Hf Duits rapport is eenzijdig en oppervlakkig kruidig nieuwtje Strooi Aroma voordelig navul-sachet S8ct Ambtenaar gekrenkt door woorden burgemeester n ■■£11 Actie tegen fruit uit Zuid-Afrika Varkensprijzen sterk omlaag Longkanker-deskundige meent: Brug over Oude Maas gaat tijdelijk dicht Bakelse affaire Centrale Raad thans voor de van Beroep GEPLUKT UIT ONZE NEDERLANDSE HOF DONDERDAG 12 MAART 1964 1. RECHTSTREEKS VAN DE FABRIEK DAT MAAKT HET MOGELIJK. VOOR 152.00.... Timmerman maakt een dodelijke val Examens Kerkelijk nieuws Oppervlakkig Eenzijdig NU OOK IN MAGGI vullen van uw strooier doet u door even de bodem los te maken Bovendien kunt u ook profiteren van de zeer tijdelijke aan bieding MAGGI AROMA-SET, inhoudende 1 fles Maggi Aroma +1 navul-sachet strooi-aroma voor slechts f 1.25, terwijl u GRATIS krijgt 1 ledige tafelstrooier en het inspi rerende receptenboekje „Over de kunst van het kruiden". Geestelijk Reveil houdt zijn negende congres MOLENDIJK's KAPSALON Directe busverbinding lijn 2 U? Miljoenste bezoeker op Jaap Eden-baan Kttu-tete-p- Ongeveer honderd Nederlanders gaan op vier achtereenvolgende zaterdagen in april en mei voor de ingang van Amsterdamse, Rotterdamse en Haagse winkelbedrijven posten om het koperspubliek te bewegen geen Zuidafrikaanse sinaasappelen, fruit In blik en Kaapse wfo'nen te kopen. De actie gaat uit van het Comité Zuid- Afrika, waarin ook de „Stichting Studen tencomité Zuid-Afrika" is vertegenwoor digd. Het eerstgenoemde comité werd in mei 1960 opgericht na de rassenonlusten in de Zuidafrikaanse plaats Sharpeville. In het 45 leden tellende comité hebben vier hoogleraren, vier predikanten en verschei dene Kamerleden zitting. Oprichter en ere voorzitter is dr. J. J. Buskes, voorzitter is drs. J. J. Voogd, Tweede-Kamerlid voor de P.v.d.A. Volgens een zegsman van het comité zullen de demonstranten op 18 en 25 april en 2 en 9 mei borden dragen met de op schriften: „Koop geen outspan sinaasap pelen", „let op het etiket: boycot Zuid- Afrika" en „geen apartheid". De actie zal worden ingeluid op een openbare ver gadering in Amsterdam op 15 april. Vorige week heeft het comité een brief verzonden aan de gemeenteraden van de twintig grootste gemeenten in Nederland. Indeze brief is verzocht om advertenties van „outspan" sinaasappelen op gemeente lijke aanplakzuilen en dergelijke te wei geren. Eenzelfde verzoek is gedaan aan de directie van de Nederlandse Spoor wegen. De eerste aanvoer van „outspan" sinaas appelen van het nieuwe seizoen wordt in april verwacht, aldus een woordvoerder van het comité. betrekken wij jaarlijks honderden en nog eens honderden meters prachtige blauw kamgaren stof, waarvan op onze speciale ateliers, onze vermaarde uni- formkleding wordt gemaakt. u te laten profiteren van de uitzonder lijk voordelige prijs van 152.00 voor ons (het) blauw kamgaren kostuum, waarmee u op een receptie, dans avondje en aan een dineetje werkelijk een „verschijning" zult zijn. krijgt u bij Smit van Rijsbergen het mooiste kostuum, dat u ooit droeg en dat u zult reserveren voor uw plezie rigste avondjes en speciale gelegen heden. Komt u (morgen al) even aan bij Betere herenkonfektie en herenmode Zijlstraat 71 (t.o. Twentsche Bank) Haarlem Bij het schilderen van de dakgoot van zijn woning aan de Haagse Scheperstraat is gisteravond de 69-jarige timmerman L. Bernhard van negen meter hoog op straat gevallen. Hij was op slag dood. De woning van de timmerman wordt verbouwd en Staat in de steigers. De timmerman was juist in de steiger naar boven geklommen, toen een van de steigerpalen los raakte. De timmerman wankelde en viel. Het stof felijk overschot werd naar het ziekenhuis gebracht. De brandweer heeft inmiddels de steiger gerepareerd. Bouw- en woning toezicht stelt een onderzoek in. Een beeld van