„Liberaal democratisch centrum stimulans voor liberalisme" A G E-N D A Uur na diefstal in Utrecht arrestatie in Rotterdam Deskundigen verdeeld over de wenselijkheid van studieloon HUMPIETUMPIE POLLE, PELLI EN PINGO y Kort en bondig I Gereformeerden in PvdA zenden telegram aan synode Prinses Irene trouwt „als het weer veel beter is" Minister Veldkamp naar emigranten Twee doden in het verkeer Inbreker ranselt een onderwijzer af Maximumsnelheid is nu 50 km in Mariaheide Dronken kelner rijdt Spanjaard aan en laat hem liggen HOOFDPIJNPOEDERS 's Nachts onder nul MAANDAG 2 MAART 1964 2 VVD-HOOFDBESTUURDER VONHOFF: Haarlem Beverwijk V elsen-IJ muiden y6.'° mnei\6 .potten li F V WEERRAPPORTEN S3 Ss a De heer H. L. Vonhoff, lid van het dageijks bestuur en van het hoofdbe stuur van de VVD, heeft in een samen komst van het liberaal democratisch cen trum LDC deze beweging een der posi tieve stimulansen van het liberalisme ge noemd. Daarbij mag echter volgens de heer Vonhoff naar buiten niet de indruk wor den gevestigd, dat politiek vrijzinnigheid en geestelijke vrijzinnigheid vereenzelvigd moeten worden. Dynamisch politiek den ken in vrijzinnige geest sluit dogmatisch denken in geestelijke zaken niet uit. Het LDC zal de VVD door positief-kri- tische begeleiding voor „bedrijfsblind- De Partij van de Arbeid-leden, die de groep van gereformeerden in deze partij vertegenwoordigen, hebben zaterdag in een vergadering in Utrecht een telegram gezonden aan de generale synode van de gereformeerde kerk, die maandag te Lun- teren bijeen komt en dan onder andere het vraagstuk van het lidmaatschap van gereformeerden van de P.v.d.A. weer zal bezien. Het telegram luidt als volgt: „Belijdende leden der gereformeerde kerken, tevens lid van de P.v.d.A., te Utrecht in vergadering bijeen, namen met Instemming kennis van de overweging van de synode, dat de persoonlijke ver antwoordelijkheid der leden inzake de politieke keuze en activiteiten behoort te worden geëerbiedigd, spreken de verwach ting uit dat dit element ook bij nadere overweging volledig zal worden rechtge- daan. INCASSO WEEKABONNEMENTEN De incasso van het abonnementsgeld iedere week kost veel tijd en moeite aan u en aan onze bezorgers. Er zijn twee mogelijkheden om het ongemak in dit opzicht te vermijden a. Overgang op een kwartaalabonne ment. b. Betaling aan de bezorger voor een periode van 4—5 weken. U krijgt dan een door de bezorger onder tekend ontvangstbewijs. Misver stand over de betaling is daardoor uitgesloten. Het resultaat voor u Minder geloop naar en gebel aan de deur; in uw wijk daardoor een vlottere bezorging. Voor de bezorger minder last. Probeert u het eens. DE ADMINISTRATIE heid". kunnen behoeden, zo meende de heer Vonhoff. Stellende, dat de liberalen in Nederland gezamenlijk streven naar een politiek van vrijheid, verdraagzaamheid en verbonden heid, zei de heer Vonhoff met nadruk, dat van links en rechts in de VVD niet kan worden gesproken. De VVD en de VVD- ers in het LDC staan niet tegenover el kaar, doch naast elkaar in volle eenheid. Verwijzend naar grote onzekerheid in re cente jaren, waarbij het optreden van en kele kamercentrales en van het L.D.C. de meeste beroering naar buiten heeft ge wekt, verklaarde de heer Vonhoff, dat van afsplitsing geen sprake is. Dit zou de grootste ramp zijn geweest, die het liberalisme zou kunnen treffen. Binnen de