Eerste plaats van Jan Janssen diverse malen in groot gevaar Bowling neemt vlucht in Europa m Supporter gaf arbiter een klap: 14 dagen hechtenis Winnaar v. Rongen gehandicapt over naar finale vierkamp Barrages wezen winnaars aan Dames Die Raeckse dankzij steun" van DES-team gered Pech trof Poulidor in zicht van haven Heerenveen blijft ook betaald Sneeuw verhindert Alkmaar te spelen Felle strijd tussen All Prise en Acrobaat verwacht Scheidsrechter had beloofd geen aangifte te doen99 Van Leeuwen sloeg MVV-er knock out Coach van Oxford wijzigde ploeg Drietal oefenduels „Zwarte Tulpen" Trieste slotperiode voor Artmanni VSV-jeugd feilloos bij strafschoppen DINSDAG 17 MAART 1964 Moeilijkheden Suriname besliste strijd tegen VS in voordeel Weer absent Tennissers uit Australië tot 31 maart verboden naar buitenland te gaan Oud-vice-voorzitter Dijk \fan KNGV overleden i Tafeltennistoernooi Van der Aarttoernooi Met nog slechts één etappe te rijden, heeft de Nederlandse coureur Jan Jans sen nog steeds de beste kans op de eindoverwinning in Parijs-Nice. In de maandag gereden achtste etappe, die bestond uit een rit van 143 kilometer en een individuele tijdrit van 34 kilometer, heeft Janssen zijn trui met succes ver dedigd, maar zijn eerste plaats in het klassement is diverse malen in groot ge vaar geweest. Het eerste gedeelte van de etappe stond namelijk in het teken van een gevaarlijke ontsnapping, waar aan, gelukkig voor Janssen, geen grote concurrenten deelnamen. I De Roo: ontsnapt. De twaalf vluchters, onder wie onze landgenoten De Roo en Van der Ven, de Fransman Forestier en de Brit Simpson, bouwden al snel een grote voorsprong op, die. aan de finish tenslotte ruim 11 minuten bedroeg. Daarmee had Janssens grote be lager Forestier zijn achterstand tot op 1.07 teruggebracht, Simpson tot op 1.16 en De Roo tot op 1.57. De tijdrit, waarin de lastige Col de Teghine was opgenomen, zou de beslissing gaan brengen. Jan Janssen heeft zich in deze rit „van de waarheid" zijn leiders positie waardig getoond. Met een achter stand van slechts 25 seconden legde hij beslag op de zeer eervolle tweede plaats achter Duitslands „wielertrein" Rudi Altig. Maar ook in deze rit was het geluk met de Nederlander. Op het moment, dat de Fransman Raymond Poulidor in het klasse ment qp 3.38, de rit op tien kilometer van de finish vrijwel in zijn voordeel had be slist, hij lag 2.18 vóór op Altig en 2.46 op Janssen kwam hij in de afdaling van de Col de Teghine in botsing met een vol gerswagen. Zijn fiets brak doormidden en de ma teriaalwagen van zijn ploeg was op dat moment in de nabijheid van zijn land genoot Jean Claude Annaert. die achter Janssen de tweede plaats in het klassement bezette. De volkomen wanhopige Poulidor moest diverse minuten wachten op het materiaal, hetgeen hem kansloos maakte voor de overwinning, die voor het grijpen scheen, zodat de Fransman maar tot op geving besloot. Intussen weerde Janssen zich in de slot fase zo goed, dat hij op Aannaert nog 26 seconden uitliep en nu een