I! Fidel Castro wil praten met Shell over schadevergoeding Italië gaat over programma van tot drastisch versoberen Benzineprijs omhoog en afbetaling aan banden Klacht over Frankrijk in het Benelux-parlement ...voor mij zware Brandaris! De Beurs Republiek Kongo erkent Peking I Nieuw emplooi voor KLM-vliegers Eenzijdig optreden in Genève gelaakt Vakgroepsraden ANGB akkoord met nieuwe CAO's Onveranderd dividend Nieuwe stakingen in Italië Boycot graanvervoer wordt niet gestaakt BRANDARIS SCHEEP VA ARTB ERIC HTEN Schaatsen en oefenen MAANDAG 24 FEBRUARI 1964 10 STEENKOOLPRODUKTIE VAN DE E.G.K.S. IN 1963 EE llkluMtiMl Jan van Rijn winnaar tweede voorjaarsrit Bij de ANA Elseviers Belasting Almanak 1964 ,IJ. en O." deed het best in eerste levensjaar Kort economisch nieuws 'v - - Zware shag met mooie lange draad, dus soepel draaien. Zuivere Kentucky-tabak. Lekker pittig maar niet scherp. Goed verpakt, geen kans op uitdrogen. Elk pakje van begin tot eind pure tabak. ZWARE :.is: „Velsen" iedere woensdag naar Jaap Edenbaan WEEKABONNEMENTEN DUITSLAND 142,1 miljoen ton ANKRIJK 47,7 miljoen ton 10.000.0001 BELGIË 21.4 miljoen ton NEDERLAND 11.5 miljoen ton ITALIË 0,6 miljoen ton 250 200 -DE ONTWIKKELING VAN DE TOTALE PRODUKTIE in miljoenen ton 61 62 ""63 13.64 HAVANNA (Reuter) De Cubaanse minister Fidel Castro heeft zondagavond te Havanna in een gesprek met een ver tegenwoordiger van Reuter verklaard dat de Cubaanse regering „spontaan heeft aangeboden" met de Shell Oil Company besprekingen te beginnen over het beta len van schadevergoeding voor het beslag leggen op de bezittingen dezer maatschap pij in Cuba. „Het zal mogelijk zijn tot een oplos sing te komen, indien de „Shell" bespre kingen met ons wil voeren. Wij willen onderhandelen over 't betalen van schade vergoeding, verdeeld over een aantal jaren", aldus Castro. Hij verklaarde dat de Cubaanse rege ring het vorenstaande ter kennis van de Britse ambassade in Havanna had ge bracht, nadat een overeenkomst was ge sloten met de Britse Leyland-maatschap- pij voor de levering van autobussen aan Cuba tot een bedrag van tien miljoen dol lar. De Cubaanse premier zei ook: „Ik heb het aanbod aan de Shell voor het openen van besprekingen over schadevergoeding welgemeend gedaan om de internationale credietposite van Cuba te verbeteren". Castro zei dat er op zijn voorstel nog geen reactie uit Londen was gekomen. De Cubaanse regering heeft op 1 juli 1960 beslag gelegd op de raffinaderij van de Shell op Cuba, evenals op de raffina derij van de Amerikaanse Esso-oliemaat- schappij, nadat deze maatschappijen had den geweigerd door Cuba gekochte Rus sische olie te laten raffineren. Cuba had deze olie in ruil voor suikerleveringen verkregen. Later werd op nog andere in stallaties van Amerikaanse oliemaatschap pijen beslag gelegd. BRAZZAVILLE (AP) De republiek Kongo heeft de volksrepubliek China er kend. Binnenkort zullen ambassadeurs uitgewisseld worden. De betrekkingen met Formosa zijn verbroken. Van de voormalige Franse koloniën in Afrika onderhouden nu de volgende be trekkingen met Peking: Cameroun, Mada gascar, Chad, Niger, Boven-Volta, Ivoor kust, Togo, Dahomey, Gabon, Centraal Afrikaanse Republiek, Mauretanië en Se