Kwaliteit beslissend verbeterd - U proeft 't na het éérste t°pje KDFFIE HflG Wereldhandelsconferentie start maandag in Palais des Nations - DE BEURS - Dividenden met hart voor uw gezondheid Gazelle boekte tevredenstellende resultaten Assumij van 1896 geheel in EN-NEN Noorse 6 dollarlening van 10 min a W/2 Enorme corruptie in Indonesië Parkhotel geeft weer 9 percent Landré en Glinderman 45 pet meer orders Beurs dicht op 27 maart, 30 april en 5 mei Kort economisch nieuws SCHEEPVAARTBERIC HTEN Royalty-gesprek in Genève van Opec DONDERDAG 19 MAART 19Ó4 Dankzij het riieuwe veredelingsproces blijven de pittige smaak en het aroma van Koffie HAG nu nóg beter bewaard. Koffie HAG is bovendien coffeïnevrij, dus veilig voor hart, zenuwen en bloedsomloop, maag, lever en gal. 19 Hoofdthema: Bijdrage handel tot oplossing problematiek der ontwikkelingslanden Vrije toegang Positie GATT 20 miljard dollar EEG AMSTERDAM wees mooi in. de lente met OFFICIAL DEALER KONINGINNEWEG 44-48 Telefoon 13609 GENèVE. „Hoe kan de internatio nale handel dienstbaar gemaakt worden bij de verbetering van de positie van de ontwikkelingslanden?" Ziedaar de grote vraag die de komende wereldhandels conferentie, die maandag in Genève be gint, voorgelegd zal krijgen. Vertegen woordigers uit liefst 122 landen zullen, in het bijzijn van waarnemers van vele internationale organisaties, enkele maan den lang het hoofd buigen over pro blemen die met bovengenoemde vraag verband houden, zoals handelsbelemme ringen en afzetbevordering, financie ringsvraagstukken en grondstoffen- prijzen. De conferentie is een uitvloeisel van een door het oostblok geëntameerde resolutie van de economische en sociale raad van de Verenigde Naties, welke resolutie werd bevestigd door de Algemene vergadering van 1962. De vergadering, die officieel be titeld dient te worden als „conferentie der Verenigde Naties over handel en ontwik keling", wordt gehouden in het beroemde „Palais des Nations" en zal naar alle waarschijnlijkheid door secretaris-gene raal Oe Thant persoonlijk worden ge opend. Secretaris-generaal van de con ferentie is de Argentijn dr. R. Brebisch. Bij zijn bureau zijn reeds tientallen voor stellen. aanbevelingen en rapporten bin nengekomen. Tijdens de eerste drie weken van de conferentie zullen in de plenaire zittingen evenwel de ministers-delegatie- leiders aan het woord komen voor het afleggen van regeringsverklaringen. De Nederladnse delegatie wordt geleid door de minister van Economische Zaken, prof. dr. J. E. Andriessen, die woensdag zal spreken. Het hoofdthema omvat dus de problema tiek van de ontwikkelingslanden, met als uitgangspunt de vraag in hoeverre de han del kan bijdragen tot een oplossing van deze problematiek. Er is een onderverde ling gemaakt in vijf hoofd-onderwerpen: internationale grondstoffenproblemen, de handel in industriële produkten en halffa brikaten, institutionele regelingen, finan cieringsvraagstukken en de gevolgen van regionale economische groeperingen voor de uitbreiding van de internationale ham del. Bij de discussies over internationale grondstoffenproblemen zullen de dalende tendens van de grondstoffenprijzen en de ernstige prijsschommelingen op de grond- stoffenmarkt uiteraard een grote rol spe len. De ontwikkelingslanden die grondstof fen exporteren zouden uiteraard gebaat zijn bij een evenwichtige markt en een stabilisatie van de prijzen. Wat het eerste betreft heeft o.m. de commissie voor de buitenlandse handel van het Europese par lement aangedrongen op een ordening van de wereldmarkt voor een zo groot moge lijk aantal grondstoffen, waarbij gestreefd zou moeten worden naar de opheffing van schommelingen over een korte termijn van de inkomsten van de uitvoer van de ont wikkelingslanden naar mag worden aan genomen streven naar een zo hoog mo gelijk stabilisatiepeil. Ook de opheffing van handelsbeperkingen, o.a. voor koffie, cacao, thee, bananen en