Nederland treedt weer toe tot de walvisconventie AGENDA PJir.Dampo „Alleen de overheid kan de loonvorming leiden" HUMPIETUMPIE 4 POLLE. PELLI EN PINGO fi V r Kort en bondig Geschil tussen Kamerlid en minister Luns over grondwettelijke kwestie Asregen daalde op Het Gooi neer vertrouwd middel voor moderne magen Landmacht krijgt geen zware helikopters Evangelie en industrie op synodevergadering Auto botst tegen trein in Budel Eis van 2 jaar tegen vader die baby beide armpjes brak Vorst neemt toe Prof. Van Esveld in maandblad Arbeid: Een verlovingsring J -iacciues kaap DONDERDAG 5 MAART 1964 Niet meer trouwen op zaterdag? Haarlem Velsen-IJ muiden Beverwijk alstublieft! ">V x 5c 5 OXFORD COSTUUMS met vest 245.- Modieuze Franse REGENJAS o.a. midnightbleu 148.- HARRIS TWEED COLBERTS, v.a. 79.- Se ss se (Van onze parlementaire redacteur) Ongerustheid over het voortbestaan van de walvissen kwam gistermiddag in de Tweede Kamer tot uiting bij het debat over de hernieuwde Nederlandse toetre ding tot de internationale Walvisconventie 1946. In dit verdrag, dat ondertekend is door de Sovjet-Unie, Noorwegen, Groot- Brittannië en Nederland wordt een vangst limiet vastgesteld, die volgens een bepaald schema wordt verdeeld in vangstquota voor de verschillende landen. Onenigheid over deze vangstnota heeft geleid tot een tijdelijke uittreding van Nederland. Minis ter Marijnen, die als minister van Land bouw ad interim antwoord gaf op vragen van de Kamerleden Van der Goes van Na- ters (P.v.d.A.) en Oldenbanning (V.V.D.) verstrekte gegevens waaruit blijkt dat de walvisvangst terugloopt. In 1962 werden er nog 15.250 walvissen gevangen, in 1963 11.300 en in de eerste maanden van 1964 8.000 walvissen. Een internationale wetenschappelijke commissie bestudeert regelmatig de voort- levingskansen van de verschillende soor ten walvissen. De walvis die het meeste gevaar loopt is de blauwe vinvis. De jacht op dit dier is inmiddels beperkt door het Instellen van verboden gebieden voor wal visjagers. Er is geen sprake van dat overheids geld nu nog wordt besteed aan de Ne derlandse Maatschappij voor de Walvis vaart, zo deelde mr. Marijnen in antwoord op een critische vraag van ir. Oldenban ning mee. Deze had gezegd dat het traan- schip een „tranenschip" voor de staat is geworden. Het contract van de staat met de maatschappij is inmiddels geëindigd. Gedurende de contractperiode heeft de staat f 35 miljoen aan de maatschappij bij gedragen. Mr. Van der Goes van Naters (P.v.d.A.) had er bezwaren tegen dat de regering het parlement vraagt het verdrag goed te keuren. Hij meende dat de regering goed keuring voor de toetreding tot het ver drag behoort te vragen. Minister Luns ant woordde dat de toetreding een prerogatief van de Kroon is. Niet de handeling zelf maar het object van de handeling behoort aan het parlement te worden voorgelegd. Er ontwikkelde zich nog een scherpe dis cussie tussen het Kamerlid en de minister. Mr. Van der Goes van Naters handhaafde zijn bezwaren en zei dat hij over deze grondwettelijke kwestie te zijner tijd een motie zal indienen. De Kamer keurde ten slotte zonder hoofdelijke stemming het verdrag goed. Naar wij vernemen is de regering voor nemens bij de Tweede Kamer een voor stel tot wijziging van de Gemeentewet in te dienen, waardoor de mogelijkheid tot het sluiten van een huwelijk op za terdag komt te vervallen. Volgens artikel 183 lid 16 van de gemeen tewet is de zaterdag nog steeds gelijkge steld met de andere werkdagen. Nieuw