepoutre heeft zich vrijdag niet kunnen plaatsen voor de finale van de Duitse indoortenniskampioenschappen. Het Groningse meisje verloor na harde strijd in de laatste set met 3-6, 6-3, 3-6 van de Britse Carol Rosser. De andere halve fi nale tussen Trudy Groenman en Christine Truman wordt woensdag gespeeld. Tot de laatste vier van het heren enkel spel drongen naast Wilson (G.B.) en Pre- secki (Y.sl.) die zich donderdag reeds plaatsen ook door de beide Fransen Beust en Leclercq. Beust versloeg de Belg De Gronckel met 7-5, 11-9 en Leclercq won met 6-2, 6-0 van zijn landgenoot Contet. In het dames dubbelspel kwalificeerden Anja Lepoutre en Trudy Groenman zich voor de halve finales door een zege met 6-1, 6-0 op de Noorse combinatie Unni Smith-Liv Paldan. De Nederlands-Joegoslavische formatie in het gemengd dubbelspel: Betty Stoeve- Presecki verloor in de kwartfinales met 2-6, 3-6 van Christine Truman-Drobny (G.B.). De zesdaagse van Milaan werd vrijdag avond laat gewonnen door het Belgisch- Italiaanse koppel Van Steenbergen/Faggin voor Terruzzi/Post (It/Ned.), Pfenninger/ Lykke (Zwits./Denem.) en Bugdahl/Renz (Duitsland). Van Steenbergen heeft zijn persoonlijk record aan zesdaagse-zeges gebracht op 33. Hij staat nu derde op de ranglijst aller tijden achter de Canadees Willie Peden (36) en de Duitser Gustav Killian (34). De einduitslag van de zesdaagse was: 1. Van Steenbergen-Faggin (Belg.-It.) 481 pnt.; 2. Terruzzi-Post (It.-Ned.) 429 pnt.; 3. Pfenninger-Lykke (Zwits.-Denem.) 349 pnt.; 4. Bugdahl-Renz (Did.) 195 pnt. Op drie ronden: 5. Roggiendorf-Rudolph (Did.) 211 pnt. „De club is sterker dan het indivi du". Met die woorden vatte de heer H. A. Solieveld, voorzitter van DWS, dat sinds zondag het hoogst op de voet balladder staat, het complex van re denen samen, waarom de Amsterdamse ploeg zo'n succes heeft. „Als iets goed gaat zie je duidelijker het waarom, dan wanneer iets niet draait. Dat we nu met DWS crescendo gaan wijt ik aan: A. een hecht bestuursteam, B. een krachtige trainer, C. eenheid in de con tracten, D. een goede selectie van het spelersmateriaal en E. last not least de wil bij iedereen om er het allerbeste van te maken". „Natuurlijk was het deels bluf, toen ik na de wedstrijd op 26 december 1962 die we in de eerste divisie van Veen- dam op eigen veld verloren, tegen ieder een zei: We zijn binnen een jaar terug in de ere-divisie. Maar niet helemaal. Ik durfde het ook te zeggen omdat ik bij iedereen en vooral bij de spelers en trainer de wil proefde, de veerkracht om tot betere resultaten te komen. In sep tember van dat jaar nam ik de voor zittershamer op, na lang aarzelen. Ik ben vele jaren voordien donateur van DWS geweest, maar nooit een speler of lid". „In mijn bestuur zitten mensen, die twintig tot dertig jaar het wel en wee van de vereniging hebben meegemaakt. Wat in dat bestuur echter ontbrak en is dat niet met vele verenigingen zo, die uit het amateurisme naar het be taald voetbal zijn overgestapt was de koele zakelijkheid, de nuchtere rede nering. Lieve mensen, betaald voetbal is zaken doen. Waar of niet. Die laatste uitroep werd gericht aan de heer A. Luikinga, secretaris, die hef tig knikt en zegt: „Dat hebben we de laatste twee jaar geleerd. De heer Solle- veld", en nu richt hij zich tot mij, „weet weinig van de bestuursperikelen voor zijn tijd. Het heeft geen nut oude koeien uit de sloot te halen. Maar in de eerste plaats ontbrak het ons aan een krachtige figuur, een leider in het bestuur. In de tweede plaats was er geen hecht ver band tussen bestuur en trainer, verder liepen er spelers bij ons rond die zich moeilijk in het geheel konden schui ven, een moeilijkheid die in feite werd aangewakkerd door het verschil in con tracten voor de spelers. We werkten toen met A, B en C-contracten". „Dat is volgens mij volkomen ver keerd, wil men een team, een eenheid vormen", neemt voorzitter Solleveld het gesprek weer over. „Dat was na mijn