citrusvruchten, zal hierbij ter sprake komen. Op het gebied van de handel in indus triële produkten en halffabrikaten wensen de ontwikkelingslanden vrije toegang tot de markten van de geïndustrialiseerde landen. De Belgische minister van buiten landse handel en technische bijstand, Mau rice Brasseur, die tijdens het debat ook namens de ministerraad van de E.E.G. zal spreken, heeft een voorstel gelanceerd voor het geven van bepaalde preferenties aan de ontwikkelingslanden als extra sti mulans voor hun industriële ontwikkeling. Met name verwacht men tijdens de con ferentie van vele kanten ook een aandrin gen op opheffing van de kwantitatieve be perkingen. Terwijl de ontwikkelingslanden via deze maatregelen tot een beter gesprei de economie zouden kunnen komen, vre zen verschillende geïndustrialiseerde lan den echter dat hierdoor de eigen economie- en verstoord zouden kunnen worden. Bij de behandeling van de institutionele vraagstukken zal van verschillende zijden worden aangedrongen op de vorming van een nieuwe internationale organisatie voor de wereldhandel. Rusland, Polen en Tsje- cho-Slowakije hebben hiertoe reeds een ontwerp-resolutie opgesteld. Dr. Prebisch zelf heeft in een voorstel evenwel aange drongen op een regelmatige herhaling van de wereldhandelsconferentie en de instel ling van een permanente raad. Uiteraard is daarbij ook de positie van het GATT in het geding. De GATT-overeenkomst vol doet in de huidige vorm niet aan de wen sen van 'n groot aantal ontwikkelingslan den. De economische en sociale raad van de Ver. Naties heeft in haar voorstel len o.m een herziening van het GATT-ver- drag bepleit. Men acht het niet onwaar schijnlijk dat de GATT-statuten gewijzigd zullen worden; de E.E.G.-landen hebben de bereidheid hiertoe reeds getoond. Een der meest besproken rapporten rond de conferentie is een berekening van de Verenigde Naties waaruit gebleken is, dat de ontwikkelingslanden ondanks 'n voort schrijdende vooruitgang in 1970 nog een tekort op hun betalingsbalans zullen heb ben van 20 miljard dollar. Daarmee zit men onmiddellijk in het financierings vraagstuk, waarbij volgens de voorlopige agenda ook gesproken zal worden over de compensatoire financiering. Een groot aantal ontwikkelingslanden zou reeds nauwkeurig omlijnde ideeën hebben over de wijze waarop de geïndustrialiseerde lan den een grotere financiële bijdrage zouden kunnen leveren tot de uitbreiding van de internationale handel. Daarbij wordt met name gedacht aan heffingsstelsels waar van de opbrengsten zouden moeten worden afgedragen aan een internationale finan cieringsorganisatie en vervolgens gebruikt voor de ontwikkelingsplannen in de be trokken landen. Als gevolg van de fusie met Batavus zijn de bedrijfsresultaten van de Gazelle Rijwielfabriek voorh. Arentsen en Knel ling, blijkens het jaarverslag, ook in het per 30 september afgesloten boekjaar 1962/63 zeer tevredenstellend. Het saldo bedrijfsrekening op de winst- en verlies rekening van Gazelle geeft echter een daling te zien van 1,14 miljoen tot 988.000. Opbrengst deelnemingen beliep 156.000 (v.j. nihil). Na afschrijving ad 462.000 (v.j. 488.000) en belastingen ad 240.000 (v.j. 332.000), resteert een statutair winstsaldo van 462.000 (v.j 349.000). Voorgesteld wordt, zoals be kend, een onveranderd dividend van 12 percent over het door fusie met 1,2 miljoen verhoogde kapitaal. Met genoegen wijst de directie op de zeer goede resultaten van Batavus, waar bij zij aantekent, dat alleen de geconsoli deerde cijfers een juist beeld van de re sultaten der vennootschappen geven. Het geconsolideerd saldo bedrijfsrekening be loopt 2,5 miljoen. In beide bedrijven tezamen werd 855.000 geïnvesteerd. Of de opgaande lijn in de omzetten ook in het lopende boekjaar zal worden voort gezet, hangt volgens de directie ten dele af van de situatie op de arbeidsmarkt Beide bedrijven hebben te kampen met een tekort aan personeel. In de eerste vijf maanden vertoonden de verkopen een be> langrijke stijging. Ook de orderportefeuille ls beter gevuld dan een jaar geleden. ze week verklaarde minister Luns in dit verband dat „de E.EG., en trouwens ook andere geïndustrialiseerde landen tijdens de wereldhandelsconferentie de kans krij gen duidelijk te doen blijken dat zij t.a.v. de ontwikkelingslanden gestalte willen ge ven aan een open handelspolitiek". De spe ciale belangstelling gaat hier uit naar een rede die het lid van de E.E.G.