„Jacob van Heemskerck" sleept straks een enorm kraaneiland naar IJmuiden Wijsmuller's nieuwste sleper met succes beproefd Watervliet in veiliger water Patronaatsgebouw bleef voor danslustige Velsenaren gesloten Voorhoede van IJmuiden faalde P0TASCH EN PERLEM0ER IN CONSERVEN Havenberichten „Sea Amber" wordt te water gelaten Straten afgesloten Zaal was niet gereserveerd Breur en Van Nieuwkoop nu bridgekampioenen Concordia nog net naast Kinheim Vreemde opstelling jeugdteam Telstar In de vishal en op zee MAANDAG 9 MAART 1964 II Eerste opdrachten STOFZUIGERS Korfbalcompetitie Zaterdagteam Kinheim verloor van Telstar-ploeg Zaterdagvoetbal LAATSTE KAARTEN 2e voorstelling Vlot van Engeland vaarders naar oorlogsmuseum „Miss Bril"-verkiezing voor Noord-Holland Woningbouw in Beverwijk AM* Bij het betreden van n.v. Bureau Wijsmullers nieuwste zeesleper „Jacob van Heemskerck", die zaterdagmiddag op de Noordzee twee geslaagde proefvaarten heeft gemaakt, werd de genodigden enig documentatiemateriaal \iitgereikt, waar ook het weerbericht van deze middag in was opgenomen. Weinig opwekkend luidde dit als volgt: „Wisselend bewolkt met hier en daar een sneeuwbui, matige tot vrij krachtige wind tussen noordoost en oost, temperatuur rond de 0 graden". Dit was uiteraard het enige onderdeel van het programma dat de organisatoren niet in de hand hebben gehad, hoewel hier, waarschijnlijk ter geruststelling van eventueel beduchte „landrotten" onmiddellijk aan was toegevoegd dat „extra reddingmateriaal (zwemvesten en rubber dinghies) volgens de voorschriften van de Scheepvaartinspectie tijdens de proefvaarten van de „Jacob van Heemskerck" aanwezig zou zijn Deze mededeling leek ons overigens niet geheel noodzake lijk, want het valt nauwelijks aan te nemen dat eert der passagiers bij het be treden van dit even fraaie als solide schip ook maar een ogenblik aan gevaar heeft gedacht. Beide proefvaarten - noodzakelijk geworden, omdat de hon derden genodigden niet in één keer konden worden ondergebracht verliepen dan ook vlot en geheel naar wens. Deze tochtjes op de woelige Noordzee waren aldus voor de niet-zeelieden onder de opvarenden een buitengewoon interes sante belevenis, vooral omdat zij daarbij onbelemmerd in de gelegenheid werden gesteld het fraaie interieur van de nieuwe zeesleper van voor tot achter in ogen schouw te nemen. De „Jacob van Heemskerck", die tot de sterkste zeesleepboten ter wereld be hoort, is 52,80 meter lang, 10 meter breed en 5 meter hol en meet 659 bruto registerton. De masten zijn 18 meter hoog en het bezit een waterkanon met acht brandslangaansluitingen, die per uur 950 ton water kunnen leveren. Daarbij kan het schip gebruik maken van een 1000 meter lange en een 750 meter lange sleep- draad. De manilla-tros een zogenaam de 22 duims tros van 90 meter lengte heeft een omvang van 54 cm. en een door snee van 16 cm. De actieradius is ten slotte 32.000 mijl, onder meer mogelijk door een enorme bunkerruimte en een ei gen zoetwater-distilleerapparaat, waarbij het schip een snelheid van 15 mijl per uur kan bereiken. Voor het overige is de sle per met de nieuwste installaties en de modernste nautische vindingen uitgerust, waarbij het comfortabele interieur van de „Jacob van Heemskerck" is berekend op zesendertig opvarenden, met de heer D. van Dorp als kapitein. Bij de terugkeer van de eerste proef vaart werden schip en genodigden op het