Prinses Irene pas donderdag naar haar ouders in Lech Kort en bondig AGENDA ~mnt HUMPIETUMPIE POULE, PELLI EN PINGO TRESLONG Haar verloofde zal vandaar direct naar Madrid doorreizen Overstekende kat veroorzaakt ongeval Vijf doden in het verkeer Man overvallen in Groningen J. F. Wijsmuller 70 jaar Man in Wijk aan Zee bekent dochtertje te hebben gedood Vorst verdwenen In Spijk niet zonder pas de deur uit after shave lotion MAANDAG 24 FEBRUARI 1964 '%---■ 'S tï-év':-"; Ontwerp-conventie voor een Benelux-gerechtshof "-■"f H' Haarlem Velsen-IJ muiden Beverwijk Veroverend tris... Oudste hoofdredacteur van het Nieuwsblad van het Noorden Kerkelijk nieuws «s £i Koningin Juliana en prins Bernhard zijn zaterdagmiddag in Lech in Oostenrijk aan gekomen voor een wintersportvakantie van een week. De koningin en de prins arriveerden per auto uit Zürich. De regerings-Friendship, waarmee koningin Juliana de reis naar Zürich maakte, had in Frankfort een tus senlanding gemaakt om prins Bernhard af te halen, die daar een vergadering van het World Wildlife Fund had bijgewoond. Er zijn zeer veel toeristen in Lech. In het dorp en de omgeving zijn geen ka mers meer te krijgen. De reden is dat in tegenstelling met wintersportplaatsen in het oosten van Oostenrijk veel sneeuw is gevallen in de provincie Vorarlberg. Dat er in Lech geen kamers vrij zijn is de re den dat prinses Irene en haar verloofde waarschijnlijk pas donderdag of vrijdag naar Lech zullen gaan. De opperstalmeester van de koningin, luitenant-kolonel W. F. K. Bisschoff van Heemskerck verklaarde tegen verslagge vers dat prinses Irene en haar verloofde reeds zondag van Kitzbühel naar Lech had den willen gaan. „Maar zij kunnen niet vóór donderdag komen omdat wij geen kamers voor hen kunnen vinden. Boven dien genieten zij zeer van hun vakantie in Kitzbühel". De opperstalmeester zei dat don Carlos alleen zijn verloofde naar Lech zou vergezellen en daarna onmiddellijk naar Madrid zou doorreizen. Lech is zo vol dat prinses Irene een kamer met haar moeder zal moeten delen. Verslaggevers die naar Lech zijn gekomen, moeten op de masseertafels van de plaat selijke saunabadinrichting slapen omdat zij geen hotelkamers kunnen vinden. uitgebreide SPUSKAART onb.KIPETEN 6.*° <ii dagelijks DINER-en SOIREE. DANSANTE Zondag hebben de koningin en de prins enkele skitochten gemaakt. Hoofdcommissaris J. Seesink heeft in Kitzbühel verklaard dat prinses Irene en don Carlos misschien een half jaar zullen wachten met trouwen. De heer See sink sprak de berichten tegen dat het hu welijk kort na Pasen zal plaatsvinden. „Er is nog geen datum voor het huwelijk vast gesteld. Eén ding staat in ieder geval vast: het huwelijk zal niet tijdens de vas ten plaatshebben, daar zowel de prinses als de prins goede katholieken zijn. Zoals de dingen er op het ogenblik voorstaan is het zeer goed mogelijk dat het paar be sluit nog een half jaar na Pasen te wach ten alvorens te trouwen. Per slot van re kening zijn zij pas verloofd, aldus de heer Seesink, die zei dat het paar de meeste avonden doorbrengt in het chalet om te ontkomen aan nieuwsgierige toeristen en verslaggevers. Prinses Cecilia, een zuster van