-commissie Jean Rey, die de conferentie als waar nemer bijwoont, zal houden. Verwacht wordt overigens, dat de ontwikkelingslan den niet alleen kritiek op de E.E.G. zul len uitoefenen, maar ook op de EVA en wellicht ook op de Comecon. Bij de reeds binnengekomen stukken bevindt zich ook een uitvoerig Frans memorandum, waarin o.a. een uitbreiding wordt bepleit van de huidige voorkeurs-handelsovereenkomsten tussen speciale groepen van ontwikkelings landen en de geïndustrialiseerde blokken. Van de 122 nationale delegaties komen er liefst 84 uit ontwikkelingslanden, 11 uit Oostbloklanden en 27 uit geïndustrialiseer de Westerse landen. Ook politieke tegen stellingen zullen onvermijdelijk een rol spelen, hetgeen b.v. voor het Centraal Or gaan voor de economische betrekkingen met het buitenland in Den Haag aanlei ding is geweest om de vraag of men veel feitelijke resultaten mag verwachten als een open vraag te beschouwen. Anderzijds is men vrij algemeen van mening dat het vraagstuk van de ontwikkelingslanden geen uitstel meer duldt: het gaat om de behoeften van honderden miljoenen men sen die hun politieke vrijheid weliswaar hebben verkregen, maar nog moeten stre ven naar een concrete economische basis en naar een betere verdeling van de wel vaart in de wereld. Tenslotte de besprekingen over de re gionale economische blokvorming, waarbij uiteraard de E.E.G. in het middelpunt van de belangstelling zal staan. Vele ontwikke lingslanden hebben in de afgelopen maan. den de vrees geuit dat zij schade zullen ondervinden van een gesloten economische politiek van de zes E.E.G.-landen. Nog de- Het volledige aandelenkapitaal van de Assumij van 1896 is aan de NEN overge dragen. Dit wordt gemeld als aanvulling op het bericht van begin deze maand, waarin mededeling werd gedaan van de toetreding van de Assumij tot het EN- NEN concern. De commissarissen van de Assymij zijn afgetreden. In hun plaats zijn benoemd de heren dr. P. N. de Vries d'Amblée, mr. D. C. M. Stigter en mr. B. P. van der Veen. De directie blijft onveranderd in de handen van de heren O. Mulder, directeur, en H. Kleinloog, ad junct-directeur De Noorse electriciteitsmaatschappij Tyssefaldene heeft besloten tot de uitgifte van 'n 6 percents 20-jarige obligatielening van 10 miljoen Amerikaanse dollars. De le ning is overgenomen door een internatio naal syndicaat waarin de Rotterdamsche Bank. De obligaties van deze lening, die onvoorwaardelijk wordt gegarandeerd door de Norske Creditbank wordt uitgege ven a 9972 percent. De aflossing geschiedt in de jaren 1970 tot en met 1984 op annuï teitsbasis. Vervroegde aflossing is mogelijk van 1974 af. Notering ter beurze van Lon den en Luxemburg is aangevraagd. De opbrengst van de uitgifte zal voor zien in ongeveer de helft van de finan cieringskosten van een belangrijke uitbrei ding van de bestaande produktiemogelijk- heden, die de energieproduktie nagenoeg zal verdubbelen. De plaatsing in ons land zal worden ver zorgd door behalve de Rotterdamsche Bank door A'damsche Bank, de Twentsche Bank, de Handelmaatschappij, Hope en Co., R Mees en Zonen en Pierson, Heldring en Pierson. LEIDENDE CULTUURWAARDEN VAST De leidende cultuurwaarden hebben gisteren in de publieke belangstelling ge staan. Het waren de aandelen HVA als mede de certificaten Deli die tegen op lopende koersen uit de markt werden genomen. Deze fondsen zijn de laatste maanden op, zoals de beurs