partij kan iedere vrije mens open, vrij en onafhankelijk zijn mening uiten. Partijdiscipline vond de heer Von hoff een kwalijk woord. Er kan niet an ders zijn dan vrije aanvaarding van loya liteit jegens de V-V.D. De situatie in de V.V.D. is thans veel beter dan voor de verkiezingen. Dat het L.D.C. wil meewerken en meedenken vond de heer Vonhoff het signaal, dat zulks in liberale partijkring gewaardeerd wordt. Binnenkort zal op landelijk niveau contact tussen de besturen van de V.V.D. en het L.D.C. plaats vinden. Daarbij zal het L.D.C. dan op de hoogte komen van de veranderingen, die zich binnen de V.V.D. Koningin Juliana, prins Bernhard en prinses Irene zijn zaterdag na hun ski vakantie in Oostenrijk per vliegtuig naar Nederland teruggekeerd. Commissaris Seesink, die prinses Irene gedurende haar vaakntie met don Carlos in KitzbUhel had vergezeld, verklaarde daar voor het ver trek aan verslaggevers, dat het prinselijk huwelijk zal worden voltrokken „zodra het weer aanzienlijk beter is". Dit heeft aanleiding gegeven tot de veronderstelling dat het huwelijk in de lente of in het begin van de zomer zal worden vol trokken. Enkele uren nadat prins Bernhard de koninklijke Friendship op de vliegbasis Soesterberg aan de grond had gezet, heeft hij in zijn functie van eregouverneur in het Hilton-hotel in Amsterdam aan de president van de nieuwe Lionsclub Am sterdam-centrum, de heer A. Labrie, het charter uitgereikt. Hierdoor is de club als vijftigste officieel opgenomen in dis trict Nederland van Lions International, een wereldorganisatie, die zich „dienen door daden" ten doel stelt. stir c Concertgebouw, Provinciaal Jeugdcon- cert door het N.Ph.O. Solist: Emmy Ver- hey (viool). BIOSCOPEN Cinema Palace, 14 en 20 u.: „West Sidy Story", 14 j. Frans Hals, vandaag 19 en 21.15 u. en dinsdag 20 u.: „Mein Kampf", 18 j. Lido, 14, 19 en 21.15 u.: „Dr. Mabuse contra Scotland Yard", 14 j. Luxor, 14, 19 en 21.15 u.: „Eddy in de olie", 14 j. Minerva, vandaag geen filmvoorstelling. Dinsdag 20.15 u.: „Aimez-vous Brahms?", 18 j. Rembrandt, 14, 19 en 21.15 u.: „De man die teveel wist", 14 j. Roxy, 14.30, 19 en 21.15 u.: „Charlie Ghan In Rio", 14 j. Studio, 14.15, 19 en 21.15 u.: „Eén bed voor twee", 18 j. Monopole (Zandvoort), tot en met woens dag geen filmvoorstellingen. TENTOONSTELLINGEN Frans Halsmuseum (Gr. Heiligland 62): Werken uit de Haarlemse school van de 16de tot en met de 19de eeuw. Dagelijks geopend van 10-17 uur en zon- en feest dagen van 13-17 uur. Renaissance-zaal: „Perzische miniaturen". „In 't Goede Uur" (Korte Houtstraat- Nieuwe Kerksplein): Tentoonstelling van tekeningen van Frieda Holleman. Tot en met 31 maart. Dagelijks geopend van 10-18 uur en van 20-24 uur. 's Zaterdags en zon dags van 10-18 uur en van 20-21 uur. Dagelijks grammofoonplatenconcert van 20-21 uur: Jean Baptiste Bréval. Vishal (Grote Markt): Tentoonstelling „Hedendaagse Engelse typografie en boe ken". Tot 8 maart. Dagelijks van 10-17 u. en 's zondags van 13-17 uur. Kunstcentrum „De Ark" (Nieuw Heilig land 1-3): Eerste etage: Tentoonstelling „5 tot 500": Bootzaal: „100 Ambachten" van Jan Luyken. Dagelijks geopend van 10-20 uur. Klassiek grammofoonplatenconcert van 20-23.30 u. Woonhuis Van Looy (ingang KI. Hout weg 103): Geopend donderdags van 10- 12.30 en van 13.30-17 u. Zon- en feestdagen van 14-17 uur. Teylers Museum (Spaame 16): Tentoon