Rumoerig legioen bejubelde derde wereldtitel van Sjoukje Dijkstra Topclubs in HVB-competitie gaven elkaar weinig toe Dawn Fraser spurtte naar een fameuze tijd op 100 m.: 59.5 Nederlandse judoploeg boekte ruime zege NEDERLANDSE IJSKONINGIN BEHAALDE „GROOT SLAM" Belgen klopten de Nederlandse motocrossers Swift en Operatie weer kampioen Herman Timme als gewichtheffer Zestiende zege Halfweg-ploeg Europees record schoolslag 100 m voor Henninger Sterk team van de Britten in Leiden geklopt met 4-0 Emerson een jaar niet in DC-team Ramos behield z'n wereldtitel Art Erebus is de amateurkampioen a MAANDAG 2 MAART 1964 12 Wit om de neus Holland Festival Matusevitsj de beste schaatser in Rusland Nederlands damesteam in kwalificatiestrijd voor Europese titel Amstel Tijgers wonnen op de Jaap Eden-baan Tweede in zware klasse Kampioenen die niet over een nacht ijs gaan „Geen woorden, maar daden, leve Sjouk je" dit was de weinig originele, maar niettemin o ij zonder indrukwekkende lij f- aang van het legioen, dat Sjoukje Dijk stra zaterdagavond in de Westfalenhal van Dortmund is komen toejuichen met het behalen van haar derde wereldkam pioenschap. Het gold tevens als een hulde voor het bereiken van het hoogste, dat bereikt kan worden, het „groot slem" met de Europese-, de Olympische- en wereld titel in één seizoen, een prestatie, het laatst geleverd in 1948 door de Canadese Bar bara Ann Scott, die ook toenmaals de open Europese kampioenschappen won. Vjjf Europese, drie wereldkampioenschap pen en een Olympische titel. Is er voor 'n sportmeisje een hogere top, een machtiger climax denkbaar? Gouden Sjoukje, die al haar grote triom fen in het buitenland viert mocht nu er varen, hoe populair zij eigenlijk wel is. In Innsbruck was koningin Juliana de Ne derlandse ijskoningin komen huldigen, nu nam het Nederlandse volk zelf haar in zijn midden. Hond het middaguur waren drie propvolle extratreinen met 6000 sup porters Dortmund binnengerold en bin nen de kortste tijd zag men overal in de stad het oranje schild met de foto van het Arnstelveense meisje, deinden feest mutsen boven de massa uit, klonken de toeters en de meer luide dan welluidende liederen als dat van de woorden en de da den en van „en datte we toffe jongens zijn" Daar tussendoor klonk dan telkens als een rauwe kreet in vragende vorm: „wie wordt er wereldkampioen?" Met het even rauwe als massale antwoord: „Sjoukieeee". De Nederlandse officials rond Sjoukje werden wit om de neus, wanneer zij aan de brood- en ook wel echt dronken lolbroeken dachten, die het hun voornaam ste plicht achtten een voetbalveld op te stormen. In gedachten zag men ze al bij honder den naar de kwetsbare ijsvloer opdringen en toen ook nog bleek, dat een compleet fanfarekorps uit de hoofdstad was meege komen, voelde KNSB-voorzitter Wessels zich geroepen, na overleg met organisatie leider Rudi Marx, de Nederlandse schare kort voor 't begin van 't vrije rijden toe te spreken en te vragen de deelneemsters en de normale voortgang van de wedstrijd niet te storen. Zo 't niet overbodig was, het be roep was in elk geval niet vergeefs. Orde verstoringen kwamen niet voor, de samen zang en de fanfare klonken pas, toen alle achttien cijfers voor de als laatste rijden de Sjoukje waren afgeroepen. Het was een Holland Festival in Dort mund, spontaan en goed gemeend, geen chaos ook, maar wel uiterst luidruchtig. De internationale jury heeft zondagmorgen in een vergadering haar ongerustheid over een mogelijk precedent uitgesproken. Het