meent, onge motiveerde gronden fors gedaald. HVA van de 174 naar 158, Deli van 144,50 naar de 128. De vooruitzichten voor deze maatschappijen worden als gunstig door de beurs beoordeeld. Dit mede in verband met de onderhandelingen van deze maat schappijen met Indonesië. HVA heeft over 1962 acht percent dividend uitgekeerd, Deli zes percent. De stemming voor de inter nationale waarden was licht verdeeld met alleen AKU boven het voorgaande slot- niveau. De rayonaandelen verbeterden ruim twee punten tot 527 73. Er bestond voor deze stukken wat lokale speculatieve DJAKARTA (Reuter) Generaal Na- soetion, voorzitter van de staatscommissie voor efficiency bij overheidsbedrijven in Indonesië heeft gezegd dat de corruptie in de leiding van deze instellingen fantasti sche afmetingen heeft aangenomen. Volgens Nasoetion, die sprak op een con ferentie waar politieke en militaire func tionarissen het voedselvraagstuk bestu- eerden ging het om corruptiegevallen van honderden miljoenen roepiahs. In een be paalde zaak is er sprake van honderden miljoenen ponden sterling aan buitenland se commissies In een ander geval kon den opgenomen gelden tot een bedrag van tweehonderd miljoen roepiah ongeveer zestien miljoen gulden niet worden ver antwoord. Fa. E. de Graafi De exploitatierekening van de n.v. Park hotel en -restaurant geeft, blijkens 't ver slag, over 1963 een lichte daling te zien tot ƒ339.551 (v.j. 343.373). De inventaris- en restauratiekosten stegen tot 68.860 60.896). Na afschrijvingen resteert een batig saldo van 65.534 66.103). Voorge steld wordt een onveranderd dividena van negen percent. Landré en Glinderman heeft in de eer ste elf weken van het lopende boekjaar 45 percent meer orders ontvangen dan in de overeenkomstige periode van 1963. Dit is op de jaarvergadering meegedeeld. De directie acht de gunstige orderpositie ech ter nog geen maatstaf voor de gang van zaken in 1964. De begrote omzetstijging van 20 percent zal geheel met eigen mid delen gefinancierd kunnen worden. De Svenka Cellulosa Aktiebolaget Sundsvall (Zweden) heeft in het boekjaar 1962/63 een pa- pierprodtlktie geboekt van 323.200 ton tegen 308.500 ton in het vorig boekjaar. belangstelling. Hoogovens was op 628 praktisch onveranderd. Verder opende Unilevers en Kon. Olie een paar dubbeltjes lagre op recpectievelijk 140,70 en 151,10. Kon. Olie kon zich gedurende de verdere beursduur verbeteren tot 151,60. Philips was een paar dubbeltjes lager op 149,70. VERHANDELDE FONDSEN 18 maart 17 maart Totaal 449 457 Hoger 161 (35,8°/o) 144 (31,5°/o) Lager 193 (43,l+o) 200 (43,8+o) Gelijk 95 (21,1%) 113 (24,7%) AVONDVERKEER VAN GISTEREN Slot A.K.U Hoogovens Kon. Olie151,20—151,50 Unilever 148,80 gb-149,50 Philips 140,20—140,40 Het ministerie van Financiën deelt mee dat de beurzen voor de geld- en fondsen handel op 27 maart (Goede Vrijdag), 30 april (Koninginnedag) en op 5 mei (Be vrijdingsdag) gesloten zullen zijn. Nationaal Grondbezit stelt voor over het boekjaar 1963 een onveranderd dividend in contanten uit te keren van 27V2 percent over de verplichte storting 250 per aan deel) op het, in 1963 door uitreiking van bonusaandelen van 12 min tot 13,2 min verhoogd geplaatst aandelenkapitaal (de aandelen nos. 13.201 tot en met 15.400 delen eerst in de winst over 1964). In mindering op het dividend is in januari reeds een interimdividend van 12+2 percent betaal baar gesteld. Begin mei zal uitreiking van bonusaan delen plaats vinden tot een bedrag van 1,4 min aandelen A, op naam, in stukken groot 1.000 met een verplichte storting van 25 percent 250 per aandeel) in dier voege, dat het bezit van 11.000 aandelen A recht geeft op 1.000 der vorenbedoelde bo nusaandelen. Deze bonusaandelen zullen ten volle delen in de winst over het boek jaar 1964. De verplichte storting van 25 per cent 250 per aandeel) geschiedt ten laste van de agioreserve. Vereenigd Bezit van 1894 stelt van 31 maart af een