Sluisplein opgewacht door de „IJmuider Harmonie", waarvan de in hun fraaie uni formen gestoken leden de koude dapper trotseerden, om het gezelschap met eni- Zaterdag kwamen in IJmuiden aan: Nusakan van Terneuzen, voor IJmuiden; Amelie Tyssen, Freetown; Ceres, Antwerpen; Methropole, Lon den; Gabonkust, Antwerpen; Bali, Bremen; Ilo- na, Halmstad; Adelsoe, Gefle. erts voor IJmui den; Marianne, Rouaan, bijlegg. IJmuiden; Geier, Hamburg; Atlantic, Londen; Herm, Oskarsham; Rhein, Lübeck; Middlesex Trader. U.S. Gulf; Ruhr, Hamburg; Oinoussios, Rotterdam; Asmidis- ke, Hamptonroads; Minerva 2, Barry; Anna Frie da, Hamburg. Zaterdag vertrokken uit IJmuiden: Algol naar Kaapstad; Pacific Victory, Le Havre: Anholt, Great Yarmouth; Foreland, Rochester; Gaaster- land, Grangemouth; Merak, Londen, walsmate- riaal van IJmuiden; Transit, Rotterdam; Benin- kust, Hamburg; Jans. Londen; Waverstroom, Teignemouth; Margrit Angelika, Leith; Jean E., Londen; Wexford, Boston, van Zaandam! Libra, Stockholm; Ebani, Londen; Malacca, Bremen; Odin, Narvik; Frans Böhmer, Algiers; Prinsen beek, Antwerpen; Frey, Malmö; Hoogvliet, Rot terdam; Marianne, Malmö. bijlegger IJmuiden; Phidias, Genua; Agapenor,"Glasgow; Bennekom, Port de France; Jonan, Rotterdam; Strabo, Aar- hus; Gouwestroom, Londen; Rijnstroom, Huil; Vliestroom, Shoreham; Geier, Rotterdam, van IJmuiden. Zondag vertrokken uit IJmuiden; Nusakan naar Cardiff, slabs van IJmuiden; Amyntas, Hamburg; Radja, Bremerhaven. Zondag kwamen in IJmuiden aan: Ems van Huil; Hinde Londen; Hado, Boston; Hoe Vinces, Londen; Texelstroom, Huil; Mertola, Fowey; Wil lemstad, Antwerpen; Belfort, Dakar; Berkel- stroom, Londen; Hontestroom, Grangemouth; Harrogate, Goole; London, Grangemouth; Irtysh- les, Aarhus; Braunschweig, Antwerpen; Dina, Waterford; Bakala, Le Havre; Blisworth, Da genham; Rigel. Turku; Weimar, Bremen; Frans W., Cardiff; Flevo, Aarhus; Sommen, Uddevalla; Vettersoe, Gefle, erts voor IJmuiden; Phoenix, Waterford; Neth. Coast, Newcastle; Delfborg, Bridlington, voor IJmuiden; Zaanstroom, Ply mouth; Buka, Londen; Marwa, Trelleborg, voor IJmuiden; Grane. Vancouver; Alcetas, Kopenha gen; Arcturus, Jacobstad. Maandag kwamen in IJmuiden aan: Erich Schröder van Antwerpen; Finlandia, Swansea; Willemijn, Par; Hoorneboeg, Kalmar. Maandag vertrokken uit IJmuiden: Germania naar Lübeck; Bieberstein, Puerto Plata; Kri- ■chan Stark, Esbjerg. (Indien achter de scheepsnaam en de haven van herkomst of bestemming geen nadere aan duiding volgt, betekent dit dat het schip van of naar Amsterdam is gegaan). ge vrolijke marsen te begroeten. Daarna vertrok de „Jacob van Heemskerck" met een nieuwe groep genodigden voor de tweede proefvaart. De zojuist geëmbarkeerd en begaven zich vervolgens naar restaurant „Treslong" in Hillegom, dat inmiddels door de andere groep was vrijgemaakt, waar eerst de de films „Wijsmuller sleept" en „Slepen met een eiland" werden gedraaid, welke films altijd weer met de grootste belang stelling worden bekeken. Hierna volgden aperitief en diner, waarbij goochelaar Ste- fani nog enige bijzonder amusante inter mezzi voor zijn rekening nam. Voorts werd de dames een aardig souvenir uitgereikt, waarbij de heren een ingelijste foto ont vingen. Vanzelfsprekend was dit een op name van de „Jacob van Heemskerck" door Cees van der Meulen, een fraaie te genlicht opname overigens. Pas bij de koffie werd voor het eerst