Zal Beverwijk het KSA-gebouw inrichten tot stadsschouwburg? 1 ï©t, IN DE VISHAL EN OP ZEE bromfietsen COR OLY COR OLY ADVISEURS FOTO FILM a .ek Bromfietsrijders Betere geleiding van geluid en blik in de toneelzaal nodig Tweemaal 40 jaar bij Papierfabriek Drukte in sluizen van IJmuiden Inhaalverbod op de Rijksweg Amsterdam-V eisen Overdracht Rijnmond 4 Havenberichten IJmuider Harmonie verwelkomt nieuwe „Jacob van Heemskerck" ,rt] Nog enige overjarige De topmerken van de RAI MOOI WEER OF STORM VRIJDAG 6 MAART 1964 5 Ruimte i i Telstar-jeugd treedt aan tegen Kinheim Intiem Parkeren Nieuw tankschip voor chemicaliën WIE NIET TOVEREN KAN MOET SPAREN Stichting Nutsspaarbank in de gemeente Velsen (Van een onzer verslaggevers) Het bericht dat het Kennemer Theater per advertentie te koop aangeboden werd, heeft velen in Beverwijk, die nauw bij het culturele leven betrokken zijn aan het denken gezet. De allesbeheersende vraag is namelijk hoe men het drei gende tekort aan zalen kan opvangen als er werkelijk voor het theater een koper kan worden gevonden en het gebouw eventueel een andere bestemming krijgt. De aandacht heeft zich, als in een stroomversnelling, voornamelijk geconcen treerd op het oude K.S.A.-gehouw aan de Peperstraat. Officieel is over plannen om dit gebouw aan te kopen en het geschikt te maken voor toneelvoorstellingen en concerten van de zijde van de gemeente nog niets medegedeeld, maar wel heeft het college van B. en W. in antwoord op vragen van het C.PïN.-raadslid Swarts medegedeeld, dat de raad plannen om het zalentekort op te vangen tegemoet kan zien en dat het overleg met de verschillende instanties zich reeds in een vergevorderd stadium bevindt Overigens is het niet de eerste maal. dat er tijdens een vergadering van de Beverwijkse raad of bij de raadsstukken het K.S.A.-gebouw ter sprake is gekomen. Bij de behandeling van de begroting voor het jaar 1962 heeft de heer D. Koger (Prot. Chr.) reeds gevraagd aan het college om de mogelijkheden te onderzoeken, die het gebouw bood, omdat ver scheidene toneelgezelschappen, die eenmaal of meermalen het Kennemer Thea ter bespeeld hebben vanwege de accommodatie en kleedruimten hebben laten weten, dat het voor hen niet mogelijk is om weer in Beverwijk op te treden. Het college van B. en W. heeft toen bij monde van wethouder J. J. Hermes laten weten, dat het niet zoveel zag in de pijpenla. Een jaar later werd de vraag nogmaals aan de orde gesteld en toen luidde het antwoord, dat de zaak de aandacht van het college had. De plannen om het Kennemer Theater te verkopen echter, hebben de ont wikkeling aanzienlijk versneld en thans kon het college vertellen, dat het overleg niet slechts gaande is, maar zelfs in een vergevorderd stadium is gekomen. Dat betekent overigens niet, dat van de ene dag op de andere het gebouw voor al lerlei culturele manifestaties geschikt is te maken. Als men er eens gaat kijken dan wordt men buiten al getroffen door het ge ringe aanzien van het gebouw en als men dan nog wat optimisme over heeft, dan ontglipt het de wandelaar wellicht snel, zodra hij via de krappe entree door een nauw gangetje naar de grote zaal komt. De zaal is een enorme, bijna verplette rende ruimte, waar men als niet-deskundi- ge op het gebied van toneel en muziek weinig mee weet aan te vangen. Het enige goede stuk van de inventaris is het toneel, dat het grootste is van heel Beverwijk. Technisch zou het op niet al te grote be zwaren stuiten om