don Car los, is per auto in Kitzbühel aangekomen, waar zij zich bij haar broer en prinses Irene heeft gevoegd. De regeringen van Nederland, België en Luxemburg hebben bij de Raadgevende Interparlementaire Beneluxraad (het Bene- luxparlement) een ontwerp-conventie voor instelling van een Benelux-gerechtshof in gediend. Dat gerechtshof zal een uniforme uitleg van de gelijkluidende Benelux-wetten moe ten verzekeren. Het hof zal in Brussel wor den gevestigd en bestaan uit negen rech ters, drie voor elk land. Zij moeten geko zen worden uit de hoogste nationale rechtscolleges. HILLEGOM reS-.O2520.53M7 umjmüütittmt-ntrnjwat Een speelgoedfabrikant heeft op de Frankfurter jaarbeurs een nieuwtje gelanceerd, waarvan hij hoopt dat het een even aanstekelijke rage zal ontketenen als destijds de hooi a hoop. Het geval heet de „pedalo" en bestaat uit drie houten wieltjes, die worden aangedreven door twee excentrische pedalen. De voornaam ste attractie schijnt te zijn, dat men altijd steun moet zoeken bij mede- pedalisten, want wie het met solo- werk probeert, die valt onher roepelijk om. Een kat, die in de Blesse (gemeente Weststellingwerf) onverhoeds de rijksweg 43 overstak, is er de oorzaak van gewor den dat vier inzittenden van een perso nenauto gewond in het ziekenhuis te Heerenveen moesten worden opgenomen, j IJ De bestuurder van de wagen remde zo I l m n K OVGrlGClGIl krachtig om het dier te ontwijken dat del J w *-A iv- auto slipte en tegen een boom schoot. ill Met een ernstige hoofdwond moest de be J. p. H. Körner overleden stuurder naar het ziekenhuis worden ver voerd. Zijn vrouw en een zoontje hadden eveneens een hoofdwond, een dochtertje kreeg een beenfractuur. Op 60-jarige leeftijd is in een ziekenhuis te Eindhoven overleden de heer J. P. H. Körner, die sinds 1934 lid was van het hoofdbestuur van de Katholieke Politie bond „St. Michael," waarvan achttien jaar als voorzitter. c Stadsschouwburg, vandaag 20 u.: Toneel- igtroep Theater met „Spooksonate" van August Strindberg. M.m.v. Jacqueline Royaards-Sandberg, Mia Goossen, Nienke Sikkema, Hans Tiemeijer, Jacques Snoek, Ton Lensink e.v.a. Gevolgd door „Schuld eisers" van August Strindberg. M.m.v. Mia Goossen, Eric v, d. Donk en Ton Lensink, Minervatheater, vandaag 20.15 u.: Liéde- renavond door Rohtraud Hansmann (sopraan) en Henk Bijvancsk (piano).. Concertgebouw, dinsdag 20 u.: Orgels- concert door Piet Kee; dinsdag 20 u.: Con cert door Die Haerlemsche Husyckcamer o.l.v. André Kaart. BIOSCOPEN Cinera Palace, 14, 19 en 21.15 u.: „Alle man", a.l. Frans Hals, 19 en 21.15 u. en dinsdag 20 u.: „Het moordende testament", 14 j. Lido, 14, 19 en 21.15 u.: „Het eiland der verleiding", 18 j. Luxor, 14, 19 en 21.15 u.: „Eddy in de Olie", 14 j. Minerva, vandaag en dinsdag geen film voorstellingen. Rembrandt, 14, 19 en 21.15 u.: „Ich bin auch nur eine Frau", 18 j. Roxy, 14.30, 19 en 21.15 u.: „De zondares", 18 j. Studio, 14.15, 19 en 21.15 u.: „L'amour vingt ans", 18 j. Monopole (Zandvoort) tot en met woens dag geen filmvoorstellingen. TENTOONSTELLINGEN Frans Halsmuseum (Gr. Heiligland 62) Werken uit de Haarlemse school van de 16de tot en met de 19de eeuw. Dagelijks geopend