Nieuwe fabriek moet sluiten wegens ondraaglijke stank AGE HUMPIETUMPIE Decentralisatie een moeilijke zaak, vindt mr. Toxopeus IswlmM tarwe POLLE, PELLI EN PINGO 5 5 Alphenaar „Naarden-Chemie" in Wormerveer Drie doden in het verkeer Joegoslaaf vlucht per trein naar ons land Automarkt opgeheven in Amsterdam „Lenie" losgetrokken N eer speelruimte bij onbenutte bouwcapaciteit Gevangenisstraffen geëist voor beroving Weeromslag Acht maanden voor geweldpleging Inval in speelhol in Amsterdam Brandweerauto tegen tram in Rotterdam Verzending van zeepost Kopenhagen DONDERDAG 19 MAART 1964 2 Haarlem V elsen-IJmuiden Beverwijk wees mooi ia de lente met Kort nieuws Grondraadsverkiezingen Utrechtse studenten Minister wil algehele herziening van Grondwet Noord-Rhodesië zoekt dokters in ons land draait volle WEERRAPPORTEN Kort nieuws -\ "H xeA Fokker Friendship voor Schreiner Airways s s s 13 Wegens het verspreiden van een voor de naaste omgeving ondraaglijke stank en wegens hinderlijke eigenschappen, onder andere het verontreinigen van het slootwater, zal een fonkelnieuwe fabriek van de Naarden-Chemie in Wormerveer, die zes miljoen gulden heeft gekost, moeten worden stilgelegd. De fabriek, een installatie voor de ge- fractioneerde destillatie van talkolie, ver spreidt een stank, die voor de omwonenden niet te harden is en verder in een groot deel van deze 14.500 inwoners tellende ge meente hinder veroorzaakt. Niet alleen voor de inwoners, maar ook voor andere industrieën, met name de fabrieken van eetbare waar. Deze fabrieken hadden er over geklaagd, dat hun produkten naar de fabrieksstank gingen ruiken. B. en W. van Wormerveer hebben be paald dat de fabriek met ingang van 21 maart 1964 moet worden gesloten, „om dat zij in werking is met onduldbare hin der voor de omgeving en in verband met niet-naleving van de in de vergunning ge stelde voorwaarden". Wat dit laatste be treft wordt er onder andere op gedoeld dat de fabriek afvalstoffen loost op een sloot, waardoor het water in de gemeente wordt verontreinigd. Toen de fabriek zou worden gebouwd was gezegd dat niemand er enigerlei hin der van zou ondervinden. Men zou het bestaan van de fabriek niet opmerken, zo werd toegezegd. Omstreeks medio 1963 werd met de bouw van de fabriek een aan vang gemaakt. Sedert drie weken laat de onderneming de installatie proefdraaien Het is overigens niet te verwachten, dat de directie van de Naarden-Chemie zich zonder meer neerlegt bij dit besluit van B. en W. van Wormerveer. Om te be ginnen zal zij vandaag een gesprek heb ben met de burgemeester. En verder staat haar, naar zij ons meedeelde, nog de weg open van een beroep bij de Kroon. Bij een botsing tussen een personenauto en een vrachtwagen op rijksweg 15 bij de kruising Nijbeets-Beetsterzwaag zijn gisteravond twee inwoners van Waske- meer om het leven gekomen en vijf ge wond. De inzittenden van de personenauto, die werd vernield, keerden terug van een be^ grafenis. De bestuurder, de dertigjarige Hofman en de zestienjarige Aukje Hooge- terp kwamen om het leven. De 54-jarige landbouwer G. J. Henge- veld uit Bredenbroek is gistermiddag om het leven gekomen op de Varsseveldseweg onder de gemeente Dinxperlo Toen hij met zijn rijwiel de weg wilde oversteken werd hij geschept door een passerende per sonenauto. Hij werd enkele tientallen me ters weggeslingerd en overleed korte tijd later. c Stadsschouwburg, vandaag 20 u.: Toneel groep Studio met „Pas op dat je