Kwaliteit beslissend verbeterd - U proeft het na het éérste kopje KOFFIE hub <2 Aardgas kan wel degelijk met huisbrandolie concurreren - DE BEURS - Zuidoost-Azië nu op de rand van een oorlog MINISTER ANDRIESSEN TOT SENAAT Hoger resultaat Woon- en Winkelhuizen Kort economisch nieuws Dividendvoorstel Hoogovens komt op 12 maart KLM in pool met AUA en JAT Structuur Nillmij op de helling Westlandsche Hyp. Bank verwacht weer lagere rentemarge Aanbetalingen moeten omlaag Pinksteren op een vaste (maan)dag in 1965 en 1966 Amerika zet hulp aan Spanje voort Statutenwijziging Sanders aangenomen SCHEEPVAARTBERICHTEN CZÜK2D. DONDERDAG 5 MAART 1964 Dankzg het nieuwe veredelingsproces blijven de pittige smaak en het aroma van Koffie HAG nu nóg beter bewaard. 1 april BETROUWBAAR W. G. TWEEHUYSEN Kolen Napoleon Financieringmijen AMSTERDAM Koffie HAG is bovendien coffeïnevrij, dus veilig voor hart, zenuwen en bloedsomloop, maag, lever en gal. met hart voor uw gezondheid De prijs van het Groningse aardgas kan bepaald concurreren met die van andere soorten brandstof voor verwarming. Berichten dat de aardgasprijs te hoog zou zijn voor ruimteverwarming berusten duidelijk op een misverstand, zo heeft de minister van Economische Zaken, prof. dr. J. E. Andriessen, gister middag verklaard in de Eerste Kamer. Zelfs de prijs voor rechtstreekse levering aan de industrie, die overigens nog niet is vastgesteld, zal kunnen concurreren met die van de zware stookolie. De minister weet de misverstanden aan het rapport dat door een werkgroep is in gesteld over de verwarming van woning blokken met aardgas. In dat rapport is geconcludeerd dat alleen in het speciale geval dat aardgas met zware stookolie moet concurreren als brandstof voor wijk- verwarming de prijs van 10 cent per ku bieke meter te hoog zou zijn. Doch vol gens de bewindsman valt het aardgasver bruik voor blokverwarming niet in de ca tegorie van 10 cent, maar gaat het om leveringen van meer dan een miljoen ku bieke meter per jaar, waarop de prijs voor de industrie van toepassing is. Minister Andriessen zei dat uit het rap port verder blijkt dat het aardgas, bij de prijs van 9 cent per kubieke meter (bij groter verbruikt in het veel meer voorko mende geval van centrale-blokverwar- ming ruimschoots concurrerend is met de daarvoor in aanmerking komende goed koopste brandstof: huisbrandolie II. De hiervoor nodige hoeveelheid aardgas is groot genoeg om een dergelijke prijs te rechtvaardigen. Ook ten opzichte van alle andere soorten verwarming is het aard gas volgens de bewindsman bepaald con currerend. Over de prijs voor de industrie zei hij dat de Gasunie binnen enkele maanden zover hoopt te zijn dat de prijs kan worden gepubliceerd. Voor deze prijs stelling gelden dezelfde overwegingen als hebben gegolden voor de gemeenteprijs, namelijk een zo groot mogelijk sociaal- economisch rendement. Prof. Andriessen vroeg de kamer voorts ide „uitputtingstermijn," van 30 tot 35 Jaar, die voor de aardgasbel wordt aange houden, niet als een absoluut gegeven te beschouwen, maar meer als een richtlijn voor het opstellen van de afzetplannen. „Het is altijd mogelijk om door de ver lenging van bepaalde contracten die ter mijn langer te maken," aldus de bewinds man, die de in de Kamer geuite mening onderschreef dat het in Slochteren niet te snel moet gaan met de gaswinning. Het is dan ook niet de bedoeling grote hoeveel heden op lange termijn aan het buiten land te leveren. De export is uitsluitend bedoeld voor hoogwaardige aanwendingen •n zal ongeveer de helft van de jaarlijks te winnen hoeveelheid van 30 miljard ku bieke meter bedragen. De minister deelde mee dat op 1 april met de aanleg van het eerste leidingtra ject wordt begonnen. Ook de elektrische centrales kunnen naast kolen van het aardgas profiteren. De suggestie om door middel van het aardgas de consument goedkope