stelling van tekeningen van de Hollandse, Italiaanse en Franse school uit de 16de tot en met de 19de eeuw. Dagelijks, behalve maandag, geopend van 11-15 uur en de eerste zondag van de maand van 13-15 u. Bisschoppelijk Museum (Jansstraat 79): Oude religieuze kunst, schilderijen, mid deleeuwse beeldhouwwerken, handschrif ten en kunstnijverheid. Dagelijks (behalve maandag) geopend van 10 tot 12.30 en van 13.30 tot 17 uur. Zon- en feestdagen van 14 tot 17 uur. DIVERSEN Café-chantant „Adam en Eva", Raam- vest. Cabaret ..'t Is Zonde", door Frans en Fiet Koster, Carry Tefsen, Cees van Ooyen en Enrico Neckheim (piano). Dagelijks ge opend (behalve maandag en dinsdag) van 20 uur af: Cabaret van 21-23.15 uur. (Zie verder „Uitgaan in Haarlem" in de krant van vrijdag 28 februari). MAANDAG 2 MAART Kennemer Theater, 19 en 21.15 u.: „The Christine Keeler Story". Luxor Theater, 19.30 u.: „De grote ont snapping" (één voorstelling). W.B. Theater, 20 u.: „De 1000 ogen van Dr. Mabuse". DINSDAG 3 MAART Kennemer Theater, 19 en 21.15 u.: „The Christine Keeler Story". Luxor Theater, 19.30 u.: „De grote ont snapping" (één voorstelling). MAANDAG 2 MAART City, 20 u.: „Jouw beurt, schatje". Stadsschouwburg, geen bioscoopvoorstel ling. „De Uilenboom", Santpoort, 10 tot 20 u.: Bloemenshow Tuinbouwstudieclub. Pieter Vermeulenmuseum, Cultureel Centrum, dagelijks (behalve zondag): 9.30 tot 12 en 14 tot 16.30 uur. DINSDAG 3 MAART City, 20 u.: „Jouw beurt, schatje". Stadsschouwburg, geen bioscoopvoorstel ling. Paviljoen „Schoonenberg", 19.30 uur: Start puzzelrit „De Rijmonders". Gem. Openbare leeszaal en bibliotheek. Plein 1945: 10 tot 12.30 en 14.30 tot 17.30 u.; filiaal Velsen-Noord: 19 tot 21 uur; wijk centrum „De Duinpan", Santpoort: 16 tot 18 en 19 tot 21 uur (ook voor r.-k. biblio theek). R.-k. Openbare leeszaal en bibliotheek, Willemsbeekweg 96: 10 tot 12 uur. uitgebreide SP'JSKAART onh.KIP ETEN dagelijks DINER_en SOIREE- DANSANTE HIU.EGOM reS:O2"520.53H7 Met de plaatsvervangend commissaris voor de emigratie, de heer G. D. J. Kraan, is de minister van Sociale Zaken en Volks gezondheid, dr. G. M. J. Veldkamp, zater dagmiddag van Schiphol via Amerika naar Nieuw-Zeeland en Australië vertrokken voor de gebruikelijke reis, die ministers van Sociale Zaken af en toe naar deze landen ondernemen teneinde zelf te zien hoe de 22.000 Nederlandse emigranten het daar maken. „Weliswaar is de emigratie op het ogen blik met onze overspannen arbeidsmarkt helemaal niet actueel", aldus de minister bij zijn vertrek, „maar wij moeten de emigratie zeker niet liquideren. Wie weet wanneer het klimaat op de arbeidsmarkt omslaat? Dan zal zonder twijfel het ver langen om te emigreren weer groeien. Bovendien kunnen we ons niet permit teren er geheel van af te zien, wanneer we de verre toekomst in het oog hou den. Onze grote bevolksgroei kan tot over bevolking leiden en ook dan zal emigra tie enige verlichting kunnen brengen". Bij een verkeersongeluk in de Witte de Withstraat in Rotterdam is de 58-jarige koopman C. K. J. M. Receveur uit Venlo om het leven gekomen. De auto, waarin hij zat en die werd bestuurd door een 35- jarige vertegenwoordiger uit Venlo, botste tegen een tramstel van lijn 17. Op het gevaarlijke kruispunt Rijksweg Stationsstraat te Beek (Zuid-Limburg) is mevrouw Kerkhofs-Crombach, die met haar rijwiel de rijweg wilde oversteken, aangereden