Op elke volwassene is er in ons land een tweewieler AGENDA en „gezondheid Plan voor drive-in-baan met automatische slip in Assen HUMPIETUMPIE (Vw IPOLLE, PELLI EN PINGO VEZENO \fh Vrijdag opening van expositie Regering spreekt zich spoedig uit over dagbladpers POTTElfS^fc, UNIA Nog geen beslissing over de taak der marechaussee Minder zonnig Mevrouw Kennedy dankt koningin Juliana Man bedreigde vrouw met een pistool Vijf doden in het verkeer ZATERDAG 22 FEBRUARI 1964 RAI-voorzitter S. Schootstra Kerkelijk nieuws Haarlem V elsen-IJmuiden Beverwijk Jonge mannen kladderden leuze „Weg met Franco" 'V V Internationaal wegvervoer en de wegenbelasting 1 HeeFr hem öeteeMD en ZEK6R V6R66TEM T6RU6TE 8REN66Ni VERZEKERT ZIEKENHUISKOSTEN s 5 *6 Be „Ondanks de steeds toenemende moto risering blijft Nederland het meest uitge sproken tweewielerland ter wereld," heeft de heer S. Schootstra, algemeen voorzit ter van de RAI, gisteren opgemerkt tij dens een persconferentie naar aanleiding van de komende RAI tweewielertentoon- stelling. De heer Schootstra verklaarde dat er in ons land volgens' de laatste gegevens ruim zes miljoen fietsen, ruim anderhalf mil joen bromfietsen en ruim honderdvijftig duizend scooters en motorrijwielen in om loop zijn. Op iedere volwassen Nederlan der is er dus een al dan niet gemotori seerde tweewieler voorhanden. In ons land worden jaarlijks 550.000 fiet sen verkocht, een aantal dat gelijk is aan de Nederlandse produktie (import en •xport zijn nagenoeg gelijk). De jaarver koop van brommers bedraagt ongeveer tweehonderdduizend stuks, voor het groot ste deel afkomstig van Nederlandse pro ducenten. Men rekent erop dat in 1970 in ons land 1,9 miljoen bromfietsen zullen rondrijden. In de motor- en scooterbranche gaan de zaken naar de mening van de heer Schootstra nog niet naar wens: in ons land werden het vorig jaar slechts achtduizend scooters verkocht. De komende (48e) RAI-tentoonstelling wordt gehouden van 28 februari tot en met 7 maart. De ruim honderdtwintig exposanten nemen de 22.500 vierkante me ter tellende oppervlakte van de Europa zuid en westhal in beslag. De geëxposeer de merken zijn afkomstig uit twaalf lan den. Een bijzondere attractie zullen de vouw fietsen vormen: de RAI heeft negentien verschillende typen uit Nederland, Enge land, Frankrijk, Italië en Japan bijeenge bracht. Ned. Herv. Kerk Beroepen te Beverwijk (toez.) L. W. Blok te Ellewoutsdijk te Giessendam-Neder- hardinxveld G. J. Jansen te Benschop te Schamegoutum S. Brandsma te Veghel. Aangenomen naar Leiden (vac. M. Otte- vanigier) L. Kievit te Putten. c Stadsschouwburg, vandaag 20 u.: De Nederlandsche Comedie met „Op hoop van zegen" van Herman Heijermans. M.m.v. Mini Boesnach, Hetty Verhoogt, Johan Fiolet, Hans Boswinkel, Lex Schoorel, e.v.a. Zondag 20 u.: De Nederlandsche Comedie met „De dans van de reiger" van Hugo Claus. M.m.v. Ellen Vogel, Mien Duymaer van Twist, Therèse Stein- metz, Ton Lutz, Paul Cammermans e.v.a. Maandag 20 u.: Toneelgroep Theater met „Spooksonate" van August Strindberg. M.m.v. Jacqueline Rooyaards-Sandberg, Mia Goossen, Nienke Sikkema, Hans Tie- meijer, Jacques Snoek, Ton Lensink