COR OLY Heffingen moeten de Europese markt voor siergewassen stutten PVS dringt aan op E.E.G.-beleid in de bloembollensector COR OLY Voor bromfietsen DE MIDDENSTAND IN DE TIJDSSTROOM neem de proef en proef ADVISEURS FOTO FILM Diefstallen Vier inbraken in IJmuiden Rijden onder invloed Van wie is deze fiets? Woonwagen als obstakel Faillissementen Concurrentie groot voor Roozenburg Havenberichten Raad van Bussum volgde wedstrijd Van SOLEX tot ZÜNDAPP Kort IJmondnieuws VERKOOPSTER gevraagd IMPERIALS v.a. ƒ49.50 JONDERDAG 12 MAART 1964 11 door jhr. dr. J. C. Mollerus oud-secr. K.v.K. Haarlem e.o. Openbare Bibliotheek en Leeszaal Gem. Velsen bakker Winkel Uw bakker Examens Drukte Standpunt Johannes Passion in „De Hoeksteen'Santpoort Vrijdag begint damstrijd enz. enz. Eenheid in wetgeving op middenstandserf De organisatie van de Nederlandse mid denstand is niet veel meer dan zestig jaren geleden begonnen. Het is hoogst merkwaardig, dat op het Derde Inter nationale Congres voor de handeldrijvende middenstand op 3 en 4 september 1902 te Amsterdam gehouden, vele prominen ten aanwezig waren. Aan belangstelling was er geen gebrek. Het congres stond onder de hoge bescherming van o.a. de minister-president dr. A. Kuyper, minister van Binnenlandse Zaken, mr. J. C. de Marez Oyens, minister van Waterstaat, Handel en Nijverheid, mr. G. van Tien hoven, commissaris der koningin in Noord- Holland en mr. W. F. van Leeuwen, bur gemeester van Amsterdam. In het comité van het congres hadden onder meer zit ting: mr. P. J. M. Aalberse, prof. mr. dr. D. Josephus Jitta, ds. A. S. Talma, jhr. mr. C. de Savornin Lohman e.a. Namens de regering voerde de heer R. P. J. Tutein Nolthenius het woord. Deze wees er o.m. op: „dat de 20ste eeuw aanvangt met het ontwaken van den zoo zeer bedreigden middenstand; van den stand, waarvan alle Staatslieden getuigen en om bij ons land te blijven, noem ik alleen Groen van Prinsterer en Thor- becke dat die stand het meest noodige is in een goed georganiseerde maatschap pij". Maar daarnaast volgde er nog een bijzondere opwekking. Het was dr J. Th. de Visser, die er uitdrukkelijk op wees, „dat de neringdoende middenstand slechts dan weder tot welstand kan komen, wan neer hij zich de twee sociale momenten, n.l. „vereeniging" en „wetgeving" ten nutte maakt. Dezelfde kracht, die de ar beidersklasse daardoor ontwikkelt, moet gij gebruiken. Eerst door middel van „vereeniging" en vervolgens door middel van „wetgeving". Ik beaam te dezen opzichte geheel de woorden van den te- genwoordigen Minister-President: „Eerst naarmate de middenklasse uit eigen initiatief krachtiger en met meer energie zal opkomen, zal het mogelijk worden voor de Regeering om te zien of ook in het belang van die klasse iets kan worden gedaan". Wanneer wij op dit ogenblik deze vrien delijke woorden aan het adres van de middenstand nog eens rustig onder de loep leggen, dan meen ik, dat zij toen een welgemeende poging waren om die zelfde middenstand gunstig te stemmen. Van een werkelijke medewerking op hoog niveau is in de praktijk in die jaren feitelijk niets gebleken. Was het toen een soort vertoon? Moet men aan verklaringen van gezaghebbende persoonlijkheden, regeerders, geen blijven de waarde toekennen? Hoe dan ook: resultaten bleven achterwege. Wat dat betreft is er later veel, heel veel ver anderd. Niemand kan dat ontkennen. Maar daartegenover staat, dat de middenstand, ook op dit ogenblik, nog niet beseft welke macht deze zou kunnen vormen, in de ontplooiing waarvan een levensvoorwaar de voor deze middenstand is gelegen. Dadendrang en het initiatief uit eigen boezem zijn dikwijls onvoldoende. Kwam er totaal niets uit de bus? Zo is het niet. Op het congres van 1902 werd een band gevormd tussen de plaatselijke midden