bestuur van de internationale Skating Union en de internationale jury zijn van mening, dat de voetbal- en zesdaagsesfeer niet tot het kunstrijden mag doordringen. Men achtte het ook niet ondenkbaar, dat de jury zich ongewild heeft laten be ïnvloeden door het tumult van de duizen den Nederlanders, waarmee dan indirect gezegd werd, dat de tienmaal 5,9 aan de hoge kant is geweest voor deze niet ge heel vlekkeloze kuer van Sjoukje en dat het Nederlandse jurylid, mevrouw Bene- dict-Stieber, die met 5,8 en 5,7 voor Sjouk je en tweemaal 5,8 voor Petra Burka de Canadese hoger beoordeelde, dus de enige was geweest, die geheel objectief was gebleven. De dames en heren van de jury wijzen deze gedachte met verontwaardiging van de hand. De Oostenrijker Malek be weerde, ondanks de kleine onzekerheidj es in de dubbel-axel en de dubbel-lutz nooit een oetere dameskür te hebben gezien. De Canadees Gilchrist en de Fransman Baron waren het daarmee eens. Het blijft natuurlijk bij deze subjectieve beoordeling een kwestie van smaak. Kijkt men alleen naar de fouten, dan moet het rijden van Petra Burka, die geen foutje maakte, ho ger worden beoordeeld. Maar de kuer is nu eenmaal geen schoolproefwerk, waar in de opgave voor ieder gelijk is. Tegen over de ontegenzeggelijke mooie kuer van Burka met haar sterkste punten de dub- belsprongen op beide voeten stond het rij den van Sjoukje Dijkstra met weliswaar de twee onzekere momenten, maar naast die negatieve punten met de positieve waarden van meer sprongen, hogere sprongen, hoger tempo, kortom met meer sportieve waarde. De sprongen-combinaties waren weer imposante demonstraties van volmaakte techniek, van pure sport. Zonder die twee knikjes door de knieën waren er zonder twijfel zessen gevallen. Nu wer den het tienmaal 5,9 zeven maal 5,8 en een 5,7 met een totaal voor de kuer van 1053 tegen 1042 voor Petra Burka. Het was pre cies hetzelfde totaal als de Olympische kür van Innsbruck had opgeleverd, sa mengesteld uit precies dezelfde cijfers. Het algemene totaal van 2365,7 punten naast Matusevitsj, na de eerste dag reeds lei der in het klassement, is Russisch schaats kampioen 1964 geworden. De in Sverdlovsk gehouden titelstrijd had een zeer spannend verloop, hetgeen o.a. blijkt het het feit, dat nummer twee in het eindklassement, Kositsjkin, slechts 0.025 pnt achterstand had op de winnaar. De 500 meter werd gewonnen door Grishin in 40.7 sec. vóór Guljajev (40.9). De Europese kampioen Antson zegevierde op de 5000 meter met een tijd van 7.48.5, slechts 0.2 sec. sneller dan Matusevitsj. Kositsjkin eindigde op dit nummer als der de. Matusevitsj verbeterde zondag zijn posi tie door de 1500 meter te winnen in 2 min. 10,6 sec. Kositsjkin, tweede op deze af stand in 2 min. 11,2 sec., won weliswaar de 10.000 meter in 16 min. 15,9, maar maak te net niet genoeg winst op Matusevitsj, die deze afstand aflegde in 16 min. 23,8 sec. Derde in het eindklassement werd Ha- bibulin, vierde Kaplan en vijfde Antson. het plaatscijfer 9 was het hoogste, dat ooit op Sjoukjes rapport had gestaan. De achterstand, die Petra Burka bij de verplichte figuren bij Regina Heitzer had opgelopen, was te groot om nog van de derde plaats te kunnen komen. Zelfs het volkomen falen van Regine Heitzer kon haar niet helpen. Arme Regine. Al in de eerste minuut van haar rijden voel de zij, dat haar linker schaats los van de schoen zat. Enele schroefjes waren er uit gevallen.Bij het passeren van de baaningang riep zij het haar trainster toe. Regine ging