boven het toneel het dak enige meters omhoog te brengen, zo dat men zelfs grote stukken naar believen kan ophijsen en laten zakken. Het is niet zozeer de entourage, die het KSA gebouw vooraan doet staan in de rij van mogelijkheden als wel de ruimte, die er in het gebouw zit en die men kan krij gen door het wegbreken, van een. paar mu ren. Het is dan ook niet zo verwonderlijk, dat toneeldeskundigen, zoals Johan de Meester eS W!m VesSeur in gezelschap van bestuursleden van de stichting Cultu rele Voorzieningen met de maatlat aan de gang gegaan zijn en in eerste instantie zeiden, „dat er wel iets aardigs van te maken zou zijn." Een gedachte die men thans zeer reëel acht, want duidelijke plannen schijnen reeds gereed te zijn. De vraag was alleen maar: hoe? Gaat men achter in de zaal staan en vergelijkt men deze bijvoorbeeld met de schouwburgzaal van het Velsense Rex theater, dan is het zelfs de leek aanstonds duidelijk, dat deze twee zalen niet met el kaar kunnen concurreren. Om de eenvou dige reden, dat men in het K.S.A. gebouw veertig jaar geleden een grote ruimte heeft gemaakt, die niet afgestemd was op de behoeften van toneelkijkers en concert publiek. In Velsen heeft men de zaal spe ciaal daarvoor ontworpen. Toch kan men bij vergelijking zich wel een voorstelling maken van hoe-het-zou-kunnen. Het eerste bezwaar van de zaal is de grote hoogte van de ruimte, waardoor het zicht van de kijkers niet in de eerste plaats gericht is op het toneel en het geluid van een spe lend orkest over de hoofden van de bezoe kers heen boven tegen het plafond kaatst. Om de zaal een grotere intimiteit te ge ven zou men 't plafond naar beneden kun nen brengen of in ieder geval een gedeel telijk verlaagd plafond kunnen aanbren gen. Wie eens een kijkje zou nemen in grote concertzalen in binnen- en buiten- voor en Sinds 1930 Kennemerlaan 5 (bij de brug) De prachtige positie die het eerste Kin- heim-elftal van de zaterdagcompetitie in neemt, is voor de Telstar-jeugdploeg aan leidingg eworden zaterdagmiddag om half vier op Schoonenberg een vriendschappe lijke wedstrijd te spelen. Deze wedstrijd dient als oefening voor de nog af te wer ken competitiewedstrijden, waarin beide ploegen hun goede kansen moeten verde digen. De Kinheimers verschijnen met: De Boer; Grevink en Van Kooperen; Tielrooy, Sparreboom en Geerlofs; Visscher, Bot- vliet, Verburg, Nieuwenhuis en J. Bax. land, onder andere in het Rundfunkhaus te Keulen, zou daar zien dat men ten be hoeve van de akoestiek 'n loshangend pla fond heeft aangebracht. In het KSA ge bouw is de mogelijkheid aanwezig om het geheel estetisch, visueel en akoestisch al dus te verbeteren. De lelijke verbindings- stangen en de trieste kap zijn dan uit het zicht en de toneelpoort gaat dan minder verloren in het grote vlak van de achter wand. Om de ogen van kijkers nog meer te sturen in de richting van de spelers of orkestleden, zou men een op deze wijze afgeplatte zaal ook wat de breedte betreft visueel kunnen verbeteren. Men zou kun nen volstaan met het plaatsen van hoge schermen, die de rechte strakke lijnen van de muren breken en de ruimte schijnbaar versmallen, ook andere mogelijkheden loges liggen voor de hand. In feite hoeft er dan weinig meer aan de zaal te gebeuren dan wat versiering. Het huidige meubilair, bruingeschilderde klapstoelen, zal men toch wel vervangen als de plannen (poit doorgaan ep als men dan eenmaal aan het breken is, kan men een nieuw plankier timmeren, waardoor