door een personenauto en zo zwaargewond dat zij ter plaatse is over leden. In Tilburg blijkt een inbreker het de laatste weken op scholen te hebben ge munt. Veertien inbraken, waarbij soms geld werd gestolen en ook wel ravages werden aangericht, houden de politie bezig. Zaterdagavond tegen twaalf uur wilde een 41-jarige onderwijzer zijn school in de Wassenaerlaan nog even controleren. Toen hij via een klein trapje in de hal de kamer bereikte, waar de administratie van de school werd bewaard, botste hij in het donker tegen een man op Deze tracteerde hem onmiddellijk op een paar klappen, waardoor de onderwijzer van het trapje sloeg en met zijn gezicht op de grond van de hal viel. Terwijl hij tevergeefs om hulp riep, werd hij door de inbreker verder afgeranseld. De onder wijzer werd niet ernstig gewond. Zonder buit verdween de inbreker daarna in het donker. Dat tussen een diefstal in Utrecht en een arrestatie in Rotterdam maar een uur tijds behoeft te zitten hebben twee jongemannen zaterdagmiddag tot hun schrik en verbazing moeten constateren. De jongemannen, een 22-jarige kantoor bediende uit Den Haag en een 23-jarige matroos uit Rotterdam, waren zaterdag naar Utrecht gereden om daar in een warenhuis hun slag te slaan. Het was geen vreemd terrein want begin februari hadden zij er een bandrecorder gestolen en het doel was nu een transistorradio van rond 350. Eén van de mannen hield de motor van de wagen op een parkeerterrein van het Vredenburg draaiende, terwijl de an dere het warenhuis binnenstapte, op de radioafdeling zijn begeerde transistorra dio weggriste en tussen het publiek ver dween,.. A Dat was precies om twee uur, maar de diefstal bleef niet onopgemerkt. De be drijf scontroleur van het ivarenhuis zag de jongeman met de radio onder zijn regen jas weglopen. Hij volgde hem, maar ver loor hem tussen het publiek uit het oog. Toch ging ook hij de straat op en om tien voor half drie zag hij een auto over het parkeerterrein rijden, waarin hij de man zag, die volgens hem de radio had gestolen. Om vijf minuten voor half drie deed hij aangifte bij de politie in Utrecht, die op In het Brabants dorp Mariaheide geldt nu een snelheidsbeperking tot vijftig kilo meter per uur. Werkers van de Provin ciale Waterstaat hebben op hun vrije zaterdag de verkeersborden geplaatst. Ter weerszijden van de zeshonderd meter, waarvoor deze maximumsnelheid geldt, zijn de zogenoemde afpellende maximum snelheden van zeventig en negentig kilo meter per uur van kracht. haar beurt de radiowagens van de Rot terdamse politie opriep. Twee Rotterdam se agenten stonden om tien voor drie voor de invalsweg van Rotterdam en konden om precies drie uur de wagen aanhouden waarin de twee mannen zaten. Op de schoot van een van hen speelde de radio. Achter in de wagen zat een lifter. Hij werd eveneens gearresteerd, maar later op vrije voeten gesteld. Weer een uur later zaten beide mannen in de cel van het Utrechtse politiebu reau. Ze zullen maandag voor de officier van justitie worden geleid. Op de Nederlands-Belgische grens heeft, nabij Weele, een rechtzitting in de openlucht plaatsgevonden, waarbij de tafel precies op de grens was geplaatst. Belgische rechters verhoorden een tweetal Nederlandse douanen, die tijdens een achtervol ging van een Belgische smokkelaar op Belgisch grondgebied op de man hadden geschoten. De beide Neder