Éénjarig meisje gestikt door een brand in haar kamertje Ossenaar pleegt aanslag op twaalfjarige jongen AGENDA 3 HUMPIETUMPIE Alarmerende teruggang van de roofvogelstand POLLE, PELLI EN PINGO É'!1' t Kort en bondig Bronch iletfen TRESLONG Fa. B. ENGELENBERG Don Carlos weer in Soestdijk Zeven doden in het verkeer He had a hammer ^S^6ewoRt>eN! N.S.-machinist gestraft Monteur berooft zijn grootvader Kleuters vonden een geldkistje Kou blijft nog MAANDAG 9 MAART 1964 2 Tal van branden tijdens het weekeinde Haarlem Velsen-IJ muiden Beverwijk Directeur van „Bolletje" is vrijgesproken OFFICIËLE VERKOOP SIKKENS LAKKEN „FLEXA" - glasstrak - feilloos Verzoek van jonge wereldfederalisten zo' Nü 18 HeT KteiM&R i£A &e\ ïóZa&Oü. •©pib' m Hl" VI///* Tijdens babbeltje met conducteur door onveilig sein gereden WEERRAPPORTEN s Ongeveer zeshonderd vrije boeren en belangstellenden hebben zaterdag in Hollandscheveld een bijeenkomst bij gewoond ter herdenking van de ge ruchtmakende uitzetting door het landbouwschap, nu een jaar geleden. De herdenking werd besloten door een rondgang langs de drie boerde rijen, waarvan die van de heer Hart man door brand nagenoeg verwoest is. Zondagmorgen is de eenjarige Diana van Eek in Poortugaal gestikt, toen brand uitbrak in het kamertje, waar haar bedje stond. Terwijl de vader naar zijn werk was en de moeder in de kern ken bezig was, bemachtigden andere kinderen van het gezin een doosje luci fers, waarvan zij enkele, met noodlottig gevolg, afstreken. In de vroege ochtend zijn zaterdag het kantoor en de bedrijfsloods van het groen tenexpeditiebedrijf firma Van Dijk en Zo nen op het terrein van de Delftse groen teveiling te Den Hoorn (Z.-H.) door een fel uitslaande brand volkomen in de as gelegd. De schade wordt voorlopig geschat op achthonderdduizend gulden. Het bedrijf zal provisorisch elders in het Westland en op het veilingterrein te Den Hoorn wor den voortgezet. Persoonlijke ongevallen hebben zich niet voorgedaan. Een fel om zich heenslaande brand heeft zaterdagmorgen het dorp Nederhemert in Uitgebreide SPIJSKAART onb.KIPETEN yó.so f. dagelijks DIKfER.en SOIREE. DANSANTE HILLEGOM reS-O2520-53H7 I Zaterdagavond is omstreeks half zeven in zijn ouderlijke woning aangehouden een negentienjarige magazijnbediende uit Oss, verdacht van het plegen van een misdrijf tegen het leven op een twaalf jarige scholier, eveneens afkomstig uit Oss. Omstreeks twee uur zaterdagmiddag vroeg de verdachte aan de bij hem in de buurt wonende jongen of hij ervoor voel de een eindje te gaan rijden. De scholier klauterde achterop de bromfiets. In een c Concertgebouw, dinsdag 20 uur: Concert door het N.Ph.O. o.l.v. Henri Arends. Solist: André Navarra (violoncel). Stadsschouwburg, vandaag 19.30 uur: Demonstraties voordracht, dans en toneel (Interscholair Comité). BIOSCOPEN Cinema Palace, 14 en 20 uur: „West Side Story", 14 j. Frans Hals, 19 en 21.15 uur en dinsdag 20 uur: en schiep de vrouw'', 18 jaar. Lido, 14, 19 en 21.15 uur: „De man met de wassen beelden," 18 jaar. Luxor, 14, 19 en 21.15 uur: „Mr. Stanislas geheim agent", 14 j. Minerva, 20.15 u.: „Eva", 18 jaar. Rembrandt, 14 en 20 uur: „Irma la Douce", 18 jaar. Roxy, 14.30, 19 en 21.15 uur: „Karima de gemaskerde ridder", 18 jaar. Studio, 14.15, 19 en 21.15 uur: „Eén bed voor twee", 18 jaar. Monopole, (Zandvoort): Tot en met woensdag geen voorstellingen. TENTOONSTELLINGEN Frans Halsmuseum (Gr. Heiligland 62): Werken uit de Haarlemse school van de 16de tot en met de 19de eeuw. Dagelijks geopend van 10-17 uur en zon- en feest dagen van 13-17 uur Renaissance-zaal: „Perzische miniaturen". Tot 15 april. „In 't Goede Uur" (Korte Houtstraat- Nieuwe Kerksplein)- Tentoonstelling van tekeningen van Frieda Holleman. Tot en met 31 maart. Dagelijks geopend van 10-18 uur en van 20-24 uur. 