Ook dr. Mansholt wenst geen nieuwe Europese organen op dit moment HAV Minister opende het eerste deel van „De Uithof" in Utrecht Imnofund schat participatie netto-opbrengst op f 58.20 H SCHRIJVENDELEZERSSCHR1JVENDELEZERSSGHRIJVEN SB Bezwaar tegen beperking van campus-woonregel Amsterdam ijvert voor schone grachten Beperkende bepaling in rijbewijs was onwettig „Jan Brons" maakt niet veel kans Generaal Agasi met militaire eer ten grave gedragen De vertrouwen Een jaar en acht maanden voor 65 inbraken Personeel bij het wetenschappelijk onderwijs zal worden uitgebreid Haagse jongemannen pleegden inbraken A. DE HOOP HAARLEM N.V. IS uw HVH VRIJDAG 13 MAART 1964 13 Redelijk WANNEER U VOOR U ZELF T.H. Twente V erantwoordelijk Zijlstraat 56 Telefoon 11828 STOFZUIGERS VERZEKERD KAPITAAL: MÉÉR DAN Vk MILJARD GULDEN! .HAV LEVENSVERZEKERINGEN - SCHIEDAM - TELEFOON (010) 6 93 04 - HAV LEVENSVERZEKERINGEN. l1 Woningnood Vrijgezellenbelasting Rijksstraatweg Godsdienst Nieuwe gebouwen Prospectus emissie verschenen PARIJS (ANP) Dr. S. L. Mansholt heeft in Parijs verklaard, dat het gevaar lijk zou zijn nu reeds nieuwe organen naast de bestaande Europese instellingen te plaatsen voor het organiseren van po litieke en militaire samenwerking. De me ningsverschillen tussen de zes gemeen- schapslanden over de structuur van het politieke Europa en zijn plaats in de we reld zijn nog te groot, zo zei hij. Dr. Mansholt, vice-voorzitter van de de E.E.G.-commissie, verklaarde dit in een rede voor het vierde congres van de vrije vakverenigingen in de Europese Ge meenschap. Zijn verklaring komt overeen met recente uitspraken van minister Luns, in Londen en Amsterdam. Dr. Mansholt zei van mening te zijn, dat een fusie van de bestaande Europese Executieven (E.E.G.- commissie, Euratoom-Commissie en Hoge Autoriteit van E.G.K.S.) niet meer zal zijn dan een admininistratieve maatregel als ze niet gepaard gaat met versterking van de democratische controle over de ge meenschapsinstellingen. Op het ogenblik worden in Brussel belangrijke besluiten genomen zonder dat de nationale parle menten of het Europese parlement er con trole over hebben, zo zei hij. Volgens dr. Mansholt zijn er mogelijk heden voor een redelijk compromis bij de komende tariefonderhandelingen voor de industriële sector, maar niet voor de agra rische sector, waar bepaalde meningsver schillen blijven bestaan. Hij legde er nog maals de nadruk op, dat de onderhande- al zo ongeveer hebt bepaald wat u zult kiezen, moet u eens zien hoe vlot u slaagt, wanneer u kennis neemt van de unieke kollektie kostuums bij SMIT VAN RIJSBERGEN. Dat maakt ook immers het kopen bij SMIT VAN RIJSBERGEN steeds zo interessant. Betere herenkonfektie en herenmode ZIJLSTR. 71 (t.o. Twentsche Bank) - Haarlem De minister van Onderwijs, Kunsten en Wetenschappen, mr. Bot, heeft dezer da gen bij de Tweede Kamer een ontwerp- machtigingswet ingediend volgens welke het bestuur van de technische hogeschool Twente binnen zekere grenzen van het bepaalde in de wet op het wetenschappe lijk onderwijs zal kunnen afwijken. Deze afwijkingen zullen volgens de minister vol ledig nodig blijken voor de realisering van de campushogeschool-gedachte. De nieuwe technische rijkshogeschool zal waarschijn lijk op 1 september van dit jaar worden geopend. De studenten zullen in de re gel tijdens het eerste jaar van hun stu die op het terrein van de hogeschool zijn gehuisvest. Na het eerste jaar zal de in woning geen voorwaarde meer zijn voor de inschrijving als student, maar verwacht wordt, dat het merendeel van de studenten ook tijdens hun verdere studie van de gelegenheid gebruik zal maken van de ge legenheid tot huisvesting op de campus. Ook een deel van de docenten en van het andere hogeschoolpersoneel zal op de campus zijn gehuisvest, aldus minister Bot. De senaat van de nieuwe hogeschool en de rector magnificus hebben thans hun verontrusting