Drs. v. d. Kwast: waardering en „Meer begrip zijn nodig' Versterking van positie op de Europese markt Spaak wil Spanje beslist niet in Europese markt toelaten VERKOUDEN coldrex SPECIAAL GEMAAKT TEGEN VERKOUDHEID cold rex SCHRIJVENDELEZERSSCHRIJVENDELEZ het unieke 2-laagstablet coldrex POTASCH EN PERLEM0ER IN CONSERVEN BIJ DE OPENING VOORJAARSBEURS '64 Maleisiëgesprek zit murvast Bouwer van het crematorium van Auschwitz bouwt een kerk Samenspel via de ruimte is geslaagd verdrijft verkoudheid radicaal Contactjaar bij het Leger des Heils in Velsen HOOFDPIJNPOEDERS Kort IJmondnieuws Verzending van zeepost Voor de VRIJDAG 6 MAART 1964 Tekort open terrein Niet versnipperen Bestuur Vrije vakverenigingen dreigen met uitoefenen van druk Waarom? Het hoeft echt niet meerer is nu Tweede voorstelling op maandag 9 maart a.s. in de Stadsschouwburg te Velsen (IJmuiden). Kaartverkoop Heden, zaterdag en maandagmorgen ƒ2.25 en 1.75 aan onze bureaus Lange Nieuwstraat 427. Nog een beperkt aantal verkrijgbaar. Bezorg u zelf een avond van probleemloze ontspanning. De vorige voorstellingen van dit bekende gezelschap werden een groot succes. Handbalvereniging IJmond viert feest Medische verzorging tijdens het weekeinde Rechtbank beledigd Lijnnummers aan zijkant van NZH-bussen vervallen Oecumene Tweede-netantenne Lokaalvredebreuk In een beschouwing bij de aanstaande opening van de Voorjaarsbeurs en Tech- ni-show 1964 in de jaarbeurshallen te Utrecht, heeft drs. J. H. van der Kwast, algemeen directeur van de Koninklijke Nederlandse Jaarbeurs, gewezen op de noodzaak groter begrip en waardering voor eikaars problemen te tonen. Ge lukkig is dit al meer bet geval de laatste jaren tussen de onderscheidene groepen van de aan de beurzen deelnemende ex posanten. Dit is zeer belangrijk, omdat ook in het buitenland, aldus drs. Van der Kwast, waarmee wij moeten concur reren, op deze wijze wordt samenge werkt. Ook wij hebben een goede con currentiepositie op de Europese markt, zo merkte bij op, hard nodig. Het beurs- wezen kan bet bedrijfsleven steunen bij de handhaving of uitbreiding van zijn marktpositie. Drs. van der Kwast wees erop, dat ge durende de laatste weken voor de ope ning in de jaarbeursgebouwen 10.000 men sen aan de opbouw van de stands wer ken. De voorjaarsbeurs 1964 is qua over dekte expositie groter dan ooit. In het bin nenkort 50-jarig bestaan van het instituut is voor het eerst in de geschiedenis van de jaarbeurs de overdekte ruimte 100.000 m2. Het exacte cijfer bezette expositie ruimte is namelijk 103.000 m2 bruto. De to tale oppervlakte Vredenburg en Croese- laan bedraagt ruim 140.000 m2, waarvan circa 37.000 m2 onoverdekt. De kwaliteit, van de hallen is volgens Europese nor-" men uitzonderlijk goed. Men heeft de schitterende hal, die Irene-hal is genoemd, bijgebouwd. De Irene-hal zal maandag door prins Bernhard officieel in gebruik worden gesteld. BANGKOK (AP) Pogingen om de af gebroken besprekingen over Maleisië nieuw leven in te blazen zijn mislukt. Indonesië en Maleisië houden vast aan sterk uiteen lopende standpunten over de terugtrekking van Indonesische guerrillastrijders op het Maleisische deel van Borneo. Het was de tweede maal in 24 uur dat de besprekin gen vastliepen. Op 21 april worden de nieuwe Zomer- postzegels verkrijgbaar gesteld. Dit jaar in vier maanden 5, 8, 12 en 30 cent in plaats van vijf waarden in de afgelopen jaren (4, 6, 8, 12 en 30 cent). De toeslagen, 5 cent voor