Prinses Alexandra van Kent schenkt leven aan een zoon Timo Rinnelt blijft spoorloos Johnson op zijn vertelt weinig nieuws eerste persconferentie Geen concessies op gebied van de burgerrechten Deze week bespreking in Bonn over de Berlijnse kwestie President De Gaulle Gaston Defferre geen geeft nu antwoord Franse staatshoofd lapt democratie aan zijn laars geeft GRATIS OLYMPISCH SPEL WERELDNIEUWS ant Pools voorstel over de kernwapens Soustelle uit Zwitserland gewezen Rachman wil bases Indonesië treffen Franse geestelijken vragen om amnestie John Okello uit dreigende taal Legeroefening in België eist enkele slachtoffers Achttien Nederlanders voor de „Biddle" raatótcel tferf Van Vettewinkel after shave lotion MAANDAG 2 MAART 1964 3 Het prachtige nest Golden Retrievers van Mevrouw J. Neimeyer uit Doetinchem waarvan ook Prinses Beatrix een pup heeft uitgekozen, eet ook Puppy-Bonzo. Geen concessies Brandt pleit voor een duidelijke passenregeling Op de Elias vervetal Veroverend fris. LONDEN De 27-jarige populaire prin ges Alexandra van Kent, koningin Eliza beth's nicht, die in april van het vorige jaar met de 35-jarige Schotse zakenman Angus Ogilvy trouwde, heeft zaterdagmid dag het leven geschonken aan een zoon. De baby woog ruim acht Nederlandse pon den. Moeder en kind maken het uitstekend. Het is de eerste schrikkelbaby in de koninklijke familie. Het kind zal geen titel krijgen en staat als dertiende op de lijst van de troonsopvolging. Na de geboorte van de andere koninklijke bay's zal de jonge Ogilvy echter naar de zestiende plaats verhuizen. De drie andere op komst zijnde konink lijke baby's, namelijk van koningin Eliza beth, van prinses Margaret en van de jon ge hertogin van Kent, worden binnen tien weken verwacht. Indien het kind van de koningin een jon gen is, wordt deze de derde troonopvol ger, na Charles en Andrew. Een dochter komt op de vierde plaats. De kinderen, zowel van prinses Margaret als van de hertogin van Kent, krijgen beide voorrang boven Alexandra's zoon. Prinses Marga ret s kind wordt de zevende kandidaat voor de opvolging en dat van de hertogin van Kent de dertiende. De geboorte van prinses Alexandra's ba by geschiedde in het enigszins vervallen oude romantische buitenhuis in het be koorlijke heuvelachtige Richmondpark. Angus Ogilvy en prinses Marina, Alexandra's moeder, waren de eerste, die WIESBADEN (AFP) De vader van de ontvoerde zevenjarige Timo Rinnelt is zaterdag per vliegtuig in Wiesbaden te ruggekeerd uit Barcelona waar hij het slachtoffer van een oplichter is geworden, die hem tot het uitbetalen van een „los geld" voor zijn zoontje had weten te be wegen. De politie in Wiesbaden gaat onverdro ten voort met speuren naar Timo. Twee honderdvijftig politiemannen hebben zater dag een industriewijk van de stad omsin geld waar een kinderschoentje en een -handschoen zijn gevonden. Op een persconferentie in de televisie studio van Wiesbaden, bijgewoond door ruim vijftig Westduitse en buitenlandse journalisten, heeft Joachim Rinnelt zater dagavond meegedeeld dat hij nimmer van Oostduitse zijde bedreigd is. Rinnelt is drie jaar geleden met zijn gezin uit Oost-Duitsland naar het Westen gevlucht. De recherche te Wiesbaden liet dezer dagen weten, de mogelijkheid van een „politieke" ontvoering niet uit te slui ten. Op de vraag, of Rinnelt sinds 1960, toen hij naar West-Duitsland vluchtte, po litieke activiteit had bedreven wilde mr. Helmut Sommerbrodt, de advocaat van de ouders van de kleine Timo, niet antwoor den. Hij volstond met te zeggen, dat zijn cliënt niet in het Oostduitse leger had ge diend toen deze nog aan de andere kant van het ijzeren gordijn woonde. Aan