voorsprong van ruim een minuut heeft. Vandaag wordt de laatste etappe gereden, een rit rond Nice, die diverse moeilijkheden kent. In de eerste helft van de achtste etappe, een rit van Porte Vecchio naar Bastia over 143 km, luidt de uitslag: 1. Van der Kerk- hove (Belg.) 3.40.11, 2. Groussard (Fr.) z.t., 3. Brandts (Belg.) z.t., 4. Giorza (Italië) z.t., 5. Desmet (Belg.) z.t., 6. Van der Ven (Ned.) z.t., 7. De Roo (Ned.) z.t., 8. Simpson (G.B.) z.t., 9. Forestier (Fr.) z.t., 10. Guimbard (Italië) z.t. De uitslag in het tweede deel van de achtste etappe, een tijdrit van Olmeto dit Tuda naar Bastia over 34 kilometer, luidt: 1. Altig (Did.) 57.9 minuten, 2. Janssen (Ned.) 57.34, 3. Annaert (Fr.) 58.00, 4. Hoban (G.B.) 58.30, 5. Geldermans (Ned.) 58.38, 6. Ramsbottom (G.B.) 58.41, 7. Planckaert (Belg.) 58.43, 8. Anquetil (Fr.) 58.52, 9. Bel- lone (Fr.) 59.01, 10. Forestier (Fr.) 59.25, 20. Zilverberg (Ned.) 1.01.47, 21. Post (Ned.) 1.02.27, 25. De Roo (Ned.) 1.03.14, 37. Van der Ven (Ned.) 1.06.22. Na de achtste etappe luidt het algemeen klassement: 1. Janssen 37.10.34, 2. Aannaert 37.11.35, 3. Altig 37.13.19, 4. Forestier 37.13.32, 5. Planckaert 37.14.32, 6. Rams bottom 37.14.39, 7. Anquetil 37.15.13, 8. Mahé (Fr.) 37.15.15, 9. Simpson (G.B.) 37.15.22, 10. Seis (Belg.) 37.15.29, 11. Geldermans 37.17.05, 13. De Roo (Ned.) 37.18.11, 15. Zilverberg (Ned.) 37.18.50, 16. Post (Ned.) 37.20.42, 33. Van der Ver (Ned.) 37.49.00. Het puntenklassement wordt aangevoerd door Altig met 94 punten, voor Janssen met 91. Op de buitengewone algemene ledenver gadering van de tweede divisie 'club Hee renveen is maandag met algemene stem men besloten, dat deze club in het be taalde voetbal zal blijven uitkomen. Zeven tig personen zullen jaarlijks honderd gul den bijdragen in de onkosten van de ver eniging. Het totaal aan toegezegde finan ciële steun bedraagt 35.000 per jaar. De vriendschappelijke voetbalwedstrijd, die Alkmaar, leider in de tweede divisie A, woensdag in Birmingham tegen West Bromwich Albion zou spelen, kan wegens hevige sneeuwval geen doorgang vinden. De ontmoeting zal nu volgende maand plaats vinden. Dinsdagavond is Hilversum weer aan de beurt met een zeven nummers tellend programma, waarvoor ruimschoots vol doende paarden aan de start verschijnen. Het begin is direct al interessant door de te verwachten felle strijd tussen Acrobaat en All Prise. Daar Acrobaat een langere afstand verkiest mag worden aangenomen dat All Prise deze keer aan het langste einde zal trekken. De derde kandidate is Anna Scotch, die haar oude vorm_ weer terugkrijgt. Outsiders zijn Zilo en Zion B. In het internationale nummer geniet Zsa Zsa du Commerce door zijn gunstige start positie het meeste vertrouwen, temeer daar Yankee Maid aan de start nogal eens wei felend is en daardoor vele meters ver speelt. De trouwe Vico BS komt voor de derde plaats in aanmerking. De outsidersrol is in handen van Winston Hanover. In de Taurusprijs maakt Zigeunerkoning op grond van zijn laatste verrichtingen een eerste