onveranderd interimdivi dend van vier percent in contanten over het boekjaar 1963-1964 betaalbaar. De to tale uitkering over 1962-1963 was acht per cent in contanten plus vier percent in aan delen. Per 17 maart 1964 bedroeg het vermogen circa 163 miljoen en de waarde per aan deel van 50 nominaal, inclusief uitgifte- kosten van nieuwe aandelen, 135,50. Per 31 december 1963 waren deze cijfers res pectievelijk 148,7 min en 130.50. Automobiel Industrie Rotterdam stelt aandeelhouders voor 20 percent dividend uit te keren, waarvan 10 percent in aan delen. De overschotten van de plaatselijke spaar banken zijn In februari aanzienlijk gestegen boven het voor deze maand gebruikelijke peil Afgezien van de resultaten van februari 1963 die met f 75,3 miljoen een ongewone hoogte be reikten, is in februari nimmer een overschot van meer dan f 53,6 miljoen (febr. '62) bereikt. Het resultaat van de afgelopen maand bedraagt f 57,6 miljoen (stortingen f 232,8 miljoen, terug betalingen f 175,2 miljoen). In januari 1964 be droeg het spaaroverschot f 45,4 miljoen. Aalsum 18 240 m. o. Saigon n. Kawasaki. Abida 18 84 m. z.w. Sardinië n. Eastham. Achilles 18 180 m. w.z.w. Ouessant n. Amsterdam. Acila 24 te Rotterdam verwacht Acmaea 19 te New York verwacht. Acteon 25 te Point Fortin verwacht. Adonis 17 v. Port au Prince n. Maracaibo. Agamemnon 18 te San Juan del Sur n. P. Arenas. Algol 18 400 m. n.o. St. Helena n. Kaapstad. Algorab 18 150 m. o. Salvador n. Rlo de Janeiro. Almkerk 18 v. Rotterdam n. Bremen. Aludra 18 350 m. z. Kp. Verdische eil. n. Santos. Ameland 19 te Curacao verwacht. Amerskerk 18 120 m. w.z.w. Minicoy n. Penang. Ammon 18 te La Guaira v. Santo Domingo. Ampenan 18 v. Hamburg n. Antwerpen. Amsteldijk 18 te Mazatlan v. Cristobal. Amstelland 18 te Buenos Aires. Amstelveen 18 v .Geelong n. China. Andijk 19 te Port Everglades verwacht. Annenkerk 18 te Barcelona. Area 18 te Mena al Ahmadi n. Singapore. Archimedes 18 v. Willemstad n. Europa. Arendskerk 18 te Rotterdam. Aristoteles 18 v. IJmuiden n. Cristobal. Artemis 18 60 m. o. Trinidad n. Paramaribo. Asmidiske 18 180 m. n. Azoren n. Batonrouge. Atys 19 v. Rotterdam n. Hamburg. Avedrecht 18 260 m. o.n.o. Gibraltar n. R'dam. Averdljk 18 te Antwerpen. Bali pass. 18 Majorca n. Marseille. Banda 18 150 m. z.z.w. Kreta n. Port Said. Bantam 18 te Bangkok. Barendrecht 18 340 m. w. Bombay n. Geelong. Beninkust pass. 19 Ouessant n. Freetown. Bennekom 17 1850 m. n.o. Martinique naar Fort de France. Bintang 18 v. Guayaquil n. Buena Ventura. Borneo 18 35 m. z.w Minicoy n. Penang. Bovenkerk 18 v. Genua n. Marseille. Breda 19 ten anker Puerto Barrios. Burl S. Watson 18 340 m. o.z.o. St. Helena naar Trinidad. Caltex Amsterdam pass. 18 Ras Madraka n. Suez. Caltex Arnhem 18 v. Suez n. Bahrein Caltex Delft 18 v. Pladju. 20 te Singapore verw. Caltex Delfzijl 19 v. Rotterdam n. Esbjerg. Calt. Eindhoven 18 120 m. n.o. Flnist. n. Bahrein. Caltex Lelden 18 49 m. n.o. Burllngs n. Bahrein. Caltex Madid 18 175 m. w.z.w. Medina n. Bandar Mashur. Caltex Naples pass. 18 Bone n. Port Said. Caltex Nederland pass. 18 Algiers n. Sidon. Caltex Pernis 18 v. Karachi n. Bahrein. Calt. The Hague 18 40 m. z.o. L. Quoln n. Bahrein. Calt. Utrecht 18 38 m. w. Llittle Quoin n. Djedda. Camerounkust 18 85 m. n.n.w. Santand. n. Dakar. Camltia 21 te Ango Ango verwacht n. Apapa. Carrillo 19 te New York. Cartago pass 18 Kp. Hatteras n. Puerto Cortez. Castor 19 v. Rotterdam n. Hamburg. Charis 18 v. San Felix n. Moengo. Chiron 17 290 m. z.w. San Miguel n. Paramaribo. Cinulia 18 420 m. w.z.w. Landsend n. Rotterdam. Cities Service Valley Forge 18 750 m .n.o. Gua deloupe naar La Salina. Cradle of Liberty pass. 19 Aden n. Band. Mashur. Crania 17 455 m. n.w. Finisterre n. Curacao Daphnis 17 10 m. z. K. San Antonio n. Matanzas. Delphina 18 160 m. w.z.w. Lissabon n. IJmuiden Delft 18 v. st. Vincent n. Puerto Ordaz. Dinteldijk 17 v. Los Angeles