ambtsaanvaarding het eerste waar ik een eind aan maakte. Iedere speler kreeg precies hetzelfde contract bij het begin van het seizoen onder zijn neus. Iedere speler werd persoonlijk meegedeeld, dat hij op enkele uitzonderingen na geen extra-premies hoefde te verwachten. Die uitzonderingen zijn, dat zij iets extra's krijgen als zij halverwege de competitie bij de eerste vier of zelfs kampioen zijn. Verder hebben wij een doelpun- tenpremie Het hele team krijgt een be paald bedragje voor elk doelpunt dat zij in een wedstrijd meer gemaakt hebben dan de tegenstanders. Zag u afgelopen De gezichten van de glunderen. Hoe kan DWS-leiders V.l.n.r. secretaris A. Luikinga. trai- het anders. ner Leslie Talbot en voorzitter H. A. Solleveld. zondag hoe DWS na de rust tegen PSV doorging, hoe zij vochten voor dat twee de doelpunt? Voor de rest doen wij niets bijzonders. Daardoor weten de spelers en het bestuur precies waar ze aan toe zijn". „Het is in feite allemaal zo simpel, als je het zo hoort", valt secretaris Lui kinga weer in, „maar doe het maar eens. Krijg een hele club maar eens zo ver dat ze alle oude gewoontes over boord gooit, nieuwe regels aanvaardt en daar vertrouwen in krijgt en van ganser harte meewerkt. Wat dat betreft is het moeilijker een goede zaak goed te hou den, dan een failliete zaak op te bou wen", probeert H. A. Solleveld de hem toegezwaaide lof te verkleinen. „Iedereen weet dat het met DWS in het begin van het vorige seizoen niet best was. Uit de ere-divisie gewipt en zonder uitzicht. In dergelijke omstandigheden leer je sup porters onderscheiden, leer je dat alleen een hecht bestuursteam de zaak kan red den. We zijn de wederopbouw van DWS begonnen door eerst een vaste lijn van werken uit te stippelen en daarna van week tot week uit te voeren, wat we ons hadden voorgenomen. We struikel den in die eerste maanden van het vorig seizoen diverse keren, maar stonden steeds wilskrachtiger weer op". „Na dat dieptepunt op 26 december 1962 geloofden nog maar weinigen in het herstel. Het bestuur wel. Wij hadden ver trouwen omdat we voelden dat we het vertrouwen van de spelers kregen, dat de trainer het vertrouwen van de spe lers had, dat de trainer vertrouwen in het bestuur had, dat er kort gezegd een heid groeide. De vorstperiode heeft ons toen de rust gegeven om tot een nieuwe start te komen. Na die periode speel den we 17 maart onze eerste wedstrijd tegen Enschedese Boys uit, die we won nen. Van dat moment af haalden we uit vijftien wedstrijden 29 punten, speelden alleen tegen Velox gelijk, werden kam pioen met vijf punten voorsprong en pro moveerden." „Terug in de ere-divisie leek het of we even verblind waren door het succes, hebben we even moeten zoeken naar de „goede tred" zoals een wielrenner dat noemt. We hadden spelers verkocht, die we graag kwijt wilden zijn. We hadden nieuwe aankopen gedaan met als toppers Daan Schrijvers van NAC en Frans Geurtsen van Velox. We hadden een wa penschouw gehouden, wisten dat we met het ons beschikbare materiaal van 28 contractspelers, van wie de meesten erg jong zijn, met redelijke kansen in de ere-divisie zouden kunnen spelen." „Het enige probleem was toen nog de beste, de juiste vorm van het elftal te vinden. We begonnen met twee overwin ningen op Heracles en Feyenoord. Voor al dat laatste was hoopgevend, omdat voor zover ik weet Feyenoord dit sei zoen op eigen veld nog niet door een tweede ploeg verslagen is, maar daarna kwamen enkele nederlagen die aantoon den dat we de juiste opstelling nog niet gevonden hadden. Na de wedstrijd tegen NAC wijzigden trainer Leslie Talbot en oud-doelman, nu bestuurslid Frans Rich ter het elftal drastisch. Spil Herman Nies- sen, die zeven jaar die plaats in het eerste team bezet had moest het veld ruimen voor Schrijvers, die zich niet al leen ontpopte tot een goede stopper, maar ook tot aanvoerder met gezag. Geurtsen verhuisde van de midvoor- naar de rechtsbuitenplaats en Temming werd