Amerikaans straalvliegtuig verkent communistisch gebied 8Sm S5; m Zürich - P.S.V. T.V. TOESTELLEN met 2e Ned. programma PLASTIC-PACKING N.V. mnl. personeel DE BLOCK Haarlem Inbraak in IJmuiden via bovenlicht Marineman zonder brevet ging er met vliegtuig vandoor KERKELIJK NIEUWS Drie ministers op reis Gereformeerden praten (nog) niet met de vrijgemaakten Mr. M. Stokvis overleden tegT™ „p Legerpredikanten en kernbewapening Inbraak in Santpoort Jongen in Beverwijk zwaar gewond door vallende balken Ernstige ongevallen bij Hoogovens Voetballer kreeg trap in de nek SaÈÊÊNm Man overlijdt na val Schelpdierencultuur in Zeeland Haarlemse Voorjaarsbeurs Meisje aangerand boekte zondagavond de 10.000ste op Frans Halsplein De opneming van advertenties „Advertentie-afdeling" MAANDAG 9 MAART 1964 4 Toestel is ongrijpbaar voor de huidige afweer M alta-Benghazi zonder ongelukken Vijf grasbranden langs de Haarlemse straten straat in Haarlem-Noord was de tiendui- Dader gepakt na geslaagd Grondgebied van Den Bosch zal worden verdubbeld Helm en gras in brand Imre Rietveld speelde prima in Duitsland LUIDSPREKERS Voordeel-aanbiedingen WASHINGTON (Reuter) Een gezag-1 ten op grote hoogten. De grootste snel- hebbend blad voor de vliegtuigtechniek, heid die het bereikt heeft zou 3.700 kilo- „Aviation Week and Space Technology", meter per uur zijn. Volgens het blad heeft in het nummer van vandaag geschre- is het het eerste militaire vliegtuig ter ven, dat het nieuwe Amerikaanse straal- wereld dat lange tijd 3.220 kilometer per vliegtuig A-ll, dat een snelheid van 3.220 uur kan vliegen. De maximum snelheid km per uur kan bereiken „reeds verken- wordt even boven de 21V2 kilometer hoog- ningsvluchten over lange afstand boven te bereikt. Het vliegtuig heeft echter op communistisch grondgebied" heeft ge- 30V2 kilometer hoogte gevlogen met een maakt- snelheid van 2.250 kilometer per uur. Een regeringsfunctionaris in Washington die met de A-ll op de hoogte is, verklaar de hierop onmiddellijk, dat „de A-ll nooit verkenningsvluchten boven communistisch grondgebied," heeft gemaakt. Het tijdschrift deelt mee dat de A-ll twee jaar lang is beproefd en heeft bewezen dat I Niet afgesloten bovenlichten worden n,, ,n lvfiniJUi= l^™!.lSySteem dat door ^brekers dankbaar gebruikt om hun nu in gebruik is kan ontkomen. Volgens de New York Daily News, dat slag te slaan. Dat bleek ook vrijdag toen een insluiper via een niet afgesloten bo- het nieuws uit dit artikel heeft gepubli- venraampje aan de achterzijde van een wr^ii^!L"?®n^Uilei1i^fan_^1]5ln?.d?tl woning aan de Vechtstraat te IJmuiden het vliegtuig in de omgeving van de beste Russische vliegafweerwapens heeft gevlo gen. President Johnson had een week gele- den bekendgemaakt dat de A-ll werd ont wikkeld. Tot dan toe was het een van de best bewaarde regeringsgeheimen. „Aviation Week" werd door functionaris sen van het ministerie van Defensie ge prezen, omdat het blad dit geheim zolang heeft bewaard, nadat het er achter was gekomen. De A-ll, een Lockheed-produkt, is een vliegtuig voor speciale doeleinden dat een naar binnen kon dringen. 