elektriciteit te leveren voor ver- warmings- en kookdoeleinden, vond de be windsman niet aantrekkelijk, omdat zulks RIJDEN RIJDEN Bloemendaalseweg 200 Telefoon 55602 Overveen Blijkens de geconsolideerde winst- en verliesrekening heeft de n.v. „Gemeen schappelijk eigendom" maatschappij tot •xploitatie van woon- en winkelhuizen (welke vennootschap praktisch geheel in handen is van de Friesch-Groningsche hypotheekbank), over 1963 aan huren ont vangen 4,97 (v.j. 4,64) miljoen. Na aftrek van exploitatiekosten gebouwen ad 1,48 1.38) miljoen etc. bedraagt de winst 2.62 2.36) miljoen. Voorgesteld wordt op de preferente winstdelendte aandelen uit te keren 38 37) per aandeel van 500 en op de gewone aandelen f 42 40) per aan deel van 200. De n.v. Engelsch-Hollandsche Beleg- gings trust heeft over 1963 in totaal aan interest, dividenden en andere inkomsten 915.791 (v.j. 840.154) ontvangen. Er resteert een winstsaldo van 790.987 (ƒ710.576). Voorgesteld wordt op de ge wone aandelen een dividend van 24.800 22.400) per aandeel, hetgieen neerkomt op f 3,10 2.80) per bewijs van deelgerech- tigheid. De waarde van de beleggingen was per balansdatum f 16,4 14,1) miljoen hoger dan het bedrag waarmede zij op de balans voorkomen. Zij staan thans te boek voor f 8,9 9,6) miljoen. Blijkens de gegevens van het C.S.B. over de maand januari 1964 Is de produktie van metsel- baksteen ongekend hoog geweest: 152,8 miljoen (uitgedrukt in waalformaat, evenals de verder genoemde aantallen). Normaal was tot dusver voor deze maand een produktie van rond 135 mil- Ioen; in januari 1963 werden 130,5 miljoen metsel- lakstenen geproduceerd, in december j.l. 144,7 miljoen. Het maandgemiddeld lag in 1963 op 133 miljoen, in 1962 op 133,8 miljoen. enorme investeringen aan hoogspannings kabels en dergelijke zou vergen. De winstverdeling tussen N.A.M. en Gasunie, waarover in de Kamer inlichtin gen waren gevraagd, wordt volgens de minister in belangrijke mate bepaald door de hoogte van de verrekenprijs, die tus sen beide partners wordt vastgesteld. Aangezien die verrekenprijs de goedkeu ring van de minister behoeft, wordt er volgens de bewindsman op toegezien, dat een redelijke winstverdeling tot stand komt. Bovendien zal de hoogte van de winst afgeleid kunnen worden uit de jaar verslagen, die de Gasunie moet publice ren, terwijl ook het bedrag, dat de staat als royalty ontvangt van de N.A.M., aan wijzingen geeft over de winstvorming. Zouden er uitzonderlijke winstposities ont staan, dan kan er altijd nog iets aan de prijs worden gedaan. Minister Andriessen zag ondanks de aardgasbel in Groningen nog wel degelijk ruimte voor de winning van steenkool. Er blijft zijns inziens behoefte bestaan aan kolen voor industrie en huisbrand en op het ogenblik is er zelfs sprake van een structureel tekort aan huisbrandkolen. Donderdag 12 maart zal het dividend- voorstel 1963 van Hoogovens worden be kend gemaakt. Zoals bekend werd in december reeds een onveranderd interim dividend van zes percent betaalbaar ge steld. Over 1962 keerde het concern op de gewone aandelen 20 percent uit en over de prioriteitsaandelen 4 percent. De KLM heeft een tweetal nieuwe pool- overeenkomsten gesloten. Op 1 april treedt een poolovereenkomst in werking tussen de KLM en de Oostenrijkse luchtvaart maatschappij Austrian Airlines, voor het vervoer van passagiers tussen Amsterdam en Wenen. De KLM onderhoudt een dage lijkse verbinding AmsterdamWenen met de DC-8 en Electra II vliegtuigen, terwijl de AUA twee diensten per week zal uit voeren met een Caravelle. Op 1 mei treedt een poolovereenkomst in werking met de Joegoslavische lucht vaartmaatschappij J.A.T. voor het ver voer van passagiers tussen Nederland en Joegoslavië. De KLM onderhoudt eenmaal per week een dienst AmsterdamBelgrado via Wenen en eenmaal per week een dienst Amsterdam-Dusseldorp-Zagreb-Dubrovnik v.v. De