Winkeliersver. „Wijker oog' bestond zondag veertig jaar Vroege lente in Santpoort Strawberries weer bovenaan na 2-0 overwinning op HBS Dirk de Bruin oppermachtig in Wassenaarse veldloop IN DE VISHAL EN OP ZEE GASFORNUIZEN Loendersloot UST SPOAl Viering volgt over enige maanden Vernielzuchtige Fin in Velsen-Noord Havenberichten Auto over de kop Veel blessures in harde wedstrijd Jones verbeterde het indoorrecord Komt u binnen! MAANDAG 2 MAART 1964 5 255.00 360.00 299.00 VOOR GOEDE HAARVERZORGING OOK ZONDER AFSPRAAK V ara-j aarvergadering in Velsen-Noord Meifeest voor jeugd Plaatwellers spelen voor bejaarden Kerkelijk nieuws Grote voorsprong Kinheim Kinheim wedijverde met Alliance in slecht spel Doortasten Als er een vereniging is, die veertig jaar lang aan de weg heeft getimmerd en dit wel moest doen terwille van de brood winning van haar leden, dan mag zonder twijfel worden genoemd de Winkeliers vereniging „Wijkeroog", die zondag haar achtste lustrumdatum had. De viering zal eerst over enige maanden plaats hebben. Toen door de vestiging van de industrie, en met name van de Hoogovens, het aan tal inwoners van „Wijkeroog" (dat met het gouden bestaansfeest van IJmuiden, in 1926, de naam Velsen-Noord kreeg) snel toenam en aus ook de winkelstand behoef te had aan uitbreiding, achtte de heer Van Roon, bekend lederhandelaar in die da gen, de tijd rijp om het initiatief te nemen voor een bijeenkomst van de winkeliers in het vroegere hotel „De Prins" (later bioscoop „De Pont") waar op 1 maart 1924 in de oprichtingsvergadering het eerste bestuur werd samengesteld. Dit bestuur bestond uit re heren J. B. Jelgershuis, voorzitter; Jac. Groot sr., secretaris, en H. Post, penningmeester, aangevuld met de heren I. Hagen, H. H. Meijer, P. de Boer en L. W. Kuiper. Reeds in het eerste bestaansjaar hield de W.V.W. een geslaag de winkelweek met etalagewedstrijd. In het tweede jaar nam de heer Kuiper de voorzittershamer over. Hij ging daarna een groot Sint-Nicolaasfeest voorbereiden, waarbij als reclame-object een handkar met spandoeken dienst deed en de ver maarde Velsense dorpsomroeper, de rood- gebaarde Jac. Pirovano, gewapend met zijn helderklinkende bel en koperen slag blad tam-tam maakte. Dit grote feest was tevens aanleiding om een initiatief van de W.V.W. uit te voeren ter verkrijging van klokken in de r.k. St. Josephkerk van Wijkeroog. De klokken hebben tot de oorlog dienst ge daan. Daarna kregen deze klokken de belangstelling van de bezetter, die ze wegvoerde voor een minder nobel doel dan op te wekken tot vrede. In de loop der jaren heeft het bestuur verschillende mutaties ondergaan. In 1934 ETNA met thermometer en afdekplaat DORDRECHT met glasruit NESTOR MARTIN met ther mostaat Pelgrim, Junker en Ruh, Küppersbuseh. Wij regelen de betaling op prettige wijze. Voor vakkundige voorlichting en plaatsing. Lange Nieuwstr. 433 - Centrum Galerij IJmuiden Telefoon 4654 Een Finse zeeman heeft in de nacht van zondag op maandag, na het consumeren van meer alcohol dan goed voor hem was, vernielingen aangericht aan auto's in de Smidt van Gelderstraat en de Grote Hout Smidt van Gelderstraat en de Grote Hout gels en achterportieren moesten het ont gelden. Het spoor van glasscherven leidde naar de Corverslaan, waar de man ten slotte, gewond aan zijn rechtervoet, werd aangetroffen. Nadat hij in het Antonius- ziekenhuis was verbonden, werd proces verbaal tegen hem opgemaakt. Zaterdag kwamen in IJmuiden aan: Hoegh Be nin van Casablanca: Fiona, Narvik: Hugo Retzla, Lübeek, voor IJmuiden: Eos, Rochester: Lady