e.v.a. Gevolgd door „Schuldeisers" van August Strindberg. M.m.v. Mia Goossen, Eric v. d. Donk en Ton Lensink. Minerva-Theater, maandag 20.15 uur: Liederenavond door Rohtraud Hansmann, (sopraan) en Henk Bijvanck (piano). (Heemsteedse Kunstkring). BIOSCOPEN Cinema, 14, 19 en 21.15 u. en zondag ook 16.15 u.: „Alleman", a.l. Frans Hals, 19 en 21.15 u. en zondag ook 14 en 16.30 u.: „Het moordende testament", 14 j. Lido, 14, 19 en 21.15 u. en zondag ook 16.15 u.: „Het eiland der verleiding", 18 j. Vandaag 23.30 u.: „Meisjes die verdwij nen", 18 j. Zondag 11 u.: „The flute and the arrow", a.l. Luxor, 14, 19 en 21.15 u. en zondag ook 16.15 u.: „Eddy in de olie", 14 j. Minerva, vandaag 14.30 en zondag 14 en 16.15 u.: „De duurstee man van het leger", a.l. 19 en 21.15 u.: „Scotland Yard neemt de uitdaging aan", 14 j. Maandag geen filmvoorstellingen. Rembrandt, 14, 19 en 21.15 u. en zondag ook 16.15 u.: „Ich bin auch nur einde Frau", 14 j. Zondag 11 u.: „Nepal troon der Goden", a.l. Roxy, vandaag 14.30, 19 en 21.15 u. en zondag 14, 16.15, 19 en 21.15 u.: „In Ma rokko loert de dood", 14 j. Van maandag af 14.30, 19 en 21.15 u.: „De zondares", 18 j. Studio, vandaag 14.15, 19 en 21.15 u. en zondag 14, 16.15, 19 en 21.15 u.: „L'amour vingt ans", 18 j. Zondag 11 u.: „Lords of the forest", a.l. Monopole (Zandvoort), 20 u.: „Eddy in topvorm", 14 j. Zondag 14.30 u.: „De schat der vuuraanbidders", a.l. Van maandag tot en met woensdag geen filmvoorstel lingen. TENTOONSTELLIN GEN Frans Halsmuseum (Gr. Heiligland 62) Werken uit de Haarlemse school van de 16de tot en met de 19de eeuw. Dagelijks geopend van 10-17 uur en zon- en feest dagen van 13-17 uur. Renaissance-zaal- „Perzische miniaturen". „In 't Goede Uur" (Korte Houtstraat Nieuwe Kerksplein) Tentoonstelling van tekeningen van Hans Mulder Dagelijks geopend van 10-18 uur en van 20-24 uur. Tot 29 februari 's Zaterdags en zondags van 10-18 uur en van 20-21 uur. Dagelijks grammofoonplatenconcert van 21-22 uur Hsydri Vishal (Grote Markt): Tentoonstelling „Hedendaagse Engelse typografie en boe ken" Tot 8 maart. Dagelijks van 10-17 u en 's zondags van 13-17 u Kunstcentrum „De Ark" (Nieuw Heilig land 1-3)Tentoonstelling „5 tot 500". Dagelijks geopend van 10-20 uur Klassiek grammofoonplatenconcert van 20-23 30 u. Woonhuis Van Looy (ingang KI Hout weg 103): Geopend donderdags van 10- 12,30 en van 13.30-17 u. Zon- en feestdagen van 14-17 uur. Teylers Museum (Spaame 16) Tentoon ■telling van tekeningen van de Hollandse. Italiaanse en Franse school uit de 16de tot en met de 19de eeuw. Dagelijks, behalve maandag, geopend van 11—15 uur en de eerste zondag van de maand van 1315 u. Kunstzaal „Barteljoris" (Barteljorisstraat 82) tekeningen en etsen van Jos Jansen en Joop van Meel. Geopend op maandag van 13-18 en dinsdag tot en met zaterdag van 9-18 u. Tot en met 29 februari. Bisschoppelijk Museum (Jansstraat 79) Oude religieuze kunst, schilderijen mid deleeuwse beeldhouwwerken, handschrif ten en kunstnijverheid Dagelijks (be halve maandag) geopend van 10 tot 12.30 en van 13.30 tot 17 uur. Zon- en feestdagen van 14 tot 17 uur. DIVERSEN Café-chantant „Adam en