Raad van Beverwijk praatte drie uur over benoeming sociograaf „Schaap met vijf poten" wacht geen eenvoudige taak ederland Voor Herenkleding Sporthal in Heemskerk zondag domein van tafeltennissers IN DE VISHAL EN OP ZEE Japonnen of pakjes? Elvi of Plutina? VELO Coöp. Raiffeisenbank Beverwijk Woni ngi n richti ng Ned. Roode Kruis Beverwijk-Heemskerk Dansen in Velsen Kort IJmondnieuws Wens van bestuur wordt vervuld Verschuur nieuwe trainer Velsen Voorstellen aan de Velsense raad Brandje in Beverwijk Waarom dit bankstel exclusief is voor Europa Meubel Gerard van Praag UIT THUIS VRIJDAG 13 MAART 1964 9 Moeite Planoloog? Niet duidelijk Misleid What's in a name MARKTPLEIN 29 Telefoon 7541 IJMUIDEN Stijlgroep Groningen Kennemerlaan 100-106 - Plein 1945 no. 48 Zoekt u voor de PAASDAGEN echt iets bijzonders in Vraagt u dan eens naar In IJmuiden alléén verkrijgbaar bij MODEHUIS PLEIN 1945 - TELEFOON 7323 Kinheim naar Amsterdam Titel binnen bereik van eerste en tweede KIS Met PHILIPS TELEVISIE gezellige avonden en tóch RUIM DRIE UUR LANG heeft de gemeenteraad van Beverwijk in zijn ver gadering van donderdag, die voorgezeten werd door loco-burgemeester W. J. Ves- sies, zich moeizaam voortgesleept door een doolhof van naams- en begripsver warringen en functie-omschrijvingen naar de verlossende uitgang: de benoeming van een sociograaf die zich zal bezig houden met wat Burgemeester en Wet houders in hun raadsvoordracht noemen de planning in de gemeentehuishouding wat daaronder dan ook mag worden verstaan. De nota van B. en W. waarin de noodzaak van het aanstellen van een dergelijke staffunctionaris uitvoerig was bepleit bleek voor een hele reeks raadsleden een bron van misverstanden op te borrelen over de preciese taak en bevoegdheden van deze gemeente-ambtenaar. .■Een schaap met dertien poten", „een duizendpoot", waren onder andere de door sommige sprekers gebezigde uitdrukkingen waarmee zij de eerst door B. en W. genoemde socioloog, later in een handomdraai veranderd in sociograaf, betitelden. Ondanks de meningsverschillen over de juiste benaming van de te benoemen functionaris kon de raad zich tot in grote meerderheid met de strek king van het voorstel van B. en W. verenigen. Slechts de heren D. T. Joustra (P.v.d.A.), A. Klomp (V.V.D.) en J. P. Schoos (V.V.D.) stemden tegen. Het debat over de benoeming van een gemeentelijke sociograaf werd geopend door de heer Joustra (P.v.d.A.). Hij zag het belang van deze benoeming niet in en wilde het voorstel van B. en W. pas aan de orde stellen wanneer klaarheid is gebracht in de bestuurlijke indeling van de IJmond. De heer Joustra diende een dienovereenkomstig voorstel in. Ir. C. L. B ij 1 (Prot. Chr.) zag in uit stel van de discussie geen heil. De heer J. de W e ij e r (K.V.P.) zei dat zijn fractie al een jaar geleden op een raadsvoordracht betreffende de aanstel ling van een socioloog had aangedrongen. Ook hij wilde een bespreking van deze kwestie niet langer uitstellen. Het voorstel van de heer Joustra werd met 5 tegen 20 stemmen verworpen. Een voorstel van de heer Klomp (V.V.D.) de raadsvoordracht aan te houden totdat burgemeester Bruinsma, die voor zitter is van de commissie stadsuitbreiding, aan de discussie kan deelnemen werd met dezelfde stemmenverhouding afgewezen. VERVOLGENS ontspon zich een lang durige gedachtenwisseling over a. de be titeling van de te benoemen ambtenaar, waarbij men kennelijk moeite had be roepen als planoloog, socioloog en socio graaf van elkaar te onderscheiden; b. over de werkzaamheden die deze staffunctiona ris zal dienen te verrichten en c. over diens