landers wilden niet naar België voor de zitting. Op de foto zien we hoe de douaniers, Jan Adriaensen en John Sanders (l.) door de Belgi sche rechter worden ondervraagd. Slachtoffer 21 meter meegesleurd Op de ringdijk in Ridderkerk is in de nacht van zaterdag op zondag 'n 43-jarige kelner, die in Ridderkerk woont, met zijn auto tegen een voetganger gereden. Het slachtoffer, de 33-jarige Spaanse arbeider L. C. Francisco, die werkzaam is bij Boe- Ie in Bolnes, werd 21 meter meegesleurd. Toen de kelner zijn wagen tot stilstand had gebracht stond het rechter achter wiel op de rug van de Spanjaard. De kelner, die onder invloed van alcohol ver keerde, startte zijn wagen opnieuw en reed naar huis, zijn slachtoffer hulpeloos ach terlatend. Francisco is zeer ernstig gewond naar het ziekenhuis gebracht. De kelner is in zijn woning gearresteerd. X\ Tijdens een forumbijeenkomst in de lutherse kerk te Amsterdam hebben prof. dr. H. Freudenthal, rector mag nificus van de R.U. te Utrecht, prof. dr. J. Kok, rector magnificus van de G.U. te Amsterdam, prof. mr. J. F. Glastra van Loon uit Leiden, prof. dr. A. D. de Groot uit Amsterdam en dr. A. Vermooten, lid van de Tweede Kamer (Arb.) uitspraken gedaan over de verhoudingen tussen student en maatschappij. Prof. Freudenthal onderkende drie fa sen van contact, namelijk het milieu, waaruit de student komt, dat waarin bij tijdens zijn studie leeft en dat, waarin hij na die studie terecht komt. Reeds tijdens de eerste fase vond deze hoogleraar het al of niet geven van studie- loon, (dat in West-Duitsland integraal ge geven wordt) een belangrijk aspect, dat hier te lande jammer genoeg ontbreekt. Tijdens de studie, de tweede fase dus, laat het maatschappelijk contact veel te wensen over. Deels is dit te wijten aan de houding van de student, „die in een ont- 34-35. Gelukkig, het ging goed, Bertje, die niet naar beneden durfde te kijken om niet duizelig te worden, was nu bij het vliegtuigje gekomen. Kom, stap maar gauw op! zei Hum- pietumpie opgelucht. Dan maken we gauw dat we hier wegkomen, voordat die vogel terugkomt' Hij hielp Bertje, op het vliegtuigje te klimmen. Toen zette hij het motortje aan en keek rond, of de vogel niet verscheen. En toen gonsde het vliegtuigje snel van de berg vandaan. PAAR STAAT DE MARMELADE, WE MOETEN ALLEEN NIET MET DE DEUR ME66AAM. _t425-P. WAT IS PAT? ER ZIJN TWEE POTTEN WE6 j 6RAPPI66 INVAL-, OM DE MARME LADE AAN DE DEUR TE HAN6EN WAS HET DEZE DEUR) Kil FT. BROER "2 mimuummnn [HIIHIIIIYIIH'IIIHH fjASLHier OP.6RZNN N06MS6R iMAAR WAAR ZW N DE PLANKEN 2 moeting nog te veel een cocktailparty en in een gesprek „small talk" ziet". Omdat het studentenleven kort is vond prof. Freu denthal positief onderling contact moei lijk. In de derde fase moet blijken in hoeverre de universiteit de student op de maat schappij heeft voorbereid. In dit opzicht schieten sommige vakken tekort. Prof. Freudenthal vond de kwestie van de ver korte studieduur minder belangrijk, dan vraagstukken rond bijvoorbeeld verbete ring van onderwijsmethoden. Te sterke na druk op verkorting zal verlaging van stu dierendement tot gevolg hebben. Daar naast vergt het vraagstuk van de student met volle of gedeeltelijke dagtaken veel aandacht. Vakbeweging Sprekende over de studentenvakbeweging zei prof. De Groot, dat deze beweging uit studentenkringen is geboren. Omdat hij studie niet