Noordzeekanaal weer vrij I Barakkencompiex voor scheepvaartverkeer afgebrand in beter een CANON in de hand Canon Parkeermeters schiepen in Utrecht nieuw probleem AGE en LEXINGTON HUMPIETUMPIE POLLE, PELLI EN PINGO TRESLONG Elburg Meer dan 9000 bekeuringen na de invoering van meters en schijven De „piraat" heeft nu spijt NEGEN DODEN IN HET VERKEER 's Nachts kouder Eis van anderhalf jaar wegens inbraak VRIJDAG 6 MAART 1964 Vastgevaren schepen samen versleept Tien sleepboten Boven waterlijn voor perfekte foto's Haarlem elsen-IJmuiden Beverwijk Koopvaardij viert feest met petekind Margriet uit de zuiverste tabakken WEERRAPPORTEN Woningzoekenden opgelicht V - s-S se es es Na bijna 24 uur het Noordzeekanaal volkomen te hebben gestremd, zijn de beide met elkaar in aanvaring gekomen schepen, de „Averdyk" (10.750 ton) van de Holland-Amerika Lijn en de Pana mese „Alexandra K" (3.500 ton) gister avond om kwart voor zeven uit deze be langrijke scheepvaartweg verwijderd. Op dat ogenblik was het aantal zee schepen, dat in het kanaal en in de Amsterdamse haven lag te wachten om zee te kunnen kiezen 22. In IJmuiden lagen (inclusief de buiten de pieren wachtende schepen) vijftien grote en enkele kleinere zeeschepen op doorvaart naar Amsterdam en Zaandam te wachten. Aanvankelijk dreigde het Noordzeeka naal tot vanmorgen te zijn gestremd om dat het noodzakelijk leek de tweeduizend ton asfaltblokken, waarmee de Alexandra K. was geladen, grotendeels te lossen. Er deed zich echter een toevalilge om standigheid voor waardoor men de obsta kels eerder uit het kanaal kon krijgen. Omstreeks half vier gistermiddag tracht te men nameljjk de Averdyk behoedzaam achteruit te trekken om de schepen van elkaar te krijgen. Toen de Averdyk in be weging kwam, nam het schip de kleinere Panamese boot met zich mee. Er werd snel beraad gehouden met als resultaat dat men zou trachten de beide als het ware aan elkaar geklonken sche pen, die een enorme I vormden, gezame- lijk weg te slepen naar de Westhaven. Het besluit werd in gezamenlijk over- leg tussen alle bij de berging betrokken instanties genomen. Het sterke aandrin gen van de havenmeester van IJmuiden °.m de scheepvaartweg zo spoedig moge lijk vrij te maken, was daarbij van gro te invloed. Niet minder dan tien sleepboten van de rederij Goedkoop maakten vast op de vreemde combinatie van de beide zeesche pen. De Averdyk werd aldus achteruit in I de richting Amsterdam getrokken, de op de boeg geprikte Alexandra K volgde dwars op het kanaal liggend noodge dwongen. Omdat het onmogelijk was de schepen door de doorvaartopening van de Hemburg te loodsen werd als einddoel de Westha ven gekozen, die enkele jaren geleden een kilometer westelijk van de Hembrug is ge graven. Het toeval wil dat de Amsterdam se Droogdok Maatschappij aan de mond van deze haven dok- en reparatiebedrijven in aanbouw heeft, waar men in dit ge val gaarne „eerste hulp'' wilde verlenen. Drie uren lang duurde de sleepreis over vier kilometer. Op zeer deskundige wijze wisten de mannen van Goedkoop de Aver dyk in de mond van de Westerhaven over bakboord te zwaaien zodat de beide sche pen in de ruime haven konden worden ge trokken. Het scheepvaartverkeer kon toen onmiddellijk worden hervat. De Panamese boot zal zo ver worden ge lost, dat het enorme gat in het schip bo ven de