J.A.T. zal eenmaal per week Am- sterdam-Zürich-Zagreb-Dubrovnik v. v. vliegen. Toepassing van kernenergie is nog toe komstmuziek en daarom is er voor de Limburgse mijnen, mits modern geëx ploiteerd, nog wel degelijk perspectief. In dit verband liet de bewindsman blijken tegen beschermende kolensubsidies, zoals door de KSG is voorgesteld, geen bezwaar te hebben, mits aan een aantal voorwaar den betreffende afbouw van en controle op de subsidies wordt voldaan. Over deze voorwaarden zijn deze week in Den Haag besprekingen gevoerd. Voor een wijziging van de nog uit de Napoleontische tijd stammende Mijnwet, die de opsporing van mineralen en de verlening van concessies regelt voorzover het gaat om binnenlandse vondsten, bleek de minister niets te voelen. Hij vond de nog altijd in het Frans gestelde wet bij zonder goed van toepassing in de huidige situatie. Wel kondigde hij aan nog deze zomer te zullen komen met wetsontwer pen ter regeling van de olie- en gaswin ning in de Noordzee voorzover bij het ver drag van Genève toegewezen aan Neder land. Ook komt hij dan tegelijkertijd met een wetsontwerp ter ratificering van dat verdrag. De senaat heeft gisteren na uit voerige debatten tenslotte de begrotingen van economische zaken en de Staatsmij nen zonder hoofdelijke stemming aange nomen. Het bestuur van de N.V. Levensverzeke ringsmaatschappij Nillmij overweegt in de toekomst een voorstel te doen tot verande ring van de structuur van het concern, zo heeft de directie in de aandeelhouders vergadering meegedeeld. Een en ander hangt samen met de ontwikkelingen bij de dochterondernemingen. Bij het realiseren van de nieuwe struc tuur denkt de directie aan een houdster maatschappij. Het creëren van een nieuw n.v., die na een omwisselingaanbod de uit staande aandelen. Nillmij verwerft, zou volgens de directie het nadeel hebben, dat een dergelijk aanbod nimmer door alle aandeelhouders wordt geaccepteerd. Een tweede mogelijkheid ligt in het optreden van Nillmij zelf als houdstermaatschappij. Zij zou dan haar bedrijf moeten overdra gen aan een nieuw op te richten n.v. De mogelijkheid zal dan bestaan om via emissies van de „holding", kapitaal aan te trekken, dat deze laatste kan gebruiken om aandelenpakketten in deze dochters te nemen. Dochters zouden aldus geleidelijk voor een deel zusters van de Nillmij werk maatschappij worden. Het is volgens de directie niet te ver wachten, dat het voorstel op zeer korte termijn zal worden gedaan. Men wil wachten tot de reorganisatie bij Electro- logica is voltooid. Men acht het duidelijk, dat het aandeel Nillmij, voor velen al niet meer een verzekeringsaandeel in de strikte zin van het woord, geleidelijk nog meer van karakter zal veranderen. BUITENLANDS BANKPAPIER De advieskoersen voor buitenlands bankpapier, geldend In Amsterdam, lulden: Engels pond 10,05 —10,15, Amerikaanse dollar 3,58—3,62. Canadese dolla 3,30Vi3 35'/i, Franse frank (100) 73,4073,90, Belgische frank (100) 7,17—7,22, Duitse mark (100) 90,4590,95, Zweedse kroon (100) 69,35—70,35, Deen se kroon (100) 51,6552,65, Noorse kroon (100) 49,85 —50 85, Zwitserse frank (100) 83,1083,60, Italiaan se lire (10.000) 57,00—59,00, Oostenrijkse schilling (100) 13,94—14,03, Portugese escudo (100) 12,50—12,65, Spaanse peseta (100 grote coupures) 5,92'/*—6,07%. De resultaten over 1963 van de N.V. Westlandsche Hypotheekbank en aange sloten hypotheekbanken stemmen, blijkens het jaarverslag, tot tevredenheid. Na toe voeging van 2,98 miljoen aan de reserves voor diverse belangen, bedraagt de winst 2,90 (v.j. 2,82) miljoen. Hierin is de winst ad 65.000 van de N.V. Hypothecaire Financieringmaatschappij, die wordt ge reserveerd, niet begrepen. Blijkens de geconsolideerde winst- en verliesrekening stegen de ontvangsten uit interest tot 7,49 7,02) miljoen. Provisie hypotheken en vergoeding voor vervroeg de aflossing