als „vak" beschouwt vond hij de naam „vakbeweging" minder gelukkig. Het voornaamste doel van deze beweging zal hij in het bevorderen van het maat schappelijk bewustzijn van de student. De beweging kan ook belangrijk zijn voor in terne democratisering van de universiteit, bijvoorbeeld bij examenregelingen. „Een student heeft er bij voorbeeld recht op te weten, waarom hij niet voor zijn examen is geslaagd", aldus prof. De Groot. Ontwikkeling Prof. Glastra van Loon schetste de ont wikkeling van de gesloten studentenhuis houding van de negentiende eeuw naar de meer opene van de laatste jaren. „Had vroeger de autonomie van de individu de vorm van een afzijdig houden van het nor male leven, nu is die autonomie de zelf standigheid ten aanzien van een bepaalde functie." Overbodig Prof. Kok vond de vakbeweging in Am sterdam vooralsnog overbodig. „De Asva en de studieraad hadden we al. Als hierin beweging was gebracht, dan had men het zelfde resultaat bereikt", zo meende hij. In de studentenvakbeweging bespeurde hij allerlei associaties met de verhouding werkgever-werknemer. „De student heeft geen maatschappelijke status. Hij bevindt zich in een merkwaardige' overgangsfase", aldus prof. Kok. Hij zag geen probleem in de relatie stu dent-maatschappij, indien de student de studentikoze houding iaat varen. Bovendien moet ieder vorm van discriminatie bij het uitkeren van studietoelagen verdwijnen, zo zei prof. Kok. In tegenstelling tot prof. Freudenthal vond hij studieloon ongewenst, omdat hier uit afhankelijkheid voortvloeit. Het is moeilijk, zo niet onmogelijk, bij bepaalde prestaties overeenkomstige lonen vast te stellen. Prof. Kok sprak zich uit voor ver korting van studieduur en betere studiebe geleiding. De heer Vermooten aanvaardde het be staan van de vakbeweging, doch waar schuwde tegen partij-politieke uitspraken van deze organisatie. Hij was tegen stu dieloon gekant. Jaarlijks worden meer miljoenen voor rijksstudietoelagen uitge trokken dan het bedrag, dat. wordt aange vraagd. De heer Vermooten laakte de be knibbeling op mensasubsidies. Hij pleitte tenslotte voor voorlichting over universi tair opleiding van de lagere scholen af en voor verkorting van de studieduur, Mavo-school. Den Bosch krijgt da tweede Mavo-school in Nederland. De pri meur van dit schooltype een voortvloei sel uit de Mammoetwet van ex-minister Cals had Amsterdam. In sloot gevallen. De Rotterdamse politie heeft uit de sloot langs de Spaanse bok in Rotterdam het stoffelijk overschot opgehaald van de 69-jarige J. H. Gerard* uit de Maasstad. De man is vermoedelijk donderdagnacht, toen hij terugkwam van een familiefeest, door een opening in de heg van het talud in de sloot gevallen. Verdronken. De tweejarige Gerrie Borst uit Schoorl, die ruim vijf weken ge leden spoorloos was verdwenen, is zater dag gevonden. Het kindje is verdronken in het Noordhollands Kanaal. Brand in Venlo. Waarschijinlijk om zijn teleurstelling te compenseren of om zijn pyromane gevoelens te kunnen botvie ren heeft een inbreker zaterdagavond brand gesticht in een goed gevuld maga zijn met baby- en kleutergoed in Venlo. De brand richtte een schade aan van zeker 100.000,—. Mjjnwerker verongelukt. De 44- jarige houwer A. Verkooyen uit Echt (L.) en een Spaanse collega zijn in de mijn Sophia Jacoba onder Hueckelhoven ver ongelukt. Door nog onopgehelderde oor zaak zijn de mijnwerkers tijdens herstel werkzaamheden tussen een in aanloop zijnd drijfwerk terechtgekomen. Stille omgang. Ongeveer zeventien duizend rooms-katholieke mannen uit all* delen des lands hebben zaterdagnacht deelgenomen aan de eerste van drie jaar lijkse bedevaarten door het oudste deel van de hoofdstad. Deze „stille omgangen" worden gehouden ter verering van het sacrament van het mirakel, dat naar r.