verhouding ten opzichte van be staande takken van dienst, met name die van Openbare Werken. De heer J a a p e (P.v.d.A.) meende dat de te benoemen functionaris vrij en zelf standig zal moeten kunnen handelen. Ir. B ij 1 vond dat de gezochte man ge stalte moet kunnen geven aan de ideeën van het gemeentebestuur waarbij het zwaartepunt zal liggen op de planologie en de stedebouw. Hij mag daarom, meende de heer Bijl, geen socioloog zijn. Verder was hij van oordeel dat de te benoemen staffunctionaris moet kunnen beschikken over een apparaat wil hij zijn taak goed kunnen vervullen. De heer Bijl dacht in dit verband aan het onderbrengen van bepaalde taken van Openbare Werken in een aparte tak van dienst. De heer Van Eek (K.V.P.) zei na be studering van de nota van B. en W. tot de conclusie gekomen te zijn dat B. en W. zelf niet goed weten wat voor een functionaris zij eigenlijk zoeken. Volgens de heer Van Eek zal deze man zich voor 95 percent moe ten bewegen op het terrein van de ruimte lijke ordening. Waarom dan geen plano loog? De te benoemen functionaris zal wel nauw en veelvuldig moeten samenwerken met de stedebouwkundige afdeling. De heer Van Eek zei dat zijn fractie de aan stelling van deze hoofdambtenaar van zo veel gewicht acht dat diens benoeming door de raad dient te geschieden. De heer De Goede (K.V.P.) verbaas de zich over de vage bewoordingen van B. en W. over taak en functie van de te be noemen functionaris. Hij hoopte dat de nieuwe man zich zal spiegelen aan het vele De Coöperatieve Raiffeisenbank Bever wijk kreeg er in 1963 45 leden bij. De winst was hoger dan het jaar ervoor en bedroeg, na afschrijvingen en reserveringen, f 18.201,24, welk bedrag aan de algemene reserve is toegevoegd. Het ledental is nu 407. In totaal werden 28.049 posten behan deld; dat waren er 4.200 meer. Men heeft nu 244 voorschotboekjes uitstaan, vorig jaar 170. Tot plaatsvervangende bestuurs leden werden gekozen de heren Voorde- haak en Bisschop. goede werk dat de vorige gemeentelijke planoloog heeft verricht op onderwijs gebied. Zoals gebruikelijk zorgde de heer Klomp voor een vrolijke noot in de discussie. Hij vroeg of B. en W. al in feest stemming verkeerden over de samenvoe ging van Beverwijk en Heemskerk of over de sluitende begroting 1964. Daaruit zou, aldus de heer Klomp, het voorstel van B. en W. te verklaren zijn om een ongetwijfeld zo „dure" ambtenaar aan te trekken. Zijn er bij Openbare Werken dan geen mensen die in deze problematiek ter zake kundig zij, zo vroeg de heer Klomp zich af. De heer L u y p e n (K.V.P.) kon het standpunt van B. en W. als vervat in de raadsvoordracht wel onderschrijven, al was het ook hem niet helemaal duidelijk welke functie en taak de te benoemen staf functionaris volgens B. en W. zal moeten hebben. Gelet op de eisen die aan deze ambtenaar gesteld worden geloofde de heer Luypen dat het niet eenvoudig zal zijn een dergelijk „schaap met vijf poten" te vinden. De voorzitter, loco-burgemeester V e s- s i e s, legde er de nadruk op dat de te benoemen socioloog nauw en veel zal moe- tén samenwerken met de plaatselijke or ganen, verenigingen en stichtingen op maatschappelijk gebied zoals onder andere de Beverwijkse Sociaal-Culturele Raad (B.S.C.R.). „Hij moet de vinger houden op de polsslag van het maatschappelijk leven in Beverwijk". De heer Vessies achtte het onaanvaardbaar dat de stedebouwkundige afdeling los zou staan van Openbare Wer ken. Het college van B. en W. heeft er geen bezwaar tegen dat een eventuele be noeming van een socioloog aan de raad wordt voorgelegd. In tweede instantie zei de heer K o