door, maar kwam lelijk te vallen en waagde toen niets meer. „Zij had onmiddellijk moeten ophouden; een tweede plaats in een wereldkampioenschap is geen gebroken been waard", zei de totaal ontdane moeder van Regine na af loop. Zij had gelijk. Het risico was te groot geweest, maar het pleit voor de spor tiviteit van de Oostenrijkse, dat zij heeft doorgezet om te trachten ervan te maken wat er van te maken viel. Nerveus huilend van teleurstelling, maar tegelijkertijd van vreugde over de goede afloop met de zilveren medaille als prijs, nam zij deel in de hulde naast Sjoukje, die zich nog lang liet bejubelen en foto graferen, maar die toen onder de hoede van haar trainer Gerswiller in de cata comben verdween. Intussen stelde het Ne derlandse legioen zich op bij de hoofdin gang van de Westfalenhal om voor het vertrek van de trein naar Nederland nog een glimp van zijn idool op te vangen, om haar misschien nog even te kunnen aan raken Het was vergeefs. Door een achteruit gang van het stadion waren de kampioene en haar trainer ontsnapt naar het knusse hotelletje in Syburg, waar in intieme kring enkele flessen werden ontkurkt: champag ne voor iedereen, mineraalwater voor Sjoukje De uitslag: 1. en wereldkampioene Sjoukje Dijkstra (Ned.), plaatscijfer 9, De Nederlandse motocrossers hebben tijdens de eerste internationale cross van het seizoen, die in St. Oedenrode werd gereden, in de Belgen hun meerdere moe ten erkennen. Wel zagen 10.000 toeschou wers dat Broer Dirkx elke tegenstand verpulverde in de eerste manche, maar bij de start van de tweede race kwam hij ten val, waarbij hij aan linkerarm en hoofd vleeswonden opliep. De verwondin gen bleken niet van ernstige aard, maar voor de Valkenwaardse kastelein was de strijd teneinde en daarmee waren de kan sen op een nationale zege tot een mini mum gereduceerd. Een andere landgenoot Clynk werd reeds in het prille begin slachtoffer van een valpartij en was daardoor voor de rest van de wedstrijd praktisch uitgeschakeld. Even onfortuinlijk waren de Brit Archer, de Zweed Gustafsson, de Belg Geboerd en de Duitser Wetzelbacher, die geen van allen de finish van de laatste manche wisten te halen. De uitslag: 1. Slechten (Belg) op AJS 71 pnt; 2. Baeten (Belg) op ESO 67 pnt; 3. Heyboer (Ned) op BSA 63 pnt; 4. De Wit (Ned) op AJS 62 pnt; 5. Schram (Ned) op Maico 54 pnt; De drie manches wer den gewonnen door: Broer Dirkx (27.29.4), Slechten (29.00.6) en de Belg Teuwissen (28.48.2). Verbrugge (De Hoef) met DOT werd winnaar van de nationale cross 250 2365,7 pnt.; 2. Regina Heitzer (Oostenr.) plaatscijfer 21 2220,0 pnt.; 3. Petra Burka (Canada), plaatscijfer 24 2216,0 pnt.; Nicole Hassler (Fr.), plaatscijfer 42 2141,4 pnt.; 5. Christine Haigler (Ver. Staten), plaatscijfer 52 2113,7 pnt.; 6. Miwa Fukuhara (Japan), plaatscijfer 54 2119,5 pnt.; 7. Peggy Fleming (V.S.), plaatscijfer 56 2111,7 pnt.; 8. Sally-Ann Stapleford (Gr.-Br.), plaatscijfer 89 2068,3 pnt.; 9. Albertina Noyes (Ver. St.), plaatscijfer 90 2069,4 pnt.; 10. Shirra Kenworthy (Canada), plaatscijfer 102 2048,7 pnt.; 11. Wendy Griner (Canada), plaatscijfer 95 2052,9 pn.t; 12. Helli Sengstschmid (Oostenr.), plaatscijfer 104 2047,4 pnt.; 13. Kumiko Okawa (Japan), plaatscijfer 109 2030,6 pnt.; 14. Inge Paul (Duitsl.) plaatscijfer 119 2017,3 pnt.; 15. Uschi Kessler (Duitsl.), plaatscijfer 123 2014,6 pnt. Door een 6-3 overwinning op de dames van Niloc zijn de Roermondse dames van Swift er in geslaagd het landskampioen schap zaalhandbal van Nederland te