de twee laagste en 9 cent voor de twee hoogste waarden, komen ten goede aan regionale instellingen voor volks gezondheid, maatschappelijk werk en culturele doeleinden. De serie, ge maakt door vier verschillende ont werpers, is gewijd aan de verhouding dier mensJan Stroosma uit Leeuwarden maakte de blinde geleide hond (mosgroen), Peter Jansma uit 's-Gravenhage de drie herten, K. Jos van den Berg uit 's-Gravenhage de drie katten en Th. van Amstel uit Son de wisent met jong. Het complex op de Croeselaan begint thans vormen aan te nemen, waarmee men internationaal voor de dag kan komen. Men beschikt thans over een elektrisch vermogen in de hallen, voldoende om een stad van 300.000 inwoners van elektrici teit te voorzien. Wil men langs alle stands over de uitgelegde ganglopers gaan, waar tientallen miljoenen guldens aan goe deren zijn geëxposeerd, dan zal men ll*/« kilometer moeten afleggen. De voorjaars beurs 1964 is tot stand gebracht dankzij de medewerking van de groepen, die aan de bouwbeurs deelnemen, die thans ver schoven is naar de oneven jaren. Overigens is het in zeker opzicht nog gelukkig, aldus drs. Van der Kwast, dat de bouwbeurs niet dit jaar wordt gehou den, want op basis van een ingestelde en quête moet thans worden aangenomen, dat men in 1965 een tekort aan open ter rein van omstreeks 20.000 m2 zal hebben. Een probleem dat nog niet is opgelost. Ruimte is nog altijd het probleem van de jaarbeurs, dat alleen kan worden opge lost indien het Veemarkt-terrein in zijn ge heel ter beschikking van de beurs zou kun nen worden gesteld. Het standpunt uit het verleden, dat in principe elke deelnemer aan de voor- of najaarsbeurs, onverschil lig de branche die hij representeert, wel kom is, heeft een fundamentele wijziging ondergaan. Het moderne beurswezen ligt volgens drs. Van der Kwast, in het ver lengde van de vakbeurs of groeperingen van verwachte vakbeurzen. Op dergelijke beurzen, ook als zij tijdens voor- of na jaarsbeurzen worden georganiseerd, komt de willekeurige qua artikel niet bij een deelnemende groep onder te brengen indi viduele deelnemer in beginsel niet voor deelneming in aanmerking. Net als het buitenland zal men in ons land moeten streven naar grote vakbeur zen, die liefst een Europees beeld geven van wat in de branche te doen is. Wan neer dit niet mogelijk is moet men komen met een agglomeratie van aan elkaar ver wante vakbeurzen. De Machevo, die in 1965 zal worden gehouden, zal een waarlijk Europese manifestatie zijn. De officiële beurskalender van 1963 ver meldde voor Europa 1255 beurzen. Voor de V.S. circa 125. In 1950 werden in Europa nog maar circa 700 beurzen georganiseerd en in 1938 ca. 50. De toestand is nog steeds chaotisch en onoverzichtelijk. In nationale branche-organisaties tracht men door toenemend internationaal over leg tot meer ordening te geraken. En dan is het des te meer te betreuren, dat bin nen de Nederlandse grenzen de versnip pering blijft voortduren. Regelmatig ko men er berichten over velerlei kleine ten toonstellingsactiviteiten, die het Neder landse bedrijfsleven steeds weer opnieuw voor de keuze van meervoudige deelne ming plaatsen. Meermalen beluistert men, dat poten tiële exposanten tegen elkaar worden uit gespeeld en op kosten gejaagd. Er is al lerlei rivaliteit op het gebied van de bouw van plaatselijke hallen Dit alles is be slist met in het belang van het Nederland se bedrijfsleven. Drs. van der Kwast wees er voorts op, dat