Sonia, Ipswich, voor IJmuiden; Hoogland, Stet tin, kolen voor IJmuiden; Zaanborg. Bridlington, voor IJmuiden; Stad Maastricht, Philadelphia; Debora, Londen; Dinkel. Gillingham; Hinde, Londen; Louise Schupp, Gdynia, kolen voor IJmuiden; Bornrif, Londen, voor IJmuiden; Hoc Vinces, Londen; Stad Amsterdam, Sagunto, erts voor IJmuiden; Mary Nubel, Freetown: Alda, Freetown, naar Velsen; Jenja, Rosyth. Zaterdag vertrokken uit IJmuiden: Karin Born- hofen naar Bordeaux; Caroline, Hobro; Clelia Campanella, New Oreans; Wansbek, Bristol; Hil versum, Antwerpen; Tor, Malmö; Rorichmoor, Kopenhagen; Jason, Curacao; Magula, Svend- borg; Lapwing, Londen, walsmateriaai van IJ muiden; Rinoula, Genua, walsmateriaai van IJ muiden; Pericles, Cartagena, van Buitenhuizen; Marie, Aalborg; Mare Liberum, Londen; Jean E., Londen; Portelet, Goole; Saba, Bordeaux; Johan na, Halmstad, walsmateriaai van IJmuiden; Duurt, Teignemouth, walsmateriaai van IJmui den; Budjadlngen, Rotterdam, van Zaandam; Wexford, Boston, stijfsel van Koog a d. Zaan; Saarland, Bremen; Tel Aviv, Bobile; Alcetas, Hamburg; Blankenstein, LeHavre; Gouwestroom, Hull; Celebes, Londen; Steenborg, Malmö, van IJmuiden; Paul Westers, Birkenhead, van IJmui den. Zondag kwamen in IJmuiden aan: Socrates van Hamburg; Wiebold Böhmer, Hamburg; Emsland, Londen; Hontestroom. Leith; Skrim, Port Arthur; Soertebeker, Skinnerdal; Alstern, Lysekil; An- neliese, Kirkeness; Hada 2, Par, klei voor Velsen; Bina, Delfzijl; Edelgard, Halmstad; Atlantic, Drogheda, voor IJmuiden; Blyth Adventurer, Rotterdam; Neth. Coast, Newcastle; Westport, props voor Velsen; Aeneas, Kopenhagen; Jean Guiton. Le Havre; Tukker, Wisbeck, voor IJmui den; Joergen Priess, Kalmar, bijlegger IJmuiden; Buka, Londen; Thaletas, Rotterdam; Oberon, Le Havre; Reggeborg, Portsmouth, voor IJmuiden; Harrogate, Goole: Zaanstroom, Portsmouth; Hy dra, Swansea; Makkum, Fowey; Frans van Seu- meren, Hamburg; Werner Meyburg, Dagenham; Noordwijk. Pepel; Otto Nuebel, Pasajes; Zwar- tewater, Teignemouth; Trito, Dublin. Zondag vertrokken uit IJmuiden: Vliestroom Baar Shoreham; Vechtstroom, Londen. Maandag kwamen in IJmuiden aan: Texel- stroom van Hull; Trude K, Poole, voor IJmui den; Hektos, Mantyluoto; Ganymedes, Antwer pen; Gasselte, Par; Adi, Odense. Hillersborg, Stockholm; Berkelstroom, Dagenham. (Indien achter de scheepsnaam en de haven van herkomst of bestemming geen nadere aan duiding volgt, betekent dit dat het »chip van of naar Amsterdam is gegaan). werd de heer J. W. D. Schmitz secre taris; hij hanteert nog altijd trouw de pen voor zijn notulen. In hetzelfde jaar werd de heer H. H. Meijer tot voorzitter geroepen. Wegens zijn vertrek naar Cas- tricum trad hij in 1947 af.-Hij werd op gevolgd door de heer E. Sanders, die nu al zeventien jaar het presidium voert. In deze periode hield de W.V.W. haar ver gaderingen in café „Bloemoord" op de hoek van de Wijkerstraatweg en de Cor verslaan (allang verleden tijd) en in het (evenzeer tot het verleden behorende) ge bouw van de r.k. Volksbond aan de Wij kerstraatweg. De vereniging organiseerde een zeer groot evenement: de Velser Han delsbeurs (VéHaBé) in de oude tramremise, thans Java-deurenfabriek. Tijdens de oor logsjaren lagen de activiteiten van de W.V.W. bijna geheel stil. Het zilveren be staansfeest in 1949 werd op grootse wijze gevierd met een receptie en feestavond in gebouw Concordia. Het tegenwoordige bestuur bestaat uit de heren E. Sanders, voorzitter; J. W. D. Schmitz, secretaris; J. W. Schoot, pen ningmeester; H. Winkel, J. Bosman, A. Lieuwes en