gesproken Dit geschiedde door directeur Aubade van de „IJmuider Harmo nie" bij de proefvaarten van de „Jacob van Heemskerck". Arthur Wijsmuller, die het onder de no dige hilariteit van de aanzittenden be treurde, dat hij onder de vele gasten de inspecteur van de vennootschapsbelasting had gemist, omdat deze immers moet wor den beschouwd als de grootste aandeel houder. Ook deelde spreker nog mee dat namens alle aanwezigen een telegram naar kapitein D van Dorp was verzonden, met de beste wensen voor een spoedig her stel- Wat de „Jacob van Heemskerck" be treft stelde de heer Wijsmuller vervolgens vast, dat deze sleepboot in nauwe onder linge samenwerking voor en door het be drijf ,s gebouwd. Het schip mag er dan ook zijn als een der mooiste en produk- tiefste zeeslepers ter wereld. Voorts was spreker bijzonder optimistisch over de toekomst, omdat men zich veel nieuwe op drachtgevers heeft verworven, waardoor kostbare projecten van nieuwe sleepboten mogelijk en noodzakelijk zijn geworden. Nadfit spreker nog had bekendgerhaakt dat zijn oudste broer, kapitein John F.< Wijsmuller tot ereburger van New Or leans is benoemd, bracht hij hulde aan alle medewerkers van het bureau, waar bij in voorbeeldig teamwork door ieder het zijne wordt verricht. Hij richtte zich hier bij in het bijzonder tot de heer Wilco Neehus, die meer heeft gedaan dan van een menselijk wezen mogelijk wordt ge acht. De heer Wijsmuller eindigde met de wens, dat de sleepvlag ook door de „Ja cob van Heemskerck" met succes over alle oceanen mag worden gevoerd. Hierna fungeerde de heer Wilco Nee hus als woordvoerder van het gehele per soneel, om de directie met de nieuwe aan winst van harte geluk te wensen, waarbij hij verzekerde dat door een ieder zijn taak met het grootste plezier wordt verricht. Namens allen bood hij de heer Wijsmuller daarom een schilderij aan van Reint de Jonge uit De Zilk, voorstellende de „Ja cob van Heemskerck" met een sleep in volle zee. Het geschenk werd door de heer Wijsmuller zichtbaar verrast en „uit de grond van zijn hart" geaccepteerd, waar bij deze het schilderij onmiddellijk een ereplaats in het vooruitzicht stelde. Voor de „Jacob van Heemskerck" Is er al direct volop werk aan de winkel. Zo zal het schip aan het begin van de vol gende week van IJmuiden naar Southamp ton vertrekken, waar een sleepreis wacht naar Gothenburg in Zweden met een gro te zuiger en een bak. Daarna is de „Ja cob van Heemskerck" aangewezen om de „Lepelaar" het eerste kraaneiland van Rijkswaterstaat van Schiedam naar IJmui den te verslepen. Zoals bekend zal dit kraaneiland worden ingezet bij de uitbrei dingswerkzaamheden van de havenmond van IJmuiden. Het gevaarte is 70 meter lang en 27,50 meter breed en voorzien van acht, 57 meter hoge poten, plus een ver rijdbare kraan, die bijna 40 meter hoog boven het eiland uitsteekt. Electrolux, Excelsior, Erres, Holland Electro, Ruton, AEG, Philips enz. VERKOOP - REPARATIE Rci+i' - VELSEI.» -.J Uo i'ELE.'OON 1402 In de uitwedstrijd tegen Blauw Wit 2 heeft Watervliet twee kostbare punten ver overd waardoor de Velsenaren ten koste van de Amsterdammers op de ranglijst van de eerste klasse KNKB zijn geste gen tot de vierde plaats van onder, me de omdat ook Haarlem op eigen terrein verloor van DTV met 2-3. Hoewel Watervliet het grootste deel van de wedstrijd sterker was kon Blauw Wit binnen vijf minuten door een afstand schot een