kans Yonker Hanover en Atie v. d. Lente van hun favoriete posten te stoten. Beide laatstgenoemde paarden worden door leerlingen gereden, hetgeen uiteraard de kansen voor Zigeunerkoning vqrhoogt. De beide vertegenwoordigers van stal Hille- gom zijn mogelijke outsiders. Hoewel Bianca Scotch in het derde num mer met twintig meter extra wordt belast kan zij in deze minder kwaliteitsvolle koers haar serie derde plaatsen thans omzetten in een eerste, hetgeen de onregelmatige Blanchefloor en August Norton zullen trachten te verhinderen. Na zes starts nimmer ongeplaatst kan Beachcomber in het vierde nummer zelfs doorstoten naar de eerste plaats, ten koste van ZH Hollan dia en Alie Belwin. Outsider is Zelma Dear. De trouwe Bergen's Glorie kan in de Virgoprijs korte metten maken met Zoon van Hea Scott, die wel eens overschat wordt. Bertus van Zelda is goed voor de derde plaats. De als tweejarige zo veel belovende Butch Hollandia is een mogelijk outsider. Hij is verkocht en van trainer veranderd. Ruim een half miljoen geregistreerde spelers laten regelmatig de zware massieve bal over de brede bowling baan denderen. In een gestadig tempo schieten nieuwe centra uit de grond omhoog. De „10-kegel-bowling", geschoeid op Amerikaanse leest, ge niet ook in Nederland een grote populariteit. De foto vastgelegd door een camera met elektronen flitser beeldt het moment uit, waarop het zwarte gevaarte ver warring sticht in het kegeltehuis. De wedstrijd tussen de voetbalclub JSV uit Jutphaas en Saestum uit Zeist, die 24 november in Jutphaas werd ge speeld, is alles behalve zonder inciden ten verlopen. Scheidsrechter A. van R. uit Hilversum, die die middag voor het eerst floot in de derde klasse van de K.N.V.B. moest allereerst de wedstrijd voortijdig beëindigen, omdat de orde niet te handhaven bleek. Daarna incasseerde hij een stomp tegen de slaap, wat hem een hersenschudding opleverde. De nasleep van dit gebeuren had maan dagmiddag plaats voor de Utrechtse poli tierechter, mr. J. F J. de Kort. De man die de stomp had uitgedeeld, een 21-ja rige betonafwerker uit Jutphaas, stond te recht. Hij had de wedstrijd als suppor ter bijgewoond. Voor de rechter vertelde hij: „Ik was erg opgewonden en bij de kleedkamer heb ik de scheidsrechter ge raakt". Het bleek dat de betonafwerker, die bekend staat om zijn emotioneel karak ter, was opgejuind door anderen. „De scheidsrechter had beloofd geen aan gifte te zullen doen", zei de verdachte nog, „omdat de K.N.V.B. de zaak wel zou aanpakken". „Ik heb vaker gehoord dat de K.N.V.B. probeert de justitie buiten zulke soort zaken te houden",, repliceerde mr. De Kort, „maar dit verhindert ons niet toch op te treden. Hij toonde zich aller minst verwonderd toen de verdachte ver telde dat hij door de KN.V.B. gedurende De wedstrijd MVV-GVAV heeft zich ge kenmerkt door een bijzonder onplezierig incident, waarbij de Groningse doelman Van Leeuwen uit het veld is gestuurd, na dat hij de Limburgse aanvaller Mares in de tiende minuut van de tweede helft zo'n harde