AGENDA 3 Kort en bondig 17 Veerboot „Prinses Beatrix met zeven auto's gezonken HUMPIETUMPIE POLLE, PELLI EN PINGO '71# TRESLONG KINDERCOATS ROOK NIET, m m Autobewakers ongerust in Amsterdam Drie doden in het verkeer Het geld lag op straat Schepen op Waddenzee vlot door springtij Sanering van Culemborg door gedurfd plan Jmgensmarkt Minder zon Medicijnen voor zieke zeeman 75 DINSDAG 17 MAART 1964 Haarlem Velsen-IJ muiden Beverwijk !-5347 j Kerkelijk nieuws Nieuwe postzegelautomaten van PTT in Groningen elke woensdag S'MEENK PELLETS k-a-u-s-e-u- trhS^a^ g6en es rnogelijk.De vo^t worgde Aborteuse in arrest na de dood van behandelde vrouw Kerkelijk nieuws WEERRAPPORTEN s Ss SS Een grote ravage ontstond maandag morgen op en langs de Elmpterweg onder Roermond toen de trailer van een grote auto-transporteur uit Antwerpen uit een flauwe bocht vloog en in een lager gelegen veld terechtkwam. De combinatie ver voerde acht nieuwe auto's. Persoon lijke ongevallen deden zich niet voor, vier van de nieuwe auto's werden zwaar beschadigd. Leden van de „Vereniging van auto- en rijwielbewakers" in Amsterdam zien de toekomst, nu er parkeermeters en waar schijnlijk ook parkeerschijven ingevoerd worden, somber in. Hun wens is dat in de hoofdstad een zelfde situatie wordt geschapen als in Den Haag, waar de autobewakers tegen een formeel loon van 1,- per dag in dienst van de gemeente staan maar daar alle normale sociale voorzieningen genieten. Gisteravond omstreeks half twaalf is op de weg Eindhoven-Venlo ter hoogte van Someren een personenauto na een inhaal manoeuvre gaan slingeren en tegen een boom gereden. De bestuurder, de 25-jarige gehuwde A. M. A. van Drunen uit Berkel- Enschot, kwam hierbij om het leven. In het ziekenhuis Zuidwal in Den Haag is gistermiddag de 33-jarige ambtenaar F. J. Moesker uit Den Haag overleden aan de verwondingen die hij de avond tevoren had opgelopen, toen hij bij het oversteken van het Jonckbloetplein door een auto was aangereden. De veertigjarige J. J. Hij koop uit Leer broek is gistermiddag in Leerdam met zijn motor uit een bocht gevlogen en om het leven gekomen. Hij kwam met zijn hoofd tegen een boom terecht en viel toen in een langs de weg lopende sloot c Minerva Theater, vandaag 20.15 u.: Con cert door het N.Ph.O. o.l.v. Henri Arends, Solisten: Pieter Odé (fluit) en Edward Witsenburg (harp). Stadsschouwburg, vandaag en woensdag 20 u.: De Haagse Comedie met „Mesalli- ance" van G. B. Shaw. M.m.v. Georgette Hagedoorn, Annemarie Heiligers en Jules Croiset. BIOSCOPEN Cinema Palace, 14 en 20 u.: „West Side Story", 14 j. Frans Hals, vandaag 20 u. en woensdag 14, 19 en 21.15 u.: „In het hol van de leeuw", 18 j. Lido, 14, 19 en 21.15 u.: „Tussen Shang Hai en St. Pauli", 14 j. Luxor, 14, 19 en 21.15 u.: „Later zul je dansen", 18 j. Minerva, vandaag en woensdag geen filmvoorstellingen. Rembrandt, 14 en 20 u.: „Irma la Douce 18 j. Roxy, 14.30, 19 en 21.15 u.: „Het masker van de demonen", 18 j. Studio, 14.15, 19 en 21.15 u.: „De avon turiers", 14 j. Monopole (Zandvoort), 20 u.: „Alleman", a.l. TENTOONSTELLINGEN Frans Halsmuseum (Gr. Heiligland 62): Werken uit de Haarlemse school van de 16de tot en met de 19de eeuw. Dagelijks geopend van 10-17 uur en zon- en feest dagen van 13-17 uur. Renaissance-zaal: „Perzische miniaturen". Tot 15 april. „In 't Goede Uur" (Korte Houtstraat- Nieuwe Kerksplein): Tentoonstelling van tekeningen van Frieda Holleman. Tot en met 31 maart. Dagelijks geopend van 10-18 uur en van 20-24 uur. 