negal. De Beverwijkse rennersclub „Kenne- merland" liet zondag in de Wijkermeer de tweede rit van de voorjaarscompetitie ver rijden en daarin toonde Jan van Rijn zich de sterkste. Hij bleef de rappe finisher Jan Rasch in het beslissende sprintje enigszins verrassend de baas. Uitslag A-klasse: 1. J. van Rijn, 2. J. Rasch, 3. C. Duyker, 4. J. Timmer. Aart- sen en Serpenti waren afgestapt. Bij de B-klassers, die een ronde min der moesten rijden, kon alleen Sjaak de Goede gelijke tred houden met de favo riete A-rijders en behaalde daardoor een onbedreigde overwinning. Kanshebbers als Peter Slotemaker en Gé v. d. Winden za gen ditmaal hun winstkansen in rook op gaan door lekke banden. De uitslag was: 1. S. de Goede, 2. H. Borre, 3. R. van Wijk, 4. J. van Hoff, 5. A. Martens, 6. G. v. d. Winden, 7. P. Slo- tem eiker Uitslag C-klasse: 1. H. Welp, 2. C. Bra kenhof, 3. G. Pekel, 4. G. Serpenti. Van de jeugdklassers reed alleen C. Stam de wedstrijd uit. Kolen en Staal beliep in 1963 223,5 miljoen ton of 3,5 miljoen ton (1,5 percent) minder dan in 1962. De pro- duktie in het afgelopen jaar is de laagste welke sedert de opening van de gemeenschappelijke markt voor kolen en staal werd verkregen. Hier door komen de structurele wijzigin gen op de energiemarkt op duidelijke wijze tot uiting. De toestand in 1962 verschilt overigens sterk van land tot land. In Frankrijk bijvoorbeeld werd de sterkste daling vastgesteld (8,8 percent). In de Duitse Bonds republiek viel een lichte stijging waar te nemen, terwijl in de andere landen de produktie vrijwel gelijk bleef. I TOKIO (AP) De Japanse luchtvaart maatschappij All Nippon Airways (ANA) heeft bekendgemaakt dat zij zeven pilo ten van de KLM voor een jaar in dienst zal nemen op de binnenlandse lijnen. De ANA, de grootste Japanse binnenlandse luchtvaartmaatschappij, maakte bekend dat de zeven ervaren KLM-piloten met meer dan 7.000 vlieguren gezagvoerder zullen worden op de vier vliegtuigen van het type Viscount van de ANA en zullen vliegen op de lijnen Tokio Osaka en Tokio- Nagoya. Vcui uu.v.u.vw....... j- Vijf van de piloten worden m april }*lt bijzonder prachtige of bijzonder weelderi- Nederland in Japan verwacht, de overige automobielen. De auto's van de kleine (Van onze correspondent) Na drie dagen bijna onafgebroken te hebben vergaderd, heeft de Italiaanse mi nisterraad in de nacht van zaterdag op zondag maatregelen bekend gemaakt, die genomen zullen worden in verband met de voor Italië slechte conjunctuur. De toe stand is ernstiger dan men had gedacht en eigenlijk zweeft het land tussen aan de ene zijde inflatie en aan de andere zijde deflatie. Men hoopt echter dat met de thans afgekondigde maatregelen het mo gelijk zal zijn die gevaren te bestrijden. De maatregelen treffen voornamelijk al les wat men weelde zou kunnen noemen en de regering doet een beroep op de be volking om zich een zekere austerity op te leggen. In de eerste plaats komt er een verhoog de belasting op benzine en wel 14 lire per liter, dat betekent dat de benzine van 96 lire op 110 lire komt, dat is dezelfde prijs die men ook in 1961 betaalde. Verder komt er een nieuwe belasting op het registreren van bepaalde automobielen, namelijk van eigenlijk