S. Laan. DAMESKAPSALON Lange Nieuwstraat 471 Telefoon 8166 - na 6 uur 8768 Aan de zuidzijde van het pontplein in Velsen is zondagavond een auto over de kop geslagen. De bestuurder zou onder de invloed van sterke-drank het stuur zijn kwijtgeraakt, toen hij met een te grote snelheid een bocht nam. Nadat hem op het hoofdbureau van politie een bloedproef was afgenomen, werd zijn rijbewijs in genomen. De beschadigde auto werd met een takelwagen naar het hoofdbureau ge bracht. De man was niet gewond. De leden van de Vereniging Arbeiders Radio Amateurs (VARA) in de afdeling Velsen-Noord zullen dinsdagavond 3 maart in het gemeentelijk wijkcentrum van de Smidt van Gelderstraat hun jaarlijkse ver gadering houden. Aftredend en niet her kiesbaar in het bestuur zijn mevrouw Kruisinga en de heer C. Klooster, terwijl de heer G. Heinemeijer zich wel herkies baar stelt. Voorts is er een verkiezing voor het districts- en hoofdbestuur. Een afvaardiging naar de districtsvergadering staat voorts op het programma. De afdelingen Velsen-Noord van het N.V.V. en van de Partij van de Arbeid zullen de traditie handhaven en voor de jeugd van vijf tot en met dertien jaar een kihder-meifeest organiseren. Voor de oudste kinderen van leden en belangstel lenden wordt een speurtocht in de duinen van het provinciaal duinterrein gehouden. Dit geldt voor de jeugd van 9 tot en met dertien jaar. Voor de jongste kinderen (5-8 jaar) zijn in het St. Jozefhuis aan de Banjaertstraat een filmvertoning en ge zelschapsspel. De bejaarden van Velsen-Noord en Vel- sen-Zuid kunnen op vrijdag, 13 maart een gezellige avond beleven met een toneel uitvoering, aangeboden door de toneelclub van de Personeelsvereniging „De Plaat- wellerij" in het gebouw Concordia aan de Doodweg. Opgevoerd wordt de klucht in drie bedrijven „In de vergulde os", ge schreven door Jan Blaaser. Zaterdagmiddag is in de studio van de P.T.T. toneelvereniging „Postaal Genoegen" in de Lange Lakenstraat in Haarlem door Gelijn Molier een auditie gehouden voor de opvoering van Ben van Eysselstein's toneelspel „De gendarme van Europa", welke in juni door een centraal gezelschap van de afdeling zuid-Kennemerland van de Nederlandse Amateur Toneel Unie in de Haarlemse Stadsschouwburg zal worden gegeven. De animo was bij zonder groot en voor de ongeveer vjjftien sprekende rollen hadden zich ruim vijftig gegadigden gemeld, allen leden van toneelverenigingen uit Haarlem, Heemstede, Santpoort, IJmuiden, Zandvoort en Beverwijk. Regisseur Molier is bijna vier uur met hen bezig geweest, teneinde elke kandidaat een eerlijke kans op een rol te bieden. De definitieve rolver deling zal zo spoedig mogelijk be kend worden gemaakt. Gedurende het afgelopen weekeind is in de grote zaal van hotel „De Uilenboom" aan de Hoofdstraat in Santpoort een bij zonder fraaie show van lentebloemen ge houden. Deze was het resultaat van de tweede huisbroeiwedstrijd, die door de tuinbouwstudieclub „Velsen" en de bloem- bolleneulturen van L.T.J, en L.T.B. was uitgeschreven. De duizenden tulpen, hya cinten en narcissen, het totaal van onge veer vijftig inzendingen, werden door de heren J. J. Adrichem en R. Timmer tot een buitengewoon smaakvol geheel samen gevoegd. Strikt genomen zijn het twee tentoonstellingen geworden, want de heer J. Westerhoven uit Santpoort had weer een dertigtal van zijn schilderijen beschik baar gesteld, waarvan voor de entourage een dankbaar gebruik is gemaakt. VAN OVERAL Gus Lesnevich, de Amerikaanse bokser die van 1941 tot '48 wereldkampioen in het halfzwaargewicht was, is in de Amerikaan