standsorganisaties. die toen bestonden. In 1924 verscheen de Nederlandse Mid denstandsbond, in 1915 was dé Nedèr- landsche Roomsch Katholieke Midden standsbond opgericht en in 1918 stichtte men de Vereeniging van den Christelijken handeldrijvenden en industrieelen Mid denstand in Nederland. In de loop der jaren hebben deze bonden ongetwijfeld uiterst bekwame figuren in hun midden gehad. Zij hadden niet alleen een strijd naar buiten te voeren, maar bedenke lijker was de tegenstand, die bij de mid denstand zelf overwonnen moest worden. De individualistische inslag van duizen den middenstanders vormde de meest ernstige vijand. Zelfs thans is deze nog aanwezig. Maar daarnaast ging zich in de werk nemerswereld een sterke organisatiezin ontwikkelen In dat verband moge nog eens herhaald worden wat dr. J. Th. de Visser in 1902 al opmerkte, toen hij de middenstand de arbeidersklasse als voor beeld stelde. De opkomende arbeidersstand stond zeker in de aanvang niet welwillend tegenover de middenstand; de coöpera tieve verbruiksverenigingen zijn er het bewijs van. Middenstandsorganisaties en werkne mersorganisaties spelen beide een rol. Zij behartigen beide hun eigen belangen. Maar er is één kardinaal verschil tussen beide. De werknemersorganisatie is vóór alles het best gesorteerde adres. Altijd de grootste keus. BREESTRAAT 108, BEVERWIJK Telefoon 24627 een strijdorganisatie. Deze organisatie be hartigt immers en volkomen begrijpe lijk o.m. de financiële positie van de aangeslotenen. De middenstandsorganisa tie behartigt dit belang niet. Op zichzelf is dit voor de middenstandsorganisatie een nadeel. Ongetwijfeldopenbaart dit verschil zich in het percentage der aan geslotenen. Zonder in percentages af te dalen staat vast, dat de middenstands organisatie het percentage aangeslotenen nooit zal halen, dat de werknemers organisaties wel zullen bereiken. Daarbij blijft het niet. Even belangrijk is het verschil in organisatie-opbouw. Bij de middenstandsorganisatie in haar vroe gere vorm waren het de praktiserende middenstanders, die in het organisatiever- band een belangrijke rol speelden. Naar gelang het aantal middenstandsvraag stukken in omvang toenam, werd het al moeilijker voor het bezetten van bestuurs functies geschikte personen te vinden. Men moet nu nog bewondering hebben voor een aantal hunner, die vol hielden en zich met hart en ziel voor de midden stand instelden. Men vergete echter niet, dat er ook voorbeelden zijn, waarbij te veel geofferd werd aan de organisatie en te weinig aan het egien bedrijf. Zij sneu velden ten slotte. In latere jaren en met name bij de landelijke middenstands organisaties veranderde de positie. Aan de landelijke secretariaten werden bepaal de krachten aangetrokken, in de meeste gevallen van buiten de middenstandskring afkomstig. Velen hunner moesten zich in de middenstandsmaterie inwerken. Dat kostte tijd en moeite. Maar het was nodig. Men kon een taak als deze alleen maar overlaten aan hen, die daarvoor de tijd beschikbaar konden stellen en daarvoor gehonoreerd werden. Stelt men daarnaast de ontwikkeling op dit gebied bij de werknemersorgani saties, dan ziet men daar een geheel an dere gang van zaken. Zij waren de eer sten, die met de zgn. „vrijgestelden" gingen werken. Zij hadden op het econo mische gebied in dat opzicht de primeur. Er werd wel eens smalend gesproken over deze „vrijgestelden", overigens ten on rechte. Vele hunner werden uitverkorenen. Het grote verschil t.a.v. de middenstands organisaties ligt dus hierin, dat in deze kring slechts bij hoge uitzondering een praktiserende middenstander zich uit sluitend inzette voor de organisatorische taak van hun stand. Wellicht zal deze of gene de vraag stellen: en hoe zit het dan op dit gebied met wat ik zou willen noemen: de