's Zaterdags en zon dags van 10-18 uur en van 20-21 uur. Dagelijks grammof oonplatenconcert van 20-21 uur: Pergolesi. Vishal (Grote Markt): Tentoonstelling „Hedendaagse Engelse typografie en boe ken". Tot 8 maart. Dagelijks van 10-17 u. en 's zondags van 13-17 uur. Kunstcentrum „De Ark" (Nieuw Heilig land 1-3): Eerste etage: Tentoonstelling „5 tot 500"; Bootzaal: „100 Ambachten" van Jan Luyken. Dagelijks geopend van 10-20 uur. Klassiek grammofoonplatenconcert van 20-23.30 u. Woonhuis Van Looy (ingang KI. Hout weg 103): Geopend donderdags van 10- 12.30 en van 13.30-17 u. Zon- en feestdagen van 14-17 uur. Museum „Huis Van Looy" (ing. Kamper laan): Interscholair Jeugdtoernooi: ten toonstelling van tekeningen, foto's, hand werken en handenarbeid. Dagelijks van 9-13 en 14-17 u., woensdag- en vrijdag avond ook van 20-22 u., en zondag van 14-17 u. Tot en met 22 maart. Kunstzaal Barteljoris: Tentoonstelling van werken van C. J. Kemper. Geopend op maandag van 1318 u. Dinsdag tot en met zondag van 918 u. Tot en met 28 maart. Teylers Museum (Spaarne 16): Tentoon stelling van tekeningen van de Hollandse, Italiaanse en Franse school uit de 16de tot en met de 19de eeuw. Dagelijks, behalve maandag, geopend van 11-15 uur en de eerste zondag van de maand van 13-15 u. Bisschoppelijk Museum (Jansstraat 79): Oude religieuze kunst, schilderijen, mid deleeuwse beeldhouwwerken, handschrif ten en kunstnijverheid Dagelijks (behalve maandag) geopend van 10 tot 12.30 en van 13.30 tot 17 uur. Zon- en feestdagen van 14 tot 17 uur. Huize Bloemenheuvel (Bloemendaalse- weg, Overveen): Tentoonstelling van wer ken van Dirk Breed tot 28 maart. Dage lijks geopend van 1017 u. en zondag van 14—17 u. DIVERSEN Café-chantant „Adam en Eva", Raam- vest. Cabaret ..'t Is Zonde", door Frans en Fiet Koster, Carry Tefsen, Cees van Ooyen en Enrico Neckheim (piano). Dagelijks ge opend (behalve maandag en dinsdag) van 20 uur af: Cabaret van 21-23.15 uur. Kreiagehuis (Leidsevaart), Haarlemse Voorjaarsbeurs. Geopend van 10 tot 17 u. en 19 tot 23 u. Tot 14 maart. (Zie verder „Uitgaan in Haarlem in de krant van vrijdag 6 maart.) MAANDAG 9 MAART City, 20 u.: „Liefde op staatsbevel". Stadsschouwburg, geen bioscoopvoorstel ling. Pieter Vermeulenmuseum, Cultureel Centrum, dagelijks (behalve zondag): 9.30 tot 12 en 14 tot 16.30 u. Cultureel Centrum, 20 u.: P. W. Postema spreekt voor N.V.V. en B.B.IJ. over „Pie- renbouw in IJmuiden"; 20 u.: Jaarvergade ring VARA, afdeling IJmuiden. DINSDAG 10 MAART «j - v City, 20 u.: „Liefde op staatsbevel". Stadsschouwburg, geen bioscoopvoor stelling. Gem. openbare leeszaal en bibliotheek, Plein 1945: 10 tot 12.30 en 14.30 tot 17.30 u.; filiaal Velsen-Noord: 19 tot 21 u.; wijk centrum „De Duinpan", Santpoort: 16 tot 18 en 19 tot 21 u. (ook voor r.-k. biblio theek). R.