waterlijn komt. Gisteravond heeft in Elburg een zware brand, aangewakkerd door een felle noord oostenwind, het gehele barakkencompiex op het rioolwaterzuiveringsinstallatiebe drijf van de gemeenten Elburg, Doorn spijk, Oldenbroek en Ermelo in de as ge legd. De onmiddellijk gealarmeerde brandweer stond machteloos tegenover de vuurzee. Vijf barakken van het architectenbureau Op den Noort-Blijdenstein te Utrecht en de Bataafse aanneemmaatschappij in Den Haag zijn geheel verloren gegaan. De schade wordt geraamd op ongeveer 100.000. De oorzaak van de brand is nog niet bekend. Voor f 195,- biedt Canon U een sierlijke semi- automatische halfkleinbeeld camera met belichtingsrepe- nng, ragscherp tekenend 28 mm f 2.8 objectief, afstand instelling, 72 opnamen op één "Of'nale kleinbeeldfllm, slui ter 1/30 tot 1/250 seconde. En uwi fotohandelaar vertelt u O^rne nog veel meer over de demi 6n de andere Canon.ramorsv de andere Canon-camera's met wereldreputatie. Imp. N.V. BORSUMIJ- WEHRY DEN HAAG De invoering van parkeermeters in Utrecht, die dateert van begin oktober 1963, heeft politie en justitie handenvo werk bezorgd. Van half oktober tot einc februari werden er meer dan 3.100 pro- Inmiddels zal de Alexandra K dan zijn cessen verbaal opgemaakt wegens over- D°anekann he?schtp naa* hTt hooMbedriff' tr.edingen van de parkeermeterverorde- van de A.D.M. worden gesleept voor re- ning' ln clezeUde periode werden ruim paratiewerkzaamheden. De Averdyk zal bekeuringen uitgedeeld wegens worden gerepareerd op de werf van de het niet gebruiken of het verkeerd ge brui ken van parkeerschijven. c „West Side Concertgebouw, vandaag 20 uur: De „Johannes Passion" van Bach| door de Heemsteedse Oratorium Vereni ging o.l.v. Jan Pasveer. Zaterdag 20 u.: Concert door het „Amadeus Kwartet" (Haarlems Comité voor de Kamermuziek). Stadsschouwburg, vandaag 20 u.: Toneel groep Theater met „Oh hé, de lucht valt naar benee", van Leonard Spigelgass. M.m.v. Enny Mols de Leeuwe, Bé Schenk, Annie Langenaken en Ferd. Sternebergi Zaterdag 20 u.: De Haagsche Comedie met „Tot elke prijs" van David Turner. M.m.v. Bob de Lange, Georgette Hagedoorn, Jan van Ees e.v.a. BIOSCOPEN Cinema Palace, 14 en 20 u.: Story", 14 j. Frans Hals, 19 en 21.15 u.:En schiep de vrouw", 18 j. Lido, 14, 19 en 21.15 u.: „De man met de wassen beelden", 18 j. Zaterdag 23.30 u.: „Te heet om aan te pakken", 18 j. Luxor, 14, 19 en 21.15 u.: „Mr. Stanislas, geheim agent", 14 j. Minerva, vandaag 20.15 u. en zaterdag 19 en 21.15 u.: „Wedren met de ooievaar" 14 j. Rembrandt, 14 en 20 u.: „Irma la Douce" 18 j. Roxy, 14.30, 19 en 21.15 u.: „Piraten van het recht", 14 j. Studio, 14.15, 19 en 21.15 u.: „Een bed voor twee", 18 j. Monopole (Zandvoort), vandaag 20 u. „De wereld van Suzie Wong", 18 j. Zater dag 20 u.: Girls, girls, girls", 14 j. TENTOONSTELLINGEN Frans Halsmuseum (Gr. Heiligland 62) Werken uit de Haarlemse school van de 16de tot en met de 19de eeuw. Dagelijks geopend van 10-17 uur en zon- en feest dagen van 13-17 uur Renaissance-zaal „Perzische miniaturen". Tot 15 april. „In 't Goede Uur" (Korte Houtstraat- Nieuwe Kerksplein) Tentoonstelling van tekeningen van Frieda Holleman Tot en met 31 maart. Dagelijks geopend van 10-18 uur en van 20-24 uur. 