voor de kleine spaarder meer op een vermindering van belasting neerkomt dan op een vermeerdering. Met dat al zal toch voor de regering, vooral doordat men de belastingontduikers nu eindelijk zal kunnen vangen, per jaar 350 miljard lire meer in de staatskas be tekenen en dat geld wil men dan gebrui ken voor het importeren van slachtvee, boter, olijfolie en andere levensmiddelen om de prijsstijgingen op de binnenlandse markt tegen te gaan. Italië is namelijk steeds meer bezig een van de duurste landen van Europa te wor den en als het op die wijze voortgaat zal het op den duur niet meer kunnen con curreren met de andere landen. Het zal natuurlijk de eerste tijd wat moeite ge ven, al deze maatregelen, er zullen wel gevolgen zijn op het gebied van de indu strie. Men verwacht bijvoorbeeld een afname van de produktie in de automobielfabrie ken, waar luxe wagens worden gemaakt, maar aan de andere kant is er op het ogenblik in Italië vrijwel geen werkloos, heid, integendeel, er is gebrek aan ge schoolde arbeidskrachten, zodat de indu strie deze moeilijkheden waarschijnlijk wel zal kunnen opvangen en niet hoeft te vrezen voor werkloosheid zoals die vroe gere jaren eigenlijk regel was. De konijnen- en pluimveevereniging IJmuiden en Omstreken, heeft in het Cul tureel Centrum de eerste jaarvergadering gehouden, die best bezocht was. Voorzit ter Feenstra zei dat de vereniging een gunstig jaar achter de rug heeft. Met twin tig leden begonnen telt de vereniging nu reeds achtendertig, onder wie vier jeugd leden. Verwacht wordt, dat het ledental in de komende maanden zal stijgen. De leden beschikken in het algemeen over heel goede dieren. Dit bleek ook uit het jaarverslag van secretaris Spiering, dat gewaagde van be haalde prijzen in Gouda, 's-Hertogenbosch. Uitgeest en op de kampioententoonstelling in Schoorl. Als afgevaardigde naar de provinciale vergadering in Alkmaar, op 15 maart, werden gekozen de heren Spiering en Van der Wal. Besloten werd om op 11 april een kienavond te organiseren in het Cul tureel Centrum, voor leden en genodig den. Minister Luns heeft zaterdag in het Be nelux-parlement zijn tevredenheid uitge sproken over de samenwerking van de drie Beneluxlanden op het terrein van de buitenlandse politiek. In het parlement werd de eenheid van het Beneluxoptreden nogal in twijfel getrokken, onder andere ten aanzien van de plannen voor de mul tilaterale kernmacht van de NAVO, en de visies van mr. Luns en zijn Belgische col- tieke zaak, aldus zei minister Luns in antwoord op een opmerking van de Neder landse afgevaardigde, professor Samkal- den. Professor Samkalden, die als rapporteur voor het jaarverslag van de drie regerin gen inzake de buitenlandse politiek het de bat inleidde, had ook ernstige critiek op het feit dat de Franse regering zonder overleg in de E.E.G. een memorandum Europese politieke unie, waardoor een le vendige dialoog tussen minister Luns en de Nederlandse, Belgische en Luxem burgse afgevaardigden ontstond. Het zou de Nederlandse regering overi gens net zo lief zijn als die hele multi laterale kernmacht tenslotte niet tot stand kwam, maar dit is uiteindelijk een poli twee resp. in mei en juni. Zij zijn de eerste buitenlandse piloten