jaarsdag, de paas- en pinksterdagen, de kerstdagen, de Hemelvaartsdag en Ko ninginnedag zijn gelijkgesteld met de zon dag. Het is de bedoeling in dit opzicht ook de zaterdag met de zondag gelijk te stellen. c Stadsschouwburg, vandaag 20 u.: Nieuw Rotterdams Toneel met „Kiss me Kate" van S. en B. Spewack. M.m.v. Lia Do- rana, Robert de Vries, Annet Nieuwen- huyzen, Donald Jones, John Lanting, Pie- ter Lutz, Adolf Rijkens, Jo Fischer jr. e.v.a. Vrijdag 20 u.: Toneelgroep Theater met „Oh, hé, de lucht valt naar benee", van Leonard Spigelgass. M.m.v. Enny Mols de Leeuwe, Bé Schenk, Anita Me nist, Annet Langenaken, Carla de Raet, Elly Ruimschotel, Eli Blom, Ferd. Sterne- berg, Willem Nij hooft, Eric v. d. Donk •.v.a. Concertgebouw, vrijdag 20 u.: Concert door de Heemsteedse Chr. Oratorium Ver eniging o.l.v. Jan Pasveer. BIOSCOPEN Cinema Palace, 14 en 20 u.: „West Side- •tory", 14 j. Frans Hals, 19 en 21.15 u.: ...En schiep de vrouw", 18 j. Lido, 14, 19 en 21.15 u.: „De man met de wassen beelden", 18 j. I.uxor, 14, 19 en 21.15 u.: „Mr. Stanislas, geheim agent", 14 j. Minerva, 20.15 u.: „Wedren met de ooie vaar", 14 j. Rembrandt, 14 en 20 u.: „Irma la Douce", 1# j. Roxy, 14.30, 19 en 21.15 u.: „Piraten van het recht", 14 j. Studio, 14.15, 19 en 21.15 u.: „Een bed voor twee", 18 j. Monopole (Zandvoort), 20 u.: „De we reld van Suzie Wong", 18 j. TENTOONSTELLINGEN Frans Halsmuseum (Gr. Heiligland 62): Werken uit de Haarlemse school van de 16de tot en met de 19de eeuw. Dagelijks geopend van 10-17 uur en zon- en feest dagen van 13-17 uur Renaissance-zaal: „Perzische miniaturen". Tot 15 april. „In 't Goede Uur" (Korte Houtstraat- Nieuwe Kerksplein) Tentoonstelling van tekeningen van Frieda Holleman Tot en met 31 maart. Dagelijks geopend van 10-18 uur en van 20-24 uur. 's Zaterdags en zon dags van 10-18 uur en van 20-21 uur. Dagelijks grammofoonplatenconcert van 20-21 uur: Jean Baptiste'Bréval. Vishal (Grote Markt): Tentoonstelling „Hedendaagse Engelse typografie en boe ken". Tot 8 maart. Dagelijks van 10-17 u. en 's zondags van 13-17 uur. Kunstcentrum „De Ark" (Nieuw Heilig land 1-3): Eerste etage: Tentoonstelling „5 tot 500"; Bootzaal: „100 Ambachten" van Jan Luyken. Dagelijks geopend van 10-20 uur. Klassiek grammofoonplatenconcert van 20-23.30 u. Woonhuis Van Looy (ingang KI. Hout weg 103): Geopend donderdags van 10- 12.30 en van 13.30-17 n Zon- en feestdagen van 14-17 uur. Museum „Huis Van Looy" (ing. Kamper laan): Interseholair Jeugdtoernooi: ten toonstelling van tekeningen, foto's, hand werken en handenarbeid. Dagelijks van 9-13 en 14-17 u., woensdag- en vrijdag avond ook van 20-22 u., en zondag van 14-17 u. Tot en met 22 maart. Teylers Museum (Spaame 16): Tentoon stelling van tekeningen van de Hollandse, Italiaanse en Franse school uit de 16de tot en met de 19de eeuw Dagelijks, behalve maéndag, geopend van 11-15 uur en de eerste zondag van de maand van 13-15 u. Bisschoppelijk Museum (Jansstraat 79): Oude religieuze kunst, schilderijen, mid deleeuwse beeldhouwwerken, handschrif ten en kunstnijverheid Dagelijks (behalve maandag) geopend van 10 tot 12.30 en van 13.30 tot 17 uur. Zon- en feestdagen van 14 tot 17 uur. DIVERSEN Café-chanlant „Adam en Eva", Raam- vest. Cabaret ,.'t Is Zonde", door Frans en Fiet Koster, Carry Tefsen, Cees van Ooyen en Enrico Neckheim (piano) Dagelijks ge opend (behalve maandag en dinsdag) van 20 uur af: Cabaret v-m 21-23.15 uur. Krelagehuis (Leidsevaart), Haarlemse Voorjaarsbeurs. Geopend