de achterste rijen hoger komen te staan dan nu het geval is en dan is er weer iets van de ruimte boven de hoofden van de toeschouwers afgeknabbeld en krijgt de zaal zelfs een intiem karakter. Een theater echter, dat zichzelf ook maar enigszins respecteert beschikt niet alleen over een zaal, die een behoorlijke eisen voor wat akoestiek en aankleding be treft, maar biedt de bezoekers ook de mo gelijkheid om hun kleding in bewaring te geven en in de pauzes zich wat te vertre den, koffie te drinken en wat te praten zonder dat men de kans loopt op elkaar in te dringen en de koffie omver te stoten. Dat ziet er nu heel wat minder naar uit in het KSA gebouw. Ook hier heeft de maatlat geleerd, dat men wel beter uit de voeten kan dan op het eerste gezicht lijkt. Op de bovenverdieping liggen twee ^alen achter elkaar, die zijn gescheiden door een muur, die geen andere verdiepin gen draagt. Wat is er nu eenvoudiger dan de scheidingsmuur er geheel of gedeeltelijk uit te slopen en als daar behoefte aan be staat er vouwwanden tussen te zetten, zo dat men toch de beschikking houdt over deze ruimten afzonderlijk? In weerwil van al deze mogelijkheden, die men gaat ontdekken als men eerst weet wat er nodig is voor de opzet van een theater, dat niet in de eerste plaats bedoeld is voor duizend of meer bezoe kers, maar afgestemd is op de behoefte van 6 a 8 honderd mensen, wordt er in Be verwijk toch fel geageerd tegen het KSA gebouw.- De bezwaren, die tegen het ge bouw geopperd worden, betreffen de en tree, de mogelijkheid tot het bouwen van vestiaire en foyer alsmede de desolate toe stand waarin het gebouw zou verkeren, omdat de parochie die het thans in bezit heeft, St. Agatha er in de loop van veer tig jaar geld bij heeft moeten leggen en weinig aan het onderhoud zou hebben kunnen doen. Bekijkt men de muren ech ter wat nauwkeuriger en niet slechts in de ruimten die voor het publiek toegan kelijk zijn, dan komt men echter al gauw tot de ontdekking, dat het met die bouw valligheid niet alleen meevalt, maar dat het bouwwerk nog in goede staat verkeert. Het K.S.A.-gebouw te Beverwijk staat hoog genoteerd bij de deskun digen op het gebied van toneel en muziek. Nu een eventuele verkoop van Kennemer Theater gekoppeld aan een andere bestemming van dit theater kan leiden tot een acuut zalentekort in het komende seizoen. Zelfs al zou men d la minute be ginnen aan een ombouw van het K.S.A.-gebouw dan zal het waar schijnlijk toch niet lukken de zaak op tijd klaar te krijgen. Dat het gebouw de moeite van het verbou wen waard is, is inmiddels gebleken en men onderhandelt thans intensief om de zaak financieel en technisch rond te krijgen. Voor wat het creëren van een ruimte voor vestiaire en foyer betreft, vergt het weinig fantasie, dat men deze beide kan combineren, want dit is ook het geval in het Velsense Rex theater. De parkeerruimte is een knelpunt, als men er tenminste bezwaar tegen heeft als bezoeker de auto te plaatsen op het Meer- plein. Dat is overigens een zorg, waarmee niet alleen theater-directies te kampen hebben en zeker niet in Beverwijk alleen. Want rondom de Schouwbug in Velsen, Haarlem en Amsterdam zwemt men be paald niet in de ruimte. Wel bestaat de mogelijkheid, dat men door afbraak van haveloze panden parkeerruimte creëert. Deze mogelijkheid is minder ver van de werkelijkheid, dan men wel zou denken, want aan het einde van de Peperstraat langs de Kerkstraat, Torenstraat en Jan Alsweg worden