Hoger exploitatiesaldo Mij. Nederland Raad van Bestuur beraadt zich vandaag over 5 percent extra - DE BEURS - Dividenden UNIFONDS Fa. B ENGELENBERG Snellere schepen gaven een grote produktieverbetering Bouwfonds gaf 72 (vj 54) min hypotheek Besoeki heeft 2 lA min compensabel verlies Yen op 1 april vrij inwisselbaar EEG-handelsbalans toont tekort van 2.8 miljard dollar Slagers krijgen 10 pet en meer vakantie DE CAO-BOUWBEDRIJF Aardgas voor Metaal pas interessant bij 5 cent per m3 SCHEEPVAARTBERICHTEN Wolkammers zou Luik verkiezen boven Zuid-Sloe DONDERDAG 12 MAART 1964 23 Minder Verkoudheidsbaeillen protektie tegen infektie Reederij A'dam j 1 OFFICIëLE VERKOOP SIKKENS LAKKEN Vraagt „FLEXA" kleurencollectie Alle grint op rantsoen Kort economisch nieuws de beste Duitse aandelen belichaamd in één effect. genoteerd op de Amsterdamse beurs huidige prijs per 5 participaties ca. f 162.- inkomsten- en kapitaalsuitkering 1962/63 Vraag folder en verslag bij uw bank, commissionair of LABOUCHERE, POSTBUS 154, AMSTERDAM De exploitatierekening van de N.V. Stoomvaart Maatschappij Nederland ver toont over 1963 een iets hoger saldo dan over 1962. Aangezien ook dit jaar, blijkens het verslag, aanloopkosten voor de ont wikkeling van nieuwe lijndiensten zijn ge maakt. werd 1 miljoen uit de reserve voor bijzondere doeleinden toegevoegd aan de verlies- en winstrekening. Het voorde lig saldo beloopt 23,2 miljoen tegen 22,6 miljoen vorig jaar. De door de dochter ondernemingen en deelnemingen bereikte resultaten vertonen een uiteenlopend beeld. Het boekverlies op de verkoop van de Johan van Oldenbarnevelt ad ƒ3,3 miljoen werd in mindering gebracht van de re serve voor vernieuwing vloot en etablisse menten. Deze reserve bevat een voorzie ning die, wegens het feit dat dit schip niet zal worden vervangen, hiervoor be schikbaar Is. Daarentegen is de boekwinst op vijf verkochte vrachtschepen ad 4,1 (v.j. f 1,05) miljoen ten gunste van de ver lies- en winstrekening gebracht. De afschrijvingen op de vloot en etablis sementen, op basis van de geschatte ver vangingswaarde, beliepen 22,0 22,6) miljoen. Hiervan is 18,3 miljoen geboekt als afschrijving op de oorspronkelijke kost prijs der bedrijfsmiddelen, terwijl 3,7 miljoen is toegevoegd aan de reserve voor vernieuwing. De totale afschrijving is lager dan in 1962 o.m. omdat het m.s. Oranje niet wordt vervangen. De rekening interest en dividenden geeft een voordelig saldo aan van ƒ4,1 (v.j. 5,4) miljoen. De rente-opbrengsten van de beschikba re middelen waren iets hoger. De van de deelnemingen ontvangen uitkeringen daar entegen vrij aanzienlijk lager. Ten laste van de verlies- en winstrekening werd ge bracht een reservering voor belastingen van 2,3 miljoen. Voor gratificaties per soneel is uitgetrokken 2,15 miljoen. Daar na blijft ter verdeling een saldo van 5,9 5,5) miljoen. Voorgesteld wordt, zoals gemeld, acht percent dividend in contan ten (7% percent). De aanschaffingswaarde der schepen in clusief verbouwingen bedraagt 387 mil joen. Hierop werd afgeschreven 159,9 miljoen, zodat de boekwaarde is 227,1 miljoen. De vervangingswaarde bedraagt bij benadering 298,3 miljoen, de assuran- tiewaarde 418,6 miljoen. Het kapitaal bleef onveranderd. Blijkens de geconsoli deerde verlies- en winstrekening was het exploitatieresultaat bruto 30,7 27,5) miljoen en het winstsaldo 6,4 (v.j. 5,1) miljoen. Per ultimo 1963 bestond de vloot uit één passagiersschip (de inmiddels verkochte Oranje), 34 vrachtschepen, een tanker en een bulkcarrier. Voorts heeft de met de S.M.N. verbonden Hollandsche Stoomboot Maatschappij (H.S.M.) 15 en de N.V. Ree- derij Amsterdam 8 vrachtschepen. De maatschappij was in de gelegenheid tot een aanzienlijke produktieverbetering te komen, deels door het in de vaart bren gen van snellere schepen. Dit betekent, dat de S.M.N. thans met een geringer aantal schepen dan voorheen haar lijndiensten stelsel kan uitvoeren. In januari 1964 werd het m.s. Amstelhof aangekocht. Tevens werd besloten van de Hollandsche Stoom boot Maatschappij vier schepen over te nemen