erover uitgesproken dat de regering de verplichting tot het wonen op de campus tot het eerste studiejaar wil beperken. Ook de Nederlandse Studenten raad heeft verklaard het te betreuren dat de „woonregel" slechts voor een of twee jaar zal gelden, waardoor het welslagen van het campus-experiment in gevaar ge bracht wordt. Vijftigduizend folders met een foto van een vervuilde gracht zullen de Amster dammers er weer eens aan herinneren dat de gracht geen vuilnisvat is. De Stads reiniging gaat deze folders in de komende dagen verspreiden. De Amsterdamse Stadsreiniging is er in geslaagd de afgelopen twee jaar 250 man personeel aan te stellen, o.a. 120 pendelaars uit de Betuwe en 90 Italianen, waardoor de totale personeelssterkte op 1300 man is gekomen. Voor de ophaal- en veegdienst zijn in Amsterdam, waar jaarlijks steeds meer vuil wordt geprodu ceerd, 650 man nodig. De directeur van de Stadsreiniging heeft weinig gemerkt van de actie „Opgeruimd staat netjes". De hoeveelheid vuil die tijdens en na de actie werd opgehaald bleef steeds stijgen. Binnenkort is een voorstel van B. en W. aan de raad te verwachten om een crediet beschikbaar te stellen voor de vervanging van de vuilverbranding in Amsterdam-Noord. Deze vuilverbranding zal via stoomturbines elektriciteit opwek ken. De nieuwe vuilverbranding kan in 1968 gereed zijn. Dan kan de hoeveelheid Amsterdams vuil naar Broek in Waterland tot een derde worden beperkt lingen over de landbouw in het G.A.T.T. betrekking moeten hebben op het geheel van de landbouwpolitiek van alle landen. Ten aanzien van de wereldhandelsconfe rentie, die binnenkort in Genève begint, wees dr. Mansholt op de grote verantwoor delijkheid van alle geïndustrialiseerde lan den voor het probleem van de onderont wikkelde landen, die in staat moeten wor den gesteld hun handel uit te breiden. De toestand is ernstig, zo zei hij, want de kloof tussen rijke en arme landen wordt steeds groter. De uitvoer van de onderont wikkelden, die in 1950 een derde van de wereldhandel uitmaakte, beloopt nu nog slechts een vijfde van het totaal. Een journalist uit Veendam was onlangs aangehouden omdat hij met zijn auto reed zonder een bril te dragen Zijn rij bewijs bevatte namelijk de toevoeging: „Moet tijdens het besturen van een motor rijtuig een hem medisch voorgeschreven bril dragen". Hem werd ten laste gelegd, dat hij niet in het bezit was van een gel dig rijbewijs en veertien dagen geleden werd tegen hem 25,boete geëist. In haar vonnis achtte de rechtbank echter niet bewezen, dat hij reed met een niet geldig rijbewijs. De wet kent wel een rijbewijs dat slechts geldt uitsluitend voor het besturen van een motorrijtuig dat aan bepaalde eisen voldoet, maar geen rijbewijs dat slechts geldig is uitsluitend wanneer de bestuurder aan bepaalde daar in vermelde eisen voldoet. Een derge lijke beperking vindt geen steun in de wet en mist iedere betekenis. Het rij bewijs had dus volgens de rechtbank geenszins zijn geldigheid verloren, toen de houder tijdens het besturen van zijn auto geen bril droeg. De Nederlandse kustvaarder Jan Brons, die zoals gemeld is woensdagmorgen vlak bij zijn bestemming Waterford in Z.-Ier land op de rotsen liep, heeft het zwaar te verduren gehad. Nadat het schip door onbekende oorzaak met een matige zuid westen wind uit de koers was geraakt en vast liep is de wind gedraaid naar 't zuid oosten en aangewakkerd tot windkracht 8 a 9. De toestand van het schip is niet rooskleurig. De scheepvaartexpert is met de sleep boot Titan (Wijsmuller) meegekomen en heeft de coaster inmiddels onderzocht. Hij constateerde in het ruim en in de machinekamer zes tot acht voet water. In de loop van gisteren zijn pompen aan boord gebracht. In verband met het noodweer was het echter niet mogelijk reeds met het pompen te beginnen. De expert kon wel vermelden dat het roer van de Jan Brons was verdwenen. Een van de eigenaren, de