Heerschappij van Ceulemans in de bandspelen onaantastbaar HVGB versloeg De Gouwe in aantrekkelijke polo wedstrijd Margaret Burvill evenaarde record van Wilma Rudolph Is Cassius Clay bang voor Wereldkampioen: „Ik heb gevoel al van hem te hebben gewonnen" Met groot vertoon naar Europese titel bandstoten in Den Helder Si Rotterdams bad Wijnen en Scholte naar Bilbao Schaker van vier jaar Broers Snijders in Parijs verslagen Handgemeen in Fons Veldhuizen weerde zich goed Op 220 yards ook nieuwe wereldtijd Trio bracht liefst 5290 gulden op in Scotch-prijs MAANDAG 24 FEBRUARI 1964 12 §lts§r? Olympische Winterspelen en de politiek Om Coupe des Espoirs Emerson en Fletcher wellicht uit het Australisch DC-team Dany van Rossem verwierf verrassend florettitel Ceulemans heeft zondag in Den Helder met grote overmacht zijn in Lissabon be haalde Europese titel in het bandstoten geprolongeerd en heeft bovendien een rij ke oogst van nieuwe records aan zijn lan ge erelijst toegevoegd. Zaterdag bracht de Belg het record partijgemiddelde van Scherz van 11.11 op 11.76 en toen men de eindbalans had opgemaakt was ook zijn eigen record algemeen gemiddelde van 6.60 weer scherper gesteld: 7.20. De heerschappij van Ceulemans in de bandspelen is onaantastbaar. De pijlers van zijn succes zijn: een groot zelfver trouwen, uiterste concentratie en onuitput telijk lijkend arsenaal aan technisch ver nuft. Zelfs de veelvoudige oud-wereld- kampioen Gabriels, die in zijn loopbaan al veel heeft meegemaakt, stond in Den Helder weer verbaasd over de nieuwe vondsten van Ceulemans en de grote ze kerheid waarmee ze werden uitgevoerd. Het merkwaardige is echter dat Ceule mans de serie aan de band. waarin onze landgenoot Vultink één van de allergroot sten is, vrijwel niet toepast. Waar Vultink, Van Hassel en de thans als professional optredende Wafflard met haarfijne aai- en snijstootjes tientallen punten kunnen sco ren, stelt Ceulemans zich tevreden met vijf a zes caramboles om dan door mid del van rappels de positie te herstellen. Vandaar, dat het Europees serierecord, dat door Vultink in Lissabon op 71 werd gesteld wel eens langer kan blijven leven dan de overige records. Zaterdagavond al viel de beslissing in Den Helder, toen De Kleine een voorsprong I iuktej Zodat De Kleine met gering verschil van 67 punten tegen Van Hassel (96-27 in in móyenne de zeer eervolle tweede plaats tien beurten) niet kon handhaven en nog jn de eindrangschikking bezet. Een uitste met ruim verschil (172-200) van de kleine kend resuitaat van de Kampenaar. Belg verloor. Op dat moment was Ceule- scherz had zijn zege op Van Hassel mans in een hevig gevecht gewikkeld met 0Verigens ook nodig gehad om Teegelaar, Scherz De Oostenrijker leidde na 30 die in de slotronde de enige remisepartij beurten met 132-130 maar putte nieuwe van het toernooi tegen Rudolph speelde, kracht in de door zijn landgenoot gecreëer- 0nder zich te houden. De Nederlandse de mogelijkheid direct kampioen te wor- kampioen is na zijn slopende zege vrijdag den. Met een serie van 30 brak Ceulemans 0p van Hassel niet goed meer op dreef toen de tegenstand van Scherz en stelde gekomen en werd in de stand nog danig be- zijn zevende internationale titel, waarvan dreigd door de Spanjaard Brufau, de gro- hij er zes binnen de laatste 12 maanden te verrassing van dit toernooi. Deze 40- heeft behaald, veilig. jarige, die voor zijn start in Den Helder Het enige onbevredigende voor de groot- zelfs