g e r (Prot. Chr.) dat de te benoemen functio naris als een objectieve coördinator goed werk zal kunnen verrichten. Hij zal daar bij profijt kunnen trekken van het werk dat de B.S.C.R. de laatste jaren bij de innerlijke opbouw van Beverwijk heeft verricht. De heer B o 11 e (P.S.P.) voelde zich door de raadsvoordracht misleid. Hij achtte zich daarom niet meer gebonden aan wat hij eerder in de desbetreffende raadscommis sie had verklaard. De heer Bolte verlangde eerst een duidelijk antwoord van B. en W. op de vraag welke opbouworganen buiten de B.S.C.R. met de nieuwe functionaris zullen samenwerken. Wethouder H e r m e s vond het be grijpelijk dat bij de raadsleden misverstand was gewekt over de functie en taak die de Er is gisteravond in de raadsvergade ring van Beverwijk uitgebreid en niet altijd even boeiend gesproken over een naam. Een naam voor een staffunctionaris die niemand weet nog hoe B. en W. en de raad zal adviseren over niemand weet nog hoeveel en welke facetten van de gemeentehuishouding. Heet zo iemand planoloog, een socioloog, een sociograaf, een sociaal-geograaf? De Beverwijkse vroede vaderen kwamen er niet uit. Het raadslid C. M. de Goede (K.V.P.) stelde voor de aan te stellen topfiguur kortweg planosociolograaf te noemen om elk misverstand over 's mans func tie en taak te voorkomen. „Mag het geen socialist zijn?", opperde de heer W. S w a r t s van de C.P.N. Uiteindelijk hakte de heer D. K o g e r (Prot. Chr.) tamelijk verrassend de knoop door met zijn voorstel de raad te laten kiezen uit socioloog en sociograaf, alsof het ver schil tussen deze beroepsbezigheden te verwaarlozen ware. En zie, de raad, moigtelijk vermoeid na meer dan drie uur praten over de betiteling en taak omschrijving van een zijner topadvi seurs, koos sociograaf. Slechts drie leden hielden het been stijf. Niet omdat ze het verschil tussen een sociograaf en een socioloog wèl wisten, maar omdat ze de aanstelling van een dergelijke staffunctionaris eenvoudig niet nodig vonden door B. en W. gewenste staffunctionaris moet hebben. Hoewel deze ambtenaar nauw betrokken zal worden bij de stede bouwkundige planning zal hij meer dan een planoloog moeten zijn. „Hij zal vele onderzoekingen moeten verrichten en bouwstenen moeten aandragen die van be lang zijn voor de realisering van uitbrei dingsplannen en de ruimtelijke ordening", aldus wethouder Hermes. „Zijn rapporten zullen ter kennis van de raad worden ge bracht en B. en W. zullen er hun beleid naar bepalen. Hij zal goede contacten moe ten onderhouden met de B.S.C.R., maar ook met de sportraad, schoolbesturen, de middenstand en andere organisaties". De heer Hermes zei dat de naam sociaal-geo graaf nog het best bij deze functie past. De heer K o g e r diende hierop een voorstel in om de naam „socioloog" in de raadsvoordracht te wijzigen in „socio graaf". Vijftien raadsleden stemden voor deze naamsverandering, negen waren er tegen. De raadsvoordracht werd hierna met alleen de heren Joustra, Klomp en Schoos als tegenstemmers aangenomen. De overige agendapunten kregen zonder of na korte bespreking eveneens de goed keuring van de raad. Meubelen kopen is... vertrouwen kopen. Ver trouwen in fabrikant en leverancier. U moet er rimmers jaren mee doen? Kom dan eens kijken 'naar dit EM-bankstel. Tot in het kleinste detail zorgzaam afgewerkt. Prachtige bekleding, soepel- draaiende, zwaar verchroomde poten. En let op de fraaie vormgeving. Daaraan herkent u E.M. En wat óók belangrijk is: fabrikant, E.M.