het "begin van de persconferentie was beroering ontstaan onder de aanwezi gen die, na gehoord te hebben dat de ver tegenwoordigers van vier Westduitse tijd schriften van de familie Rinnelt foto's had den gekocht voor twaalfduizend mark, van mr. Sommerbrodt te horen kregen, dat de ouders van Timo betaald wensten te worden naar gelang het gewicht van de te verstrekken inlichtingen en de oplaag van de verschillende vertegenwoordigde bla den. WARSCHAU (Reuter) De Poolse re gering heeft zaterdag aan de ambassa deurs in Warschau bijzonderheden doen toekomen over een nieuw Pools voorstel tot vermindering van de spanning in Eu ropa door bevriezing van de voorraden kernwapens. Van dit Poolse initiatief werd voor het eerst melding gemaakt door de communistische-partijleider Gomulka in een op 28 december in Plock gehouden toespraak. De bevriezing van kernwapens zou „on der passende controle", moeten geschie den in centraal-Europa in een gebied dat naar verluidt Oost- en West-Duitsland, Polen en Tsjecho-Slowakije zou moeten omvatten. Hieraan zou de kwestie van beperking der conventionele bewapening in dat gebied verbonden moeten worden. de prinses geluk wensten. Ogilvy ging naar de kraamkamer met een grote bos bloemen. Later tracteerde hij de dokters en het personeel op een glas champagne. In een naar de Ogilvy's genoemde pub in Schotland werd vanzelfsprekend extra feest gevierd. Ogilvy's ouders, de graaf en gravin Airlie, zijn per schip onderweg van Zuid-Afrika naar Engeland. BERN (AFP) De Franse oud-minis ter Jacques Soustelle is zaterdag in Zwit serland gearresteerd en uitgewezen. Soustelle is „naar de grens vhn zijn keu ze" overgebracht. Nadere bijzonderheden werden niet verstrekt. De Zwitserse rege ring had op 24 augustus 1962 een bevel tot uitwijzing tegen Soustelle uitgevaar digd. yd - (Van onze. correspondent) WASHINGTON - Het was voor de Ame rikaanse pers een verrassing, dat presi dent Lyndon Johnson eindelijk een voor af aangekondigde grote persconferentie hield, die bovendien in navolging van John Kennedy gelijktijdig door de grote natio nale televisie- en radionetwerken werd uit gezonden. De president had lang geaar zeld, omdat hij weet dat dit soort pers conferenties niet zijn sterkste kant vor men. Zijn raadgevers hadden ook het ge voel, dat een vergelijking met de briljan te manier waarop zijn voorganger deze conferenties placht te hanteren voor de nieuwe president onvoordelig zou uitval len. De persconferentie van zaterdag beves tigde deze indruk voor de nieuwsgierige persmensen en m ilj oenen Amerikaanse kijkers. Maar dat neemt niet weg dat de president zich in zijn eigen trant goed door de conferentie heen sloeg. Hij gaf echter duidelijk te kennen dat dit geen gewoonte zou worden. President Lyndon Johnson geeft aan een meer intiem contact met de pers de voorkeur. Hij weet, dat hij 't op de beeld buis niet bijster goed doet. Op internatio naal terrein bracht de conferentie weinig nieuws. Het kon niet anders na de pers conferentie die Dean Rusk donderdag had gegeven. Beslissingen over de te volgen politiek in Vietnam moeten wachten op de terug keer van de minister van Defensie, Ro bert McNamara, van zijn aanstaande be- HU A (HIN (Zuid-Thailand) (Reuter) De Maleisische premier Toenkoe Abdoel Rachman heeft in Hau Hin, in Zuid-Thai land, verklaard dat het mogelijk noodza kelijk zal worden de nabij Maleisisch Bor neo gelegen bases, die door de Indonesi sche guerrillastrijders worden gebruikt, te treffen. „Wij kunnen niet altijd in de ver dediging blijven", waarschuwde hij. De toenkoe zei ook, dat er pas een bij eenkomst van hemzelf en de presidenten van Indonesisë en de