Visserijwereld zegt: „Dank u, meneer Kolkman!" Vier doden in het verkeer De „piraat" is een Duitse zakenman Groningse zwemmers boos over houding westelijke collega's Twee doden en vijftig gewonden bij Engelse bekerwedstrijd SPOJ^ Grote waardering voor uitmuntend specialist SPAANSE SINAASAPPELEN Negentien jaar zonder rijbewijs op de weg Tonnen schade door brand in Helmond Kamerlid vraagt spoed met de uitbetaling Landbouwingenieurs naar Dousadj Advocaat Kantor is vrijgesproken Hij wilde bemiddelen in niet bestaand geschil Inbraak opgelost in Tegelen Godsdienstige verzorging van de krijgsmacht Schoonspringster wilde niet komen: water in zwembad is te ondiep Veertig atleten in titelstrijd gewichtheffers Manchester United nog niet geplaatst A. DE HOOP HAARLEM N.V. Grond voor sportzusjes Electronische orgels DONDERDAG 5 MAART 1964 t r van Suikerzoet... kenteken van de zoetste sinaasappelen, de ■gmedXëi Uitkering nazislachtoffers liPl KONINGINNEWEG 44-48 Telefoon 13609 Bloemen voor Beatrix Kort nieuws Kerkelijk nieuws Selectie van zaalhandballers Zesdaagse-zege Altig-J unkermann Belgische studenten te sterk voor Nederlanders Voorlichting over en propaganda voor •vis als voedsel kost geld en dit behoort •en deel van de kostprijs uit te maken: vorig jaar is vis voor een waarde van 140 miljoen gulden aangevoerd en een half percent hiervan lijkt een redelijke be steding voor genoemd doel Echter niet 7, doch slechts 2 ton (uit het budget groot 1,6 miljoen van het produktschap) heeft men er voor over gehad. Aldus de heer J. G. Kolkman, gister middag in Restaurant van het Produkt schap voor Vis en Visprodukten belegde bijeenkomst, ter gelegenheid van het af scheid van de heer Kolkman, die in ver band met zijn benoeming tot wethouder van financiën van de gemeente Velsen zijn functies ten behoeve van de propa ganda en voorlichting op het gebied van de visserij heeft neergelegd. Aanwezig wa ren onder meer de propagandacommis- sies van het produktschap en vertegen woordigers uit de Nederlandse visserijwe reld. De directeur van de visserijen van het ministerie van Landbouw en Visserij behoorde tot degenen, die blijk kwamen geven van hun grote waardering voor hetgeen de heer Kolkman gedurende 22 Jaren in het belang van de visserij heeft gedaan. Drs. D. J. van Dijk, voorzitter van het Produktschap, prof. dr. C. den Hartog, directeur van het Voorlichtingsbureau voor de voeding, de heren J. L. Uitzinger, voorzitter van de ondercommissie propa ganda vis, A. Ouwehand, voorzitter van de ondercommissie propaganda haring, A. van Nierop, voorzitter van de ondercom missie visconserven, W van de Windt, namens Vlaardingen, P. J. de Leeuw, lid van het dagelijks bestuur van het pro duktschap, H. S. Drost van de visserij inspectie en C. Den Duik, tweede voor zitter van de Vlaggetjesdagcommissie heb ben de heer Kolkman huldigend toege sproken, waarbij zij ook mevrouw Kolk' man, die haar echtgenoot in zijn zeer werkzaam leven dapper en opgeruimd heeft bijgestaan, betrokken. Hulde werd eveneens gebracht aan mejuffrouw P. J M. Jansen, 's heren Kolkmans rechter hand op het bureau voor propaganda en voorlichting in IJmuiden, die eveneens haar taak neerlegt. De heer Van Dijk wees er op, dat Kolk man van zijn jeugd af zich had verdiept in de visserij: hij is vergroeid met Vlaar dingen, waar hij als zoon van een schip per is geboren, en de visserij. Alleen op> rechte grote liefde voor de visserij, ge degen kennis van alles wat ermee be trokken is, gezonde fantasie en een