vuistslag had gegeven, dat deze als een gevloerde bokser werd uitgeteld. Wat precies de toedracht is geweest is moeilijk na te gaan. Een door de MVV-er Coenen genomen hoekschop kwam terecht bij Haenen die zich geen ogenblik be dacht, maar feilloos inkopte. Doelman Van Leeuwen had het nakijken, want die had het op 't moment dat Haenen kopte veel drukker met de MVV-spelers Ma res, die, naar zijn zeggen, hem bj het nemen van de hoekschop hinderde. Van Leeuwen zou hierdoor zeer geirriteerd zijn geweest en zijn ongenoegen met de vuist hebben beslecht. Het publiek was hevig verontwaardigd en joelde luidkeels. Scheidsrechter Van der Berg was onverbiddelijk. GVAV moest het voor de overige 35 minuten van de wedstrijd met 10 man spelen, waarbij linkshalf Piet Fransen het doel ging ver dedigen. Zwemmen Drie Nederlandse zwem sters, de Robbenmeisjes Ineke Heemskerk, Marian Heemskerk en Ineke Tigelaar, zullen zaterdag en zondag aan interna tionale wedstrijden in de Tsjechische hoofdstad Praag deelnemen. tien jaar niet meer op een voetbalveld mag komen. De officier van justitie eiste een ge vangenisstraf van drie weken onvoorwaar delijk. Nadat de raadsman er op had ge wezen dat het plan van anderen was uit gegaan, vonniste mr. De Kort: 14 dagen gevangenisstraf. In de reeks van genachten, die de voor bereiding van de jaarlijkse boat-race op de Theems tussen Oxford en Cambridge *be- geleiden, was er maandag één dat meer dan gewone aandacht vroeg. De coach van het Oxfordteam, Tony Rowe bracht een onverwachte wijziging aan in zijn ploeg. Skailes, die tot nu toe roeide als nummer vier, kreeg een plaatsje als nummer zes, terwijl Morland, de oorspronkelijke num mer zes, de plaats van Skailes innam. Rowe verklaarde dat deze wijziging de finitief zou zijn. Het is een poging de een heid in de ploeg te vergroten. De boat-race wordt komende zaterdag gehouden. De dames-elftalcommissie van de Ko ninklijke Nederlandse Hockeybond heeft een drietal elftallen samengesteld, die on der de naam „Zwarte Tulpen" eind maart en begin april een drietal oefenwedstrij den zullen spelen. Zaterdag 28 maart op het internationaal toernooi van HBS in Bloemendaal spelen mee: Jose Stoots (Racing), Hanjo Groen- dijk (Amersfoort), Trinette Huender (Keep Fit), Astrid Keers (Kieviten), Gepke Heep (LHC, aanv.), Caby van Meerwijk (Groen Geel), Wien van der Oord (Quick), Marjo lein Bakker (HDM), Ans Bever (PW), Mar- tien van Rappard (RW), Conny Heynis (Amsterdam). Maandag 30 maart op het jubileumtoer- nppi van BDHP in Bloemendaal spelen te gen Nottingham: Jo Jurissen (BDHC), Jeanne Brommer (idem), Len Nolte-Mar- tens (EMHC, aanv.), Fuus Verloop (SCHC), Anke Dienske (Deventer), Jetske de Pater (FIT), Heieen van Rooy (Voordaan), Emilie Hoogeveen (BDHC), Marijke Lanzing (BDHC), Marjoke Houtkoper (BDHC), Rietje Kuper ('s-Hertogenbosch). Zaterdag 4 april op het terrein van FIT in Amsterdam komen tegen een Engels studententeam uit: Teddy Sybesma (FIT, aanv.), Hanneke Moolenburgh (BDHC), Trinette Huender (Keep Fit), Nel