-k. openbare leeszaal en bibliotheek, Willemsbeekweg 96: 10 tot 12 u. MAANDAG 9 MAART Kennemer Theater, 19 en 21.15 u.: „Mo gen wij zwijgen?" Luxor Theater, 19 en 21.15 u.: „De slag om Napels". W.B. Theater, 20 u.: „De tijger van Eschnapur". DINSDAG 10 MAART Kennemer Theater, 19 en 21.15 u.: „Mo gen wij zwijgen?" Luxor Theater, 19 en 21.15 u.: „De slag om Napels". zeer afgelegen bosperceel stopte de maga zijnbediende plotseling, waarna hij de jon gen met de vlakke hand tegen het hoofd sloeg. De jongen viel, en begon te hui len. De dader hield vervolgens zo lang de hand op de mond van het slachtoffer totdat deze het bewustzijnverloor. Da delijk nadat het slachtoffer het bewustzijn verloren had, sloeg de man hem met de rug van zijn hand op het strottehoofd en stampte de scholier met de hak van zijn schoen op het hoofd. Het slachtoffer liep hierbij zeer ernstige verwondingen op aan hoofd en keel. Op dit ogenblik was boswachter Th. See gers uit Oss met zijn hond Nero in de buurt. Op het teken van de hond, dat er in de buurt onheil was, ging de boswach ter op onderzoek uit. Hij zag de brom fiets van de dader en zag deze gebogen over zijn slachtoffer staan. Op de vraag van de boswachter wat er aan de hand was, antwoordde de man dat dat zijn eigen zaak was. Juist op dat ogenblik trok het slacht offer even met zijn been. De dader pro fiteerde van deze gelegenheid en poetste de plaat. De boswachter bekommerde zich om het slachtoffer, dat hij naar het St. Annaziekenhuis liet vervoeren. Er werd daarna intensief naar de da der gezocht. Door een toevallige omstan digheid maakte deze om omstreeks half zeven de deur van de ouderlijke woning open, waarbij hij werd herkend door bos wachter Seegers. Hij bekende na zijn aan houding de poging tot doodslag te heb ben gepleegd. De gemeentepolitie te Oss is nog druk doende getuigen in deze zaak te horen. De verloofde van prinses Irene, don Carlos is weer in Soestdijk voor een be zoek van enkele dagen aan prinses Irene. Don Carlos is zondag uit Parijs meegeko men met de „Friendship", waarmee prins Bemhard naar Nederland vloog. De economische politierechter heeft de directie van de beschuitfabriek „Bolle tje" vrijgesproken van overtreding van de wet beperking cadeaustelsel. Bij de rollen beschuit worden bonnen verstrekt voor chocolade. Het systeem, dat de fabriek toepast, wordt niet strafbaar geacht. De officier had een boete geëist. 46-47. Laten we maar meteen op weg gaan! zeiden de sterremannetjes. De Oude Wijze woont hier niet ver vandaan! Met Bertje en Humpietumpie gingen ze op weg. Ja, zie je, zei één van de mannetjes. De Oude Wijze is héél knap en weet overal raad op; hij zal Bertje vast wel helemaal beter kunnen maken! Dat zou fijn zijn! vond Humpietumpie. Ik ben erg benieuwd! Bertje liep hoopvol mee. Wat zou het heer lijk zijn, als hij weer helemaal beter kon worden! de Bommelerwaard in opschudding ge bracht. Twee boerderijen en drie land- bouwschuren zijn een prooi van de vlam men geworden. Waarschijnlijk zijn twee koeien in de vlammen omgekomen. In Beekbergen heeft een binnenbrand gewoed in de bovenverdieping van het pension-restaurant „De Bergbeek" aan de Loenenseweg. De kap van het gebouw stond spoedig geheel in brand. Ook werd aanmerkelijke schade op de verdieping aangericht. De Apeldoornse brandweer heeft de Beekbergense brandweer bij