Bedrijfsconcentratie bepleit in coöperaties of n.v.'s verdrijft ve coidrex en bondig^) AGE Van 300 teercomponenten in sigaretten zijn er wellicht 25 kankerverwekkend HUMPIETUMPIE i POLLE, PELLI EN PINGO SECRETARESSE TRESLONG Weer beheersing van grondprijzen nodig geacht Rotterdamse raad geeft 58 miljoen voor het Europoortproject Schrikkelbaby' s krijgen lepeltje Man stort van dak na aanslag op zijn vrouw Eén dode in het verkeer Ernstig gewond bij een burenruzie „Tijd niet rijp voor Europese Unie" Wind naar oost Worst met ongekeurd kangoeroevlees Olie aangeboord in zee bij Paramaribo VRUDAG 28 FEBRUARI 1964 AGRARISCH CONGRES P.V.D.A. Haarlem V elsen-IJ muiden Minister Luns: FORUM OVER ROKEN EXCLUSIEVE GORDIJNSTOFFEN VAN DUIVENBODEN yó.'o n ■©PIBl inmnniimniiniiiiimraiiniifflininimmiiiinimminiiiiiiiiiimmnminiiiB Ook in Nederland in de handel gebracht ,.S v-a es a BS es „De boer als koning op eigen bedrijf is een volkomen verouderd en reactionair ideaal". Het Tweede-Kamerlid ir. Vrede- ling zei dit gisteren op het agrarisch con gres van de Partij van de Arbeid in Utrecht. De heer Vredeling en zijn fractie genoten Vondeling en Egas hielden aan het eind van de dag toespraken ter afron ding van een gedachtenwisseling, waarin van verschillende kanten was betoogd, dat in de landbouw een mentaliteitsverande ring nodig Is en waarin vooral gepleit werd voor samenwerking tussen land bouwbedrijven in de vorm van coöpera ties of n.v.'s. De heer Vredeling voelde eveneens voor een op concentratie in de landbouw ge richt beleid, ook als dit verlies van zelf standigheid met zich mee brengt. Hij was zich ervan bewust, dat hij met dit stand punt bij de boeren weinig applaus zal oogsten. Dr. Vondeling zei over dit onderwerp, dat er wel 25 30 miljoen gulden belas tinggeld wordt besteed aan wetenschappe lijk onderzoek voor de landbouw, maar dat men er mee ophoudt als het om ex perimenten met nieuwe bedrijfsvormen gaat. Op dit congres, dat als thema had „De landbouw in overgangstijd" werd vooral gesproken over het structuurbeleid en daardoor ook over samenwerkingsvormen en over het ontwikkelings- en sanerings fonds. Over het fonds had men in het algemeen een positief oordeel. Er werden verschillende suggesties gedaan wat de taak van het fonds betreft. Er werd gepleit voor herstel van de grondprijsbeheersing. De afschaffing daar van beschouwde men als een fiasco. Dr. Vondeling deelde mee, dat de beide door de P.v.d.A.-fractie reeds aangekondigde initiatiefwetsontwerpen dienaangaande aan het einde van deze of het begin van de volgende week te verwachten zijn. „Als men de prijzen van celstofluiers en cro- quetten wèl beheerst, waarom de grond- prijzen dan niet?" vroeg hij. De heer Egas stelde, dat de aandacht primair op de structuur moet worden ge richt. Het prijsbeleid moet als aanvullend I worden gezien. Krappe prijsgaranties zijn alleen verantwoord als ze gepaard gaan met een krachtig kostprijsverlagend struc- tuurbeleid en met sociale maatregelen. Bedrijfseconomische vergelijkingen en I voorlichting zijn volgens de heer Egas meer dan ooit nodig om tot doelmatig pro ducerende ondernemingen te komen. Hij zou het toejuichen als het tot een coöpe- j ratieve en integrale samenwerking zou komen. Over het tempo, waarin ruilverkavelin- I gen worden uitgevoerd, klonken