nog nooit een ivoren bal had gezien, meester waren de 43 beurten van deze I heeft zich ontpopt als een kundig biljarter, partij, waardoor zijn algemeen gemiddel- die na wat meer routine opgedaan te heb de zakte van 7.89 naar 7.19. In een slotpar- ben een gevaar voor iedereen kan wor- tij, waarin hij geheel zonder zenuwen kon den, Ceulemans dan uitgezonderd, spelen, probeerde Ceulemans het verloren terrein terug te winnen, maar slaagde De eindstand luidt: In tegenstelling tot verleden jaar toen de Nederlandse judoka's Jan en Peter Snijders successen behaalden in de wed strijden om de Coupe des Espoirs, een wed strijd voor jonge judoërs, is het deze maal het Sportfondsenbad aantreden tegen het Amersfoortse AZPC. Ook DWR bekerde dit weekeinde. Het speelde in een uitwedstrijd tegen de Zwemclub Rotterdam. Maar de ontmoe- «ii ting is verre van plezierig geëindigd. De ia voor jouSC juuoora, 4= 44=4 =4=4.= 44.4.444 I" het Haarlemse Sportfondsenbad heeft Rotterdammers hadden een aanzienlijk Parijs niet gelukt. Middengewicht Jan men zaterdagavond kunnen genieten van overwicht en na korte tijd was het dan ijders werd tweede in zijn poule toen hij een aantrekkelijke ^«PolowedstHjd tus- Qok al 7.2 in hun voordeel. De spelers od beslissing verloor van de latere win- sen HVGB en De Gouwe uit Waddinx- yan DWR deden er alles aan om het naar de Fransman Thieri. en Peter Snij- veen. De kwaliteit van deze ontmoeting doelpuntenverschil nog wat weg te wer- ders'verloor na een dubieuze beslissing was van uJd tot zelfs z0,dams' ken, maar hoezeer er ook gestreden werd, van de scheidsrechters van Gress publiek de verrichtingen met een luid ap- het mocht niet lukken. In de vierde en van de scheidsrechters var'^ laus waardeerde. Met name gold dat een j t t periode kwam het zelfs tot een h^0Wzwaargelicht uhkwam behaalde voortreffelijk schot van HVGB-midvoor waarbi, soms rake klappen 20 punTen mlar Gresfh^; drie par- I dienadat De Gouwe voor de ope-1 yielen Vnor de scheidsrechter was dit tijen gewonnen tegen Peter Snijders twee. zodat hij overging. De uitslagen van de finales warem I men njet onverdienstelijke aanvallen voor, waaruit Ben Aarsen zelfs voor HVCB het tweede punt kon scoren m.p. Ceulemans 16 De Kleine.... 10 1405 Van Ha-ssel 10 1488 Scherz ÏQ '1470 Teegelaar.... 9 1359 Brufau 8 1403 Rudolph 5 1311 Eiter 2 1043 Oddo 2 770 (Toernooi-gemiddelde 4,26) car. h. serie gem. 1600 56 7.20 31 55 35 41 33 33 32 34 4.98 4.81 4.60 4.36 4.15 3.44 3.34 2.54 Titelverdediger Wijnen en de nieuwe Ne- slechts gedeeltelijk. In 27 beurten kon De Kleine weliswaar worden uitgeteld, maar 1 1. Ceulemans had grote plannen gehad. 2. Voor De Kleine is het toernooi, ondanks 3. de moeilijk te verwerken teleurstelling van de nederlaag tegen Van Hassel toch voor spoediger verlopen dan over het algemeen werd verwacht. Hij werd zelfs na Ceule mans aanvoerder van de Europese titel, waarvoor hij overigens de hulp van 19. Scherz nodig heeft gehad. Want dat. De Kleine in de tot een show gedegradeerde finale weinig kans op een overwinning zou hebben stond van te vo ren wel vast. Om tweede te blijven moest hij dan ook een redelijk gemiddelde draai- ien en moest Scherz, die door nederlagen tegen De Kleine en Ceulemans zaterdag naar de vierde plaats was afgedaald, de, - deelne- vinnige V,„ H.e.ei Kloppen D« I ker kader 47-2, dat van 19 t.m. 22 maart in de Spaanse havenstad Bilbao wordt ge houden. De andere deelnemers zijn de Belg