voorsprong nemen (1-0). Na 'n kwartier wist de Watervliet-aan- val door te dringen met een goed aange geven bal van v. d. Brink aan D. van La- desteijn, die onder de paal deze kans be nutte (1-1). Hierna hadden beide aanval len weinig in te brengen bij de wederzijd se verdedigingen, totdat 5 minuten voor de rust in de tweede opstelling Scholting van afstand aan Watervliet de leiding gaf (1-2). Na de hervatting duurde het gerui me tijd voordat de Blauw Wit-verdediging een steek liet vallen en Scholting opnieuw na 25 minuten raak schoot. (1-3). Direct daarop volgde een snelle directe aanval van de Amsterdammers, die met een fraaie doorloopbal werd afgerond (2-3). In de weer daaropvolgende aanval en in derde opstelling kon J. van Ladesteijn van af stand de Watervliet-zege veilig stellen (2-4), waarna Blauw Wit in het laatste kwartier als een verslagen ploeg speelde en het sterkere Watervliet, dat het spel min of meer bevroor, ook niet tot doel punten kwam. (2-4.) De heer Arthur Wijsmuller ontvangt uit handen van Wilco Neehus het geschenk van het personeel. Zaterdag 14 maart zal het bij de n.v. koninklijke maatschappij „De Schelde" te Vlissingen voor rekening van messrs. Verder en Company (Hong Kong) ltd te Hong Kong gebouwde motorvrachtschip „Sea Amber" te water worden gelaten. De doopplechtigheid zal worden verricht door mevrouw E. Hupkes-Damme. De afmetingen van het schip zijn: leng te over alles 157,40 meter, breedte 20 me ter en diepgang 9,31 meterz. Het draag vermogen is 14.800 ton. Wegens de uitvoering van riolerings werkzaamheden en bestratingswerkzaam heden zijn de Molenstraat in Santpoort en het gedeelte van de Cederstraat in IJmui- den-Oost, tussen de Zeeweg en de Mei doornstraat, met ingang van heden gedu rende vier, respectievelijk twee weken, of zoveel korter of langer dan de duur van de werkzaamheden zulks noodzake lijk maakt, voor alle verkeer gesloten. VARA. De afdeling Beverwijk van de VARA belegt op dinsdag 17 maart een jaarvergadering in het Hervormd Vereni gingsgebouw aan de Schans. Van het be stuur treden af: G. IJkenaar, voorzitter; H. van Hal, secretaris en G. RetelSchu ring. Allen zijn herkiesbaar. Verder zal het omroeprapport worden besproken. De deuren van het Patronaatsgebouw aan de Zeeweg in IJmuiden-oost bleven zondagavond hermetisch gesloten voor de vele Velsense danslustigen. Overal in de gemeente Velsen hadden gekleurde raam- affiches een grote dansavond aangekon digd, „met muziakale medewerking van het dansensemble „The Silver Kings". Maar het dansfestijn ging niet door. Pater Herubertus, directeur van het Pa tronaatsgebouw deelde zaterdagavond mede: „Het is beslist onjuist, zoals van KAJ-zijde beweerd wordt in de IJmuider Courant van zaterdag 7 maart, dat ik de zaal op zondag 8 maart niet ter beschik king wilde stellen. Integendeel, ik heb al le voorzieningen getroffen om deze dans avond door te laten gaan, ondanks het feit dat deze datum niet door de KAJ ge reserveerd was. Het was de KAJ zelf, bij monde van secretaris C. Zuurbier, die op het laatste moment mij de afgelasting aanzegde. Wel heeft de KAJ bij mij zon dag 15 maart gereserveerd. Persoonlijk heb ik ernstige bezwaren tegen deze da tum, omdat het dan Passiezondag is en op meditatiedagen vind ik het ongepast dat er in het Patronaatsgebouw gedanst wordt." Secretaris C. Zuurbier van de KAJ-afd. IJmuiden-Oost en de balleiders van de ze