critische geluiden en de heren Egas en Vredeling bleken er niet geheel zeker van te zijn, of men met het huidige ruilverkavelings programma wel op de goede weg is. Als het anders zou moeten, zou dat een dure zaak blijken te zijn, meende de heer Vre deling, want de toestand, die men met de ruilverkaveling schept, wordt voor lange tijd bevroren. De Rotterdamse gemeenteraad heeft zijn goedkeuring gehecht aan een voorstel van B. en W. om een krediet van ruim 58 I miljoen gulden beschikbaar te stellen voor de verdere uitbreiding van het Europoort- project. Het krediet zal onder meer worden ge- I bruikt om het zeevaartkanaal door Ro zenburg, het Calandkanaal, in westelijke richting door te trekken. Verder zal uit het door de raad gevo teerde bedrag de aanleg van haven- en in dustrieterreinen in Europoort midden-oost, de voltooiing van de hoofdwaterkering ten zuiden van het Hartelkanaal, de verande ring van de dijk rondom het dorp Rozen burg en het baggeren van het westelijk gedeelte van dit kanaal worden gefinan cierd. cold Iedere baby, die zaterdag 29 februari, schrikkeldag, in Nederland wordt ge boren, kan weer rekenen op een lepeltje met inscriptie uit Purmerend. Het schrikkeljaren-comité, dat in Purmer end is gevestigd, zet hiermee zijn actie voort, die vier jaar geleden ontstond. De enige tegenprestatie, die wordt ver wacht, is het zenden van een geboorte kaartje van de schrikkelbaby naar het stadhuis van Purmerend. Iedere dag worden ongeveer 550 kinderen in ons land geboren. De 29ste februari zal daarop ongetwijfeld geen uitzondering maken. In 1960 ontving het schrikkel- jarigien-comité meer dan vijfhonderd geboortekaartjes. De babies van toen, die nu zaterdag voor de eerste keer in hun vierjarig leven hun verjaardag op hun geboortedag vieren, krijgen allemaal een verjaardagsgroet thuis gezonden. Ook de andere vijfendertig honderd schrikkeljarigen, die in Pur- i merend geboekt staan, krijgen een dergelijke groet. Men schat dat het aantal schrikkeljarigen in Nederland ruim vijfduizend bedraagt. c Concertgebouw, vandaag 20.15 u.: Con cert door het N.Ph.O o.l.v. Henri Arends. Solist: Daniël Wayenberg, piano, (Serie V). Hervormde Kerk „De Hoeksteen", (Sant poort-Zuid), vandaag 20 u.: Orgelconcert door Albert de Klerk. Stadsschouwburg, vandaag 20 u.: Toneel groep Studio met „Pas op dat je geen woord zegt" van Dimitri Frenkel Frank. M.m.v. Nell Koppen, Marlies van Alcmaer, Els Bouwman, Jack Horn, Dore Smit, Let- VRIJDAG 28 FEBRUARI City, 20 u.: „Jouw beurt, schatje". Stadsschouwburg, 20 u.: De Hoofdstad Operette speelt „Frühling in Wien" voor kunstkring „Voor Allen". Gymnasium „Paulinum", Driehuis, 20 u.: Dr. ir. R. van der Waal spreekt over „De planologische aspecten van de Noordzee- kanaalontwikkeling' Hervormde kerk, Santpoort, 20 u.: Orgel concert Albert de Klerk. De Uilenboom, Santpoort, 20 tot 23 u.: tie Oosthoek en Ingeborg Uyt den Bogaard. gloemenshow Tuinbouwstudieclub. Zaterdag 20 u.: Toneelgroep Centrum met „Iphigeneia in Tauris" van Goethe. M.m.v. Elisabeth Andersen, Guus Hermus, André van den Heuvel e.a. BIOSCOPEN Cinema Palace, 14 en 20 u.: „West Side Story". 