's Zaterdags en zon dags van 10-18 uur en van 20-21 uur. Dagelijks grammof oonplatenconcert van 20-21 uur: Jean Baptiste Bréval. Vishal (Grote Markt): Tentoonstelling „Hedendaagse Engelse typografie en boe ken". Tot 8 maart. Dagelijks van 10-17 u. en 's zondags van 13-17 uur. Kunstcentrum „De Ark" (Nieuw Heilig, land 1-3): Eerste etage: Tentoonstelling „5 tot 500"; Bootzaal: „100 Ambachten" van Jan Luyken. Dagelijks geopend van 10-20 uur. Klassiek grammofoonplatenconcert van 20-23.30 u. Woonhuis Van Looy (ingang KI. Hout weg 103): Geopend donderdags van 10- 12.30 en van 13.30—17 u. Zon- en feestdagen van 14-17 uur. Museum „Huis Van Looy" (ing. Kamper laan): Interscholair Jeugdtoernooi: ten toonstelling van tekeningen, foto's, hand werken en handenarbeid. Dagelijks van 9-13 en 14-17 u., woensdag- en vrijdag avond ook van 20-22 u., en zondag van 14-17 u. Tot en met 22 maart. Teylers Museum (Spaarne 16): Tentoon stelling van tekeningen van de Hollandse, Italiaanse en Franse school uit de 16de tot en met de 19de eeuw. Dagelijks, behalve maandag, geopend van 11-15 uur en de eerste zondag van de maand van 13-15 u. Bisschoppelijk Museum (Jansstraat 79): Oude religieuze kunst, schilderijen, mid deleeuwse beeldhouwwerken, handschrif ten en kunstnijverheid Dagelijks (behalve maandag) geopend van 10 tot 12.30 en van 13.30 tot 17 uur. Zon- en feestdagen van 14 tot 17 uur. DIVERSEN Café-chantant „Adam en Eva", Raam- vest. Cabaret ..'t Is Zonde", door Frans en Fiet Koster. Carry Tefsen, Cees van Ooyen en Enrico Neckheim (piano). Dagelijks ge opend (behalve maandag en dinsdag) van 20 uur af: Cabaret van 21-23.15 uur. Krelagehuis (Leidsevaart), Haarlemse Voorjaarsbeurs. Geopend van 10 tot 17 u. en 19 tot 23 u. Tot 14 maart. Waag-Taveeme. Iedere vrijdag, zaterdag en zondag van 201 u. het programma „Wiedewagen" van Cobi Schreyer en Ron nie Potsdammer. „De Sneeuwbal" (Herenweg 111, Heem stede), vandaag 20 u.: Concert door „Jeugd en Muziek" ten bate van Nieuw-Unicum. Minerva Theater, zaterdag 14 u.: Circus Elleboog (tfo.v. voogdijver. „Tot Steun"). VRIJDAG 6 MAART City, 20 u.: „Liefde op staatsbevel". Stadsschouwburg, 20 u.: „Constantijn de Grote". „De Uilenboom", Santpoort, 20 u.: Film avond tuinbouwstudieclub „Velsen". Pieter Vermeulenmuseum, Cultureel Centrum, dagelijks (behalve zondag): 9.30 tot 12 en 14 tot 16.30 u. Deze indrukwekkende cijfers noemde de I Utrechtse officier van Justitie gisteren tij dens een bijzondere zitting van de politie, rechter. Een groot deel van de dag heeft deze magistraat zich bezig gehouden met zaken, die alle betrekking hadden op over tredingen van de gemeentelijke parkeer- meterverordening. Vermogensdelict Die verordening is gebaseerd op de Motorrijtuigenbelastingwet (artikel 41) Het overschrijden van de tijd die door de parkeermeter wordt aangegeven of het niet gebruik maken van de meter is een belastingovertreding, dus een vermogens delict. ZATERDAG 7 MAART City. 19 en 21.15 u.: „Liefde op staats bevel". Stadsschouwburg, 20 u.: „Constantijn de Grote". Gebouw Snelliusstraat 41, 20 u.: Dans avond „Criterion", op muziek van „The Silver Kings". Gem. Openbare leeszaal en bibliotheek, I m0§ensdelicten bezighield. Op de rol prijk- Plein 1945:. 