750 buit. Hij maakte Een 21-jarige vliegtuigmaker-elektro- monteur van de Kon. Marine is alleen en zonder toestemming met een Grumman Tracker onderzeebootbestrij dingsvliegtuig vanaf Malta opgestegen en ongeveer vier uur later op het thans ongebruikte vlieg' veld van Benghazi geland. De vliegtuig- maker heeft geen vliegbrevet, maar volg de wel een jaar geleden de vliegerop leiding gedeeltelijk. De Kon. Marine heeft een vliegtuig bemanning naar Bengasi gestuurd om het toestel terug te halen. De aanwezigheid van Nederlandse marinevliegtuigen op Malta houdt verband met oefeningen, wel ke momenteel in het Middelandse Zeege bied door de kruiser „De Ruyter" en en kele andere bodems van smaldeel I wor den gehouden. De vliegtuigmaker is door de bewaking van het vliegveld van Bengasi, dat nog door toestellen van een particuliere olie maatschappij wordt gebruikt, aangehouden Ned. Herv. Kerk Beroepen te Gendringen M. v. d. Leun te Kolderveen; te Pesse A. Sturm, vik. te Utrecht. Bedankt voor Oude en Nieuwe Wetering C. v. Wijngaarden te Sebaldeburen; voor v. Qa „al de benoeming tot vikaris te Deventer (voor snelheid van 3V2 die van het geluid kan I het .ieugdpastoraat) A. Dronkers, vik. bereiken. Het tijdschrift wijdt niet verder uit over zijn bewering, dat het over com munistisch gebied gevlogen heeft en even- aldaar. Geref. Kerken Bedankt voor Rotterdam-Overschie min over de luchtafweersystemen. Het (vak. A. Nagelkerke) H. A. Starrenburg te haalt ook geen regeringsbronnen aan. Eefde-Gorssel De A-ll is geen gevechtsvliegtuig maar Aangenomen naar Nagele-Tollebeek een verkenningsvliegtuig voor lange vluch- (NOP) D. de Heer te Drachtstercompagnie die bedankte voor Goor; naar Halle (Gld.) A. J. Bos te Marum. Chr. Geref. Kerken Beroepen te Maassluis P. v. Zonneveld te Bennekom. Geref. Gemeenten Bedankt voor Waardenburg G. Schip aanboord te Apeldoorn. Remonstr. Broederschap Aangenomen naar Hengelo (Twentse Zaterdag zijn vice-premier Biesheuvel en minister Andriessen van Schiphol vertrok ken; mr. Biesheuvel voor een bezoek van. ongeveer drie weken aan Suriname en de £em- Gemeente) G. JBierenga te Delft Antillen, de minister van Economische Pa®enJ in Terris Zaken naar Israel. Vandaag volgde minis- De Katholleke Staatkundige Studiegroe ter Luns hun voorbeeld; hij vertrok voorl Federatie houdt op 20, 21 en 22 maart een officieel bezoek van drie dagen naarin het conferentie-oord „Ons Centrum" Noorwegen. Minister Biesheuvel werd door zijn echt genote en de chef van zijn kabinet, drs. A. Jonkers, vergezeld. Tijdens zijn oriën tatiereis wil de vice-minister-president kennis maken met land en volk van Suriname en de Nederlandse Antillen. In het bijzonder wil hij zich op de hoogte stellen van de voortgang der ontwikke lingsprojecten waarbij Nederland is be trokken door het verlenen van financiële I In de slotzitting van de generale syno- hulp. de der gereformeerde kerken in Lunte- Minister Andriessen maakt zijn reis op ren is een voorstel van dr. F. L. Bos uit uitnodiging van de Israëlische regering. Vlaardingen en ds. A. C. van Nood uit Vel- Hij blijft vijf dagen in Israel en zal be- sen betreffende de verhouding tot de vrij sprekingen voeren over economische rela- gemaakte gereformeerde kerken aange- ties tussen Nederland en Israel en andere nomen. internationale economische aangelegenhe-1 In het voorstel constateert de synode dat T ucht maatregel en gehandhaafd den. er verschil is van gevoelen. Indien men erin zou slagen met de vrijgemaakte ge reformeerde kerken tot een nieuw begin te komen dan moeten, zo oordeelde de synode, beide partijen in het besef van r. -u- hun tekort de zaak in ootmoed overlaten De Haarlemse brandweer is het afge- aan het oordeel Gods. De roeping om eens lopen weekeinde vijf maal uitgerukt om gezind verder te gaan, ook bij een ver- terrembranden te blussen. Het door de zon schil in beoordeling van het verleden en beschenen droge gras vlamde zaterdag- I het bewustzijn van eigen tekort, geldt ook middag op bij de Westergracht en bij de voor eigen kerken. Prins Bemhardlaan. De synode hesloot aan het