van 10 tot 17 u. en 19 tot 23 u. Tot 14 maart. Waag-Taveerne. Iedere vrijdag, zaterdag •n zondag van 201 u. het programma „Wiedewagen" van Cobi Schreyer en Ron nie Potsdammer. „De Sneeuwbal" (Herenweg 111, Heem stede), vrijdag 20 u.: Concert door „Jeugd en Muziek" ten bate van Nieuw-Unicum. (Zie verder „Uitgaan in Haarlem" in de krant van vrijdag 28 februari). DONDERDAG 5 MAART City, 20 u.: „Zij was dertien jaar". Stadsschouwburg, 19.30 u.: Gymnastiek- uitvoering christelijke gymnastiekvereni ging „IJmuiden". Pieter Vermeulenmuseum, Cultureel Centrum, dagelijks (behalve zondag): 9.30 tot 12 en 14 tot 16.30 u. VRIJDAG 6 MAART City, 20 u.: „Liefde op staatsbevel". Stadsschouwburg, 20-u.: „Constantijn de Grote". „De Uilenboom", Santpoort, 20 u.: Film avond tuinbouwstudieclub „Velsen". Gem. openbare leeszaal en bibliotheek, Plein 1945: 10 tot 12.30, 14.30 tot 17.30 en 19 tot 21.30 u.; bovenzaal „De Brulboei": 16 tot 18 en 19 tot 20.30 u.; filiaal Velsen- Noórd: 14 tot 17 en 19 tot 21 u.; filiaal Santpoort: 19 tot 21 u.; wijkcentrum „De Duinpan", Santpoort: 16 tot 18 en 19 tot 21 u. (ook voor r.-k. bibliotheek). R.-k. openbare leeszaal en bibliotheek, Willemsbeekweg 96: 14.30 tot 17.30 en 19 tot 21 u.; Jozefhuis, Velsen-Noord: 14 tot 17 en 19 tot 21 u.; filiaal Santpoort: 19 tot 21 u. DONDERDAG 5 MAART Kennemer Theater, geen voorstelling. Luxor Theater, 19 en 21.15 u.: „Spaar de spotvogels". VRIJDAG 6 MAART Kennemer Theater, 19 en 21.15 u.: „Mo gen wij zwijgen?" Luxor Theater, 19 en 21.15 u.: „Zorro blijft Zorro". W.B.-Theater, 20 u.: „In het vuur van de strijd". Voor vele televisiebezitters zal het gisteravond een moeilijke keuze ge weest zijn: Wat doen we, 1 of 2? Dat betekende uitzending over het eer ste net van de voetbalwedstrijd PSVZurich en over het tweede net een film. Wanneer men de toestellen maar voor het grijpen had, zoals de tv-handelaar op de foto, was een deel van de strijdvraag snel opgelost. Hoe de afspraak luidde ten aanzien van het geluid, valt helaas niet uit de foto op te maken. Verraste inwoners van het Gooi hebben gistermiddag omhoog gekeken. Verstoord zelfs, want buurvrouw klopte boven de kleedjes uit. Er was echter geen buur vrouw en er hing geen kleedje uit het raam, maar de stofregen nam toe. In het laatst van de middag, bij het aanwakkeren van de oostenwind, veran derden wegen in astapijten en tuinen in lavawoestijnen. De ongerustheid nam met het uur toe. Politieposten belden elkaar op, doch nergens was brandalarm ge meld. Sommige asslierten deden zelfs denken aan zilverpapierregens uit de oorlog. In de namiddag kwam het verlossende tele foontje, en wel uit Flevoland. Rietvelden waren er in brand gestoken. De straffe wind had de vlammen flink aangewakkerd en de asrestanten naar het Gooi gedra gen. Eventuele schade zou zelfs vergoed worden. Sommige huisvrouwen kwamen tot de ontdekking dat wasgoed besmeurd was met zwarte vegen. De as begon boven dien hinder te veroorzaken aan voetgan gers, bromfietsers en wielrijders. Monden dicht en ogen toe was het parool. De directie van de IJselmeerpolders heeft al vast een nieuwe rietverbranding aangekondigd, vandaag. Wegens succes dus geprolongeerd. Men herinnert zich wel de pluisjesregen van het vorig jaar, toen de moerasandijvie was uitgebloeid. Ook toen was oostelijk Flevoland debet aan dit merkwaardige „natuurverschijnsel". De structuur van onze loonvorming moet aan de overheid ruimte laten voor initia tief, controle en sanctie. De vrijheid van