10 tot 12.30 en 14.30 tot 17.30 u '?n de namen van 108 automobilisten, die 7 1*t 'I nirtf Kin 4/\ J «.1.U-1.21_1 Dit is dan ook de reden waarom niet de kantonrechter, maar de politierechter zich met deze zaken belast. Overtredingen van de parkeerschijfverordening vallen daarentegen wel onder de jurisdictie van de kantonrechter. Het was gisteren de eerste keer dat de- Utrechtse politierechter zich met "deze ver filiaal Velsen-Noord: 10 tot 12 en 14 tot 17 u.; filiaal Santpoort: 10 tot 12 u. R.K.-Openbare leeszaal en bibliotheek, Willemsbeekweg 96: 10 tot 12 en 14.30 tot 17.30 u.; Jozefhuis, Velsen-Noord: 10 tot 12 en 14 tot 17 u.; filiaal Santpoort tot 12 u. 10 u.: VRIJDAG 6 MAART Kennemer Theater, 19 en 21.15 „Mogen wij zwijgen?" Luxor Theater, 19 en 21.15 u.: „Zorro blijft Zorro". W.B. Theater, 20 u.: „In het vuur van de strijd". ZATERDAG 7 MAART Kennemer Theater, 19 en 21.15 u.: „Mogen wij zwijgen?"; 23.30 u.: „Iwo Jima". Luxor Theater, 19 en 21.15 u.: „Zorro blijft Zorro". W.B. Theater, 20 u.: „In het vuur van de strijd". zich niet bij de voorgestelde schikking had den kunnen neerleggen. Slechts enkele tientallen parkeermeter-zondaars hadden gevolg gegeven aan de dagvaarding. De officier van Justitie zei dat het par- keermeterprobleem in Utrecht door invoe ring van parkeermeters en -schrijven slechts voor een klein deel is opgelost, omdat de lang-parkeerders van uit de bin nenstad worden geweerd. Egoïsten Volgens de officier is de automobilist zelf eigenlijk vijand nummer één van een op lossing van het parkeerprobleem. Het gi gantische aantal processen verbaal dat in Utrecht in enkele maanden is opgemaakt, duidt er naar zijn oordeel op dat vele automobilisten zijn behept met een over maat aan egoïsme. De officier had stapels brieven ontvan gen van mensen die van mening waren dat zij ten onrechte zijn bekeurd. Een da me had een bijzonder excuus. Zij had de meter voor een brandmelder aangezien! De straffen die de politierechter uitdeel de, varieerden van f 10 tot 15 boete. Een leraar uit Amersfoort was de eerste van de lange rij verkeerd-parkeerders. Terwijl de leraar de promotie van een oud-leer ling bijwoonde, stond zijn auto op het Domplein bij de universiteit zonder dat de parkeermeter in werking was gesteld. Een vertegenwoordiger uit Breda kwam de politierechter vertellen, dat hij, toen hij eind vorig jaar een bonnetje op zijn voor ruit had gevonden wegens verkeerd parke ren, direct naar het politiebureau was ge reden. Toen hij van zijn bezoek aan het bureau terugkeerde, trof hij wederom zo'n papiertje aan, omdat hij geen parkeer- schijf had gebruikt Een andere overtreder verzocht de po litierechter spoed te betrachten, omdat hij door de lange duur van de zitting vrees de weer een bekeuring te zullen krijgen, want zijn auto stond bij een parkeerme ter Prinses Margriet zal op vrijdag 13 maart het middelpunt zijn van een feest dat de Koninklijke Nederlandse Redersvereniging haar petekind in Rotterdam aan boord van de „Willem Ruys" aanbiedt. De vereniging geeft het feest ter gelegenheid van het feit dat de prinses op 19 januari 21 jaar en dus meerderjarig is geworden. De prinses is bij haar geboorte in Canada genoemd naar de bloem die de Neder landse koopvaardijmensen als verzets- insigne droegen. Later kreeg de Konink lijke Nederlandse Redersvereniging van het koninklijk echtpaar toestemming prin ses Margriet als petekind aan te nemen. De heer L. Speyer uit Frankfort die zijn bloemenhulde onder het pseudoniem „de piraat" aan