on verwoestbaar doorzettingsvermogen heb ben de resultaten kunnen opleveren van het werk, dat hem was toevertrouwd. Na mens het produktschap bood hij de heer Kolkman, als „laatste trek" aan: een sta len schrijftafel, daarbij de hoop uitspre kend, dat de werker aan die tafel de vis- «erij niet zou vergeten, iets dat overigens ondenkbaar zou zijn. Prof. de Hartog zei 22 jaren op de meest prettige wijze te hebben samenge werkt met de heer Kolkman. Er zijn stor men geweest, er is veel olie op golven gegooid, er waren deuken ontstaan, som mige bleven: de voorlichting vond en vindt bij het bedrijfsleven nu eenmaal niet altijd het begrip en de waardering die zij verdient. Kolkman heeft zich door dit alles nooit laten ontmoedigen Hij gelooft in vis en hij houdt van moeilijk werk Dit moge ook blijken uit zijn aanvaarding van zijn nieuwe functie. De heer Uitzinger zei, dat Velsen zich gelukkig mag prijzen met zijn nieuwe wet houder, zo ook de visserij in IJmuiden. Kolkman is een efficiënt werker, hij heeft bewezen verbazend veel te kunnen ver richten met weinig geld. Ook de heer Ouwehand prees de effi ciëntie van de heer Kolkman. Het gaat niet best met de visserij, het prijspeil is te laag en het enige middel daartegen is propaganda. Ook hij betreurde het heen gaan van de heer Kolkman. Kolkman schreef eens de roman „Brood uit water-' als het slecht blijft gaan met de visserij, zouden vele rederijen wel eens op water en brood komen te zitten.Maar dat zou niet Kolkmans schuld zijn, want die deed wat hij kon. Verschillende sprekers wezen op de gro te verdiensten van de heer Kolkman met betrekking tot Vlaggetjesdag, later uitge groeid tot Dag van de Nederlandse Zee visserij. Hij was man van het initiatief, de motor, de uitvoerder van vele onder delen „Zeeland presenteert", „Venster van Vlaardingen", de manifestaties in IJmui den, zonder de heer Kolkman zou het een onuitvoerbare opgave zijn geweest. Zijn verdienste voor de visserij begon vroeg, als journalist, later voortgezet als auteur van boeken over de visserij. De heer Kolkman dankte alle sprekers voor hun uitgesproken waardering. Ook hem zal het niet gemakkelijk vallen niet meer „In de visserij" te zijn, al zal hij hoe zou het anders kunnen er altijd voor blijven doen, wat in zijn vermogen ligt. Individualisme is de collectieve kracht van het visserijbedrijf, maar als het be drijf zich gaat opsluiten, dan wordt het tot een collectieve zwakte. Dus: ken de grens, aldus de heer Kolkman. In de lange periode van samenwerking met prof. den Hartog is geen onvertogen woord gehoord. Met de heer Van Dijk is de heer Kolkman het niet altijd eens ge weest, soms zelfs heel erg oneens. Maar kapot is het nooit gegaan Het geheim: van beide kanten was men oprecht. Spre ker zei, veel te hebben geleerd van de heer Van Dijk en hiervoor was hij hem zeer dankbaar. Het was een goed teken, dat er gister middag geen schippers aanwezig waren: schippers horen op zee te zijn en na een betreurenswaardige tijd van stilliggen is het verkwikkend te weten, dat de vloot weer in actie is. De heer Kolkman mag dan geen actief deelnemer meer zijn aan de organisatie en uitvoering van Vlaggetjesdag, Dag van de Nederlandse Zeevisserij, met zijn ziel zal hij erbij blijven, zo verzekerde hij. Spreker besloot met nog eens te bena drukken, dat hij blijft geloven, dat Neder land zijn oogst uit de zee zal halen; hij blijft ervan overtuigd, dat de toenemende bevolking het voedsel uit de zee niet kan ontberen en dat het een steeds