op grond van interne concern-fi nancieringsoverwegingen. De H.S.M. zal de schepen echter blijven bemannen en reden. Het vervoer op de Europalijnen bleef vrij stabiel. Op sommige Amerikalijnen worden de gevolgen ondervonden van vlag- discriminatie en de eenzijdige Amerikaan se wetgeving. Zijn als de dood voor ttn SfïefcooiV..rt.. f 1.25 Dit doosje betekent: Ondanks de strenge winter 1962/1963 en de weder-invoering van de rijksgoedkeu ring voor de vrije sectorbouw, werd ver leden jaar met de bouw van meer wonin gen van de, N.V. Bouwfonds Nederlandse Gemeenten begonnen dan in enig voor gaand jaar. Tegenover 3800 in 1962 werd in 1963 begonnen met de bouw van 4420 deel- nemerswoningen. Aan hypothecaire leningen werd in het afgelopen jaar een bedrag verstrekt van ƒ72 miljoen (1962 54 miljoen). De af lossingen op door de N.V. verstrekte hypo thecaire leningen beliepen 16 miljoen 12 miljoen) als gevolg van deze mutaties nam de hypotheekportefeuille toe tot 237.700.00.— 181.000.000.—). Ontvangen aan spaargelden werd 33 27) miljoen. Ultimo 1963 beschikten de spaarders over een spaarcaldo van 21 miljoen. Bouw fonds-schuldbrieven werden in 1963 ge plaatst tot een bedrag van 8.200.000.Op 31 december 1963 telde het bouwfonds 40.000 deelnemers, (21.000 spaarders en 19.000 aflossers). Een toename van 8.600 ten opzichte van 1962. Naar aanleiding van vragen van de zijde der aandeelhouders deelt het bestuur van Besoeki Tabak Maatschappij n.v. mee, dat bet fiscaal compensabel verlies per 31 de cember 1963 circa 2.250.000 bedraagt. Het bestuur vestigt er de aandacht op, dat het recht op fiscale compensatie van voor meld bedrag voor circa 28 percent teniet gaat in 1964 en voor circa 38 percent in 1965. Ondanks de gestegen loonkosten en het uitvallen van de Johan van Oldenbarne velt werden met de Oranje in 1963 iets be tere resultaten bereikt, voornamelijk dank zij de tariefsverhogingen en de hogere be zettingsgraad. De afschrijving werd ove- igens slechts ten dele verdiend. Bij de Hollandsche Stoomboot Maat schappij heeft zich de teruggang van het ladingaanbod, zij het in mindere mate ook in 1963 voortgezet. Een en ander leidde tot een teleurstellend financieel resultaat. De resultaten van de Reederij Amsterdam zijn alleszins bevredigend en laten een di vidend toe van twaalf percent (v.j. nihil). De vooruitzichten van deze n.v. voor 1964 worden gunstig geacht. De resultaten in de sector van het binnenlandse vervoer (Van Swieten-groep) zijn bepaald teleurstellend. Zonder een spoedige tariefsverhoging wordt een rendabele exploitatie van het binnenlandse wegvervoer niet mogelijk ge acht. Het resultaat over 1963 van de deel neming N.V. Vereenigde Nederlandsche Scheepvaart Maatschappij zal naar ver wachting iets gunstiger zijn dan dat over 1962. WASHINGTON (Reuter). De Japanse regering heeft het Internationale Monetaire Fonds (I.M.F.) laten weten, dat de Japanse yen op 1 april een vrij inwisselbare valuta zal worden, zo heeft het I.M.F. woensdag bekendgemaakt. Ook werd meegedeeld, dat met Japan een standby-overeenkomst is getroffen uit hoofde waarvan het land in de komende twaalf maanden het equiva lent van 305 miljoen dollar bij het fonds kan opnemen. Volgens het I.M.F. kan Ja pan met dit geld de convertibiliteit van de yen verdedigen in geval van tijdelijke betalingsbalansmoeilijkheden. BRUSSEL (Reuter). De buitenlandse handel van de Europese Economische Ge meenschap (E.E.G.) heeft in 1963 een tekort van 2,8 miljard dollar opgeleverd, ongeveer 1,4 miljard dollar meer dan in 1962, zo blijkt uit het jongste bulletin van de E.E.G.