centervoor. In de volgende wedstrijd te gen ADO, alweer in december, bleek dat dit de goede greep was. Weer zijn we bezig met een reeks zonder nederlagen. Tot nu toe hebben we in acht achter eenvolgende wedstrijden waarvan een bekerduel vijftien punten vergaard, al leen speelden we gelijk thuis tegen Volendam." Na de verdiende zege op PSV zagen we het DWS-bestuur en trainer Talbot in de Eindhovense bestuurskamer, waar ze moeilijk een houding konden vinden, moeilijk omdat ze het uit wilden schreeu wen van geluk, dat van hun gezichten straalde. „Ja," beaamt voorzitter Solle veld, „het was voor ons moeilijk te ver werken dat we het sterke PSV hadden verslagen alleen door beter voetbal en grotere inzet, door wilskracht. Ik hou voor de spelers elke vrijdagavond en vlak voor de wedstrijd een speech, waar in ik onomwonden van ze vraag, eis: volledige inzet. Om een stopwoord van onze trainer te gebruiken, je moet niet voetballen als een „zak hout" maar als kerels. Toon dat je karakter hebt. Stroop je mouwen op... heb ik ze voor die wed strijd tegen PSV gezegd. Is het dan zo verbazingwekkend dat je wilt schreeu wen van plezier als je jongens stuk voor stuk karakter getoond hebben? Is dat niet het mooiste wat je samen beleven kunt?" „Er roepen mij intussen al teveel men sen over kampioen worden. We hebben nog zo'n stuk of 11 wedstrijden voor de boeg, wedstrijden waarin van alles ge beuren kan. Ik zou een slecht voorzitter zijn als ik niet hoopte dat we het hoog ste zouden bereiken. Enigszins positief over praten durf ik niet, wil ik niet. Daarvoor is de weg nog veel te lang en veel te moeilijk." „Maar stel dat DWS kampioen wordt, dringen wij aan. „Wat dan...?" „Dan zou ik niet weten hoe ik dat ver werken moet. Denk je eens in, twee jaar voorzitter en in die twee jaar uit de eerste divisie naar de landstitel...! Aan de andere kant zal ik me dan heel snel realiseren dat het derde jaar voor mij dan een heel moeilijk jaar zal worden. Vanzelfsprekend is het een hele eer je land te vertegenwoordigen in de Europa bekerstrijd, maar aan de andere kant zal het een grotere opgave zijn om je positie in de landelijke competitie te consolideren. Wat dat betreft blijf ik za kenman: van die competitie moeten wij het hebben." „Ik neem dan onherroepelijk PSV als voorbeeld... Maar laten we daar verder alsjeblieft over zwijgen. Zondag wacht ons thuis de wedstrijd tegen MW. Daar aan te denken is reëler. Te hopen dat we tegen de Maastrichtenaren onze ze gereeks kunnen voortzetten, lijkt me min der uitdagend. Tot nu toe zijn we heel blij met wat we bereikt hebben, eenheid in het bestuur, hechte band tussen be stuur en trainer, vertrouwen tussen trai ner en spelers, onderlinge vriendschap van de spelers. Met al die dingen moet het succes naar je toekomen..." Jan Dassen Als er zondag wordt gespeeld op de vel den van de clubs in het betaalde voetbal dan zullen de terreinomstandigheden verre van ideaal zijn. En dat houdt in gezien vorige gelegenheden dat er wel eens een aantal bijzonder verrassende resultaten tevoorschijn kan komen. Niettemin, voor RCH, dat in het Heemsteedse Sportpark tegen Hilversum uitkomt, kunnen wij niet anders dan een overwinning in het ver schiet zien. Haarlem speelt uit tegen 't Gooi en zal tegen deze club van vrijwel gelijke kracht waarschijnlijk wel een ge lijkspel behalen. EDO tenslotte gaat in het Noorder Sportpark in Haarlem vrij zeker weer een nederlaag tegemoet. De standen zijn op het ogenblik als volgt: SHS 20 27 Alkmaar 20 36 Sittardia 20 26 Zwartemeer 19 27 Volewijckers 20 25 RCH 20 27 Velox 20 25 HVC 20 22 Excelsior 20 25 Tubantia 20 21 Telstar 20 24 Heerenveen 20 21 Elinkwijk 20 24 PEC 20 19 Eindhoven 20 22 Leeuwarden 20 19 Willem II 20 21 't Gooi 20 19 DHC 20 20 KFC 20 18 RBC 20 18 Zwolse Boys 20 18 Ensch. Boys 20 15 Haarlem 19 17 Veendam 19 14 Hilversum 20 17 VVV 20 13 Be Quick 20 15 Fortuna (VI.) 20 12 ZFC 20 11 BW 19 7 EDO 20 11 Om acht uur vanavond