Eva", Raam- vest. Cabaret ,,'t Is Zonde", door Frans en Fiet Koster. Carry Tesfen, Cees van I Ooyen en Enrico Neckheim (piano). Dage lijks geopend (behalve maandag) van 20 u. af Cabaret van 21-23 15 uur Waag-Taveerne: Iedere vrijdag, zater dag en zondag van 20-1 u. het programma „Wiedewagen" van Coby Schreijer en Ronnie Potsdammer. (Zie verder „Uitgaan in Haarlem" in de krant van vrijdag 21 februari). ZATERDAG 22 FEBRUARI City, 19 en 21.15 u.: Bert Haanstra's „Alleman". Stadsschouwburg, 20 u.: „De dodenlijst van A. M." Gebouw Snelliusstraat 41, 20 u.: Dans avond „Criterion" met muziek van „The Flintstones". Gymnasium „Paulinum", Driehuis, 19.45 u.: Interscholaire Jeugduitvoering. Expositiezaal, Heidestraat, 14 tot 17 u.: Tentoonstelling „Felison". Pieter Vermeulenmuseum, Cult. Cen trum, dagelijks (behalve zondag): 9.30 tot 12 en 14 tot 16.30 u. ZONDAG 23 FEBRUARI City, 14-30 u.: „Bloedige zonsondergang' 19 en 21.15 u.: „Alleman". Stadsschouwburg, 15 u.: „Op glad ijs"; 20 u.: „De dodenlijst van A. M." Velser bad, 14 u.: Jeugdkampioenschap pen zwemmen. „De Meerpaal", Velsen-Noord, 20 u.: Dansavond Instuif Velsen/Beverwijk met „The Fire Flies". MAANDAG 24 FEBRUARI City, 20 u.: „Alleman". Stadsschouwburg, geen bioscoopvoorstel ling. Patronaatsgebouw, Willemsbeekweg, 20 u.: Haarlems Artiesten Gezelschap treedt op voor Velsense bejaarden. Gem. Openbare leeszaal en bibliotheek, Plein 1945: 14.30 tot 17.30 en 19 tot 21.30 u.; filiaal Velsen-Noord: 14 tot 17 u.; filiaal Santpoort: 14 tot 17 en 19 tot 21 u. R.K./Openbare leeszaal en bibliotheek, Willemsbeekweg 96: 14.30 tot 17.30 en 19 tot 21 u.; parochiezaal Venusstraat: 15 tot 18 en 19 tot 21 u.; Jozefhuis, Velsen-N.: 14 tot 17 en 19 tot 21 u.; filiaal Santpoort: 14 tot 17 en 19 tot 21 u. ZATERDAG 22 FEBRUARI Kennemer Theater, 19 en 21.15 uur: „Tales of Terror"; 23.30 uur: ,,'s Nachts langs de trottoirs''. Luxor Theater, 19 en 21.15 uur: „Alle man". (Derde week) W.B. Theater, 20 uur: „Operatie Kajak". De regering zal binnenkort haar stand punt inzake de nota over de huidige posi tie van de dagbladpers in ons land aan de Tweede Kamer kenbaar maken. Ze zal daarbij de verschillende desiderata, die in nota zijn opgenomen, behandelen. De nota over de positie van de dagblad pers is aan de regering aangeboden door de vereniging De Nederlandse Dagbladpers en door het Nederlands genootschap van hoofdredacteuren. Nog niet bekend is of het regerings standpunt zal worden vastgelegd in een nota dan wel op een andere manier aan de Kamer zal worden voorgelegd. Een en ander is meegedeeld door de minister-president, de heer Marijnen, in antwoord op schriftelijke vragen van het Tweede-Kamerlid de heer Vondeling (P.v.d.A.). In de afgelopen nacht is op de zijmuur van het koninklijk paleis aan de Paleis straat en op de schutting rond de Neder landse Bank in aanbouw op het Frederiks- plein met grote letters „Weg met Franco" gekladderd. De politie heeft de kladderaars, drie jongemannen van omstreeks twintig jaar, aangehouden en proces-verbaal tegen hen opgemaakt. Zij verklaarden geen lid te zijn van enige politieke organisatie en louter uit baldadigheid te hebben gehandeld. m