oude huizen afgebroken in verband met een saneringsplan en boven dien bestaat er reeds parkeerruimte bi; het achter het KSA gebouw gelegen Lom- merlust, op de Schans (aan het einde van de Breestraat) en bezoekers die vroeg ko men, kunnen hun auto kwijt op de parkeer plaatsen pal naast het gebouw langs de Peperstraat. De exploitatie is een ander chapiter, dat sombere geesten pessimistisch stemt. De gebruikelijke gang van zaken is echter, dat met de gemeente het gebouw koopt, maar een stichting. Die stichting bestaat reeds: de stichting Culturele Voorzienin gen en deze heeft reeds verenigingsgebou wen in de wijken Meerestein en Oosterwijk in exploitatie, 't Voordeel van 'n dergelijke enscenering is, dat men dan wel voor zo wel subsidie van de gemeente als van particuliere instanties en eventueel het be. drijfsleven in aanmerking kan komen. Donderdag was het voor de heren M. Boontjes en G. J. Duineveld van de Ko ninklijke Papierfabrieken Van Gelder Zo nen n.v. te Velsen een belangrijke dag, we gens de viering van hun veertigjarig ar- beidsjubileum bij dit bedrijf. De heer M. Boontjes, die aanvankelijk in de papierfabriek zijn loopbaan begon om later in de bouwafdeling als opper man-metselaar te komen en de laatste paar jaar wegens gezondheidsredenen als schilder werkzaam is, verkoos een huldi ging te zijnen huize aan de Noorderwijk- weg 26. Gistermorgen mocht hij het genoegen hebben niet alleen namens de directie te ontvangen de heren J. W. Weijnman, waarnemend hoofd technische dienst en P. J. J. Elmers, chef bouwafdeling, doch bo vendien verraste loco-burgemeester W. J. Vessies van Beverwijk de trouwe werker met zijn komst. Hij deed hem de ver heugende mededeling, dat hem de konink lijke onderscheiding van de bronzen ere medaille van de Oranje-Nassau-orde was ten deel gevallen wegens zijn langdurige trouw. De heer Weijnman stond stil bij de loopbaan van de jubilaris, die lang niet gemakkelijk is geweest, maar waarin hij vier decennia toch een gehele evolutie aan het bedrijf meemaakte. De verdiensten werden gehonoreerd met het aanbieden van een enveloppe met inhoud, schriftelij ke gelukwensen van de hoofddirectie, de draagmedaille van het pas verworven ere metaal en de gebruikelijke foto, die me vrouw Boontjes werd overhandigd. De Maatschappij voor Nijverheid en Handel erkende de langdurige trouw door aanbie ding van het vererend getuigschrift en de grote zilveren legpenning. Een deputatie van collega's uit de bouwafdeling schonk 's middags een geschenk onder couvert. Vele belangstellenden zorgden voor nog meer attenties. Ook ten huize Corverslaan 95 was er feeststemming. Namelijk bij de familie G. J. Duineveld, die 's middags in het directiekantoor is ontvangen door de be drijfsdirecteur, de heer J. H. Smidt van Gelder jr., in aanwezigheid van de heer J. de Vries, hoofd produktie papierfabriek. De heer Duineveld. die zijn gehele loop baan in de papiersector heeft doorge bracht, waarvan ook een aantal jaren als palenvervoerder (hoeveel?) naar de hout- stoffabriek, doet nu al enige jaren dienst als indikkerman. De heer Smidt van Gelder herinnerde aan de loopbaan van deze rustige jubila ris, die alle jaren door kalm zijn gang is gegaan, maar niettemin zijn taken altijd goed heeft verstaan. Namens de directie schonk de directeur een enveloppe met inhoud, schriftelijke ge lukwensen van de hoofddirectie en als tolk van de Maatschappij voor Nijverheid en Handel de grote zilveren legpenning en