's Zaterdags en zon dags van 10-18 uur en van 20-21 uur. Dagelijks grammofoonplatenconcert van 20-21 uur: Telemann. Kunstcentrum „De Ark" (Nieuw Heilig land 1-3): Eerste etage: Tentoonstelling „5 tot 500"; Bootzaal: „100 Ambachten" van Jan Luyken. Dagelijks geopend van 10-20 uur. Klassiek grammofoonplatenconcert van 20-23.30 u. Woonhuis Van Looy (ingang KI. Hout weg 103): Geopend donderdags van 10- 12.30 en van 13.30-17 u. Zon- en feestdagen van 14-17 uur. Museum „Huis Van Looy" (in-g. Kamper laan): Interscholair Jeugdtoernooi: ten toonstelling van tekeningen, foto's, hand werken en handenarbeid. Dagelijks van 9-13 en 14-17 u„ woensdag- en vrijdag avond ook van 20-22 u„ en zondag van 14-17 u. Tot en met 22 maart. Vishal, tentoonstelling van werken van Co Westerik. Geopend dagelijks van 10-17 u. en zondags van 13-17 u. Tot 19 april. Kunstzaal Barteljoris: Tentoonstelling van werken van C. J. Kemper. Geopend op maandag van 1318 u. Dinsdag tot en met zondag van 918 u. Tot en met 28 maart. Teylers Museum (Spaarne 16): Tentoon stelling van tekeningen van de Hollandse Italiaanse en Franse school uit de 16de tot en met de 19de eeuw. Dagelijks, behalve maandag, geopend van 11-15 uur en de eerste zondag van de maand van 13-15 u. Bisschoppelijk Museum (Jansstraat 79): Oude religieuze kunst, sohilderijen, mid deleeuwse beeldhouwwerken, handschrif ten en kunstnijverheid. Dagelijks (behalve maandag) geopend van 10 tot 12.30 en van 13.30 tot 17 uur. Zon- en feestdagen van 14 tot 17 uur. Tot 10 mei „Passie en Ver rijzenis" (beeldhouwwerken, houtsneden, paramenten en miniaturen). Huize Bloemenheuvel (Bloemendaalse- weg, Overveen): Tentoonstelling van wer ken van Dirk Breed. Dagelijks geopend van 1017 u.: en zondag van 1417 u. Tot 28 maart. DIVERSEN Café-chantant „Adam en Eva", Raam- vest. Cabaret ,,'t Is Zonde", door Frans en Fiet Koster, Carry Tefsen, Cees van Ooyen en Enrico Neckheim (piano). Dagelijks ge opend (behalve maandag en dinsdag) van 20 uur af. Cabaret van 21-23.15 uur. (Zie verder „Uitgaan in Haarlem" in de krant van vrijdag 13 maart). DINSDAG 17 MAART City, 20 u.: „Dwars door de vuurlinie' Stadsschouwburg, 20 uur: Hoofdstad Operette met „Frühling in Wien", voor Velser Kunstkring „Voor Allen". Petra zaal, Spaarnestraat, IJmuiden: Lezing over „150 jaar Ned. Bijbelgenootschap". Cultureel Centrum, 19.30 u.: Lezing over Groninger Kustvaart. Pieter Vermeulenmuseum, Cult. Cen trum, dagelijks (behalve zondag): 9.30 tot 12 en 14 tot 16.30 uur Petrazaal, Spaarnestraat, 20 u.: de heer Ab Spaargaren over „150 jaar Nederlands Bijbelgenootschap". WOENSDAG 18 MAART City, 20 u.: „Dwars door de vuurlinie". Stadsschouwburg, geen filmvoorstelling. Petrazaal, Spaarnestraat, 20 