NATUURZUIVER jfeff OPWEKKEND VERKWIKKEN® Ingenieur Doyer heeft een plan uitge werkt om op een terrein bij het TT-circuit bij Assen een drive-in slipbaan te maken met automatische slipveroorzakende ap paraten. De N.V. Doyer en Hauser in As sen heeft het gemeentebestuur van Assen verzocht een terrein beschikbaar te stellen voor deze slipschool, die volgens de heer Doyer de eerste in zijn soort ter wereld Is. De baan is kruisingvrij en krijgt een lengte van enige honderden meters. De vorm is ovaal met één ingedrukte kant. Over de automaten deelde de heer Doyer mee, dat het een simpele zaak is. „Je rijdt met je wagen over een drempel, die con tact maakt. Achter de drempel ligt een slipstrook, die naar links of rechts schiet en de voorwielen of de achterwielen mee neemt. Behalve stroken zijn er in de weg ook apparaten in de vorm van draaiende schij ven en rechte en schroefvormig draaiende ZONDAG 23 FEBRUARI Kennemer Theater, 14.30 uur: „In han den der Roodhuiden"; 16.30, 19 en 21.15 uur: „Tales of Terror". Luxor Theater, 14.30 uur: „Hannibal' 16.30, 19 en 21.15 uur: „Alleman" (Derde week). W.B. Theater, 14.30 uur: „Natuurgevecht in de bergen"; 16.30 en 20 uur: „De vloek van de Prairie". MAANDAG 24 FEBRUARI Kennemer Theater, 19 en 21.15 uur: „Tales of Terror". Luxor Theater, 19 en 21.15 uur: „Alle man''. (Derde week) W.B. Theater, 20 uur: „De vloek van de Prairie". TedcThoesfenKeclpii Uitwerking frappant De staatssecretaris van financiën, de heer Van den Berge is niet bereid te be vorderen dat voor vrachtauto's, die zich een deel van het jaar in het buitenland bevinden, een gedeeltelijke vrijstelling van motorrijtuigenbelasting wordt ver leend. Dat zegt hij in zijn antwoord op schrif telijke vragen van het Tweede-Kamerlid de heer Scholten (C.H.U.) in verband met de belastingdruk op het internationale wegvervoer. De staatssecretaris zegt dat als die vrij stelling er wel zou komen het in verband met bestaande bilaterale regelingen niet denkbeeldig zou zijn dat in het buitenland tegenmaatregelen genomen worden, ge richt tegen Nederlandse vervoersondeme- mers. Verder is de bewindsman er bang voor dat het verlenen van zo'n vrijstelling het tot stand komen van een regeling in E.E.G.-verband nadelig zou beïnvloeden terwijl hij in de derde plaats opmerkt dat een verantwoorde toepassing van zulk een vrijstelling extra controlemaatregelen aan de grens zou vergen hetgeen niet in het belang lijkt van de betrokken vervoers ondernemers. walsen." De heer Wover heeft ze slip-ma nipulators genoemd. Hij meent, dat ze de auto een onverwachte slip geven, die over eenkomt met de werkelijkheid op de ver keersweg. Ir Doyer wil de baan aanleggen in sa menwerking met de wegenbouwfirma Nelis uit IJmuiden en een koel technische fa briek. Welk bedrijf dit is kon de heer Doyer nog niet meedelen. De medewerking van een dergelijk bedrijf is nodig voor het verkrijgen van een bevroren wegdek in de baan. Hij is van plan complete drive-in banen met automatische slip te exporteren. Zoals bericht is zijn er nieuwe plannen in overweging om de exploitatiekosten van de landmacht te beperken. Daarbij is er onder meer aan