het voor de eerste maal is dat de nieuwe voorzitter van het bestuur, ir W. van Osselen, de „beproeving" van een Voorjaarsbeurs moet ondergaan. Men heeft groot vertrouwen in de leiding, die hij het instituut zal geven in een periode waar voor de jaarbeurs fundamentele pro blemen tot een oplossing moeten worden gebracht. Mr. A. E. C. de Groot van Embden, die in de reorganisatie-periode van 1960 tot nu toe de jaarbeurs zeer belangrijke diensten heeft bewezen wil per 1 juli 1964 aftreden als vice-voorzitter. Aan de leden vergadering die over enige tijd bijeen zal komen, zal worden voorgesteld tot lid van het bestuur en vice-voorzitter te benoe men, mr. M. G. de Bruin, directeur van de Nederlandsche Spoorwegen, ook is voor gesteld in het bestuur op te nemen de heer F. A. Drijver, president-commissaris van de Blikemballage Fabriek Thomassen en Drijver n.v. FRANKFORT (DPA) Het vroegere hoofd van het Joodse documentatiecentrum in Wenen, Simon Wiesenthal, heeft in Frankfort meegedeeld dat de man, die de crematoria in het vernietigingskamp Ausch witz bouwde tegenwoordig in Oostenrijk woont en dat hij kortgeleden nog een kerk heeft gebouwd. Wiesenthal woont op het ogenblik het Auschwitz-proces in Frankfort bij. Hij noemde niet de naam van de aannemers. Verder zei hij de rechtbank een „belang rijke" getuige te hebben genoemd die zal worden gehoord. Hij hoopt tijdens het proces inlichtingen te kunnen verzamelen voor een proces tegen andere vroegere kampbewakers dat in Oostenrijk zal wofrden gehouden. Hij zei dat In Oostenrijk tegen 25 personen een onderzoek gaande is. De Belgische minister van Buitenlandse Zaken, Spaak, heeft in Brussel verklaard de associatie van Spanje met de Euro pese Economische Gemeenschap „onmoge lijk" te achten. „De E.E.G. dient dit be leefd, maar zeer kordaat aan Spanje me de te delen", zei Spaak tijdens de verde diging van zijn begroting in de Belgische Senaat. De Belgische minister verklaarde dit naar aanleiding van het kortgeleden door Spanje herhaalde verzoek aan de E.E.G. om besprekingen over een associa tie. De kwestie komt de volgende week in de E.E.G.-ministerraad aan de orde. „Spanje is technisch niet in staat aan de Europese instellingen deel te nemen. De gemeenschap zou duidelijk moeten antwoorden op het verzoek, dat een eco nomisch en later politiek deelgenootschap van Spanje onmogelijk en politiek uitzicht loos is". Spaak voegde hier aan toe, dat de E.E.G. wel bereid moet zijn met „een maximum aan aandacht" de moeilijkhe den te onderzoeken, die Spanje door het bestaan van de E.E.G. zou ondervinden. Deze bereidheid dient voor elk land te gelden. Associated Press meldt uit Brussel dat het internationale verbond van vrije vak verenigingen donderdag nogmaals heeft verklaard, dat het zich met hand en tand zal verzetten tegen een associatie van Franco-Span je met de Europese Econo mische Gemeenschap. Het I.V.V.V. ver oordeelde tevens de verlenging van het MOSKOU (Reuter) Het Russische persbureau Tass heeft bekndgemaakt, dat de eerste étappe van de Russisch-Brits- Amerikaanse samenwerking in de ruimte communicatie met succes is voltooid. In de afgelopen twaalf dagen ontvingen Russische astronomen in hun observator- rium te Zimenki achtentwintig uitzendin gen die het Britse observatorium in Jod- rell Bank via de Echo 2 de ruimte in stuurde en negen die door de maan wer den teruggekaatst. De onderzoekers heb ben goede resultaten bereikt bij proefne mingen met de ontvangst van radiotelefo nie, radiotelegrafie en fotografische over brenging. militaire verdrag van de Verenigde Sta ten met Spanje. Walter Schevenels, secretaris-generaal van het I.V.V.V. voor Europa zei, dat de vakverenigingen op vele terreinen hun sa menwerking zouden kunnen weigeren, om met betrekking tot Spanje druk te kunnen Uitoefenen. De vakverenigingen kunnen, bijvoorb., weigeren met de regeringen van de zes E.E.G.