14 j. Frans Hals, 19 en 21.15 u.: „Spionage in de Oriënt", 18 j Lido, 14, 19 en 21.15 u.: „Dr. Mabuse contra Scotland Yard", 14 j. Luxor, 14, 19 en 21.15 u.: „Eddie in de olie", 14 j. Minerva, vandaag 20.15 u.: „Mijn vrouw slaapt niet alleen", 18 j. Zaterdag 14.30 u.: „Muziek kent geen grenzen", a.l. Rembrandt, 14, 19 en 21.15 u.: „De man die teveel wist", 14 i Roxy. 14.30, 19 en 21.15 u.: „De konink lijke piraat", 14 j. Studio, 14.15, 19 en 21.15 u.: „Een bed voor twee". 18 j. Monpole (Zandvoort), vandaag 20 uur: „Amerika bij nacht", 14 j. TENTOONSTELLIN GEN In Leerdam is gisteravond een man, na dat hij zijn vrouw met een bijl levensge vaarlijke verwondingen had toegebracht, een val van het dak zo ernstig ge wond, dat hij bij aankomst in het zieken huis reeds was overleden De man, een dertigjarige Ambonnees, die onder behandeling van een psychia ter was, bracht zijn 28-jarige Nederlandse echtgenote ernstig letsel toe aan het hoofd en de armen. Daarna klom hij op het dak, waar hij zich vasthield aan de tele visie-antenne. Verzoeken van buren om naar beneden te komen negeerde hij. Ter wijl men voor de ernstig gewonde vrouw zorgde sloeg de man plotseling tegen de straat. Het gezin woonde sinds drie maanden in Leerdam. Het echtpaar had vijf kin deren. De man had zijn echtgenote 's mor gens voorspeld: „Vanavond om half twaalf word ik vermoord." Advertentie Op de Bredase weg in de gemeente Rjjs- bergen is, naar pas nu bekend wordt, woensdagmiddag de vijfjarige Adri van der Veeken onder de ogen van zijn vader bij een verkeersongeval om het leven ge komen. Het knaapje stak, na bij zijn vriendjes te zijn geweest, niet oplettend de weg over. De bestuurder van een personenauto, de burgemeester van Rijsbergen, die met matige snelheid reed, kon het plotseling overstekende jongetje niet meer ontwijken. Het kind was op slag dood. Een burenruzie in de Van Beekstraat in Landsmeer heeft tot ernstige gevolgen ge leid. De 32-jarige heer S. Kruse kreeg van zijn buurman met een stuk hout of een schop een slag op het hoofd, waardoor hij schedelbasisfractuur opliep. Boven dien werden de hersenen beschadigd, waardoor een blijvende verlamming kan ontstaan. De verstandhouding tussen de twee bu ren was al geruime tijd niet goed. Het kwam echter niet tot handtastelijkheden, tot woensdagavond de heer Kruse een stukje draad wilde bevestigen aan een paaltje, dat naar de mening van zijn buur man op diens grond stond. De draad moest dienen om een afscheiding te maken tus- de verkeersweg en de voortuin. Er ontstond een woordenwisseling, die tot de noodlottige klap leidde. De buurman heeft zichzelf bij de politie aangegeven. Aangenomen wordt dat hi; niet, zoals hij zelf zegt, met een stuk hout heeft geslagen, maar met een schop, welke vlak naast het slachtoffer lag. Pieter Vermeulenmuseum, Cult. Cen trum, dagelijks (behalve zondag): 9.30 tot 12 en 14 tot 16.30 uur. ZATERDAG 29 FEBRUARI City, 19 en 21.15 u.: „Jouw beurt, schatje". Stadsschouwburg, 20 u.: „Invasie op Guan". Gebouw Snelliusstraat 41, 20 u.: Dans avond „Criterion" met muziek van „The Mix Brothers". Gymnasium „Felisenum", 20 u.: Scho lieren spelen „Tartuffe". ,De Uilenboom", Santpoort, 10 tot 22 u.: Bloemenshow Tuinbouwstudieclub. Gereformeerde kerk, Santpoort, 20 u.: Gemeenschappelijke zangavond. Gem. Openbare leeszaal en bibliotheek. Plein 1945: 10 tot 12.30 en 14.30 tot 17.30 u.; filiaal Velsen-Noord: 10 tot 12 en 14 tot 17 u.; filiaal Santpoort: 10 tot 12 u. R.K.