de blussing geassisteerd. Aan de Hooftskade in Den Haag is het gezin Moesman dakloos geworden door een brand, die in vrij korte tijd de ge hele zolderetage en de tweede verdieping van een huis verwoestte. De totale scha de aan het pand alsmede aan de inboe del van de bewoners wordt voorlopig op veertigduizend gulden geraamd. Een fejle brand heeft zondagmiddag een grote boerderij in Volkel in de as gelegd. De eigenaar van de boerderij, J. Verkam pen, en zijn vrouw waren ter bedevaart. De inwonende ouders van de heer Ver kampen waren wel thuis. Zij konden de boerderij nog op tijd verlaten. Ook de kleinste van drie kinderen kon door een van de buren nog juist uit het bedje wor den gehaald en in veiligheid worden ge bracht. Een paard kwam in de vlammen om. In de zogenoemde Engelse Peel zijn eni ge tientallen hectaren buntgras en laag hout in vlammen opgegaan. Doordat jon gens met vuur speelden is zondagmiddag een complex heide met bos er omheen gaan branden op de Hoge Borkelt onder Markelo. Met behulp van nevelbluswagens heeft men de schade tot enige hectaren zwartgeblakerde aarde kunnen beperken. In de gemeente Helvoirt in de buurt schap De Margriet bij de Drunense Dui nen zijn ongeveer veertig hectaren bos afgebrand. Een grote bos- en heidebrand heeft zondag vier hectare natuurschoon achter het gemeentelijk sportpark van Hilversum verwoest. Doelslraat Ï9 Haarlem Tel. 1S2SJ Zondagmiddag zijn op de weg Zeven- bergsche Hoek-Zevenbergen een auto, be stuurd door de heer Kuystermans uit Ze venbergen en een auto, bestuurd door de in Engeland wonende Nederlander L. Gib bels van Dekesteyn op elkaar gebotst. De heer Kuystermans en echtgenote erj twee kinderen werden naar het St. Igftatius- ziekenhuis in Breda vervoerd, waar de heer Kuystermans en zijn echtgenote aan hun verwondingen zijn overleden. Voor het leven van de heer Gibbels wordt ge vreesd. In de Hoofdstraat te Driebergen is za terdagmiddag een personenauto tegen een lichtmast gereden. De bestuurder, de 68- jarige heer A. Lith uit Maarssen, kwam bij deze botsing om het leven. Zijn echt genote is met zware verwondingen naar het ziekenhuis in Zeist gebracht. De 42-jarige A. C. Woudenberg uit Har- dinxveld-Giessendam is gisteravond om kwart over tien op de door ahobs be veiligde overweg bij Schelluinen door een trein aangereden. Hij was op slag dood, Het slachtoffer heeft vermoedelijk een boom van de ahob geopend. De politie te Sappemeer heeft zondag morgen het stoffelijk overschot van de achttienjarige B. Jong, wonende te Sap pemeer, uit het Achterdiep opgehaald. De jongen was zaterdagavond per bromfiets naar Noordbroek gegaan. Zondagmorgen werd ontdekt dat hij niet meer thuis was gekomen. De politie vond na dregging in het Achterdiep de brommer onder het ijs. Kort daarna werd ook de jongen ge vonden. Hedenmorgen zijn bij Balkbrug Ov.) twee mensen omgekomen bij een botsing tussen een personenauto en een vracht, auto die een brugleuning raakte, naar links zwenkte en tegen de personenauto botste. Twee inzittenden daarvan, de 35- jarige A. H. Riewald uit Foxhol en de verloofde van zijn zwager, mej. L. Beek man uit Eindhoven waren op slag dood. Haar verloofde, de 32-jarige E. Wijkstra uit Groningen, werd ernstig gewond. De Werkgemeenschap van Jonge We reldfederalisten heeft een telegram gezon den aan de