pro longeren. Met rust had Swift al een 4-1 voorsprong. Bij de heren was het Operatie '55 dat voor de derde achtereenvolgende keer de landstitel zaalhandbal veroverde. Opera tie versloeg Niloc na een felle en fraaie strijd met 23-17 na met de rust al een 13-7 voorsprong te hebben gehad. De eer ste wedstrijden hadden beide ploegen ook al gewonnen: Swift met 10-4 en Operatie met 21-10. Het Deense dames-zaalhandbalteam heeft in Aalborg met 11-6 gewonnen van West-Duitsland. De ruststand was 8-2. Het Franse zaalhandbalteam heeft in Evreux met 27-14 van Japan gewonnen. Bij de rust leidden de Fransen met 14-6. Tijdens de tweede manche viel de Nederlandse kampioensrijder broer Dirkx. Binnen enkele seconden lagen er enkele rijders over hem heen. Hoewel een en ander spoedig was op geruimd bleek Dirkx zo ernstig ge blesseerd, dat hij de strijd moest staken. Daar staan ze dan, de beste drie ter wereld. Van links naar rechts Regine Heitzer, Sjoukje Dijkstra en Petra Burka. Aan het Europees kampioenschap bas ketbal dames, dat van 5 tot 11 september a.s. in Boedapest wordt gehouden, zal worden deelgenomen door Rusland, Bulgarije, Tsjecho-Slowakije, Polen, Roe menië, Zuid-Slavië en Hongarije. Voor de overige drie beschikbare plaatsen zal een drietal kwalificatie-toernooien worden ge organiseerd. Het eerste vindt in juni in Lugano plaats met als deelnemende lan den Zwitserland, Italië en West-Duitsland. Waarschijnlijk reeds in mei spelen in Oost-Duitsland, Nederland en Oostenrijk tegen elkaar. Frankrijk en België tenslot te treffen elkaar in een tweetal kwalifica tiewedstrijden in Parijs en Brussel. De Amsterdamse ijshockey vereniging Amstel Tijgers heeft zondag op de Jaap Eden-baan een 9-3 overwinning behaald op het Antwerpse Olympia. De tussenscores van dit duel, dat telde voor de Coupe der Lage Landen, luiden: 2-1, 3-1, 4-1. Een week voordat Nederlands sterkste mannen met elkaar de strijd gaan aanbin den om de Nederlandse gewichthef kam pioenschappen zijn zondag in Amicitia in Den Haag de Nederlandse kampioenschap pen tweede klasse gehouden. Nadat een jaar geleden Jan Romani de erepalm weg droeg voor Eef Kamerbeek, eindigde nu discuswerper Herman Timme in de zwaar gewichtklasse met een totaal van 320 kg op de tweede plaats achter de Zeeuw Harms die 325 kg verwerkte. Herman Timme, die lichter was dan zijn opponent faalde met een gewicht van 135 kg bij het stoten. De uitslagen luiden: lichtgewicht 1. Van Hinten (Breda) 85, 90, 110, 285; middenge wicht: 1. Kool (Simpelveld) 87,5, 92,5, 115, 295; lichtzwaargewicht: 1. Smeets (Simpel veld) 95, 92,5, 120, 307,5; zwaarmiddenge- wicht: 1. De Otter (Dordrecht) 95, 90, 115, 300; zwaargewicht: 1. Harms (Zeeland) 100, 95, 125, 325; 2. Timme (Simpelveld) 95, 95, 130, 320. Advertentie Met alle respect voor de schaatspresta- ties in Dortmund (die nu nog vers in het geheugen liggen) - het is nu toch wel het goede moment om ook de aandacht te vestigen op èndere kampioenen - die (een uniek verschijnsel) hun toeschouwers in de prijzen laten delen. Wij bedoelen de marktkooplieden en straathandelaren, kampioenen in het handhaven van lage prijzen voor kwaliteitsartikelen. Zij sla gen hierin door een jarenlange training in het massaal inkopen/ Een lauwerkrans lijkt ons op zijn plaats voor deze, altijd in de beste vorm zijnde recordhouders der gezelligheid, die het kopen op de markt voor iedereen tot de prettigste bezigheid en die het leven goedkoop maken, want OP DE MARKT IS UW GULDEN EEN DAALDER WAARD In de