n. Cristobal. Diogenes 19 te Antofagasta Doelwijk 18 90 m. n.w. Muscate n. Mena. Echo 18 v. Rotterdam n. Bristol. Eemhaven 19 ta DJeddah verwacht. Elizab. Broere 18 720 m. n.w. Kaapst. n. Durban. Eos 18 te Amsterdam. Esso Amsterdam 18 te Puerto la Cruz. Esso Den Haag 18 150 m. w. Kreta n. Sldon. Esso Rotterdam 18 30 m. n. Muscat n. Melbourne. Forest Lake 18 55 m. w.z.w. Djeddah n. Suez. Forest Town 18 v. Milazzo n. Livorno. Friesland KRL 18 320 m. o. Formosa n. Hongkong. Gaasterland 18 v. Hamburg n. Amsterdam. Ganymedes 18 te San Juan. Garoet 18 te Gdansk. Geeststar 18 v. Santa Lucia n. Dominica. Giessenkerk 18 v. Beira n. Lorenco Marques. Groote Kerk 18 v. Londen n. Bremen. Guineekust 18 v. Freetown n. Pointe Noire. Gulf Hansa 18 ten anker Port Said. Gulf Hollander 18 30 m. n.o. Ouessant n. Pt. Said. Gulf Italian 18 v. Bandar Mashur n. Suez. Gulf Swede 18 175 m. n.w. Aden n. Mena. Hathor 17 v. Curacao n. Barranquilla. Hector 18 55 m. n.w. Oporto n. Beyrouth. Helicon 18 te Puerto Plata n. Dominica. Hermes 18 v. TocopiUa n. Ilo. Holl. Dreef 18 90 m. n.o. Sao Miguel n. N. Orleans. Houtman 15 te Hobart Inca 18 140 m. n.n.w. Esmeralda n. Guayaquil. Isis 17 v. New Orleans n. Maracaibo.. Japara verm. 24 v. Rangoon n. Colombo. Jason 17 270 m. n.w. Nickerie n. Nickerie. Kabylia 21 te Buenos Aires verwacht n. Curacao. Kalydon 19 te Cardon verw., verm. n. Searsport. Kamperdijk 19 te Hamburg. Kara 18 te Bangkok. Karachi 18 te Genua. Katelysia 18 te Gibraltar v. Casablanca. Katsedijk 18 te New Orleans. Keerkring 18 v. Rangoon n. Singapore. Kelletla 18 v. Punta Cardon n. Sewaren. Kenia 18 90 m. n.n.w. Kp. St. Vincent n. Abadan. Kermia 26 te Pladju verwacht. Khasiella 24 te Curacao verwacht. Kieldrecht 17 v. Marseille n. Port Said. Kinderdijk 18 te Bremen. Koplonella 19 te Abadan verwacht. Koratia 26 te Pladju verwacht. Korenia 18 te Saigon. Kossmatella 18 1100 m. z. Cochin n. Tandj. Uban. Kreeft pass. 18 Dakar n. Rotterdam. Kreon 18 te Rotterdam. Kyltx 18 v. Punta Cardon n. Rotterdam. Laarderkerk 18 160 m. o. P. Sudan n. Antwerpen. Lelykerk 19 te Kuwait verwacht v. Basrah. Limburg 18 650 m. n.n.w. Midway n. L. Angeles. Loppersum 18 450 m. z. Kp. Race n. Bremen. Maaskerk 18 v. Port Sudan n. Aden. Maaslloyd 17 100 m. w.n.w. Trinidad n. Kaapstad. Madisonlloyd 18 te Bremerhaven. Mainlloyd 18 te Duinkerken. Marathon 18 te Amsterdam. Marlekerk 18 100 m. w. Str. Ormoes n. Antwerp. Markab 18 95 m. n.o. Blzerta n. Las Palmas. Marnelloyd 18 v. Lissabon n. New York. Maron 18 te Port au Prince. Medit. Sprinter 18 dw. K. Gris Nez n. L. Palmas. Meerdrecht 19 te Aden verwacht. Meerkerk 17 v. Bremen n. Antwerpen. Meliskerk pass. 18 Borkumrif n. Antwerpen. Memnon 18 v. Carupano n. Port of Spain. Mentor 19 te Piraeus verwacht. Merseylloyd 15 te Kobe v. Nagoya. Merwelloyd 18 te Lorenco Marques v. Durban. Mississippilloyd 18 v. Penang n. Pt. Swettenham. Montferland 19 te Rio de Janeiro v. Santos. Moordrecht 19 v. Rotterdam n. Nordstrandt. Munttoren 19 v. Banias n. Venetië. Musilloyd 18 300 m. z.o. Sable n. Tripoli. Mijdrecht 18 rede Istanbul. Mylady 18 te Napels. Naess Comm. 18 40 m. n.o. Dover n. Amuaybay. Neder-Rhone 18 170 m. w. Puluweh n. Singapore. Neder-Rijn 18 te Beyrouth v. Port Said. Neder-Waal pass. 18 Landsend n. Liverpool. Nestor 18 te Amsterdam. Nista pass. 18 Pentlandfirth n. Gothenburg. Nijkerk 19 te Launceston verwacht v. Sydney. Oceansprinter 19 te Rotterdam. Oldekerk 18 v. Genua n. Port Said. Ommenkerk 18 te Bremen. Ondina 18 te Mena al Ahmadi n. Gibraltar. Onoba 19 ter hoogte Gibraltar verwacht. Oranje 18 420 m. z.o. Northcape n. Suva. Oranjefontein 19 te Amsterdam verwacht. Oranje Nassau pass. 18 Sombrero n. Curacao. Oranjestad 18 v. Paramaribo n. Madeira. Ouwerkerk 18 320 m. w.z.w. Gibr. n. Wadi.feiran. Palamedes 18 te Houston v. Mobile. Parkhaven 18 230 m. z.z.w. K. Verd. eil. n. Recife. Philidora pass. 18 Kp. Bon n. Thameshaven. Philippia 18 