Schrauwen, de Spanjaarden Galvez en Aguilera, de Zwitser Gyot. de Frans- man Grivaud en de Duitser Spielmann Na de Olympische Winterspelen in Inns bruck zijn 33 bezoekers en één deelnemer niet naar hun vaderland teruggekeerd, Het Oostenrijkse ministerie van Binnen- landse Zaken in Wenen maakte dezer dagen bekend dat 26 van hen 14 Hongaren, 10 Tsjechen en twee Polen zich bij de Oos tenrijkse autoriteiten hebben gemeld. De overigen zes Hongaren, een Tsjech en de Oostduitse rodelaarster Ute Gahler zijn direct naar West-Duitsland of an dere Westeuropese landen gereisd. Zoeriko Sopia uit het stadje Gali in de Sovjet-republiek Georgie is nog maar vier jaar, maar in het schaakspel staat hij zijn mannetje al en een overwinning op volwassenen is voor hem een ge wone zaak geworden. Zoeriko is de jongste van vijf zoons van een boer. Hij keek de schaakkunst af van zijn broers. Op een dag, toen een van hen een paard een verkeerde sprong liet maken en de tegenstander dit niet bemerkte en door wilde spelen wees de kleine Zoeriko op de fout. De broers keken el kaar verbaasd aan en besloten na te gaan hoeveel hun broertje van schaken wist. Zij vroegen hem de stukken in de aanvangsstelling te plaatsen, wat Zoe riko zonder mankeren deed. Ze legden hem een paar elementaire schaakpro bleempjes voor die hij, na even naden ken, alle oploste. Toen zijn broers een volledige wedstrijd met hem hadden gespeeld, waren ze er van overtuigd, dat hij kon schaken. Zoeriko werd de grootste tegenstan der van zijn grote broers en de schaak kampioen van de familie, de 25-jarige Noegzari, begon hem de theorie nader te leren. Toen een journalist uit Tbilisi (Tiflis), die zelf een aardig partijtje schaak kan spelen, naar Gali kwam, te gen Zoeriko speelde en verloor, kreeg het ventje algemene bekendheid. Ceulemans, de ongeëvenaarde Euro pese kampioen bandstoten. Lichtgewicht: 1. Egger (West-Duits land); 2. Hayses (Engeland); 3. Hatchikian (Frankrijk). Middengewicht: 1. Thieri (Frankrijk); 2. 4.44. —4 -- - vieien. vuui uc 3=41=14404=4.4.4=4 - - ningstreffcr had gezorgd, feilloos gelijk mornent om met een luid fluitsignaal maakte. In de tweede periode ging het dg wec3strijd vroegtijdig te beëindigen, aanvnnkeliik seliik on. Over en weer kwa- VoQr DWR betekent dit dat zij in de der de bekerronde zijn afgevallen. In Zaandam kwamen de dames van NVA uit tegen Waterlelie, dat evenals dat in Haarlem het geval was, de overwin ning uit het vuur sleepte. DWR kreeg voor de tweede klasse de dames van VZV Allengs kwam er meer tekening in de Kaider (West-Duitsland); 3. Feyten I De achterhoede van De Gouwe vuui ivvwut gië)- n moest herhaaldelijk ervaren hoe de U^Velsen op"bezoek" DWR,"dat het dit Zwaargewicht: 1. Gress(Frankrijk), 2. HVGB_er Schoberer vlak voor doel ope- zonder de beide meisjes Drogtrop Kresten (Oostenrijk); 3. Otto (West-Duits- reerde In de derde periode met succes, moest stellen, won niettemin door maar land). zodat de stand op 3-1 voor de thuisclub liefst drje treffers van pionia van He- In Maagdenburg kwam alleen Joop de kwam Daarin werd in de laatste periode yZy stelde daar één doelpunt te- Wolff Coos Bonte en Jan van Ierland geen verandering meer gebracht, zodat In de Wedstrijd tussen Neptunus moesten verstek laten gaan tot succes. IRVGB de vierde ronde van de KNZB-18 4-4- Hij eindigde in de open klasse op de derde bekercompetitie heeft bereikt- Daarvoor plaats achter de Fransman Desailey en de moet het team op