van 10-17 uur en zon- en feest dagen van 13-17 uur. Renaissance-zaal: „Perzische miniaturen". „In 't Goede Uur" (Korte Houtstraat- Nieuwe Kerksplein)Tentoonstelling van tekeningen van Hans Mulder. Dagelijks geopend van 10-18 uur en van 20-24 uur. Tot 29 februari, 's Zaterdags en zondags van 10-18 uur en van 20-21 uur. Dagelijks grammofoonplatenconcert van 21-22 uur Anton Bruckner. Vishal (Grote Markt): Tentoonstelling „Hedendaagse Engelse typografie en boe ken". Tot 8 maart. Dagelijks van 10-17 u. en 's zondags van 13-17 u Kunstcentrum „De Ark" (Nieuw Heilig land 1-3)Tentoonstelling „5 tot 500". Dagelijks geopend van 10-20 uur. Klassiek grammofoonplatenconcert van 20-23.30 u. Woonhuis Van Looy (ingang KI. Hout weg 103): Geopend donderdags van 10- 12,30 en van 13.30-17 u. Zon- en feestdagen van 14-17 uur. Teylers Museum (Spaame 16) Tentoon stelling van tekeningen van de Hollandse, Italiaanse en Franse school uit de 16de tot en met de 19de eeuw. Dagelijks, behalve maandag, geopend van 11—15 uur en de eerste zondag van de maand van 1315 u. Kunstzaal „Barteljoris" (Barteljorisstraat 82): tekeningen en etsen van Jos Jansen en Joop van Meel. Geopend op maandag van 13-18 en dinsdag tot en met zaterdag van 9-18 u. Tot en met 29 februari. Bisschoppelijk Museum (Jansstraat 79) Oude religieuze kunst, schilderijen, mid deleeuwse beeldhouwwerken, handschrif ten en kunstnijverheid. Dagelijks (be halve maandag) geopend van 10 tot 12.30 en van 13.30 tot 17 uur. Zon- en feestdagen van 14 tot 17 uur. DIVERSEN Café-chantant „Adam en Eva", Raam- vest. Cabaret ,,'t Is Zonde", door Frans en Flet Koster. Carry Tesfen, Cees van Ooyen en Enrico Neckheim (piano). Dage lijks geopend (behalve maandag) van 20 u. af Cabaret van 21-23.15 uur. Raadhuis Zandvoort, dinsdag 2p u.: Ge meenteraadsvergadering. (Zie verder „Uitgaan in Haarlem" in de krant van vrijdag 21 februari). MAANDAG 24 FEBRUARI City, 20 u.: Bert Haanstra's „Alleman". Stadsschouwburg, geen bioscoopvoorstel ling. Patronaatsgebouw, Willemsbeekweg, 20 u.:' Haarlems Artiesten Gezelschap treedt op voor Velsense bejaarden. Pieter Vermeulenmuseum, Cult. Cen trum, dagelijks (bèhalvé zondag) 9.30 tot 12 en 14 tot 16.30 u, i' :H t c'T DINSDAG 25 FEBRUARI City, 20 u.: Bert Haanstra's „Alleman". Stadsschouwburg, geen bioscoopvoor stelling. Gem. Openbare leeszaal en bibliotheek, Plein 1945: 10 tot 12.30 en 14.30 tot 17.30 u.; filiaal Velsen-N.: 19 tot 21 u.; wijkcentrum „De Duinpan", Santpoort (ook voor r.k bibliotheek): 16 tot 18 en 19 tot 21 u. R.K./Openbare leeszaal en bibliotheek, Willemsbeekweg 96: 10 tot 12 u. MAANDAG 24 FEBRUARI Kennemer Theater, 19 en 21.15 u.: „Tales of Terror". Luxor Theater, 19 en 21.15 u.: „Alleman" (derde week). W.B. Theater, 20 u.: „De vloek van de Prairie". DINSDAG 25 FEBRUARI Kennemer Theater, 19 en 21.15 u.: „Ver loren helden". Luxor Theater, 19 en 21.15 u.: „Alleman" (derde week). In Groningen is vrijdagavond de 91-ja- rige heer B., die het pand Hortensialaan 29 bewoont, door een onbekende vrij ern stig mishandeld. Er wordt geen geld ver mist. De bejaarde man kreeg aan de voordeur bezoek van iemand, die geld van hem eis te. Hij wist de man