de Nederlandse kust vaarder Jan Brons, die by Dunmore- East op de rotsen zit. Nijmegen. Arts: H. Chr. M. Janssen (Nij megen) en H.' J. Lamers (Roermond). Op de varkensmarkt zijn de prijzen sen sationeel gedaald tot f 2.65 per kilo. Half februari moest voor een kilo nog f 3.10 worden betaald. De oorzaak hiervan moet worden gezocht in het feit dat de Fransen minder Nederlandse varkens afnemen nu dat land besloten heeft meer varkens uit derde landen te importeren. Een en ander is meegedeeld door de voorzitter van het Produktschap voor Vee en Vlees de heer J. B. Dinkla op de vergadering van het Produktschap in Utrecht. De slagers hebben de prijsdaling vrij snel doorgegeven aan de consument. Het gevolg hiervan is dat op het ogenblik weer meer varkensvlees wordt gegeten. De over nameprijs voor baconvarkens is in verband met de prijsdaling tussentijds verlaagd van f 3.tot f 2.70 per kilo geslacht gewicht. Ned. Herv. Kerk Beroepen te Putten (vac. H. G. Abma) W. L. Tukker te Katwijk aan Zee Aangenomen naar Exmorra-Allingawier G. Kalsbeek, vik. te Krommenie; naar Am- sterdam-Watergraafsmeer (vac. H. Aal- bers (toez.) G. W. v. Tricht, voorheen pred. presb.church van Nieuw-Zeeland, woon achtig te Deventer Bedankt voor Maassluis (vac. dr. L. v. Hartingsveld) C. Overdijk te Aalten; voor Blokzijl (toez.) F. Gerbrandy te Vrouwen parochie; voor Oost en West Souburg (vac. J. A. v. Duynen) G. C. Vijzelaar te Deil en Enspijk. Geref. Kerken Beroepen te Wateringen W. J. Markus, kandidaat te Vlaardingen; te Meeden (Gr.) A. J. Kampherbeek, kand. te Katwijk aan Zee. Aangenomen naar Stadskanaal J. J. Lamme te Balkbrug-Avereerst; naar Maasdijk (nadere beslissing) W. Visscher te Rutten (NOP). „Er is geen sprake van dat het in Duits land verschenen rapport over longkanker van invloed kan zijn op ons standpunt dat het roken van sigaretten de belangrijke oorzaak is van de longkanker". Dit heeft dokter L. Meinsma, directeur van het Bu reau Kankervoorlichting en Kankerregi stratie te Amsterdam, verklaard. Enkele dagen geleden is het Duitse rapport in de wereldpers tevoorschijn gekomen als een tegenhanger van het Amerikaanse rapport, waarin de sigarettenrook als kankerver wekker wordt genoemd. De Duitse medici concluderen namelijk dat luchtverontreini ging als oorzaak van kanker moet worden gezien. Bij hun onderzoek hebben zij in tegenstelling tot hun Amerikaanse collega's geen samenhang tussen roken en longkan ker geconstateerd. „Ik heb bet Duitse rapport bestudeerd en ik heb er tal van bedenkingen tegen", aldus dokter Meinsma. „Mijn voornaam ste bezwaren gelden de oppervlakkigheid, waarmee belangrijke aspecten zijn behan deld. In de eerste plaats betreft het hier 'n onderzoek, dat zeer regionaal 't indu striegebied Nordrhein-Westfalen in ge schied en zich beperkte tot een betrekke lijk kleine groep van 1229 gevallen van longkanker. Men heeft deze gevallen stuk voor stuk onder de loep genomen, uitge zocht of de betrokkenen in militaire dienst zijn geweest of in krijgsgevangen schap, en welke beroepen zij uitgeoefend hebben. Over de rookgewoonten is maar een zeer summiere enquête gehouden. Na dat de patiënten in beroepsgroepen wa ren ingedeeld, bleek, dat drie groepen, te weten industriearbeiders, verkeersdeelne mers en landarbeiders, in relatie stonden met een bepaald type van longkanker, met plaveiselceicarcinoom. Dokter Meinsma vindt het onbevredi gend, dat het rapport hem niet kan inlich ten over de leeftijdopbouw van de patiën ten. De verklaring dat landarbeiders tegen woordig allemaal op dieseltractoren zit ten en met chemicaliën de gewassen be spuiten, zegt hem niets. Het is volgens hem trouwens al bewezen, dat bij het be spuiten van gewassen geen kankerverwek kende stof vrükomt. „Het Duitse rapport is beslist eenzij dig", meent dokter