verzoek van Zondagmiddag kwam de hogedrukstraal I verschillende adressanten om met de ge er aan te pas bij de kruising van de Pijls- I reformeerde kerken vrijgemaakt opnieuw laan en de Step-hensonstraat, waar 250 vier- samen te spreken na een uitnodiging ha- kante meter hoogopgeschoten gras en riet rerzijds niet in te gaan, omdat zij niet in vlammen opging, bij de spoordijk bij akkoord ging met de opvatting dat zulk 'n het station Bloemendaal en langs de Van I uitnodiging moest worden voorafgegaan Dordtstraat. door een verklaring over de tuchtmaatre- De oorzaak van de branden is niet be- I gelen in de veertiger jaren genomen, na kend. Zij kan liggen in baldadigheid, on- melijk dat men die niet meer voor zijn achtzaamhei-d of zelfs in een stukje glas rekening neemt of althans daarop terug dat als brandglas heeft gewerkt. komt. Mejuffrouw P. A. de Vries uit de Slamat- rv j 1 zendste die de Haarlemse Voorjaarsbeurs vprmppr nipt v,nnUhnbbt>n bezocht, welke tot en met 13 maart in het ''/ei llttaiüliahRen Krelagehuis aan de Leidsevaart wordt ge- Op het Frans Halsplein in Haarlem is houden. Deze eerste mijlpaal werd zondag- zondagavond om half twaalf een meisje avond bereikt. van zeventien jaar aangerand. De dader, De heer H. C. Vermeulen, directeur van een 61-jarige man. sloeg op de vlucht toen de beurs, verwelkomde haar met een fleu- het meisje zijn gezicht met haar naald- rig voorjaarsboeket. Mejuffrouw De Vries hakken bewerkte. Hij werd door omstan- kreeg tevens een stofzuiger ten geschenke ders gevolgd en later door de politie in Het vorig jaar werd de tienduizendste z'n woning aangehouden. B(j de schermut- pas op maandagavond geboekt. seling was hij door zijn slachtoffer zó toe- getakeld, dat hij naar het ziekenhuis moest aan de Kloppersingel, toen zij op het Te Bloemendaal is zondag onverwacht Frans Halsplein onverhoeds door de onver- overleden mr. M. Stokvis, substituut-grif- iaat van achteren bij de keel werd gegre- fier bij het kantongerecht te Haarlem en pen. De man toonde oneerbare bedoelin- secretaris van de Reclasseringsraad. gen. Er volgde een worsteling waarbij De thans overledene, die de leeftijd van beiden op de grond vielen 58 jaar bereikt heeft, studeerde rechten in Onmiddellijk nadat de man er vandoor Amsterdam. In 1936 vestigde hij zich als was gegaan, werd de politie gewaar- advocaat en procureur te Hilversum, waar schuwd. Agenten van de radio-autodienst hij een grote praktijk had. De heer Stok- ontfermden zich over het meisje en arres- vis was reeds vroeg lid van de S.D.A.P. teerden de dader, en voelde veel voor de arbeidersbewe ging. Dat bleek ook in zijn praktijk van advocaat, want hij gaf adviezen voor een kwartje en men noemde hem de „kwartjes- I adviseur". Na een moeilijke periode in de| oorlog te hebben doorgemaakt bleef hij na de bevrijding nog enige tijd advocaat. Sedert 4 december 1946 was mr. Stok- I Bosch dringend behoefte aan meer grond- vis substituut-griffier bij 't kantongerecht gebied. Als de minister van Binnenlandse te Haarlem en op 19 november 1949 werd Zaken zich met de Bossche plannen kan hij benoemd tot kantonrechter-plaatsver- verenigen zal Brabants hoofdstad binnen vanger. Beide functies heeft hij tot zijn afzienbare tijd worden uitgebreid met de dood vervuld, zowel in Haarlem als in gemeenten Empel (1300 inwoners) en En- Hoofddorp. Ook trad hij op als waarne- gelen (1200 inwoners), mend voorzitter van de Pachtkamer. De gemeenteraden van die plaatsen heb- Bij de inwerkingtreding van het nieuwe ben geen bezwaar gemaakt tegen het sa- reclasseringsreglement op 1 januari 1948 