daalden tot 1,66 (v.j. f 1,68) miljoen. De onkosten stegen tot 2,1 (v.j. 1,83) miljoen, terwijl de dienst pand brieven en schuldbekentenissen 1,17 1,41) miljoen vergde. Voorgesteld wordt een onveranderd dividend van 45 per aandeel van 1000, waarop 10 percent verplicht is gestort. Met de hypothekenportefeuille kon een vooruitgang van 75,8 miljoen tot een totaal van 669,20 miljoen worden be reikt. Gesloten werd aan hypothecaire leningen voor een bedrag van 142,33 miljoen, terwijl aan aflossingen 66,53 miljoen werd ontvangen. De invloed der inkrimping van de rente marge op de belangrijkste winstbron: de interestrekening, is ruimschoots gecom penseerd door de vergrote omvang van het bedrijf. Aan pandbrieven en onder handse schuldbekentenissen werd 104,65 (v.j. 145) miljoen geplaatst. Terugbe taald werd 49,57 miljoen, zodat per ultimo 1963 uitstond 598,6 (vorig jaar 543,5) miljoen. De in het vorige verslag uitgesproken verwachting dat de rente marge een verdere vermindering zou on dergaan, is bewaarheid. Deze bedroeg 0,9458 percent per ultimo 1963 tegen 1,0006 percent einde 1962. Ook in 1964 wordt een vermindering van deze marge ver wacht. Wegens de nieuwe verhoging van aan betalingen bij afbetalingstransacties heeft de Vereniging van Financieringsonderne mingen in Nederland een schrijven ge richt aan de staatssecretaris van economi sche zaken. Hierin zegt zij sterk de Indruk te hebben dat de financieringsmaatschap pijen altijd het kind van de rekening zijn, of de economische barometer nu op ver' anderljjk staat of op bestendig. Toen zich spanningen in onze economie voordeden, zijn aanbetalingspercentages sterk verhoogd. Na het wijken van deze spanningen werden zij, op enkele uitzon deringen na, niet verlaagd, zo stelt de ver eniging vast. Bovendien mist naar haar mening het afbetalingskrediet ten enemale het formaat om door manipulering daar mee een bestedingsbeperking van enige betekenis te bereiken Zelfs als deze kredietvorm geheel werd onderdrukt, zou dit voor de totale vraag naar goederen geen verschil maken te genover de koopkrachtgolf van 5 mil jard die verwacht wordt uit de recente loonsverhogingen. In kleiner verband heeft het afbetalingskrediet zowel voor minder koopkrachtigen als voor de indu strie en de handel een heilzame functie, die in gevaar komt wanneer de koopdrem pel te hoog wordt. De vereniging verzoekt de staatssecre taris dringend de percentages van de eer ste betaling, zoals die zijn neergelegd in de conjunctuur-afbetaiingsbeschikking '63, spoedig tot een lager, niveau terug te brengen. AKU EN HOOGOVENS Het Damrak heeft gisteren de gunstige tendentie voor de internationale waarden verder voortgezet. Hierbij willen wij ech ter aantekenen dat de behaalde koerswin sten ten opzichte van het voorgaande slot- niveau, merendeels binnen zeer nauwe grenzen bleven. AKU en Hoogovens waren aan de vaste kant. De handel had aanvan kelijk weinig om het lijf doch in de tweede helft van de beursduur kwam er wat leven in de brouwerij in de AKU- en Hoogoven- hoek. Na een opening op 527 steeg de koers van de AKU-aandelen tot 532 als gevolg van lokale speculatieve vraag en wat dek kingsaankopen. Hoogovens liepen op van 609 tot 616 door vraag van het publiek. Hiermee boekte Hoogovens een koerswinst van acht punten. Philips opende op 148.50, daalde daarna als gevolg van gebrek aan affaire tot 148, om vervolgens op te lopen tot f 148,70. De stukken verlieten de markt op 148,40 0,40). Unilever was goed prijshoudend op f 142.20, terwijl Kon. Olie 'n halve gulden hoger noteerde op f 156,10. LONDEN De Britse regering heeft besloten terwille van de vakantiespreiding de traditionele Bank Holiday sinds 1871 de eerste maandag in augustus bij wijze van proef in 1965 en 1966 naar de Iaastte maandag van die maand te ver schuiven. In combinatie hiermee zai te vens een proef worden genomen met een