J.V.C. niet naar projecten in de Arabische landen? AGE 3 auDralux Mtamol Parkeren in Amsterdam door meters en schijven aan banden gelegd HUMPIETUMPIE PGLLE, PELLI EN PINGG Man gearresteerd die na fatale aanrijding was doorgereden Controleurs met politie-bevoegdheid Boete van 25 geëist tegen de auteur van Bob en Daphne Minister Luns voor het eerst naar Bilderbergconferentie Jongen stak uit wraak de Haagse Laakkerk in brand Dood „Zwarte Judith" voor dé Hoge Raad Vleugelboot maakt een proefvaart Jaar geëist wegens poging tot moord Hoofdredacteur „Volkskrant' met ontslag Zuidoostenwind verf f en lak WOENSDAG 18 MAART 1964 Haarlem V elsen-IJ muiden Beverwijk Bewaart uw jeugdige charme! SU Ss es s De staatssecretaris van Buitenlandse Za ken, dr. I. N. Th. Diepenhorst, heeft nog geen beslissing genomen over het verzoek van de U.N.R.W.A., de organisatie van de V.N. die hulp biedt aan de Palestijnse vluchtelingen, vrijwilligers te sturen naar het Midden-Oosten in het kader van de Nederlandse bilaterale hulp aan ontwikke lingslanden. Daar het verzoek een sterk politiek aspect heeft, is het zeer de vraag of het Jongeren Vrijwilligers Corps met dit projekt zal worden belast. De moeilijk heid is namelijk, dat de Arabische landen geen Joodse vrijwilligers toelaten. Op het departement, noch bij het Jongeren Vrij willigers Corps is men echter van plan selectie toe te passen bij de werving van vrijwilligers voor dit projekt. Men wil in geen geval de Joodse bevolkingsgroep dis crimineren bij het uitzenden van vrijwilli gers naar de ontwikkelingsgebieden. Er zijn overigens projekten genoeg in ontwikkelingslanden. Er zijn veertig aan vragen ontvangen voor hulp van Neder landse vrijwilligers in landen als Pakistan, de Philippijnen, Jamaica, Tunesië, Ivoor kust en dergelijke. Op al die verzoeken kan het corps, dat voor dit jaar over een budget van vier miljoen gulden beschikt, uiteraard niet ingaan. Er moet dus een keuze worden gemaakt. Op het ogenblik heeft het corps, dat vo rig jaar bij wijze van proef begon met een projekt in Kameroen, een groep vrij willigers in opleiding voor Columbia. De groep zal binnen enkele maanden naar San'Martin kunnen vertrekken. Een twee de groep voor hetzelfde projekt komt op 15 april in opleiding. Voorts is een andere groep 'werkzaam bij een landhervormings- projekt in het Braziliaanse plaatsje Pene- do. Aanvankelijk stond dit landhervormings- projekt niet op het programma. De groep zou hulp bieden bij de opbouw van een medisch-sociaal projekt in het nabijgele gen Campina Grande, waar de Nederland se arts dr. De Ruyter een medisch cen trum heeft gesticht, dat door de jongeren, groep met een kliniek zou worden aange vuld. Interne moeilijkheden tussen de arts en zijn personeel, deden het corps echter besluiten zich terug te trekken. De vrij willigers, die al onderweg waren, zijn daarom naar Penedo gegaan. Daar zijn zij met enthousiasme aan het werk gegaan Slechts één vrijwilliger, die in Brazilië reeds dadelijk zijn gereedschapskist kwijt' raakte, is teleurgesteld naar huis terugge keerd. De les, die het corps overigens uit deze ervaring heeft geleérd, is dat voort aan bij de keuze van projekten wat voor zichtiger te werk zal worden gegaan en dat