prinses Beatrix zond, heeft gisteren doen weten, dat het volstrekt niet zijn bedoeling was om de prinses een zo kostbaar en omvangrijk bloemstuk te zen den. Hij had slechts van tijd tot tijd een bloemetje op Drakesteyn bezorgd willen zien. Hij betreurt dat er zoveel ophef van gemaakt is. Een paard, dat gisteravond om kwart over acht bij Amersfoort uit de richting Leusden plotseling rijksweg 23 De Bilt- Utrecht-Amersfoort opliep, heeft een on geluk veroorzaakt, waarbij twee mensen werden gedood en twee gewond in het zie kenhuis „De Lichtenberg" in Amersfoort moesten worden opgenomen. Het paard kwam om. Een vrachtauto uit de richting Hoevela ken kon het dier nog ontwijken, doch het paard, verschrikt door het naderende voer tuig, kwam op de andere weghelft en botste tegen een personenbusje waarin vier personen zaten. Bij het ongeval zijn om het leven ge komen de 33-jarige J. Pot en de 37-jarige J. Honderd uit Utrecht. De 31-jarige G. Kers uit Utrecht en de 30-jarige A. Hon derd uit Zeist werden ernstig gewond. In het Sint Annaziekenhuis in Oss is gis teravond de veertigjarige Amerikaan J. Cullivan overleden aan de gevolgen van een verkeersongeval, dat hem half februari is overkomen. De Amerikaan, die onderofficier was op de vliegbasis Volkel, werd toen zeer ern stig gewond, toen hij met zijn auto door men met een andere auto. Hoe dit pre cies is gebeurd wordt momenteel door de politie onderzocht. Gisteravond om half zeven is op de Vlaardingerweg in Rotterdam de zeventien jarige H. W. van Gils uit Overschie ver ongelukt. De jongeman reed met zijn bromfiets naast een tankwagen en raakte onder de achterwielen. Hij is ter plaatse overleden. Twe^uur lajer sloeg de twaalfjarige Ge- rardus van GerVen op de Straatweg te; Hillegersberg linksaf, zonder voldoende uit te kijken. Hij werd door een bestel wagen aangereden en is later op de avond in het Bergwegziekenhuis in Rotterdam overleden. Op de Ringbaan-zuid in Tilburg is don derdagavond een personenauto, bestuurd door de 64-jarige kinderarts G. F. van Damme uit Antwerpen, achter op een Bel gische vrachtauto gebotst, die voor een rood stoplicht stond te wachten. Later bleek, dat de arts kort tevoren onwel was geworden en achter het stuur van zijn auto was overleden, zodat de wagen zonder snelheid te verminderen op de vracht auto inreed. Brand in nettenopslagplaats. Bij een brand in een nettenopslagplaats in Katwijk aan Zee is een schade ontstaan van naar schatting 75.00C. Geestelijke volksgezondheid. De heet H. M. Waszink, directeur-geneesheer van het St. Ignatius-ziekenhuis in Breda, is benoemd tot geneeskundig inspecteur voor de geestelijke volksgezondheid in de pro vincies Noord-Brabant en Limburg. Diefstal uit scheepswinkel. De re- cherehe van het bureau De Slinge in Rot- terdam heeft twee Engelse zeelui gearres teerd. die ervan worden verdacht schuldig te zijn aan een inbraak in een scheeps- winkel op het terrein van de Shell aan de Vondelingenweg. Hier is voor een bedrag van f 10.000 aan goederen ontvreemd. Ambassadeur. Binnenkort is de be- noeming te verwachten van de heer M. F, Vigeveno, ambassadeur te Kopenhagen, tot ambassadeur te Belgrado. Arbeidstijden in de landbouw. Het Landbouwschap heeft in beginsel besloten tot wijziging van de arbeids- en rusttijden verordening voor de landbouw. Het maxi- mum-aantal