menvoegen van hun gemeenten met Den werd mr Stokvis benoemd tot secretaris Bosch, van de Reclasseringsraad te Haarlem. Het grondgebied van Brabants hoofd- Ruim 14 jaaf heeft hij deze taak vervuld stad zal door de voorgenomen annexatie en mede leiding gegeven in het steeds uit- worden verdubbeld. Bovendien zal Den breidende werk van de reclassering. Bosch aan de Maas komen te liggen. Mr. Stokvis had grote belangstelling voor In Engeland heeft het stadsbestuur twee vele zaken en een bijzondere studie-zin. grote insteekhavens geprojecteerd, die voor Steeds volgde hH cursussen op allerlei ge- alle Maasschepen bereikbaar worden. Ach- bied. De begrafenis is bepaald op woens- ter die havens is ruimschoots plaats voor dagmiddag om één uur op de begraaf- zogenoemde natte industrieën, waaraan De plaats Zorgvlied te Amsterdam. Bosch grote behoefte heeft. Voor de verdere industrialisatie heeft Den Traay 299 te Driebergen, een congres met als thema: Pacem in Terris. Sprekers zijn onder andere prof. mr. B. V. A. Röling over vreedzame coëxistentie en de Londense hoogleraar Hedley Bull over ontwapening. Andere onderwerpen: de problematiek der ontwikkelingslanden en vrede als op dracht. Op zondagmiddag zullen er 'n in formele ontmoeting en discussie plaatsvin den met vooraanstaande politici en com mentatoren. Ned. Herv. Kerk Beroepen te Koudum J. Th. W. Quak te Mijnsherenland; te Leerbroek W. L. Tuk ker te Katwijk aan Zee; te Muiden (toez.) G. J. Jansen te Benschop. Aangenomen naar Treebeek (toez.) C. v. Ooijen, vic. te Treebeek. Bedankt voor Achlum en Hitzum (toez.) F. Gerbrandy te Vrouwenparochie; voor Workum (toez.) J. C. Nennie te Ritthem. Geref. Kerken Beroepen te Heerlen (vac. A. ter Hoeve) G. Rang te Haarlem-Z. Aangenomen naar Bergen (N.-H.) J. Sap te Arum. Bedankt voor Steenwijk J. D. te Winkel te Vorden; voor Bussum (vac. L. Rjngnal- da) L. J. Boeijinga te Rijswijk (Z.-H.). Chr. Geref. Kerken Beroepen te Vlaardingen J. Brons te Bunschoten-Spakenburg; te Klundert C. den Hertog te 's-Gravenhage-W. Geref. Gemeenten Beroepen te Veen (N.-B.) H. Ligtenberg te Oudemirdum. Bedankt voor Nieuw-Beijerland A. Hof man te Zeist. Ned. Herv. Kerk Beroepen te Brielle (2e pred.pl.) J. C. Nennie te Ritthem. Bedankt voor Kamerik (toez.) P. Alblas te Scherpenisse. Chr. Geref. Kerken Beroepen te Ermelo C. den Hertog te 's-Gravenhage. Geref. Gemeenten Beroepen te Bodegraven P. Blok te Dirksland. Heeft de minister kennis genomen van het geschil, dat is gerezen tussen de hoofdlegerpredikant en een aantal predi kanten naar aanleiding van zijn standpunt, dat hij geen legerpredikanten wil aanstel len, die instemmen met het rapport van de synode der Nederlands hervormde kerk over de kernbewapening en van die instemming eventueel ook willen doen blij ken in de uitoefening van hun ambt? aldus een schriftelijke vraag van de Tweede- Kamerleden Kleijwegt en Patijn (P.v.d.A.) aan de minister van Defensie. Gevraagd wordt of door de regering con sequenties verbonden zullen worden aan het standpunt van de hoofdlegerpredikant in dier voege, dat bepaalde reserve-leger- predikanten niet meer in werkelijke dienst zullen worden geroepen (zoals door de re gering is aangekondigd in de memorie van antwoord aan de Tweede Kamer omtrent hoofdstuk X der rijksbegroting voor 1964 in par. 131) en of reeds maatregelen te gen in dienst zijnde legerpredikanten zijn getroffen. „Betekent dit niet, dat dienaren der kerk in de uitoefening van hun ambt door de overheid via de hoofdlegerpredikant aan een censuur zouden worden onderwor pen? Is de regering niet van oordeel, dat wat men ook