echter met een zoet lijntje weer buiten de voordeur te krij gen. Hij sloot daarop de voordeur, maar vergat de openstaande achterdeur te grendelen. Even later kwam de onbeken de man dan ook door de achterdeur weer binnen, waarop hij zijn eis herhaalde. Toep er geen geld op tafel kwam ont stond er een handgemeen. De heer B. werd met een witte stok, die in de gang stond, op zijn hoofd en armen geslagen De overvaller nam daarna de benen. De heer B. werd naar het academisch ziekenhuis in Groningen vervoerd. Na ver bonden te zijn kon hij naar huis worden vervoerd. Het onderzoek van de recherche heeft uitgewezen dat er geen geld wordt vermist. Exclusief verkrijgbaar bij de kapper! De oudste hoofdredacteur van het Nieuws blad van het Noorden te Groningen, de heer Jan Ubink, is zondag na een zeer korte ziekte op 64-jarige leeftijd overle- I den. Jan Ubink kwam reeds na zijn middel bare schoolopleiding in dienst bij het Nieuwsblad van het Noorden, van welk dagblad hij de laatste jaren de oudste hoofdredacteur was. Hij was ook toneel- en filmcriticus. Jarenlang is hij voorzit ter geweest van het kunstlievend genoot schap „Pictura" te Groningen en van de Noordelijke Gemeenschap van Kunste naars. Ook was hij lid van de Raad voor de Kunst van de gemeente Groningen. Vijftien jaren is hij voorzitter geweest van de Gronings-Drentse Journalistenver eniging. Ook was hij bestuurslid van de Nederlandse Journalistenkring. De heer Ubink was ridder in de orde van Oranje-Nassau. De begrafenis ge schiedt donderdagmiddag om half twee op de Zuiderbegraafplaats in Groningen. De heer J. F. Wijsmuller, die getrouwd is met het Amsterdamse gemeenteraadslid mevrouw G. Wijsmuller-Meijer, heeft zaterdag ter gelegenheid van zijn zeven tigste verjaardag in het Apollo-paviljoen te Amsterdam een receptie .gegeven die door vele verwanten en relaties uit scheepvaart- en handelskringen werd bij gewoond. Onder de aanwezigen was ook het Tweede-Kamerlid mevrouw G. V. van Someren-Downer. Ned. Herv. Kerk Aangenomen naar Leiden (vac. M. Otte- I vanger) L. Kievit te Putten. Bedankt voor St. Annaland B. M. Meijn- dert te Waarder. 22-23 Hoger en hoger gingen ze met het vliegtuigje. Kijk, zei Humpietumpie. Nu komen we in de volken terecht, dat is leuk! Dat vond Bertje ook. Ze kwamen bij de witte wolken en doken er middenin. Het lijkt wel, of we in de mist zit ten..' vond Bertje. Hij kon nu niets meer zien van de stad onder hen; ze zaten midden in de dichte wolken. Opeens keek Humpietumpie verschrikt op... I Geref. Kerken Beroepen te Creil-Espel (NOP) P. v. Dijk, kand. te Kampen. Aangenomen naar Zaltbommel W. de Graaf te Almkerk. Geref. Gemeenten Tweetal te Hardinxveld-Giessendam P. Blok te Dirksland en H. Ligtenberg te Oudemirdum. Beroepen te Amsterdam-N. H. Ligten- berg te Oudemirdum; te Terwolde P. Blok te Dirksland; te Waardenburg G. Schip- aanboord te Apeldoorn. Beroepen te Benthuizen A. Hofman te Zeist. Evang. Luth. Kerk Drietal te Baarn-Soest G. W. v. Dunne- veld, prop. te Aalten, P. H. G. C. Kok te Weesp, A. J. Allan te Heerlen, te Leeu warden H. L. G. Ouwerkerk te Tiel, D. Solinger te Amsterdam en C. C. G. Visser te Utrecht. Chr. Geref. Kerken