arbeidsuren per jaar wordt daardoor voor veeverzorgers van 2.900 tot 2.800, voor paardenverzorgers,~ arbeiders die met zware landbouwmachines werken en pluimveeverzorgers van 2.650 tot 2.600, voor andere landarbeiders van 2.450 tot 2.400. Voor vrouwelijke en jeugdige ar- beiders wordt het maximum eveneens van 2.450 tot 2.400 uur verminderd. De wijzi ging moet nog definitief worden vastge steld. Het K.N.M.I. deelt mee: Van Schotland via Scandinavië tot diep in Rusland strekt zich nog steeds 'n krach tig hogedrukgebied uit. De hoogste baro meterstanden werden vanmorgen in de omgeving van Moskou gemeten. Boven Italië daarentegen ligt een depressie, die daar regen en in het Alpengebied sneeuw val veroorzaakt. Tussen deze twee lucht- drukgebieden staat een vrij krachtige oos telijke luchtstroming, waarmee koude lucht uit Rusland naar het westen wordt ge transporteerd. In Polen kwam vannacht strenge vorst voor, in Duitsland vroor het 5 tot 10 graden. In ons land was de vorst nog overwegend licht met min. 5 graden als laagste temperatuur op het vliegveld Twente. In de komende nacht zullen de temperaturen nog wat verder dalen door de aanhoudende aanvoer van koude lucht. Verder komt er in het alge- Zijn echtgenote brak beide de gladheid van de weg slipte en over de polsen en liep een ernstige hoofdwonde op mene weerbeeld niet veel verandering. Op kop sloeg. Zijn echtgenote, die naast hem —n— J-,J J— in de-auto zat, liep eveneens zeer zware. verwondingen op. Zij wordt thans nog in Jange Marion van Eijk uit Tilburg, toen I kan vallen. 1 zij per fiets over de heuvel reed, door on verklaarbare oorzaak gevallen en onder de wielen van een trekker met oplegger te rechtgekomen. Het meisje was op slag dood het ziekenhuis in Oss verpleegd Donderdagavond omstreeks acht uur is op de oprit van de brug over de noord in Alblasserdam de 43-jarige automobilist J. van Velzen uit Zwijndrecht bij een auto ongeluk om het leven gekomen. Bij een in haalmanoeuvre is de heer Van Velzen met zijn personenauto in aanraking geko- Uitgebreide SPIJSKAART onhKI PETEN S6?° dagelijks DINER-en SOIREfc- DANSANTE HILLEGOM Tegen een 27-jarige inwoner van Paters- wolde heeft de officier van justitie bij del rechtbank in Groningen anderhalf jaar ge vangenisstraf geëist. Hij was in de nacht van 12 op 13 september van het vorig jaar in het huis van een alleenwonende dame in Haren (Gr.) binnengedrongen en had de vrouw bedreigd met een breekijzer, toenj zij wakker was geworden. De man had al lerlei waardevolle voorwerpen meegeno men. 42-43. Humpietumpie riep 'n paar maal. En jawel, opeens verschenen er aan de ingang van het hol enkele vreemd uitzien de mannetjes. Ze hadden hoofden in de vorm van sterren, en zagen er vriende lijk uit. Hallo! zeiden ze. Wat leuk, krijgen we bezoek? Ja, zei Humpietumpie. We wilden graag eens hier komen kijken! Dat is fijn lachten de sterremanne- tjes. Ze gaven elkaar een hand. Nog meer sterremannetjes kwamen te voor schijn en stonden om hen heen. JA, ALS JE BESLIST AAN DB LION WILT, MOET 016 OOK LANS ER ZIJN, AN06RS KUN 06 JE NIET VERROER6N J429-B. ACH, SUFFERT, NU IS 06 WOW WEER. TE KORVi Ik MA6 6E6KJ LAW66 LUW OAN KAN IK VERDWALEN Op de weg van Glane naar Overdinkel (gem. Losser) zijn gistermorgen twee auto's in volle vaart tegen elkaar gebotst, vermoedelijk doordat