se plaats Cliffside aan een hartaanval overleden. Hij werd 49 jaar oud. De jury bestaande uit' de heren P. M. Bakker (Goom-Berkhout), M. van Dijk (Hillegom) en J. Laan (Avenhorn), heeft vele uren werk gehad, alvorens zij de vol gende prijswinnaars kon aanwijzen: Beste geheel: C. van Duijn, Santpoort: eerste prijzen individuele bloemen; N. van Schagen, Santpoort; Jac. Molenaar, Sant poort; C. van Duijn, Santpoort; T. H. P. Nijssen, Santpoort; mooiste drie tulpen: C. van Duijn, Santpoort; handicap-klasse hnisbroel: J. van der Peet, Santpoort. Mooiste pot tulpen: Piet Nijssen en Zn., Santpoort. Prestatieprijs nieuwe variëteiten hya cinten: Ant. Nijssen en Zn., Santpoort. Deze tentoonstelling werd geopend door de voorzitter van de Velser Gemeenschap, de heer J. van Os van den Abeelen, die vol bewondering was voor hetgeen hier werd geëxposeerd. De heer Van Os wenste de organisatoren dan ook toe, dat hier een jaarlijkse traditie uit zou mogen groeien. Deze bloemenshow is nog geopend tot vanavond acht uur. De toegang is vrij. Ned. Herv. Kerk Beroepen te Treebeek (toez.) C. v. De Oostenrijkse amateur-wielrenners Qoijen, vic. aldaar. Aangenomen naar hebben een druk bezet seizoen voor de boeg. De Oostenrijkers zullen niet alleen deelnemen aan de Ronde van Tunesië, ook in de Ronde van de Toekomst zal een Oostenrijkse equipe starten. Inmiddels heeft Nederland een uitnodiging ontvan gen voor de Ronde van Oostenrijk voor amateurs, welke wedstrijd vorig jaar door Jan Pieterse werd gewonnen. Stirling Moss, die enkele jaren geleden met een Porsche grote successen in auto- mobilisme-wedstrijden behaalde, heeft zijn pas-opgerichte „stal" uitgebreid met een nieuwe Porsche Carrera-904. Hij wil deze wagen inzetten voor de strijd om het wereldkampioenschap merken (grand tpurisme). In Benoni won de Zuidafrikaan Cliff Drysdale de herenenkélspeltitel van de tenniskampioenschappen van Oost-Trans vaal. Hij versloeg in de finale de Austra liër Bol Mark met 7—5. 6—1. De dames- titel ging naar de Amerikaanse Darlene Hard. Zij won in de finale van de Britse Ann Haydon met 75, 64. In Engeland zijn zaterdag twee hockey- interlandwedstrijden (dames) gespeeld. In Glasgow won Schotland met 40 (10) van Ierland, in Port Talbot speelden Wales en Engeland met 11 gelijk, welke stand bij de rust al was verkregen. De Zweed Erik Carlsson heeft zondag in San Remo de bloemenrally over 1.600 km gewonnen. Zijn vrouw Pat CarlssonMoss werd tweede. De rally telt mee voor het Europese kampioenschap. De Belg Gaston Roelants heeft gisteren de Internationale veldloop van Blanken- berghe gewonnen. Hij legde de 7 km af in 21 min. 6,2 sec. De Nederlanders Snepvan gers en Van Griesven werden resp. 7de en 14de. Voor de zaterdagafdeling heeft Kin heim na een grote overwinning in Heem stede op SVJ (1-6) een voorsprong van vier punten op SIZO SVJ was direct in de aanval, maar Kinheim demonstreerde een duidelijk veldovericht. Verburg kon tweemaal achtereen de SVJ-doelman pas seren, waardoor de rust met een 0-2 voor sprong inging. Na de hervatting vocht SVJ vergeefs tegen een oppermachtig Kin heim. Opnieuw was het Verburg, die de stand op 0-3 bracht, later gevolgd door Nieuwenhuis, die twee goals voor zijn re kening nam. Pas toen verslapte de Kin- heim-verdediging even. Vermeer kon voor SVJ de eer redden (1-5). Botvliet had nog een keer pech toen de bal van de onder kant van de lat in het veld terugsprong, maar Nieuwenhuis deed het beter en maakte het halve dozijn vol (1-6). Mastenbroek G. Voordijk, kand. te Oud- Beijerland, die bedankte voor