-commissie over de economische ontwikkeling in de zes landen. De toe neming van het tekort schrijft de Europese commissie vooral toe aan de nadelige ont wikkeling van de handel met de Verenigde Staten, Engeland en Latijns Amerika. Al leen in West-Duitsland bleef er een zeer groot overschot op de handelsbalans be staan. De Westduitse uitvoer nam verleden jaar met 28 percent toe, de invoer met 15 percent. De werknemers in 't slagersbedrijf krij gen een loonsverhoging van 10 percent van de rechtens geldende lonen met terugwer kende kracht vanaf 1 januari. Werkne mers- en werkgevers-vertegenwoordigers zijn het eens geworden over een nieuwe C.A.O., nadat op 20 januari de onderhande lingen waren afgebroken, aangezien over de gevraagde uitbreiding van het aantal vakantiedagen geen overeenstemming kon worden bereikt. De vertegenwoordigers van werkgevers- en werknemersorganisaties werden het eens over een vakantieregeling, die in houdt dat werknemers, die een jaar onaf gebroken bij eenzelfde werkgever in dienst zijn geweest, recht hebben op een vakan tie van twee weken aaneengesloten, plus voor werknemers van 18 jaar en ouder ten minste vier en voor jeugdige werknemers zes snipperdagen. Ook over enkele ande re verbeteringen in de arbeidsvoorwaar den zijn partijen tot een akkoord geko men. Na goedkeuring door de stichting van de arbeid zal de C.A.O. met terugwerkende kracht van 1 januari af gelden. 'Docht? pal 3? - Haarlem. - Tel. 15252 Vandaag is in de Raad van Bestuur Bouwbedrijf, het overlegorgaan van werkgevers en werknemers in de bouw nijverheid, het overleg begonnen over de wijze, waarop "de 5 percent extra loon, die maximaal per onderneming ge differentieerd mag worden verstrekt, zal worden uitgekeerd. Verwacht wordt dat het overleg, dat moet resulteren in een aantal regels waaraan de ondernemer zich heeft te houden, enige dagen zal vergen. Zolang de regels niet zijn goed gekeurd door de Stichting van de Ar beid, mag van de mogelijkheid om extra loon uit te keren, nog geen gebruik worden gemaakt, zo heeft de raad mee gedeeld. Werkgevers en werknemers in de bouw hebben onlangs bij het aangaan van de nieuwe C.A.O. afgesproken dat behal ve de 16 percent loonsverhoging, die uni form voor de bedrijfstak is overeengeko men, nog maximaal 5 percent extra mag worden gegeven in de afzonderlijke onder nemingen. Voorwaarde is daarbij dat de ondernemer voldoet aan een aantal regels, die in het vandaag geopende overleg nog nader zullen worden vastgesteld. Met het opstellen van deze regels wordt de groot ste spoed betracht, nu met ingang van de eerste volle loonweek in maart de nieuwe C.A.O. toepassing krijgt. Zoals gemeld is gisteren de C.A.O. dan eindelijk goedgekeurd, nadat de Stichting van de Arbeid en wel met name het werkgeversbestand daarin zijn bezware tegen een vrije prestatiebeloning tot 30 percent zag weggenomen door het com promisvoorstel van de nieuwe C.N.V.-voor- zitter, de heer J. van Eibergen, thans nog voorzitter van de Christelijke Bouw vakarbeiders. Volgens dat compromis moe ten de aannemers nu vergunning vragen al zij meer dan 25 percent prestatie-loon wil len uitbetalen. In afwachting van een on derzoek door het centraal orgaan bouwbe drijf (de vergunning verstrekkende instan tie) mag die prestatie-beloning uitlopen tot 30 percent. Blijkt het beloning-systeem in het bedrijf in overeenstemming met de prestaties, dan wordt de vergunning verstrekt en mag tot maximaal 35 percent worden gegaan. Meer nog dan door dit compromis za gen de werkgevers in de stichting hun angst, dat door middel van een ongelimi teerde prestatie-beloning toch nog zwart loon zal worden betaald, weggenomen door de toezegging van de regering een effec tieve looncontrole te zullen uitoefenen in de bouw. Die garantie kwam in een spe ciaal regerings-schrijven, waarin boven dien melding werd gemaakt van een an der wapen, dat zonodig zal worden ge bruikt, namelijk het weigeren van bouw vergunningen. Deze stok achter de deur, die ongedisciplineerde aannemers stellig zal afschrikken, nam bij de werkgevers in de stichting alle bezwaren tegen een vrije toepassing van 30 percent prestatie- loon weg. Aangezien partijen al eerder akkoord wa ren gegaan met een aantal andere voor- Nadat enige tijd geleden reeds een rant soenering was ingesteld voor het fijne grint, hebben de Nederlandse vereniging van grinthandelaren „Silex" te Amster dam en de N.V. Nieuw Grintverkoopkan- toor te Nijmegen besloten met ingang van 16 maart ook alle andere grintsoorten te rantsoeneren. Hiermee wordt