HVB-competitie zijn zondag enkele belangrijke uitslagen te noteren geweest. De grote strjjd tussen de topclubs Concor dia en DSS eindigde in een gelijkspel (22), terwijl Spaarndam in grote moeilijk heden is komen te verkeren nu het weder om verloor en andere concurrenten voor de onderste plaats kostbare punten wisten te verzamelen, DSK en BSM behaalden namelijk verrassende overwinningen. De afstand tussen Concordia en DSS is na het grote treffen van gisteren ongewij zigd gebleven, de Hillegomse club leidt dus nog steeds met twee punten. Maar in de rust was men daar in het Hillegomse kamp lang niet gerust, want op dat mo ment leidde DSS met 20 dankzij doel punten van Harmes en Hoenderdos. Na de rust evenwel deed Concordia het beter en middels Snater en Visser kwamen de partijen weer op gelijke voet (22). Kinheim liep nu een punt in op deze concurrenten, want de Wijkenaren wisten dankzij een doelpunt van Boonstra in de tweede helft met 10 van Alliance te winnen. BSM was vooral in de tweede helft goed op schot tegen een toen zwaar teleurstellend EHS. Nadat de rust met 10 voor BSM was ingegaan, werd de eind- score 51 voor de Bennebroekers, die daarmee twee kostbare punten vergaarden. Ook DSK deed het verrassend goed. Tegen DIO gaven Sieraad en Koekkoek DSK voor rust een 20 voorsprong en toen na de rust Koekkoek er 30 van maakte, was het pleit beslecht. Hierdoor werd de toestand voor Spaarndam echt zorgelijk. Dit elftal werd door Terrasvogels met 21 verslagen. Een doelpunt van rechtsbinnen Van Vuuren en een goal van midvoor Van Vuure deden de rust ingaan met 20 en pas in de laatste seconden slaagde Roza er in voor Spaarndam te Dawn Fraser is hard op weg de groot ste zwemster aller tijden te worden. Bij na acht jaar lang is de nu 26-jarige Aus tralische al „Top of the world" op de vrije slag sprint. In die periode deed zij 35 ge slaagde wereldrecordpogingen. Sinds 1956, toen Fraser haar eerste wereldrecord zwom is zij tweemaal Olympisch kampioene ge worden in Melbourne en Rome en heeft zij het wereldrecord op de 100 me ter vrije slag van 1.04.5 teruggebracht tot 59,5 sec. Daarmee leek verleden jaar de absolute grens te zijn bereikt. Maar dit seizoen is zij weer volop in training gegaan om in Tokio voor de derde maal Olympisch goud te behalen. Het eerste resultaat daarvan is geweest, een nieuw wereldrecord op de 100 meter in de fan tastische tijd van 58.9 sec. Het optreden van Fraser die ook nog de 200 meter won in 2.13.1 was het absolute hoogtepunt van het eerste week end van de Australische zwemkampioen- schappen in Melbourne. Bij deze titelstrijd werd echter duidelijk, dat Australië be schikt over nog enkele kandidaten voor het Olympisch goud. De achttienjarige Berry won de 200 meter vlinderslag in de nieuwe wereldrecordtijd van 2 min. 6.9 sec. Hij was daarmee 1.3 sec. sneller dan de Amerikaan Robie die bij de voor-Olym pische wedstrijden in Tokio een tijd maak te van 2.08.2. Berry legde de eerste 50 meter af in 29.2 sec., keerde op de 100 me ter in 1.01.4 en op de 150 meter in 1.33.5. De in Nederland geboren Maguerithe Ruygrok behaalde de Australische titel op de 100 meter schoolslag in 1.22.8. Het optreden van Jon Konrads even als Berry speciaal voor deze kampioen schappen uit Amerika overgekomen was tot dusverre teleurstellend. De Olympi sche kampioen slaagde er niet in zich te plaatsen voor de finale van de -200 meter vrije slag eii werd in de 400 meter-finale slechts vijfde. De Oostduitser Henninger heeft bij in ternationale