op de binnen landse lijnen van de ANA, die in 1954 werd opgericht. Tijdens de zaterdag te Utrecht gehouden vakgroepsradenvergadering van de Alge mene Nederlandse Grafische Bond (ANGB) hebben de vertegenwoordigers van de ANGB-leden de vier nieuwe CAO's voor de grafische en dagbladbedrijven goedgekeurd. Na uitvoerige discussies stem den 341 van de aanwezige leden voor aan vaarding van de overeenkomst, zestien tegen en drie blanco. De n.v. Rotterdamsche Scheepshypo- theekbank stelt een dividend voor over het op de aandelen verplicht gestorte bedrag van veertig percent (onveranderd). DIVIDEND De commissarissen van de N.V. Noorde lijke Industrie voor Vezelverwerking heb ben besloten om het dividendvoorstel over 1963 te bepalen op zeven (v.j. vijf) percent. Het bestuur van de n.v. Nederlandsche Elevator Maatschappij in Rotterdam stelt aandeelhouders voor over het boekjaar 1963 een dividend van 16 percent uit te keren. Hiervan is reeds 5 percent als interim uit betaald. Over 1962 werd 17 percent uitge keerd waarvan 5 percent interim. ROME (AP). Italië's staatslucht vaartmaatschappij Alitalia en de Italiaan se radio en t.v. zijn vandaag door stakin gen getroffen. Het personeel van Alitalia legde te middernacht het werk neer op voorstel van de communistische en niet- communistische vakverenigingen, die een 24-uurstaking uitschreven om te proteste ren tegen het illegale ontslag van een per soneelslid. Technici van de RAI, het Italiaanse staatsbedrijf voor radio en televisie, hebben zondagavond het werk neergelegd. Het toe zichthoudend personeel verzorgt de uit zendingen. De technici hebben verklaard elke nacht van 22 uur tot 's morgens negen uur te zullen staken om kracht bij te zet ten aan hun looneisen. In de jaarvergadering van de Union Rijwiel- fabriek is over de gang van zaken meegedeeld, dat de stijging van de orders blijft voortduren. De Benelux-landen en Hongarije hebben de mogelijkheid geopend het handelsverkeer in bel de richtingen dit Jaar met 15 percent te verhogen. De goud- en zilvernoteringen zijn blijkens een opgave van H. Drijfhout en Zoon's Edelmetaal- bedrijven n.v. in Amsterdam ongewijzigd geble ven Van de inlormatiekoersen gouden munten geven alleen de tientjes en de ponden een wijzi ging te zien, namelijk tientjes 30,50—'31.5° If 29 7530,75), ponden 35,00—f 39,00 (1 36,00— 40,00). man worden daardoor niet aangetast. Ver der worden de straffen voor het ontduiken van belastingen in Italië min of meer een nationale sport veel ernstiger dan ze tot nu toe waren. Het belangrijkste misschien is een be perking van de verkoop op termijn, dus afbetaling. Tengevolge van de toegenomen welvaart zijn de Italianen ertoe gekomen om steeds meer dingen, automobielen, hui zen, kleren enz. te gaan kopen op afbe taling. Dit maakt dat er niet genoeg geld overblijft voor beleggingen, zodat de indus trie zich niet verder kan ontwikkelen. De nieuwe wet stelt nu vast, dat wie iets op afbetaling koopt, in ieder geval 30 percent van de koopwaarde onmiddellijk moet vol doen en dat de rest ten hoogste binnen twaalf maanden betaald moet zijn. Over deze zaak maken sommige in dustriëlen zich ongerust, want, zo zegt men, die twaalf maanden zijn wel wat kort wanneer