het bedrijfsleven moet ontleend zijn aan de wil van de centrale vrijheid. De over heid moet meer kunnen dan loonexplosies achteraf in haar gevolgen beperken met conjunctuurpolitieke en fiscale maatrege len. Dit schrijft prof. mr. N. E. H. van Esveld in het Sociaal Maandblad Arbeid, dat deze week is verschenen. De loonexplosie van oktober, aldus prof. Van Esveld, wordt hier en daar gevolgd door nieuwe uitbarstingen. Uit weinig blijkt dat de greep op de loonvorming her kregen is. Integendeel, de toestand lijkt nog chaotischer. De interne coördinatie van werkgevers- en werknemersorganisa ties levert tot nu toe niet op wat men had verwacht. Prof. van Esveld meent dat men ook niet van de bestuurders der vakcentrales kan verwachten dat zij in hun beslissingen te ver afdrijven van wat de leden der bonden wensen en eisen. De structuurverandering van de loonvorming was immers juist om hun begonnen. Prof. van Esveld schrijft: wij moeten de moed opbrengen te erkennen dat de na tuur sterker is dan de leer en dat de groepen niet tegelijk de eigen belangen en het algemeen belang kunnen dienen. Het is geen toeval dat de P.B.O. stootte op de dualistische taakstelling der bedrijfs- lichamen: de bevordering van een het belang van het Nederlandse volk dienende bedrijfsuitoefening enerzijds en anderzijds de behartiging van het belang der onder nemingen en de daarbij betrokken per sonen. Sommige filosofieën waarmee in okto ber het loonoverleg werd verdedigd, aldus prof. Van Esveld, zullen niet lang stand houden, zoals bijvoorbeeld de argumenten voor een sterk gedifferentieerde loonvor ming. Alsof, schrijft prof. Van Esveld, het voor de vakcentrales en de aangesloten bonden acceptabel zou zijn dat de ver- Norac: de grootste hoeveelheid werkza- me stoffen in het l kleinste tabletje. Norac tegen overtollig maag- zuur. Handig doosje staat al op de toonbank van Uw apotheker of drogist. ten produkt van de N.V. Algemeene NORIT Maatschappij 40-41. Ze liepen naar de vreemde rotsen, waarin ronde openingen waren. Ja, kijk maar, zei Humpietumpie. Er zijn trapjes, dus ik geloof wel, dat het huisjes zijn.' Ze kwamen dichterbij en keken naar de openingen. Er was niemand te zien, maar Humpietumpie dacht vast, dat er wel iemand binnen zou zijn. Het ziet er wel naar uit, zei Bertje. Maar ik zie niemand! Ik zal eens roepen stelde Humpie tumpie voor. Misschien komt er dan wel iemand te voorschijn! Hallo! Hallo!! Is daar iemand thuis? De landmacht zal voorlopig geen zware helikopters krijgen. In het kader van het regeringsstreven naar beperking van de investeringen heeft de minister van De fensie besloten de 19,5 miljoen gulden, die vorig jaar voor de aankoop van de heli kopters op de begroting stonden, in de schatkist te houden. De zware helikopter was bedoeld als ondersteuning voor de landstrijdkrachten bij terreingevechten. Het toestel zou gewapend zijn en geschikt om in de frontlijn te opereren, met name ook voor verkenningen. De helikopters Hil- ler H-23 B, waarover de Koninklijke Land macht beschikt, zijn voor die taken te licht en te langzaam. Voor personenvervoer en oefendoeleinden zullen zij, zoals reeds is bericht, worden vervangen door de Fran se Alouette 3. In december is het con tract voor 21 van deze toestellen in Pa rijs afgesloten. Zij kosten meer dan een miljoen gulden per stuk. STAKKER, 66N JE AAM 20'M KORT W4NT46 éEBONDBN J ZO, KLEINTJE - NU KUN •16 RONDLOPEN j HA, HU ZAL 8LIJ ZUN, DE LIEVERD IK BE6RWP HET NIET - vy/lU 4E WEER