Goedereede, Ethen en Drongelen. Kamperveen (toez.) en Lexmond. Bedankt voor Polsbroek- Vlist, Leerbroek, Waspik (toez.) en Ter Aa (toez.) E. M. Bakker, kand. te Randwijk. In de competitie voor de promotieklas se heren wordt nog steeds een felle strijd geleverd voor het bezetten van de beste plaatsen. Strawberries, de ploeg die twee weken geleden door een nederlaag op de tweede plaats kwam, drong weer tot de bovenste plaats door. Dit resultaat werd geboekt doordat Strawberries zondag in het sportpark Schoonenberg de Bloemen- daalse rivaal HBS met 2-0 onttroonde. De thuisclub nam voor de rust door Dick Groen de leiding. Na de rust bracht Hans Vrugt de voorsprong op 2-0 voor Straw berries. Dat het er in deze wedstrijd af en toe wel eens te hard van langs ging, bewijzen de twee lange onderbrekingen door het geblesseerd raken van spelers van Strawberries. In dezelfde afdeling verkreeg Randwijck in Beverwijk een geflatteerde zege van 1-2 op Scheybeeck. Bij de rust leidden de gasten met 0-1. Een sterker spelend Scheybeeck kwam door Jan Fijen na de rust aan een gelijke stand (1-1). Een twee de Beverwijks doelpunt werd afgekeurd, omdat het schot te hoog het doel in ging. Dit werd uitgelegd als gevaarlijk spel. Het tot dan toe enthousiast spelend Schey beeck raakte door deze scheidsrechterlij ke beslissing zeer gedeprimeerd. Rand wijck profiteerde daarvan door opnieuw de leiding te nemen (1-2) en met de beide punten naar huis te gaan. In Beverwijk won Eechtrop met 2-1 van BMHC 3. De gasten begonnen met een fel offensief, maar hun goed combinerend samenspel bracht de voorwaartsen niet ver der dan de cirkelrand van de tegenpartij. Later in de eerste helft nam Eechtrop het initiatief over en maakte Bert Hamann het eerste doelpunt. Eechtrop miste na de rust eerst enige kansen voor het Bloe- mendaalse doel, maar ontliep ook een gevaarlijke aanval van BMHC toen Frans Hamann op de doellijn redding bracht. Na goed doorzetten maakte BMHC gelijk door invaller rechtsbuiten Paulo Ver- nède en tien minuten voor tijd gaf Bert Hamann Eechtrop opnieuw de leiding. Eechtrop miste een strafslag. In de tweede klasse E duurt de span ning nog steeds voort. In Den Helder ver deelden Hermes en Eechtrop 2 de pun ten (1-1). De thuisclub nam in de eerste helft de leiding, die alweer kort daarop door Hans van Hoof werd teniet gedaan. Een sterker Hermes vond na de rust in de verdediging van Eechtrop een te sterk De Rotterdammer Dirk de Bruin heeft zaterdagmiddag op het Wassenaarse land goed Duinrell met overmacht zijn Zuid hollandse veldlooptitel verdedigd. De Minerva-atleet legde het bijna 6000 meter lange parkoers op het duinterrein af in 18 minuten en 8 seconden. De Hagenaar Leen Broer finishte op 15 sec. ais tweede. Bij de dames ging de titel naar Ellen Heemskerk, die vorig jaar kampioene by de meisjes was. Zy liep de 1000 meter in 3.06.9. De uitslagen luiden, heren: 1. De Bruin (Minerva, Rotterdam) 6000 m. in 18.08.-; 2. Broer (Trekvogels, Den Haaig) 18.23.8; 3- v. d. Heeren (Minerva) 18.39.6; 4. Rietveld (Sparta, Den Haag) 18.45.-; 5. Verkerk (AAV '36, Alphen) 18.54.