Philippijnen zou kunnen worden gehouden wanneer de weg hiervoor is gebaand op een conferentie van de drie ministers van Buitenlandse Zaken. „Ik heb de Philippijnse regering mede gedeeld, dat zij haar aanspraken op Noord - Borneo (Sabah) maar aan de Verenigde Naties of aan het Internationale gerechts hof moet voorleggen, doch dat zij deze dan eerst schriftelijk moet formuleren". Abdoel Rachman is in Thailand voor ontspanning en voor het voeren van be sprekingen met de Thailandse minister van Buitenlandse Zaken. zoek aan dit land. Over andere problemen zoals Cyprus en Panama en de mogelijk heid van coëxistentie in de wereld liet de Amerikaanse president zich in zeer alge mene termen uit. Dat is enigszins begrijpelijk, omdat de gesprekken over Cyprus en Panama in een delicaat stadium zijn gekomen. Maar de indruk werd bevestigd, dat Lyndon Johnson wel belangstelling heeft voor de wereldpolitiek, maar lang niet of nog niet de gedetailleerde kennis en mees terschap bezit die John Kennedy op dat terrein toonde. Lyndon Johnsons kracht ligt vooral op binnenlands politiek terrein. Dat bleek on der meer uit een taxatie van de eerste honderd dagen bewind. Daarover gaf de president "een gedetailleerd overzicht. Wat de internationale politiek betreft hield hij zich aan algemeenheden, bij voorbeeld de vanzelfsprekende noodzaak te proberen vreedzame oplossingen te vin den voor de verschillende geschillen. Wel licht het interessantst was de mededeling van de president over het nieuwe straal vliegtuig de A-ll dat tijdens de proefnemingen ongeëvenaarde prestaties leverde op een hoogte van meer dan 21 kilometer tijdens snelheden van meer dan 3200 kilometer per uur. De bijzonderheden van dit vliegtuig blijven geheim. Aandacht trok de uitdrukkelijke verkla ring van de president niet voornemens te zijn concessies te doen aan de zuidelijke senatoren op het terrein van de neger rechten. Hij wil het wetsontwerp in wezen ongewijzigd handhaven. Er rijst ernstige twijfel in de Amerikaanse hoofdstad of dit lukken zal, met het oog op het hardnekki ge verzet van de zuidelijke democraten en de bezwaren van de republikeinse leiders tegen de gedwongen openstelling van alle restaurants, hotels en herbergen voor al le rassen. Het zal in de Senaat een hevige en lang durige strijd worden. Onopgehelderd bleef het mysterie der uitzonderlijke bewakings maatregelen voor de president tijdens zijn verblijf in Florida de afgelopen dagen. Het gerucht, dat een Cubaans zelfmoordpiloot voornemens was zich op het presidentiële vliegtuig te storten was volgens indrukken in de Amerikaanse hoofdstad afkomstig uit kringen van Cubavluchtelingen. De geheime dienst hult zich in stilzwij gen en de president liet zich er evenmin over uit. Zo begonnen en eindigden de eerste honderd dagen bewind van Lyndon Johnson met een gesprek over presiden tiële moordaanslagen. BONN (Reuter) Bondskanselier Er- hard van West-Duitsland heeft burgemees ter Brandt van West-Berlijn deze week voor dringende besprekingen in Bonn uit genodigd. Brandt heeft vrijdag in een radiorede een beroep gedaan op de regeringen van Bonn en West-Berlijn en de drie grote Westduitse politieke partijen, een duidelij ke en gemeenschappelijke politiek voor Berlijn uit te werken. Brandt noemde de overeenkomst met de Oost-Duitsers, die het mogelijk maakte dat West-Berlijners in de kerstperiode een bezoek aan Oost- Berlijn brachten, een succes, dat de basis vormde voor „betere overeenkomsten." Het Oostduitse volk dient geholpen te worden niet alleen met woorden. Brandt is volgens een correspondent van Reuter van gevoelen, dat de realiteit van de „muur aanvaard moet worden en dat