groot-werkgevers? Daar ligt de zaak weer geheel anders. In de leiding der groot werkgeversorganisaties zitten meer dan eens topfiguren. Hoe is dat mogelijk? De vraag is uiterst simpel te beant woorden. Het convenieert deze organisa ties tot zich te trekken: het beste van het beste, omdat zij in staat zijn daarvoor de noodzakelijke geldmiddelen te reser veren. In de middenstandskring is dat uitgesloten. De middenstander is op het gebied van de contributiebetaling dikwijls uiterst sober. Er ontbreekt daarbij maar al te veel een bepaalde vorm van eens gezindheid. Dat komt omdat de belangen van de middenstanders maar al te dikwijls met elkander in botsing komen. Dat be tekent allerminst, dat op bepaalde ter reinen van het middenstandsbeleid geen overeenstemming verkregen kon worden. Zo is het in wezen wel. Maar er blijven te veel verschillen bestaan. Een gevolg van het individualisme enerzijds, ander zijds omdat er in vele sectoren van de middenstand de ene individuele midden stander een geheel andere figuur is dan zijn collega-middenstander. Maar hoe men dit probleem ook be nadert, toch heeft de middenstand in onze samenleving een belangrijke taak te ver vullen. Wij zouden ons toch niet thuis voelen te leven in een maatschappij, waar geen middenstand zou bestaan. Nieuwe aanwinsten van de Openbare Biblio theek en Leeszaal van de gemeente Velsen zijn de volgende boeken: Nederlandse en vertaalde romans en novellen: Depauw, Breiz Atao; De Graaf, De andere weg; Van Kampen, Het zilveren spoor; Kapteijns, Wo nen in onrust; De Rop, De traditie; Zernike, Kie ren van de nacht; Aldridge. Banneling in eigen land; Andrzejewski, As en diamant; Arpino, Se rena; Delderfield. Diana kwam in mijn leven; Fraschka, Het laatste bevel; Gallico, Wolkbreuk boven Zalano; Isoko Itsjiro Hatano, In de scha duw van Hiroshima; Kaye, De stem van het hart; Van Michalewsky, Laat ons mensen maken: Top ping Miller, Dokter Regan; Rodriguez, De ijzeren trap; Shamir, De koning van vlees en bloed; Simenon, Schele Marie; Mansfield, Millie en an dere verhalen; Melchior, Het zoontje van de dokter; Verheugd, Niets doen. Buitenlandse romans en novellen: Hausmann, Kleiner Stern im dunklen Strom; Bauer Opa du bist mein Freund; Aldiss, Hothouse: Lewis, The Tenth Year of the Ship, Green, Partir avant le jour; Labry, Les sexuplés de Loqmaria. Studieboeken: Kaptein, De voorbereiding tot het huwelijk; Brede Kristensen, Symbool en wer kelijkheid; Schilder, Rachels troost; Klijn, Wat weten wij van Jezus van Nazareth; Van der Ploeg, Geestelijke stromingen in Nederland; Knecht, Ik weet uw verdrukking..; Welvaart, welzijn en geluk, deel 4 en 5; Meester, P. v. d ABC; De Gramont The secret war; Newman, De wereld van de spionage; Grzimek, Oase voor dieren; Simpson, De betekenis van de evolutie; Williams, De jacht op het virus; Kersken, Hollandse jach ten van de toekomst; Haspels, Huizen kijken - huizen kopen; Schwab, Einfamilienhauser D.B. 1-50; Menz, Hoogtepunten der schilderkunst in de Galerij van Dresden; Friedlander, Kunst en kennerschap; Lane, Meesters der Japanse prent kunst; Klatt, Die Konstruktion alter Möbel; Priestley, Dickens; Galle, Couperus in de kritiek; De Vries, Heldensagen; Ter Haar De grote sagen van de donkere middeleeuwen; Van der Linde, Ballade van de slavenhaler; Jordan, Frederik Barbarossa; Willems, Nederland wordt groter; China tussen eergisteren en overmorgen; Kohier und Reich; Die Kanarischen Insein; Wentinck, Torens, tempels en taveernen; Rittlinger, Een mens,een kano en de Amazone. Een 23-jarige verzekeringsagent uit IJmuiden heeft bij de politie aangifte ge daan van diefstal van 280 uit een porte monnee, die zich in zijn geldkistje bevond. Dit stond in een kast in de woonkamer, die daarvoor werd opengebroken. Voorts werd een