u.: de heer D. Schwagermann over „Moderne kunst' voor ,,'t Nut". Royal, 20 u.Openbare vergadering A.R.P. en C.H.U. over „Samenwerking of samengaan". Jeugdhuis De Haven, Santpoort, 20 u.: N.Chr.V.B. lezing over: „Waarheen met onze begaafde en minder begaafde kin deren?" Gem. Openbare leeszaal en bibliotheek, Plein 1945: 10 tot 12.30, 14.30 tot 17.30 en 19 tot 21.30 u.; filiaal Velsen-Noord: 14 tot 17 u.; filiaal Santpoort: 14 tot 17 u. R.K. Openbare leeszaal en bibliotheek, Willemsbeekweg 96: 1430 tot 17.30 uur; Jozefhuis, Velsen-Noord: 14 tot 17 uur; filiaal Santpoort: 14 tot 17 uur. „Op- „Alle DINSDAG 17 MAART Kennemer Theater, 19 en 21.15 u.: mars naar de galg". Luxor Theater, 19 en 21.15 u.: vrouwen van de wereld". WOENSDAG 18 MAART v Kennemer Theater, 19 en 21.15 u.: „Op mars naar de galg". Luxor Theater, 19 en 21.15 u.: „Alle vrouwen van de wereld". ulbgeb relde SPIJSKAART onb.KIPETEN S6?° dagelijks DINER.en SOIREE- DANSANTE HILLEGOM res-o2520. Vroege kerkgangers in het Brabantse plaatsje Mierlohout wisten niet wat ze za gen toen ineens tientallen bankbiljetten van honderd zomaar over de straat dwar relden. Het doel van hun wandeling ver getend holden de mensen achter de bank biljetten aan en pakten er zoveel als ze konden. Al het geld bleek afkomstig van de 71- jarige koster J. Lennarts, die zijn spaar centen in bankjes van 100,bij zich pleegt te dragen. De bundel was op onver klaarbare wijze op straat terecht gekomen, Toen de behulpzame kerkgangers het geld hadden ingeleverd miste de koster toch nog diverse briefjes van honderd. Ned. Herv. Kerk Bedankt voor Bameveld (vacature B. Eysenga): J. Smit te Lopik; voor Zonne- maire: R. G. J. Timmers te Hulst. Beroepen te Knokke (Prot. Evang. Kerk in België): A. M. Middag, predikant voor buitengewone werkzaamheden, woonach tig te Hengevelde (O.). Geref. Kerken Aangenomen naar Hoogezand-Sappemeer (vacature S. G. Bloem): D. Passchier te Zwartebroek. Bedankt voor Heeg: D. Barten te Ap pelscha. Beroepen te Rotterdam-Z. (vacature A. L. Bos): G. Meyster te Ede. Chr. Geref. Kerken Beroepen te Den Haag-C. en te En- schede-O.: J. J. Rebel te Haarlem-N. Bedankt voor Gorinchem: W. Heerma te Nunspeet. Tweetal te Amsterdam-W.: C. den Her tog te 's-Gravenhage-W. en J. J. Rebel te Haarlem-N. Baptisten Gemeenten Aangenomen naar Rotterdam-Z.: P. van der Werf te Almelo. Bedankt voor Veendam: M. G. Boescho- ten te Amsterdam-W- Beroepen te Amsterdam: M. Cohen te Alphen aan den Rijn. (Van onze correspondent) In Groningen is gisteren de eerste serie gele postzegel-, briefkaarten- en geldwis- selautomaten geplaatst. De blauwe post zegelautomaten zullen successievelijk door deze gele worden vervangen. Bij de nieuwe automaten kan men ze gels van verschillende waarden krijgen en meer dan een tegelijk. In de toekomst zal PTT ook een postzegelboekjesautomaat aanschaffen. Men overweegt eveneens een weegschaal neer te zetten waardoor het publiek zelf brieven en postpakketjes kan wegen om te weten te komen hoeveel er aan port geplakt moet worden. De vijf schepen, die zoals wij gisteren meldden, op de zandbank Het Abt