VASTéeeONDBN J* ZNNiy commmii, k schillen blijvend te groot worden. Ook het voortrekken van de bouwnijverheid zal een onhaalbare kaart blijken te zijn, meent hij. Het is te hopen dat met spoed gewerkt wordt aan een nieuwe arbeidsvoorwaar' denwet en dat deze wet staats- en admini stratief rechtelijk gezondere beginselen huldigt dan het huidige buitengewoon be sluit arbeidsverhoudingen. De generale synode der gereformeerde kerken in Nederland heeft in haar woens dag te Lunteren gehouden zitting van ge dachten gewisseld over het werk van de stichting „Evangelie en industrie". Deze zaak was door de kerkeraad van Ede ter tafel gebracht. In Ede zijn moeilijkheden gerezen door het meedoen van de afdeling van de Ne derlandse protestantenbond, zulks op uit drukkelijk verlangen van de industrie. Naar het oordeel van de gereformeerde kerkeraad aldaar kan men met deze vrij zinnigen echter moeilijk samenwerken. De- putaten en de rapporteur van de commis sie, diaken D. J. van der Meer te Am sterdam, accentueerden dat het hier aan komt op de figuur van de predikant, ter wijl de deelnemende kerken hier immers ook een vetorecht hebben. Opzegging van de samenwerking zou ver regaande consequenties ook op andere ter reinen tengevolge hebben. Het werk van de stichting is bovendien geen evangelisatie maar bedoelt een poort naar de fabriek te hebben. De classis Arnhem had dan ook aan de kerk van Ede geadviseerd om de samenwerking voort te zetten. Prof. van Zuthem gaf een toelichting op het optre den en de arbeid van de stichting. De sy node besloot deputaten te verzoeken aan dacht te schenken aan de vraag of hier richtlijnen moeten komen. De instructie van de industriepredikant werd vastge steld. Op een niet beveiligde overweg in Bu del is gistermiddag een personenauto in botsing gekomen met een goederentrein op de weinig bereden lijn Hamont-Weert. Van de drie inzittenden moesten er twee met verwondingen in het ziekenhuis te Weert worden opgenomen. De auto werd vernield. Twee jaar gevangenisstraf en terbe schikkingstelling van de regering heeft de advocaat-generaal bij het gerechtshof in Den Haag gevorderd tegen een 26-jarige kolensjouwer uit Schiedam, die zijn zoon tje Marcel van zeven maanden oud zoda nig had mishandeld dat het kind beide armpjes brak. Voor het gerechtshof ver weerde de verdachte zich met de opmer king „Er was maar één armpje gebro ken! „Is dat dan niet erg genoeg? Het is schandelijk, onvoorstelbaar!" zei de presi dent. Deze vader had de baby al eerder mishandeld. Hij had het kind al eens een blauw oog geslagen, een brandende siga rettenpeuk tegen een beentje gedrukt en het ook bijna in een kussen laten stikken. Ook placht hij zijn echtgenote, die in ver wachting was, te schoppen wanneer hij nij dig was. De verdachte zei dat hij niet tegen het huilen van het kind kon. In het psychiatrisch rapport werd hij een ge vaarlijke figuur genoemd, die sterk ver minderd toerekeningsvatbaar is. Op 18 maart zal het gerechtshof arrest wijzen. moet goed, mooi en juist passend zijn. U koopt ze niet iedere dag. Ons merk CONSTANT waarborgt u dit alles en onze keuze in diverse modellen is groot. U weet het adviseert u goed het huis met het carillon Grote Houtstraat 49 Telefoon 2 00 49 Starfighters. Op dinsdag 17 maart zullen de eerste voor luchtverdedigings- taken bestemde F 104 G „Starfighters" van de Koninklijke Luchtmacht in dienst worden gesteld op de vliegbasis Leeuwar den. Tot nu toe heeft de luchtmacht de beschikking over toestellen