belangrij ker rol gaat spelen. Dus: „Goeie visserij, over en sluiten maar!" Tengevolge van gladheid van de Zuider zeeweg te Amsterdam is gisteren de 49- iarige octrooi-employé P. W. Slokker uit Laren om het leven gekomen. De auto, waarin hij zat, gleed tengevolge van het gladde wegdek naar links en kwam in bot sing met een in dezelfde richting rijden de personenwagen De wagen kantelde, waardoor de heer Slokker met zijn hoofd tegen een stijl sloeg. Een handelaar in puin uit Amsterdam heeft de helft van zijn 38 levensjaren per sonenauto's en vrachtwagens bestuurd zon der in het bezit te zijn van een rijbewijs. Dinsdag echter is hij voor de eerste maal bekeurd (veertig gulden). De man had juist met een busje een grote vrachtwa gen Amsterdam binnengesleept toen een politieagent hem op de Weteringschans deed stoppen en naar zijn rijbewijs vroeg. Een aanrijding heeft hij nooit gehad. Drie keer heeft hij rij-examen gedaan, evenveel keren is hij gezakt. In verschei dene gevallen heeft hij zich bij routine controles kunnen redden. Als hij controle zag, stapte hij uit, vroeg de agent naar de weg, werd ingelicht en kon doorrijden. Gisteravond omstreeks acht uur hebben twee Spaanse arbeiders brand ontdekt in een wollen-stoffenfabriek aan de Kanaal dijk in Helmond. De vuurhaard bevond zich nabij de droogtrommels en breidde zich snel uit. De ververij, spoelerij en strijkerij gingen in de vlammen op. De brand werd door een groot aantal korpsen uit omliggende plaatsen en bedrij ven bestreden. De schade loopt in de hon derdduizenden. In het bedrijf zijn 750 man werkzaam. Zij kunnen de eerste dagen niet aan het werk. Het Eerste-Kamerlid de heer Polak (P.v.d.A) heeft er bij de minister van Fi nanciën op aangedrongen voorzieningen te treffen waardoor de afwikkeling van de door Duitsland beschikbare gestelde uit kering aan nazi-slachtoffers kan worden versneld. De heer Polak informeert of het juist is dat sedert officiële mededelingen omtrent de voorgenomen uitkeringen zijn gedaan, een betrekkelijk groot aantal van de daarvoor in aanmerking komende slachtoffers zou zijn overleden. Ook vraagt hij of de vertraging in de afhandeling niet alleen de uitkeringen betreft, doch ook de verstrekking van voorschotten. Uit de verbindingsstukken van een pers leiding, die daar ter plaatse dient voor het bouwrijp maken van de terreinen, was water ontsnapt. De noord-oostelijke wind blies het water over de rijbaan, waarop een dun laagje ijs ontstond. Op de Wolvendijk te Eindhoven is van morgen de 25-jarige ongehuwde J. C. de Laat uit Lieshout met zijn bromfiets ge raakt door de aanhanger van een vracht wagen. De man werd zo ernstig gewond, dat hij ter plaatse is overleden. In Zwagerbosch bij Kollum is woensdag middag omstreeks vijf uur de vijfjarige Jan van Kammen uit Zwaagwesteinde on der de achterwielen van een lege zand- auto terechtgekomen. Hij was op slag dood. Dinsdagavond is in Havelte een perso nenauto tegen een kanon gereden, dat op een aanhanger van een passerende mili taire truck was gemonteerd. Beide inzit tenden van de auto werden bij de botsing ernstig gewond. Een van hen, de 32-jari ge H. Stevens uit Havelte, is kort na aan komst in het ziekenhuis overleden. De politie heeft de man geïdentificeerd, die gistermiddag om het leven kwam, toen hij met zijn fiets de rijksweg 43 bij Drach ten overstak en door een auto werd aan gereden. Het blijkt de 37-jarige A. Post- ma uit Ureterp te zijn. De studenten aan de rijksuniversiteit te Groningen zijn ter stembus