tussen de Friese kust en Ameland waren gestrand door de lage waterstand op de Waddenzee, zijn vannacht vlot gekomen. Er is op het ogenblik door de aanwakkerende oosten wind nog bijzonder weinig water, maar de Ameland I, Ameland II, de Alfit en een sleepboot met een dekschuit met boorma- teriaal van de maatschappij Caltex hebben vannacht geprofiteerd van het springtij. Het oude Lekstadje Culemborg zal in de komende jaren drastisch worden gesa neerd naar een plan van ir. S. J. van Embden uit Delft. Het gemeentebestuur van Culemborg heeft dit plan maandag middag getoond, waarbij de ontwerper ir. van Embden de toelichting gaf. Culemborg is een dubbelstad met een zeer oude kern en met daaraan gebouwd de zogenoemde nieuwstad, die uit de mid deleeuwen dateert. De oude stadskern wordt aan de ene zijde begrensd door de rivier de Lek en aan de andere zijde door de monumentale binnenpoort, welke maar een doorgang heeft van drie meter breed te. De stedebouwkundige heeft door een tweetal doorbraken deze oude stadskern verder opengelegd en daarbij zelfs een groot deel van de oude stadsmuren ont daan van de bebouwing. De grachten, die nu nog open riolen zijn, zullen worden verbreed en verfraaid. In de zogenaamde nieuwstad wordt rigoreus ingegrepen. Een parallelstraat naast de Zandstraat zal worden aangelegd, terwijl in dit deel van de stad ruimte wordt vrij gemaakt voor verzorgingsbedrijven, maar ook voor kantoren en gebouwen voor open bare diensten. Ook de grachten rond de ze nieuwstad zullen worden verbreed en langs deze grachten zijn nieuwe woonblok ken geprojecteerd. In het gehele plan is veel ruimte voor parkeren van auto's op genomen. Ir. van Embden heeft zich voor ogen gehouden het historische gedeelte van Cu lemborg te bewaren. Los van dit sane ringsplan werd getoond een nieuwe bestra ting van de markt met sierstenen, een uniek plan. Culemborg heeft op het ogen blik 13.000 inwoners. Stoeisterke, waterafsto tende Terlenka. Geheel wash and wear met nylon voering. In 6 leuke kleuren Speciaal verlaagde J.M. prijs leeftijd 2 Jaar Stroom uitgevallen. Kampen en om geving zijn maandag in diepe duisternit gehuld geweest als gevolg van een kabel breuk, veroorzaakt door een drijvende bok, die in het Keteldiep een over de rivier gespannen hoogspanningskabel raakte tijdens het varen naar Kampen. By inbraak betrapt. De Amsterdamse politie heeft gisteravond twee Duitsers op heterdaad betrapt bij het plegen van een inbraak in het scheepvaartbedrijf n.v. Gruno aan de Westerdoksdijk te Amster dam. De politie in Assen zocht al enige tijd naar de oudste van hen, die wordt verdacht van medeplichtigheid aan een diefstal van 5.500 bij de Nederlandse Heide Maatschappij. Winkelcentrum. Den Haag krijgt een nieuw winkelcentrum van grootse allure en wel in het westen van de stad. Daar voor is aangewezen het terrein, dat be grensd wordt door het De Savomin Loh- manplein, de Thorbeckelaan, de Treub- laan en de Groen van Prinstererlaan. Scheer-verkeer. De politie in Delft heeft een 45-jarige Rotterdammer bekeurd, omdat hij zich op de rijksweg Den Haag Roterdam in zijn auto