-landen samen te werken in haar strijd tegen de inflatie door aan te dringen op hogere lonen. Altijd heeft iedereen verkoudheid geaccep teerd als een onontkoombare plaag. Nu er Coldrex is, hoeft U niet meer verkouden te zijn. Coldrex is méér dan alleen een pijn stiller. Het is een speciaal middel dat ver koudheid op 3 manieren bestrijdt. 1. Heft neusverstopping op - U ademt weer vrij (phenylephrinum HC1). 2. Stilt hoofdpijn, spierpijn, koorts (acetylaminophelum). 3. Bespoedigt Uw herstel - geeft extra weer stand (dubbele dagelijkse dosis vitamine C). 'erkoudhty Het jaar 1964 is door de leiding van het Leger des Heils uitgeroepen tot contact jaar, zowel op geestelijk als maatschappe lijk terrein. Door de afdeling IJmuiden van het Leger des Heils zijn in de maand maart een aantal bijzondere contactbijeen komsten belegd, onder andere op zondag avond 15 maart waarbij de muzikanten van 't muziekkorps Rotterdam-Feijenoord een belangrijk aandeel zullen hebben. Op 23 maart wordt een openbare vrou wenrally gehouden. Er zullen dia's wor den vertoond over de Chinese stad Hong kong en een kort lekenspel zal ten tonele worden gebracht. Als gastspreekster treedt op majoor H. G. Aulman van Amsterdam. Op woensdag 25 maart zullen 60 gitaris ten een festival verzorgen; de stringband van Haarlem-Noord zal aan dit muziek festijn medewerking verlenen. Ten slotte is er dan de nationale inzameling, de lan delijke collectie die het Leger in staat moet stellen de noodlijdenden, hulpbehoevenden enzovoort te kunnen helpen. Maandag 9 maart begint deze collecte in IJmuiden, Driehuis en Santpoort. Als gevolg van de fraaie prestaties van het eerste dames- en eerste herenteam van IJmond om het niet alleen tot kam pioen van hun afdelingen te brengen maar tevens promotie te maken en mede we gens het verheugende feit, dat de junio ren zondag kampioen werden van het district, wordt er zondagavond in het Sta- tenhuis aan de Velserweg een feestavond gehouden. Indien wat niet geheel on mogelijk lijkt het juniorenteam boven dien er in zou slagen het Nederlands jeugdkampioenschap zaalhandbal op zijn naam te brengen wordt het eerste gedeel te van deze avond gewijd aan een recep tie, die om acht uur zal beginnen. Als de weersomstandigheden het toela ten en de velden zondag bespeelbaar zijn zal' IJmond weer naar de veldharidbalspórt overstappen. Deze zal zich échter beperken tot de lagere elftallen, aangezien de competitie leider wel een „vrije" zondag heeft wil len toestaan aan de eerste dames- en he renteams van IJmond, in verband met de strijd van de IJmond-junioren in de Hil- versumse Expohal voor het kampioenschap van Nederland. IJMUIDEN Artsen, P. H. J. de Weerdt, Oosterduin weg 8, tel. 6158; J. H. van Ginkel, Kennemerlaan 141, tel. 4058; J. Noorda, M. K. Hofstedestraat 48, tel. 5652. Wijkverpleging, voor IJmuiden en IJmuiden-Oost, zuster M. v. d. Meulen, Kanaaldijk 229, IJmuiden, tel. 02550- 4378; zuster Zw. Kuiper, J. P. Coen- straat 145, IJmuiden, tel. 02550-6504; voor Santpoort-Zuid, Santpoort-Noord en IJmuiden-Oost, zuster K. Langejan, Irissenstraat 14, Santpoort, tel. 02560- 7477; voor Velsen-Noord, Velsen-Zuid en Driehuis, zuster I. C. Bovenkerk, Huis te Wissenlaan 17, Santpoort. Verloskundigen: Mevrouw M. Bakker, Snelliusstraat 53, tel. 5053; mejuffrouw E. W. Engelhardt, Moerbergplantsoen no. 154, tel. 7949; mejuffrouw A. C. van Saase, Rijnstraat 92, tel. 8960. Tandartsendienst voor Velsen, Bever wijk en Heemskerk: C. Ph. Hamann, Vondellaan 27, Beverwijk, telef. 