vaste dag voor Pinksteren, namelijk de laatste maandag van mei. Dit laatste komt volgend jaar goed uit omdat pinkste ren dan juist daarop volgt. Verder hoopt men de staatsexamens van de middelbare scholen, die vaak tot diep in juli duren, voor eind juni te kunnen be ëindigen. Deze stap is voor reisbureaus en badplaatsen een uitkomst omdat het de enorme drukte in de eerste weken van augustus zal verlichten. Sinds jaren is aan gedrongen op de verschuiving van de Bank Holiday de nationale feestdag die het be gin is van de vakantieweken in de indu strie. Oorspronkelijk was dit een extra vakantiedag voor de banken. Sommigen willen de Bank Holiday naar eind sep tember verschuiven. Men hoopt dat velen hun vakantie nu tot eind augustus zullen uitstellen. WASHINGTON (Reuter) De Verenig de Staten zullen Spanje militaire hulp blij ven geven, ondanks de Spaanse handel met Cuba. Een woordvoerder van het Amerikaanse ministerie van Buitenlandse Zaken zei dat de Verenigde Staten na overleg met de Spaanse regering tot de overtuiging is gekomen dat Spanje pas sende maatregelen had genomen in over eenstemming met de Amerikaanse wet op de buitenlandse hulp welke beperking van de handel met Cuba eist. In een tweede buitengewone vergade ring van de N.V. Fabriek van behangsel papier Gebrs. Sanders, is het voorstel van de directie tot wijziging van de sta tuten aangenomen. Deze wijziging omvat o.m. het creëren van aandelen van 100 en verhoging van het maatschappelijk kapitaal tot 6 miljoen (voorheen 3 miljoen). Aalsum, 5 verw. aank. Pladju. Ablda, 4 15 m. ozo Colombo n. Suez. Achilles, 5 te St. Thomas verw. Acila 8 te Curacao verwacht. Acmaea 6 te Baltimore verwacht. Acteon 4 te Thameshaven v. Rotterdam. Aegls 4 te Las Mlnas v. Port au Prince. Agamemnon, 3 17 m. ono Turkseiland n. Santo Domingo. Alamak, 4 700 m. zo Cape Race n. Beiruth. Alcor, 4 650 m. nno Seychellen n. Adelaide. Algorab, 4 van Hamb. n. Rotterdam. Alnati, 4 900 m. zo Dakar n. Las Palmas. Alnitak, 4 v. Sao Sebastian n. Santos. Ampenan 4 te Hamburg v. Rotterdam. Amsteldiep 4 560 m. z.o. Shanghai n. Hsinkang. Amstelveen 4 110 m. n.o. Sydney n. Geelong. Amstelveld 4 350 m. n.o. Okinawa n. Australië. Annenkerk, 4 te Aden. Area 4 130 m. z.w. Makassar n. Singapore. Arendskerk, 4 v. Hoek v. Holland n. Antwerpen. Asmldiske, 4 570 m. zoto Finisterre n. Amster dam. Annenkerk, 4 te Aden. Arendskerk 4 v. Rotterdam n. Antwerpen. Aserope, 4, 130 m. zzo Bermuda n. Zwarte Zee. Atys, 4 van Curacao n. Rotterdam. Avedrecht, 4 van Mena n. Suez. Barendrecht, 4 v. Suez n. Mena. Batu, 4 190 m. nw Ascension n. Kaapstad. Blitar 4 90 m. z.z.o. Kreta n. Port Said. Borneo, p. 4 Suez naar Aqaba. Bovenkerk 4 320 m. o.z.o. Aden n. Aden. Burl S. Watson 4 60 m. z. Socotra n. Trinidad. Caltex Amsterdam, 4 pass. Lands End n. Dublin. Caltex Delfzijl 4 te Rotterdam. Calt. Madrid 4 37 m. z.w. Hodelda n. Tutunciftl. Caltex Naples 4 73 m. n.w. Esbjerg n. Fredericia. Caltex Nederland 4 32 m. n. Malta n. Sagen. Calt. Pemis 4 66 m. w.z.w. Cochin n. B. Mashur. Caltex The Hague 4 20 m. z. Port Swettenham naar Visagapatnam. Camitla 11 te Durban verwacht. Cartago 4 in Panamakanaal n. Armuelles. Casamance, 4 aank. Dakar. Castor 4 100 m. n. Kreta n. Leixous. Ceres 4 te Duinkerken v. Le Havre. Charis 4 te Port au Prince v. Santo Domingo. Chiron 4 v. Bremen n. Rotterdam. Cinulia 3 te Curasao n. Cardon Rotterdam. Cities Service Valley Forge, 4 60 m. zo Kristia- nand n. Kopenhagen. Congokust,4 te Abidjan verw. Crania 4 te Birkenhead n. Stanlow. Doelwijk 4 100 m. z.z.w. Ouessant n. Port Said. Delphina, 4 230 m. no Madeira n. Monrovia. Elisabeth Broere (t), 5 te Dakar verw. Esso Amsterdam, 4 30 m. z. Haiti n. Las Alina. Esso Den Haag. 4 80 m. o Scilie n. Rotterdam. Esso Rotterdam, 4 150 m. wnw Port Said n. Tanura. Fina Nederland 4 200 m. zo. Abadan n. Madras. Forest Lake 4 330 m. z.w. Bombay