een of ander aanvaardbaar compromis moet worden nagestreefd, dat geen erkenning van Oost- Duitsland met zich brengt en evenmin de banden van West-Berlijn met Bonn onder mijnt, noch de positie van de westelijke geallieerden zal beïnvloeden. Hierop heeft de regering van Bonn ge reageerd met de beschuldiging, dat Brandt een gemeenschappelijke politiek onder mijnt, die Brandts socialistische partij had onderschreven. De regering van Bonn vindt voorts een nieuwe politiek voor Ber lijn niet nodig en geeft Oost-Duitsland de schuld van het mislukken van de onder- (Van onze correspondent) PARIJS. Wie gehoopt had dat het optreden van de socialistische burgemees ter van Marseille, Gaston Defferre, als of ficiële kandidaat voor het presidentschap van de Franse republiek in Frankrijk de dialoog tussen regering en oppositie, als fundamenteel beginsel van de democratie, weer mogelijk zou kunnen maken, ziet zich nu al voor die naïviteit afdoende gestraft. Twintig februari schreef Deffere een uitvoerige, openhartige, doch niettemin respectueuze brief aan het staatshoofd, om aan de hand van citaten van de generaal in persoon protest aan te tekenen tegen de boycot die hij als kandidaat en ook als burgemeester en politicus van de zijde der officiële radio en televisie ondervinden moest. Defferre citeerde de woorden die De Gaulle onlangs, bij de Inwijding van het nieuwe radiopaleis in Parijs, sprak, om de leiding van televisie en omroep voor te houden dat „alle stromingen van de ac tualiteit, de kunst, de cultuur, de weten schap en de politiek zonder uitsluiting zich vrijelijk zullen moeten kunnen uiten, ter versterking van de vrijheid, de waardig heid en de solidariteit onder de mensen". Een liberaal beginsel, dat, zo betoogde de socialistische kandidaat terecht, echter nu met voeten wordt getreden door de mi nister van Voorlichting, die immers de radio en de televisie verboden heeft enige aandacht aan de tegenkandidaat en de lei der van de linkse oppositie te besteden, zo lang de campagne voor de presidentsver kiezingen niet officieel zal zijn geopend. En op die opening mag men nog wel even wachten, nu de regering deze week juist besloten heeft dat de campagne niet langer of korter dan slechts twee weken duren zal. Bot antwoord In plaats van een gemotiveerd antwoord op deze gemotiveerde klacht te geven, heeft generaal De Gaulle echter slechts zijn secretaris bevolen Defferre, die bur gemeester van de tweede stad van Frank rijk is, in een paar zinnen te berichten dat zijn brief in goede handen was ge raakt. De ronde nul die Defferre van De Gaulle nu dus op zijn rekening heeft gekregen, steekt wel heel scherp af bij de behande ling die het staatshoofd vroeger voor zijn huidige tegenstander reserveerde. In 1958 werd Gaston Defferre met bij zondere eerbied door De Gaulle persoonlijk ontvangen, maar toen had hij de steun van de socialisten dan ook nog nodig om een meerderheid in het parlement te kun nen halen. Nu heeft hij hem dus niet één eigen woordje meer waardig gekeurd. De heer Defferre, zo laten de naaste mede werkers van de president thans weten, behoort nu eenmaal niet tot het universum van de generaal. Veel bedenkelijker echter nog dan deze bewuste vernedering waaraan de generaal de persoon van Defferre nu wil onder werpen, is de nieuwe slag die hij met dit gedrag de democratie toebrengt. Verkie zingen immers hebben slechts zin, wanneer de verschillende kandidaten ook een eer lijke gelegenheid krijgen zichzelf, hun in zichten en hun programma's aan de kiezers bekend te maken. In Engeland, de bakermat der democra tie, ontvangt de leider van de oppositie van de staat zelfs een salaris. En krijgt hij alle kansen ook voor radio en televisie op te treden. Zo men die bewijzen nodig had, is het nu dus nog wat duidelijker geworden dat in Frankrijk daarentegen de klok naar de eeuw van de absolute ofschoon ver lichte heerschappij is teruggezet en dat hier alleen de president van de republiek koning mag kraaien. handelingen over het verlenen van toe stemming aan W.