-Openbare leeszaal en bibliotheek, Willemsbeekweg 96: 10 tot 12 en 14.30 tot 17.30 u.; Jozefhuis, Velsen-Noord: 10 Welk vriendelijk, intelligent jong meisje wil worden van één van onze directeu ren. Aangeboden wordt een prettige, afwisselende baan. Gevraagd wordt typen en accura tesse voor admini stratie. Br. met voll. inl. onder no. 359. Naar Noorwegen. De minister van Buitenlandse Zaken, mr. Luns, zal in maart een officieel bezoek brengen aan Noorwegen. Koning Olav zal hem in audiëntie ontvangen. Het bezoek dat van 9 tot 12 maart duurt, geschiedt op uit nodiging van de Noorse regering. Noodlanding. Een helikopter van een Franse maatschappij, die gebruikt wordt bij het seismologisch onderzoek op da Noordzee en de Waddenzee, heeft gisteren tussen Harlingen en de Afsluitdijk een noodlanding gemaakt omdat de 31-jarige Franse piloot in de mist de koers was kwijtgeraakt. Na zich georiënteerd te heb- ben is hij weer opgestegen om via Rot terdam naar Parijs te vliegen. Koning Leopold. Koning Leopold van België en prinses Liliane zijn gisteren op doorreis van Brussel naar Amerika op Schiphol overgestapt in een DC 8 van de KLM voor een particulier bezoek aan Mexico. Nieuw dorp. In Oostelijk Flevoland En bovendien is er nog een bevredigen de band tussen de zes E.E.G.-landen en Engeland. De Nederlandse minister van Buitenland se Zaken zei dit in een rede op een bij eenkomst van de Engelse afdeling der Euro- Minister mr. J. Luns heeft in Londen verklaard, dat de tijd niet rijp is voor een Europese politieke unie. De meningsver schillen zijn nog te groot, zowel over de supranationale basis van zulk een unie als over de positie van de unie in de NAVO. I js men begonnen met de voorbereidende J werkzaamheden voor de bouw van het dorp Larsen, dat op bijna vijftien kilo meter afstand van Harderwijk in de pol der komt te liggen. Larsen wordt een landarbeidersdorp, dat omstreeks 2000 in woners zal hebben. De kans is groot dat het dorp Zeewolde, dat in de buurt van pese Beweging in het Britse parlementsge- Lelystad is geprojecteerd, niet gebouwd bouw. Hij zei, dat de groeiende economi- zal worden. In Lelystad moeten eind 1968 sohe belangengemeenschap van de zes duizend woningen staan. In de dorpen kennelijk op zichzelf niet voldoende is om Biddinghuizen en Swifterbant worden een gemeenschap van ideeën te doen ont- binnenkort lagere scholen geopend. Dron- staan. De zes hebben nog nooit sedert de ten zal eind volgend jaar duizend wonin- oorlog zo verschillend gedacht over de gro te politieke vraagstukken waarvoor ze staan, terwijl hun economie toch nauwer] dan ooit verweven is. Minister Luns meent niet, dat men een afwachtende houding moet aannemen. Al is de tijd niet rijp voor een formele unie, het wordt wel hoog tijd voor doeltreffen de politieke actie als vervolg op de vorde ringen die op economisch gebied worden gemaakt. De Europese landen moeten hun ge- schappelijke problemen met grotere inten siteit bespreken. Er bestaan voldoende onderwerpen buiten de economische sfeer Ecuador heeft de heer Ch. Krediet, hoofd die de Europese landen samenbinden en Bureau Samenwerking van de KLM, be nauw overleg rechtvaardigen. Het zou on- noemd tot „Caballero en el orden del denkbaar zijn als Engeland daaraan niet merito de la republica Ecuador", wegens