het gaat om de aankoop bij voorbeeld van een automobiel, of ook zelfs bij mensen die een lager salaris hebben, bij het aankopen van een kast of een te levisietoestel of iets dergelijks. Maar er wordt nu eenmaal van iedereen een offer gevraagd en de regering zou dit stellig niet gedaan hebben, wanneer de toestand niet zo dreigend was, als hij inderdaad is. Een andere bepaling is, dat op een wijze, die afwijkt van de tot nu toe geldige, de belasting zal worden geheven op de ren ten van aandelen, dus van effecten. Tot nu toe moest de eigenaar van die effecten aangeven hoe groot het inkomen uit de rente was en daarvan betaalde hij dan een zeker percentage. Dit gaf aanlei ding tot allerlei ontduikingen. Nu wordt de belasting direct aan de bron geheven, dat wil zeggen van de naamloze vennootschap en wel een belasting van 30 percent van de uitgekeerde interest. Dit is natuurlijk voor eigenaars van effecten geen prettig nieuws, maar men hoopt dat op deze wij ze de belastingontduiking minder zal wor den en men heeft uitgerekend dat het Zonder ook maar iets tekort te doen aan de vele voortreffelijke belasting- gidsen, die jaarlijks zo omstreeks maart verschijnen is de nieuwe druk van De Belasting-Almanak van Elseviers Week blad altijd weer een belangrijke gebeur tenis. Was de 212 ruime pagina's tel lende gids in de afgelopen jaren al uit gegroeid tot het grootste voorlichtings medium op fiseaal gebied hier te lande, dit jaar zijn er enkele hoofdstukken aan toegevoegd. Zo vormde de gedeel telijke inwerkingtreding van de Alge mene Wet inzake Rijksbelastingen aan leiding tot het opnemen van „Rechten en verplichtingen rond de aangifte" terwijl voorts nieuw zijn het hoofdstuk „Personele Belasting" en de tabellen voor het schoolgeld. Ook in deze negen de editie is weer veel wetgeving, recht spraak en litteratuur verwerkt. De prijs van de Almanak is 4.90. MIAMI BEACH (Florida, AP) De po gingen van de Amerikaanse minister van Arbeid W. Willard Wirtz om een einde I te maken aan de boycot van Amerikaanse I havenarbeiders tegen het laden van sche- I pen met graan voor de Sovjet-Unie zijn op niets uitgelopen. „Wij zijn niet in staat dit vraagstuk op te lossen", zo verklaarde een woordvoer der van Wirtz na diens besprekingen met drie vakbondsleiders. Gemeld is dat Wirtz naar Washington terug is gegaan. De hoofden van de drie vakbonden voor havenarbeiders die bij de vruchteloze onderhandelingen betrokken zijn, hebben een persconferentie belegd, waarschijnlijk om daar uiteen te zetten wat de redenen zijn van de voortzetting van de boycot. i ,-»• *v-. 'lf\. aSQBpit?, Hip; f 1.- in dubbelwandige tabakszak «w itLECTÉB DéKK-SilAC rt Achilles 23 te Manta v. Guayaquil Acteon 22 165 m. n. Benghazi n. Rotterdam. Adonis 22 te Curacao v. Amsterdam. Aegis 22 te San Juan. Agamemnon 24 te Newport News. Alchiba 22 60 m. z.w. Canta Maria n. New York. Aldabi 21 230 m. n.o. monding Rlo de La Plata naar Buenos Aires. Alkaid 22 v. Livorno n. Barcelona. Alkes 22 te Djibouti v. Karachi. Alnati 22 te Rio de Janeiro. Amsteldiep 22 180 m. zb.w. Brisbane n. Geelong. Amstelkroon 22 650 m. z.z.w. Anchorange n. China Amstelmolen 22 v. Destrehan n. Cristobal. Amstelsluis 22 te Hull v. Suez. Amstelveen 