gedacht de dienst der grensbewaking niet meer te laten uitvoe ren door de koninklijke marechaussee. Het afwegen van de voor- en nadelen van deze maatregel is intern nog niet geëindigd. Bovendien vereist deze aangelegenheid ook interdepartemantaal overleg omdat een beslissing niet uitsluitend tot de com petentie van de minister van Defensie be hoort. Minister De Jong heeft op vragen van het Tweede-Kamerlid de heer Couzy (V.V.D.) over deze plannen o.m. geantwoord, dat het feit, dat de marechaussee 150 jaar gele den werd opgericht juist om de grenzen te bewaken, bij de oordeelsvorming in de overwegingen zal worden betrokken. De heer Couzy had in zijn vragen ook gesteld dat de houding die wordt aan genomen tegenover de marechaussee nog al verschilt van die ten opzichte van het korps mariniers. Bij de marechaussee, zo stelde hij, zou een nuttige taak worden af gekapt, terwijl voor de mariniers een taak gezocht is om het korps boven de strikt noodzakelijke sterkte te kunnen handhaven. Maar dit verwijt wijst de minister van de hand met te zeggen dat met betrekking tot het korps mariniers ten onrechte wordt gesproken van het zoeken naar een taak. "5 RO 20-21 Het vliegtuigje snorde vlak langs I het haantje van de toren. Oeitum! zei Bertje. Wat 'n grote kop heeft die, als je 'm van zo dichtbij ziet! Ja, hè? zei Humpietumpie. Van be neden af zie je dat zo goed niet. Hij is helemaal van koper, zie je? Toen waren ze alweer voorbij. Het vlieg tuigje zweefde verder boven de stad. Bert je zag de huizen nu ver onder zich; het leken wel heel kleine speelgoedhuisjes... WAAR IS E16SMUJK MIJN HAtKIST? t>ie STAAT TOCH AtTWD HI6R 1 DAT IS WAAR 00K( Z6ER08 NEEM DAARVOOR MIJN BADKUIP! DIB HE8 IK MET D6 HAUClST ©PIB Naar Australië. De minister van So ciale Zaken en Volksgezondheid, dr. G. M. J. Veldkamp, zal in maart op uitnodi ging van de regeringen van Nieuw-Zeeland en Australië een oriëntatiebezoek aan deze immigratielanden brengen met het oog op de belangen van de aldaar verblijvende Nederlandse emigranten. Emigratie van geleerden. Naar aan leiding van 'n recent rapport van de Royal Society over emigratie van geleerden uit Engeland is de vraag gerezen of dit pro bleem zich ook in Nederland doet gelden. De minister van Onderwijs, Kunsten en Wetenschappen heeft advies hierover ge vraagd tot de academische raad en de Koninklijke Nederlandse Akademie van Wetenschappen, die een onderzoek zullen laten instellen. Gas verstikking. De 71-jarige heer A. Smits is gistermiddag omstreeks één uur in zijn huis aan de Valkenboskade in Den Haag door gasverstikking om het leven gekomen. De heer Smits was bezig de keuken te schilderen en heeft daarbij vermoedelijk zondier dat hij het merkte de gaskraan opengestoten. Zijn vrouw, die hem voor de koffie kwam roepen, trof hem levenloos aan. Ambassadeur. Binnenkort is de be- noeming te verwachten van de heer E. L. Hechtermans, thans handelsraad van de ambassade te Stockholm, tot ambassadeur te Accra. De heer O. F. baron Bentinck I van Schoonheten, gezant te Wellington, wordt gezant te Praag. VEZENO ZAANDAM WESTZIJDE 212 TEL 63441 