opent in het Sportfondsenbad in Haarlem de meisjes wedstrijd NVA -Haarlem het wekelijks waterpoloprogramma. De Gouwe uit Wad- dinxveen komt voor de beker in het strijdperk tegen HVGB, waarna de dames van DWR met VZV uit Velsen tegen el kaar spelen. Hillegom bindt de strijd aan met HPC 4, waarna in de laatste wed strijd Njord uitkomt tegen de reserves van HVGB. Met tien draverijen en ruim 15.500 gul den aan prijzen wordt de tweede helft van de wintermeeting zondagmiddag voortge zet, een wintermeeting, die mede dank zij de gunstige weersomstandigheden hard op weg is alle records te slaan. Een prachtig internationaal nummer zal zijn aantrek kingskracht niet missen, temeer daar hier op nog het bijzonder populaire triospel ge speeld kan worden. De crack Midas G is opnieuw favoriet, doch hij zal voor zijn tweede zege een stel nieuwe concurrenten moeten overwinnen, waartoe Yankee Maid en X Hanover in de eerste plaats moeten worden gerekend. Outsider is stal Hollandia met Le Volcen en K Unique. De amateurs gaan voor hun winterkam pioenschap aan het zevende onderdeel be ginnen. Een volkomen open nummer, waarin Zwalper S uit zes starts nimmer ongeplaatst het vertrouwen geniet bo ven trainingsgenoot Art Erebus en de Haarlemse favoriet Adios K. Outsider is Xandover. Een derdeklasse-koers is de Espresso- prijs, waarin Zahir B na een korte rust zijn succesvolle carrière kan voortzetten met een nieuwe zege, waartegen Windy Hanover en Auerhen S weinig zullen kun nen uitrichten. In grote vorm is eveneens Zigeunerko ning, die wederom kan winnen van A Reine Kinley en Zora W, onder het toe ziend oog van Atie v. d. Lente. Een tweede zege kan stal Leeuwenkamp boeken met Baronesse Hollo, die haar gunstige plaats in de autostartkoers kan benutten door Angelo Spencer en Avond valk S naar de plaatsen te verwijzen De onregelmatige Alie Belwin kan verrassen. Na drie achtereenvolgende derde plaat sen kan Youki Axkit thans het zoet der overwinning proeven door IJssel en Yoga Hollandia achter zich te houden, tenzij Zingly Sister in oude vorm om de hoek komt kijken. Wagenaar kan zich hiervoor reeds een moreel ruggesteuntje verschaf fen door met Boy van Quick de oud ste zoon van Quicksilver S zijn tweede zege te gaan boeken. Briggetta Norton lijkt de zwaarste concurrent, Astrid is de outsider. Na vele vergeefse pogingen zal Blauwe Druif het zondag dan toch kunnen doen, daar B Roi Kinley en Bretteur P tot nu toe evenmin grootse verrichtingen op hun naam hebben. Ook Barbarossa zal in het vijfde nummer kunnen zegevieren over Boyke Hollandia en Bajadère. Tenslotte kan Arminius de middag beginnen met een eerste plaats, zij het onder ernstige be dreiging van Amora Guy en Beauty Scotch. Vanavond speelt de Haarlemse eredivisie club Flamingo's tegen de Amsterdamse studentenploeg U.S. Deze wedstrijd is in de plaats gekomen voor de ontmoeting met landskampioen Landlust, die een speler moest afstaan aan het Nederlands jeugd- team. Voor Flamingo's betekent de ont moeting tegen U.S. waarschijnlijk na een spannende ontmoeting twee winstpunten. De HOC-heren spelen tegen het zwakke Midland en zullen het puntentotaal kun nen opvijzelen Vrijdagavond heeft degradatiekandidaat Antilopen een vergeefse poging gedaan om het door de afwezigheid van Jetty Sie- benl' t verzwakte Westerkwartier een nederlaag te bezorgen. Hoewel de Amster damse topscoorster een bruiloft prefereer de boven basketbal bleek Westerkwartier slechts in de eerste helft moeite te hebben met Antilopen. Het scoreverloop was: An tilopenWesterkwartier: 7-1, 11-12, 15-17 (rust), 24-24, 31-35, 33-45. 37-50 (einde). Topscoorsters waren voor Antilopen: Truus Biesbrouck (6-16), voor Westerkwar- tier: Ida de Vries (4-9) en T'nv Hekkers (4-11). De overige uitslagen Tuiden- Dames: White Stars 3—HOC 4 9-29, HOC 2—HOC 3 15-19. Heren: LisseAntilopen 3 33-24, RapiditasAntilopen 4 0-2 (regl.), HCK Typhoons 2 50-36.

IJmuider Courant | 1964 | | pagina 11