moge denken over de in houd van het rapport der synode hier door de vrijheid van het getuigenis en de pastorale zorg van de zijde der kerk op onverantwoorde wijze zouden worden be perkt?" aldus de vragen. Uit 'n gesprek met staatssecretaris Halex is ons inmiddels gebleken dat minister De Jong en hij op eigen initiatief geen stap pen zullen nemen. Zij zullen alleen handelen wanneer zij zijn geadviseerd door het contact in over heidszaken (militair), een interkerkelijke commissie, die tot doel heeft de belangen van de geestelijke verzorging in de krijgs macht te behartigen. Het advies" van deze commissie is voor ons bindend", aldus de heer Haex. De be noeming van ds. Bos tot hoofdlegerpredi kant is indertijd op advies van CIOM ge schied. Het besluit om de opleiding van de legerpredikanten te reorganiseren en aan de hervormde predikant ds. H. J. Die- kerhof te ontnemen, is eveneens genomen op het advies van het CIOM. In de nacht van vrijdag op zaterdag is ingebroken in een woning aan de Molen- veldlaan in Santpoort. De dief kwam bin nen door een niet afgesloten boven raampje aan de achterzijde van de woning een groter raam te openen. Vermist wor den twee portemonnees en een portefeuil le waarin 200 zat. Verder nam de in breker een korte herenjas mee en een paar bruine herenschoenen. De schoenen werden later achter het schuurtje van de buren terug gevonden. De Velsense brandweer is in het afge lopen weekeinde twee keer in actie geko men om een duinbrand en brandend gras te blussen. Zaterdagmiddag brandde on geveer vierhonderd vierkante meter helm in de duinen nabij garage Overdorp af, Zondagmiddag bluste de brandweer het vuur dat vermoedelijk door kinderen was aangestoken in het dorre gras bij de vroe gere halte van Hoogovens. De oppervlakte van deze brand bedroeg ongeveer zeven honderd vierkante meter. Een achtjarig jongetje is zondagavond in zorgwekkende toestand naar het acade misch ziekenhuis in Leiden gebracht na dat hjj in Beverwjjk enkele zware balken op zich had gekregen. Het knaapje was met enkele vriendjes aan het spelen op een stapel zware hou ten balken, die was afgedekt met een zeil Op een gegeven ogenblik rolden de vijf meter lange balken omlaag waarbij een van de kinderen werd getroffen. Het on geval gebeurde op de hoek van de Schans en de Oever. Zondag is de 36-jarige H. Th. uit Heems kerk, machinist in de centrale van Hoog ovens, ernstig gewond. Tijdens het lossen van natronloog schoot een slang los als gevolg waarvan hij loog in 't gelaat kreeg. Hij is in het Rode Kruisziekenhuis te Be verwijk opgenomen. Vanmorgen is de 36-jarige heer B. K. W. uit Beverwijk, talkmenger in de kaliberwal- serij van Hoogovens, mis gestapt en ge vallen in een kelderput. Met verwondingen is hij in het Rode Kruisziekenhuis opgeno men. Op het Velsen-terrein kreeg zondagmid dag een zeventienjarige speler van Velsen van een medespeler een trap in de nek zonder dat van enige opzet sprake was. De jongeman is door de ongevallendienst naar zijn woning vervoerd. De verwonding bleek niet van ernstige aard te zijn. De Nederlandse badmintonkampioene Imre Rietveld is dit weekeinde doorgedron gen tot de halve finales van de interna tionale kampioenschappen van Duitsland, die in Luebeck werden gehouden. Daarin stuitte ze echter op de Amerikaanse Ju dy Hashman, die al jaren als de sterkste speelster ter wereld geldt. Het Nederland se meisje verloor met 11-3 11-1. Judy Hashman behaalde voor de vierde ach tereenvolgende maal de titel door een ze ge met 11-2 11-3 op de Deense Ulla Ras mussen. tmrm -»I WiiWIii mw> Voorbeelden nit Gerzon's rijke