zou deelnemen, aldus de Nederlandse be- zijn verdiensten bij het tot stand brengen windsman. van de eerste luchtvaartverbinding tussen Engeland is niet alleen een deel van Ecuador en Europa en voorts wegens het Europa maar een stabiel, levenskrachtig bevorderen van goede luchtvaartbetrek- verenigd Europa is zonder Engeland niet kingen tussen Ecuador en Nederland, mogelijk, aldus mr. Luns. gen hebben. Rechterlijke macht. Tot substituut officier van Justitie in het arrondissement Maastricht is benoemd mr. J. G. A. Wolfs, thans secretaris bij het parket te Maas tricht. Brandschade. Volgens voorlopige ge gevens van het ministerie van Binnen landse Zaken bedroeg het totale brand- schadecijfer in 1963 ruim 115 miljoen. Dit cijfer is exclusief de branden in Am sterdam. Onderscheiding. De president van DE NIEUWE COLLECTIE klassieke damasten, stijlvolle gordijnvelours, o.a. Boussac - Hartprints - Gildenstoffen enz., enz. Gracht Kruisstraat 22 Tel. 17206 „Zolang wij niet weten welke component van de teer in een sigaret longkankerver- wekkend is, kan er geen veilige sigaret gefabriceerd worden." Dit zei dr. P. Em- melot, biochemicus van het Nederlandse Kankerinstituut, in de collegezaal van het Wilhelminagasthuis in Amsterdam, waar een aantal deskundigen zich uitsprak over „de achtergronden van het roken." De forumbijeenkomst stond onder voor zitterschap van dr. A. Querido, hoogleraar in de sociale geneeskunde van de univer siteit van Amsterdam. De andere forum leden waren prof. dr. H. C. Hamaker, sta tisticus aan de Technische Hogeschool in Eindhoven, dr. C. van Proosdij, internist in het ziekenhuis „Zonnestraal" te Hil versum, dr. L. Meinsma, directeur van de Centrale Kankerregistratie, en de psycho loog drs. R. P. Greiner, die een onderzoek heeft verricht in verband met het roken. Dr. Emmelot verklaarde dat de teer van een sigaret ongeveer 300 verschillende componenten bevat, waarvan er misschien een 25-tal kankerverwekkend zou kunnen Ged Oude 108—110 Tel. 16657 - 17165 zijn. Niet alleen het roken als zodanig kan mede oorzaak van longkanker zijn, maar tevens de wijze van roken, de aanleg van een bepaald weefsel voor kanker, omge vingsfactoren en de luchtverontreiniging. I De man is in het algemeen gevoeliger voor longkanker dan de vrouw. Bij een onder zoek is gebleken dat de mannelijke ge-1 slachtshormonen de werking van kanker verwekkende componenten meer activeer- j den dan de vrouwelijke. „The VRIJDAG 28 FEBRUARI Kennemer Theater, 19 en 21.15 uur: Christine Keeler Story". Luxor Theater, 19.30 uur: „De grote ont snapping" (één voorstelling). W'. B. Theater, 20 uur: „Eddie in vuur en vlam". ZATERDAG 29 FEBRUARI Kennemer Theater, 19 en 21.15 uur: „The Christine Keeler Story"; 23.30 uur: „Pas- De grote ont snapping" (één voorstelling). W. B. Theater, 20 uur: „Eddie in vuur en vlam". uitgebreide 6 PU SKA ART onb. KIPETEN dagelijks DINER.pn SOIREE- DANSANTE Frans Halsmuseum (Gr. Heiligland 62): tot 12 en 14 tot 17 u.; filiaal Santpoort: Werken uit de Haarlemse school van del 10 tot 12 u. 16de tot en met de 19de eeuw. Dagelijks geopend van 10-17 uur en zon- en feest- Beverwijk dagen van 13-17 uur. Renaissance-zaal. „Perzische miniaturen". „In 't Goede Uur" (Korte Houtstraat- Nieuwe Kerksplein): Tentoonstelling van tekeningen van Hans Mulder. Dagelijks geopend van 10-18 uur en van 20-24 uur. Tot 29 februari, 's Zaterdags en zondags van 10-18 uur en van 20-21 uur. Dagelijks grammofoonplatenconcert van 20-21 uur: Anton Bruckner. Vlshal (Grote Markt): Tentoonstelling TT Hpdpndaasse Engelse typografie en boe-1 poort naar de Hel kent Tofs maart Dagelijks van 10-17 u.