40 m. n.o. Malta n. Mena. Poolster 18 50 m. o. Pantellaria n. Algerije. Prins Alexander 18 v. Haifa n. Le Havre. Prins Frederik Willem 18 v. Motril n. Valencia. Prins Joh. Willem Friso 18 v. Corinto n. Balboa. Prins Maurits 18 v. Le Havre n. Londen. Prins Willem v. Oranje 18 210 m. n.w. Finisterre naar Hallfax. Provenierssingel 16 rede Guaymas. Purmerend 18 270 m. w. Sabang n. Tabangao. Raki 18 te Belawan. Randfontein 18 v. Tenerife n. Kaapstad Rempang 18 75 m. z.z.w. Ouessant n. Antwerpen. Reza Shah the Great 18 380 m. o.n.o. Aden n. Suez. Roebiah 18 ten anker rede Dammam. Rossum 18 v. Los Angeles n. San Francisco. Rotte 19 te Vizagapatnam verwacht. Rotterdam 18 v. Kobe n. Yokohama. Ruys 17 v. Mauritius n. Lorenco Marques. Rijndam 18 v. Halifax n. Southampton. Sabang 19 te Singapore verwacht. Saloum 18 180 m. w.z.w. St. Vincent n. Dakar. Sambas 17 te Bangkok. Schelpwijk 18 te Thameshaven v. Curacao. Schiedijk 18 v. New York n. Rotterdam. Schiekerk 18 te Port Said. Schielloyd 17 v. Balboa n. Chimbote. Sepia 18 75 m. o.n.o. Bougie n. Rotterdam. Serooskerk 18 te Marseille. Servaaskerk pass. 18 Colombo n. Aden. Simonskerk 18 te Suez. Skadl 18 v. Livorno n. Liverpool. Slamat 19 ten anker rede Bangkok. Sloterkerk 18 v Cadiz n. Antwerpen. Socrates pass. 18 Azoren n. Barbados. Spaarnekerk 18 te Amsterdam. Stad Alkmaar pass. 18 Cherbourg n. IJmuiden. Stad Amsterdam pass. 18 Dungeness n. Reggio. Stad Delft 18 225 m. z. Kp. Verde n. Kaapstad. Stad Den Haag 18 v. Oslo n. Golf van Mexico. Stad Kampen pass. 18 Gibraltar n. Reijeka. Stad Utrecht 18 100 m. z.w. Ouessant n. Macapa. Statendam 18 te San Juan (P. Rico) v. St. Thomes. Statue of Lib. 18 v. Portland M. n. Pto. Miranda. Stentor 18 te Leixoes. Steven 18 dwars Algiers n. Piraeu». Straat Banka 19 te East-London veracht. Straat Clement 18 v. Kaapstd n. Durban. Straat Franklin 18 v. Walvisbay n. Kaapstad. Straat Freetown p. 18 St. Thomas n. P. Harcourt, Straat Lombok 20 te Melbourne verwacht. Straat Madura 19 v. Sydney n. Brisbane. Straat Mozambique 18 te East-London. Straat Singapore 19 te Durban verwacht. Sumatra 18 v. Walvisbay n. Luanda. Tacana 18 ten anker rede Supe. Tara pass. 18 Ouessant n. Dakar. Thuredr. 18 80 m. z.o. F. Noronha n. S. Lorenzo Tjlbodas 19 te Lorenco Marques verwacht. Tjiliwong 17 v Durban n. Melbourne. Tjimanuk 18 100 m. z. Annobon eil. n. Lagos. Togokust 17 v. Hamburg n. Antwerpen. Towa 18 45 m. n.o. Ouessant n. Houston. Ulysses 18 v. La Guaira n. Port of Spain. Utrecht 18 te Pandjang. Van der Hagen 18 160 m. z.o. K. Amber n. Maurit, Van Spilbergen 18 te Dunedln v. Lyttleton. Van Waerwijck 18 v. Hongkong n. Shanghai. Vasum 19 v. La Spezia n. Perzische Golf. Viana 1/4 te Durban verwacht n. Singapore. Videna 18 v. Mena al Ahmadi n. La Spezia. Vitrea pass. 18 Lissabon n. Skaramanga. Vivipara 25 te Rotterdam verwacht. Waibalong pass. 18 Banka n. Djakarta. Waikelo 18 v. Tandjong Priok n. Rangoon. Waiwerang 19 te Tandjong Priok. W. Alton Jones 18 te Rastanura. Wieldrecht 20 te Auckland veracht Willem Ruys 18 120 m. z.z.w. Ouessant n. P. Said Willemstad 18 v. Funchall n. Port of Spain. Witmarsum 18 v. Hamburg n. Antwerpen. Woensdrecht 20 te Tokyo verwacht. Woltersum pass. 18 Key West n. Le Havre. Zafra 18 400 m. z. Bombay n. Mena. Zaria 18 260 m. n.w. Calicut n. Anacortes. Zonnekerk 18 300 m. o. Chagos archipel n. Aden Zwijndr 18 60 m. n.o. Kp. Spartivento n. Canada KLEINE VAART Admiraal Courbet 19 te Le Spezia verwacht. Aeneas 18 dwars Kp. Nao n. Barcelona. Aerdenhout 18 dwars IJmuiden n. Bristol. Alcetas 18 30 m. z.z.w. Finisterre n. Gibraltar. Anna Broere 18 te Thameshaven. Areas 17 te Burriana. Ardeas 17 20 m. n.w. Texel n. Runcorn. Arnoudspolder 1 8v. Lissabon n. Oporto. Audacia 18 v. Londen n. Ostende. Batavier-5 pass. 18 Tunis n. Las Palmas. Boezemsingel 18 in Washbay n. Duinkerken. Borculo 18 v. IJmuid n. Runcorn of Birkenhead, Cadans 18 dwars Dover n. Runcorn. Calchas 