de opleiding niet meer uitsluitend op één bepaald projekt zal zijn gericht. De Amsterdamse politie heeft een 22- jarige verhuizer uit de hoofdstad aange houden, die er van verdacht wordt in de nacht van zaterdag op zondag op de Haag se Weg de 53-jarige J. W. Elenbaas uit Haarlemmermeer te hebben aangereden. Het slachtoffer werd die nacht in bewus teloze toestand en met een wond aan het achterhoofd langs de weg aangetroffen. Op enige afstand lagen drie stukken van een sierstrip van een auto. De verhuizer heeft tegenover de politie verklaard, dat hij zich achteraf realiseert wel degene geweest te kunnen zijn die de aanrijding heeft veroorzaakt. c Stadsschouwburg, vandaag 20 u.: De Haagsche Comedie met „Mesalliance" van G. B. Shaw. M.m.v. Georgette Hagedoorn, Annemarie Heiligers en Jules Croiset. Donderdag 20 u.: Toneelgroep Studio met „Pas op dat je geen woord zegt" van Di- mitri Frenkel Frank. M.m.v. Nel Koppen Marlies van Alcmaer, Jack Hom e.a. BIOSCOPEN Cinema Palace, 14 en 20 u.: „West Side Story", 14 j. Frans Hals, vandaag 19 en 21.15 u.: „In het hol van de leeuw", 18 j. Van donderdag •f 19 en 21.15 u.: „Koninginnen van de nacht", 18 j. Lido, vandaag 14, 19 en 21.15 u.: „Tus sen Shang Hai en St. Pauli", 14 j. Van donderdag af 14, 19 en 21.15 u.: „De Trif- fids komen", 14 j. Luxor, vandaag 14, 19 en 21.15 u.: „Later zul je dansen", 18 j. Van donderdag af 14, 19 en 21.15 u.: „Terug uit de hel", 14 j. Minerva, vandaag geen filmvoorstellin gen. Rembrandt, 14 en 20 u.: „Irma la Douce", 18 j. Roxy, vandaag 14.30, 19 en 21.15 u.: „Het masker van de demonen", 18 j. Van don derdag af 14.30, 19 en 21.15 u.: „De duivel van Diablo", 14 j. Studio, vandaag 14.15, 19 en 21.15 u.: avonturiers", 14 j. Van donderdag af 14.15, 19 en 21.15 u.: „Days of wine arid roses", 18 j. Monopole (Zandvoort), vandaag 20 uur: „Alleman", a.l. TENTOONSTELLINGEN Frans Halsmuseum (Gr. Heiligland 62): Werken uit de Haarlemse school van de 16de tot en met de 19de eeuw. Dagelijks geopend van 10-17 uur en zon- en feest dagen van 13-17 uur. Renaissance-zaal: „Perzische miniaturen". Tot 15 april. „In 't Goede Uur" (Korte Houtstraat- Nieuwe Kerksplein): Tentoonstelling van tekeningen van Frieda Holleman. Tot en met 31 maart. Dagelijks geopend van 10-18 uur en van 20-24 uur. 's Zaterdags en zon dags van 10-18 uur en van 20-21 uur. Dagelijks grammofoonplatenconcert van 20-21 uur: Telemann. Kunstcentrum „De Ark" (Nieuw Heilig land 1-3): Eerste etage: Tentoonstelling „5 tot 500"; Bootzaal: „100 Ambachten" van Jan Luyken. Dagelijks geopend van 10-20 uur. Klassiek grammofoonplatenconcert van 20-23.30 u. Woonhuis Van Looy (ingang KI. Hout weg 103): Geopend donderdags van 10- 12.30 en van 13.30-17 u. Zon- en feestdagen van 14-17 uur. Museum „Huis Van Looy" (ing. Kamper laan): ïnterscholair Jeugdtoernooi: ten toonstelling van tekeningen, foto's, hand werken en handenarbeid. Dagelijks van 9-1J en 14-17 u„ woensdag- en vrijdag avond ook van 20-22 u„ en zondag van 14-17 u. Tot en met 22 maart. Vishal, tentoonstelling van werken van Co Westerik. Geopend dagelijks van 10-17 u. en zondags van 13-17 u. Tot 19 april. Kunstzaal Barteljoris: Tentoonstelling van werken van C. J. Kemper. Geopend op maandag van 1318 