-; 6. Verkade (AAV '36) 19.03.4. Dames; 1. Ellen Heems kerk (Reeuwijk) 3.06.9; 2. Tineke Bergshoef (Hollandia, Rotterdam) 3.11.2; 3. Ria de Jong (De Meeuwen, Den Haag) 3.13.2. Cees Clement (Fit, Zeist) heeft zondag op de „Zandzee" bij Bussum de nationale schrikkelcross gewonnen. De Nederlandse kampioen bouwde op het 6000 meter lange parkoers een voorsprong van 24 seconden op. Groen (VIF, Hilversum) finishte als tweede. De uitslag luidt: 1. Cees Clement (Fit. Zeist) 20 33; 2. Groen (VIF, Hilversum) 20.57.2; 3. Kok (VIF) 21.03; 4. Pronk (Olym pus, Alkmaar) 21.23.4. Jan Schooltink van het Arnhemse Cialfo heeft zondag in het Kronenburgerpark in Nijmegen de vijfde internationale Kruit- torenloop gewonnen. Hij legde het 5000 meter lange traject af in 15 min en 14.4 sec. De Limburger Coumans eindigde als tweede, terwijl Buitekens (Apeldoorn) als derde over de eindstreep girag. De uitslag luidt: 1. Schooltink (Cialfo, Arnhem) U5.14.4; 2. Coumans (Unitas, Geleen) 15.31.-; 3. Buitekens (AV '34, Apeldoorn) 15.37.2; 4. v. d. Berg (PH, Vught) 15.38.-; 5. Mulder (Merkuur, Kleef) 15.40.-; 6. Roe- lofs (HAC, Helmond) 15.51.8. Jacques van Eekelen heeft zondag in Oud Gastel op eigen terrein, een nationale cross over 6000 meter gewonnen. De Roo- sendaalse atleet legde het zware parkoers, waarin enkele sloten waren opgenomen, af in 19 min. en 31.7 sec. Van Eekelen liep tot 500 meter voor de finish met Veldhuizen, die echter aan de eindsprint van de Roo sendaler geen weerstand kon bieden. De uitslag luidt: 1. Van Eekelen (Thor, Roo sendaal) 19.31.7; 2. Veldhuizen (Thor, Roo sendaal) 19.43.3; 3. Smit (Spartaan, Lisse) 20.19.-; 4. Van Gerven (Spartaan) 20.30.-; 5. v. d. Burg (Sprint, Breda) 20.49.-; 6. v. d. Brink (Holland. Leiden) 20.56.-. Hayes Jones, de Amerikaanse horden loper, die tijdens de Spelen van Rome op In de wedstrijd tussen Kinheim en Al liance leek het er op, alsof beide ploegen er op uit waren het slechtste voetbal te presenteren. Aan beide kanten werd de strijd op het middenveld afgespeeld. In beide ploegen ontbrak het aan goed sa menspel en bovendien was het plaatsen uitermate slecht. De rust ging in met blan ke stand. Na de hervatting voltrok zich hetzelfde spelbeeld. Pas tien minuten voor het ein de kon Smit de bal goed voorzetten en doordat mede de Alliance-doelman onder de bal doorliep had Boonstra geen moeite de bal overigens fraai in te koppen en Kinheim toch de volle winst te bezorgen (1-0). de derde plaats eindigde, toonde zaterdag avond in Baltimore zijn kunnen door de beste prestatie ooit op een indoorbaan be haald over 60 yards te verbeteren. Jones noteerde 6 8 sec. en dat is 0.1 sec. sneller. Zijn landgenote, Tammy Davis, kwam tot de snelste tijd over 50 yards horden met 6.4 sec. In Tokio liep Kazumi Watanabe een 30 km wegwedstrijd en zegevierde in 1 uur 33 min. 52.8 sec. Hij was daarmee sneller dan het officiële op een sintelbaan gelopen wereldrecord van de Rus Viktor Baikov (1.34.32.2). Kazumi Watanabe is de Japanse hoop op een gouden medaille op de mara thon. In Melbourne zijn onder miserabele om standigheden het regende en er stond een sterke wind de Australische dames- atletiekkampioenschappen gehouden. Dixie Willis leverde nog de beste prestatie over 800 meter met een tijd van 2 min. 08.9 sec. voor haar rivalen Judy Amoore en Rebecca Dowe. De 100 yards en de 220 yards werd gewonnen door Joyce Bennett die met respectievelijk 11.- en 24.6 sec. wereld recordhoudster Margaret Burvill geen schijn van kans gaf. Zondagavond laat is op de Buiten- watersloot te Delft een personenauto een ijzerwaren- en pompenfabriek binnengereden en achter in de fabriek tot stilstand gekomen. Er deden zich geen persoonlijke onge lukken voor, maar de schade in het bedrijf wordt op ongeveer dertig duizend gulden geschat. De auto werd bestuurd door een dame, die geen rijbewijs bezat, maar die chauffeerde onder toezicht van degene die naast haar zat. bolwerk. In deze afdeling verbaasde BMHC 6 door op eigen terrein in Bloemendaal met 0-6 te