minister van Buitenlandse Za ken, waarin de Nederlandse regering ver zocht wordt gelden beschikbaar te stellen ter financiering van de internationale vre desmacht die naar Cyprus zal worden ge zonden. „Als door gebrek aan financiële middelen de Verenigde Naties haar taak niet zouden kunnen vervullen zullen de te genstellingen op het eiland nog meer men senlevens eisen. Bovendien wordt het aanzien van de Verenigde Naties door een eventuele mislukking ernstig geschaad," zo wordt in het telegram gezegd. De stand van de roofvogels gaat in Ne derland éflt'itt andere delen van Europa op alarmerende wijze achteruit. Bepaalde sonrten roofvogels lopen gevaar uit te sterven. Dit is een van de conclusies van de jagers, jachtopzieners, vogelkundigen en vogelbeschermers, die zaterdag op een na tionaal beraad over de roofvogelstand in Artis in Amsterdam bijeen zijn geweest.. Het beraad werd georganiseerd door de Koninklijke Nederlandse Jagersvereniging en de Nederlandse Vereniging tot Bescher ming van Vogels. In de algemene conclu sie van het beraad wordt voorts gesteld, dat de roofvogels een onmisbare schakel zijn voor het handhaven van het evenwicht in de natuur en dat er een einde moet ko men aan de de willekeurige en ongegronde vernietiging van de roofvogels. Er wordt aangedrongen op een strikte bescherming van de dieren, zoals de wet dat voorschrijft. In de conclusie wordt voorts gepleit voor de voortzetting van de bestudering van de roofvogels en het effect van landbouwvergiften op deze dieren. Ten slotte sprak het nationaal beraad zich uit voor een streng toezicht op het misbruik van landbouwvergiften. Het rijksinstituut voor veldbiologisch onderzoek heeft berekend, dat in het voor jaar van 1960 in Nederland tenminste 200.000 vogels door vergiftiging zijn om- De 26-jarige Haagse taxichauffeur H. N. Delvos is zaterdag door een passagier aangevallen. Hij nam de jongeman van de taxistandplaats aan de Floris Grijpstraat mee en kreeg opdracht te rijden tot de hoek van de Benoordenhoutseweg en de Waaldorperlaan. De chauffeur weigerde op dat punt echter linksaf te slaan, zoals hem werd gevraagd, omdat ter plaatse een verbod voor linksafslaan is. De jongeman viel de chauffeur daarna aan met een hamer, maar schrok blijk baar zelf zo van de klap dat hij snel het hazepad koos. Via een sloot langs de weg, waarin hij languit viel, vluchtte hij de wei landen in. De chauffeur waarschuwde bij een benzinestation de politie, die de jon geman echter niet heeft kunnen vinden. Het was een slanke, lange jongeman met een beschaafd voorkomen. Hij liet in de taxi een hamer en een bril achter. 1431-8. NU KAN IK HET DRA6EN, MAAR HET (S NOb AU WD KOUD rEEWHEU.lN6i DlÊj 6UJD IK AF HOERA! MIDDEN IN De) ZOMER SVEEëN r—-/ gekomen. In vele 'streken bleek het heel gewoon te zijn om in landbouwvergiften gedrenkt graan op akkers uit te strooien ter bestrijding van schade aan de gewassen door kraaien of duiven.Hiervan werden echter ook vele andere vogelsoorten, voor al roofvogels, de dupe. De roofvogels ja gen namelijk van nature op zieke prooien. Aan het ingrijpen van een seinhuiswach- 'ter is het te danken geweest dat op 15 januari een personentrein uit Enschede op het stationsemplacement van Eefde niet frontaal is ingereden op een personentrein uit Zutphen. De machinist en de hoofd