heer J. Bakker uit Heiloo, trok uit het door de expert uit gebrachte rapport de conclusie dat het ze ven jaar oude schip als verloren moet wor den beschouwd. Alle bemanningsleden zijn nu van het schip. Op de begraafplaats Heidehof in Ugche- len is vanmorgen het stoffelijk overschot ten grave gedragen van luitenant-gene raal J. P. F. Agasi, die enkele dagen ge leden bij een auto-ongeluk in Apeldoorn om het leven is gekomen. De rouwstoet werd geopend door de Koninklijke Mili taire Kapel. Daarna volgden de bevelvoe rende officier, de kolonel van de generale staf D. B. de Jong, de vaandelwacht met een vaandel van het 44ste infanteriebatal- jon Johan Willem Friso, het vuurpeloton bestaande uit een officier en 48 man van het 44ste infanteriebataljon, 600 man van het 44ste en 45ste infanteriebataljon, de rouwauto met de slippendragers luitenant- generaal A. .V van de Wall Bake, lui- nant-generaal F. van der Veen, luitenant- generaal J. G. Smit en generaal-majoor B. Andringa, gevolgd door 12 onderoffi cieren-dragers van het 44e infanteriebatal jon, de volgauto's van familieleden en ge nodigden en de legerpredikant, deputaties van onderdelen van de luchtmacht en de landmacht van Nieuw-Milligen, een aan tal officieren en tenslotte 600 man van het depot Koninklijke Marechaussee, van de lichte luchtdoelartillerie, van de stafcom pagnie van het eerste legerkorps, de 105de intendance herstellingscompagnie en van de 435ste compagnie Van Heutsz. Een gevangenisstraf van een jaar en acht maanden heeft de Haagse rechtbank opgelegd aan een 22-jarige bankwerker uit Den Haag, die kans heeft gezien in vier maanden ongeveer 65 inbraken te ple gen in Den Haag, Rijswijk en Voorburg. De man, die nog niet eerder met de justitie in aanraking was geweest, is een specialist in het openen van voordeuren met een speciaal apparaatje. Hij brak on der andere in de woning van generaal Van de Wall Bake, waar hij tafelzilver met een waarde van bijna zevenduizend gulden meenam. Later gooide hij dit zilver in het water. Militaire duikers haalden het er na zijn arrestatie uit. De bankwerker kreeg bovendien twee weken gevangenisstraf wegens mishande ling van zijn vriendin. Het ligt in de bedoeling de personeels bezetting van de gezamenlijke universitei ten en hogescholen in de komende vier jaren uit te breiden met ruim dertig per cent. Thans bedraagt de personeelsbezet ting 17.800 personen. Daar komt nog bijna 5.600 man bij. Dit heeft de minister van Onderwijs, Kunsten en Wetenschappen, mr. Bot, gisteren in Utrecht meegedeeld bij de opening van de eerste gebouwen van het universitair centrum „De Uithof" in de Johannapolder. Minister Bot wilde met deze cijfers dui delijk maken, dat het de regering ernst is met de behartiging van de belangen 1 a: De woningnood is voor velen het meest urgente probleem van onze tijd; daar is iedereen het over eens. Ondanks dat dit vraagstuk de aandacht heeft van de re gering, merken de duizenden woningzoe kenden daar weinig van. Ja, Nederland bouwt; de woningmarkt wordt overstroomd met dure koopflatwoningen. Het specule ren met bouwgronden is de gewoonste zaak van de wereld geworden, waardoor de bouwkosten schrikbarend stijgen. Zij die over de nodige contanten beschikken behoren al lang niet meer tot de massa woningzoekenden. Duizenden bezitten rian te bungalows, maar vele anderen wonen in krotten of hebben helemaal geen dak boven het hoofd. Dat mag niet zo door gaan. Het bouwen van goedkope door het rijk gesubsidieerde volkswoningen behoort nu voorrang te hebben. Alleen op deze wijze is er uitzicht op een woning voor hen, die al jaren wachten en voor wie een „urgentieverklaring" alleen maar een plaats op een overvolle wachtlijst betekent. Ondergetekende wenst daarom een „pres siegroep" te vormen om het euvel van de woningnood langs democratische weg doeltreffend te bestrijden. Zij die hiervoor belangstelling tonen kunnen