zat te scheren bij een snelheid van 80 kilometer per uur. Clandestiene zender. Opsporingsamb tenaren van de P.T.T. hebben in samen werking met de gemeentepolitie te Har- denberg de clandestiene zender „De Zwar te Piraat" opgespoord en in beslag ge nomen, Tegen de „exploitanten", dria jongelui uit Hardenberg, is proces-verbaal opgemaakt. Gas. In Laren (N.H.) zijn twee zus ters van 64 en 54 jaar door gasverstikking om het leven gekomen. In de keuken van hun huis was een gasslang losgegaan, waardoor de woning zich met gas had gevuld. Onderscheiding. De 63-jarige heer P. Bode is koninklijk onderscheiden wegens het feit dat hij veertig jaar in dienst is geweest van hotel De Roode Leeuw aan het Damrak in Amsterdam. Hij is daar in die veertig jaren timmerman, metse laar, elektricien en assistent-portier ge weest. Thans is hij huismeester. Sleepboot gezonken. Op de Rijn bij Lobith is de Franse sleepboat „Fecht" gezonken. De sleepboot trok een sleep dia uit Duitsland kwam. De bemanning van de, sleepboot kwam er met een nat pak af. Het ongeval gebeurde toen de sleep boot op de sterke stroom wilde keren. Inbrekers. Acht Rotterdammers zijn aangehouden in verband met een serie diefstallen die in Rotterdam, Apeldoorn, Ede, Barendrecht, Zoetermeer, Rhoon en Zwijndrecht is gepleegd. lekker en verfrissend i.0.65 mtt kleine stijging per maat b.v» 6 jaar 22.^ De veerboot Prinses Beatrix, die de dienst tussen Dintelsas en Ooltgensplaat onderhoudt, is vannacht voor de ponton van Ooltgensplaat gezonken. Bij het binnenvaren van de haven is de Beatrix tegen een kribdam gevaren, waar' door het schip schuin kwam te liggen. Het was laag water en dé Beatrix kon op eigen kracht niet vlot komen. De prinses Irene met kapitein J. Boelij n 60-61. Humpietumpie zocht één van de grootste bloemen uit en plukte die voor zichtig af. Deze zullen we meenemen, zei Dat is een mooie! hij. Ja, zei Bertje. Die zal de Oude Wij ze wel goed vinden. Ze stapten weer in het vliegtuigje en Humpietumpie gaf Bertje de bloem. Goed vasthouden, hoor! zei hij. En toen stegen ze weer op. TOE, Spet, NU "KARoesei" NEE K-A-?2? JE IEERT HET NOOIT -«IE MOET EEN UUR NABUJVEN EEN PAPE6AAI MOEJ NIET KNAPPER ZIJN, DAN JE ZELF SENT WAT EEN STREN GE MEESTER OH, WAT EEN MOEIMJK WOORD IK7AL-JE EEN ANDERE BEZORG 1438-C. Het K.N.M.I. deelt mee: De droge continentale lucht reikt nu tot in Zuid-Frankrijk, maar in Ierland en Engeland wordt de kou wat terugge drongen. Daar komt langs de overgangs zone veel regen en ook natte sneeuw voor. In Noordoost-Europa handhaaft zich een hogedrukgebied terwijl de druk in het Middellandse-Zeegebied en aan de Atlan- J 91 tische kust laag blijft. De wind blijft daar door oostelijk, zodat de aanvoer van koude lucht uit Duitsland voortduurt. Bij Ham burg bevindt zich een storing die wat sneeuw veroorzaakt. Deze kleine storing trekt naar het westen, vermoedelijk dicht langs het noorden van het land. Daardoor is te verwachten dat er wat bewolking binnendrijft. Plaatselijk zijn enkele De brandweer van Ooltgensplaat wist het schip vannacht leeg te pompen. Om streeks vier uur trachtte