Meinsma. „Het gaat uit van de theorie, dat een bepaald long- kankertype eenzelfde stijging vertoont als dat van het aantal longkanker-patiënten. Voor het trekken van een juiste conclu sie is van een te wankele basis uitgegaan. Als in een stad het aantal verkeersonge vallen toeneemt en dus ook het aantal lichte ongevallen en het blijkt, dat het aantal gevallen van dronkenschap als oor zaak van die lichte ongevallen niet is toe genomen, mag men toch niet zeggen dat dronkenschap geen verkeersongevallen veroorzaakt. Niemand beweert, dat luchtverontreini ging geen invloed heeft op longkanker. Maar het staat vast dat het roken van sigaretten wel degelijk de verwekker is van zeker drie typen van longkanker, waaronder het plaveiselceicarcinoom. Het is jammer, dat het onderzoek zo beperkt is geweest en geen antwoord geeft op de vraag waarom andere mensen in die beroepgroepen geen longkanker heb ben gekregen. Het Duitse rapport is een welkom document voor verdere discussie in de medische wereld. Maar de rokers moeten zich er niet aan vastklampen," al dus dokter Meinsma. Dokter Meinsma was verwonderd over het feit dat de theorie van dr. Dijkstra in Groningen, dat de oorzaak van longkan ker niet in roken maar elders moet wor den gezocht, onlangs in de publiciteit is gekomen. Maanden tevoren had dr. Dijk stra zijn theorie al bekend gemaakt. Toen deze buiten medische kringen werd gepu bliceerd had het Britse medische blad „Lancet" de opvatting van dr. Dijkstra al ontzenuwd. Dr. Dijkstra had ontdekt dat de gevallen van longkanker zich voorna melijk voordeden bij mensen die in maart zijn geboren. Dokter Meinsma heeft ook zijn bezorgdheid uitgesproken over het feit dat niettegenstaande de alarmerende be richten over de oorzaak van longkanker het sigarettenverbruik in 1963 belangrijk is toegenomen. Per hoofd van de bevol king werden vorig jaar in ons land 1371 sigaretten gerookt tegen 1296 in 1962. Het Bureau Kankervoorlichting heeft sinds januari 275.000 brieven aan ouders gezonden over het roken door de jeugd. Hierop zijn 93.000 verzoeken om toezending van een uitvoerige brochure gekomen. In april wordt begonnen met een actie op de middelbare scholen. Omdat de psychologische kant van het roken algemeen als de belangrijkste oor zaak van de rookgewoonte wordt gezien, zal het bureau hiernaar een diepgaand on derzoek instellen. Dit zal echter pas in 1965 kunnen worden bekostigd. FONDOR FIJN GEKRUID ferro 50 g*am Zaterdag en zondag zal in Amsterdam het negende congres „Geestelijk reveil" worden gehouden, waarvan Krasnapolsky en de Bachzaal de plaatsen van samen komst zullen zijn. Het „geestelijk reveil", zo wordt van de zijde van de organisatoren van dit con gres toegelicht, is een jaarlijkse ontmoe ting, spontaan gegroeid uit de nood der tijden, uit de behoefte tot gemeenschap pelijke bezinning en samenwerking. De congressen willen door uitwisseling van inzichten, op grond van persoonlijke levenservaring en kennis, voeren tot gro ter geestelijke bewustwording, om vandaar uit een vernieuwing te bewerkstelligen in verschillende facetten van het leven. De sprekers komen uit de kringen van wetenschap, onderwijs, economie, van so ciaal en cultureel werk en andere gespe cialiseerde kringen van de samenleving, als ook uit zeer gevarieerde levensbe schouwelijke, idealistische en andere groeperingen. Voor het komende congres heeft men als thema „Van welvaart naar welzijn" gekozen. Hierover zegt het programma onder meer: „welvaart" is een uiterlijke omstandigheid die met het materiële be staan te maken heeft. „Welzijn" is een geheel andere, een innerlijke toestand. Bij afwezigheid hiervan kan de mens verlaten zijn, zonder visie, zonder doel, zodat hij voor zichzelf wegvlucht en alleen ver strooiing zoekt. Dit negende congres wil de bezinning