Tweetal te Gorinchem G. J. Buijs te Murmerwoude en W. Heerma te Nunspeet. Beroepen te Schiedam J. Brons te Bun schoten-Spakenburg. Op de rijksweg WeertEindhoven onder de gemeente Geldrop is zondagmorgen een ongeval gebeurd, waarbij de bestuurder van een uit de richting Weert komende auto, de 26-jarige P. Rademacher uit Schaesberg (L.) en diens verloofde, de 25-jarige mej. C. W. van Tinteren uit Waubach (L.) om het leven z\jn gekomen. In de auto zaten verder de 29-jarige broer van de heer Rademacher, diens echtgenote en hun vijfjarig zoontje. Mevr. Rademacher en het zoontje werden ernstig, doch niet levensgevaarlijk gewond, de broer werd licht gewond- Het ongeval gebeurdedoordat de auto in aanraking kwam met een uit de tegen overgestelde richting komende wagen. Zaterdagmorgen is de 37-jarige brieven besteller M. Legters op de Varsseveldse- weg in zijn woonplaats Doetinchem bij een aanrijding om het leven gekomen. De heer Legters reed per fiets zijn wijk af en werd op de Varsseveldseweg door een bestelauto aangereden. Op de rijksweg MaastrichtSittard on der de gemeente Beek is zondagmorgen een scooter, bereden door de 24-jarige F. J. Severens uit Schinnen, frontaal in bot sing gekomen met een tegemoetkomende personenauto, die links van de weg reed. De bestuurder van de scooter werd levens gevaarlijk gewond. Zijn verloofde, de 25- jarige mejuffrouw G. Pernot uit Geleen, die achterop zat, was op slag dood. Zaterdagavond is een personenauto, be stuurd door een inwoner van Den Haag, achterop een op de Eerste Wormenseweg te Apeldoorn geparkeerde wagen gebotst. De naast de bestuurder gezeten 46-jarige mevrouw Willemsen-Idema uit Nijkerk werd ernstig gewond. Zij is kort na aan komst in een ziekenhuis overleden. Een twlntgjarige schilder uit Wijk aan Zee, werkzaam bij Hoogovens, heeft za terdagmiddag tegenover de politie bekend vrijdagmiddag zijn dochtertje van elf maanden zo lang met haar hoofdje in een kussen te hebben gedrukt totdat het geen teken van leven meer vertoonde. De man, die zich bij zijn arrestatie vreemd gedroeg, is in Beverwijk ingesloten. De tragedie speelde zich af in een zo merhuisje, eigenlijk niet meer dan een flinke schuur, aan de Stetweg in Wijk aan Zee. Het jonge echtpaar was daar na het huwelijk ingetrokken bij gebrek aan een betere huisvesting. De man was sinds enkele weken thuis omdat hij overspan nen was. Hij kreeg uitkering krachtens de zicktcwst Vrijdag huilde het kind aan een stuk door en dat irriteerde de man zo, dat hij zijp dochtertje een klap gaf waardoor het meisje met het hoofd tegen de box tuimelde. De moeder legde het meisje in bed, maar het huilen bleef aanhouden. Tijdens de afwezigheid van zijn vrouw, die boodschappen ging doen, zou de man, om van het schreien verlost te zijn, zijn daad hebben gepleegd. Toen de moeder thuis kwam en zag dat het kind geen te kenen van leven vertoonde waarschuwde zij dokter W. Netelenbosch in Wijk aan Zee. Deze wilde geen verklaring afgeven dat het meisje een natuurlijke dood was gestorven. Dr. J. Zeldenrust, hoofd van het gerech telijk laboratorium, stelde bij sectie vast het het slachtoffer een scheur in de sche del had en dat de dood naar