-organi- satie en wij staan borg voor kwaliteit van inter nationale klasse. Kom onze kollektie bezichtigen. Het Nederlandse Roode Kruis, afdeling Beverwijk-Heemskerk, heeft donderdag avond de gewone jaarvergadering gehou den in 't Roode-Kruisziekenhuis te Bever wijk. Secretaris P. van der Esch deelde mede, dat de jaarlijkse boottocht voor ver pleegden van het Roode-Kruisziekenhuis zal plaatsvinden van 17 tot 22 augustus, met Haarlem als begin- en eindpunt. Het financieel verslag laat een batig saldo zien van 2.789,64. De aftredende bestuurders, de heren M. Bos Waalwijk en P. van der I Esch, werden herkozen. 99 Donderdag Donderdag werden in IJmuiden aange voerd 4300 kisten vis, waarvan 141 kisten tong en tarbot, 3 heilbot, 7 tongschar en schartong, 700 schol, 30 schar, 25 bot, 1390 haring, 1092 makreel, 295 schelvis, 170 wij ting, 294 kabeljauw en gul, 7 leng, 3 ham, 2 wolf, 20 poon, 103 koolvis en 18 diversen. Per kilo werd betaald, in guldens: heil bot 4.70-3.60, gr. tong 5.30-4.90, grm. tong 5-4.70, kim. tong 6.20-5.Ö0, kl. tong I 7.20- 6.20, kl. tong II 6.10-5.80, tarbot I 4-3.70. Per 50 kilogram: tarbot III 134, tarbot IV 132-114, schartong 30-17, gr. schol 31-21, grm. schol 21-20, kim. schol 23-16, kl. schol I 25-21, kl. schol II 28-11, schar 36-18, bot 12-7.80, verse haring 16.20-11, makreel 34-9, gr. schelvis 51, grm. schelvis 51-50, kim. schelvis 61-54, kl. schelvis I 58-52, kl. schelvis II 48-17, wijting 38-21, gr. gul 45- 39, mid. gul 42-41, kl. gul 39-37, kl. leng 29, ham 168-146 kl. wolf 51, poontjes 28-22, kl. koolvis zw. 26-23, kl.'koolvis wit 33. Per 125 kilogram: gr. kabeljauw 138-76, gr. koolvis zw. 61-51, gr. koolvis wit 118, gr. leng 92. gr. wolf 100. In IJmuiden werden donderdag de vol gende besommingen, in guldens, gemaakt: KW 125-24.850, KW 195-13.250, KW 91-5720, KW 51-15.050, KW 112-550, KW 208-250, SCH 171-17.600, VL 153-9850. Aanvoer van vrijdag Zeventig vaartuigen hebben vrijdagmor gen in IJmuiden aangevoerd 5750 kisten vis, 4200 stuks stijve kabeljauw en 32.000 kilogram tong. Bij de aanvoer waren: 25 kisten schelvis, 240 wijting, 20 gul en ka beljauw, 5 koolvis, 1280 haring, 1820 ma kreel, 1540 schol, 70 tarbot en 210 varia. De jongelui, die vorige week zondag als gevolg van vele misverstanden het patro naatsgebouw in IJmuiden, waar gedanst zou worden, gesloten vonden, zullen aan staande zondag daar wel kunnen dansen. Het orkest „Johnny and his cellar roc kers" zal van 20 uur af voor dansmuziek zorgen. Toegangskaarten kan men kopen in het Trefpunt aan de Willemsbeekweg en moch ten er kaarten over zijn, (hetgeen twijfel achtig is) dan kan men terecht aan de zaal, van 19.30 uur af. Het eerste elftal van de Kinheim-zater- dagcompetitie kan wellicht al de volgende week het kampioenschap in de afdeling behalen. SIZO, de naaste concurrent van Kinheim, speelt morgen niet, waardoor de kans op een dan al behaald kampioen schap teniet werd gedaan. Kinheim ont moet zaterdag in Amsterdam OSDO. De Kinheimers verschijnen in Amster dam met: De Boer; Van Kooperen en Gre- vink; Tielrooy, Sparreboom en Geerlofs; Visscher, Botvliet, Verburg, Nieuwenhuis en J. Bax. Nut. De afdeling Beverwijk van het Departement tot Nut van het Algemeen telt, volgens de voorzitter, de heer C. J- Freriohs, 150 leden. Prijzen van vrjjdag Per kilogram, in guldens: heilbot 2.60, tarbot 3.903.30, grote tong 5.304.80, grootmiddel tong 54.60, klednmiddel tong 5.50—5.10, tong I 6.20—5.80, tong II 6.10— 5.70, zalm 83.90. Per 125 kilogr.: grote kabeljauw 6837, 76, middel kabeljauw 8577, grote koolvis 6257, middel koolvis 7062. Per tien stuks: grote kabeljauw 6837, middel kabeljauw 4429. Per stuk: kreeft 14. Per 50 kilogram: grote schelvis 