Westdijk (BDHC), Mieke van Bodegom (BDHC), Jetske de Pater (FIT), Wien van der Oord (Quick), Emilie Hoogeveen (BDHC), Ans Beyter (PW), Marjoke Houtkooper (BDHC) en Rietje Kuper ('s-Hertogenbosch). In de eerste wedstrijd van het voor- Olympisch voetbaltoernooi zegevierde Su riname in Mexico met 1-0 over het team van de Verenigde Staten. De serie wed strijden die in Mexico en in Panama wor den gespeeld gelden voor de Noord- en Midden-Amerikaanse zone. Suriname be haalde de overwinning door een doelpunt in de 62ste minuut van rechtsbinnen Klui- vert. De tweede match van dit toernooi zal over enige dagen in Panama tegen Mexico worden gespeeld. De voorronden van de Noordhollandse jeugdschaakkampioenschappen zijn geëin digd. De vier finalisten in de hoofdklasse zijn geworden: J. van Rongen (Santpoort), R. van der Linden (Het Witte Paard), C. Rindertsma (KTV) en H. de Wilde (Het Witte Paard). Bij de eerste klassers be reikten K. Dekker (Het Witte Paard), P. A. Kooiman (Schaaklust), F. Koopman (Saen- de) en K. Nederkoorn (Het Oosten) de fU nale-poule. In de hoofdklasse deden zich op het laat ste moment nog enkele verrassingen voor. In groep A begon de Beverwijker Artman ni (Weenink) met 3 uit 3 maar verloor zijn beide laatste duels. Hierdoor kon de hui dige kampioen Van der Linden nog naast hem komen, om vervolgens door middel van het toegepaste systeem Sonneborn- Berger de finale binnen te dringen. Art manni miste de aansluiting omdat de Santpoort-speler Van Rongen inmiddels met 4 punten de eerste plaats voor zich hadden opgeëist. Uit deze groep komen dus Van der Lin den en Van Rongen in de finale. Het merk waardige feit doet zich nu voor dat deze ■spelers elkaar niet meer zullen bestrijden. Hun onderling treffen uit de voorronde telt ook voor de finale. Van Rongen, die de partij tegen Van der Linden had verloren, finishte niettemin met een punt voor sprong boven Van der Linden, maar zal de finale met een punt achterstand beginnen!? Een verre van bevredigende ontwikkeling, waardoor Van Rongen als een sterke eer ste in de voorronde, in de finale vierkamp in feite als kansloze finalist start. In groep B liet de Santpoorter Van den Enden voor de tweede maal verstek gaan, wat voor de NHSB wellicht aanleiding zal zijn hem van een volgend toernooi uit te sluiten. De laatste uitslagen in de voor ronden zijn: Hoofdklasse, afd. A: BosseDe Vries re mise; Van der Linden—De Vries 1-0; Van RongenBosse 1-0; TaylorArtmanni 1-0; afd. B: RindertsmaDe Wilde 1-0; Spaa nenburgVan den Enden 1-0 (n.o.); Terp straAdema 1-0. Eerste klasse afd. A: KooimanWinkelaar 1-0; Van Nieuwen- hovenDekker 0-1; PlooyerBouma 1-0; afd. B: BottelierSchepel 0-1; Koopman Schepel remise; NederkoornBottelier 1-0 Van NieuwenhuizenBoer remise. De eindstanden werden: Hoofdklasse A: Van Rongen 4, Van der Linden 3, Artmanni 3, Taylor 2V2, De Vries IV2, Bosse 1. Hoofdklasse B: Rindertsma 4, De Wilde 3, Spaanenburg 2Vi, Terpstra 2, Van den Enden 2, Adema U/2. Eerste klasse A: Dekker 4V2, Kooiman 3V2, Bouma 2V2, Winkelaar 