draagbare radio ge stolen uit een werkplaats in de Midden- havenstraat. Hiervoor werd een ruit ver nield om de werkplaats te kunnen openen Jubileum. Bij de Koninklijke Papier fabrieken Van Gelder Zonen n.v. te Velsen zal de heer D. van den Outenaar, voor werker-draaier in de mechanische werk plaats, vrijdag 13 maart zijn veertigjarig arbeidsjubileum vieren. Hij is ook een ver dienstelijk trombonist bij de harmonie kapel „De Eendracht", waarvan hij thans vijfendertig jaar deel uitmaakt. Weet u nog, dat brood uit de oorlog en toen dat Zweedse brood Twintig jaar na de oorlog is dat ver schil er nóg Niet meer zo sterk, maarer blijft verschil tussen ge woon brood en dat malse, zuivere brood van Bakker Winkel Komt dat door die prachtige, propere bakkerij Komt dat door het vakmanschap van Winkel's meester-bakkers, door puike bloem, de goede grondstoffen, de beste behandeling Of komt het gewoon omdat ze bij Bakker Winkel weten hoe ze lekker brood moeten bakken Want lekker is hetneem de proef maar en proef In de nacht van maandag op dinsdag is ingebroken bij vier winkeliers, die allen in IJmuiden-oost zijn gevestigd. Men kwam binnen via (Je achterzijde van de panden, hetzij door het verbreken van een ruitje of door een openstaand bovenlicht. Er worden geldbedragen vermist van tweehonderd tot duizend gulden. WEEKABONNEMENTEN dienen uiterlijk op woensdag te worden betaald, daar de bezorgers op donder dag moeten afrekenen. DE ADMINISTRATIE voor 's middags. Gehuwd geen bezwaar Kennemerlaan 63 De Velsense politie heeft dinsdagavond een 73-jarige viskoper uit IJmuiden aan gehouden, omdat hij zijn auto kennelijk onder de invloed van sterkedrank bestuur de. Hij is op het hoofdbureau ingesloten, waarbij zijn rijbewijs werd ingehouden. De politie in Beverwijk zoekt naar de onbekende eigenaar van een herensport- rijwiel, merk „Magneet", Voorzien van drie versnellingen. De kleuren van het rijwiel rijn groen met wit. Vermoedelijk is de fiets omstreeks half november 1963 ont vreemd. Men kan zich hiervoor melden bij de Beverwij kse recherche. Dinsdagmiddag om twee uur kwam op de hoek van de afvoerweg van rijksweg 9 en de Hoofdstraat in Santpoort een woon wagen tot stilstand wegens 'n onverwacht defect aan de trekker. Men was van het woonwagenkamp in Velsen op weg naar Den Haag. Doordat de wagen op voor weg- gebruikers bijzonder hinderlijke wijze was geparkeerd werd de eigenaar door de politie aangezegd deze te verwijderen. Doordat hem echter de financiën ontbra ken om de trekker te laten repareren, liet de politie het obstakel door een kraan wagen naar het kamp terugbrengen. De arrondissementsrechtbank te Haar lem heeft op dinsdag 10 maart 1964 in staat van faillissement verklaard: De nalatenschap van wijlen de heer Hen- ricus Josephus van den Braak, laatst ge woond hebbende te Haarlem aan de Pieter Kiesstraat 27, overleden aldaar op 13 de cember 1963. Rechter-Commissaris: Mr. N. Reeling Brouwer. Curator: Mr. G. A. P. de Kort, advocaat en procureur te Haarlem, Wagenweg 196, Bij vonnis van de arrondissements rechtbank te Haarlem van 10 maart 1964 is, na gedaan verzet, vernietigd het vonnis dier rechtbank van 18 februari 1964, waar bij Hendrik Schniedewind, koopman, wo nende te Hillegom, Van Vlietstraat no. 26 in staat van faillissement is verklaard, met benoeming van mr. J. Verheus, advocaat en procureur te Haarlem, Wilhelmina- straat 13, tot curator. Amsterdam (Gem. Un.) Gepromoveerd tot doctor in de letteren drs. M. Boertien te Jeruzalem, op een proefschrift getiteld „Der Mischnatraktat Nazir" promotor was prof. dr. M. A. Beek. Eén van de stellingen, die ds. Boertien aan zijn dissertatie had toegevoegd, luidt: het gebruik van de term oecumenisch bij een overgang vanuit een reformatorische kerk tot het roomskatholicisme