dinsdag 10 maart in Oostduitser Schönbacher. en DWT, waren de gasten iets produk- tiever en wonnen derhalve met 4-2. Ook de reserves van HVGB boekten dit weekeinde succes. Al direct bij het begin van de wedstrijd tegen Njord werden drie doelpunten door hen gescoord. Njord liet dat niet op zich zitten en Siebeling en Van Weenen reduceerden de achterstand tot 3-2. Daar bleef het voor wat Njord be treft bij. Maar Van Ommeren en Maassen Voor de derde maal in successie zege- troffen voor HVGB,11 elk nog eenmaal Ken Fletcher uit het Australische Davis- vierde Fons Véidhuizen^in de Bediafcross, oe van HPC 4 namen in de eerste De kans is groot dat Roy Emerson en d^Itediafcross" I doeFzodiat'de"wedstrijd met 5-2 eindigde. cup'team zullen wórden gezet. Daarmee I die zondag over 6000 Jgrfhelft een SSykeTowSr Jronghi zouden de kansen voor Australië om de ving van Uden werd gehouden. Veldhuizen P Hillegom. De Ruiter cup op Amerika te heroveren ten zeerste (Volt, Tilburg) won met ruun verschil m dej^drtnjd Wn m g dalen u min. 54.6 sec. van marathonloper Johan Vrkleinde de achterstand na Zowel Emerson als Fletcher hebben zich van den Berg (Ph, Vught die 19 min 24 1 bleef het. niets aangetrokken van de z.g. 210-dagen- sec liet afdrukken. Op de derde plaats rust nog leis. maar j regel, die in Australië nog steeds van eindigde Theo Roelofs van HAC uit Hel- Dames eerste klasse: kracht is. Daarbij is het spelers verboden mond in 19.49.1 vóór de 31ste maart aan wedstrijden in Cees Clement, de Nederlandse kampioen Nereus3 het buitenland deel te nemen. op de vijf en tien kilometer, heeft zater- waterlelie 4 Ondanks dit verbod zijn Emerson en dagmiddag een strandloop over twaalf ki- HPC4 Fletcher zonder veel succes overigens lometer gewonnen. Clement legde de af- pwT 5 uitgekomen in het Amerikaans kam- stand van Hoek van Holland naar Kijk- A4 1 duin af in 40 minuten en 23.4 seconden. Dames tweede klasse: pioenschap overdekte banen. mee, dat hij niet meer aan indoor wedstrij den zal deelnemen en zich alleen wil pre pareren op de spelen in Tokio. „zware De Australische atlete Margaret Burvill heeft zaterdag bij wedstrijden in Perth de 220 yards gelopen in de sensationele we reldrecordtijd van 22.9 seconden. Zij eve naarde daarmee tevens het 200 meterre cord van Wilma Rudolph. Aangezien 220 yards iets langer is dan 200 meter bete kent het in feite dat Burvill een betere prestatie leverde dan de Amerikaanse Olympische kampioene 3-*/s jaar geleden in Corpus Christi. .Berekende" wereldrecords worden ech ter in de sport niet erkend, zodat Marga ret Burvill zich alleen medehoudster van het wereldrecord op de 200 meter mag noe men. Zij deelde overigens het bezit van het 220 yards record sinds ongeveer een jaar met haar landgenote Betty Cutbert, doordat zij op 12 januari 1963 een tijd liep van 23.2 sec Betty Cutbert maakte die tijd reeds vier jaar geleden. Twee nieuwe indoorrecords door de Aus traliërs Ron Clarke over drie mijl en Bob Hayes over 60 yards en tal van goede prestaties hebben de Amerikaanse indoorkampioenschappen, die zaterdag in Madison Square Garden in New York wer den gehouden, opgeleverd. Ron Clarke, die in december van het vorig jaar twee wereldrecords verbeter de over zes mijl en 10.000 meter, kwam tot de beste wereldprestatie op overdekte banen in een race over drie mijl. Met een tijd van 13 min 18.4 sec versloeg hij de Amerikanen Mc Ardle en Lindgren en de Ier O'Riordan met groot verschil. Hij