02510- 23017. Apotheek: Apotheek Pleyler, Planeten- weg 52. SANTPOORT Arts: J. Stoffel, Hoofdstraat 165, Sant poort-Dorp, tel. 02560-8310. Apotheek: Apotheek De Wilde, Broek- bergenlaan 42, Santpoort-Noord, telef. 02500-8284. BEVERWIJK Artsen: Van zaterdagmiddag 12 uur tot zondagmorgen 9 uur: G. K. Fierstra, Wijkerstraatweg 194, Velsen-Noord, tel. 02510-24987; zondag van 9 tot 24 uur: J. Zijlmans, Van der Hoopstraat 187, Beverwijk, telef. 02510-25666. Tandartsendienst: Van zaterdag 12 uur tot en met zondag 24 uur: C. Ph. Ha mann, Vondellaan 27 te Beverwijk, tel. 02510-23017. Apotheek: Zondag- en nachtdienst ge durende de gehele week: Apotheek Donker, Breestraat 61, Beverwijk, tel. 02510-23150. PER ETUI VAN 6 EN 12 De Haarlemse politierechter heeft woens dagmiddag een opperman uit Velsen ver oordeeld tot een week gevangenisstraf we gens belediging van het openbaar gezag, in casu de Haarlemse rechtbank. Toen hij onlangs in een verkeerszaak in De busdiensten in Haarlem werken over het algemeen bijzonder goed. Toch zijn er twee foutjes waarop ik graag de aan dacht zou willen vestigen. Het eerste punt betreft de nummering aan de zijkant van de bussen. Men kan dagelijks constateren dat deze nummers niet meer aanwezig zijn. Vooral als er vele bussen dicht bij el kaar staan, zoals bij het station, zijn deze nummers onontbeerlijk. Het tweede punt is het verplaatsen van de bushalte in de Jansstraat. Voor passa giers, die op de Nieuwe Gracht of de Parklaan moeten zijn, is deze verplaat sing bijzonder ongeschikt. Waarom de hal te niet vlak bij de Nieuwe Gracht ge kozen? Dat is praktischer en in het belang van het reizende publiek. K. MAAS, Haarlem. Naschrift: Het verwijderen van de lijnnummmers aan de zijkant van de bus sen is om praktische redenen geschied. Er is namelijk gebleken, aldus de NZH, dat het veranderen van de lijncijfers (aan de voor-, achter- en zijkant van de bus, als mede van de bestemming aan de voorkant van de bus) zo veel tijd kost dat dit te vaak achterwege moet blijven. Om de kans dat bussen met een foutief lijncijfer rijden, zo veel mogelijk te voorkomen heeft men besloten de zijcijfers te laten vervallen. In de nieuwste bussen zijn voor deze zijcijfers zelfs geen „kastjes" meer aanwezig. De bushalte in de Jansstraat is slechts tij delijk verplaatst. Dit is gebeurd op ver zoek van de verkeerspolitie, omdat de weg bij de halte tijdelijk versmald is tenge volge van de werkzaamheden aan de bouw van het Hervormde bejaardenhuis. Redac tie. Wat de heer Suerink hierover schrijft in het Haarlems Dagblad van 21 februari, kan, evenals sommige reacties van andere zijde, geen ander gevolg hebben dan dat het langzaam groeiende begrip tussen de kerk van Rome en de kerken van de Reformatie pijnlijk op de proef wordt gesteld. Als gelovig protestant, met vele rooms- katholieke vrienden, onder wie een pries ter, betreur ik dat zeer. De heer Suerink beschouwt het infor meren naar de bewoordingen