beoogd, de wachttijden van de grintschepen bij de baggermolens langs de Maas, die tijdens de laatste we ken waren opgelopen tot een week of lan ger, weer tot acceptabele proporties terug te brengen, waardoor het transport effi ciënter wordt, aldus de N.V. Nieuw Grint- verkoopkantoor. waarden van de Stichting, zoals de weder invoering van de laagste functie-groep en het handhaven van de 22-jarige leeftijds grens voor het volwassen-loon, stond niets meer de goedkeuring van de C.A.O. in de weg. De werkgevers- en werknemers bonden in de bouw waren ook met 't com promis betreffende de prestatie-beloning snel klaar: „In verband met het grote be lang dat aan onverwijlde goedkeuring van de C.AO. is verbonden, hebben wij ge meend de verlangde wijzigingen te moeten aanvaarden", zo was kort en krachtig hun commentaar. De Nederlandsche Economische Hoogeschool in Rotterdam heeft de heer ir. O. B. Blomsma, be drijfsdirecteur bij Werkspoor-Utrecht, aange trokken om namens curatoren op te treden als coördinator voor de nieuwbouw van de hoge school. Het nieuwe gebouwencomplex van de NEH zal verrijzen op een terrein achter .,Wou- destein" in Rotterdam-Kralingen. De Europese gemeenschappen, EEG, Euratom en KSG, openen op 16 maart in Genève een voorlichtingsbureau. Het bureau zal, evenals die in Den Haag, Bonn, Parijs, Rome, Londen en Washington, tot taak hebben de pers en de open bare mening voor te lichten over de integratie. De heer Norbert Kohlhase wordt met de leiding van dit bureau belast. Twee personeelsleden van de Koninklijke Ma chinefabriek Gebr. Stork en Co. n.v. te Hengelo, de heren H. Spaan en E. Wesselink, hebben van de directie samen duizend gulden gekregen voor een idee inzake machinaal slijpen van hardme- talen en mesbeitels. PHILIPS WEDEROM FAVORIET Het Philipsaandeel is gisteren wederom favoriet geweest. Deze stukken lagen bij de opening zeer vast in de markt op 153,80, tegen dinsdag als slotprijs 149,70. Lokale belangstelling alsmede dekkingsaankopen leidden in de Philips- hoek tot de vaste stemming. Op het sterk verhoogde niveau kwam wat aanbod los voor Amerikaanse rekening met daarnaast wat winstnemingen. Hierdoor daalde de prijs voor Philips tot 152,70. De handel in deze hoek was gedurende de gehele beursduur aan de levendige kant. De stem ming voor de overige hoofdfondsen was bij de opening niet onvriendelijk met uitzon dering van aandelen Kon. Olie, die een paar dubbeltjes lager noteerden op 153,40. Het aardgas heeft als nieuwe energie bron voor de metaal- en elektrotechnische industrie maar weinig kans. Dit blijkt uit een onderzoek dat de F.M.E., de federatie metaal en elektrotechnische industrie, bij de ondernemingen in deze sector heeft in gesteld. Pas als de kubieke-meterprijs zou dalen tot 5 cent zou ongeveer 68 percent van het energieverbruik in deze sector door aardgas kunnen worden gedekt. De F.M.E. heeft de minister van Econo mische Zaken en de Gasunie van de resul taten van dit onderzoek op de hoogte ge steld. Het heeft zich uitgestrekt over 260 bedrijven van de 1.400 bij de F.M.E. aange slotenen, een gemiddelde van de gehele sector. De F.M.E. zegt dat „de vervanging van de diverse bestaande energiebronnen door aardgas eerst op redelijke schaal mo gelijk zal worden bij een prijs van maxi maal 5 cent per m3". Uit het onderzoek bleek ook dat bij een iets hogere prijs, 7 cent, aardgas slechts 40 percent van het tegenwoordige energie verbruik zou overnemen. Grand Hotel Krasnapolsky stelt voor over het boekjaar 1963 een dividend uit te keren van \TVz percent in contanten (onveranderd). De Overzeese Gas- en Electriciteitmaat- schappij (OGEM) stelt voor over het boek jaar 1963 het dividend vast te stellen op 14 percent in contanten (vorig jaar 13 percent). De raad van beheer van de N.V. Na tionaal Bezit van aandelen O.G.E.M. zal een gelijkluidend voorstel doen. American Enka Corporation, de Ameri kaanse dochteronderneming van de A.K.U., heeft over het eerste kwartaal van 1964 een dividend van dollars 0,35 per aandeel gedeclareerd. Over het vierde kwartaal van 1963 werd