richten op de huidige wel vaart in haar zegeningen en gevaren, en op de wegen naar meer morele, sociale en geestelijke bewustwording, welke deze welvaart kunnen maken tot werkelijk wel zijn. Sprekers zijn: mevr. H. F. Calkoen- Van Thienen, ir. H. Bouman, dr. C. van der Kroef, drs. H. van Praag, L. W. Carp, dr. T. Melder, mrs. A. Gilbert, dr. L. F. C. Mees, mevr. C. Dunnewolt-Hard dr. R. J. van Helsdingen, dr. E. H. F. van der Lely, dr. P. J. Idenburg, A. J. van Gennep en ir. H. W. Dunnewoldt. Zaterdag worden de aspecten behandeld die in het bijzonder bij de welvaartspro- blematiek naar voren komen: de veront reiniging, de nervositeit, de lusteloosheid en het gevaar van een te eenzijdig intel lectualisme. De avond-bijeenkomst is ge wijd aan een beschouwing over „kunst als levensexpressie". De bijeenkomsten op zon dag zijn gericht op de morele, sociale en geestelijke „bewustwording", welke de wel vaart moet begeleiden, wil zij in werke lijkheid een zegen zijn voor de mensheid. Santpoorterplein 1 - Haarlem - Tel. 60643 In april zal de brug over de Oude Maas tussen Dordrecht en Zwijndrecht, een belangrijke verbinding tussen Noord en Zuid-Nederland, enige tijd voor 't ver keer moeten worden gesloten. Aan het on geveer 25 jaar oude bewegingsmechanis me zullen namelijk ingrijpende reparaties moeten worden verricht. Op het ogenblik is nog niet te zeggen, hoe lang de sluiting zal duren. Aanvankelijk rekende Rijkswa terstaat op een week, maar men hoopt zo veel mogelijk personeel dag en nacht door te laten werjken, zodat het werk wellicht in enkele dagen zal kunnen worden ver richt. De sluiting van de brug, waarover per dag 30.000 auto's rijden, zal ongetwijfeld stagnatie veroorzaken in het verkeer tus sen het Noorden en het Zuiden van ons land. Het verkeer van Rotterdam en Bre da zal gebruik moeten maken van de brug bij Gorinchem. Het veerbedrijf van Dor drecht zal zoveel mogelijk ponten laten va ren in de dienst Dordrecht-Zwijndrecht. Desondanks wordt zowel in Dordrecht als in Zwijndrecht grote stagnatie verwacht. Waren de woorden van burgemeester mr. Muyser van het Noord-Brabantse plaatsje Bakel« die hij vorig jaar tegen over een journalist gebruikte, geuit na mens het college van B. en W. of was dit niet het geval? Deze vraag vormde de achtergrond van een zaak die voor de Cen trale Raad van Beroep in Utrecht diende. Een uitlating van de Helmondse kanton rechter was de inleiding van de „Affaire- Bakel.' Toen er twee burgers uit Bakel voor de magistraat verschenen omdat zij bouwvoorschriften hadden overtreden, had hij onder meer gezegd dat het op het gebied van de bouw in Bakel maar een vreemde boel was. Kleine nieuwsbloempjes Zingende mensen zijn geluk kige mensen, zegt men vaak. Maar toch komt het niet al tijd uit, zoals nu in Wolvega is gebleken. Daar heeft het plaatselijk mannenkoor een concert gegeven, waarop door een recensente van de „Frie se Koerier" enige critiek is geleverd. Het gevolg? De te lefoon staat niet stil, en wat zij naar haar hoofd, geslin gerd krijgt lijkt veel op het genre beledigingen dat Mies Bouwman heeft moeten slik ken. In het Nieuwsblad van het Noorden signaleerde een me neer E.V. een recensie, die door een zekere meneer Cor Nijdam was geschreven over de muziekvereniging Advendo in Oudeschoot. Hij schreef toen „Het met donderend geweld uitvoeren van een Engelse avond-hymne kan niet in de bedoeling van de componist hebben gelegen. Een in carnavalstijl uitge voerde Happy Wanderer kan men beter in de portefeuille houden" enzovoorts. Wie is Cor Nijdam? De diri gent van het Wolvegaaster mannenkoor! „Gebruik de u toegemeten critiek" schrijft meneer E.V., „en wees niet zo kleinzielig. Gij maakt uzelf belachelijk en breekt uw prachtig mannenkoor af". Hij had beet Zo ziet men maar wat zelfs een concert