u. Dinsdag tot en met zondag van 918 u. Tot en met 28 maart Teylers Museum (Spaarne 16): Tentoon stelling van tekeningen van de Holland-se Italiaanse en Franse school uit de 16de tot en met de 19de eeuw. Dagelijks, behalve maandag, geopend van 11-15 uur en de eerste zondag van de maand van 13-15 u. Bisschoppelijk Museum (Jansstraat 79): Oude religieuze kunst, schilderijen, mid deleeuwse beeldhouwwerken, handschrif ten en kunstnijverheid. Dagelijks (behalve maandag) geopend van 10 tot 12.30 en van 13.30 tot 17 uur. Zon- en feestdagen van 14 tot 17 uur. Tot 10 mei „Passie en Ver rijzenis" (beeldhouwwerken-, houtsneden, paramenten en miniaturen). Huize Bloemenheuvel (Bloemendaalse- weg, Overveen): Tentoonstelling van wer ken van Dirk Breed. Dagelijks geopend van 1017 u.: en zondag van 1417 u. Tot 28 maart. DIVERSEN Café-chantant „Adam en Eva", Raam- vest. Cabaret ,,'t Is Zonde", door Frans en Fiet Koster, Carry Tefsen, Cees van Ooyen en Enrico Neckheim (piano). Dagelijks ge opend (behalve maandag en dinsdag) van 20 uur af. Cabaret van 21-23.15 uur. (Zie verder „Uitgaan in Haarlem" in de krant van vrijdag 13 maart). WOENSDAG 18 MAART City, 20 u.: „Dwars door de vuurlinie". Stadsschouwburg, geen filmvoorstelling. Petrazaal, Spaamestraat, 20 u.: de heer D. Schwagermann over „Moderne kunst", voor ,,'t Nut". Royal, 20 u.: Openbare vergadering A.R.P. en C.H.U. over „Samenwerking of samengaan". Jeugdhuis De Haven, Santpoort, 20 u. N.Chr.V.B. lezing over: „Waarheen met onze begaafde en minder begaafde kin deren DONDERDAG 19 MAART City, 20 u.: „Het trottoir". Stadsschouwburg, geen filmvoorstelling. Gem. openb. leeszaal en bibliotheek, Plein 1945, geopend van 10.0012.30 uur; filiaal Velsen-noord, 10.0012.00 uur. Pleter Vermeulenmuseum, Cultureel Centrum, dagelijks (behalve zondag): 9.30 tot 12 en 14 tot 16.20 uur. Stichting Huish.- en Gezinsvoorl., P. J. Troelstraweg 20, IJmuiden: 9.30-12 uur: Spreekuur leidster. WOENSDAG 18 MAART Kennemer Theater, 19 en 21.15 u.: „Op mars naar de galg". Luxor Theater, 19 en 21.15 u.: „Alle vrouwen van de wereld". DONDERDAG 19 MAART" Kennemer Theater, geen voorstelling. Luxor Theater, 19 en 21.15 u.: „Geheim agent O.S.S. 117". 'ft Brink produkf Vitamol-produkten zijn snel tot een wereldbegrip geworden. Dit succes is het beste bewijs voor de doelmatigheid van de vitamine huidverzorging. Het ontbreken van vitaminen leidt tot verslapping an de huid. Zij gaat schilferen en verwelkt. Daarom moet u uw huid de waardevolle, „leven" gevende vitaminen door middel van Vitamol toedienen. Vitamol-crèmes dringen snel en diep in de huid door, stimuleren de intensieve bloedcirculatie, vernieuwen en versterken de huidcellen, garanderen het natuurlijke vochtgehalte en houden de huid daardoor jong, strak en gezond. vl/ DE SUCCESVOLLE VITAMINE-HUIDVERZORGING Crème Hydratante, een wonder van fijnheid, maakt uw huid jeugdig. Crème Cellulaire doet 's nachts haar werk ais een goede fee. Tube f6.75 i Morgenochtend om acht uur worden in de Amsterdamse binnenstad 260 parkeer- meters in werking gesteld met het doel tot een billijker verdeling van de beschikbare parkeerruimte te komen. Men mag bij de ze meters binnen het Singel maximaal één uur parkeren tegen een