| Luxor Theater, 19.30 uur: en 's zondags van 13-17 uur. Kunstcentrum „De Ark" (Nieuw Heilig land 1-3): Tentoonstelling „5 tot 500 Dagelijks geopend van 10-20 uur. Klassiek grammofoonplatenconcert van 20-23.30 u. Woonhuis Van Looy (ingang KI. Hout weg 103): Geopend donderdags van 10- 12.30 en van 13.30-17 u. Zon- en feestdagen van 14-17 uur. Teylers Museum (Spaarne 16): Tentoon stelling van tekeningen van de Hollandse, Italiaanse en Franse school uit de 16de tot en met de 19de eeuw. Dagelijks, behalve maandag, geopend van 11-15 uur en de eerste zondag van de maand van 13-15 u Kunstzaal „Barteljoris" (Bartel.lorisstraat 32): tekeningen en etsen van Jos Jansen en Joop van Meel. Geopend op maandag van 13-18 en dinsdag tot en met zaterdag van 9-18 uur. Tot en met 29 februari. Bisschoppelijk Museum (Jansstraat 79). Oude religieuze kunst, schilderijen, mid deleeuwse beeldhouwwerken, handschrif- ten en kunstnijverheid. Dagelijks (behalve maandag) geopend van 10 tot 12.301 en van 13.30 tot 17 uur. Zon- en feestdagen van 14 tot 17 uur. DIVERSEN Café-chantant „Adam en Eva", Raam- vest. Cabaret ..'t Is Zonde", door Frans en Fiet Koster, Carry Tefsen, Cees van Ooyen en Enrico Neckheim (piano). Dagelijks ge opend (behalve maandag en dinsdag) van 20 uur af: Cabaret van 21-23.15 uur. Waagtaveerne, iedere vrijdag, zaterdag en zondag het programma „Wiedewagen" met Coby Schreijer en Ronnie Potsdammer. Zaterdag 29 februari m.m.v. „De Holland se Hootenanny". (Zie verder „Uitgaan In Haarlem" in de krant van vandaag). HILIEGOM reS-.O2520.53K7 30-31. Bertje beefde van schrik, toen hij daar in de snavel van het roofdier hing te I bengelen De roofvogel vloog naar een bergtop; I waar hij z'n nest had. En daarheen bracht hij Bertje Ja, daar zat Bertje nou, in het nest. Hij hield zich krampachtig vast en keek angstig in het rond. Toen snorde het vliegtuigje langs de bergtop. Wacht maar, Bertje, ik zal er wel iets op vinden om je te helpen! riep Humpietumpie. ew AIS IK DE DEUR DRAAI ZIJN 06 POTTEN WE6 KIJK, AAN DEZE KANT HANGJ IK PtANKJES l r~~~~ DAAR ZET IK MIJN INMAAK WAAR Wik JE DIE DRAAIDEUR 6I6EWUJK VOOR GEBRUIKEN? WACHT, EV6N .1423-B- Het K.N.M.I. deelt mee: Een kleine depressie, die gisteren bij de Azoren tot ontwikkeling kwam, bereikte vrijdagochtend de noordkust van Spanje. De luchtdrukdalingen breiden zich over Frankrijk uit. De storing is overigens niet erg actief. De wind zal in onze omgeving door de storing oostelijk zijn waarbij in de vochtige lucht veel lage bewolking Prof. Hamaker meende dat een statis tisch onderzoek, verspreid over enige ja ren, de beste kans op een beter inzicht voor in deze materie bood. In de Verenigde voorkomt en tijdelijk mist. Wat de neer- Staten wordt een miljoen mensen geduren- slagkansen betreft is het onzeker n°ever de drie jaar nauwkeurig geobserveerd. het front van de storing reikt en wat a Dr. Van Proosdij zei over het ophouden regenintensiteit langs het iront zaï zijn. met roken: „Iedereen die er in hart en In het algemeen zullen de temperaturen ziel van overtuigd is dat hij met roken iets lager worden. De diepe depressie, die moet ophouden, kan dat van de ene mi- zich al enkele dagen op betrekkelijk Korte nuut op de andere." Het is niet voldoende als de roker alleen maar angst voor de longkanker heeft. Hij moet ook andere mo tieven hebben om het roken te laten, aldus dit forumlid. Drs. Greiner merkte op dat het percen tage rokers dat niet wil ophouden angst wekkend groot is. „De mensen vinden het wèl erg als iemand te diep in het glaasje kijkt, maar zullen geen aanmerkingen ma ken op mensen die veel roken", aldus deze deskundige. Drs. Greiner was het niet eens met de mening die psycho-analytici wel verkondigen, dat het roken een orale drift bevrediging is. Zowel in België als in Nederland zijn de afgelopen maanden grote hoeveelheden vleeswaren in consumptie gebracht, waar in gesmokkeld en niet gekeurd kangoeroe vlees is verwerkt. De vleeswaren werden vervaardigd in een Belgische fabriek in Hamont. De Belgische gezondheids-inspec tiedienst heeft een onderzoek ingesteld. Het kangoeroevlees werd illegaal uit Australië via Nederland en Antwerpen aangevoerd. Het vlees werd in bevroren toestand vervoerd en vermoed wordt, dat het niet altijd vrij was van ziektekiemen. De verwerking van het vlees is in augus tus van het vorige jaar begonnen. De worstproduktie in de fabriek, waarin dit vlees was verwerkt, bedroeg meer dan 6.000 kg. per dag. De eigenaar van de fabriek heeft bekend het kangoeroevlees te hebben verwerkt. Een Amerikaanse oliemaatschappij heeft in zee, ongeveer zeventig kilometer ten noorden van Paramaribo, op een diepte van ongeveer 1400 meter in de bodem, olie en gas aangeboord. Na een seismogra- flsch onderzoek zal het boren op grotere schaal worden hervat. afstand van snel op. Ierland ophoudt, vult vrij WEERRAPPORTEN Maximum-temperaturen binnen- en buitenland. C-C a o Den Helder licht bew. z Ypenburg licht bew. wzw Vlissingen licht bew. z Eelde mist zzw De Bilt mist v.and. Twente mist z Eindhoven half bew. z Z.-Limburg geheel bew. z Helsinki geheel bew. z Stockholm ij zei zzw Oslo mist w.stil Kopenhagen mist zzo Aberdeen licht bew. z Londen geheel bew. z Amsterdam mist zzw Brussel onbewolkt z Luxemburg licht bew. w Parijs geheel bew. w.stil Bordeaux geheel bew. no Grenoble zwaar bew. w.stil Nice onbewolkt nnw Berlijn geheel bew. ozo Frankfort regen w.stil München regen wzw Zurich regen ozo Genève mist zzw Locarno mist w.stil Wenen geheel bew. nw Innsbruck regen w.stil Belgrado regen zo Athene zwaar bew. w.stil Rome licht bew. zzo Ajaccio onbewolkt ono Madrid zwaar bew. zzw Mallorca zwaar bew. w.stil Lissabon half bew. w ca S 12 13 13 12 14 14 15 13 —7 1 0 2 8 13 14 15 11 15 17 10 12 11 7 2 9 9 8 2 15 14 16 12 13 20 17 4 4 4 4 2 7 6 7 —8 —1 —1 1 3 7 3 5 4 7 3 4 6 —0 4 0 5 0 4 1 3 2 3 8 6 8 3 10 Zaterdag 29 februari Zon op 7.29 uur, onder 18.18 uur. Maan op 20.37 uur, onder 8.41 uur. Hoog en laag water in IJmuiden Vrgdag 28 februari Hoog water 4.32 uur en 16.42 uur. Laag water 0.09 uur en 12.31 uur. Zaterdag 29 februari Hoog water 5.07 uur en 17.20 uur. Laag water 0.48 uur en 13.10 uur. Het hoog en laag water te Zandvoort is 10 tot 15 min. vroeger dan te IJmuiden.

IJmuider Courant | 1964 | | pagina 2