bleef met deze verrichting maar liefst acht seconden onder de beste tijden van zijn landgenoten Al Lawrence en Albert Tho mas (13.26.4). Pete Mc Ardle eindigde als tweede in 13.32.6 vóór de 17-jarige Gerry Lindgren (VS), die 13 min 37,- sec liet af drukken. Bob Hayes won de 60 yards in 5.9 sec. en was daarmee de eerste loper die de zes seconden-grens doorbrak. Hij egaliseer de het record dit jaar reeds vijf maal Na zijn zege over Charles Green, Mei Pneder en Roger Syaers deelde Bob Hayes Gary Gubner versloeg alle =4=44=4.4 =4=3 4= mannen bij het kogelstoten met 19.27 me- I ^datv bij ais B-klasser alle A-klassers ter vóór Parry O'Brien met 19.16 meter. het zware modderige parcours te snel Charlie Mayes versloeg Ralph Boston met a^ was de dames zegevierde Gerda 7.99 meter bij het verspringen en John Tho- Rraan De uitslag luidt: mas was de beste hoogspringer met 2.16 Heren: 5500 meter: 1. J. Smit (De Spar- meter vóór de Australiër Tony Sneazwell taan> Lisse) 18.24.2; 2. J. Wit (Olympus, met 2.13 meter. Hayes Jones nog steeds Alkmaar) 18.25.2; 3. W. van Gerven (De 1K„n(W1 ongenaakbaar op de 60 yards horden won Spartaarii Lisse) 18.27.8; 4. S. de Jong 6 in 7,- sec precies voor de talentvolle ^aanland) 18.28.8; 5. J. Buitenhuis (AF Roy Hicks. •34j Apeldoorn) 18.37.4; 6. T. Ensingh Heren derde klasse: (Nurmi, Groningen) 18.38.6; dames 1500 kjVA5 meter: 1. G- Kraan (De Bataven, Leiden) vzv5 5.14.0; 2. Th. Lammerink-Seure (GAC- Hpc 35 Hilversum) 5.16.6; 3. M. Gemmers (Unitas, dWR 25 Geleen) 5.17.0. |DWT26 Fons Veldhuizen eindigde op bijna een hal ve minuut als tweede. De Hagenaar Evers Haarlem5 5 van het organiserende Vlug en Lenig be- DWR 5 4 zette de derde plaats. Er gingen ruim VZV5 3 honderd atleten van start. Uitslag: 1 NVA 24 1 Cees Clement (Fit, Zeist) 40.23.4; 2. Fons Njord 5 1 Veldhuizen (Volt, Tilburg) 40.50.4; 3. Joop HPC 24 0 Evers (V en L, Den Haag) 41.08.8; 4. Dick van Heeden (Minerva, Rotterdam) 41.24; Heren eerste klasse. De Lissenaar Smit is zondag in Hilver- HPC sum winnaar geworden van de jaarlijkse ~AW Maple-Leafloop, die ditmaal een record- Nereusd inschrijving bereikte. De prestatie van N®P™PUS Smit verdient des te meer bewondering. I HVGB 4 4 I DWT 4 Heren tweede klasse: HVGB 2 7 6 DWR 5 HPC 26 Haarlem5 Kroosd3 Gerda Kraan gaat onbedreigd als winnares door de wat modderige finish in de Maple Leaf-loop. Heren vierde klasse: HVGB 3 HPC 4 Haarlem 2 Njord 2 HZV 5 6 4 4 5 0 0 6 26— 1 0 1 6 10— 9 2 1 4 14—18 3 2 3 13—27 1 3 1 5—13 0 0 10 23— 7 0 1 8 34— 0 2 6 9—11 0 3 2 10—21 0 4 2 11—24 0 4 0 2—21 0 0 10 35—13 0 1 6 27—20 1 1 3 9—10 1 2 3 13—18 0 3 2 12—23 0 4 0 13—25 1 0 13 49—26 0 1 8 25—14 0 3 6 1625 1 3 3 15—26 1 2 1 13-^16 0 5 1 13—24 0 0 10 24— 8 0 1 8 21—13 0 2 6 18—13 0 4 2 6—14 0 6 0 4—25 0 0 10 30— 7 0 3 6 21—19 0 2 4 17—15 1 2 3 9—18 1 4 1 5—23 „Is uitdager Cassius Clay bang voor Sonny Liston?" Deze vraag beheerst op het ogenblik heel Amerika, een dag voor het gevecht met de wereldtitel der zwaargewichten als inzet. Het is allemaal begonnen toen boks-ex- pert Jimmy Cannon in zijn blad voorspelde, dat Cassius Clay ondanks zijn grote mond slechts een angstig man zal zijn, wanneer Sonny Liston zijn ge vaarlijke linkse hoek in het ge ding zal brengen. De Haagse Dany van Rossem is zon-| Cannon verklaarde, dat de dag in Den Haag tot veler verrassing Ne- trainingspartners allen zorg- derlands kampioene floret geworden. Zij vuldig geselecteerd geen weer- won