collectie: Doupion - een prachtig, soepel voorjaarsweefsel voor blouses en japonnen. In vele kleuren, 90 breed 7,90 Pepita - Heel klein geruite japonstof, dit jaar zéér modern. In lichte voorjaarstinten, 140 breed 6*90 Lin brut - het karakteristieke uni linnen in een bijzonder modieus kleurenassortiment, 130 breed 9.75 Composé - geruit en bijpassend uni linnen voor complets en deux-pièces. In pasteltinten, 140 breed 11,90 Gerzon uw Modehuis Amsterdam Haarlem Leiden Den Haag Rotterdam Utrecht Wij vragen voor de afd. fabrikage Wij bieden u een interessante werkkring, een gemid deld 43-urige werkweek (3-ploegendienst, zondags vrij), een goed basisloon met hoge premie en ploe- gentoeslagen. Inlichtingen betreffende verdere arbeidsvoorwaarden verstrekken wij u gaarne aan onze fabriek Jagersstr. 4 IJmuiden, tel. 02550-8346. In het dames-dubbelspel deed Imre Rietveld het beter. Samen met de Duitse kampioene Irmgard Latz bereikte zij hier de finale. In de eindstrijd verloren zij ech ter met 15-8 15-8 van het Britse paar Bair- stow-Pritchard. De 75-jarige Amsterdammer P. van Vel sen is zondagmiddag het Binnengasthuis te Amsterdam overleden, nadat hij zondag ochtend op de Nieuwendijk met zijn hoofd tegen de stoeprand was komen te vallen. Rijkswaterstaat heeft aan de Vereniging Zeeuwse Visserijbelangen (Zevibel) meege deeld dat het maken van voorzieningen om de schelpdierencultuur in Zeeland te behouden technisch wel mogelijk is, maar dat dit zou betekenen dat spuisluizen in de afsluitingsdammen van het Brouwers- havense Gat en Oosterschelde zouden moe ten worden gemaakt met een capaciteit groter dan de Harin-gvlietsluizen. Rijks waterstaat begroot de kosten van dit pro ject op twee miljard gulden, en acht het economisch niet verantwoord. Rijkswaterstaat heeft dit geantwoord op vragen van Zevibel, na een protestverga dering van de Zeeuwse visserij op 8 de cember in Middelburg, zo zei de voorzitter van Zevibel, de heer A. L. S. Lockefeer, tevens voorzitter van 'het Visserijschap, vrijdagavond op een vergadering van mos selkwekers te Bruinisse. De aanwezigen achtten de begroting van rijkswaterstaat bijzonder hoog. Aange drongen werd op het benoemen van des kundigen om zelf de kosten te berekenen. ondervindt vertraging, wanneer de mzen der niet adresseert aan de afdelinc d s de advertenties behandelt op de enveloppe garandeert de snelst mo gelijke behandeling I Mevr Noordenbos vraagt voor direct werkster voor 1 ocht .p. week. Steenbokstraat 11, IJmuiden. Gevraagd meisje, 16 jaar, in groentezaak. Prett. werk kring. Meerdere hulp aanwe zig. G. Plokker, Groentehan- del, Roemerstraat 11, IJmui den. Verkoopster gevraagd. Zaan- landse Schoenhandel, Kenne- merlaan 63, IJmuiden. Gevraagd nog enige thuis werksters, i.b.v. industrie machine. Aanm.: Zijlweg 111. Tel. 17877. Wegens de steeds grotere vraag naar onze produkten kunnen wij nog enige ge- rout. stiksters plaatsen; ook gehuwde dames event, halve dagen. Hoog loon. Reiskosten worden vergoed. Aanm. tus sen 8-6 uur. Tentenfabriek „The Indiana", Zijlweg 111, Tel. 17877. Dame, 66 jaar, zeer vitaal, P.G., z.z.g.g. als dame-huis houdster, b heer alleen, be schaafd milieu, tegen kost en inwoning. Brieven L 1329 Echtpaar z. k. zoekt woon ruimte met gebr. v. keuken. Brieven L 1325. Jong a.s. echtpaar zoekt woon- en slaapkamer met gebruik van keuken. Brieven L 1330. Ruilen IJmuiden naar Am sterdam. 3-kam. flat IJmui den, voor 4 a 5 kamerwoning zolder Amsterdam. Brie ven L 1324. Aangeb. in IJmuiden vrije 5- kam. woning met tuin, lage huur. Gevr. 4-k. won. Hoge huur geen bezwaar. Brieven L 1326. Voor goede haarverzorging. Dameskapsalon Lust, Lange Nieuwstraat 471, Tel. 8166. Na 6 uur 8768. Ook zonder af spraak. Alleman zuigt Pactolan tegen hoest en heesheid. 