geen woord zegt" van Dimitri Frenkel Frank, M.m.v. Nel Koppen, Marlies van Alcmaer, Jack Horn, e.a. Vrjjdag 20 u.: Nieuw Rot terdams Toneel met „Kiss me Kate" van S. en B. Spewack. M.m.v. Lia Dorana. Robert de Vries, Annet Lanting, Peter Lutz, Adolf Rijkens en Jo Fischer jr, e.v.a. Concertgebouw, vrijdag 20 u.: Concert door het Radio Fhilharmonisch Orkest en Groot Omroeporkest o.l.v. Willem van Otterloo. Solisten: Anette de la Beije. sopraan en Annie Delorie, alt. BIOSCOPEN Cinema Palace, 14 en 20 u.: „West Side ■tory", 14 j. Frans Hals, 19 en 21.15 u.: „Koninginnen van de nacht", 18 j. Lido, 14, 19 en 21.15 u.: „De Triffids komen", 14 j. Luxor, 14, 19 en 21.15 u.: „Terug uit de hel", 14 j. Minerva, vandaag geen voorstelling, Vrijdag 20.15 u.: „De onweerstaanbare lady", a.l. Rembrandt, 14 en 20 u.: „Irma laDouce" 18 j. Roxy, 14.30, 19 en 21.15 u.: „De duivel van Diablo", 14 j. Studio, 14.15, 19 en 21.15 u.: „The Day of wine and roses", 18 j. Monopole (Zandvoort), vandaag en vrij dag 20 u.: „De vergeten medeminnaar" 14 j. TENTOONSTELLINGEN Frans Halsmuseum (Gr. Heiligland 62) Werken uit de Haarlemse school van de 16de tot en met de 19de eeuw. Dagelijks geopend van 10-17 uur en zon- en feest dagen van 13-17 uur. Renaissance-zaal: „Perzische miniaturen". Tot 15 april. „In 't Goede Uur" (Korte Houtstraat- Nieuwe Kerksplein): Tentoonstelling van tekeningen van Frieda Holleman. Tot en met 31 maart. Dagelijks geopend van 10-18 uur en van 20-24 uur. 's Zaterdags en zon' dags van 10-18 uur en van 20-21 uur. Dagelijks grammofoonplatenconcert 20-21 uur: Telemann. Kunstcentrum „De Ark" (Nieuw Heilig land 1-3): Eerste etage: Tentoonstelling tot 500"; Bootzaal: „100 Ambachten" van Jan Luyken. Dagelijks geopend van 10-20 uur. Klassiek grammofoonplatenconcert van 20-23.30 u. Woonhuis Van Looy (ingang KI. Hout weg 103): Geopend donderdags van 10- 12.30 en van 13.30-17 u. Zon- en feestdagen van 14-17 uur. Museum „Huis Van Looy" (ing. Kamper laan): Interscholair Jeugdtoernooi: ten toonstelling van tekeningen, foto's, hand' werken en handenarbeid. Dagelijks van 9-13 en 14-17 u., woensdag- en vrijdag avond ook van 20-22 u., en zondag van 14-17 u. Tot en met 22 maart. Vishal, tentoonstelling van werken van Co Westerik. Geopend dagelijks van 10-17 u. en zondags van 13-17 u. Tot 19 april. Kunstzaal Barteljoris: Tentoonstelling van werken van C. J. Kemper. Geopend op maanda/g van 1318 u. Dinsdag tot en met zondag van 918 u. Tot en met 28 maart. Teylers Museum (Spaarne 16): Tentoon stelling van tekeningen van de Hollandse Italiaanse en Franse school uit de 16de tot en met de 19de eeuw. Dagelijks, behalve maandag, geopend van 11-15 uur en de eerste zondag van de maand van 13-15 u. Bisschoppelijk Museum (Jansstraat 79): Oude religieuze kunst, schilderijen, mid deleeuwse beeldhouwwerken, handschrif ten en kunstnijverheid. Dagelijks (behalve maandag) geopend van 10 tot 12.30 en van 13.30 tot 17 uur. Zon- en feestdagen van 14 tot 17 uur. Tot 10 mei „Passie en Ver rijzenis" (beeldhouwwerken, houtsneden, paramenten en miniaturen). Huize Bloemenheuvel (Bloemendaalse- weg, Overveen): Tentoonstelling van wer ken van Dirk Breed. Dagelijks geopend van 1017 u.: en zondag van 1417 u. Tot 28 maart. DIVERSEN Café-chantant „Adam en Eva", Raam- vest. Cabaret ,,'t Is Zonde", door Frans en Fiet Koster, Carry Tefsen, Cees van Ooyen en Enrico Neckheim (piano). Dagelijks ge opend (behalve maandag en dinsdag) van 20 uur