n. B. Mashur Friesland KRL 3 840 m. w.z.w. San Francisco n. Hongkong. Friesland SSM 4 te Rotterdam. Gaasterdijk 4 te Antwerpen v. Le Havre. Gaasterland 4 20 m. z.w. Ouessant n. Amsterdam Gabonkust 4 te Antwerpen. Ganymedes 4 v. Rotterdam n. Balboa. Geertje Buisman, 4 55 m. zo Brindisi n. Izmir. Giessenkerk, 4 te Zanzibar verw. Grote Dijk 4 te Antwerpen v. Bremen. Gulf Swede (t), 4 te Willemshaven. Gulf Hansa, 4 75 m. ono Algiers n. Rotterdam. Gulf Hollander 4 300 m. o.z.o. Malta n. Landsend Gulf Italian, 4 30 ono Algiers n. Port Said. Hathor 4 v. Santo Domingo n. Spedro Macoris. Helicon 3 600 m w.z.w. Azoren n. Curacao. Hercules, 4 700 m. zw Azoren n. Ponta Delgada. Hollands Diep 9 te Singapore verwacht. Hollands Dreef 6 te Belfast verwacht. Hollands Duln 4 365 m. w. Sabang n. Durban. Houtman 2 te Brisbane. Inca 4 t. a. 50 m. n.n.w. Guayaquil n. Galveston. Isls, 4 v. Matanzas n. Mobile. Ittersum 4 620 m. w. Valencia n. Houston. Jason, 3 320 m. w Finisterre n. Curacao. Kalydon, 4 te Thameshaven. Kamperdljk, 3 van New York n. Rotterdam. Kara 4 te Hongkong v. Singapore Karakorum 4 600 m. z.w. Guam n. Cristobal. Keizerswaard, 4 330 m. no Curacao n. Carpao. Kelletia (t), p. 4 Lizard n. Curacao. Kenia (t), 4 te Rouen verw. Kennemerland, 4 550 m. nno Kaap Verdische Eilanden n. Natal. Kerkedijk, 4 670 m. wnw Lands End n. N. York. Khasiella 6 te Stanlow verwacht n. Ardrossan. Kinderdijk 4 560 m. w. Ouessant n. Le Havre. Kloosterdijk, 4 te Bremen. Koningswaard 3 380 m. n.n.w. p. Rico n. Curacao Kopionella 4 480 m. z. Madras n. Singapore. Koratia 6 te Lyttelton verwacht n. Nelson. Korenia 2 te Singapore, verm. Bangkok. Kossmatella, 4 800 m. wnw Kaapstad n. Durban. Kosicla, 4 620 m. zo Bermuda n. Rotterdam. Krebsia (t), v. Kandia n. Gan Eiland. Kreeft, p. 4 Casquets n. Pepel. Kreon 11 te Amsterdam verwacht. Kryptos, 4 200 m zw New York n. Pta Cardon. Kylix 3 v. Bridgeport n. Cardon. Laarderkerk verm. 5 v. Kuwait n. Bd. Shapur. Leto, 4 250 m. wzw Lands End n. Avonmouth. Liberlakust 4 te Porto Amboin n. Luanda. Limburg, 5 te Manilla verw. Loppersum, 4 te Jacksonville verw. Lycaon, 4 van Liverpool n. Glasgow. Maaskerk 3 te Marseille Maron, 3 te Barbados. Mataran, 4 van Malta n. Beirut. Medon 4 550 m. o. Kp. Kennedy n. Willemstad. Merseylloyd, 4 v. Kao Si Chung n. Keelung. Minos, 4 v. Kotka n. Helsinki. Moh, Reza Shah 4 40 m. n.o. Tunis n. Hamburg. Munttoren 4 230 m. z.o. Venetië n. Ven.etië. Mijdrecht 4 110 m. o.n.o. Algiers n Batumi. Neder-Ebro 4 160 m. z.o. Halifax n. New York. Neder-Ems 4 300 m. z.w. Lissabon n. Christobal. Neder-Weser 4 v. Sorong n. Whangarei. Nestor 4 310 m. o. Bermuda n. Hamburg. Nista, 4 pass. Istanbul n. Birkehead. Noordwijk, p. 4 Casquets n. Pepel. Naess Tiger, 4 te Banias verw. Oberon, 4 van Mena n. Gibraltar. Ommenkerk pass. 4 Gibraltar n. Duinkerken Ondina, 4 pass. Gibraltar n. Mena. Oostkerk, 4 30 m. z. Kreta n. Port Said. Ootmarsum 4 630 m. o. Sfax n. Sfax. Osiris 3 180 m. n.n.o. Kp. Haitien n. Guanta. Ossendrecht 4 450 m. z.w. Reunion n. Singapore. Overijsel, 4 v. Mtwara, 5 te Dar es Salaam verw. Papendrecht 4 350 m. o.z.o. Guardafui n. China. Pendrecht 4 ten anker rede Bahia Blanca. Pericles, 4 100 m. no Azoren n. Curacao. Philidora 5 te Kharg eiland verwacht. Philine 4 in Suezkanaal verwacht n. Le Havre. Phlllppia 4 130 m. o.n.o. Algies n. Rotterdam. Prins Frederik Willem, 4 te Hamburg. Prins Willem III, 4 v. Famagusta n. Lattakia. Prins Willem van Oranje, 4 v. Antw. n. R'dam. Prinses Irene 4 55 m. n.o. Finisterre n. Antwerp. Prov.slngel 3 870 m. w.z.w. Spedro n Guayamas. Purmerend 4 65 m. o. Ras Fartak n. Bd. Mashur. Radja, 4 te Rotterdam verw. Rakl 4 350 m. z. Chittagong n. Singapore. Rembang, 4 180 m. zo Messina n. Genua. Reza Shah the Great 4 30 m. z.o. The Brothers naar Perzische Golf. Riouw 4 200 m. w. Monrovia n. Kaapstad. Roepat, 4 van Bangkok n. Singapore