198.-. T.V. met garantie. Kinkerstraat 1, Amsterdam. Iedere avond demonstratie. Gaat U trouwen of heeft U een nieuwe woning? Krediet voor iederec i tot 5000.- voor aanschaf meubilair, woning textiel. Vraagt gratis folder, dan krijgt U algehele inlicht. Postbus 1371, Rotterdam. 100.- terug voor uw oude radio of platenspeler bij aan koop van een luxe radio grammofoon comb, met 10 pl. wisselaar. Keuze uit 15 mod. Telerama, Gen. Cronjéstraat 18, Tel. 57900. »Nw. Groen markt 2, Tel. 15220. Haarlem. Zonder aanbetaling: televisie 59 cm, radio, koelkasten, was machines, gasfornuizen, al leen bij Telerama, Gen. Cronjéstraat 18, Tel. 57900, Nw. Groenmarkt 2, Tel. 15220, Haarlem. Al brandt het maagzuur nog zo fel, een Risp-tabletje blust het wel! Voor betere haarverzorging. Dames- en herenkapsalon Maison Anny", L. Nieuw straat 381-385, bij het Markt plein. Tel. 5672. Ook voor overhemden-repa ratie naar „De Ster", Kenne- merlaan 35-37. DE BLOCK heeft aan te bieden zolang de voor raad strekt Gebruikte doch beslist goede TV-toestelIen, klaar voor het 2e Ned. programma, v.a. 325. Deze geheel gerevideerde apparaten worden ver kocht MET GARANTIE Schoterweg 44 - Tel. 54282 Schaftstraat 39 - Tel. 11470 Rijksstraatweg 529 - Tel. 62053 Schrootjes vr. houten wand- bekleding in 5 soorten, tevens plaatmateriaal hiervoor. „De Houthal", Kennemerlaan 159. IJmuiden. Tel. 7770. Onzichtbaar stoppen, mot-, scheur- en brandgaten. Kleermakerij Theo van Eek, Kennemerlaan 176. Eet nu rundvlees. Magere os- selappen, 500 gr v.a, 2.48. Dinsdag en woensdag ge haktdag 500 gr. 1.78. Slager Van Vliet, Kennemerlaan 129. Tel. 5212. Zonnescherm- en tentendoek, 140 cm breed, gestreept 2.25, effen 2.98 per meter. Zee man, Bloemstraat 70-71, IJ muiden. Tel. 4235. Helanca pantalons, maten 38 t/m 48 vanaf 16.95. Zeeman, Bloemstraat 70-71, IJmuiden. Tel. 4235. Polyether matrassen, 1-pers. vanaf 32.95; 2-pers. vanaf 45.95. Zeeman, Bloemstraat 70-71, IJmuiden. Tel. 4235. Plastic golfplaten, le soort, ook in fraaie kleuren, vanaf 8.50 per m2. Zaanlandsche Houthandel, Kalverstraat 1-3. Tel. 7543. Luxe verhuur zonder chauf feur. Volkswagenbusjes, V.W. de Luxe, Opel Kadett. Arie Beekhuis, Torricellistraat 32. IJmuiden. Tel. 7179 en 4679. Geeft uw etalage een vroljjk aanzien met DECO-vilt. Mer- tens, Snelliusstraat 14, IJmui den. Tel. 6140. De nieuwe Still-knippatronen zijn er weer bij „De Ster", Kennemerlaan 35-37. SHjter(j „Flora", Zeeweg 115, Telefoon 5307. 7 liter goede Spaanse wijn f 2.75. Uw T.V. defect? Bel 7849 (uitsluitend 's avonds) en wij komen direkt. „Maminette" babycommode* vanaf 89.50, Lange Nieuw straat 415, IJmuiden. Tel. 8078. Prijzen voor elke beurs! HoIIandia ondergoed voor het hele gezin vindt U bij C. Lod der, Driehuis. Een paar nylons gratis op onze kousenkaart bij een to taal van 10 paar nylons, sok ken of sportkousen bij C. Lodder, Driehuis. Baby Service, verchroomde kinderstoel met pracht be kleding f 36.-. Baby Service, Edisonstraat 9. Tel. 5283. 400.- terug voor uw oude T.V. bij aankoop van de nieuwste Philips T.V. 59 cm met 2e kanaal. Financiering mog. Inl.: Tel. 18195 of schr. Vincent v. Goghlaan 40III, Haarlem. Te koop gevraagd: antieke klokken, tafels, stoelen, kas ten, schilderijen, porselein, kristal etc. Na 5 uur: Maas straat 7. Tel. 7425. Te koop Taunus 15 M 1957, 65.000 km, met schuifdak en trekhaak. Tel. 5775. De Sav. Lohmanlaan 6, Velsen.

IJmuider Courant | 1964 | | pagina 4