van de be lijdenis van prinses Irene, gezien zijn woordkeus, als zeer ongepast. Deze vraag is officieel gesteld door de Synode van de Hervormde kerk, waarin zij enkele jaren geleden haar belijdenis heeft af gelegd, in het openbaar. Nu, in de rooms- katholieke kerk, in het diepste geheim. Dat dit zó geheim zou zijn dat, zoals de heer Suerink schrijft: „het Nederlandse episcopaat als geheel er buiten staat; dit is een aangelegenheid die alleen kardinaal Alfrink betreft", komt mij uiterst vreemd voor, maar het is aan de terzake bevoeg den om de juistheid hiervan te beoor delen. De heer Suerink acht het „volslagen onmogelijk deze eis (het bekend maken van de formulering van bedoelde belijde nis - vdL) in overeenstemming te bren gen met de oecumenische gedachte". Wat is oecumene? Bij de opening van de tweede zitting van het oecumenisch concilie meldden de bladen in grote op maak: „De paus vraagt de gescheiden broeders vergeving en vertrouwen". Dat woord „broeders" kan uit deze mond en op die plaats toch alleen maar ernstig worden genomen: één in Christus, zonder dat echter die eenheid nog zichtbaar is. Daarom is toch oecumene in zeer belang rijke mate: een ernstig streven naar het reëel en zichtbaar maken van de eenheid die er, verborgen, krachtens gezamenlijk In deze rubriek worden eenmaal per week brieven opgenomen, die met uit drukkelijk verzoek tot publikatie aan de redactie worden toegezonden; voorwaar den tot publikatie zijn: Het onderwerp dient van genoegzaam algemeen belang te zijn en uit het oog punt van dat algemeen belang te zijn beschouwd. De inzender moet de brief met zijn volle naam en adres ondertekenen en instemmen met de vermelding van zijn naam en woonplaats. (Dus geen pseudo niem of initialen). De brief moet gesteld zijn in behoorlijk Nederlands en in begrijpelijke, beknopte vorm. De redactie behoudt zich het recht voor de brief ter publikatie te bekorten op niet essentiële punten, of opneming te weigeren. Opneming van een bepaalde brief be tekent allerminst, dat de redactie het eens is met daarin vervatte meningen of argumenten. geloof in Christus, reeds is. Hetgeen mede inhoudt een grote belangstelling voor het belijden van onze gescheiden broeders en zusters! En wat is belijden? Met vreugde zien wij dat de bijbel ook bij onze rooms- katholieke medegelovigen weer in het middelpunt komt te staan. Welnu, in de bijbelse sfeer, en dus ook in de protes tantse kerken, is „belijdenis afleggen" een bij uitstek openbare aangelegenheid. Waar het in de bijbel gaat over „spreken", „ge tuigen" en „belijden" ontmoet men telkens woorden als: „vrijmoedig" en „onbe vreesd". Het staat in een sfeer van fier heid en blijdschap, zoals vanzelf spreekt als het gaat om de eer van Hem, die ons maakt tot een „koninklijk priester schap" De keuze is een persoonlijke zaak, maar de belijdenis is voor God en Zijn gemeente en als getuigenis voor heel de wereld. Een enkele maal lezen we van de „oversten" die „kwamen er niet voor uit" uit vrees, „want zij waren gesteld op de eer van mensen, meer dan op de eer van God". Daarom vinden zeer velen, ook rooms- katholieken, het vreemd te horen van een belijdenis, die al enige tijd geleden in het diepste geheim is afgelegd. Zelfs de vraag naar de inhoud en implicaties van deze fiere en blijde geloofsdaad wordt teruggewezen als „onverenigbaar met de oecumenische gedachte" en dat in de ge prikkelde toon van: „Waar bemoeit u zich mee!" Laten we