eveneens dollars 0,35 be taald. BUITENLANDS BANKPAPIER De advieskoersen voor buitenlands bankpapier, geldend in Amsterdam, luiden: Engels pond 10,05 —10,15 Amerikaanse dollar 3,58—3,62, Canadese dollar 3,31—3,36, Franse frank (100) 73,45—73,95, Belgische frank (100) 7,18—7,23, Duitse mark (100) 90,50—91,00 Zweedse kroon (100) 69,40—70,40, Deen se kroon (100) 51,70—52,70, Noorse kroon (100) 49,95 —50,95, Zwitserse frank (100) 83,2583,75, Italiaan se lire (10.000) 57,0059.00, Oostenrijkse schilling (100) 13,9414,03, Portugese escudo (100) 12,50—12,65 en Spaanse peseta (100 grote coupures) 5,93—6,08 Ca. 6%% (vrij van Duitse dividendbelasting) Abbekerk 11 v. Rotterdam n. Bremen. Abida 11 300 m. z.z.o. Djeddah n. Suez. Acila 11 v. Cura?ao n. Rotterdam. Acmaea 13 te Cardon verwacht. Adara 7 te Boston. Adonis 11 200 m. z.o. K. Hatteras n. S. Domingo. Agamemnon 11 v. Kingston n. Porto Limon. Alamak 11 85 m. n.w. Malta n. Beyrouth. Alcor 11 560 m. z. Cocos ell. n. Adelaide. Algol 11 110 m. n. Las Palmas n. Kaapstad. Algorab 11 te Las Palmas. Alkaid 11 650 m. o.z.o. Bermuda n. Miami. Alkes 11 dwars Gibraltar n. New York. Almdijk 11 rede Colombo. Almkerk 11 95 m. z.w. Ouessant n. Antwerpen. Alnati 11 190 m. w.z.w. K. St.Vine. n. Antwerpen. Alphacca 12 te Colombo. Aludra pass. 11 Casquets n. Las Palmas. Amsteldijk 11 te Cristobal. Amstelland 11 105 m. z. Vitorla n. Montevideo. Amstelmeer 11 700 m. n.o. Recife n. Rio Plata. Amstelsluis 11 370 m. w. Casablanca n. L. Palmas. Andijk 11 90 m. z. Kp. Race na Charleston. Annenkerk 12 te Suez. Area 18 in Perzische Golf verwacht. Archimedes 12 te Balboa verw. v. Buena Ventura. Aristoteles 11 te Rotterdam. Arkeldijk 11 700 m. w. K. Comorln n. Trlncomalee. Artemis 11 350 m. n.n.w. Mona pass. n. Curacao. Asterope 11 560 m. w. Gibraltar n. Zwarte Zee. Atys 11 200 m. w. Flores n. Rotterdam. Avedrecht 11 100 m. w.n.w. Djeddah n. Seuz. Bakongan 11 250 m. w.n.w. Jesselton n. Bangkok. Balong 11 160 m. o. Gibraltar n. Napels. Banda 11 280 m. n.w. Madeira n. Tripoll. Barendrecht 12 te Bahrein verwacht. Batu 11 te Kaapstad. Bengalen 11 v. Basrah n. Bombay. Bennekom 11 350 m. n.n.o. Az. n. Fort de France. Blitar 11 138 m. o. Aden n. Mombasa. Borneo 12 te Djibouti. Breda 10 v. Savannah de La Mar n. La Celba. Burl S. Watson U 100 m. n.o. Durban n. Trinidad. Caltex Arnhem 11 60 m. n.n.o. Oran n. Port Said. Caltex Delft 11 v. Pladju n. Dumal. Caltex Eindhoven 11 dw. Llssab. n. Isle of Grain. Caltex Naples 11 te Antwerpen v. Kopenhagen. Caltex Nederland 11 te Slagen. Caltex Pernis 11 v. Bandar Mashur n. Karachi. Calt. The Hague 11 170 m. o. Madras n. Bahrein. Caltex Utrecht 11 270 m. z.o. Kuria Murla naar Abadan. Camphuys 11 te Beira. Carrillo 11 te Almirante v. Baltimore. Cartago 11 270 m. n.n.o. Cristobal n. Charleston. Castor 11 te eLixous. Celebes 12 te Marseille verwacht. Ceres 11 te Rotterdam. Charis 11 te Port of Spain. Cinulia 20 te Rotterdam verwacht. Cities Service Valley Forge 11 130 m. z.w. Ushant naar El Palito. Crania 8 v. Stanlow n. Barton. Dahomeykust 10 v. Freetown n. Antwerpen. Diogenes 10 v. Salaverry n. Callao. Dongedijk 12 te Balboa verwacht. Eemland 11 v Rio Grande n. Porto Alegre. Eliz. Broere 11 450 m. o.n.o. Ascension n. Durban. Eos 11 dwars Kp. St. Vincent n. Rotterdam. Esso D enHaag 11 v Rotterdam n. Sidon. Esso Rotterd pass 11 Kuria Muria n. Rastanura. Fina Nederland 11 ten anker rede Cochin. Forest Lake 11 210 m. o.n.o. Bahrein n. Suez. Friesland KRL 11 540 m. n.o. Wak en. Hongkong. Friesland SSM 12 v. Rotterdam n. Huil. Gaasterland 11 v. Swansea n. Hamburg. Garoet 12 te Rotterdam. Giessenkerk 12 te Beira verwacht. Goeree 10 v. Vancouver n. Panamakanaal. Grote Dijk 11 7 m. w. Dungeness n. Miami. Guineekust 11 100 m. w. Lissabon n. Freetown. Gulf Hansa pass. 11 Ouessant n. Mena al Ahmadl. Gulf Holland. 