gegaan voor de verkiezing van hun „parle ment". De verkiezingen werden ge organiseerd door de „Gronstra", de Groningse Studentenraad. Op de foto zien we enkele stemgerechtigden bij het beschouwen van het bord met propaganda-plakkaten. Twee pas in Wageningen afgestudeer de landbouwingenieurs, de heren A. P. J. M. Oomen (Breda) en A. P. W. de Wit (Vreeswijk) vertrekken heden naar het herbouwde Perzische dorp Dousadj. Zij worden "uitgezonden door de Europese Werkgroep (E.W.G.), in het kader van de tweede fase van het ontwikkelingsplan voor Dousadj, dat in 1962 bij een aard beving werd verwoest. De twee ingenieurs zullen werkzaam zijn bij een landbouwontwikkelingsplan, dat met steun van de F.A.O. zal worden uitgevoerd. Zij blijven tot oktober in Dou sadj waar nu twee vrijwilligers, een Deen en een Belg zijn, die helpen bij de over gang van de huizenbouw naar het agra^ rische gedeelte van het ontwikkelingsplan. PRETORIA (AP) De advokaat James Kantor uit Johannesburg, een van de tien beklaagden in het sabotageproces in Zuid- Afrika, is door het Opperste Gerechtshof vrijgesproken en vrijgelaten. Kantor is een zwager van Harold Wolpe, die mdeefirmant was op zijn advokatenkan- toor voor hij uit een gevangenis in Jo hannesburg ontsnapte en naar Engeland ging. Wolpe werd door de politie vastge houden als een mogelijke verdachte in het proces. Kantor, twee andere blanken, zes Afri kanen en een Indiër worden beschuldigd van sabotage. H535!^ OFFICIAL DEALER Fa. E. de Graafl De „piraat", die in de afgelopen dagen voor honderden guldens bloemen aan prin ses Beatrix zond, is de Duitse zakenman L. Speyer uit Frankfurt om Main, die graag verrassingen bereidt aan onbekenden. De heer Speyer is 38 jaar en groothandelaar in parfums, grammofoonplaten en textiel, doet zaken in onroerend goed en in ver zekeringen. Jhr. F. Bosch van Drakesteyn in Lage Vuursche kreeg vorige week woensdag een telegram van de hem onbekende heer Speyer waarin deze zijn komst aankondigde. Don derdag kwam hij. „Toen hij binnenkwam bood hij mijn vrouw een doos aan met 77 flesjes parfum als introductiegeschenk", vertelde jhr. Bosch. De heer Speyer ver klaarde dat hij bemiddelen wilde in een conflict, dat gerezen zou zijn tussen prin ses Beatrix en jhr. Bosch. Hij had na melijk in een Duits blad gelezen, dat tus sen de bezittingen van prinses Beatrix en de achtertuin van het paleis Soestdijk een stuk bosgrond ligt, dat eigendom van jhr. Bosch van Drakesteyn is. De prinses, die zo graag per auto van haar kasteeltje naar het paleis Soestdijk wil rijden, had deze grond willen kopen, maar de jonk heer vroeg te veel. Dat had tot een ern stig conflict geleid, zo had het Duitse blad geschreven. De heer Speyer was naar Ne derland gekomen om dit conflict even bij te leggen. Hij wilde het verschil tussen vraag- en biedprijs graag bijbetalen. Jhr. Bosch van Drakesteyn hoorde hem met stomme verbazing aan. „Er is hele maal geen conflict met de prinses. Zij mag vrijelijk over de bedoelde grond rij den, die eigendom is van mijn zuster en mij", zei hij de heer Speyer. Dat was een wat koude douche voor de Duitser, die door jhr. Bosch werd beschreven als een wat zonderlinge man, die enigszins ner veus en verward deed, maar die beslist serieus was. Hij had verteld, dat hij als kind van een gemengd Joods echtpaar vóór de oorlog uit Duitsland was geëmi greerd naar Amerika en tijdens de oorlog de Amerikaanse veiligheidsdienst hielp Duitsers op te sporen. Nu woonde hij weer in Duitsland, deed grote