af. Cabaret van 21-23.15 uur. Waag Taveerne: Iedere vrijdag, zaterdag en zondag van 20-1 uur het programma „Wiedewagen" van Coby Schreijer en Ronnie Potsdammer. (Zie verder „Uitgaan in Haarlem" in de krant van vrijdag 13 maart). DONDERDAG 19 MAART City, 20 u.: „Het trottoir". Stadsschouwburg, geen filmvoorstelling, Pieter Vermeulenmuseum, Cultureel Centrum, dagelijks (behalve zondag): 9.30 tot 12 uur. VRIJDAG 20 MAART City, 20 u.: „Elvis in Acapulco". Stadsschouwburg, 20 u.: „De vlam en de Pijl". Gym. Paulinum, Driehuis, 20 u.: Concert door r.-k. harmoniekapel Soli deo Gloria. Gem. openbare leeszaal en bibliotheek, Plein 1949: 10 tot 12.30, 14.30 tot 17.30 en 19 tot 21.30 uur; bovenzaal „De Brulboei' 16 tot 18 en 19 tot 20.30 uur; filiaal Velsen- Noord: 14 tot 17 en 19 tot 21 uur; wijkcen trum „De Duinpan", Santpoort: 16 tot 18 en 19 tot 21 u. (ook voor r.-k. bibliotheek); filiaal Santpoort: 19 tot 21 uur. R.-k. openbare leeszaal en bibliotheek, Willemsbeekweg 96: 14.30 tot 17.30 en 19 tot 21 uur; Jozefhuis, Velsen-Noord: 14 tot 17 en 19 tot 21 uur; filiaal Santpoort: 19 tot 21 uur. iJri')9i2 FU J9n fï90 DONDERDAG 19 MAART Kennemer Theater, geen voorstelling. Luxor Theater, 19 en 21.15 u.: „Geheim agent O.S.S. 117". VRIJDAG 20 MAART Regina Caeli Kerk, Hilbersplein, 20.15 u.: Schwarzwalder Passion". Promenade, 20 u.: Aquarium vereniging Kennemerland. KRUISWEG 47-49 HAARLEM Zware mishandeling. De officier van Justitie te Maastricht heeft wegens poging tot zware mishandeling een jaar gevange nisstraf en terbeschikkingstelling van de regering geëist tegen een 24-jarige mijn werker uit Kerkrade. Hij had een vriend J van zijn vrouw met een broodmes aange vallen. De 36-jarige timmerman T. A. Franyo uit Joego Slavië is er na een onafgebro ken treinreis van bijna vier etmalen in ge slaagd Nederland te bereiken. De man was in zijn land in een voor ons land bestemde wagon gekropen en gaf pas tekenen van leven toen hij er absoluut zeker van was dat hij in ons land aangekomen. Hij stak op het Venlose station zijn hand uit een opening in de wagon en deed dat net zolang totdat hij ontdekt werd, Toen werd de verzegelde wagon in het bi. zijn van douanemensen geopend. De man had in een erbarmelijk kleine ruimte op gesloten gezeten en was volkomen vervuild geraakt. Voedsel had hij voldoende bij zich. De Joegoslaaf had verleden jaar West-Duitsland gewerkt. In de vakantie was hij naar zijn vrouw en twee kinderen teruggegaan, doch mocht het land toen niet meer verlaten. Mede omdat hij zijn eigen land slechts een derde kon ver dienen van hetgeen hij in West-Duitsland kreeg zocht hij naar een mogelijkheid te ontvluchten. De door de Joegoslavische vluchteling verstrekte gegevens kloppen, hij kan zelfs weer bij zijn oude baas terugkeren. Gisteravond is hij daarom aan de Duitse politie overgegeven. Hij zal tijde'ijk in een kamp worden ondergebracht, totdat de ambtelijke formaliteiten vervuld zijn. Zonder hoofdelijke stemming heeft de Amsterdamse gemeenteraad gisteren een voorstel aanvaard om de algemene politie' verordening zodanig te wijzigen, dat de wilde (maandagse) automarkt voor het Olympisch Stadion voortaan verboden zal zijn. Hiermee wordt tegemoet gekomen aan de klachten van omwonenden, die veel overlast van de automarkt ondervonden en van kopers die op de automarkt zijn be' drogen. In het voorstel noemden B. en W. de toestand op maandagmiddag en -avond voor het stadion zeer ongewenst. Met de