11 dw. St. Catharinap. n. Gulfhaven Gulf Italian 11 100 m. o. Port Sudan n. Mena. Gulf Swede 11 100 m. w.n.w. Malta n. Port Said. Hathor 11 v. Matanzas n. La Gualra. Helicon 12 te Bonaire verwacht. Hercules 11 v. Le Havre n. Amsterdam. Hermes 11 v. Talcahuano n. San Antonio. Hilversum 11 460 m. o. Kp. Race n. Bermuda. Holendrecht 11 160 m. n. Flores n. Tampa. Hollands Duin 11 50 m. n.w. noordp. Madagascar naar Durban. Irazu 11 v. Houston n. New Orleans. Isis 11 te Mobile. Ivoorkust 13 te Lagos verwacht. Izalco 10 v. Valparaiso n. Tocopila. Jagersfontein 11 v. Durban n. Lorenco Marques. Jason 12 te Curasao verwacht. Kabylia 21 te Buenos Aires verwacht. Kalydon pass. 11 Azoren n. Curasao. Kamperdijk 12 te Rotterdam verwacht. Kara 14 te Singapore verwacht. Karachi 11 te Beyrouth. Karimuo 11 v. Jesselton n. Sandakan. Katelysia 15 te Casablanca verwacht n. Gibraltar. Katendreeht 11 ten anker Veraval. Katwijk 11 90 m. n. Flores n. Batonrouge. Kelletia 11 840 m. n.w. Porto Rico n. Curasao. Kenia 12 v. Rotterdam n. Londen. Kennemerland 12 te Recife verwacht. Kerkedijk 10 te New York. Kermia 12 te Sydney verwacht n. Singapore. Khasiella 11 te Ardrossan. Kleldrecht pass. 11 Ouessant n Marseille. Kloosterdijk 11 100 m. n.w. Scillys n. Savannah. Koningswaard 10 50 m. n. Trinidad n. B. Aires. Koplonella 11 60 m. w. Sabang n. Perzische Golf. Korendijk 11 te Rotterdam. Korenla 13 te Singapore verwacht. Korovina 11 75 m. z. Cochin n. Abadan. Kosicla 13 te Rotterdam verwacht. Kossmatella 11 230 m. z.w. K. St. Marie n. Singap. Krebsla 11 303 m. z.z.w. Colombo n. Vizagapatnam Kreeft 11 70 m. n.w. Bathurst n. Pepel. Kreon 11 80 m. w.z.w. Casquets n. Amsterdam. Kryptos 11 v. Curasao n. Cristobal. Kylix 13 te Trinidad verwacht. Laertes 12 te Penang verwacht. Leiderkerk 11 te Bremen. Loosdrecht 11 190 m. z.z.w. Ushant n. Duinkerken Lycaon 12 te Bremerhaven verwacht. Maasdam 11 150 m. w. Fastnetrock n. Cobh. Maaskerk 11 te Akaba v. Suez. Maaslloyd 10 140 m. w.z.w. Tehuantepec n. Curas. Mainlloyd 11 300 m. o. Bermulas n. Duinkerken. Marathon 11 1000 m. z.w. Azoren n. Amsterdam. Marnelloyd 11 te Suez. Medon 11 v. Curacao n. Port of Spain. Meerdrecht 11 te Goa. Meliskerk pass. 11 Terschelling n. Hamburg. Merseylloyd 8 te Kobe. Merwelloyd 11 v. East-London n. Durban. Mohamed Reza Shah 11 te Hamburg v. Banlas. Montferland 10 v. Buenos Aires n. Santos. Muiderkerk 11 190 m. n.o. Sokotra n. Aden. Munttoren 11 rede Falkonara. Naess Commander 11 60 m. z.w. Kp. Villano naar Kalundborg. Neder-Ebro 11 te Cristobal verwacht. Neder-Rhone 11 te Djibouti. Neder-Rijn 11 375 m. o.z.o. Socotra n. Aden. Nestor 11 530 m. w.z.w. Landsend n. Hamburg. Noordwij k 11 197 m. z.w. Dakar n. Pepel. Nijkerk 11 v. Brisbane n. Newcastle. Oldekerk 11 120 m. z. Valencia n. Marseille. Ondina 18 te Mena al Ahmadl verwacht. Onoba 11 80 m. w.n.w. Djeddah n. Gibraltar. Oostkerk 11 45 m. w.n.w. Kaap Guardafui naar Fremantle. Oranje 11 v. Melbourne n. Sydney. Oranjefontein 11 v. Tenerife n. Southampton. Oranje Nassau pass. 11 Flores Azor. n. Curasao. Osiris 11 v. Guanto n. Curasao. Pacaya 12 te Cristobal verwacht. Papendreeht 11 240 m. o.z.o. Colombo n. Chiba. Parkhaven 12 te Lissabon. P. G. Thulin 10 320 m. n.w. Lima n. Quinetro. Philidora 15 in Suezkanaal verw. n. Gibraltar. Phillne 11 30 m. z.w. Lissabon n. Le Havre. Phllippia 12 v. Rotterdam n. Mena al Ahmadi. Poseidon 11 te Le Havre. Prins Frederik Hendrik 11 v. Hamburg n. R'dam. Prins Fred. Willem 11 20 m. n.o. Casquets naar Malaga. Prins der Nederl. 11 v. Barbados n. South.ton. Prins Willem III 11 v. Gaza n. Triëst. Provenierssir.gel 10 rede Guaymas. Purmerend 11 20 m. z. Jask n. Tabangao. Rempang 11 te Casablanca. Reza Shah the Great 12 te Mena al Ahm. verw. Riouw 12 te Kaapstad verwacht. Roebiah 11 te Damman. Roggeveen 11 530 m. n.o. Seychellen n. Beira. Rossum 10 95 m. z.w. Aeapulco n. Los Angeles. Rijndam 11 v. Halifax n. New York. Saloum 12 te Rouaan verwacht. Sanana 11 240 m. z.z.o. Rangoon n. Penang. Schielloyd 11950 m. z.w. Azoren n. Aruba. Senegalkustll v. Hamburg n. Amsterdam. Sepia 11 250 m. n.w. Lissabon n. Es Sider. Serooskerk 11 400 m. o. Tripoli n. Tripoli. Servaaskerk 10 v. Hongkong n. Penang. Seven Seas 12 te Rotterdam. Sibigo 12 te Newcastle verwacht. Simonskerk 11 te Aden. Sinon 11 150 