2, Nieuwenhoven U/2, Plooyer 1. Eerste klasse B: Koopman 4, Nederkoorn 3Vï, Nieuwenhuizen 2V2, Sche pel 2, Boer 2, Bottelier 1. In de finales blijven nu gelden, hoofd klasse: RindertsmaDe Wilde 1-0; Van der LindenVan Rongen 1-0; eerste klas se: KoopmanNederkoorn remise; Dek kerKooiman remise. De Australische tennisbond is, zij het niet met algemene stemmen, op het stand punt blijven staan, dat topspelers niet vóór 31 maart het land mogen verlaten, Drie spelers, Roy Emerson, Ken Fletcher en Martin Mulligan, hebben zich van het verbod niets aangetrokken en zijn uitge komen in buitenlandse toernooien. Ze wer den daarop voor een jaar uit het Austra lische Daviscupteam verbannen. Maandag diende Fred Stolle een tweede verzoek in te mogen vertrekken naar een toernooi in Monte Carlo. Zijn verzoek werd met 11 tegen 10 stemmen afgewezen Na één langdurige** zfékté is in Winters wijk overleden de heer Joh. Dijk, geduren de tientallen jaren een van de prominen ten van het Koninklijk Nederlands Gym- nastiekverbond. Hij is 68 jaar geworden. De heer Dijk, die in de Achterhoek ver scheidene gymnastiekverenigingen heeft opgericht en daar vele jaren voorzitter was van de turnkring Graafschap, is van 1930 tot zijn uittreden in 1956 bestuurslid ge weest van het Kon. Ned. Gymnastiek ver bond. De laatste acht jaar was hij vice- voorzitter. Heemskerk was dit weekeinde het cen trum van de afdeling Kennemerland van de Nederlandse Tafeltennisbond. Naar deze uithoek van de afdeling togen 80 speelsters en spelers. Dit waren allereerst de sterkste acht dames, heren en junioren van de afdeling, terwijl voorts ook d» sterkste speelsters en spelers van de diver se klassen van de partij waren. Bij de heren domineerde Togido volle dig. Het drukte dit uit met de bezetting van de eerste vijf plaatsen Om het be zit van de wisselbeker voerden Rudi Hart en Wim van den Berg een felle strijd. Beide spelers lieten éénmaal een steekia vallen en dit hield in, dat een beslissings wedstrijd de winnaar moest aanwijzen. Hart besliste dit aardige duel met cijfers 2114, 1521 en 2114 in zijn voordeel. Bij de dames een vrijwel gelijk beeld. Hier waren het Ria Klaver van Togido en Rietje Bos van CTTC, die maar één foutje maakten en dus tegen elkaar nog eens moesten uitkomen. Rietje Bos was duide lijk de sterkste en won, na een overigens weinig imposante wedstrijd, met 2117, 13—21 en 21—15. Ook bij de junioren bleek een barrage onvermijdelijk en hier kwamen Deibei van Bloemendaal en Koekenheim van het Zandvoortse Shot tegenover elkaar te staan. De Zandvoorter was in dit duel duidelijk sterker en won met 2116 en 21—18.' De resultaten waren: dames: 1. R. Bos (CTTC), 2. R. Klaver (CTTC) beiden 6 pun ten, 3. N. Wolters-Dogger (Togido), 4. 4-5- 6. R. Top-Koenen (DSB), E. Alles (Doko), N. Tunzi (DHC), allen 3, 7. H. Visser- Krab (Prowano) 2, 8. R. Gras-Smit (CSV) 1. Heren: 1. R. Hart, 2. W. van den Berg beiden 6 punten, 3-4 J. Huybens en J. Luining 5 punten, 5. C. Bakker 3 (allen Togido), 6. J. Visser (TYBB) 2 punten, 7. G. Vijfhuizen (VTC) 1, 8. S. Swart (Pro wano). Dames tweede klasse achtkamp: 1. G. Beelen (Fusia) 6, 2-3 M. Jurriaans-Zonne- beld (CSV) en J. Emmerik (TOG) 5 pun ten, 4-5 W. Alles (Doko) en E. Top (DSB) 4. 