tarief van een kwartje. Alleen bij de twaalf meters in de Nes mag men twee uur parkeren. Over enkele weken zal het aantal twee-uurme- ters met 240 worden uitgebreid. Dan zal tevens worden overgegaan tot het instellen van een par keerschjjf zone voor 130 auto's aan de oneven zijde van de Keizersgracht, tussen de Vijzelstraat en de Leidsestraat. Gisteren zijn de eerste zes van de vijftien parkeercontroleurs beëdigd als onbezoldigd ambtenaar van politie met een beperkte opsporingsbevoegdheid. Het is verboden de meter bij te vullen en er andere munten dan kwartjes in te gooi en. Bij de pgfkeermeters, die van maan dag tot en met vrijdag vhn 8.00 tot 18.00 uur in werking zullen zijn, mogen alleen personenauto's worden geplp^tsj en geen andere voertuigen of voorwerpen. In de overige perioden mag in de par- keermetervakken vrij worden geparkeerd, echter uitsluitend door personenauto's. De maximale straf voor een overtreding be draagt f 300 of twee maanden hechtenis. De proef met de parkeerschijven begint 15 april. Tevoren zullen op de Amsterdam se politiebureaus en bij de V.V.V. 10.000 parkeerschijven van de A.N.W.B. worden uitgereikt tegen overlegging van een ken tekenbewijs. Als de proef met de schijven op de Keizersgracht mislukt, zullen ook daar meters worden geplaatst. Omdat de toe passing van de parkeerschijf voor het pu bliek vaak moeilijkheden oplevert, zullen de controleurs de eerste week alleen waar schuwend optreden. Daar de parkeercontroleurs ook ver keersovertredingen mogen signaleren, streeft men er naar dit korps tot 40 man uit te breiden, zodat de taak van de po litie kan worden verlicht. De politie vreest dat de langparkeerders nu andere, ille- Een „symbolische" boete van f 25,- heeft de officier van Justitie bij de Haag se rechtbank geëist tegen de 46-jarige auteur-uitgever van het boek „Liesbeth en de wereld van Bob en Daphne". Hem was het verspreiden van zedenkwetsende lec tuur ten laste gelegd. De justitie heeft zich nu reeds ongeveer vier jaar met dit boek bezig gehouden. Het vorige jaar werd de schrijver door de Hoge Raad vrijge sproken, maar vrijwel onmiddellijk daar na werd opnieuw procesverbaal opgemaakt I Er kwam een gewijzigde dagvaarding, waarin twaalf passages waren vermeld wel ke aanstoot gevend zouden zijn. De offi cier van Justitie zei in zijn requisitoir dat door de meer conservatieve instelling van ons volk hier iets niet kan worden toege staan dat mogelijk in andere landen geen bezwaren oplevert. Bij de behandeling van de vorige zaak was reeds medegedeeld dat de betreffende boeken wel werden vrijgegeven, maar dat een nieuwe vervol ging zou worden ingesteld als zij op nieuw in de handel zouden komen De officier meende dat in 't boek de gren zen der welvoeglijkheid zijn overschreden, Het kan zijns inziens niet als voorlichtend worden beschouwd, zoals de auteur had gesteld. De verdediger, mr. A. Mout, betoogde onder meer dat na de oorlog een stortvloed van alle soorten boeken is verschenen, waarvan de acteurs zich veelal uit de ver stikking der negentiende eeuw wilden los maken. De bestrijders hiervan noemde mr. Mout heerszuchtig, jaloers of afkerig. Er is sprake van erotisch realisme, be schreven in de lijn der werkelijkheid, en