avonden, de heren A. Zonneveld en J. Straatsburg, verklaarden: „Wij hebben in derdaad zelf tot afgelasting moeten beslui ten. Wij moesten een keuze maken tussen beide data. Voor beide avonden hadden wij contractuele verplichtingen ten opzichte van de dansorkesten en de reclamegelden waren reeds besteed. Wij hebben getracht om de Cellar Rockers niet op 15 maart maar op 8 maart te krijgen, bij het ver nemen van de bedenkingen tegen het dan sen op Passiezondag. Maar de contracten van de C.R. lagen al vast. Intussen had den wij reeds voor 8 maart voorzieningen getroffen, maar officieel hebben wij 8 maart nooit gereserveerd. Men vroeg ons de dansavond op 15 maart uit te stellen wanneer wij de zaal op 8 maart zouden gebruiken. Aangezien de kosten van The Silver Kings lager waren dan die van The Cellar Rockers was dit financieel onver antwoordelijk, zodat wij zondag 8 maart lieten schieten, hoewel de zaal zonder meer gebruikt kon worden. Wij begrijpen niet waarom niet op beide zondagen ge danst kon worden. Hierdoor hebben wij een geduchte financiële aderlating onder gaan. Doch in het belang van alle partijen, hopen wij dat deze onverkwikkelijke ge schiedenis de goede en noodzakelijke sa menwerking tussen K.A.J. en directeur van het Patronaatsgebouw niet zal ver slechteren." In de B-lijn van de bridgeclub De Jump in IJmuiden zijn Breur en Van Nieuw koop kampioen geworden. Hoewel hun prestaties de laatste weken aan de matige kant waren, hebben zij toch kans gezien hun voorsprong nog juist te behouden. Behalve dit paar zal ook het paar Van den Burg-Kramer naar de A-lijn promoveren. Amsing en Ooms zijn pas in het midden van het seizoen samen gaan spelen en zijn daarom niet gekwalificeerd voor promotie. De uitslagen waren: A-lijn: 1. Dames Kramer-Seydel 55.95; 2. Snoek-Warmerdam 55.36; 3. Bakkum- Schadé 53.37. Totaal: 1. Mains-Snoek 853.42; 2. Bakkum-Schadé 797.95; 3. Mul- der-Wonink 797.72. B-lijn: Noord-zuid 1. Amsing-Van den Berg 58.00; 2. Echtp. v. d. Steen 53.33; 3. Breur-Van Nieuwkoop 46.67. Oost-west 1. Van den Burg-Kramer 61.67; 2. Echtpaar Hoeting 51.67; 3. Arn- man-Ooms 50.00. Totaal: 1. Breur-Van Nieuwkoop 874.77; 2. Arbman-Ooms 873.58; 3. Van den Burg-Kramer 849.10; 4. Echt paar Van der Steen 843.39; 5. Amsing-Van de Berg 829.68; 6. mevrouw Leyenaar- Maas 807.82; 7. Boender-Kramer jr. 807.79; Echtpaar Hoeting 767.48; 9. Echtpaar Vlot 746.76; 10. Echtpaar Roolzant 735.06; 11. Echtpaar Venema 678.51. De voor Kinheim en Concordia belang rijke wedstrijd heeft na een aanvankelijk gering overwicht van Kinheim in de laat ste minuten het Haarlemse Concordia nog naast de Velsenaren gebracht en een ge lijk spel opgeleverd. Reeds in het begin nam Kinheim met het windvoordeel en een groter dosis enthousiasme de strijd in handen. Al na 7 minuten had Kinheim succes, toen Snijders de bal afgaf aan Smit, die fraai voorzette en Mosk hard en laag liet inschieten (1-0). Na 25 minuten dacht men Concordia te zien gelijkmaken doch de midvoor, die alleen Sellen tegen over zich vond, schoot onbeheerst tegen de paal. Het bleef 1-0, totdat 6 minuten voor het einde de bal uit een voorzet van rechts onder de Kinheim-lat terechtkwam en doelman Sellen foutief wegwerkte, waar na de neerkomende bal door de Concor- dia-linksbinnen gemakkelijk kon worden ingeschoten. (1-1). Het Kinheim-elftal van de zaterdagcom petitie, dat met nog drie wedstrijden t« spelen een fraaie kans op het kampioen schap heeft, was op Schoonenberg de te genstander van een Telstar-combinatie, waarin van het tweede Telstarteam onder anderen meespeelden André en Versluijs. Hoewel duidelijk was, dat Telstar tech nisch de meerdere was van Kinheim, wa ren de Kinheimers maar weinig minder. Het werd ten slotte toch 5-2 voor Telstar (rust 1-1). In de hoofdstad kon de voorhoede van de zaterdagvoetbalclub IJmuiden maar moeilijk het K.M.V.Z.