te weeg kan bren gen. In Enschede had meneer Leo Mazeland meer last met een snoek. Het was een dier tje van een pond of zes, maar omdat het de beste vangst van de club op die dag was moest Leo toch met zijn snoek worden gefotografeerd. De fo tograaf drukte af, maar dat deed de doodgewaande snoek ook. Hij beet meneer Maze land flink in zijn duim, zodat hij die snoek nooit meer zal vergeten. Naor Jantien En dan nu even naar Dalen in Groningen om daar een poëtisch uurtje te beleven. „Wederkerig Hulpbetoon" vierde zijn tachtigjarig be staan. Wat dat voor een ver eniging is? Luister slechts naar het poëem van de heer E. Hidding: „Veur tachtig jaor bestun d'r niks op sociaal gebied Ver zekering en hulp bij ziekte was 't er toen nog niet. Maor flinke kerels staken hier de koppen bi'j mekaor en „We derkerig Hulpbetoon" werd opricht in dat jaor. Het was toen wat bijzunders zo'n gevuul vam mens'lijkheid 't Getuugde van de Daoler in veur solidariteit. Zelfs mus 't ter een bestuurslid hierveur naor Den Haog op pad!! En mus daor ies vertellen, hoe dat wel in Daolen zat." Zo gaat het gedicht verder, maar met dat bezoek aan Den Haag hebben we het hoogte punt toch wel gehad. Of mo gen we nog even het refrein aanhalen? „Mekaar an 't habtien en dan naor Jantien. Zo-as hiel DAOLEN ok veur tachtig jaor al dee. In 't ni'jste jakkien en 't mooiste pakkien. Naor 't grote feest „Tachtig jaor W.K.H.B.". T wistkoning Lezers, wat missen wij toch veel! Neem het feest in En ter. Daar wordt getwist aan de lopende band, al loopt het wel eens uit op verband. Zo als bij de veertigjarige groen tehandelaar, die volgens „Tu- bantia" een bruiloft van zijn ouders wilde opvrolijken. „Met een tafelgenoot besloot hij als tiener op de dansvloer te verschijnen. Hoewel uiter lijk goed gelijkend bezat de heer Otten toch innerlijk niet de souplesse die de jeugd eigen is. Zo gebeurde het, dat deze „bejaarde" tiener tijdens een moeilijk figuur door de knieën zakte en bleef liggen. Toen het de andere gasten duidelijk was, dat dit niet in het twist-patroon paste, werd een dokter gealarmeerd". Mogen we ook weer een ad vertentie onder uw aandacht brengen? Ze kunnen het zo mooi zeggen tegenwoordig: „Onze uiterst bekwame cor rector gaat ons per 1 april ver iaten. Wie wil en kan zijn veel zijdige en verantwoordelijke (en goed betaalde) taak van hem overnemen? En dan zó, dat wij nooit zullen behoeven te verzuchten:,, weet je nog ,U?" Weet u overigens, dat Hen gelose dames nu met het stad huis van Enschede op 't hoofd lopen? Het zijn dames van de Hengelose gemeenteboden, die bij een bezoek hoofddoeken kregen aangeboden, waarop 't raadhuis van Enschede is af gebeeld. En weet u, dat in Groningen de spoorwegover gang bij het Hoendiep 25 mi nuten heeft dicht gezeten om dat de overwegwachter zich had verslapen? Omrasterd dorp In Otterlo zijn ze bang voor een dreigende omlegging van de Apeldoornse weg en de om rastering van de Noorderhei- de, want dan komt het plaats je aan dire kanten in het gaas te zitten. In Arnhem knipt een meis je mannen. Het is Hanny Kla- meth, die op haar vijftiende prompt bij een klant een stuk je van zijn oor knipte. Nu is ze uiterst deskundig en kan ze zelfs meepraten over de pres taties van Vitesse en Arnhem se Boys. „Tochtlatten en erg lang haar vind ik afschuwelijk" zegt ze. „Het ene type staat lang haar goed en het andere type heeft een hoofd, waarbij bebop-haar past". Onlangs heeft zij een moei lijk moment gehad: zij had een klant (zonder opzet) met de kapmantel aan zijn stoel vastgebonden. Het duurde wel even voor de klant de humor van de situatie had ingezien, toen hij niet kon staan. Wie deed dat? Een vreemde situatie ont stond onlangs ook bij het Bra bants orkest in Den Bosch, toen dat een Britse gast-dirigent op bezoek had. Deze