het vererend getuigschrift. Ten huize van de familie Duineveld liet een deputatie van het personeel zich niet onbetuigd, zoals later velen op de middag en avond van hun belangstelling blijk ga ven. In de beide huizen van de jubilaris sen prijkten fleurige bloemstukken van de directie tussen de vele andere bloemen en geschenken. O Jlll "5 :ui. De blokkade van het Noordzeekanaal is, zoals men elders in dit blad kan lezen, gistermiddag opgeheven. Bij gaande foto stelt voor de „Nero", het eerste schip uit Amsterdam dat de IJmuider sluizen bereikte nadat het verkeer kon worden hervat. In de loop van donderdag kwamen op weg naar Amsterdam, twintig schepen door de sluizen van IJmuiden. Uit de richting van Amsterdam kwamen donderdag vijftien schepen. Na mid dernacht was er een intensief verkeer via de sluizen in beide richtingen. Een nieuwe kustvaarder-chemicaliën- tanker van 800 ton d.w., de „Dutch Engi neer," gebouwd op de werf De Groot en Van Vliet in Slikkerveer voor de N.V. Tankvaart, zal op 19 maart zijn techni sche proefvaart maken. De kusttanker is een zusterschip van de „Dutch Master," die sedert kort in de vaart is. De N.V. Tankvaart, een nieuwe rederij, is eigen dom van de N.V. Pakhuismeesteren en de N.V. Maatschappij Vrachtvaart in Rotter dam. Beide schepen zijn gebouwd voor het vervoer van agressieve chemicaliën. De tanks en leidingen zijn van roestvrij staal gemaakt en zo ingericht dat op één reis vier verschillende ladingen kunnen wor den vervoerd zonder dat er gevaar voor vermenging bestaat. Bovendien kan de la ding verwarmd worden. De bouw van dit soort tankers, waarvan er nog niet veel in de vaart zijn, is een uitvloeisel van de ontwikkeling van de chemische industrie in het Botlekgebied. Ten behoeve van het maken van een dijk langs de zuidelijke oever van het Noordzeekanaal, zal de rijksweg Amster damVelsen tussen kmr 7,400 en kmr 9,600 zeer intensief worden bereden door met grond geladen vrachtauto's. Tijdens het grondtransport kan het wegdek worden verontreinigd waarop dan, speciaal bij nat weer, gladde gedeelten kunnen ontstaan. Uit het oogpunt van verkeersveiligheid zal op het voornoemde weggedeelte een in haalverbod gelden, terwijl tevens waar schuwingsborden zullen worden geplaatst. Donderdag 12 maart zal de nieuwe com pact hektrawler KW 85-Rijnmond IV door de handel- en scheepsbouwmaatschappij Kramer en Booy n.v. te Kootstertille wor den overgedragen aan de n.v. rederij en haringhandel N. Parlevliet te Katwijk aan Zee. Het nieuwe schip zal daarna ligplaats kiezen in de vissershaven te IJmuiden. Donderdag Donderdag werden in IJmuiden aange voerd' 5356 kisten vis, waarvan 246 kisten tong en tarbot, 5 heilbot, 2 tongschar en schartong, 783 schol, 75 schar, 36 bot, 2845 haring, 906 makreel, 7 schelvis, 285 wijting, 60 kabeljauw en gul, 5 leng, 5 haai, 1 ham, 40 koolvis en 4 diversen. Per kilogram werd, in guldens, betaald voor: heilbot 4.60-3.50, gr. tong 5.30-4.80, grm .tóng 4.80-4.60, kim .tong 6.40-5.70, kl. tong I 7.50-7, kl. tong II 7-6.50, tarbot I 4.50-3.80. Per 50 kilogram: tarbot IV 160-112, schar tong 30, gr. schol 31-28, grm. schol 29-26, kim. schol 29-21, kl. schol I 35-26, kl. schol II 33-17, schar 35-10 bot 9.60-7.60, verre haring 17-11, makreel 48-9, kleine schelvis II 62-48, wijting 35-27, gr. gul 48, mid. gul 47, kl. gul 48-42, kl. haai 37-33, ham 144, lommen 21, kl. koolvis zw. 34-24. Per 125 kilogram: gr. kabeljauw 172-138, gr. koolvis zw. 71-56, gr. leng 