verliezen van Kraaien uit Wor- merveer. Alkmaar 2 verloor op eigen ter rein met 0-3 van Zandvoort. HBS 2 speel de op Bleek en Berg in Bloemendaal te gen Strawberries 2. De thuisclub won met 3-1, nadat bij rust de partijen nog op gelijke voet (1-1) stonden. Voor Strawber ries scoorde Lex Groen, nadat HBS de leiding had genomen. Strawberries 3 ver loor de wedstrijd in de derde klsse E met 1-2 van HBS 3. Er waren nogal wat plaatselijke ontmoe tingen in de IJmond en Kennemerland. Eechtrop 3 won op eigen terrein met 3-0 van Scheybeeck 2. Ondanks de rivaliteit die steeds tussen beide vereniginen en soms sterker nog tussen bepaalde elftal len heerst, werd dit een zeer plezierige en goed gespeelde wedstrijd. Jan P. Bol huis en door een gelukkig schot Rob van der Steen gaven Eechtrop een voorsprong bij de rust van 2-0. Uit een korte hoek- slag maakte Thijs van den Berg er in de tweede helft 3-0 van. In deze afdeling speelden Zandvoort 2 en Hurley 4 ge lijk (1-1). Strawberries 4 won met 4-1 van HIC 5 op het terrein in Driehuis. In een slechte wedstrijd verloor Eech trop met 4-1 van Pinoké. Voor Eechtrop, welke ploeg bij de rust al met 3-0 achter stond, maakte Tineke Oldenburger het eni ge tegenpunt. Tweede klasser Strawber ries won in Amstelveen met 2-3 van HIC. Bij een gelijk opgaande strijd gaf Mar- greet van der Ploeg Strawberries de lei ding. HIC profiteerde van een fout in de achterhoede van de gasten om bij de rust voor een gelijke stand, 1-1 te zorgen. Na de rust gaf Ans Rosier na een goede door braak Strawberries opnieuw de leiding en na een doorbraak maakte Margreet van der Ploeg er 1-3 van. Kort voor tijd stelde HIC daar een punt tegenover. Derde klasser HBS 4 trad als gastvrou- we van Strawberries 3 doortastend op en won deze ontmoeting met 4-1. In een an dere derde klasse afdeling speelde Straw berries 2 op eigen terrein tegen HBS 3. Strawberries won met 2-0, verdeelde de doelpunten over de beide speelhelften en gaf de doortastende speelster Francis van Rij gelegenheid tot scoren. Opvallend goed spel gaf de midhalf van. Strawberries, Adrie Pels, te zien. Zij had de touwtjes van het opbouwende spel goed in han den. In dezelfde afdeling verloor Kraaien 2 op eigen terrein in Wormerveer met 1-7 van Scheybeek. Het duidelijke over wicht werd pas na de rust, die met een voorsprong van 0-2 in ging, in doelpunten uitgedrukt. Maria Nieuwenhuizen scoor de voor de rust twee maal en na de te genaanval met een doelpunt voor Kraaien voltooide Nieuwenhuizen haar hattrick. Marijke de Ruwe nam de volgende twee doelpunten voor haar rekening en Mar greet en Loes Versteeg maakten de nog resterende twee doelpunten. Vierde klas ser Pinoké 5 zegevierde op eigen terrein in Amstelveen met 2-1 over Eechtrop 2. Tineke Bo£ redde de eer van Eechtrop met een tegenpunt. Voor de Districtscompettie Noordholland voor dames won Eechtrop 3 op eigen ter rein met 3-1 van Strawberries 4. Eechtrop 4 gebruikte het voordeel van eigen terrein niet en liet de eer met 0-2 aan het be zoekende Alkmaar 5. De lagere dameself tallen van Scheybeeck lieten het er lelijk bij zitten. Het werd een grote flop met 22 doelpunten tegen in drie wedstrijden. Amsterdam 5 stopte met het half dozijn doelpunten tegen Scheybeeck 2 (6-0), Her mes 2 maakte echter in Den Helder het dozijn tegen Scheybeeck 3 wel vol (12-0), en tenslotte zegevierde AMVJ 4 met 4-0 over Scheybeeck 4. Toegegeven moet wel worden, dat Hermes een te sterk team voor deze afdeling is. In het Van der Aart sportpark in Haarlem-noord won Strawberries 5 met 0-3 van Ever Swift 4. Bij