lllllllllllllllllllilllllllllllllllllllllllllllllllllllllllllllllllllllllllllllllllllllllllllllllll Het K.N.M.I. deelt mee: Een groot ho- gedrukgebied boven het continent verwij dert zich in oostelijke richting, het cen trum ervan was vanmorgen met een baro meterstand van 1.036 millibar in het wes ten van Rusland aangekomen. In onze omgeving is de barometer sinds gister ochtend regelmatig gedaald. Deze dalin gen zullen zich gedurende het weekeinde voortzetten. Ze hangen samen met het langzame opdringen van oceaanstoringen naar West-Europa. De luchtdruk verschil len worden als gevolg hiervan groter en de zuidoostelijke wind wordt geleidelijk sterker. Tegelijkertijd komt een tweetal fronten dichterbij. De wolkenschermen er van gaan zich ook over Nederland uitbrei den, het laatst over de noordoostelijke pro vincies. Het wordt daarom morgen veel minder zonnig dan vandaag en zelfs is de kans op een beetje neerslag, in het bij zonder in het zuidwesten van het land, niet uitgesloten. Verwacht moet worden, dat de komende nacht al vrij veel bewol king aanwezig zal zijn. Meer dan lichte vorst is dan ook niet waarschijnlijk, mor gen overdag komt overal de temperatuur een paar graden boven het vriespunt. WEERRAPPORTEN De koningin heeft een brief van me-1 vrouw Jacqueline Kennedy ontvangen, waarvan de tekst als volgt luidt: „Staat u mij toe nogmaals dank te zeg gen dat u uw man, prins Bemhard, prin ses Beatrix en de minister van Buitenland se Zaken, mr. Luns, hebt afgevaardigd om mij woorden van troost over te bren gen. Het feit, dat u persoonlijk de herden- kingsdienst in Den Haag hebt bijgewoond en dat u hofrouw van een week hebt laten afkondigen heeft mij bijzonder diep ge troffen. Wetend hoe dicht u bij het Nederlandse volk staat meen ik u te mogen vragen mijn dank over te brengen aan de dui zenden vriendelijke Nederlanders voor de spontane uitingen van hun sympathie en I hun vriendschap in persoonlijke brieven, in de pers, en in de vorm van kerkdien- j sten en herdenkingsbijeenkomsten. Vooral het geven van mijn man's naam aan straten, scholen en organisaties heeft mij veel goed gedaan, evenals de warm I lovende hulde van de beide Kamers der Staten-Generaal aan de nagedachtenis van mijn man". „Deze verdachte heeft met het leven van een ander gespeeld", zei gisteren de president van de rechtbank te Amsterdam, mr. J. Knottenbelt, over een 51-jarige kas telein uit Wamel. Hem was ten laste ge legd dat hij op 9 december van het vorig jaar eén 38-jarige Amsterdamse hoteleige nares ernstig had mishandeld en had ge dreigd haar met een pistool van het le ven te beroven. De officier van justitie mr. W. Tonckens eiste een gevangenisstraf van anderhalf jaar, de uitspraak luidde negen maanden, waarvan drie voorwaardelijk. De verdachte, die met de vrouw een ho tel dreef in de oude binnenstad, had haar op de avond van 9 december in hun zaak tegen het hoofd geslagen, plukken haar uitgetrokken en brandende sigaretten op haar gezicht en arm uitgedrukt. Na sluitingstijd om één uur had de kas telein (die met de vrouw samen leefde) zijn pistool dat hij in de beauty-case van de vrouw bewaarde, te voorschijn gehaald en het wapen op haar hoofd gericht. Het