zich schrifte lijk wenden tot ondergetekende. R. RUTGERS, Van Hanxleden Houwertstraat 75, Amsterdam-Slotermeer), p/a Overre. Tijdens een televisiepraatje tussen een lid van de Vrijgezellenbond, enkele weken geleden, en het Tweede Kamerlid Peschar was de heer Peschar het er vrijwel mee eens dat de vrijgezellen, die moeten mee betalen aan de kinderbijslag en de W.W., in de loonbelasting feitelijk t'e hoog zijn aangeslagen. Maar ja, wat wil je, aldus de heer Peschar, de regering heeft de 400 miljoen, die door de vrijgezellen extra moeten worden opgebracht, nu eenmaal nodig. Nu de regering een extra bedrag van 200 miljoen aan belasting op sigaretten en benzine gaat heffen, zou het voor de hand liggen dat de heer Peschar een motie in diende tot verlaging van de loonbelasting voor vrijgezellen. Maar de P.v.d.A. ziet meer brood in een motie, die beoogt het optrekken van de vrijstelling van loonbe lasting voor gehuwden. En dus laat de heer Peschar de vrijgezellen in hun hemd C. P. OOMS, Haarlem. De reorganisatie van de Rijksstraatweg in Haarlem heeft mijn volle belangstel ling, vooral omdat ik er al 35 jaar woon. Misschien heb ik zelfs hierdoor wel een beetje verstand van de met deze reorga nisatie samenhangende problemen. Een be drag van vier miljoen gulden besteden in de loop van 12 jaar betekent een bedrag van gemiddeld ongeveer 1000 gulden per dag. Ik schat dat dit wat tempo betreft ongeveer gelijk ligt aan het nu en dan werken aan de verbetering van de Spaam- damseweg. De capaciteit van de kruising bij de Kleverlaan zal bovendien zodanig worden dat het in de spitsuren niet denkbeeldig is dat er een file auto's staat tot aan het Kennemerplein. Waar moeten de fietsers dan blijven. Over de voetgangers wil ik nog maar niet eens spreken. Ook vraag ik me af of er bij de samengevoegde bus haltes voorsorteervakken worden aange bracht voor de passagiers. Hoewel er door sommige reactionairen wel eens gepleit is voor meer groenstro ken in de stad worden de voortuinen langs de Rijksstraatweg vervangen door par- keerstroken. Fraaier en gezonder! Als ex tra compensatie komt er dan een midden berm met doornige struiken. Het zou te kostbaar worden op de trot toirrand een hek te maken voor de bevei liging van de jeugd. Het lijkt me beter de jonge gezinnen met kinderen te ver vangen door bejaarden. Deze zijn niet zo gevaarlijk voor het snelverkeer en voor hun gezondheid is het niet meer zo ernstig de uitlaatgassen van het toenemende ver keer in te ademen. Ook vraag ik me af waarom de Paul Krugerstraat niet geheel voor het verkeer wordt afgesloten. Ook lijkt het me veel effectiever het doorgaan de verkeer van de Rijksstraatweg te we ren en via andere routes te leiden. C. BAARS, Haarlem. U moge mij toestaan mijn bewonde ring uit te spreekn voor de kernachtige omschrijving van het begrip geloof, zoals die aan te treffen is in een redactioneel naschrift in deze zelfde rubriek van 7 februari, luidende: „De wijze waarop u (een schrijvende lezer) tracht een band te vlechten tussen de binnenlandse po litieke constellatie en het geloof van de koninklijke personages is, naar onze eer lijke en onvoorwaardelijke mening, een poging tot verbinding van twee volstrekt onverbindbare en onraakbare grootheden. Tenminste, wanneer men het geloof be- In deze rubriek worden eenmaal per week brieven opgenomen, die met uit drukkelijk verzoek tot publikatie aan de redactie worden toegezonden; voorwaar den tot publikatie zijn: Het onderwerp dient van genoegzaam algemeen belang te zijn en uit het oog punt van dat algemeen belang te zijn beschouwd. De inzender moet de brief met zijn volle naam en adres ondertekenen en instemmen met de vermelding van zijn naam en woonplaats. (Dus geen pseudo niem of initialen). De brief moet gesteld zijn in behoorlijk Nederlands en in begrijpelijke, beknopte vorm. De redactie behoudt zich het recht voor de brief ter publikatie