alle waar schijnlijkheid door verstikking was ver oorzaakt. Dodelijke val. In Alblasserdam is een 29-jarige Duitse monteur tijdens het stel len van een kapspant bij de in aanbouw zijnde walserij van de Nederlandse Kabel- fabrieken uit een hijsmast van achttien meter hoogte op een betonnen vloer ge vallen. Hij is kort daarna overleden. Dit is het derde dodelijke ongeluk bij deze fabrieksuitbreiding Onderwijzerssalarissen. De bijzon dere commissie van georganiseerd over leg voor het lager onderwijs komt op don derdag 5 maart in Den Haag bijeen ter bespreking van de salarissen der onder wijzers De minister van Onderwijs, Kun sten en Wetenschappen, mr. Bot, zal de besprekingen bijwonen. Naar museum. Het Romeinse dub- belgraf, dat in Maastricht werd gevonden, is overgebracht naar het Bonnefanten- museum in Maastricht. De stenen tombe werd door een hijskraan naar de achter zijde van het museum vervoerd, waar het meer dan vijf ton zware gevaarte door een poortje het museumgebouw kon worden binnengebracht. Volgens deskundigen da teert het graf uit de tweede eeuw na I Christus. R.A.S-afdeiing. In Amsterdam is een afdeling opgericht van de Revolutionaire Arbeidersbeweging Suriname De R.AS. wil „contact leggen tussen de werkers van Suriname en van die in Nederland, voor de Surinaamse werkers schadelijke activi teit bestrijden, proberen een eind te ma ken aan het kunstmatig aangekweekt wan trouwen tussen de bevolkingsgroepen en streven naar hun eenheid, en een vrijs ontwikkeling van alle Surinaamse wer kers". Heeze herdenkt bevrijding. In septem ber zal het twintig jaar geleden zijn, dat Noord-Brabant door de geallieerden werd bevrijd In Heeze zal op zondag 6 septem ber een grote historische optocht gehou den worden, die historische gebeurtenissen gestalte zal geven van de Romeinen af tot en met de bevrijding in 1944. Voorts worden een tentoonstelling over Brabantse kastelen, een wagenspel, een show van historische costuums en een Brabantse antiekbeurs gehouden. Gele rijders. Op de markt in Arnhem zijn zaterdag de eerste vijftig ceremoniëls tenuen overgedragen aan de gele rijders, de vorig jaar weer opgerichte elfde afde ling artillerie. Geslaagd. De heer Th. van Veen, be heerder van het Gemeenschapshuis aan het Schoolplein in Zandvoort, slaagde vorige week voor het Horeca-diploma. Gekozen. De heer J. G. Bisenberger werd tijdens een bijeenkomst van de „Contactcommissie Culturele Belangen" in Zandvoort, gekozen tot voorzitter in de vakature, ontstaan door het overlijden van de heer C. Schaap in april 1963. Het KNMI deelt mee: Een diepe, nu langzaam opvullende de pressie heeft dit weekeinde de circulatie op de oceaan en het aangrenzende deel van het continent volledig beheerst. Zach te lucht, die rond deze depressie stroomde, drong West-Europa binnen, waardoor de vorst geheel verdween. In het grootste deel van Brabant en Limburg werden zon dag temperaturen van 10 tot 13 graden be reikt. In Groningen en Drente werd het 3 a 4 graden, maar daar begint het nu ook zachter te worden. Een randstoring van de depressie, die ten westen van de Azoren is ontstaan, trekt langs Ierland naar het noorden. Door deze ontwikkeling