pistool was niet geladen, wel was verdach te in het bezit van twaalf scherpe patro nen. Op de hoek van de Schenkkade en de Eerste van den Boschstraat in Den Haag is vannacht de negentienjarige grondwer ker H. de Bont uit Voorburg met zijn bromfiets door een vrachtauto met aan hangwagen aangereden en om het leven gekomen. De 66-jarige expediteur H. Looijen uit Zwollerkerspel is omstreeks kwart voor1 twaalf in Ittersum in de gemeente Zwol lerkerspel om het leven gekomen toen zijn vrachtauto door een trein werd aange reden. Gisteren is door onverklaarbare oorzaak de 28-jarige ongehuwde motorrijder A. J. Winters uit Rotterdam, die als kok werk zaam was in een hotel te Valkenburg, op 1 de provinciale weg onder de gemeente Schimmert tegen een boom gereden. De| man was op slag dood. Bij een frontale botsing tussen twee per- I sonenauto's on de Delfgouwseweg in Delft is gisteravond de 54-jarige heer T. Sonne- veld uit Delft om het leven gekomen. De andere auto kwam in het water terecht. De chauffeur, de 52-jarige heer J. Jansen uit Pijnacker, kon worden gered door twee jongemannen, die onmiddellijk in het water sprongen. Het driejarige zoontje van de heer J. I Krikken te Koekange is gisteravond om streeks zes uur op de Ruinerweg in zijn woonplaats dodelijk verongelukt. Het jon getje stond met enkele andere kinderen aan de kant van de weg. Toen twee kinde ren overstaken liep de kleuter achter deze I kinderen aan op het moment dat een auto Het hoog en laag water te Zandvoort is passeerde. Het kind was op slag dood. 10 tot 15 min. vroeger dan te IJmuiden. Maximum-temperaturen 00 binnen- en buitenland 5 sé ei Sï 62 62 Den Helder onbewolkt zo 3 -3 Ypenburg onbewolkt o 3 -6 Vlissingen onbewolkt o 4 -4 Eelde onbewolkt ozo 5 -7 De Bilt onbewolkt o 5 -6 Twente onbewolkt o 5 -7 Eindhoven onbewolkt o 4 -5 Z.-Limburg onbewolkt ozo 3 -7 Helsinki zwaar bew. wzw -1 -18 Stockholm zwaar bew. w 2 -6 Oslo ij zei ono -4 -4 Kopenhagen zwaar bew. zo 0 -3 Aberdeen zwaar bew. zzo 6 1 Londen licht bew. ono 6 Amsterdam onbewolkt o 3 -5 Brussel onbewolkt O 4 -4 Luxemburg onbewolkt O -9 Parijs onbewolkt o 5 -3 Bordeaux regen zo 13 8 Grenoble onbewolkt windst. 11 -2 Nice zwaar bew. o 13 8 Berlijn onbewolkt o -0 -9 Frankfort onbewolkt ono 1 -9 München onbewolkt zo -0 -10 Zürich geheel bew. windst. 2 -4 Genève zwaar bew. windst. 5 -4 Locarno geheel bew. windst. 8 1 Wenen onbewolkt o -1 -12 Innsbruck onbewolkt windst. 5 -8 Athene zwaar bew. nno 13 3 Rome half bew. ono -2 Ajaccio zwaar bew. nno 15 5 Madrid regenbui w 14 10 Mallorca licht bew. windst. 17 9 Lissabon geheel bew. zw 16 9 Zondag 23 februari Zon op 7.41 uur, onder 18.07 uur. Maan op 13.15 uur, onder 5.17 uur. Maandag 24 februari Zon op 7.39 uur, onder 18.08 uur. Maan op 14.20 uur, onder 6.14 uur. Maanstanden 27 februari 13.39 uur volle maan Hoog en laag water in IJmuiden Zaterdag 22 februari Hoog water 10.35 uur en 23.24 uur. Laag water 5.44 uur en 18.34 uur. Zondag 23 februari Hoog water 12.09 uur en uur. Laag water 7.17 uur en 20.11 uur. Maandag 24 februari Hoog water 0.59 uur en 13.32 uur. Laag water 8.48 uur en 21.29 uur.

IJmuider Courant | 1964 | | pagina 2