in de finale met 4-3 van haar Am- stand hebben kunnen bieden, zo- sterdamse rivale Ingrid Heidenrijk. De als van Liston kan worden ver kampioene van vorig jaar, Ellen Botbijl, wacht. „Clay een zorgvuldig ge werd in de eerste elimination direct ge- kweekte bokser, die het. moet op wipt door Ellen Crawford, die op haar I nemen tegen een „uitsmijter" beurt uitgeschakeld werd door de Haagse I die in de achterbuurten opgroei- Anne Marie Leonhard. Het schermen van de en als een rots in de bran- de kleine, pas veertienjarige Rotterdamse ding zal staan om elke aanval Charmaine van Oosten houdt een belofte op zijn titel neer zal slaan, voor de toekomst in. I Sonny Liston maakte van di De uitslag luidt: 1. Dany van Rossem krantenbericht direct gebruik (zaal Abrahams, Den Haag), 2. Ingrid door toespelingen te maken op de Heidenrijk (zaal Van den Berg, Amster- mentale gesteldheid van zijn te- dam), 3.' Lennie Kokkes (zaal Vanver- genstander door te zeggen: „Ik voodt, Rotterdam), 4. Anne Marie Leon- heb naar hem gekeken dus ij hard (zaal Abrahams), 5. Riet Noels (zaal zal wel bang zijn en ,,ik heb Vandervoodt), 6. Charmaine van Oosten een hekel aan angstigS bioks;ers. (Vandervoodt). I komen met voldoende dicht- bij om te slaan en geslagen te worden." Een ieder die deze dagen Son ny Liston ontmoet is verbaasd over zijn goede humeur. Ge vraagd hiernaar was zijn ant woord: „ik heb het gevoel al van hem te hebben gewonnen. Na tuurlijk heb ik hard getraind, omdat de titel voor mij geld be tekent. Clay wil iets hebben wat ik bezit en ik ben vast voorne mens hem geen enkele kans te geven." Eddie Machen, die in 1960 in een gevecht over 12 ronden op beslissing van Liston verloor zegt en hiermee sluit hij aan bij de algemeen verkondigde mening dat Cassius een kans heeft wanneer hij de eerste vijf ronden uit de handen van zijn rivaal blijft. Marty Marshall, een lange ver tegenwoordiger in verf uit De troit die er als enige bokser prat op kan gaan in 1954 van Liston te hebben gewonnen was eveneens van mening dat Clay een kans heeft wanneer hij de instructies van zijn trainer op volgt. Er dient echter rekening mee te worden gehouden dat Son ny Liston aanmerkelijk is voor uitgegaan en over een harde linkse stopstoot en korte rechtse directe beschikt. Wereldkampioen Sonny Liston en uitdager Cassius Clay trekken zich uiterlijk onverstoorbaar niets van de „praatjes" aan. Promo tor Bill MacDonald voelde zich niet zo happy, omdat de kaartver koop in tegenstelling tot de ver wachtingen minder goed ver loopt. Tot nu toe is er voor 325.000 dollar verkocht, maar wanneer men weet dat er in het congres gebouw in Miami Beach 16.448 toeschouwers kunnen plaatsne men, die voor een totaalbedrag van 1.200.000 dollar moeten zor gen, is het begrijpelijk dat er een zorgenrimpel op het voor hoofd van promotor MacDonald ligt. De directeuren van de gesloten televisie-circuits Bob Nilon en Nat Halpern waren zeer tevre den over de voorverkoop van plaatsbewijzen, maar of de bere kende vijf miljoen zal worden be reikt is een andere zaak. Over het algemeen is men van mening, dat de prijzen van de kaartjes om het gevecht in le vende lijve mee te maken, te hoog zijn. Twintig dollar voor de goedkoopste en 250 dollar voor de duurste plaats met als grote ge middelde een plaatsje voor. 100 dollar. Sonny Liston krijgt 40 percent en Cassius Clay 22V2 percent van 625.000 dollar, de rest is voor managers etc. Mac Donald heeft voor dit