blijft de wind in onze omgeving overwe gend zuidelijk tot zuidwestelijk en gaat de aanvoer van zachte lucht onverminderd voort. Er zal de eerstkomende dagen dan ook geen vorst meer voorkomen. In de loop van de avond en nacht zal het front, dat bij de randstoring behoort, ons land met enige regen passeren. Daarna zijn en kele verspreide opklaringen mogelijk. WEERRAPPORTEN IK LE& MIJN KIER6M (M MMN KIST, EN Wil/ HEAA T6RU6 H68B6N| KOOP 111 11 i HE, <16 KLEREN WORbEN NAT, POl/lE - IK 86N JUIST AAN lT BADEN BAAD <16 Y <IAi IN MNN KUIP ZIT EEN 6AT, IN DE l A/IAAR KLEREN KUN <16 ER KIST 2 /V WEL IN LÊÖ66N 1 o o O CHHMIIS1 Ongeveer tachtig Nederlanders kunnen de voordeur niet meer uit zonder pas poort. Deze tachtig Nederlanders zijn de bewoners van de oude Kleefse Postweg in Spijk bij Lobith. Door de grenscorrectie van 1 augustus 1963 is de weg langs hun huizen Duits grondgebied geworden. Hun huizen en hun tuintjes zijn nog net Ne derlands gebied gebleven, maar zij heb ben geen Nederlandse uitweg. Over een Duitse weg of over een Duits fabriekster rein moeten zij naar het eigen land gaan. Willen zij van de oude Kleefse Postweg gebruik maken, dan moeten zij een pas poort kunnen overleggen, of, wanneer het grenskantoor is gesloten, een pas voor klein grensverkeer. Voor hun auto, motor of bromfiets moeten zij eveneens papie ren tonen. Familieleden en kennissen kun nen ook alleen op bezoek komen als zij in het bezit zijn van grenspapieren. De bewoners van de oude Kleefse Post weg hebben nu gezamenlijk een beroep ge daan op de ministers van Binnenlandse Zaken en Buitenlandse Zaken. Zij wijzen er op, dat zij volkomen afhankelijk zijn geworden van de Duitsers. Zij vragen een Nederlandse uitgangsweg. Maximum-temperaturen .3 binnen- en buitenland. o-- Bi3 y O. o, ifc'C ES SS Den Helder geheel bew. zzw 5 4 Ypenburg mist zzo 9 7 Vlissingen half bew. zzo 9 4 Eelde mist z 3 2 De Bilt mist ozo 8 6 Twente geheel bew. z 7 5 Eindhoven mist zo 10 6 Z.-Limburg half bew. z 12 7 Helsinki zwaar bew. z 2 -11 Stockholm geheel bew. zzo 0 —2 Oslo geheel bew. nno 1 —5 Kopenhagen ij zei ozo 0 —2 Aberdeen mist w.stil 5 14 Londen geheel bew. zzo 10 7 Amsterdam mist zzo 8 5 Brussel onbewolkt z 13 8 Luxemburg motregen zzo 9 5 Parijs half bew. zzo 14 8 Bordeaux regen zzo 13 9 Grenoble geheel bew. w.stil 12 4 Nice regen nno 11 7 Berlijn zwaar bew. zo 2 1 Frankfort regen w.stil 5 1 München zwaar bew. zo 8 1 Zürich regen n 11 0 Genève licht bew. w.stil 12 5 Locarno geheel bew. w.stil 6 —2 Wenen zwaar bew. zo 1 —6 Innsbruck zwaar bew. w 10 —4 Belgrado onbewolkt zo —6 Rome geheel bew. w.stil 11 3 Ajaccio regen ono 12 9 Madrid regen z 12 11 Mallorca licht bew. zw 18 10 Lissabon zwaar bew. w 15 14 Dinsdag 25 februari Zon op 7.37 uur, onder 18.10 uur. Maan op 15.34 uur, onder 6.59 uur. Maanstanden 27 februari 13.39 uur volle maan Hoog en laag water in IJmuiden Maandag 24 februari Hoog water 0.59 uur en 13.32 uur. Laag water 8.48 uur en 21.29 uur. Dinsdag 25 februari Hoog water 2.09 uur en 14.31 uur. Laag water 4.59 uur en 22.34 uur. Het hoog en laag water te Zandvoort it 10 tot 15 min. vroeger dan te IJmuiden.

IJmuider Courant | 1964 | | pagina 2