de herencompetitie moest Schey beeck met 1-4 de eer laten aan Eechtrop 4. Han Kessel en Jos Beerman (2 maal uit een hoekslag) gaven Eechtrop een voor sprong van 0-3. In de tweede helft redde Jan de Wildt de eer van de thuisclub. Uit een lange hoekslag bracht Jos Beerman de eindstand op 1-4. De in Beverwijk ge speelde uitwedstrijd tussen Adelborsten 2 en Scheybeeck 4 eindigde gelijk, 2-2. George van Bracht scoorde twee maal voor Scheybeeck. Myra 2 speelde met 2-2 gelijk tegen Strawberries 5. De thuisclub nam tot twee keer de leiding, waarop Strawberries het antwoord klaar had. Voor de tegenpunten zorgden achtereen volgens Gé Bleeker en Aad Wedemeyer de laatste uit een prachtig juist aangege ven voorzet van Piet Minderhoud. Allian ce 6 en Strawberries 6 speelden in het Heemsteedse sportpark gelijk (0-0). Aanvoer van maandag Maandagmorgen hebben 110 vaartuigen in IJmuiden aangevoerd: 10.290 kisten vis, 2900 stijve kabeljauwen en 56.000 kilogram tong. Bij de aanvoer waren: 280 kisten schel vis, 1020 wijting, 560 gul en kabeljauw, 100 koolvis, 2650 haring, 680 makreel, 3150 schol, 200 tarbot, 450 varia, 80 roodbaars. Prjjzen van maandag Per kilogram, in guldens: Tarbot 53.30, heilbot 53.60, grote tong 54.80, groot middel tong 4.504.10, kleinmiddel tong 5.104.80, tong één 6.306, tong twee 6.20—6. Per 125 kilogram: Grote kabeljauw 86 69, middel kabeljauw 9270, grote kool- vis 8072, middel koolvis 8880, grote leng 10086. Per tien stuks: Grote kabeljauw 9439, middel kabeljauw 5731. Per hoop: Vleet 70, rog 38. Per 50 kilogram: Jumbo 5647, grote schelvis 5624, middel schelvis 5725, kleinmiddel schelvis 6336, schelvis één 6636, schelvis twee 4733, schelvis drie 2821, gul één 4528, gul twee 4126, gul drie 3925, koolvis één 4030, koolvis twee 3529. grote schol 2623, middel schol 2218, kleinmiddel schol 2622, schol één 3322, schol twee 3026, schol drie 2315, schar 2818, bot 8.106.50, poon 2521, haai 38, gestripte wijting 34 17, dichte wijting 2117.50, haring 24 17.80, grote makreel 4330, makreel 249, ham 182124, leng één 2927, kuit 5618, roodbaars 2515.80, wolf twee 3833. Scheveningen Vanmorgen werden in Scheveningen aangevoerd: 15 kisten schelvis, 30 gul, 20 koolvis, 1000 haring, 200 makreel, 250 schol en 2500 kilogram tong. Op zee De trawler Rotterdam IJM 82 heeft zaterdagavond de visserij plotseling moe ten afbreken: tijdens het vissen brak de stoel van de winch en met de grootste omzichtigheid moest het uitstaande vistuig worden opgehaald; aan reparen op zee viel niet te denken, dus werd onverwijld de thuisreis aanvaard. De Rotterdam was, na een stil-lig-periode van drie maanden, nog maar vier etmalen op zee. Voor de dinsdagmarkt zijn reeds de vol gende schepen bekend: de Delft IJM 37 met 1280 kisten, waarvan 20 schelvis, 970 haring, 360 makreel, 75 wijting, 20 kabel jauw, 20 koolvis, 10 diversen en 90 stuks stijve kabeljauw; de Rijnmond KW 44, met 1050 kisten, waarvan 750 haring, 165 ma kreel, 15 schelvis, 65 wijting, 25 kabel jauw en gul en 10 diversen; de Comelis den Duik KW 144, met 1100 kisten, waar van 750 haring, 165 makreel, 15 schelvis, 65 wijting, 25 kabeljauw en gul en 10 diversen; de Koraalbank KW 3, met 405 kisten, waarvan 275 haring, 10 makreel, 60 diversen! de Bets en Gerda VL 112, met onbekende vangst; de Michiel Jan VL 110, met 1100 kisten. Voor de donderdagmarkt is reeds bekend: de Rijnmond één KW 15, met een totale vangst van 1500 kisten, waarvan 250 schelvis) 150 roodbaars, 1100 kisten kabeljauw en gul en duizend stijve kabeljauwen.

IJmuider Courant | 1964 | | pagina 5