-Berlijners voor een be zoek aan Oost-Berlijn in de paasperiode. Naar Reuters correspondent meent, wil Brandt, met het oog op de verkiezingen van volgend jaar in West-Duitsland aanto nen, dat zijn partij het ideaal van een her' eniging van Duitsland ter harte gaat, door een politiek te propageren van een zéke re toenadering tot de Oost-Duitsers. PARIJS (AP) De gezamenlijke Fran se kardinalen en bisschoppen hebben een oproep gedaan voor amnestie aan hen die in verband met de Algerijnse oorlog gevangen zitten. Het verzoek is vervat in een „oproep tot solidariteit en verzoe ning" van de Europese kolonisten en de pro-Franse moslems die uit Algerije zijn gevlucht. „Het uur is gekomen om verschillen uit het verleden te vergeten", zo wordt gezegd. „Een ruime amnestie moet een grote daad zijn van nationale solidariteit en verzoening". Ofschoon er geen recente officiële cij fers bekend zijn, wordt aangenomen dat nog ongeveer duizend Europeanen gevan gen zitten. Oorspronkelijk zijn er 2500 ver oordeeld wegens terroristische misdaden tegen de staat. President De Gaulle heeft kort voor Kerstmis aan een groep van honderd vooral jonge mensen, gratie verleend. Tegelijk hebben de kardinalen en aarts bisschoppen gevraagd om een officieel onderzoek naar mensen wier gezinnen nog steeds hoop koesteren dat zij in leven zijn. Ongeveer 1800 Europeanen verdwe nen kort voor en na de Algerijnse onaf hankelijkheid op 5 juli 1962. De meesten zouden vrijwel onmiddellijk vermoord zijn. Ook wordt aangedrongen op hereniging van mohammedaanse gezinnen van pro- Franse soldaten, funktionarissen of dorps hoofden die naar Frankrijk zijn gevlucht met achterlating van hun vrouwen en kinderen. NAIROBI (AP) De revolutionaire mi litaire leider van Zanzibar, „veldmaar schalk" John Okello, heeft op een perscon ferentie te Nairobi verklaard, dat hij van plan is revoluties te organiseren in Zuid- Afrika, Zuid-Rhodesië, Angola en Mozam bique „om de fascistische regimes in deze landen omver te werpen." Hij sprak in Nairobi met Milton Obote, de premier van Oeganda, die voor een con ferentie in Kenya is. Okello zei dat Enge land naar zijn mening voorstander is van een permanente overheersing van Zanzi bar door de Arabische minderheid. In Nairobi gaat het gerucht dat Okello niet meer naar Zanzibar zal mogen terug keren. Zijn optreden zou het beleid door kruisen van de nieuwe regering, die ge leid wordt door de voormalige matroos ter koopvaardij, sjeik Abeid Karoeme, (Van onze correspondent) BRUSSEL Drie Belgische militairen zouden in levensgevaar verkeren negen soldaten zouden ernstige vergiftigings verschijnselen vertonen tengevolge van een oefening, welke vorige week is gehou den in het militaire kamp Leopoldsburg, in de Belgische provincie Limburg. Verscheidene Belgische ochtendbladen hebben vanmorgen melding gemaakt van de gebeurtenissen. Zij beklagen zich er over dat de voorlichtingsdiensten van het ministerie van Landsverdediging weigeren inlichtingen te geven. Bij de ouders van de militairen die in Leopoldsburg zijn gele gerd, heerst dan ook grote ongerustheid, omdat zij niet weten of hun zonen tot de slachtoffers behoren. Het ongeluk zou zijn gebeurd, toen bij een oefening een aantal dienstplichtigen door een buis van twintig meter moest kruipen. Aan een