m. z.z.w. Flores n. Amsterdam. Situla pass. 10 Cabedelo n. Porto Alegre. Skadi 11 te Marseille v. Liverpool. Slamat 11 v. Penang n. Port Swettenham. Sliedrecht 11 45 m. w. Lissabon n. Hamburg. Soestdijk 11 465 m. o.n.o. K. Race n. Antwerpen. Solon l lv. Port au Prince n. Kingston. Sommelsdijk 12 te Antwerpen. Spaarnekerk 11 85 m. w.n.w. Gibraltar n. Antw. Stad Alkmaar 11 v. Sagunto n. IJmuiden. Stad Amsterdam 11 dwars Wight n. Rotterdam. Stad Delft 11 70 m. n.n.o. Algiers n. Las Palmas. Stad Gouda 11 170 m. o. Madeira n. Bremen. Stad Utrecht 12 te IJmuiden verwacht. Statue of Liberty 10 v. Pto. Miranda n. Portland. Stentor 11 v. Volos n. Leixous. Straat Bali 11 v. Port Elisabeth n. East-London. Straat Clarence 12 te Brisbane. Straat Freetown 1 lv. Durban n. Kaapstad. Straat Singapore 11 v. Pt. Louis n. Pt. Elisabeth. Tacana 11 ten anker Baai Valparaiso. Tahama 11 v. Milazzo n. Venetië. Tamara 11 480 m. w. Manilla n. Kobe. Tara 12 te Rouaan verwacht. Tero 11 240 m. n.o. Lissabon n. Rotterdam. Theron 11 v. Rotterdam n. Amsterdam. Thuredrecht 11 180 m. n.o. L. Palm. n. S. Lorenzo Tjiluwah 12 te Sydney verwacht. Tjipondok 7 v. Osaka n. Kobe. Tjlwangi 13 te Hongkong verwacht. Togokust 12 te Rotterdam. Triton 11 v. Georgetown n. Kp. Haitien. Tweelingen 11 120 m. z.w. Stavanger n. Narvik. Ulysses pass. 11 oost-Jamaica n. La Spezia. Van Waerwijck 11 220 m. o. Singapore n. H'kong. Vasum 12 te Suez. Videna 11 530 m. o.n.o. Zanzibar n. Mena. Vitrea 12 te Rotterdam verwacht. Vivlpara 11 350 m. o.n.o. Aden n. Rotterdam. Vlieland verm. 18 v. Bombay n. Cochin. W. Alt. Jones 11 270 m. z.z.o. Suez n. Rastanura. Westertoren 11 96 m. n.w. Cochin n. Singapore. Witmarsum 12 v. Rotterdam n. Bremen. Wonogiri 12 te Nagoya verwacht. Wonorato 3/4 te Valparaiso verwacht. Wonosari verm. 13 v. Bangkok n. Hongkong. Wonosobo 11 40 m. n.o. Tunis n. Port Said. Zaankerk 11 v. Beira n. Mtwara. Zafra 13 te Singapore verwacht. Zaria 12 te Mena al Ahmadi verwacht. Zuiderkerk 11 520 m. o.n.o. Ascension n, Kaapst. Zwijndrecht 11 40 m. n.n.o. Malta n. Ryeka. KLEINE VAART Aardenburgh verm. 11 v. Londen n. Kenitra. Adine 11 te Par. Admiraal Courbet 12 te Salerno verwacht. Admiraal Nelson verm. 12 v. Londen n. A'dam. Ank T. 9 v. Casablanca n. Barking. Anna Broere 11 te Rotterdam. Appingedam 11 op Schelde n. Antwerpen. Arnoudspolder verm. 11 v. R'dam n. Lissabon. Bab T. 11 30 m. z.o. Flamboroughhead n. Tyne. Batavier-5 pass. 11 Bizerta n. Piraeus. Berkhout 11 te Bayonne. Bloemgracht pass. 11 Egmond n. Amsterdam. Carnissesingel pass. 11 Terschelling n. Bremen. Corrie Broere 11 te Immingham. David 9 v. Sheerness n. Calais. Dido 10 v. Barcelona n. Tarragona. Diligentia 11 te Owers n. Londen. Driebergen 11 te Vestmann. Gouweborg 11 te Royal Sovereign n. Runcorn. Hardenberg 10 270 m. o. Flores n. Barbados. Houtman 10 10 m. z. Ouessant n. Par. Joost 10 v. Silvertown n. Gyon. Kastanjesingel pass. 11 Texel n. Helsingborg. Lauriersgracht 11 te Norrköplng. Leendert Broere 12 te Klaipeda verwacht. Leonidas 10 te Antwerpen. Marie Christine 9 v. Mennmanmawr. Mathilde pass. 9 Ceuta. Meidoorn verm. 11 v. Lissabon n. Oporto. Merweborg 11 te Huil. Midas 10 v. La Coruna n. Hamburg. Mithras 11 dwars Lissabon n. Rotterdam. Nero 11 v. Bilbao n. Vigo. Nusakan 11 te Lizardhead n. Antwerpen. Oosterburgh 11 te Smithknoll n. Rotterdam. Parklaan 11 dwars North Foreland n. Londen. Phidias 11 70 m. z. Finisterre n. Gibraltar. Stanislas 12 te Nemours verwacht. Stella Polaris pass. 11 Kreta n. Genua. Strabo 11 te Aalborg. Taras 11 10 m. n.n.w. St. Vincent n. Antwerpen. Thaletas 11 25 m. z. Malaga n. Piraeus. Triton 11 te Tongue n. Londen. IJselhaven verm. 12 v. Casablanca n. Liverpool. Zevenbergen verm. 13 v. Malta n. Palermo. A.K.U. verbeterde anderhalf punt tot 532, evenals Hoogovens tot 630. Unilever was bijna een gulden hoger op 143,40. VERHANDELDE FONDSEN 11 maart lOmaart Totaal 454 453 Hoger 203 (44,7%) 170 (37,5%) Lager 158(34,80/(1) 166(36,6%) Gelijk 93(20,5%) 117(25,9%) AVONDVERKEER VAN GISTEREN Slot A.K.U Hoogovens Kon. Olie153 gb-153,20 Philips 150,50 gb-151,80 Unilever 142,20—142,50 Stemming: Nauwelijks prijshoudend. VOORBEURS VAN HEDEN A.K.U. Hoogovens Kon. Olie Philips Unilever K.L.M. lste tijdv. 