men de wagens van de boot te halen. Toen een zwaar ge laden en grote vrachtwagen als eerste op de ponton werd getrokken maakte het schip zware slagzij. Het water, dat nog in de machinekamer was, kwam naar één kant en van lossen was verder geen spra ke. De boot zonk langzaam. De zeven auto's, die aan boord waren kwamen op de bodem van de haven terecht. Toen vannacht het water in het schip hoger kwam, lag de zeventig-jarige machi nist A. Kolderwaard in zijn hut te sla pen. Men heeft hem kunnen redden, maar de oude baas moest per ambulance naar het ziekenhuis in Dirksland worden ver voerd. Zijn toestand is redelijk. De veerdiensten op Ooltgensplaat en Dintelsas zijn uitgevallen. Het verkeer van en naar het eiland moet gebruik maken van de diensten tussen Den Bommel-Nu- mansdorp en Middelhamis-Hellevoetsluis. De Amsterdamse zedenpolitie heeft een 48-jarige werkster wegens het plegen van abortus op een nadien overleden 27-jarige vrouw gearresteerd. De werkster, die reeds drie keer voor een dergelijk misdrijf is veroordeeld, heeft bekend de jonge vrouw, moeder van drie kinderen, te hebben behandeld- Een vliegtuig van de Amerikaanse kust wacht heeft vannacht een speciale vlucht I gemaakt om geneesmiddelen te laten val len op het Nederlandse vrachtschip „Prins Casimir", dat had gemeld dat een van de leden van zijn bemanning veel pijn had. Het vrachtschip bevond zich op 320 kilo meter ten zuiden van Newfoundland. Het lid van de bemanning leed aan een gal blaasaandoening. Vrye Evangelische gemeenten Aangenomen de benoeming tot predi kant voor de binnenlandse zending: A. H. van Gent te Kampen. Maximum-temperaturen 00 binnen- en buitenland n ja Sï ES E 2 Den Helder onbewolkt zo 4 —3 Ypenburg onbewolkt verand. 5 —7 Vlissingen licht bew. o 4 —2 Eelde onbewolkt o 4 —5 De Bilt onbewolkt o 6 —6 Twente onbewolkt o 4 —6 Eindhoven onbewolkt ono 4 4 Z.-Limburg onbewolkt o 3 5 Helsinki onbewolkt windst. 1 -15 Stockholm zwaar bew. ono 3 -4 Oslo onbewolkt wnw 6 -10 Kopenhagen sneeuw o 2 —2 Aberdeen zwaar bew. zzo 5 2 Londen geheel bew. o 3 1 Amsterdam onbewolkt o 5 —4 Brussel onbewolkt ozo 3 —3 Luxemburg onbewolkt no 1 —6 Parijs geheel bew. o 3 —0 Bordeaux zwaar bew. o 13 4 Grenoble zwaar bew. windst. 8 0 Nice licht bew. nnw 7 7 Berlijn sneeuw o 2 —4 Frankfort onbewolkt no 3 —7 München mist windst. 4 -15 Zürich sneeuw nnw 1 —4 Genève geheel bew. no 6 2 Locarno regen ozo 15 1 Wenen onbewolkt nnw 1 —7 Innsbruck sneeuw o 2 —6 Athene geheel bew. zo 15 13 Rome zwaar bew. windst. 14 3 Ajaccio half bew. o 17 5 Madrid licht bew. windst. 15 2 Mallorca licht bew. windst. 17 4 Lissabon zwaar bew. zzo 10 Woensdag 18 maart Zon op 6.48 uur, onder 18-49 uur. Maan op 9.06 uur, onder uur. Maanstanden 20 maart 21.39 uur eerste kwartier 28 maart 3.48 uur volle maan Hoog en laag water in IJmuiden Dinsdag 17 maart Hoog water 5.54 uur en 18.12 uur. Laag water 1.39 uur en 14.05 uur. Woensdag 18 maart Hoog water 6.35 uur en 18.58 uur. Laag water 2.16 uur en 14.43 uur. Het hoog en laag water te Zandvoort it 10 tot 15 min. vroeger dan te IJmuiden.

IJmuider Courant | 1964 | | pagina 2