opening daarvan had men een rookpot geplaatst die een kunst matig rookgordijn moest verwekken. De wind zou deze rook echter in de buis heb ben geblazen en de militairen die er zich op dat ogenblik in bevonden zouden ver giftigd zijn. De slachtoffers werden vol gens de Antwerpse Volksgazet eerst vier uur na het ongeval naar het militair hospitaal van Leopoldsburg overgebracht. Achttien man van de Nederlandse mari ne gaan deel uitmaken van de gemengde bemanning waarmee de Amerikaanse ja ger „Biddle" gaat varen. Een deel van dit Nederlandse personeel gaat in juni naar de Verenigde Staten voor het vol gen van een cursus. De overigen vertrek ken in oktober. Het gehele detachement zal eind 1965 in Nederland terugkeren. De namen van de Nederlanders die op het proefschip gaan varen zijn nog niet be kend. Zoals bekend is gaat de „Biddle" proef varen met een gemengde bemanning om te onderzoeken wat de praktische moge lijkheden zijn van een multilaterale nu cleaire strijdmacht van bovenwatersche pen met gemengde bmanningen.. Die bemanning zal bestaan uit Ameri kanen, Grieken, Turken en Nederlanders. De „Biddle" zal West-Europese havens aandoen, zodat de leden van de beman ning in staat zullen zijn in eigen land enig verlof op te nemen. De Amerikaanse jager, die 18 juni 1963 in dienst is gesteld, heeft een waterver plaatsing van 4500 ton. De geleide wa pens die het aan boord heeft bestaan uit een dubbele „Tarter" raketopstelling. De „Tarter" is een kleinere uitgave van de „Terrier", een raket waarmee ook de Ne derlandse kruiser „Zeven Provinciën" is uitgerust. De „Biddle" is bewapend met 42 van deze raketten en heeft ook een anti-onder- zeebootbewapening. De totale bemanning bestaat uit 18 of ficieren en 315 onderofficieren schappen. en man- fa Het bruisende leven Door omstandigheden van mijn wil af hankelijk (welke.dat gaat u eenvou dig niet aanheb ik nu ik dit schrijf, ergens in de verte buiten de vaderlandse grenzen in <fe gelagkamer van een klein stadscafé met een waard en één gast (ikke) in drie dagen geen Nederlandse krant ge lezen. Dit is een situatie, die voor een fervent krantenlezer als ik ben, zeer uit zonderlijk is, en al kan ik over mijn huidige, tijdelijke omstandigheden, be paald niet ontevreden zijn, dit verstoken zijn van Nederlands nieuws is niet alleen een wonderlijke doch ook wel een onaan gename situatie. Er kan nu maar van alles in 't vader land geschied zijn en geschieden zonder dat ik er weet van heb en er mij me bemoeien kan; iets waar ik moeilijk vre de mee kan hebben, ten eerste omdat ik nieuwsgierig van aard ben, doch vooral om dat hiermee duidelijk en overtuigend be wezen is, dat het zonder mij ook kan. Een pijnlijke, bijna onterende, gedachte. Die situatie heeft zich wel eens meer voorgedaan en teruggekeerd merkte ik dan, tot mijn troost, dat er al die tijd niets gebeurd was en dat mijn afwezig heid geen nadeel had berokkend aan de vaderlandse zaak. Het schielijk bijlezen van deze krant leerde mij dan, dat in de Tweede Kamer iemand iets gezegd had wat van hem ver wacht kon worden; dat een ander iets ge zegd had, dat hij al eens gezegd had en dat allen die nog meer iets gezegd hadden daardoor geen verrassende wending aan de loop der vaderlandse geschiedenis had den gegeven. Verder was er dan altijd ergens brand geweest en de gewone narigheden van ver keersongelukken, diefstallen, toebrengen van lichamelijk letsel en dergelijke hadden zich in vertrouwde regelmaat voortgezet. Een paar even verdienstelijke als geluk kige mensen hadden een koninklijke on derscheiding gekregen. Toneelpremières. Filmpremières.Dinsdag was de televisie niet zo goed. Woensdag had ze