22 490 m. o. Okinawa n. Geelong. Andijk 22 te Bremen v. Rotterdam. Annenkerk 22 te Tanga v. Zanzibar. Archimedes 22 te Antofagasta v. Tocopilla. Argos 22 25 m. n. Kp. Tenes n. Antwerpen. Ameb 27 teCork verwacht. Balong 22 te New York v. Newport News. Banggai 23 te Chittagong v. Bombay. Bantam 22 te Singapore v. Port Swettenham. Barendrecht 22 v. Port Said n. La Spezia. Batjan 24 ten anker rede Tripoli. Bennekom 22 te Emden. Blitar 24 te Genua. Breda 23 te Willemstad v. Port of Spain. Burl S. Wats. 22 40 m. z.w. Hodeida n. Rastanura. Bovenkerk 22 80 m. n.w. Fremantle n. Aden. Caltex Amsterdam 23 te Malmö v. Stockholm. Caltex Delfzijl 23 te Brunsbüttelkoog v. Kopenh. Caltex Eindhoven 23 te Mena v. Antwerpen. Caltex Gorinchem 21 v. Kopenh. n. Brunsbüttel. Caltex Naples 23 te Suez v. Bahrein. Caltex Nederland 22 154 m. o. Rastanura n. Suez. Caltex Pemis 22 60 m. z. Okinawa n. Bahrein. Caltex Utrecht 22 220 m. z.o. Socotra n. Tamatave. Castor 22 v. Lattakia n. Beyrouth Celebes 23 te Antwerpen. Charis 22 v. Philadelphia n. New York. Cradle of Liberty 22 te Suez v Bandar Mashur Crania 21 370 m. n.o. Guadeloupe n. Landsend. Daphnis 24 te Sint Vincent (West-Indië). Delphina 22 240 m. w. Ouessant n. Antwerpen. Dlemerdijk 23 te Cristobal. Diogenes 22 1200 m. n.o. Guadeloupe n. Curagoa. Eemhaven 22 te Kuwait Roads n. Mena al Ahm. Eemland 22 120 m. z.w. Finisterre n. Tenerlffe. Elisabeth Broere 22 v. Rotterdam n. Antwerpen. Esso Amsterdam 23 v. Amuaybay n. Freeport. Esso Rotterd. 22 lio m. n.o. K. Villano n. R'dam. Fina Nederland 23 te Colombo v Chittagong. Forest Lake 22 160 m. n.n.o. Luzon n. Mena. Friesland SSM 23 te Rotterdam. Ganymedes 22 v. Rotterdam n. Bremen. Gorredijk 22 v. New York n. Antwerpen. Hathor 21 360 m. z.o. Azoren n. Santo Domingo. Hector 22 v. Rotterdam n. Amsterdam. Hercules 24 te Ponce. Hilversum 22 v. Bremen n. Hamburg. Holendrecht 24 te Hamburg. Hollands Duin 22 v. Tokio n. Singapore. Hoogkerk 22 50 m. z.w. Lissabon n. Duinkerken. Houtman 23 te Suva v. Balippapan. Inca 21 500 m. n.n.w. Panamakanaal n. Tampa. Is is 22 v. Puerto Cabello n. Guanta. Japara 22 ten anker rede Chittagong. Jason 22 te Hamburg. Kaap Hoorn 23 v. Punta Cardon n. New York. Karimun 22 v. Port Swettenham n. Singapore. Katsedijk 22 630 m. z.o. Groenland n. Miami. Keizerswaard 22 220 m. z.w. Ouessant n. Curasao. Kerkedijk 22 v. Delfzijl n. Hamburg. Kermia 22 te Wellington v. Geelong. Kloosterdijk 24 te Antwerpen. Konlngswaard 22 v. Curasao n. Fall rivier Koslcia 22 840 m. n.o. Barbados n. Port Fortln. Lelykerk 23 te Khorramshahr. Liberiakust 22 te Matadl v. Pointe Noire. Limburg 22 te Penang v. Belawan. Maasdam 22 v. Southampton n. Cobh Marathon 24 v. Smalkalden n. Georgetown Medon 24 te Houston. Meerkerk 22 te Rotterdam. Memnon 24 te Houston v. Matanzas Munttoren 22 105 m. w. Rome n. Genua. Neder-Eems 24 te Rotterdam. Neder-Rijn 23 te Hongkong v. Yokohama. Nijkerk 23 te Sydney v. Geelong. Oldekerk 23 v. Rotterdam n. Hamburg. Oostkerk 23 te Genua. Oranjefontein 22 v. Durban n. East-London. Ossendrecht 22 1420 m. w.z.w. Kp. Agulhas naar Durban. Pacaya 23 v. Tampico n. Corpus Chnsti. Parthenon 22 v. Carupano n. Georgetown. Pericles 22 te Rotterdam. Philidora 22 210 m. n.w. Manilla n Singapore. Prins Johan Willem Friso 24 te Guayamas. Prins Maurits 21 220 m. z.o. Kp. Race n. Halifax. Prins Willem van Oranje 24 te Antwerpen. Prinses Margriet 22 v. Rotterdam n. New York. Prov.slnge! 