6. A. Floors (TCD) 3, 7. F. Leuven-v. d. Pluym (HBC) 1, 8. J. Jonkhart-Gerding (CSV) 0. Dames 3de klasse achtkamp: 1. G. Zuiderwijk (Rapidity) 7, 2. R. Donkel (Togido) 5, 3-4. F. Peters-Webster (Togido) en M. Verstraten (TCD) 3, 6. E. van Koten (CSV) 3, 7. E. Roest-Meeuwenoord (Spin- neweb) 2, 8. J. Deekel (Doko) 1. Heren 1ste klasse achtkamp: 1. R. Berg mans (TYBB) 6, 2. H. van Zwol (Togido) 5. 3. Th. Vermolen (DSB) 5, 4-5-6. R. Voogt (Rapidity), E. van Abbevé (TOG), Th. Keet (RKTVU) 3, 7. W. Kievit (Prowano) 2, 8. J Vermolen (DSB) 1. Heren 2de klasse achtkamp: 1. B. Wijnands (Bloemendaal), 2. J. Langenberg (DHC) beiden 6 punten, 3-4 P. Lintjens (DHC), C. Tol (HBC) 4, 5. C. Dekker (VTC) 3, 6-7. J. Loerakker (Pro wano) en H. Huisman (Hotac) 2, 8. R. Ja cobs (Bloemendaal) 1 punt. Heren 3de klasse achtkamp: 1. H. van Woerden (TYBB) 6, 2-3. W. van Soest (Geel Wit) en J. Velzenboer (Meertreffers) 5 punten, 4. Y. Chabot (Togido) 4, 5. H. Broek (DHC) 5, 6. J. Ales (VGZ) 2, 7. J. van lest (Meertreffers) 1, 8. Y. Bruin (Heemskerk) 1 punt. Heren 4de klasse: 1. B. Hart (Sneeuwbal) 7, 2-3. W. Klein (HBC) en J. Huidekooper (TOG) 5, 4. P. Hogervorst (TFS) 4, 5. W. van Eynatten (Sneeuwbal) 3, 6. R. Smit (Sido) 2, 7. P. v. d. Aar (Doko) 1, 8. P. Bakker (Doko) 1. Junioren: R. Koekenheim (Shot) 6, 2. G. Deiber (Bl'daal) 6, 3. E. Wijnands (Bl'daal) 5, 4. H. Haverkamp (Alliance) 3, 5. J. da Ridder (Meertr.) 3, 6. F. Hessling (TYBB) 3, 7. C. Priok (TYBB) 1, 8. T. Reyn (Spin- neweb) 1. 99 Woensdagavond wordt in 't Krelagehuis de volleybalcompetitie voor de afdeling Haarlem weer hervat. In de hoofd- en overgangsklasse zijn de beslissingen vrij wel gevallen, maar in de omvangrijke afdelingscompetitie, moet de beslissende strijd nog gestreden worden in de ander halve maand, die de volleyballers nog van het einde scheidt. De damesploeg van die Raeckse heeft haar plaats in de hoofdklasse behouden, niet door eigen toedoen, want de roodwit- ten bleken zelfs niet in staat om het zwak ke Octopus te verslaan en verloren in Alk maar liefst met 3-0, maar de Haarlemse dames bleven in de hoogste klasse door ne derlagen van het Voorburgse DES. DES ziet als voor-laatste van degradatiewed strijden af en zal met Octopus terugkeren naar de overgangsklasse. PVC (Den Haag) Cito (Zeist) en Molenwiek (Zaandam) zijn de kandidaten voor de open gekomen plaatsen. Weer met de steun van Van Klaveren heeft HVS met het Amsterdamse studen tenteam US 70 minuten lang cm de eer gevochten. De HVS'ers wonnen het duel met 16-14, 15-6, 9-15 en 15-6 en versloegen de volgende avond in Amersfoort en pas sant WA met 15-4, 15-10, 8-15 en 15-11. De Haarlemmers blijven dus lonken naar de tweede plaats in de hoofdklasse Kandida ten voor de hoofdklasse zijn de Molenwiek en SOS 2 uit Utrecht. De Haagse kam pioen laat nog