beter gekund. Donderdag was het bepaald helemaal mis, maar vrijdag was het enig. Er zijn boeken verschenen. Vergaderingen gehouden. Von nissen geveld. Enfin.er wordt enorm veel gedaan voor zo'n klein land, maar om nu te zeggen dat ik er iets aan gemist heb dat ik het allemaal niet eerder geweten heb. .nee. De waard zit zijn krantje te lezen en zijn wereld bij te houden. Tussen ons be staat niet de geringste communicatie. Als Carmiggelt hier zat zou er zeker iemand binnenkomen, overlopend van kopij voor een geestrijk stukje. Maar hij zit er niet. En er komt niemand binnen. En de straat is leeg onder een grauwe februarihemel. Een lelijke, sombere, lege kleinestads straat in een onbekende plaats. Twee rij en gelijke, lage, grijze huizen. Natuurlijk ook een wereld waarin van alles gebeurt waar iedereen met z'n neus bovenop moet staan en waarvan niemand, die er niet bij behoort het belang kan in zien. Ik ga maar eens opstaan. Mijn trein vertrekt over een half uur en dan loop ik maar langzaam dwars door dit stadje naar het station. Dwars door de volstrekte on belangrijkheid. Morgen hoop ik weer tehuis te zijn. En overmorgen neem ik weer ten volle deel aan ons bruisende leven. J Analfabeten. De burgemeester van Santa Maria in Spanje heeft een ver ordening uitgevaardigd, waardoor jonge lui, die niet kunnen lezen en schrijven, niet uit mogen gaan voor zij een bewijs kunnen tonen, dat zij het geleerd heb ben. Zij, die zulk een bewijs niet heb ben, krijgen boete en mogen niet in bioscopen, bars en dansgelegenheden komen. Wapens. Bij bouwwerkzaamheden ten zuiden van Peronne in het Noordfranse departement Somme heeft men een wa penopslagplaats uit de eerste wereld oorlog ontdekt, die onder andere tien ton munitie, granaten, gasbommen en 3000 geweren in uitstekende staat be vatte. Vluchtelingen. Onder de ongeveer 52.000 vluchtelingen die in de afgelopen weken na ongeregeldheden in Oost-Pakistan naar India zijn uitgeweken, zijn 35.000 christenen. Dat heeft de Indische minis ter van Openbare Werken, Khanna, in het parlement gezegd. F*clusief verkrijgbaar b'j de kapper! Diefstal. Gaston Naessens, ontdekker van een serum dat voglens hem leuke mie geneest, heeft bij de Franse politie aangifte gedaan van diefstal van „ge heime lenzen" uit zijn microscoop. Een pakje dat onderdelen van zijn micro scoop bevatte werd ontvreemd toen Naessens op het vliegveld van Nice zijn vliegbewijs liet controleren. Hij was op weg van Bastia, op Corsica, naar Parijs om door de justitie te worden onder vraagd in verband met het hem ten laste gelegde onbevoegde uitoefening van de geneeskunst. Weekblad. Pierre Schumacher, eige naar van het Zwitserse politieke week blad Weltwoche, is op 65-jarige leeftijd in Zürich overleden. Hij erfde het blad in 1955 van de oprichter, zijn broer Karl, die er in de tweede wereldoorlog een van de invloedrijkste en meest on verschrokken anti-nazi publikaties in Europa van maakte. Kippenhok. Een boer in Limpio, in Paraguay, beroemt zich erop dat hij de eigenaar is van het duurste kippenhok ter wereld, eens ongeveer vier miljoen dollar waard. Hij heeft zijn tien kippen ondergebracht in de romp van een Comet-4 van een Argentijnse lucht vaartmaatschappij, die in 1959 in dichte mist op zijn land is neergestort. Bijbel. Bij een inbraak in een woning te Aken is een bedrag van ruim duizend mark aan bankbiljetten verdwenen die verstopt waren tussen de bladen van een in de slaapkamer liggende bijbel. Busongeluk. Negen mensen zijn gedood en zestien gewond, toen een autobus op de verkeersweg tusen Espinal en Chico- ral in Columbia omkantelde en in brand vloog.

IJmuider Courant | 1964 | | pagina 3