22 460 m. n. Marcus eil. n. Guayamas. Pygmalion 22 te Rotterdam. Raki 22 rede Chittagong. Rempang 22 150 m. o. Socotra n. Aden Saloum 22 20 m. n.w. Port Etienne n. Dakar. Schiedijk 22 te Antwerpen v. Rotterdam Schouten 22 270 m. w. Sabang n. Singapore. Sibigo 24 te Melbourne verwacht v. Sydney. Stnon 22 v. La Guaira n. Port of Spain. Slamat 24 te Port Sudan. Sliedrecht 22 520 m. z.z.w. Mlnicoy n. Djibouti. Sloterdijk pass. 22 Vlissingen n. Port Everglades. Sophocles 22 te Gravesend. Stad Amsterdam pass. 22 Kp. Palos n. IJmuiden. Stad Delft 22 20 m. z.w. Lissabon n. Civ. Vecchia. Stad Den Haag 22 v. Norfolk n. Oslo. Stad Kampen 22 150 m. w. Gibralt. n. Hampt.rds. Statendam 22 te Nassau (Baham's). Statue of Lib. 21 25 m. z. Wight n. Gothenburg. Steenkerk 25 te Adelaide verwacht v. Fremantle. Steven 23 te Randers v. Ceuta. Straat Bali 22 v. Rio de Janeiro n. Vitoria. Straat Banka 22 v. Buenos Aires n. Santos. Straat Soenda 25 te Kaapstad verwacht. Tacana 25 te Valparaiso. Tjibodas 22 220 m. z.o. Colombo n. Mombasa. Tjipanas 24 te Kaapstad. Triton 22 120 m. z.z.o. N. York n. Newport News Tweelingen 22 te Kirkene» v. Narvik. Ulysses 22 v. Cartagena n. Tampa. Van Riebeeck 24 te Abudhabi. Van Spilbergen 22 330 m. w.n.w. Auckland (best.). Vasum 23 te Port Said v. Genua. Vivipara 24 te Port Said. Waardrecht 22 260 m. n.o. Tokio n. Vancouver. Waterland 21 v. Rio de Janeiro n. Bahia. Westerdam 22 v. New York n. Rotterdam. Willem Ruys 23 v. Balboa n. Port ap Prince. Woensdrecht 24 te Cristobal. Zafra 22 345 m. w. Sabang n. Yokohama. Zaria 2 2in Golf van Masira n. Suez Zuiderkerk 23 v. Antwerpen n. Bremen. KLEINE VAART Alcetas 22 25 m. n.o. Ouessant n. Amsterdam. Ardeas 22 25 m. w.n.w. Bizerta n. Malta Batavier-5 22 30 m. n.w. Kp. Bon n. Piraeus. Bosco 22 40 m. w. Beachyhead n. Manchester. Cadans 22 20 m. z.w. Casquets n. Viissingen. Draco 22 10 m. n. Kp. Palos n. Barcelona. Elsa 21 v. Swansea n. Antwerpen. Hardenberg 23 700 m. w.z.w. Flores n. Liverpool. Jupiter 20 v. Ceuta. Kaap Falga pass. 21 ET-5 v. Bergkvara n. Z'dam. Leonidas 22 te Utklippan n. Rotterdam. Marie Christine 21 v. Rotterdam te Ipswich. Nero 23 dwars Cherbourg n. Amsterdam. Taras 22 65 m. w.z.w. Spilt n. Venetië. Tilly 21 v. Sevilla te Casablanca. Vechtborg pass. 22 Borkumrif n. Calais. Willy 23 30 m. n.n.o. Ouessant n. Quimper. Wilpo 21 v. Swansea n. Rotterdam. IJselhaven 23 te Dick n. Duinkerken. SLEEPVAART Centra 23 v. Port Harcour. Cycloop 24 te Mersa el Brega. Gelderland 23 50 m. z. Monrovia n. Pt Harcourt. Groningen 23 Gebraltar gepass. n. Kuwait. Hector 23 te Scheveningen v. Tarlingen. Praja da Adraga 23 100 m. v. Gibralt. n. Lissabon. Utrecht 24 te Toulon. Will. Barendsz 23 100 m. w. Jamaica n Brisbane. Zeeland 24 bij David M., a. d. grond te St. Ive*. handelsconferentie in Genève heeft inge diend. Dat is in strijd met het E.E.G.- verdrag en volgens hem moet de Bene lux het initiatief nemen om tot een reac tie van de andere E.E.G.