conducteur van de Zutphense trein waren in de cabine van de machinist zo druk over loonsverhogingen en vakbondszaken aan het praten, dat zij een onveilig hoofd- sein niet hadden gezien. De 30-jarige ma chinist, die zich voor de rechtbank in Zutphen had te verantwoorden, hoorde een boete van honderd en twintig gulden tegen zich eisen. De officier van justitie hield hierbij rekening met de reeds door de N.S. opgelegde straf. De machinist had een ernstige ontevredenheidsbetuiging ont vangen, hetgeen een morele en materiële degradatie betekent. Hij zal geen machinist meer kunnen zijn. De hoofdconducteur kreeg van de N.S. een ontevredenheidsbetuiging, de seinhuis wachter een tevredenheidsbetuiging, om dat hij, door snel de spoorbaan op te lo pen en de machinist een stopteken te ge ven, een botsing heeft weten te voorko men. Een achttienjarige monteur uit Amster dam heeft van zijn 88-jarige grootvader in een rusthuis een bedrag van 1400,ge stolen en bijna het gehele bedrag, samen met een vriend, in vijf dagen opgemaakt. Met zijn vriend, een zeventienjarige schil der, bezocht de kleinzoon zijn grootvader in het rusthuis. De bejaarde man bewaar de wat geld in een kistje op zijn kamer. Met de twee bezoekers verdween ook het geld uit de kist. Toen de jongens vijf dagen later werden aangehouden, was er nog maar 300.- over. De rest was opgegaan tijdens uit stapjes in de Amsterdamse binnenstad. De kinderpolitie heeft de zaak nu in handen. Enkele kleuters hebben deze week onder struikgewas op een dijkweggetje in de ge meente Megen (N.B.) een geldkistje ge vonden, dat vorig jaar augustus in Nijme gen was gestolen. De rijkspolitie in Me gen vond in het bijna doorgeroeste geld kistje een spaarbankboekje, waarop een bedrag van 6500 was gestort en een aan tal polissen. Vleugels. Het stationsgebouw van de luchthaven op Curagao wordt met twee vleugels uitgebreid. Eén daarvan is nage noeg gereed, de tweede zal over enige maanden klaarkomen. Het stationsgebouw zal dan driemaal zo groot zijn als het tegenwoordige, dat van 1947 dateert en reeds het eerste jaar 97.000 passagiers te verwerken kreeg. Vorig jaar passeerden 238.000 luchtreizigers het stationsgebouw. Water en melk. Uit Rotterdam i* 5600 kilo melkpoeder naar Suriname ver scheept. De Nederlandse regering heeft be sloten de komende acht maanden totaal 22.500 kg melkpoeder als geschenkzending te bestemmen voor de 5000 inwoners, die wegens het vullen van het nieuwe stuw meer in 't Brokopondo-district zich elder* in Suriname moeten vestigen. Scarabeën. De Amsterdamse tapijten fabrikant H. P. Keijzer, uit wiens woning aan de Haringvlietstraat op 24 februari de vermissing van onder meer zeven kost bare, ruim drieduizend jaar oude scara- beeën, afkomstig uit het graf van Toet Anch Amon werd geconstateerd, heefteen beloning van duizend gulden uitgeloofd voor degene(n) die inlichtingen kan (kun nen) geven, welke leiden tot de opsporing en terugbrenging van deze voorwerpen in de vorm van een kever. Burgemeester Met ingang van 1 april is wegens opheffing van zijn betrekking aan de heer F. D. Sprenger eervol ontslag verleend als burgemeester der gemeente Vreeland. Door grenswijzigingen in het Gooi wordt deze gemeente opgeheven. Voorzitter In de te Amerfoort gehou den algemene jaarvergadering van de Ned. Christelijke