van dit type voor fotoverkenningstaken en voor op leiding. Deze zijn gestationeerd op de vliegbasis Twenthe. Brandstichting. De officier van jus titie bij de rechtbank te Arnhem, mr. A. J. J. Pfeil, heeft een jaar gevangenis straf en onvoorwaardelijke terbeschik kingstelling van de regering gevorderd tegen een veertigjarige fabrieksarbeider te Doornenburg. De man wordt ervan verdacht brand te hebben gesticht in Doornenburg en Angeren. Jeugdherberg. De Nederlandse Jeugd herberg Centrale heeft besloten de jeugd herberg, die sedert 1935 in Oostvoome ia gevestigd, op te heffen. Dit besluit werd genomen omdat de huur van het gebouw Overburgh is opgezegd en de jeugdher- bergouders zullen moeten vertrekken. Openlucht-zwembad- De gemeente Veghel wil een nieuw en modern open luchtzwembad met een overdekt instruc- tiebad aanleggen. De gemeenteraad heeft hiervoor gisteravond een krediet van ruim 850.000 beschikbaar gesteld. Gestolen geld verbrast. De rechtbank in Leeuwarden heeft een 18-jarige jongen veroordeeld tot een gevangenisstraf van acht maanden, waarvan vijf voorwaarde lijk. Hij had bijna 5.000,weggenomen uit het geldkistje van een kostganger vaa zijn moeder. Het geld had hij verbrast. t J H K UI O O H UI ADVISEUR VOOR HERENKLEDING Luchtdrukdalingen in Zuid-Europa heb ben de noordoostelijke wind in de afge lopen nacht verder doen toenemen. De aanvoer van koude lucht nam daardoor eveneens toe. Over het algemeen komt in deze lucht nog veel bewolking voor, maar er zijn ook opklaringen. Ook in Rusland werd de oostelijke luchtstroming sterker. Nog koudere lucht stroomde daar door vanmorgen Duitsland binnen. Mor gen zal deze lucht ons land al bereikt hebben. De vorst zal daardoor toenemen. Sneeuw van enige betekenis wordt niet verwacht. Aangezien de hogedrukzone, die van IJsland via Scandinavië tot ver in Rusland reikt, nög steeds stand houdt, komt het einde van het koude weer nog niet in zicht. WEERRAPPORTEN Maximum-temperaturen binnen- en buitenland f- G O it Den Helder Ypenburg Vlissingen Eelde De Bilt Twente Eindhoven Z.-Limburg Helsinki Stockholm Oslo Kopenhagen Aberdeen Londen Amsterdam Brussel Luxemburg Parijs Bordeaux Grenoble Nice Berlijn Frankfort München Zürich Genève Locarno Wenen Innsbruck Belgrado Rome Ajaccio Madrid Mallorca geheel bew. o geheel bew. no geheel bew. nno geheel bew. ono sneeuw no sneeuw no motsneeuw no sneeuw no u a 2 2 1 3 3 3 1 —1 onbewolkt zwaar bew. geheel bew. geheel bew. zwaar bew. sneeuw sneeuw onbewolkt geheel bew. sneeuw geheel bew. geheel bew. zwaar bew. onbewolkt geheel bew. geheel bew. sneeuw sneeuwbui motregen geheel bew. geheel bew. licht bew. geheel bew. regenbui zwaar bew. mist no 5 windst. 0 —7 1 7 3 3 —I 2 0 13 12 14 1 0 —1 7 12 windst. 11 no 1 ozo 11 windst. 5 zzo 16 no 15 wzw 16 windst. 15 ozo ono nw nno ono ono no n nw nw nnw ono ono o nnw z a SS 0 —0 —O —2 —1 —1 —0 —1 -13 —7 1 —2 0 1 —0 —2 —3 —1 2 2 8 —6 —1 3 —i i 6 —3 —0 —2 4 8 6 4 Vrijdag 6 maart Zon op 7.15 uur, onder 18.28 uur. Maan op 2.18 uur, onder 10.46 uur. Maanstanden 6 maart 11.00 uur laatste kwartier 14 maart 3.14 uur nieuwe maan 20 maart 21.39 uur eerste kwartier 28 maart 3-48 uur volle maan Hoog en laag water in IJmuiden Donderdag 5 maart Hoog water 8.04 uur en 20.24 uur. Laag water 3.31 uur en 15.52 uur. Vrijdag 6 maart Hoog water 8.46 uur en 21.15 uur. Laag water 4.02 uur en 16.30 uur. Het hoog en laag water te Zandvoort it 10 tot 15 min. vroeger dan te IJmuiden.

IJmuider Courant | 1964 | | pagina 2