Rotterdam, 4 ten anker rede Bangkok. Rijndam, 4 van Le Havre n. Southampton. Sanana 4 300 m. o. Nicobaren n. Rangoon. Schielloyd verm. 5 v. Hamburg n. Panamakan. Senegal 4 75 m. z.z.w. Kp. Finist n Bordeaux. Sepia 4 140 m. z. Finisterre n. Rotterdam. Serooskerk, 4 van Aden n. Aqaba. Skadi, p. 4 Scillles n. Marseille. Slamat 4 510 m. n.w. Minicoy n. Penang. Stad Alkmaar, p. 4 Sardinië n. Sagunto. Stad Delft, 4 te Cagliari verw. Stad Den Haag 4 130 m. z.w. K. Wrath n. Larvik. Stad Gouda 4 170 m. z. Monrovia n. Bremen. Stad Utrecht, 4 60 m. zw Kp. Blanc n. IJmuiden Stad Zwolle, 4 480 m. nnw Flores n. Houston. Statendam, 4 te St. Thomas. Steven 4 te Antwerpen n. Horsens. Straat Bali, 4 813 m. w Kaapstad n. Kaapstad. Straat Clarence 4 140 m. n. Surabaja n. Brisbane Straat Colombo, 5 te Saigon verw. Straat Rio, 4 200 mijl zo Saigon n. Hongkong. Straat Torres, 5 te Freetown verw. Steenkerk, 6 te Sydney verw. Tamara 4 160 m. z.o. Ceylon n. Japan. Telamon 4 te Sint Vincent. Themis 4 v. Curacao n. Aruba. Tjibantjet, 4 v. Zanzibar n. Tanga. Triton, 4 te Carupano verw. Utrecht, 3 v. Kamaishi n. Singapore. Van Heemskerck. 5 te Singapore verw Vasum (t), 4 v. Mena al Ahmadi n. La Spezia. Van der Hagen, 3 v. Lorenco Marques, 4 te Beira verw. Viana 9 te Curacao verwacht. Videna (t), 5 te Durban verw. Vitrea, 4 240 m. zzw Athene n. Rotterdam. Vivipara 5 te Bandar Mashur verwacht. Vlieland, 2 te Singapore. Vlist, 4 75 m. nno. Kuching n. Taketoyo. Walton Jones, 4 100 m. o Gibraltar n. Augusta. Waterland, 4 30 m. n Las Palmas n. Hamburg. Wonoglri 6 te Yokohama verwacht. Wonorato, p. 4 Str. Formosa n. Yokohama. Zaanland, 4 te Rio de Janeiro. Zafra 4 te Yokohama verwacht. Zwijndrecht, 4 55 m. zzw Azoren n. Rijeka. KLEINE VAART Adara 2 v. Kolding. ajfci'.*. Alcetas 4 te Kopenhagen Amyntas 4 te Dungeness n. Rotterdam. Anna Broere 5 te Klaipeda verwacht. Areas 4 25 m. z.w. Cadiz n. Gibraltar. Ardeas 3 v. Famagusta n. Haifa. Batavier-5 3 60 m. z.w. Casablanca n. L. Palmas. Binnenhaven pass. 4 Casquets n. Casablanca. Cadans 3 te Bordeaux. Cornells Broere 4 v. Coleraine. Corrie Broere verm. 4 v. Antwerpen, Dido 4 dwars Kp. Roca n. Cadiz. Draco 4 te Malaga. Eddystone 29 te Dublin. Elshout pass. 4 Noordhinder n. Calais. Engelina Broere 5 te Billingham verwacht. Erasmussingel 4 90 m. o.z.o. P. Sudan n. Massawa. Flevo 4 te Aalborg. Gramsbergen verm. 5 v. Dublin n. Rotterdam. Hardenberg 1 te Liverpool. Heemraadsingel 4 te Le Havre n. Tynemouth. Hoogland 4 35 m. n.o. Dudgeon n. Ltlbeck. Houtman 3 v. Siloth n. Newport. Hunzeborg pass. 4 Noordhinder n. Dubln. Joost 4 op Thames n. Londen. Leendert Broere 5 te Rotterdam verwacht. Leonidas 3 te Ventspils. Leuvehaven 5 te Antwerpen verwacht. Libertas 4 ten anker Bonanza n. Lissabon. Lifana 4 op Thames n. Antwerpen. Maarsbergen 4 150 m. n.o. Humber n. Holbeek. Mare Liberum 2 v. Londen n. Antwerpen. Marie Christine 1 v. Runcorn n. Dougas. Mathilde 2 te Par. Midas 4 dwars San Rema n. La Coruna. Mies 3 v. Swansea n. Tonnay Charente. Molensingel 4 90 m. w. Gironde n. Vlaardingen. Mynias 4 80 m. z. Finistere n. Lissabon. Nassauborg pass. 4 Kp. Otanto n. Bindisi. Nassauhaven 4 te Halmstad. Nwe Waterweg 4 25 m. o.n.o. Noordh. n. R'dam. Nusakan pass. 4 Guernsey n. Terneuzen. Nusakan 4 80 m. n.o. Ouessant n. Terneuzen. Phidias 4 te Sandettie n. Rotterdam. Philetas 4 v Lissabon n. Antwerpen. Rozenburgh 4 te Utklippan n. Stockholm Sandenburg pass. 4 Westhinder n. Vlaardingen. Sheratan 4 30 m. z.o. Landsend n. Brest. Spoorsingel pass. 4 Beachyhead n. Vlaadingen. Stanislas 4 te Marseille. Statenlaan 4 te Antwerpen. Steenbergen pass. 4 Terschelling n. Antwerpen. Stella Maris 4 70 m. z.w. Casquets n. Londen Stella Prima 3 140 m. z.o. Ouessant n. Londen. Thaletas 4 v. Amsterdam n. Famagusta. Tjamme pass. 3 Tevose n. Swansea. Vijgendam pass. 4 Hoek v. Holland n. Dodrecht. Waverstroom 