42, mid del schelvis 4342, kleinmiddel schelvis 47, schelvis II 4943, koolvis I 3129, koolvis II 27, gul I 44, gul II 37, gul III 41, grote schol 3228, middel schol 2315, kledn middel schol 2115, schol I 2515, schol II 238, schol III 218, schar 2511, bot 10.606.70, gestripte wijting 4131, dichte wijting 4331, haring 18.2015, grote ma kreel 3431, makreel 15.2011, kleine ma kreel 9.409, tarbot 17094, griet 10072, lever 157 en kuit 33. Besommingen van vrjjdag In IJmuiden werden vrijdagmorgen de volgende besommingen, in guldens, ge maakt: KW 54-19.900, KW 152-7180, KW 116-5700, KW 61-340, K W29-2100, KW 124- 8300, KW 109-1020, KW 217-13.100, KW 212 -10.000, KW 10-5180. KW 188-4640, KW 206 -10.400, KW 125-9640, KW 162-5910, IJM 46-8900, WKD 1-10.300. Scheveningen De aanvoer te Scheveningen bestond hedenmorgen uit: 100 kisten schelvis, 200 wijting, 200 gul en kabeljauw, 40 koolvis, 500 haring, 800 makreel, 300 schol en 2000 kilogram tong. Zondag aanstaande wacht de tafeltennis sers uit Haarlem en (verre) omgeving een uitermate interessante dag. In de nieuwe Dr. Prinsenhal aan de Maerelaan in Heemskerk zullen dan de sterkste acht speelsters en spelers uit de diverse klassen in actie komen. Een oude wens van het afdelingsbestuur kan in deze vorstelijke hal eindelijk wor den verwezenlijkt. Het bestuur streefde er al enkele jaren naar deze wedstrijden op één dag en in dezelfde hal te doen ver spelen, maar zaalmoeilijkheden beletten dit tot dusverre. In Heemskerk zullen allereerst in actie komen de deelnemers van het stertoernooi. Hiertoe werden uitgenodigd de sterkste acht dames, heren en junioren van de af deling. Daarnaast zullen tevens de sterkste acht spelers uit de diverse klassen hun toernooi spelen, zodat niet minder dan tachtig tafeltennissers in actie komen. Het toernooi begint om twaalf uur en duurt voort tot zes uur. De keuzecommissie selecteerde de vol gende dames en heren: Dames: N. Wolters-Dogger, R. Klaver (beiden Togido), H. Visser-Krab (Prowano), R. Top-Koenen (DSB). W. Zwier-Philippo (DHC), G. Dekker (RKTVU), R. Gras-Smit (CSV). Heren: C. Schoof, J Witteman, P. v. Neste (allen TYBB), H. Huidekoper, J. Huybens, C. Bakker, R. Hart, J. C. Lui- ning (allen Togido). Junioren: R. Koeken- heim (Shot), E. Wijnands, G. Deibei (beiden Bloemendaal), H. Haverkamp (Alliance), J. de Ridder (Meertreffers). F. Hesseling, C. Prick (beiden TYBB), T. Reijn (Spinne- web). Dames tweede klasse achtkamp: E. Top (DSB), A. Floors (TCD), E. Alles (Doko), In het turnlokaal aan de Groenelaan hebben zaterdagmiddag belangrijke vol leybalwedstrijden van KIS plaats. Zowel KIS 1 als KIS 2 kan morgen afdelings kampioen worden. Het eerste team staat aan de top van de ranglijst met een punt voorsprong op nummer twee het Haarlem se Muggen. Zaterdag komen de Muggen op bezoek. Wanneer KIS deze wedstrijd wint is het kampioen. Het tweede team staat eveneens een punt voor op nummer twee. KIS 2 speelt zaterdag tegen het derde KIS-team. Doordat Hazeveld de tweedeklasser Vel sen niet meer het komende seizoen kan trainen, heeft het bestuur de heer H. Ver schuur aangetrokken voor de verzorging van de training. Deze in Amsterdam woonachtige trainer kwam in het seizoen 1961-'62 bij het Castricumse Vitesse. Zowel in 1962 als in 1963 behaalden de Castri- cummers onder zijn leiding het kampioen schap in de tweede klasse. Tijdens de promotiewedstrijden voor een plaats in de eerste klasse was Vitesse echter steeds minder gelukkig. Ook voor het aller laatste sportnieuws I 100 service PHILIPS-DEALER Trompstraat 68 Tel. 5198 F. Leuven-v. d. Pluym (HBC), G. v. Beelen (Fusia), M. Jurriaans-Zonneveld (CSV), R. Koekhoven (HTC), W. Alles (Doko). Dames derde klasse achtkamp: J. Beers-Heitzer, G. Zuiderwijk (beiden"Rapidity), M. Ver straten (TCD), O. Kenzen, F. Peters-Web ster (beiden Togido), J. Jonkhart-Gerding (CSV), E. Roest-Meeuwenoord (Spinne- web), J. Peekei (Doko). Dames vierde klas se achtkamp: E. v. Velzen, N. v. Wester- laak (GTTC), T. Braak, L. Kersten (TYBB), R. Mantel (DSB), E. v. Koten (CSV), C. Posthuma (Prowano), M. Neelis (TYBB). Heren eerste klasse achtkamp: H. v. Zwol, W. v. d. Berg (Togido), B. Duits (TOG), R. Voogt (Rapidity) S. Swart (Pro wano), J. Visser (TYBB). Th. Vermolen (DSB), P. Sleper (GTTC) Heren tweede klasse achtkamp: J. Langenberg (DHC), F. Jacobs, B. Wijnands (Bloemendaal), J. Peperkamp (RKTVU). A Vandenbosch (Velsen), C. Dekker (VTC), C. Tol (HBC). Heren derde klasse achtkamp: Y. Chabot (Togido), W. v. Soest (Geel Wit), J. Velzen- boerg, J. v. lest (Meertreffers), Y. Bruin (Heemskerk), V. Woerde (TYBB), H. Broek (DHC), J. Ales (VGZ). Heren vierde klasse achtkamp: B. Hart (Sneeuwbal), N. Smit (Sido), P. Hogervorst (TFS). W. v. Eynatten (Sneeuwbal), P. v. d. Aar, P. Bakker (Doko), R. Smit (Sido), P. Stolker (TCD). Omdat op 17 februari jongstleden de wet premie kerkenbouw, tot regeling van het verstrekken van een premie aan kerkge nootschappen ter zake van de stichting van kerkgebouwen, in werking is getreden, hebben burgemeester en wethouders van Velsen de gemeenteraad voorgesteld de bestaande gemeentelijke verordening ter zake in te trekken. B. en W. stellen de raad voor om de beroepschriften van de heren T. de Jong (Fazantlaan 10, IJmuiden) en D. van der Plas (Fazantlaan 8, IJmuiden) tegen het besluit van het college, dat vergunning heeft geweigerd tot bouw van garages, on gegrond te verklaren. De beide garages zijn reeds clandestien gebouwd. Zij zijn, naar het oordeel van B. en W.. esthetisch onaanvaardbaar, terwijl gezondigd is te gen bepalingen der bouwverordening met betrekking tot brandgevaar. De coöperatieve verbruiksvereniging U.A. Co-op Haarlem heeft verzocht aan haar te verkopen 133 vierkante meter grond, gelegen nabij de Celsiusstraat in IJmuiden, waar zij een magazijn wil bou wen. Overeengekomen is dat de prijs per vierkante meter 25 zal bedragen. Het ge bouw moet een verdieping hoog zijn. Voor de verbouw van zijn woning wil de heer P. L. van Bellen 26 vierkante meter grond kopen, liggende naast het pand Ban- jaertsstraat 4 in Velsen-noord. De overeen gekomen prijs is 25 per vierkante me ter. B. en W. stellen de raad voor ak koord te gaan met de verkoop. Ter benoeming van een gemeentelijke In specteur van het onderwijs worden door burgemeester en wethouders voorgesteld: 1. de heer J. H. Jansen, directeur van de Kennemer streekschool tot opleiding van kleuterleidsters te Haarlem; 2. de heer Boegheim, hoofd van de eerste open- luchtschool voor het gezonde kind te Am sterdam; 3. de heer F. R. Aschhoff, le raar pedagogiek aan de Wilhelmina-kweek- school te Rotterdam. In een schuur aan de Alkmaarsweg in Beverwijk is donderdagmorgen een brand je uitgebroken, waarvan de oorzaak niet bekend is. Waarschijnlijk moet deze wor den gezocht bij de twee petroleumvergas- sers, die werden gebruikt om de tempera tuur voor het kweken van rabarber op peil tehouden. De brandweer had het vuur spoedig onder de knie, waarna de schade kon worden opgenomen. Er was onder meer een balk doorgebrand en verder wa ren enige spanten verloren geraakt, zodat deze ongeveer zeshonderd gulden bedraagt. De eigenaar is niet verzekerd. 1

IJmuider Courant | 1964 | | pagina 9