dus geen pornografie. De rechtbank is er ter bescherming der openbare zedelijk heid, maar ook voor de vrijheid van de Nederlandse auteurs, aldus mr. Mout, die tot vrijspraak concludeerde. Op 31 maart zal de rechtbank uitspraak doftn. v 62-63. Spoedig waren ze weer bij de ster- remannetjes. Bij de Oude Wijze aangeko men ging Bert je naar de troon van de Oude Wijze, met de bloem in z'n hand. Mooi! zei de Oude Wijze. Deze bloem is goed; nu zullen we eens zien, of ik je helpen kan. Hij trok een meeldraad uit de bloem en reikte die over aan Bertje. Kijk, zei de Oude Wijze. Hierin zit iets, waarvan je beter zult worden. Je moet dit opeten; het smaakt lekker, hoor! De autowachten zijn niet zo blij met de parkeermeters. gale parkeerplaatsen zullen zoeken. Daar om gaan mogen 30 politiemannen speciaal op pad om dit illegaal parkeren tegen te gaan. De minister van Buitenlandse Zaken, mr. Luns, is gistermiddag van Schiphol naar New York vertrokken. Hij zal daar voor de eerste keer een Bilderbergconfe- rentie bijwonen. Deze conferentie, die door prins Bernhard als voorzitter zal worden geleid, wordt van 20 tot 22 maart gehou den in Williamsburg in de staat Virginia. „Dankzij de volstrekt besloten sfeer kun nen de ongeveer 125 industriële, politici, bankiers en parlementariërs er volkomen vrij van gedachten wisselen," aldus de minister, die deze conferenties een door prins Bernhard met verrassend succes ge nomen initiatief noemde „Er zullen ettelijke Europese problemen aan de orde komen en ik krijg dus de gelegenheid deze met vele mijner collega's te bespreken zonder daarbij het regerings standpunt te moeten weergeven en zonder de regering te moeten vastleggen." Op de conferentie worden onder meer verwacht de premiers van Zweden en Ca nada, ministers uit Frankrijk, Duitsland en Noorwegen, en vele andere vooraan staande figuren. Hedenmiddag heeft mr. Luns met de secretaris-generaal der V.N., Oe Thant, ge sproken. Daarbij is ook de kwestie Cyprus ter sprake gekomen. De mogelijkheid be staat, dat president Johnson een aantal leden van de Bilderberg-conferentle zal ontvangen Prinses Beatrix, die reeds sinds zater dag met haar vader in de V.S. verblijft, zal de conferentie bijwonen. Minister Luns keert waarschijnlijk dinsdagochtend 24 maart op Schiphol terug. De prins en de prinses worden er één dag later verwacht. KIJK.76EROB, )7w HIER IS EEN NIEUWE PAPE' 6AAI DANK 46 WEI», ZIET ER HEF UIT KAN HM PRATEN? HM HEEFT N06 NOOIT EEN WOORD GEZE6D DAN LEER IK HETHEAA TERWMUIK SLAAP LORRE IS HEF LORRE IS HEF LORRE IS HEF LORRE IS LIEF LORRE IS HEF LORRE (S HEF LORRE IS LIEF LORRE IS LIEF LORRE IS HEF W39-P. COPENHAGEN Niet kortsluiting maar brandstichting uit wraak zou oorzaak zijn van de felle brand, die op 22 februari de gereformeerde Laak kerk aan de Isingstraat in Den Haag ver woestte. De schade beloopt een miljoen gulden. Van het kerkgebouw restten vier geblakerde muren en de toren. Een 17-jarige Haagse bankwerker zou thans hebben bekend dat hij de kerk in brand heeft gestoken. De jongen was reeds in arrest omdat hij vorige week woensdag met een vriend, een 23-jarige monteur, een 63-jarige win kelierster in haar drogisterijtje met een strijkijzer had neergeslagen. Met het snoer