70-64. Donderdag werden in IJmuiden de vol gende besommingen, in guldens, gemaakt: KW 80-2130, KW 98-8330. KW 143-10.900, KW 166-3180 SCH 92-1750, VL 110-18.000, VL 112-27.600. Aanvoer van vrjjdag In IJmuiden zijn vrijdagmorgen, door 45 vaartuigen, aangevoerd 9290 kisten vis, 1050 stijve kabeljauwen en 25.000 kilo gram tong. Bij de aanvoer waren: 130 kisten schel vis, 740 wijting, 40 gul en kabeljauw, 80 koolvis, 4200 haring, 1950 makreel, 1350 schol, 80 tarbot, 220 varia. Prijzen van vrijdag Per kilogram, in guldens: heilbot 42.90, tarbot 3.603.40, grote tong 5.305, groot middel tong 4.804.50, kleinmiddel tong 65.40, tong één 7.106.50, idem twee 6.60—6.30. Per 125 kilogram: grote kabeljauw 94, grote koolvis 7868, middel koolvis 7670, grote leng 77. Per tien stuks: grote kabeljauw 7550, middel kabeljauw 3831. tegen zeer aantrekkelijke prijzen bij Breestraat 108 - Beverwijk Donderdag kwamen in IJmuiden aan: Strabo van Opoito; Vliestroom, Dagenham: Waver- stroom, Par; Santa Monica, Kopenhagen; Vecht stroom, Shoreham; Lindisfarne, Pepel, erts voor IJmuiden; Esso Emden Rotterdam; Anna Olden- dorff, Stettin; Pacific Victory, Rotterdam; Poly- xene G., Port Arthur; Malacca, Rotterdam: Klaus Mink, Gotenburg: Sylt, Kopenhagen; Alexander, Porsgrunn; Grey Master, Rotterdam; Mosel, Hamburg; Mare Liberum, Dagenham; Gouwe- stroom, Huil: Edison, Swansea; Ragusa, Rotter dam; Bornrif, Londen voor IJmuiden; Berwick, Middlesborough, voor IJmuiden; Transit, Par. Donderdag vertrokken uit IJmuiden: Calvijn naar Berwick, kunstmest van IJmuiden; Frauke, Birkenhead, walsmateriaal van IJmuiden; Zelos, Rotterdam, van IJmuiden; Hugo Retzlaff, Taran- to, walsmateriaal van IJmuiden; Nero, Rotter dam; Trito, Rotterdam; Ardetta, Rotterdam; Sar- pedon, Bremen; Vaasa Provider Ixpila, van Vel sen; Blisworth, Dagenham; Aeneas, Rotterdam; Embla, Felixstowe; Martha Ahrens, Hamburg; Grebbestroom, Manchester; Valiant, Harlingen; Otto Nubel, Rotterdam; Frauke Danz, Rotter dam; Brouwersgracht, Rotterdam; Terra, Great Yarmouth. Vrijdag kwamen in IJmuiden aan: Spes van Swinemünde, kalk voor IJmuiden; Merak, Queensborough; Irish Rose, Rotterdam; Foreland. Londen; Walam, Hamina, cellulose voor Velsen; Malta, Boulogne, ferromangaan voor IJmuiden; Gaasterland, Cabedelo; Anholt, Rotterdam; Cor- mist, Newcastle; Phidias, Rotterdam. Vrijdag vertrokken uit IJmuiden: Wiebold Böhmer naar Rotterdam; Jongkind, Rotterdam; Skrim. Hamptonroads; Schiekerk, Rotterdam; Mentor, Rotterdam; Land Hadeln, Helsingborg; Raknes Immingham, van IJmuiden; Werratal, Curagaó; Fritz Thyssen, Kirkeness. (Indien achter de scheepsnaam en de haven van herkomst of bestemming geen nadere aan duiding volgt, betekent dit dat het schip van of naar Amsterdam is gegaan). De nieuwe Wijsmuller-zeesleepboot „Jacob van Heemskerck", die in de afge lopen week haar technische proefvaarten bij Den Helder heeft gemaakt, zal zaterdag haar eerste officiële proeftocht maken op de Noordzee en die middag omstreeks 3.15 uur terugkeren aan de steiger aan het Sluisplein te IJmuiden. De „Jacob van Heemskerck", haar bemanning en de gas ten aan boord, zullen bij aankomst te IJmuiden worden verwelkomd door de „IJmuider Harmonie". De IJmuider Harmonie vertrekt hiertoe om 3 uur van de hoek De Wetstraat Kanaalstraat in IJmuiden-West. De „IJmuider Harmonie" zal op het Sluisplein blijven spelen tot de „Jacob van Heems kerck" omstreeks vier uur met een tweede groep gasten koers zet naar