te bekorten op niet essentiële punten, of opneming te weigeren. Opneming van een bepaalde brief be tekent allerminst, dat de redactie het eens is met daarin vervatte meningen of argumenten. schouwt als de volkomen persoonlijke eigendommelijke relatie tussen God en mens". Ter herinnering moge ik er nog op wij zen dat volgens de aan de rooms-katho- lieke interpretatie ten grondslag liggende Heilige Schrift slechts éénmaal in de his torie van de zeventig miljard individuen die tot nog toe op deze planeet leefden een „volkomen persoonlijke, eigendomme lijke relatie tussen God en mens" geves tigd is. Volgens het christelijke geloof, waartoe het betreffende personage zich bekend heeft, heeft slechts één individu van alle zeventig miljard een dergelijke relatie gehad, of, anders gezegd, is slechts één individu door het vestigen van een dergelijke relatie „mens" in christelijk- kwalitatieve zin geworden. In christelijke zin zijn er dan ook geen mensen, alleen reprodukties van dit ene menselijke in dividu van tweeduizend jaar geleden. De kardinale vraag was sindsdien: zijn de individuen vóór Jezus ook reprodukties, van een origineel weliswaar dat nog ko men moest, en welke van de na de breuk optredende reprodukties is nu de meest geslaagde? De oecumenische situatie is in deze de vergelijken met die van een klasje kin deren die, bij ontstentenis van de mees ter elkaar de les lezen en cijfers zijn gaan geven. Als de meester dan weer eens komt en hij geeft niet snel genoeg aan iedereen een tien, of de een krijgt een puntje minder dan de ander, dan krijgt- ie een lading lood in de keel. Al met al concludeer ik dat degene van wie in uw naschrift sprake was geen ge loof heeft in de zin van uw definitie. D. VAN GRAMSBERGEN, Haarlem. Een overzicht van het terrein aan de Croeselaan in Utrecht waar de Voorjaarsbeurs wordt gehouden. Met de Irene-hal meegerekend is het nu voor het eerst in de bijna 50-jarige geschiedenis van de Jaarbeurs, dat de overdekte ruimte meer dan 100.000 m2 groot is. Bijna 4.000 firma's etaleren in deze beurs. De maandag j.l. door prins Bernhard geopende Irene-hal vindt men midden boven afgebeeld in bijgaande luchtfoto. (Foto KLM Aerocarto n.v.) van onderwijs en wetenschap aan de uni versiteiten en hogescholen. Hij zei, dat echter niet mag worden verwacht dat de personeelsuitbreiding in de eerstkomende jaren ook gelijke tred zou kunnen houden met de extra toeneming van het aantal eerstejaarsstudenten. Wel verwachtte hij dat door verkorting van de studieduur uit eindelijk het aantal beschikbare perso neelsleden per honderd studenten gunsti ger zal zijn dan vóór de geboortegolf. Tot welke verhoudingen het moet komen dient nog te worden onderzocht. Minister Bot vroeg zich voorts af of met in achtneming van een ruime marge voor de aan het universitaire „bedrijf" ver bonden „inefficiency" niet op een aantal punten verbetering mogelijk zou zijn. Hij dacht aan wat meer controle op de werk tijden, een doelmatiger benutten van de veertig weken van het academiejaar en een „doorlichten" van de interne organi satie van sommige laboratoria en institu ten. Wat de nieuwbouw betreft zei de minis ter dat de uitbreiding van het wetenschap pelijke onderwijs haar begrenzing vindt in de financiële mogelijkheden. De wassende stroom van studenten, de ongekende groei van het wetenschappelijk onderzoek en de achterstand bij het einde van de tweede wereldoorlog hebben een probleem opge roepen, waarvan de oplossing jaren en ja ren zal vergen. De Utrechtse universiteit staat nu aan het begin van die oplossing. Hij hoopte, dat „De Uithof" als universi tair centrum voor een lange reeks van ja ren in de behoeften zal kunnen voorzien. De minister opende het transitorium en het provisorium. Het transitorium is be stemd voor de pre-kandidaatsstudie voor natuurkunde, wiskunde en sterrenkunde. In het hoofdgebouw, dat een lengte heeft van 185 