4 te Beachyhead n. Amsterdam. Westersingel 4 100 m. n. Bilbao n. Leixous. Willi Böhmer 5 te Balboa verw. n. Vera Cruz. IJselhaven 4 te Casablanca. Hohen Linden. De Duitse coaster „Hohen Linden" ligt momenteel zwaar beschadigd in de binnenhaven van Vlis- singen, nadat het schip gisteren op de Westerschelde in aanvaring was gekomen met de Belgische supertanker „Esso Liège". De scheepsbotsing vond plaats voor het Zuid-Sloe, tussen Walcheren en Zuid-Beveland. VERHANDELDE FONDSEN 4 maart 3 maart Totaal 444 443 Hoger 208 (46,9°/o) 192 (43,4%) Lager 134 (30,2%) 165(37,2%) Gelijk 102 (22,9%) 86 (19,4%) AVONDVERKEER VAN GISTEREN Slot A.K.U Hoogovens Kon Olie 155,60—156,20 Philips 148—148,50 Unilever 142—142,20 Stemming: Prijshoudend. VOORBEURS VAN HEDEN Slot lste tijdv 2de tijdv. A.K.U530 gl Hoogovens Kon Olie156,20—156,50 156,60 Philips 148,10—148,20 148,20 Unilever 142,20 142,40 Vorige ■lotkoeri A'dam Rubber 119 H.V.A 158% A.K.U. 531% 130,— Hoogovens 613% Philips Gem. Bez 148,35 Unilever 142,40 Dordtsche Petr. 712% K Ned Petr. Mij. 155,95 Holl. Am Lijn 117% 67,- K.N.S.M 155 Ned Stoomv Mij 149% Ommeren, Phs. v 287 SchP"pv. Un. Ned 141% 208,— 110,50 236,— Unitas 536,— Ver. Bezit v. 1894 134,50 Amsterd. Bank 355% Ned. Handel Mij 344 Rotterd. Bank 340 Twentsche Bank 319 Albert Heijn 585 Amstel Brouwerij 401% Berkei's Patent 238 Bols 1060 Bührm.-Tetterode 733 400% Ford 928 Gelder Kon. Pap 206 Gist Spir f. Kon 323 Van der Heem 300 Helnekens Bier 521 Hoogenbosch Sch 342 Indola 477 Kon. Zout-Ketjen 840 Miiller Nat. Bezit 320% Ned. Kabelfabr.. 410 Philips Pref 55,10 Stokvis 179% Tho. .ssen Dr 759 Ver. Machinefabr 218 Wessanen 426 Wilton Fijenoord 259% Zwanenberg-Org. 960 Billiton Mij. II 456 Aluminium Ltd. 30% American Motors 17% Anaconda 48% Bethlehem Steel. 35% C'ties Service 65% General Motors. 81% Kennecott Copper 82% Republic Steel 44 Shell Oil 46% U.S. Steel 57% Gedane noteringen. (Verstrekt door de Amsterdamsche Bank) Na een hogere opening volgde gisteren door winstnemingen in Wall Street een koersafbrokkeling, die leidde tot een slot met verliezen van een dollar of meer. Van de verkoopdruk hadden vooral te lijden chemische-, spoor-, staal en tabaks fondsen. Auto's en olies waren verdeeld. Hoger waren onder andere aluminium- waarden op het bericht van prijsverho gingen. Van de 1335 verhandelde fondsen waren er 614 lager, 459 hoger en 262 sloten onveranderd. De omzet beliep 5.250.000 shares tegen 5.570.000 shares dinsdag. De Dow Jones indices: industrie 804.70 1.02), sporen 191.04 0.65) en open bare nutsbedrijven 140.21 0.07). BANGKOK (AP, AFP en Reuter) Ma leisië en Indonesië zijn het niet eens kun nen worden. De onderhandelingen in Bang kok die tot doel hadden een definitieve regeling voor een wapenstilstand te berei ken zijn mislukt De besprekingen werden gevoerd door vertegenwoordigers van Ma leisië, Indonesië en de Philippijnen. Het voornaamste geschilpunt bleek t« zijn de positie van de Indonesische guer rillastrijders in de oerwouden van Noord- Borneo. Maleisië heeft geëist dat zij worden te ruggetrokken. Indonesië staat op het stand punt dat het die guerrillas niet kan te rugroepen, omdat zij zulk een bevel niet zouden gehoorzamen. Het zijn, zo stelt men in Djakarta, vrijwilligers die zich uit het geregelde verband van het Indonesische leger hebben losgemaakt. Minister-president Tcenkoe Abdoel Rach- man van Maleisië heeft het afbreken van de onderhandelingen onvermijdelijk ge noemd. Hij merkte op. dat de Indonesiërs zich nooit aan het bestand hebben gehou den. Het mislukken van het gesprek houdt waarschijnlijk in dat aan het voorlopige bestand een einde is gekomen. Zowel in Djakarta als in Koeala Loempoer geeft men toe dat de toestand nu zeer ernstig is geworden. Men hoopt dat er toch nog een basis voor een nieuw overleg wordt ge vonden.

IJmuider Courant | 1964 | | pagina 17