zwemwedstrijden in Maagden burg met een tijd van 1 min. 09,0 sec. het Europees record 100 meter schoolslag op zijn naam gebracht. Het oude record was sinds 10 oktober van het vorig jaar in handen van de Rus Prokopenko met 1.09.2. Het heeft er alle schijn van dat het zin gen van het Wilhelmus de geluidsinstal latie liet het na een dunnetjes gespeeld God Save the Queen afweten bij het Ne derlandse volkslied in de Stadsgehoor zaal in Leiden door de aanwezige toeschou wers een gunstige uitwerking heeft ge had op de Nederlandse judoka's. Met 4-0 werden de Britten, die met een sterk team o.a. de routinier George Kerr naar Nederland waren gekomen, versla gen. Een overwinning die met de Euro pese kampioenschappen in Oost-Berlijn in zicht welkom is, want de uitslagen van de voorgaande landenwedstrijden getuig den nu niet bepaald van grote klasse. Met vier overwinningen in de officiële ontmoeting door lichtgewicht Manfred Kuypers, middengewicht Jan Snijders en de zwaargewichten Joop Gouweleeuw en Anton Geesink was er reden tot vreugde in het Nederlandse kamp ofschoon in het tweede treffen, niet meetellend voor de landenwedstrijden, onze landgenoten op het nippertje met 20-12 punten zege vierden. Verrassend was het optreden van de Utrechter Joop Mackay in het middenge wicht. Mackay, die de laatste tijd met een blessure sukkelde en in verschillen de wedstrijden werd verslagen, blaakte van strijdlust. Hij bracht routinier George Kerr (4de dan) verschillende malen in moeilijkheden en wat de Brit, die aan ver schillende Europese en wereldkampioen schappen heeft deelgenomen, ook probeer de, Mackay hield de partij onbeslist. Dat Anton Geesink zijn ontmoetingen tegen Tony MacConnell en John Harker zou winnen, stond bij voorbaat vast. Hij versloeg MacConnell op fraaie wijze met een tani-o-toshi (valieiworp) en Harker stond nog geen twee minuten tegenover hem. Na aanvankelijk wat met hem te hebben gespeeld besloot hij de landenwed- strijd met een fraaie uchi mata (10de heupworp). Manfred Kuypers versloeg Dennis Wat son met een 2de schouderworp en Joop Gouweleeuw zwiepte zijn tegenstander John Harker reeds na 25 sec. met een geweldige achtste heupworp naar de ta- tami's. Coos Bonte kwam ondanks aan vallend judo niet verder dan een onbe slist tegen Edward Cassidy. In de wedstrijden, met het Nederland se kampioenschap kuy-graden als inzet, zegevierde Dordrecht in de finale met 5-0 over Almelo. Voor de tweede achter eenvolgende keer wonnen deze judoka's, die groot en sterk, geen geweldig maar wel enthousiast judo lieten zien. scoren. Ook DSOVDCO gaf een 21 uit slag en ook hier was de ruststand 20 door Steffens en Willemse. Treffers redde na rust voor DCO de eer. Concordia 17 28 DIO 17 15 DSS 17 26 Terrasvogels 17 13 Kinheim 17 23 BSM 16 10 DSOV 18 22 Alliance 17 10 EHS 17 20 DSK 16 9 DCO 17 19 Spaarndam 16 7 RCH 4 laat in 1B omtrent zijn kracht geen twijfel. Nu weer werd Schoten 3 met 60 aan de zegekar gebonden en over één of twee weken zal dit Racing-elftal al kampioen zijn. DEM 3 bleef op het goede pad en klopte ditmaal HBC 3 met 53, terwijl Onze Gezellen 2 met 21 over Stormvogels 4 zegevierde. Voorts won Hillegom 2 met 43 van Terrasvogels 2 en EDO met 21 van DIO 2. RCH 4 18 32 OG 2 17 17 VSV 2 17 25 EDO 4 18 14 DEM 3 17 20 Stormvogels 4 16 12 Schoten 3 17 20 EDO 3 15 11 Hillegom 2 18 20 HBC 3 17 8 DIO 2 17 19 Terrasvogels 2 17 6 In de tweede klasse is de aardigheid er helemaal af, maar Halfweg wil al zijn twintig wedstrijden winnen. Dat zag er bij