zaken en vond de Nederlanders een bijzonder prettig volk. Wat hem erg hinderde was, dat hij telkens moest ervaren, dat de Duitsers het meest gehate volk van Europa bleken te zijn. Hij verklaarde een stille verering voor prinses Beatrix te hebben. En omdat er geen conflict bleek te zijn, waaraan hij financieel iets kon doen, had hij de prinses bloemen gestuurd. Twee enveloppen met vijfhonderd gulden zond hij naar bloemis ten. Twee gelijkluidende brieven schreef hij. In het Engels, „want hij wil de niet een Duitser zijn". Hij onderteken de met „de piraat", omdat het pas car naval was geweest. Baas boven baas. Het maandblad „Baas boven baas" van het Nederlands Instituut voor Efficiency houdt weer een opstelwedstrijd voor de bazen in de indu strie over het onderwerp: „Hoe kan een wederzijds vertrouwen tussen de baas en zijn chef enerzijds en zijn ondergeschik ten anderzijds worden gekweekt?" De wedstrijd is bedoeld voor leidinggevende, niet meewerkende, functionarissen tot en met hoofdbaas. De hoofdprijs is 100. Een vaag signalement heeft ertoe ge leid dat de Tegelse politie erin geslaagd is de inbraak op te lossen, die in het be gin van deze week in een levensmiddelen- bedrijf 16.000, heeft opgeleverd. Zowel da beide daders als de buit heeft men opge spoord. Het zijn twee zeventien-jarig» jongens, beide uit Tegelen. Eerstgenoem de had in het bedrijf gewerkt en was dut op de hoogte. Het geld hadden ze begra ven. Ned. Herv. Kerk Beroepen te Schipluiden (toez.) J. Th. W. Quak te Mijnsheerenland. Aangenomen naar Dinxperlo (toez.) L. W. Blok te Elltewoutsdijk, die bedankt» voor Beverwijk (toez.). Bedankt voor Hoogeveen (4e pred.pl.) E. J. N. Kronenburg te Hellendoom. Geref. Kerken Beroepen te Oud-Beijerland J. Hindrik» te Rotterdam; te Vleuten-De Meem B. Mintjes te Wolfaartsdijk. Beroepen te Vlaardingen Joh. Dijkstra t» Klazienaveen. Aangenomen naar Sprang-Waalwijk W. R. Barkema te Echten (Fr.). Bedankt voor Anjum H. Hazenberg te Surhuisterveen; voor Westerbork en voor Maasdijk W. Visscher te Rutten (NOP). Chr. Geref. Kerken Aangenomen naar Emmeloord J. de Jong te Gouda. Bedankt voor Zaamslag H. C. v. d. Ent te Middelhamis. Tweetal te Ermelo W. Heerma te Nun- speet en D. Slagboom te Urk. Geref. Gemeenten Beroepen te Zaandam A. F. Honkoop t» Goes; te Rotterdam-Z. W. C. Lamain t» Grand Rapids (USA) ;te Yerseke A. Ver- gunst te Rotterdam-C. het voordeligste middel om gootsteen en toilet fris en helder te houden De heer Algra, lid van de Eerste Ka mer voor de A.R., heeft schriftelijk aan de minister van Defensie gevraagd of de bewindsman op een vergadering van een Rotterdamse studentenvereniging een uiteenzetting heeft gegeven over de gods dienstige verzorging van de krijgsmacht in verband met het „atoom-pacifisme", die principieel afwijkt van zijn verklaringen in de Tweede Kamer bij de begrotingsbehan deling 1964, waar hij zich aansloot bij d» visie van de hoofdlegerpredikant. „Heeft de minister in de Tweede Ka mer ook de opvatting van de hoofdvloot- predikant en de hoofdluchtmachtpredikant vertolkt of hadden die beide functionaris sen een andere opvatting terzake en was die aan de minister bekend?" Indien de ze functionarissen geen ander standpunt innamen, waarom heeft de minister zich dan uitsluitend beroepen op de hoofdle gerpredikant, zo vraagt de heer Algra. Tenslotte vraagt de heer Algra wanneer en op welke wijze de minister zijn even tueel gewijzigd standpunt in de volksver tegenwoordiging bekend zal maken. Verontwaardiging en