-doel vinden. In de eerste helft was de strijd gelijkopgaand, waardoor de dubbelblanke ruststand verklaarbaar is evenals de geringe schot vaardigheid van beide aanvalskwintetten. IJmuiden, dat traditioneel de uitwedstrij den tegen K.M.V.Z. pleegt te verliezen, zette na rust deze traditie voort. Doelman Prinsen die twee Amsterdamse doelpunten had kunnen voorkomen, speelde niet be paald gelukkig. Trouwens over het gehele IJmuidense spel lag een matheid, die een ongeïnteresseerdheid tot uiting deed ko men. De pas herstelde rechtsbuiten De Boer werd naar achteren gedirigeerd door aanvoerder Vendel en kanthalf Verwoerd nam zijn plaats waar. Hoewel er meer vaart in de voorhoede kwam, bleven doel punten uit. De eerste blunder van Prin sen kwam in de zevende minuut (1-0). Na 19 minuten was het 2-0 voor de hoofd stedelingen toen Prinsen met bal en al over de doellijn viel. Intussen hadden paal en lat IJmuidense sucessen in de weg gestaan. Het enige normale doelpunt werd vier minuten voor het einde gescoord na een goed opgezette K.M.V.Z.-aanval (3-0). Deze eindstand was volkomen geflatteerd, doch de IJmuidenvoorwaartsen moeten de vele kansen ook in doelpunten om weten te zetten om te kunnen zegevieren. Zaterdagmiddag speelde „Telstar-jeugd" tegen het zaterdagmiddagelftal van Kin heim. Dit oefenduel had wel zeer weinig om het lijf. Kinheim was nauwelijks par tij voor de „stars". Bovendien was de op stelling van Telstar-jeugd nauwelijks se rieus te noemen. Doelman was De Win ter (Normaliter voorhoede speler van Tel star II). Daarentegen was doelman Eg- ner van Telstar II.rechtsbuiten. An dré speelde linkshalf en Versluis begon als rechtsback. Het lag in de bedoeling om de jeugdspelers Verduin en De Goede te testen, omdat zij kandidaten voor een contract zijn. Maar veel wijzer zullen de Telstar-keuzeheren niet geworden zijn. De uitslag was 5-2 voor „Telstar-jeugd". De doelpunten bij Telstar werden gemaakt door De Winter, Egner, Seegers, Versluis (2x). Verburg en een inzet in eigen doel van Telstar maakten de 7 doelpunten vol. Voor de voorstelling van HEDENAVOND in de Stadsschouwburg te Velsen/ IJmuiden, zijn nog een aantal kaarten verkrijgbaar van ƒ1.75 en wel TOT 5 UUR AAN ONS KANTOOR, LANGE NIEUWSTRAAT 427 en VANAVOND VAN HALF ACHT AF AAN DE ZAAL. Het oorlogsmuseum in het Brabantse Overloon krijgt er een houten vlot van vijf meter lengte bij. Dit wankele vaar. tuigje, dat naar de naam Yvette luistert, wordt opgetuigd met oude zeilen. Het zal compleet met benzineblikken uit 1943 aan de rijke oorlogsverzameling van het mu seum worden toegevoegd. Aan de Yvette is een geslaagde ont- snappingsgeschiedenis uit de donkere oor logsjaren verbonden. Een meisje, Yvette genaamd, stak toen met drie Delftse stu denten en een verzetsstrijder op het be paald niet zeewaardige vlot de Noordzee over. Op 29 april 1943 waagden zij de sprong naar de vrijheid, drie dagen la ter werden zij op de Engelse rivier de