de bestuurders el kaar tengevolge van de rook van een bermbrand niet hebben gezien. De 42-jari ge mevrouw M. Oekholt-Klaver uit Over- rige bakker uit Enschede, die de andere wagen bestuurde, werd ernstig gewond naar het ziekenhuis overgebracht. De twintigjarige dienstplichtige korpo raal N. van de Merbel uit Fijnaart (NB) is gisteravond omstreeks negen uur tussen Bergen op Zoom en Roosendaal om het le ven gekomen toen hij op de terugweg naar de kazerne werd geraakt door een aan hangwagen van een vrachtauto. Hij liep I met een kolonne te voet van de comman dotroepen uit Roosendaal in de berm van de weg. De aanhangwagen heeft vermoe- delijk een slingerende beweging gemaakt. De officier van Justitie bij de rechtbank in Rotterdam heeft een gevangenisstraf van één jaar en drie maanden geëist tegen een 46-jarige binnenhuis-architect uit Schiedam wegens oplichting van wo ningzoekenden. De binnenhuis-architect had in een drie tal in Rotterdam verschijnende dagbladen advertenties geplaatst, waarin hij wo ningzoekenden woonruimte aanbood. Hij kreeg uiteraard honderden brieven. In gesprekken met aspirant-huurders vertel de hij het onware verhaal dat hij eige naar was van een experimentele bun galow, waarvan echter de geprefabriceer de segmenten nog in Duitslnad lagen. „Ik heb geen geld om de transportkosten te betalen. Als u mij 200 leent komt alles in orde". De aspirant-huurders betaalden die 200 graag, maar hoorden daarna niets meer van de binnenhuis-architect. Twee van hen mengden de politie in de zaak. De officier van Justitie zei, dat de ver dachte in één der vele over hem uitge brachte rapporten een groot fantast wordt genoemd. De man is reeds vele keren wegens oplichting en verduistering ver oordeeld. De rechtbank zal op 19 maart uitspraak doen. Maximum-temperaturen DA fi d binnen- en buitenland d Sd Den Helder sneeuw O Ypenburg zwaar bew. no —3 Vlissingen zwaar bew. no —2 Eelde zwaar bew. ono —3 De Bilt licht bew. no —4 Twente zwaar bew. no —0 —5 Eindhoven sneeuw nno 2 —3 Z.-Limburg licht bew. no 1 4 Helsinki licht bew. wzw —10 -25 Stockholm licht bew. w.stil —2 -14 Oslo geheel bew. w.stil 4 ^4 Kopenhagen zwaar bew. no 1 —3 Aberdeen regen w.stil 0 Londen motsneeuw no 4 1 Amsterdam zwaar bew. ono 1 —2 Brussel half bew. ono 1 —3 Luxemburg sneeuw no 3 —6 Parijs geheel bew. nno 2 —2 Bordeaux geheel bew. n 4 0 Grenobie sneeuw nnw 3 —1 Nice zwaar bew. npw 15 4 Berlijn licht bew. ono —2 —8 Frankfort sneeuw ono 1 i München sneeuw ono 1 —6 Zürich sneeuw no 1 —5 Genève zwaar bew. nno 3 —1 Locarno zwaar bew. ono 8 1 Wenen sneeuw nno 0 —5 Innsbruck motsneeuw w.stil 1 —4 Belgrado zwaar bew. ozo —1 Athene geheel bew. w.stil 13 Rome regen zzw 15 6 Ajaccio regenbui wzw 15 7 Madrid licht bew. no 15 0 Mallorca zwaar bew. w.stil 18 7 Zaterdag 7 maart Zon op 7.13 uur, onder 18.30 uur. Maan op 3.21 uur, onder 11.22 uur. Maanstanden 6 maart 11.00 uur laatste kwartier 14 maart 3.14 uur nieuwe maan 20 maart 21.39 uur eerste kwartier 28 maart 3.48 uur volle maan Hoog en laag water in IJmuiden Vrijdag 6 maart Hoog water 8.46 uur en 21.15 uur. Laag water 4.02 uur en 16.30 uur. Zaterdag 7 maart Hoog water 9.43 uur en 22.23 uur. Laag water 4.47 uur en 17.24 uur. Het hoog en laag water te Zandvoort i is 10 tot 15 min. vroeger dan te IJmuiden.

IJmuider Courant | 1964 | | pagina 2