dan maar de verhouding tus sen dit „belijden" en de oecumene anders formuleren en het duidelijk uitspreken: wie zo handelt en dat goedkeurt, maakt de ware oecumene tot een farce en onder mijnt het vertrouwen dat van de „ge scheiden broeders" wordt gevraagd. J. C. VAN DER LEEK, Bloemendaal. Naschrift: Discussie gesloten. Red. Met belangstelling las ik uw raadgevin gen betreffende de ontvangst van het twee de televisienet. Mijn woning behoort tot 'n complex dat voorzien is van een centraal antennesysteem. Het is in beheer bij de woningstichting „Haarlem" en bij informa tie werd mij geantwoord dat in verband met de financiële consequenties de uit breiding van het centrale antennesysteem nog in onderzoek was. „Onderzoek" bete kent bij deze stichting „uitstel is afstel' Dat weten wij uit ondervinding uit de wel bekende lekkage-kwestie. Tevens werd mij verboden een eigen antenne op het dak te plaatsen. Weet u een oplossing? F. DE HAAN Haarlem. Naschrift. Als de woningstichting op haar overigens wel begrijpelijk standpunt blijft staan en ook de plaatsing van een tijdelijke UHF-antenne niet toestaat zou misschien een zgn. vlinderantenne met re flector binnenshuis uitkomst kunnen bie- de. De kosten daarvan bedragen slechts een paar tientjes, maar u zult er een tele visiespecialist voor in de arm moeten ne men. (Redactie) hoger beroep werd veroordeeld tot een geldboete was de man kwaad geworden en had hij zich laten ontvallen: ,,'t Is hier geen rechtbank, maar een draaibank, 't Is hier een boevenzooitje". De officier van Justitie, mr. Van der Valk Bouma, had dat niet genomen. Woe dend had hij de parketwachter toegeroepen arresteer die man", waarna de affairs tot een proces-verbaal was verwerkt. Een 36-jarige kelner uit Haarlem werd wegens lokaalvredebreuk veroordeeld tot 75 boete. Hij had geweigerd weg te gaan uit een snackbar in de Kruisstraat toen ds eigenaar hem dit beval. Het doel van 's mans bezoek was een ontmoeting met een van de serveersters geweest. Een 23-jarige Velsenaar, die op een zon dagavond op de Leidsevaart in Haarlem een verkeerszuil omver had gereden, waardoor hij met zijn auto was gekanteld, werd wegens rijden onder invloed veroor deeld tot twee weken gevangenisstraf en negen maanden ontzegging van de rijbe voegdheid. In een periode van negen uur voorafgaand aan het ongeluk had de man ongeveer dertien glazen bier gedronken. Pierenbouw. Maandag 9 maart, aan vangende 20 uur, zal de heer P. W. Pos- tema, technisch hoofdambtenaar van ds Rijkswaterstaat, voor N.V.V.-leden een lezing houden over de pierenbouw in IJmuiden; de lezing wordt gehouden in het Cultureel Centrum, Moerbergplant soen, IJmuiden. Met de volgende schepen kan zeepost worden verzonden. De data, waarop de correspondentie uiterlijk ter post moet zijn bezorgd, staan achter de naam van het schip vermeld. Verenigde Staten: s.s. „Korendijk" (11 maart). Australië: m.s. „Willem Ruys" (12 maart) en m.s. „Bischofstein" (15 maart). Canada: m.s. „Prins Willem van Oranje" (11 maart). Chili: m.s. „Weimar" (8 maart) en m.s- „Aristoteles" (11 maart). Nederlandse Antillen: m.s. „Sophocles" (10 maart). Nieuw-Zeeland: m.s. „Willem Ruys" (12 maart). Suriname: m.s. „Willemstad" (10 maart). Zuid-Afrika (Republiek) en Zuidwest- Afrika m.s. „Transvaal Castle" (8 maart) en m.s. „Randfontein" (11 maart). Inlichtingen betreffende de verzendings data van postpakketten geven de post kantoren.

IJmuider Courant | 1964 | | pagina 4