zee. De „Jacob van Heemskerck" is de laat ste zeesleper uit de serie van vier met ver mogens van 2950 en 5375 ipk, die eind 1961 werden besteld. In de vaart zijn reeds de „Groningen", die thans een zuiger en een bak sleept van Hamburg naar Kuweit; de „Gelderland", dié een baggermolen en een bak van Vlaardingen naar Port Harcourt heeft gesleept en nu terugkeert met een zuiger van Monrovia naar Nederland en de „Willem Barendsz", die onderweg is met een zuiger en een bak van New Orleans naar Brisbane, Australië. Modeshow. In het Hervormd Ver enigingsgebouw aan de Schans te Bever wijk wordt dinsdagavond 10 maart, aan vang half acht voor de Ver. van Platte landsvrouwen en N.V.V. vrouwenbonden van Heemskerk en Beverwijk een mode show gehouden, die zal worden verzorgd door de firma Soesan. Per hoop: kleine rog 24, vleet 45. Per 50 kilogram: schelvis twee 6042. gul één 45, idem twee 44, idem drie 39 koolvis 3128, grote schol 3223, middel schol 2819, kleinmiddel schol 2620 schol één 3227, idem twee 3223, idem drie 2517, schar 3518, bot 9.208, ge. stripte wijting 3622, dichte wijting 2823, griet 11880, tarbot 184110, grote ma kheel 3933, makreel 2211, kleine ma kreel 109, schartong 25, haring 1813 kleine kuit 9271, grote kuit 23, ham 166—134. Scheveningen De aanvoer te Scheveningen bestond hedenmorgen uit: 10 kisten schelvis, 200 wijting, 30 gul en kabeljauw, 100 koolvis, 2000 haring, 500 makreel, 780 schol, 350 stijve kabeljauwen, 5000 kilogram tong Op zee Voor de maandagmarkt zijn de volgen de schepen bekend. De Egmont IJM 99 met 1640 kisten, waarvan 100 makreel, 500 haring en 150 bonken. De Nestor KW 1 met 1100 kisten, waarvan 500 haring, 500 makreel, 50 bonken en 50 diversen. Thuisstomende zijn de Petronella VL 131 met 1100 kisten vis, de Nicolaas Senior KW 42 met 1250 kisten, de Willem VL 121 met 1175 kisten en de Elly VL 73 met nog onbekende vangst. De KW 153 Francina meldde vanmor gen, dat men in de afgelopen nacht niet onfortuinlijk had gevist: in vier trekken werden 155 kilogrammen tong opgehaald. Hierbij was weinig vis. De meeste tongen schepen vingen in de nacht 20 tot 40 kilogram per trek. De Antje KW 49, die bij Breestraat 108 - Beverwijk in de noord vist, meldde vanmorgen een trek van 100 manden makreel. De trek er na leverde veel minder op. De ge middelde vangst van de schepen hier wa» één of twee boxen makreel per trek. De haring, die zich de laatste dagen wel liet vangen, bleef weg De Johanna Lydia KW 55 had in de afgelopen nacht pech: men ving niets omdat het net steeds scheurde. Verre visserij Donderdag werden door verre-visserij- schepen in IJmuiden aangevoerd 1898 kis ten vis, waarvan: 4 kisten heilbot, 400 schelvis, 165 roodlbaars, 17 lom, 12 koolvis, 12 leng en 1288 kabeljauw en gul. De prijzen, in guldens, waren als volgt heilbot 4.20-3.10 per kilogram. Per 50 kilo gram: grote schelvis 47-32, grootmiddel schelvis 54-28, kleinmiddel schelvis 58-36, schelvis I 62-36, roodbaars 26-22, grote gul 33-22, middel gul 33-21, lom 21-19, kleine zwarte koolvis 33-28. Per 125 kilogram: grote leng 60, grote kabeljauw 76-62, ka beljauw 78-62. Per 10 stuks: grote kabel jauw 43-38, kabeljauw 34-32. Ook in het winterseizoen is een wandeling langs het IJMUIDER STRAND en op de in aanbouw zijnde nieuwe pier een boeiende vrijetijdsbesteding. Een bezoek aan één der vier verwarmde STRANDPAVILJOENS is daarbij een gezellige onderbreking. Ruime parkeergelegenheid.

IJmuider Courant | 1964 | | pagina 5