18 25 m. z.w. Lissabon n. Algiers. Coccinelle 18 te Casablanca. Cornells Broere 20 te Dordrecht verwacht. Corrie Broere 18 te Downsing n. Rotterdam. Dido 17 v. Faro n. Antwerpen. Diligentia 18 v. Holehaven n. Port Slade. Draco 17 te Odense. Driebergen 18 60 m. z. Faroer n. Kopenhagen Elsa 16 v. Casablanca n. Wicklow. SLEEPVAART Gelderland 18 25 m. n. Dakar n. Nederland. Groningen 18 50 m. z.z.w. Aden n. Arabische Gf. Jacob van Heemskerck 18 20 m. o. Dover naar Gothenburg. Oceaan 15 v. Bombay n. Kuwait. Poolzee 18 te Rotterdam met Merak. Titan 18 t.h.v. Dunmore bij gestrande Jan Brons, Willem Barendsz 18 1400 m. n.o. Tahiti. Zeeland 18 40 m. w. Dieppe n. Arabische Golf. Stemming: Lusteloos. Slot lste tijdv. 2de tijdv. A.K.U527 Hoogovens 628629 630 Kon. Olie151—151,10 151,20 Philips 149,20 gb-149,70 150,20 Unilever 140,40-140,60 gl K.L.M76,50—79 gl Vorige slotkoers A'dam Rubber. 116V4 H.V.A 162% A.K.U 5271A 128,90 Hoogovens 626 Philips Gem. Bez. 149,65 Unilever 140,60 Dordtsche Petr. 702+2 K. Ned. Petr. Mij. 151,60 Holl. Am. Lijn.... 117+4 K.L.M 80,60 K.N.S.M 152 Ned. Stoomv. Mij. 148 Ommeren, Phs. v. 287+4 Scheepv. Un. Ned. 141+2 209,— Nefo 111, 238, Unitas 535, Ver. Bezit v. 1894 135,50 Amsterd. Bank 380 Ned. Handel Mij. 359 Rotterd. Bank 345 Twentsche Bank. 316 Albert Heijn 599 b-6001 Amstel Brouwerij 402 Berkel's Patent 237 Bols 1035 Bührm.-Tetterode 740 403 Ford 925 Gelder Kon. Pap. 188 Gist Spir.f. Kon. 342+2 Van der Heem 319+4 Heinekens Bier 509+2 Hoogenbosch Sch. 345 462 Kon. Zout-Ketjen 859 Müller Nat. Bezit 318+2 Ned. Kabelfabr. 413+2 Philips Pref 54,80 Stokvis 193 Thomassen Dr. 741 Ver Machinefabr. 213 Wessanen 426 Wilton Fijenoord 255+8 Zwanenberg-Org. 960 Billiton Mij. II 455+2 Aluminium Ltd. 29+4 American Motors 17+8 Anaconda 49+4 Bethlehem Steel.. 37+4 Cities Service.... 64+4 General Motors 84+e Kennecott Copper 85 Republic Steel 45+8 Shell Oil 46+s U.S. Steel 58+s Gedane noteringen. (Verstrekt door de Amsterdamsche Bank) De koersen in Wall Street zijn gisteren verder omhoog gegaan, ondanks een aan tal winstnemingen in het laatste uur. Ge vraagd waren met name staalfondsen, spo ren, luchtvaartfondsen en olies. Openbare nutsfondsen brokkelden wat af. Van de 1356 verhandelde fondsen waren er 575 hoger, 506 lager en 275 sloten onveranderd. Radio Corp. was in reactie op 36% Ys). US Steel daarentegen +1)4 tot 59. De om zet beliep 5.890.000 shares tegen 5.480.000 shares dinsdag. De Dow Jones indices: industrie 820.25 (+2.09), sporen 192.08 (+0.69), openbare nutsfondsen 139.27 0.12). GENèVE (Reuter) In Genève zijn de onderhandelingen begonnen tussen de or ganisatie van olie exporterende landen (OPEC) en de Kuwait Oil Company om te trachten het meningsverschil over de royalty's voor olie uit het Midden-Oosten uit de weg te ruimen. Maandag zijn in Genève de besprekin gen tussen de Opec en de Iraq Petroleum Company geëindigd. De Opec heeft tot nu toe echter nog geen officiële mededelin gen gedaan dat er enige vooruitgang zou zijn bereikt. De Opec wenst verhoging van de royalty's van thans twaalf percent tot 20 percent. Dit zou dan als een uitgave beschouwd worden, die van het bruto in komen mag worden afgetrokken. De „gro te acht" oliemaatschappijen, die in het Midden-Oosten werken zouden naar ver nomen wordt daarmede in hoofdzaak ak koord gaan, mits de officiële aankoopprij zen van ruwe olie van de maatschappijen met 8.5 percent verlaagd zouden worden. Tijdens een vergadering van de perma nente raad voor het wereld petroleum con gres, die gisteren in Rotterdam werd ge houden, is de invitatie van Mexico geac cepteerd om het 7e wereld petroleum con gres in 1967 in Mexico City te doen hou den. Tevens werd in deze bijeenkomst dipl. ir. E. Böckelmann (West-Duitsland) tot voorzitter van de permante raad ge kozen en onze landgenoot ir. J. A. Beu kers tot vice-voorzitter van deze raad. i

IJmuider Courant | 1964 | | pagina 19