berust op een misverstand, (Van onze medewerker voor bloembollencultuur) De Europese Commissie heeft de zeventiende januari 1964 tot een gedenkwaardige dag voor de bloembollenhandel gemaakt. De Commissie is van mening, dat de vak- heffing in strijd is met het Verdrag van Rome, evenals de heffing bij uitvoer van snijtulpen. Tevens is het verbod op uitvoer van bloembullen beneden bepaalde mini- mummaten even onjuist als het handhaven van minimumexportprijzen. De Neder landse regering kreeg dit onder de neus geduwd en het Produktschap voor Sier gewassen zag de gehele teelt en export van bloembollen in de chaotische put van de overproduktie storten. Daarna hebben zeer snelle ontwikkelingen plaats gehad, waar van het resultaat is, dat de Franse en Duitse organisaties zijn gaan overhellen naar de Nederlandse mening. Er zou wel moeten worden geregeld op de internationale markt. Dr. A. J. Verhage, voorzitter van het Produktschap voor Siergewassen verklaar de dinsdagmiddag in de bestuursvergade ring, dat de Commissie van Bijstand na vele overwegingen toch tot de conclusie was gekomen, dat de narcissen niet lan ger aan een teeltbeheersing gebonden moe ten blijven. De Commissie van Bijstand is echter wel van mening, dat de mini mumprijzen, zowel de binnen- als de bui tenlandse, plus de mogelijkheid tot opkoop van de overschotten gehandhaafd dienen te blijven. De heer A. J. Braam veronder stelde dat de registratie van dit bolgewas nodig zal blijven. Dit werd bevestigend beantwoord. Met dit proefballonnetje zijn reacties uit het buitenland binnengekomen. De Engel se National Farmers Union en de Bulb Distributors Association hebben verklaard dat Nederland toch -dient te zorgen voor een rust op de Engelse markt. Gebeurt dat niet, dan zal de afspraak van 1947 ge maakt in G.A.T.T.-verband vervallen. Dat zou betekenen, dat Engeland zich het recht voorbehoudt om de invoerrechten met tien tot dertig percent te verhogen. De brief van de Europese Commissie en deze Engelse brief hebben geleid tot enorme activiteiten in de Europese sier- gewassenwereld. De buitenlandse organi saties namelijk hebben zich nooit druk ge maakt over uitvoer van bloembollen. Nu Nederland, de belangrijkste producent, echter op de vingers wordt getikt door Engeland en de V.S. .beginnen ook de Duit sers en de Fransen te merken dat er iets moet gebeuren. Werkt men in E.E.G.-verband niet mee en komt er geen gemeenschappelijk beleid te genover derde landen dan bestaat de kans, dat er een chaos op deze markten ont staat. Daardoor zou de import daar belem merd kunnen worden en dan richt de han del zich vanzelf op de zes E.E.G.-lan- den. En dat is in niemands voordeel. Ook niet van de partnerlanden. Twee Engelsen hebben maandag hun standpunt in Brussel voor een gemengde commissie van de zes landen uiteengezet. Nog staande de vergadering is de (Fran se) voorzitter naar het hoofdkwartier van de Europese Commissie getogen om te zeggen, dat er nu snel een gemeenschap pelijk beleid moet komen. Het antwoord was, „Zorg voor concrete voorstellen" De Europese Commissie kan deze dan uitwer ken en doorgeven aan de regeringen van de zes. Er is van regeringszijden echter een bijzonder grote traagheid, zelfs passi viteit ten opzichte van de siergewassen te bemerken. De organisaties moeten bij de regeringen aan de bel trekken en dat is niet zo gemakkelijk. Het Nederlandse produktschap is bijna op voet van gelijk heid te beschouwen met de ministeries. De afstand tussen de regeringen in het buitenland en de organisaties is daar on eindig veel groter. Enfin, de bestuursleden kregen het standpunt van de Nederlandse regering wel ongeveer te zien in een P.V.S. nota, Daarin wordt gesteld dat de vakheffing geen andere dan een normale prijsverho ging is, die ieder