teleurstelling heerst er in de Groninger zwemwereld over de wijze waarop enkele prominente zwemsters uit het westen van het land hebben gereageerd op een uitnodiging in Groningen een wedstrijd te komen zwem men. Het was n.l. de bedoeling op 14 maart de Groninger top-zwemsters een wedstrijd-voor-eigen-publiek te laten awemmen tegen Tokio-kandidaten. Geen enkele van de geïnviteerde westelijke zwemsters heeft zich echter laten in schrijven. Temeer is men verontwaardigd daar de reiskosten zouden worden vergoed en de logies reeds waren besproken. „Wanneer wij, noordelingen, naar het westen komen, dan krijgen wij geen cent vergoed", zo stelt o.a. de heer J. Tuin, één van de or ganisatoren. „Het ging erom", zo vervolgt de heer Tuin, „dat onze nationale ploeg wij hebben daarin zes a zeven verte genwoordigers werkelijke tegenstand zou krijgen." Corrie Winkel, Klenie Bimolt, Els Hulse- bos en anderen zouden dan tegenstanders krijgen voor wie wij persoonlijke uitnodi gingen hebben verstuurd, via de betrokken vereniging uiteraard. Tot heden heeft niemand gereageerd. Wat het schoonsprin- gen betreft, hadden wij gemeend onze na tionale kampioene Anita Smith eens te moeten laten uitkomen tegen een spring- ster van klasse. Het antwoord dat we van dat uitgenodigde meisje kregen was: ik kan niet komen, want het water is on diep. Nu vraag ik mij af: leiden wij hier een nationale kampioene op in on diep waterAlle verenigingen, die bij de organisatie van de z.g. Olympische zwemavond betrokken waren zijn ten zeer ste teleurgesteld. „Wanneer wij geen me dewerking krijgen, dan voelen wij ons ver plicht de contacten met West-Duitsland nog steviger te maken. Ik dacht dat wij hier toch hadden bewezen op zwemgebied mee te tellen, maar wanneer zulks in het westen niet wordt erkend, dan zullen we ons heil ergens anders moeten zoeken", aldus de heer Tuin. Het Nederlands zaalhandbalteam (heren), dat zaterdag 7 maart in Antwerpen tegen België speelt, wordt uit de volgende spe lers samengesteld: Van Noessel (Swift, Arnhem), Mastenbroek (Olympia H), Can- telberg (Sittardia), Slopsema (Olympia Gr.), Van der Heijden, Gillissen( beiden Niloc) Veenhuizen, Van Koppenhagen (beiden ESCA), Botterman, De Haan (beiden Ope ratie '55), Kuipers, Horselenberg (beiden Olympia H), Boomsma (ESCA). Het Duitse koppel Rudy Altig-Junker- mann heeft in Essen de zesdaagse van die stad gewonnen. De Duitsers eindigden met een hoger puntenaantal dan hun land genoten Bugdahl en Renz. De Belgisch- Deense combinatie Van Steenbergen-Lyk- ke werd op één ronde derde. Niet minder dan veertig atleten zullen zondag in Amicitia in Den Haag deelne men aan de Nederlandse kampioenschap pen gewichtheffen. Voor enkelen van hen betekenen deze titelwedstrijden tevens een test voor de Europese kampioenschappen, die in augustus van dit jaar in Helsinki worden gehouden. Voor Helsinki, want voor Tokio liggen de eisen op het ogenblik nog te hoog. Immers, lichtgewicht Jan Nolten zal ten minste 360 kg en bijvoorbeeld Joe van Dorp zeker 410 kg moeten verwerken al vorens er sprake is van uitzending naar de Spelen. Overigens behoren deze totalen zeker niet tot de onmogelijkheden want zowel Nolten als Van Dorp, die op het ogenblik volgens vernieuwde methoden trainen, zijn dit jaar aanmerkelijk vooruitgegaan en het zal ons niet verbazen als Nolten 340 kg en Van Dorp 375 kg in hun gewichten gaan verwerken. Zijn zij favoriet, ook Urgert in het ban tam en Happener in het vedergewicht, zul len hun nationale titels wel