-k. overlevering in Amsterdam is gebeurd. Papegaaien gestolen. Onbekenden hebben zich in de nacht van zaterdag op zondag toegang verschaft tot de gebouwen van de dieren- en vogelhandel Ornisa in de Fabrieksstraat te Tilburg en acht-en- twintig roodstaartpapegaaien ter waarde van 5600 gulden meegenomen. Proefboring. De Caltex heeft een boortoren gebouwd in Sint Anna-Parochie. Het materieel is per schip van Bordeaux aangevoerd. fafaT PER ETUI VAN 6 EN 12 S Het K.N.M.I. deelt mee: Een hogedruk- gebied, dat van Noord-Rusland naar Scan dinavië ts getrokken, blijft het weer in onze streken bepalen. Met zwakke oostelij ke winden wordt voortdurend koude lucht uit Duitsland aangevoerd, waarin veel be wolking meedrijft. De verschillen tussen de dag- en nachttemperatuur zijn daar door gering Plaatselijk daalt het kwik in de nacht iets beneden het vriespunt. Mor gen komt er nog weinig verandering in de weerstoestand. In de nacht en ochtend zal plaatselijk weer lichte vorst voorkomen, over het algemeen enige graden over het vriespunt. Strenge vorst wordt in Europa alleen nog uit Rusland en Polen gemeld. In Oost- Duitsland en de Balkan vriest het 2 tot 6 graden. In W.-Duitsland, Zuid-Zweden en hier en daar in ons land daalde het kwik de afgelopen nacht 1 tot 3 graden onder nul. De nachtelijke temperaturen in Frank rijk en Engeland schommelden om het vriespunt. Maximum-temperaturen c d binnen- en buitenland f'-s SS iZ SS S2 Den Helder geheel bew. O 2 1 Ypenburg geheel bew. nno 3 1 Vlissingen geheel bew. no 4 2 Eelde geheel bew. O 2 —2 De Bilt geheel bew. no 3 0 Twente mist ono 4 1 Eindhoven geheel bew. w.stil 5 0 Z.-Limburg geheel bew. no 6 2 Helsinki geheel bew. ono —3 —5 Stockholm geheel bew. n 0 1 Kopenhagen geheel bew. ono 1 —2 Aberdeen half bew. w.stil 6 3 Londen geheel bew. nno 6 3 Amsterdam geheel bew. ono 3 0 Brussel geheel bew. w.stil 5 2 Luxemburg zwaar bew- no 5 2 Parijs zwaar bew. nno 9 0 Bordeaux licht bew. no 13 3 Grenoble zwaar bew. w.stil 10 Nice onbewolkt nnw 15 7 Berlijn geheel bew. 0 1 —4 Frankfort geheel bew. ono 5 1 München mist w.stil 5 —1 Zürich geheel bew. n 6 3 Genève zwaar bew. w.stil 10 0 Locarno regen O 4 6 Wenen geheel bew. n 3 —2 Innsbruck licht bew. w.stil 9 —2 Belgrado zwaar bew. w.stil 3 —2 Athene geheel bew. w.stil 16 9 Rome half bew. ono 15 2 Ajaccio half bew. ono 15 4 Madrid zwaar bew. w.stil 15 4 Mallorca half bew. w.stil 17 5 Lissabon geheel bew. w 10 Dinsdag 3 maart Zon op 7.22 uur, onder 18.23 uur. Maan op uur, onder 9.34 uur. Maanstanden 6 maart 11.00 uur laatste kwartier 14 maart 3.14 uur nieuwe maan 20 maart 21.39 uur eerste kwartier 28 maart 3.48 uur volle maan Hoog en laag water in ÏJmuiden Maandag 2 maart Hoog wster 6.20 uur en 18.35 uur Laag water 1.59 uur en 14.20 uur. Dinsdag 3 maart Hoog water 6.56 uur en 19.10 uur. Laag water 2.30 uur en 14.52 uur. Het hoog en laag water te Zandvoort ia 10 tot 15 min. vroeger dan te ÏJmuiden.

IJmuider Courant | 1964 | | pagina 2