de rust in de strijd met DSB even somber uit, want toen leidde DSB met 20 om uit eindelijk met 62 te verliezen. Halfweg boekte dus zijn zestiende zege! TZB en DIOS deelden de buit (22), hetgeen ook Vogelenzang en SVIJ deden (11). Nieuw- Vennep versloeg Geel Wit met 42 en Vliegende Vogels bleef met 31 de baas over WD'. Halfweg WH DIOS Geel Wit Nw-Vennep VI. Vogels 16 32 15 19 16 18 16 18 17 17 17 17 SVIJ Vogelenzang TZB DSB VVD 15 16 16 16 15 12 16 10 17 1 Het bestuur van de Australische tennis- bond heeft besloten Emerson, de no 1 van de Australische tennisranglijst, voor een jaar uit te sluiten van het nationale Davis Cup-team. Dezelfde straf geldt voor Flet cher. De Australische Davis Cup-ploeg, die zal uitkomen in de Amerikaanse zone van het toernooi, zal nu waarschijnlijk bestaan uit Newcombe, Stolle, Hewitt en Roche. India nam in zijn eerste Davis Cup wedstrijd voor de Aziatische zone tegen Ceylon een beslissende voorsprong van 0-2. In Kuala Lumpur is ook voor de eerste ronde een begin gemaakt met de wedstrijd Malakka-Zuid-Vietnam. Na de eerste dag leidt Zuid-Vietnam met 1-0. Iran heeft zich zonder te spelen gekwalificeerd voor de tweede ronde wegens terugtrekken van Birma. De Cubaan Sugar Ramos heeft in To kio met succes zijn wereldtitel boksen in het vedergewicht verdedigd tegen zijn uit dager, de Japanner Mitsunori Seki. In de zesde ronde van het op vijftien ronden gestelde gevecht staakte Seki de onge lijke strijd. Ramos werd tot winnaar door technisch K. O. uitgeroepen. Er waren acht duizend toeschouwers. Ramos werd op 21 maart van het vo rig jaar te Los Angeles wereldkampioen in deze gewichtsklasse in het dramatische gevecht, dat de onttroonde Davey Moore het leven kostte. Zonder bij kennis te zijn gekomen stierf Moore, die in de tien de ronde de strijd moest staken op be vel van de scheidsrechter, vier dagen la ter in een ziekenhuis te Los Angeles. De uitslagen van de zondag gehouden drave rijen in Hilversum luiden: Edith B-prijs (2040 m.), eerste afd.: 1. Bruce Low Heny VS; 2. Zariolain; 3. C. Alkestis van E. Winn. 14.40; pl. 3.00, 2.10. 1.60; gek. 54,00; eov. 6.10. Edith B-prijs (2040 m.), tweede aid.: 1. Conchl- ta Six; 2. Beauty Scotch D; 3. Bring It Again L. Winn. f 5.70; pl. 2.00, 2.10, 2.30; gek. 7.30; cov. 6.00. Amateur-winterkampioenschap, finale (2020 m.) voor amateurrijders: 1. Art Erebus; 2. Zwalper S; 3. Xandover. Winn. 7.00; pl. 2.00, 1.40, 3.10; ge.k 9.80; cov. 4,20; trio 128.80. Edoubaiseprijs (2040 m.), eerste afd.: 1. Boogie Hollandia; 2. Zambina; 3. Amor Hollandia. Winn. 6.20: p. 3.60, 4.80; gek. 30.80; cov. 7.40. Ella Prineessprijs (2000 m.): 1. Bonaire; 2. Zeni- thy Hollandia; 3. Wilco Maire. Winn. 3.90; pl. 1.70, 2.10, 3.50; gek. 9.10; cov. 6.30. Edoublaiseprijs (2040 m.), tweede afd.: 1. Bas- togne; 2. Amazone Sch.; 3. Boye Hollandia. Winn. 5.10; pl. 1.60. 3.10, 1.50; gek. 11.70; cov. 19.10. Elly G-prijs (2000 m.): 1 Xylon S; 2. Xeres; 3. Yellowthroat S. Winn. 32.70; p. 3.90, 2.40, 1.80; gek. 35.40; cov. 8.00; trio 746.60. Elina Vereprijs (2000 m.): 1. Xirene Hollandia; 2. Zeeadelaar S; 3. Ylite Rose. Winn. ƒ5.20; pl. 2.20, 1.90, 1.70; gek, 10.50; cov. 5.50. Egyptian Prineessprijs (2020 m.): 1. Baron Har vester G; 2. Zambesi; 3. Zatopeck. Winn. 6.70; pl. 1.80, 2.10, 1.60; gek. 13.20; cov. 6.20. Engelina W-prijs (2400 m.): 1. Balios; 2. Boy van Quick; 3. Blauwe Druif B. Winn. 5.50; pl. 2.40, 1.70, 1.90; gek. 5.10; cov. 6.20. Totaisator-omzett f 259.717.50.

IJmuider Courant | 1964 | | pagina 12