van het strijkijzer had den zij geprobeerd haar te wurgen De po ging mislukte omdat de oude vrouw kor daat weerstand bood. De overvallers roof den zestig gulden uit de winkelkassa. Hun plan de drogisterij in brand te steken lie ten zij varen. Zaterdag werden zij na knap speurwerk yan de Haagse recherche gear resteerd. Bij hun verhoor legden beiden een bekentenis af. Tijdens dat verhoor zou de jeugdige bankwerker ook de brandstichting in de Laakkerk hebben bekend. Zijn motief was wraak. Hij had omgang met een meisje uit een gereformeerd gezin. De ouders van het meisje verzetten zich tegen deze omgang en het meisje maakte het uit. De jongen zou toen uit wraak het kerkgebouw in brand hebben gestoken. De advocaat-generaal bij de Hoge Raad heeft geconcludeerd tot verwerping van het beroep in cassatie van een 31-jarige tuinman uit Maarsbergen tegen het arrest van het gerechtshof te Amsterdam, waar bij hij was veroordeeld tot vier jaar ge vangenisstraf wegens doodslag op de 45- jarige Amsterdamse prostituee „Zwarte Judith" op 16 juli 1959. De rechtbank in Amsterdam had hem op 4 oktober van het vorige jaar veroordeeld tot drie jaar gevangenisstraf. De verdachte had bij het beroep in cassatie gesteld dat uit de inhoud van de gebezigde bewijsmiddelen niet kan worden afgeleid dat hij heeft gehandeld met de opzet tot levensberoving. De advocaat-generaal is echter van oor deel dat het hof de opzet van de requi- rant tot levensberoving heeft kunnen af leiden uit de aard van het door hem ge pleegde en als bewezen aangenomen sa menstel van gedragingen. Het hof heeft uit de feiten kunnen afleiden dat de ver dachte zich willens en wetens heeft bloot gesteld aan de aanmerkelijke kans dat zijn slachtoffer door zijn gedragingen van het leven zou worden beroofd. De Hoge Raad zal op dinsdag 21 april arrest wijzen. Op korte termijn, vermoedelijk volgende maand reeds, zal Aquavion Holland in de wateren rondom Dordrecht een proefvaart houden met een vijftig persoons-vleugel- boot, gemaakt van aluminium en aange dreven door gasturbines. Het schip is ge bouwd bij Aviolanda te Papendrecht. Het betreft hier een wereldprimeur. Na uitgebreide proefnemingen met een kleiner model, schijnt het thans zo ver te zijn dat deze boot ver genoeg vervolmaakt is om in de vaart te worden gebracht. Met het kleinere model, dat plaats biedt aan acht personen, heeft men vorig jaar de oversteek van Oostende naar Londen gemaakt. Men schijnt voor het grote mo del mogelijkheden te zien voor een snel passagiersvervoer van het continent naar Engeland. Er wordt zelfs gesproken over een reisduur van veertig minuten. De officier van Justitie te Arnhem heeft tegen een 32-jarige installateur uit Zei- hem een jaar gevangenisstraf en terbe schikkingstelling van de regering geëist wegens poging tot moord. Hij had. op 5 mei vorig jaar de 24-jarig® fabrieksarbeider R. Koot met een hamer op 't hoofd geslagen, waardoor het slacht offer een schedelbreuk en een hersen schudding kreeg. Ook heeft hij het slacht offer gepoogd te electrocuteren. K. heeft dit allemaal overleefd. De installateur gaf toe zo van haat ver vuld te zijn geweest dat hij besloten had de man te doden. Hij was van oordeel dat het door hem gepleegde misdrijf