Reisvereniging is prof. dr. B. Meulenbeld uit Delft met algemene stem men gekozen als voorzitter. Prof Meulen beld was tweede voorzitter. Kattenhandel - Vanuit Brabant en Lim burg zijn de laatste maanden duizenden katten en katers geëxporteerd naar Duits land en Frankrijk. Handelaars reizen stel selmatig de boerderijen af op het platte land van het zuiden. In de kranten ver schijnen regelmatig advertenties, waarin voor volwassen katten prijzen van 2.50 tot 4.worden geboden. Jongetje verdronken Zaterdagmiddag is in het centrum van Zutphen uit de ri vier De Berkel het stoffelijk overschot op gehaald van de elf-jarige Sino Adriaan Scheelbeek. De jongen was sinds vrijdag avond vermist. Hoestdrank in tabletvorm. 95ct Het K.N.M.I. deelt mee: Tijdens het weekeinde bleef de aanvoer van koude en droge continentale lucht van Polen over Duitsland naar ons land aan houden. Op vele plaatsen kwam daarbij in de nacht en vroege ochtend omstreeks 8 graden vorst voor. De wind nam echter vooral in de noordelijke provincies geleide lijk af naarmate de verbinding tusseh het hogedrukgebied boven Zuid-Rusland en een ander boven Schotland zich over de Noordzee naar het zuiden verplaatste. Wol kenvelden, samenhangend met een zwak front boven de Noordzee, bereikten daar bij het noorden van het land, maar de uitbreiding ervan in zuidelijke richting gaat maar uiterst langzaam, zodat komen de nacht opnieuw plaatselijk matige vorst zal voorkomen. Wel wordt de koude lucht laag boven West-Europa geleidelijk min der diep, zodat de zon de temperaturen van dag tot dag tot wat hoger waarden doet oplopen. Zeer koud is het ook in Frankrijk en Spanje. In Perpignan vroor het 5 graden, in Limoges 10 graden, nadat daar plaat selijk ongeveer 10 centimeter sneeuw was gevallen. Ook in Madrid kwam 4 graden vorst voor. Maximum-temperaturen binnen- en buitenland. c c o si o» SS a SS ES Den Helder onbewolkt ozo 0 —2 Ypenburg onbewolkt no 2 —6 Vlissingen onbewolkt no 4 —4 Eelde licht bew. windst. 2 —7 De Bilt onbewolkt no 4 —8 Twente onbewolkt ono 3 —8 Eindhoven onbewolkt ono 4 —6 Z.-Limburg onbewolkt ono 3 —6 Helsinki licht bew. wzw 0 —1 Stockholm zwaar bew. w 3 0 Oslo licht bew. wnw l —6 Kopenhagen motregen wzw 2 0 Aberdeen half bew. nw 9 3 Londen half bew. no 4 1 Amsterdam onbewolkt O 2 —4 Brussel onbewolkt ono 4 —5 Luxemburg onbewolkt no 0 —7 Parijs zwaar bew. no 3 —3 Bordeaux zwaar bew. O 2 —5 Grenoble sneeuw windst. 4 —1 Nice regen nnw 8 6 Berlijn licht bew. zo 1 —9 Frankfort onbewolkt no 2 —6 München mist w.stil 4 -11 Zürich geheel bew. ono -1 —6 Genève half bew. ono 0 —3 Locamo sneeuw O 6 —1 Wenen zwaar bew. zo 0 —9 Innsbruck onbewolkt w 4 —6 Athene zwaar bew. n Rome zwaar bew. nnw 14 8 Ajaccio licht bew. ono 15 7 Madrid onbewolkt windst. 5 —4 Mallorca geheel bew. windst. 11 7 Lissabon onbewolkt n 9 Dinsdag 10 maart Zon op 7.06 uur, onder 18.35 uur. Maan op 5.50 uur onder 14.05 uur. Maanstanden 14 maart 3.14 uur nieuwe maan 20 maart 21.39 uur eerste kwartier 28 maart 3-48 uur volle maan Hoog en laag water in IJmuiden Maandag 9 maart Hoog water 12.35 uur en uur. Laag water 7.30 uur en 21.31 uur. Dinsdag 10 maart Hoog water 1.18 uur en 13.42 uur. Laag water 7.30 uur en 20.22 uur. Het hoog en laag water te Zandvoort i* 10 tot 15 min. vroeger dan te Umuiden.

IJmuider Courant | 1964 | | pagina 2