op zich wachten. Die Raeckse (heren) voert in de over gangsklasse nog een wanhopige strijd om het behoud. Men boekte tegen Smash een verdienstelijk gelijkspel, maar alleen door een puntenverdeling tegen Rapide, de laat ste tegenstander, kan men zich nog red den. Stand onder aan de ranglijst; OVRA 19-14, Tyfoon 19-13, die Raeckse 19-12, SES 20-12 en HCSC 18-6. Bij de dames deelden die Raeckse 2 de punten met Octopus 2 en HBC met het Helderse HCSC. OVRA is hier reeds ge degradeerd. Hoofdklasse, dames: ZVC-Celebes 2-3, St. Paul-die Raeckse 3-0; RVC-Octopus 3-0; Octopus-die Raeckse 3-0; DES-Boemerang 0-3 en DES-Reva 1-3. Heren: Octopus-Voorburg 1-3; US-HVS 1-3; VVA-HVS 1-3; SVL-DSOl-3; Polonia- US 2-3; Orawi-SVL 3-0 en Voorburg-Liba- non 2 2-3. Overgangsklasse, dames: TOG-Sportief 3-0; Vesmia-OVRA 3-0; Octopus 2-die Raeckse 2 2-2; HBC-HCSC 2-2; VGW-de Molenwiek 1-3; de Kennemers-SES 2-2. Heren: HCSC-Tyfoon 0-3; de Molenwiek Rapide 1-3; SES-Sportief 2-2 en Smash-die Raeckse 2-2. Voor het laatst in dit seizoen spelen d» Haarlemse hoofd- en overgangsklasse-ploe gen woensdagavond in 't Krelagehuis voor eigen publiek. HVS duelleert met Polonia om negen uur en die Raeckse (dames) om acht uur met RVC. Het volledige programma luidt: Heren, hoofdklasse: HVS - Polonia (Utrecht) aanv. 9 uur. Overgangsklasse: HVS 2-Sportief (Zaan dam) 8 uur, OVRA-HCSC (Den Helder) 9 uur. Afdeling Haarlem: OVRA 3-PSCB; Triumph-HBC 2; OVRA 6-Set up 3; Al liance '22 4-OSS, CIOS 2-Set up 2 en OVRA 2-FES. Dames, hoofdklasse: die Raeckse-RVC (Rijswijk) 8 uur. Overgangsklasse: OVRA-HCSC 9 uur, di Raeckse 2-TOG (Hoorn) 9 uur. Afdeling Haarlem: Triumph-de Blinkert 3; FES 2-DSS 2; PSVH-Set up 2, HSVC- die Raeckse 4; Velox 2-Gios 2; JBS 2-Mo- lenaers en die Raeckse 6-DSS 3. Bijzonder sensationeel is het jaarlijks» Van der Aart-juniorentoernooi van de af deling Haarlem (KNVB) zondagmiddag op de bijvelden van het Velser Sportpark Schoonenberg verlopen. De voorzitter van de HVB, de heer J. van Turnhout, reikte de felbegeerde trofee over aan de aanvoer der van VSV. In alle drie poules moesten strafschop pen de uitkomst brengen, zowel voor de bezetting van de eerste als de tweede plaats. De poulewinnaars kwamen in een finale-poule, terwijl de juniorenteams, di» zich als tweede klasseerden in een troost toernooi om de vierde plaats mochten spe- den ook in de finale-poule gelijk, omdat zij alle een wedstrijd wonnen VSV won doordat doelman Ham vel» strafschoppen keerde, terwijl de roodwitten zelf alle strafschoppen correct in schoten. De uitslagen van dit toernooi: Poule A: VSV-EDO 0-0; EDO-Velsen 0-0 en VSV- Velsen 0-0 stand (na strafschoppen): I. VSV 2. EDO 3. Velsen. Poule B: Kenne- mers-RCH 1-1; RCH-HBC 1-1; en Kenne- mers-HBC 0-0 stand (na strafschoppen): 1. Kennemers 2. RCH 3. HBC. Poule C: Haarlem-IEV 1-1; IEV-TYBB 2-0 en TYBB-Haarlem 0-5 stand (na strafschop pen): 1. Haarlem 2 IEV 3. TYBB. Finale poule: VSV-Kennemers 0-5; Kennemers- Haarlem 0-2 en VSV-Haarlem 2-1.

IJmuider Courant | 1964 | | pagina 15