meter, zijn onder meer zes grote practicumzalen en drie collegezalen on dergebracht. De collegezalen bieden plaat» aan respectievelijk 100, 200 en 275 studen ten. Tot de uitrusting van de collegezalen behoort onder meer een gesloten televisie circuit. In het transitorium zijn voorts op genomen kleine practicumzalen, stafka mers, een kantine, keuken en werkplaats. Er komt nog een toren met een waarne mingsplatform voor sterrenkunde. In het provisorium is ruimte voor on geveer 450 studenten. Dit gebouw is be stemd voor voorkandidaats en propedeuti sche practica voor biologie, onderverdeeld in een afdeling voor algemene en syste matische plantkunde en een voor algeme ne dierkunde. Het provisorium bestaat uit vier vleugels, gegroepeerd rond een cen traal gedeelte. Elke vleugel bevat twee practicumzalen voor 35 studenten en één practicumzaal voor 30 personen, een klei ne practicumzaal voor 12 studenten en enige assistentenkamers. Op donderdag 19 maart wordt de vrye inschrijving opengesteld op de reeds aan gekondigde 7.500 participatiebewyzen aan toonder van het Vastgoedbeleggingsfonds Immofund 1963, tegen f 1 020 per partici- patiebewijs. Er werden reeds 2.500 par ticipaties op de huidige emissievoorwaar- den geplaatst, om de noodzakelijke zeker heid te verkrijgen ten aanzien van de voor financiering van aangekochte objecten. Met de houders van deze participatiebe- wijzen werd overeengekomen, dat deze by de voorgenomen voltooiing van het fonds geen voorkeursrechten zouden ontvangen. De totale emissie betreft 10.000 partici- patiebewijzen, waarvan elk 1/10.000 aan deel in de gekochte complexen vertegen woordigt. Daar deze complexen ter waarde van 13,06 min belast worden met le ningen ad 3,06 min, is de uitgifteprijs van de participaties voor de eerste maal 1.020. Er worden niet meer dan 10.000 participatiebewijzen uitgegeven. Daar de totale bruto-huurontvangsten van de aangekochte onroerende goederen op 905.000 per jaar kunnen worden ge raamd, bedraagt het brutorendement 6,93 percent. In principe zal gestreefd worden naar de financiering van de objecten op basis van 50 percent eigen vermogen en 50 percent leningen. Zodra in aanbouw zijnde objecten gereed komen, zal worden nagegaan of de dan geldende rentestand het aanlokkelijk maakt leningen aan te trekken. Indien dat het geval blijkt te zijn, zullen nieuwe panden worden aangekocht, welke dan geheel met de aan te trekken leningen zullen worden gefinancieerd. De geschatte netto-opbrengst van de on roerende goederen bedraagt f 582.000, of 58,20 per participatie. Gedurende de bouw van de objecten zal uiteraard met een lagere uitkering dan f 58,20 per par ticipatie rekening moeten worden gehou den. Ook in de jaren 1964 en 1965 zullen echter uitkeringen op basis van f 45 k f 50 per jaar mogelijk zijn. Er zal naar worden gestreefd de eerste uitkering te doen plaatsvinden in december 1964, daarna halfjaarlijks. Vooralsnog zal géén beurs notering worden aangevraagd. Het koers verloop zal wekelijks worden bekendge maakt. aldus het prospectus. VOOR UW TROUWPARTIJ DÈ GELEGENHEID BIJ UITSTEK! HOTEL-CAFÉ- REST A URANT "DE UILEN BOOM" HOOFDSTRAAT 174, SANTPOORT, TEL. (02560) 8623. EIGEN PARKEERTERREIN VOOR 35 AUTO'S De politie in Den Haag heeft drie jonge mannen aangehouden, die bekend hebben in de afgelopen maanden vele inbraken te hebben gepleegd in Den Haag en omlig gende plaatsen en Utrecht. In totaal be haalden de jongens een buit van 15.000 tot f 20.000. Op 18 februari braken de knapen in bij een vleeswarenindustrie in Wassenaar, waar zij de brandkast kraak ten. De buit bedroeg 10.000. De jonge mannen liepen tegen de lamp, toen zij zaterdagnacht werden aangehouden omdat de bestuurder van de auto waarin zij reden een verkeersfout maakte. De politie vond gereedschap in de auto. Dat was voor haar aanleiding een verder onderzoek in te stellen.

IJmuider Courant | 1964 | | pagina 13