529 623 gb 152.70—153.00 149.80—151.00 142.00 gb-142.50 71.30—71.60 Slot 2de tijdv. 625 152.80 150.50 142.20 Vorige slotkoers A'dam Rubber H.V.A A.K.U Deli Mij Hoogovens Philips Gem. Bez. Unilever Dordtsche Petr. K. Ned. Petr. Mij. Holl. Am. Lijn K.L.M K.N.S.M Ned. Stoomv. Mij. Ommeren, Phs. v. Scheepv. Un. Ned. Interunie Nefo Robeco Unitas Ver. Bezit v. 1894 Amsterd. Bank Ned. Handel Mij. Rotterd. Bank Twentsche Bank. Albert Heijn Amstel Brouwerij Berkel's Patent Bols Biihrm.-Tetterode Fokker Ford Gelder Kon. Pap. Gist &Spir.f. Kon. Van der Heem Heinekens Bier Hoogenbosch Sch. Indola Kon. Zout-Ketjen Müller Nat. Bezit Ned. Kabelfabr. Philips Pref Stokvis Thomassen Dr. Ver. Machinefabr. Wessanen Wilton Fijenoord Zwanenberg-Org. Billiton Mij. II Aluminium Ltd. American Motors Anaconda Bethlehem Steel- Cities Service General Motors Kennecott Copper Republic Steel Shell Oil U.S. Steel 117% 159% 530% 127.— 626 152,95 142,90 706 153,20 118% 70.— 151% 149% 285% 142% 208.— 111,50 237.— 527.— 135 369 356 342 317% 589 403 238 1050 737 392 922 204 330 305 502 349% 468 859% 315 418 54.80 185 750% 221 428 260 964 459% 307% 17% 48'/4 36% 65% 84% 84% 44% 47% 56% Burgemeester Van Walsum van Rotterdam heeft in het zuidelijke stadsdeel een nieuwe broodbakkerij van Van der Meer en Schoep in gebruik gesteld. In deze bakkerij zijn o.m. zeven silos voor meel opgenomen. Automatisering maakt een produktle van 3200 broden per uur mogelijk. De werkmaatschappij van het Zwolsmancon- cern de EMS heeft gisteren in Arnhem een Ru- teck's-zaak verkacht. Het pand ligt in de Ketel straat. Over de prijs is niets bekend gemaakt. Gedane noteringen. (Verstrekt door de Amsterdamsche Bank) Wall Street heeft gisteren wederom een zeer vaste stemming te zien gegeven, waar door het slot voor de vierde achtereenvol gende maal op een historische hoogte kwam. Een drijfveer tot de zeer geani meerde stemming waren de gunstige be richten uit het economische leven. De winsten aan het eind liepen van fracties tot ongeveer drie dollar. Gevraagd werden met name sporen, auto's, chemische waar den, olies en non-ferro's Sommige lucht vaartfondsen daalden. Van de 1345 ver handelde fondsen waren er 578 hoger, 515 lager en 252 sloten onveranderd. De omzet beliep 6.180.000 shares tegen 5.5 miljoen shares dinsdag. De Dow Jones indices: industrie 813,87 4,48), sporen 193,08 0,95) en openbar» nutsbedrijven 139,75 0,14). Zeeland is teleurgesteld over het feit dat de grote Amerikaanse-Engels-Neder- landse industrie van Wolkammers zich waarschijnlijk niet meer in het industrie gebied van het Zuid-Sloe zal gaan vestigen. Vorig jaar werd tijdens een be zoek van een groot aantal Kamerleden in Zeeland, officieel meegedeeld dat de Wol kammers zich in het Zuid-Sloe gebied zou den gaan vestigen. Zij zouden dan na de promotor van het Zuid-Sloe industriegebied, de Koninklijk» Maatschappij Schelde, de eerste grote in dustrie zijn die zich in het nieuw gemaak te industrieterrein zou gaan vestigen. Sinds deze aankondiging zijn er allerlei activiteiten rond het Zuid-Sloe ontstaan. De lij nscheep vaartmaatschappij en zijn om inlichtingen komen vragen om Vlissin- gen in hun dienst op te kunnen nemen. De Steenkolen en Handelsvereniging over woog ook sterk om zich in van Vlissin- gen naar het Zuid-Sloe gebied te gaan ver huizen. Een groot terrein van 85 hectare werd opgespoten en de rijksgoedkeuring voor de bouw van de fabriek werd aangevraagd en inmiddels ook verstrekt. Min of meer als donderslag bij heldere hemel komt nu de mededeling van het provinciaal bestuur dat de Wolkammers alsnog overwegen zich niet in Vlissingen maar hij Luik in België te gaan vestigen. Dat dit bedrijf beslist niet aan diep vaar water ligt is plotseling niet belangrijk meer. In Vlissingen zal het ruwe produkt in binnenvaartschepen overgeladen wor den en zo naar Luik worden verscheept. i

IJmuider Courant | 1964 | | pagina 23