-landen tegen dit eenzijdige Franse optreden te komen. Mi nister Luns zegde toe dat hij deze kwes tie de volgende week met minister Spaak zal opnemen. Professor Samkalden had voorts gepleit voor het opstellen van nauwkeurige re- I gels voor de coördinatie van de buitenland se politiek van de Benelux-landen en een gezamenlijke wetenschappelijke studie van de grote problemen in de wereld om een hechte plaats voor deze coördinatie te ver krijgen. De Belgische socialistische afgevaardig de Scheijven betoogde dat men niet tot een volledige ontspanning kan komen als het Westen blijft vasthouden aan een her- eniging van Duitsland, die volgens hem I niemand werkelijk wenst. Minister Luns stelde daartegenover dat 1 het democratische Westen nooit een ver drag zou kunnen aangaan dat vrije ver kiezingen en hereniging van Duitsland in vrijheid uitsluit. Hij zei voorts te menen dat de regeling van de Duitse kwestie niet aan het begin, maar aan het einde van de zeer lange weg van de ontspanning is ge legen. Duitsland en Berlijn zijn voor hem de sleutels op het slot van de koude oorlog. Minister Luns sloot zich ten slotte aan I bij de wens van de Belgische afgevaar digde Delwaide, dat het akkoord inzake de Schelde-Rijnverbinding, spoedig door de parlementen van Nederland en België» zou worden bekrachtigd. Hij kon echter niet toezeggen dat dit in Nederland reeds voor de zomervakantie het geval zou zijn, I waarop Delwaide had aangedrongen. De Belgische afgevaardigde, die sche pen is van de haven van Antwerpen, had verklaard dat de verstandhouding tussen Rotterdam en Antwerpen opperbest was I geworden. De schaatsvereniging „Velsen" organi- I seert voor aanstaande woensdagavond een gezamenlijke reis per touringcar naar de Amsterdamse kunstijsbaan „Jaap Eden". Aan deze reis kunnen zowel leden als niet-leden deelnemen. De bus vertrekt om kwart voor zeven vanaf het Cultureel Centrum en om zeven uur vanaf Plein 1945. Ongeveer elf uur worden de schaat senrijders in IJmuiden terug verwacht. Men kan zich opgeven bij de heer J. Schel vis, Ahornstraat 9, IJmuiden Oost; da heer T. J. Keur, Grahamstraat 52, IJmui den en telefonisch bij de secretaris van da SV, de heer J. C. Zuurbier onder 02550- 8990. Op het IJmuidense strand, waar de I schaatsvereniging „Velsen" een bijzonder gewaardeerd onderdak gekregen heeft bij „Ome" Henk Verzwijveren van het strand paviljoen Zuidpier, houdt de SV een weke lijkse conditietraining. Iedere zaterdag middag om 14 uur roept trainer Keur zijn pupillen bij elkaar voor deze oefening op I het IJmuidense strand. Via de bemiddeling van schaatsvereni- I ging „Velsen" kunnen schaatsliefhebbers ondanks het milde weer toch hun baantjes trekken. Iedere woensdagavond organiseert deze club een reis naar de Amsterdamse 1 kunstijsbaan Jaap Eden. In kringen van de schaatsvereniging „Velsen" is men niet zo optimistisch over het dit jaar gereedkomen I van de nieuwe ij sbaan in Velsen, zoals eerst stellig werd geloofd. dienen uiterlijk op woensdag te worden betaald, daar de bezorgers op donder dag moeten afrekenen. DE ADMINISTRATIE VOORBEURS VAN HEDEN Slot lste tijdv. 2de tijdv. A.K.U. Hoogovens Kon. Olie Philips Unilever 148,50—148,80 155,70 148,80 142,80

IJmuider Courant | 1964 | | pagina 10