bedrag, aangevuld met nog eens 175.000 dollar onkosten, dit gevecht ge- De totalisator op de Hilversumse ren baan heeft zondagmiddag voor een trio liefst f 5.290,— uitbetaald. Deze hoge uit- kering deed zich voor in de race om de Eva Scotch-pr|js, waarin het Franse paard Midas G. als favoriet was gestart. De finishlijn werd na 2000 meter achtereen volgens gepasseerd door Midas G., Yankee Maid en X Hanover, waardoor de bezoeker die deze drie paarden in deze volgorde van aankomst op zijn totalisatorformulier juist had ingevuld voor een inzet van 1,een bedrag van ƒ5.290,— kreeg uitgekeerd. In onze prognose in de krant van zaterdag heeft onze paardesportmedewerker de drie geklasseerde paarden eveneens getipt. Midas G. werd toen als favoriet beschouwd, met Yankee Maid en X Hanover als de meest te duchten concurrenten. De uitslagen luiden: Etoile du Nord-prijs (2000 m. met auto start): 1. Blauwe Valk S, 2. Amora Guy, 3. Arminius. Tot. win. ƒ3.10, pl. 1.60, 1.60, 1.70, gek. 8 70, cov. f 5.10. Etty Hollandia-prijs (2040 m., Ie afd.): 1. Bretteur P, 2. Blauwe Druif B, 3. Zeal Ere- kocht. Hij zal dus tenminste SUs. Tot. win. 4.50, pl. f 2.20, 2.30, 2.50, 800.000 dollar moeten ontvangen gek. 15.60, cov. 6.10. om er uit te springen. I Eurica-prijs (2000 m. met autostart, le Overigens behoeft men bij een afd.): 1. Amphion, 2. Brigetta Norton, 3. verlies geen medelijden te hebben I Zambesi. Tot. win. 14.pl. 3.90, 1.70, met Bill MacDonald, want deze ƒ2.10, gek. ƒ6.20, cov. ƒ4.40, trio: f 1125.50. „rijkaard", die alles wil organi- Amateur winterkampioenschap VII (2020 seren wat een ander niet aan-1 m VOor amateurrijders): 1. Xandover, 2. durft, bezit tezamen met zijn I zwalper S, 3. Art Erebus. Tot. win. 6. vrouw, Victoria, alle aandelen p] f2.—. ƒ1.60, ƒ1.80, gek. ƒ11.30, cov. van de William B. MacDonald jr. I f 5 60 Corporation, waarde zo'n slordi- Etty Hollandia-prijs (2040 m„ 2e afd.): ge 52 miljoen. Hij bezit een ba- 4 Barbarossa W, 2. Boyke Hollandia, 3. sebalteam voor 45 percent en is Ergen>s Glorie. Tot. win. ƒ3.80, pl ƒ1.40, eveneens voor 45 percent geïn-1 i.ao, ƒ1.80, gek. ƒ9.20, cov. ƒ7.10. teresseerd in een paardenrace- Évasion-prijs (2020 m.): 1. IJssel, 2. baan. Om MacDonald niet in de Youki Akit, 3. Yoga Hollandia. Tot. win. wielen te rijden zal er 250 mijl 3 90 p] ƒ1.60, ƒ1.30, ƒ2.30, gek. ƒ7.10, in de omtrek van Miami Beach cQV 5 10 geen gevecht op de televisie te E'va Scotch-prijs (2000 m.): 1. Midas G, zien zijn. 2 yankee Maid, 3. X Hanover. Tot. win. De scheidsrechter, wiens naam 2Q j 70 f 2 70j 2._ gek. 6.90, op het ogenblik nog niet bekend trio;'f 5290_ is, zal een kleine microfoon m Eurjca-prijs (2000 m. met autostart, 2e zijn knoopsgat dragen, zodat tele- j Arganaut, 2. Xandor, 3. Alie Bel- visiekijkers de laatstei instructies win 'Tot wi.n u 30, pi. t 2.8O, .f 4.60, 2.20, aan de boksers zullen horen, I cov f 12.70. evenals de waarschuwingen. Het Eveline-prijs (2000 m. met autostart): 1. danU1onUnteveorenPPworZdL ge- A Reine Kinley, 2. Zigeunerkoning, 3 Zora hoord tevoren worden Se w Tot win 4 30) pi. ƒ2.—, ƒ2.30, gek. Ruim 500 journalisten uit alle f 7-50- cov- f t-90- delen van de wereld zijn aange- Expresso-pdijs (2400 m.). L Za komen om het gevecht te ver- Zingaro, 3. Wings. Tot. win. f 2.30, pl. f 1.50, slaan. De televisie heeft came- I f 2.1.90, gek. f 6.cov. f 5,10. ra's opzij en boven de ring. Totalisator-omzet: f 247.739-50.

IJmuider Courant | 1964 | | pagina 12