bedrijf heeft voor con trole, research en reclame. De heffing op de snijtulpen dient slechts om de buiten landse afnemers te helpen. De Nederland- voor en Sinds 1930 Kennemerlaan 5 (bij de brug) Op zondag 22 maart zal het Haarlems Kamerkoor en het Haarlems Kamerorkest onder leiding van Piet Halsema een uit voering geven van Bach's Johannes Pas sion in de Nederlands hervormde kerk „De Hoeksteen" in Santpoort-Zuid, aan vang 14.30 uur. Als solisten werken mee de sopraan Tineke van Raalte, de tenor Paul Hameleers (evangelist), de tenor Wim van Gerven (aria's), de bas Cor Beek (Christuspartij), de bas Jan Hulsbos (aria's), de bas Piet van Buuren (kleine partijen) en voorts de organist Klaas Bolt, de clavecinist Jene Meilof en de cellist Bob van Marken. se broeiers kunnen hier goedkopere bol len kopen dan hun buitenlandse collega's. Dit startvoordeel wordt via een heffing weggewerkt. Nederland wenst geen plantgoed uit te voeren naar de lidstaten, omdat daardoor de gehele marktordening in elkaar zakt. De minimumprijzen dienen te worden gehand haafd, omdat de derde landen, die 57 pet van alle bloembollen afnemen dat wensen. Zo lang de E E.G. geen andere of betere marktorganisatie biedt dan de Nederlandse zal men Nederland niet kunnen dwingen tot .die punten. Dit antwoord zal de Euro pese Commissie krijgen. Gaat deze er niet mee akkoord dan zal Nederland de beslis sing van de Europese Commissie kunnen voorleggen aan het Hof van Justitie van de E.E.G. „En dan maken we een bes te kans om deze zaak op juridische gron den te winnen", aldus mr. F. B. M. Ne- derveen. Men stelde vast, dat het bedrijfs leven in zijn internationale overleg met concreter plannen moet komen, dat de re geringen zich nu eens met de bloembol len en de daaraan verbonden problemen moeten gaan bemoeien en dat de minis ter van Landbouw zal worden verzocht zijn confraters eens met de neus op de feiten te duwen. Zij verder nog medegedeeld, dat de bomenkwekers hun prijzen een eind mochten verhogen, doordat de lonen zo ge stegen zijn en dat uit de cijfers is geble ken, dat er schromelijk veel bloembollen tekort zijn geweest in 1963. Tien tot vijf tien percent is zeer veel. Het toernooi om het Nederlands dam kampioenschap, dat komende vrijdag in Amsterdam begint, belooft uitermate span nend te worden. Voor Piet Roozenburg, kampioen 1963, zal het zeer moeilijk wor den zijn titel met succes te verdedigen, want de concurrentie is groot. Zijn ge vaarlijkste tegenstander is waarschijnlijk de Haarlemmer Wim de Jong, die vorig jaar niet van de partij was maar in het onlangs gehouden internationale toernooi in Hoogezand de beste Nederlander was. Te verwachten valt voorts, dat ook routiniers als Bergsma vorig jaar op de valreep verslagen door Roozenburg Bom, Van Dijk en Gordijn weer een rol van betekenis gaan spelen. Met be langstelling wordt uitgezien naar de come back van de IJmuidenaar Laros, die na een afwezigheid van vele jaren zijn geluk weer eens gaat beproeven. Voor de beide nieuwelingen in het ge zelschap, de Fries Auke Steensma en de Leidse student Bronstring, lijkt niet veel eer te zijn weggelegd. De strijd om de titel zal des te feller worden, aangezien de nieuwe kampioen het recht verwerft deel te nemen aan het toernooi om het wereldkampioenschap, dat in de Italiaanse stad Merano wordt gehouden. Mogelijk valt ook nummer twee deze eer te beurt. De deelnemers aan het toernooi, dat tot en met 5 april zal duren, zijn: Bergsma (Roordahuizum), Bom (IJsselstein), Bron string (Leiden), Van Dijk (Bennekom), Gordijn (Den Haag), Hobbelen (Vught), D. de Jong (Groningen), W. de Jong (Haar lem), Laros (IJmuiden), Okrogelnik (Heer len), Roozenburg (Haaksbergen) Van der Sluis (Amsterdam), Van Silfhout (Benne kom), Van Snippenburg (Utrecht), Steens- ma (Drachten) en Vos (Westbroek), Woensdag kwamen in IJmuiden aan: Colettt van Antwerpen; Lionne. Terneuzen; Bloem gracht, Tolkis; Rudolf J., Swansea; Mailand, Rot terdam; Royal Board, Delfzijl; King Fisher, Fe- lixtowe; Rudolf Scheepers, Norrköping; Leapaul, Rotterdam, voor IJmuiden; Saint Matthieu, Lt Havre; Valiant, Londen; Res Nova, Londen; Wex ford, Boston, naar Zaandam; Idanel, Boston, naar Wormerveer; Theano, Dublin; Charlotte, Graves- end, voor IJmuiden; Deborah, Londen; Jean E.f Londen; Vrede, Swansea; Jans, Londen. Donderdag kwamen in IJmuiden aan: Theron van Rotterdam; Laomedon, Hamburg; Franka 2, Rotterdam; Rhea, Delfzijl; Hollandia, Rotterdam; Mutua Fides, Rotterdam, naar Zaandam; Phile- tas, Rotterdam; Pial, Londen; Saarland, Antwer pen; Cortia, Gothenburg. Woensdag vertrokken uit IJmuiden: Vettersoi naar Gefle, van IJmuiden; Dina, Terneuzen; Ub- bergen, Klaipeda; Anna Oldendorff, Taranto, walsmateriaal van IJmuiden; Mare Altum, Rot terdam; Marwa, Esbjerg; Minerva-2. Ipswich; Emma Johanna, Bremen; Meta, Hamburg; Mare Liberum, Dagenham; Utsira, Casablanca; Gaas- terland (KHL), Bremen; Baltica, Rotterdam; Ilona, Rotterdam, van Wormerveer; Rigel, Rot terdam; Lingestroom, Rouaan; Camerounkust, Antwerpen. Donderdag vertrokken uit IJmuiden: Lelie gracht naar Rotterdam; Frans W., Gdynia; Braunschweig. Hamburg; Flevo, Rotterdam; In- namo, Rouaan; Argos, Rotterdam; Asmidiske, Baton Rouge. De gemeenteraad van Bussum heeft tijdens de uitvoerige behandeling van een nieuw (aard)gas-tarief toch ook iets van een ander evenement kunnen volgen dat op woensdagavond de ge moederen danig bezighield: de voetbal wedstrijd FC Zürich-P.S.V. In de raadszaal was, onhoorbaar voor allen behalve voor één, een radiotoestel aanwezig en die ene gelukkige gaf de stand van zaken trouw door: langs aan wezige ambtenaren en verslaggevers en van dezen in gebarentaal weer naar leden van de raad, die dan bovendien nog briefjes lieten rondgaan. Daarvoor zorgde de bekende radio commentator de heer Meyer Sluyser, die zelf ook lid van de Bussumse raad is. De wethouder van Openbare Wer ken, de heer Boere, maakte zelfs met grote cijfers een duidelijk „bulletin" en hield dat op voor de publieke tribu ne... Het ging allemaal geruisloos en ook burgemeester Haspels, die op een ge geven moment zo'n briefje met de stand langs de tafel van B. en W. zag schuiven, liet glimlachend de zaak maar even doorgaan. Onmiddellijk na het eindsignaal was zo iedereen in de Bussumse raad op de hoogte van de nederlaag van P.S.V. Het adres voor AUTO-ACCESSOIRES bumpers mistlampen pechlampen BREESTRAAT 108, BEVERWIJK Telefoon 24627 BURGERLIJKE STAND VAN HEEMSKERK GEBOREN: Giuseppe, z. van A. Frau en R. G. Rijpstra; Johan, z. van J. F. Letten- meijer en Th. Schouten; Sjoukje A., d. van P. Reeskamp en A. H. van Dam; Egon, z. van W. P. Engers en H. Th. Wouters; Paul, z. van W. P. Engers en H. Th. Wouters; Petrus L. J„ z. van P. G. Kneppers en M. Th. van der Wijst; Maria Th., d. van C. F. W. Versteege en Th A. M Wester; Maria J., d. van C. H. Scheerman en C. M. Jan- son; Ronaldus F. M., z. van C. G. Aarden burg en J. J. Beentjes; Robert J. P., z. van J. B. Honout en G. E. J. Jansen; Alexander P., z. van G. W. Weiman en C. W. van Veen; Robert J., z. van J. Janssens en F. Rijpkema; Fenno P., z. van D. Moes en M. A. Jonker; Gerardus A., z. van C. Th. de Boer en A. M. D. Popma; Arnoud, z. van C. van de Wal en A. Cl. Nieuwenhuis; He lena J., d. van P. van de Werken en H. M. van Berkel; Hendrikus A., z. van H. Th. Dam en G. F. van Roon; Jocabo M., d. van C. G. A. Jansen en C. M. Beentjes; Ronal dus B. H., z. van H. B. Raaphorst en E. Th. Verburgt. ONDERTROUWD: J. van den Berghe en M. C. Tromp. OVERLEDEN: G. Veldhuis, 84 j.

IJmuider Courant | 1964 | | pagina 11