een logisch gevolg was van een mislukte za kelijke verhouding, en wenste de voll® aansprakelijkheid te aanvaarden zonder dat zijn geestvermogen in twijfel werd ge trokken. Blijkens een mededeling van de voorzit ter van de raad van commissarissen van de Volkskrant heeft de hoofdredacteur van dit blad, de heer J. M. Lücker, zijn ont slag aangeboden. Dit ontslag is de heer Lucker op de meest eervolle wijze ver leend. In afwachting van de benoeming van een nieuwe hoofdredacteur is drs. J. M. M. van der Pluym, sociaal-economisch redac teur van de Volkskrant, belast met d® tijdelijke waarneming van de hoofdredac tionele taken. Hiermee, aldus de medede ling, wordt niet vooruitgelopen op de be noeming van een definitieve hoofdredac teur. Het KNMI deelt mede: Midden op de oceaan bevindt zich een zeer omvangrijke depressie, waarvan rand- storingen doordringen tot Ierland en zuid west Frankrijk. Daar stuiten ze op de be grenzing van de droge continentale lucht en veroorzaken daar van tijd tot tijd re gen of sneeuw. Aan de zuidflank van het hogedrukgebied in Noordoost Europa blijft met oostelijke winden koude lucht naar on ze omgeving stromen, waarin het 's nachts nog verscheidene graden vriest. Kleine storingen veroorzaken in Noord-Duitsland wat lichte sneeuw. Het komende etmaal is te verwachten dat de zachtere oceaanlucht heel langzaam verder terrein wint in oostelijke richting, maar het is nog onwaarschijnlijk dat deze ons land morgen al bereikt. Wel zal d® bewolking in de hogere niveaus toenemen. De komende nacht is weer overwegend lichte vorst te verwachten, terwijl mor gen overdag dezelfde temperatuurwaar den worden bereikt als vandaag of iets hoger. De neerslagkansen zijn tot mor genavond nog klein. WEERRAPPORTEN I Maximum-temperaturen .S SS binnen- en buitenland. •o 12 jd S2 Den Helder onbewolkt ozo -4 Ypenburg onbewolkt ono 6 —6 Vlissingen onbewolkt ono 5 —3 Eel de onbewolkt O 3 —6 De Bilt onbewolkt ono 5 —5 Twente onbewolkt ono 3 —6 Eindhoven onbewolkt ono 5 —5 Z.-Limburg licht bew. O 4 —4 Helsinki onbewolkt no 1 -11 Stockholm zwaar bew. nno 2 6 Oslo zwaar bew. n 3 8 Kopenhagen zwaar bew. no 1 —2 Aberdeen geheel bew. zzo 4 1 Londen geheel bew. o 4 1 Amsterdam onbewolkt O 4 —4 Brussel licht bew. nno 5 —4 Luxemburg licht bew. no 2 —5 Parijs sneeuw ono 4 —0 Bordeaux mist zw 15 5 Grenoble geheel bew. windst. 13 4 Nice geheel bew. nnw 15 8 Berlijn geheel bew. O 1 —5 Frankfort onbewolkt no 4 —7 München zwaar bew. windst. -3 -14 Zürich sneeuw nw 0 —8 Genève geheel bew. wnw 7 1 Locarno motregen windst. 9 4 Wenen sneeuw verand. —9 Innsbruck sneeuw 0 —5 Athene onbewolkt nno 8 Rome half bew. zzo 16 8 Madrid onbewolkt windst. 15 5 Mallorca onbewolkt windst. 17 4 Lissabon geheel bew. wzw 16 13 Donderdag 19 maart Zon op 6.45 uur, onder 18.51 uur. Maan op 9.37 uur, onder 00.42 uur. Maanstanden 20 maart 21.39 uur eerste kwartier 28 maart 3-48 uur volle maan Hoog en laag water in IJmuiden Woensdag 18 maart Hoog water 6.35 uur en 18.58 uur. Laag water 2.16 uur en 14.43 uur. Donderdag 19 maart Hoog water 7.20 uur en 19.44 uur. Laag water 2.55 uur en 15.23 uur. Het hoog en laag water te Zandvoort hl 10 tot 15 min. vroeger dan te IJmuiden.

IJmuider Courant | 1964 | | pagina 2