prolongeren. Anders ligt het in het lichtzwaar en zwaargewicht. Van der Toom krijgt het op te nemen tegen „comingman" Henny Veraar, die evenals de huidige titelhou der reeds 360 kg voor de drie Olympische oefeningen heeft bereikt. In het zwaargewicht is er de ongekende weelde van drie man met 350 kg. Na het vertrek van Bram Charité en Leo van Veen heeft Stokkel meerdere malen de ti tel gewonnen, maar nu krijgt hij onver wachte tegenstand van Stessen uit Simpel- veld en kogelstoter Van der Kruk, de man die als 19-jarige jongeling reeds 330 kg verwerkte, toen echter de krachtsport de rug toedraaide om zich met atletiek te gaan bezighouden. Manchester United heeft zich ook in de replay niet voor de halve finales van het Engelse bekertoernooi kunnen plaatsen. Woensdag kwamen de Mancunians na ne gentig minuten voetbal tegen tweede-di visieclub Sunderland niet verder dan een gelijke stand: 2-2. Ook in de verlengingen bleef deze stand ongewijzigd, zodat beide ploegen nogmaals tegen elkaar in het veld zullen moeten komen. Het verloop van de wedstrijd tussen Sun derland en Manchester was niet alleen VAN OVERAL Het Noorse militaire elftal, donderdag a.s. tegenstander van de Nederlandse mi litairen, heeft dinsdagavond in Brussel met 21 verloren van België. De Nederlandse tennisleraren houden vrijdag 6, zaterdag 7 en zondag 8 maart in de Houtrusthallen in Den Haag hun overdekte kampioenschappen van Neder land. De interland NederlandItalië, zwem men en schoonspringen, zal op 15 en 16 augustus in Dieren worden gehouden. Mladost Zagreb (Joegosl.) heeft zich ondanks 'n nederlaag van 3-1 tegen Dukla Kolin (Tsj.sl.) geplaatst voor de finale van het toernooi om de Europese volleybal beker. De eerste ontmoeting in de halve finales leverde een 3-0 zege voor de Joe- goslaviërs op. sensationeel linksbuiten Bobby Charl ton kopte in de laatste seconde de gelijk maker in ook de scènes buiten de lij nen droegen het stempel van onvervalste cupsfeer. Het stadion van Sunderland, dat zo'n 62.000 toeschouwers kan bevatten, was met 70.000 enthousiasten reeds bom vol, maar buiten de hekken smeekten nog tenminste 45.000 voetbalfans om een plaat sje. Daar velen zich niet ontzagen zich desnoods met schoppen en slaan een weg te banen naar het stadion, kwam het tot schandalige scènes. Men doorbrak de hek ken, kroop in masten en vernielde de ingangen. Tenminste vijftig gewonden wer den naar de plaatselijke ziekenhuizen ge bracht. De rust keerde pas weer, toen de politie met belangrijke versterking zich in het gewoel mengde. In het gedrang vielen zelfs twee slachtoffers. Een vijf tienjarige meisje en een nog niet geïden tificeerde man vonden de dood. Het Nederlands studentenvoetbalelftal heeft woensdag in Leuven een nederlaag van 5-3 geleden tegen hun Belgische col lega's. Bij de rust stonden de Nederlan ders reeds met 4-0 achter. In de tweede helft zorgde de Quick-spelers Duson, Kra mer en Strieker van RKAVIC voor de te gendoelpunten. Zijlstraat 56 Telefoon 11828 Automatische wasmachines EMINENT 40 vanaf f 1995- De gezusters Christine Goitschel en Marielle Goitschel, die tijdens de Winterspelen in Innsbruck de eerste en de tweede plaats bezetten in de speciale slalom, zijn thuis teruggekeerd. Zij werden met een fakkeloptocht, een officiële receptie en een banket verwel komd. Tijdens de feestelijkheden heeft Val d'Isère hun twee hectare grond cadeau gedaan aan de voet van een ski lift. De zusjes hopen er een hotel neer te zetten. ry

IJmuider Courant | 1964 | | pagina 20