verstrooide man werd zwaar op de proef gesteld tij dens een ppp legato espressi- vo. De slagwerker barstte on der het uiterst zachte gedeel te met enorm lawaai los. De dirigent tikte af en vroeg: „Now, who did that?" Zwart—Wit De Provinciale Zwolse Cou rant tenslotte bevatte dezer dagen een biologische puzzel: „In het dierentehuis in de Marslanden kijken weer enige honden verlangend uit naar een nieuwe baas: een bastaard herder, een zwartwit hondje, twee zwartwitte hondjes, als mede een zwartwitte kater". We dachten niet alleen, dat een kater geen hond is, maar Dit was voor een journalist uit Eindho ven aanleiding om eens te informeren bij de burgemeester van Bakel. Deze had toen gezegd dat, zo er al sprake was van een vreemde gang van zaken bij de bouw in zijn gemeente, dit voor een deel werd veroorzaakt door de gemeentelijke techni sche dienst. Eén van de wethouders had zich eveneens in dergelijke bewoordingen uitgelaten. De woorden van de burge meester en de wethouder kwamen in de krant en de heer J. Vaes, die hoofd was van de Bakelse gemeentelijke technische dienst, voelde zich door de uitlatingen van Bakels eerste burger zeer gekrenkt. De minister van Volkshuisvesting en Bouwnijverheid zorgde voor een nieuwe ontwikkeling in de zaak-Bakel. Hij ont nam de gemeente de bevoegdheid bouw vergunningen te verlenen. En toen kreeg de heer Vaes eervol ontslag. Het besluit van de minister was geba seerd op het feit dat het gemeentebestuur van Bakel niet voldoende zou kunnen steu nen op zijn technische d ienst. De heer Vaes achtte zich hierdoor aangetast in zijn eer en goede naam. Het Bossche ambte narengerecht verklaarde echter zijn be roep tegen de vermeende krenking door de uitlating van de burgemeester en het beroep tegen het besluit van de minister niet ontvankelijk. Voor de Centrale Raad stelde de ge machtigde van de heer Vaes, mr. J. F. J. Bijlevelt uit Den Haag, dat de techni sche dienst van Bakel en de heer Vaes één waren. Daarom had de heer Vaes zich het besluit van de minister persoon lijk aangetrokken. Mr. A. W. G. Mazzola uit Den Haag, die optrad als vertegenwoordiger van de minister, verklaarde dat er in de jaren 1962-1963 in Bakel bij de bouwactiviteiten grote fouten zijn gemaakt. De heer Vaes kan zich echter niet met de technische dienst vereenzelvigen. Het besluit van de minister sloeg op de dienst en niet op een bepaalde ambtenaar. Diens beroep kan dus niet ontvankelijk zijn. Over het bezwaar tegen de mededelin gen van de burgemeester en een wethou der zei mr. Bijlevelt dat de woorden van de burgemeester als een officiële verkla ring van het college van B. en W. kun nen worden aangemerkt. Het gaat hier om het beleid van B. en W. en daarover zijn uitlatingen gedaan, waarin de schuld op een ambtenaar werd afgeschoven, aldus mr. Bijlevelt. Zijn tegenpleiter, mr. G. A. M. Depla uit Eindhoven, betoogde dat de woorden van de burgemeester tegenover een jour nalist geen officiële verklaring vormen. Aan deze verklaring was geen gemeen schappelijk beraad van het college voor afgegaan, er was geen besluit genomen en er was geen opdracht verstrekt aan de burgemeester om een verklaring af te leggen. Het is dus onmogelijk te spreken van een verklaring namens het college, al dus mr. Depla. Over drie weken zal de Centrale Raad uitspraak doen. Op de 425ste schaatsdag na de opening op 9 december 1961 heeft de Amsterdamse Jaap Eden-kunstijsbaan de miljoenste be zoeker kunnen begroeten Woensdagmid dag om even over tweeën kwam de tien jarige Frans Groot uit Amsterdam als de miljoenste door de hekken De gelukkige vierdeklasser kreeg van de directeur van de baan, de heer Van Amerongen, een paar schaatsen, een ijstrui en een abonne- ook dat één plus twee drie is. ment voor het nieuwe seizoen.

IJmuider Courant | 1964 | | pagina 17