Theems door een Engels schip opgepikt. Na de oorlog kwam het vlot als souvenir met de Engelandvaarders terug naar Ne derland. Op dinsdag 17 maart a.s. zal in de Hil- debrandzaal van Restaurant Brinkman te Haarlem „Miss Bril" voor de provincie Noord-Holland gekozen worden. Deze voor ronde moet drie candidates opleveren voor de in mei te houden halve finale. De voor verkiezingen zijn verwerkt in een pro gramma van het cabaret „Adam en Eva" waaraan medewerken Frans en Fiet Kos ter, Carry Tefsen, Cees van Oyen en En rico Neckheim. Als gastvrouwe treedt op TV-omroepster Elles Berger. De jury, die in alle provincies dezelfde zal zijn, be staat uit Mevrouw R. van Heemskerck Veeckens, voorzitster, alsmede de heren Poppe Damave, P. J. Tierolf en Louis Pierlot. In antwoord op een desbetreffende vraag tijdens het onderzoek van de be groting 1964 voor de gemeente Beverwijk delen burgemeester en wethouders mede, dat er momenteel plannen in voorberei ding hetzij in de vergunningsaanvrage- fase, hetzij in de ontwikkelingsfase zijn voor de bouw van 320 woningwet woningen, ongeveer 200 premiewoningen en ongeveer 200 vrije sectorwoningen. Gebrek aan de nodige gronden maken woning bouw op grote schaal onmogelijk. Aanvoer van maandag. Honderdtwintig vaartuigen hebben maan dagmorgen in IJmuiden aangevoerd: 10.890 kisten vis, 2200 gladde kabeljauwen en 40.000 kilogram tong. Bij de aanvoer waren: 50 kisten schelvis, 850 wijting, 80 gul en kabeljauw, 40 koolvis, 2850 haring, 2320 makreel, 3350 schol, 130 tarbot en 420 varia. Prjjzen van maandag Per kilogram, in guldens: tarbot 3.70 3.60, heilbot 4.403.90, grote tong 5.20 4.80, grootmiddel tong 4.704.40, klein- middel tong 5.605.30, tong 1 6.606.30, tong 2 6.606.40. Per 125 kilogram: grote kabeljauw 86 75, middel kabeljauw 9476, grote koolvi» 8266, middel koolvis 7868. Per 10 stuks: grote kabeljauw 8237, middel kabeljauw 3832. Per hoop: rog 3520. Per 50 kilogram: schelvis 2 5542, kool vis 1 2825, koolvis 2 2726, gul 1 4843, gul 2 4540, gul 3 4640, grote schol 32 26, middel schol 2622, kleinmiddel schol 2523, schol 1 2824, schol 2 31-23, schol 3 23—16, schar 26—12, bot 9.10—8.60, haai 4228, gestripte wijting 3629, dichte wijting 3126, haring 1611, makreel (grote) .3328, makreel 1811, makreel (kleine) 9, kuit 6142, lever 7.50, tarbot 17098. griet 94, kleine kreeft 22. Scheveningen Vanmorgen werden in Scheveningen aangevoerd: 20 kisten schelvis, 100 wijting, 40 gul en kabeljauw, 80 koolvis, 200 haring^ 600 makreel, 600 schol, 300 stijve kabeljau wen en 5000 kilogram tong. Voor dinsdag en woensdag Voor de dinsdagmarkt en de woensdag- markt zijn de volgende schepen reeds bin nen- of thuisstomende: De „Willem" VL 121 met 1350 kisten; de „Jacoba Gesina" IJM 36 met 1450 kisten; de „Nicolaas Senior" KW 42 met 1220 kisten; de „Antje" KW 49 met 1500 kisten; de „Albatros'' KW 87 met 830 kisten; de „Deining" KW 8 met 1000 kisten; de ,,'s-Gravenhage" IJM 26 met 1650 kisten; de „Cornelis Vrolijk" SCH 171 met 1500 kisten; de „Marian Ellen" KW 159 met 1800 kisten; de „Liesje en Rutger'' VL 153 met 900 kisten; de „Michiel" HD 74 met nog onbekende vangst. Het is nog niet bekend, of er nog traw lers nalossen. Al de vangsten bestaan hoofdzakelijk uit haring en makreel. De ,,'s-Gravenhage" IJM 26 brengt 900 kisten koolvis, 130 wijting, 20 kabeljauw en gul, 50 schelvis en 550 haring.

IJmuider Courant | 1964 | | pagina 5