A.N.W.B. zijn zij van mening dat er op de wilde markt verkeersgevaarlijke en on deugdelijke voertuigen worden verhandeld, waarbij frauduleuze praktijken plegen voor te komen. De politie kan voortaan proces verbaal opmaken als er auto's worden aangepre zen, gedemonstreerd of ter bezichtiging worden gesteld. Om ongewenste verplaat sing van de markt te voorkomen zijn nog enkele artikelen van de politieverordening gewijzigd. Op overtreding is een boete van maximaal 75 of 12 dagen gesteld, De studentenvakbeweging heeft in Utrecht acht zetels behaald bij de studen- tengrondraadsverkiezingen. Zes zetels gingen naar de algemene belangen corpo ratie (corps), zes naar Veritas (r.-k.), acht naar de progressieve onafhankelijke partij (sterk prot.-chr. invloeden). De protestant eenheidspartij kreeg vier zetels, de Utrechtse vrouwelijke studentenvereniging drie. Het vierhonderd ton metende Neder landse kustvaartuig „Lenie" is van de rotsen in de buurt van Holyhead getrok ken, waar het drie uur had vastgezeten. De bemanning van de „Lenie" is aan boord gebleven. Met opkomend getij is het schip losgetrokken. Het schip, dat geen water maakt, is op weg naar Holyhead voor een nader onderzoek. 64-65. Bertje nam de meeldraad en stak die voorzichtig in z'n mond. Ja, de Oude Wijze had gelijk... het smaakte lekker. - Flink zo, lachte de Oude Wijze vrien delijk. Dat smaakt beter dan de drankjes, die je van de dokter krijgt, niet? Bertje knikte. Je kan nu rustig weer naar huis gaan, ging de Oude Wijze verder. Je bent nu heel gauw helemaal beter. Na een bezoek van twee dagen aan on* land is de minister van gezondheid van Noord-Rhodesië, Sikota Wina, van Schip hol naar Londen vertrokken. Het doel van zijn bezoek was de recrutering van dokters en ander verplegend personeel. „Ik heb dezer dagen enkele interviews gehad met zeer bekwame artsen en ik heb goede hoop, dat ik het vereiste aantal van tien genees heren zal krijgen", vertelde de Afrikaan se minster op Schiphol. (Von onze parlementaire redacteur) De minister van Binnenlandse Zaken, mr. Toxopeus heeft in de Eerste Kamer verklaard, decentralisatie van bestuursta ken te willen bevorderen waar dat moge lijk is. In antwoord op beschouwingen over zijn begroting zei hij, dat tegenwoor dig ieder wetsontwerp door de Raad voor de Territoriale Decentralisatie wordt beke ken op centralistische tendensen. Deson danks blijft de decentralisatie een moeilij ke zaak. Voor de geringe vorderingen op dit punt achtte de bewindsman zich niet alleen verantwoordelijk. Hij vond de vor ming van krachtige lagere bestuursorga nen belangrijk voor het welslagen van het decentralisatiebeleid. Gemeenten die te klein zijn om te voldoen, moeten worden opgeheven, meende hij. Het trekken van een grens bij 30.000 inwoners vond hij te academisch gesteld, want er kunnen ook kleine gemeenten zijn die voldoen aan de eisen van de tijd. Voor opheffing van ge meenten die al dan niet in samenwerking met andere gemeenten hun taak duidelijk aankunnen, zag de minister geen aanlei ding. Koppeling van gemeentelijke herindeling aan streekplannen of aan de instelling van supra-gemeentelijke organen, vond de be windsman niet wenselijk. Sprekende over de wetgeving zei de minister, een einde te willen maken aan de herhaalde wijzi gingen van de Grondwet. Bij de eerstvol gende nieuwe wijziging wil hij daarom een algehele krachtige herziening bevorderen. De bewindsman deelde mee, dat een aan tal juridische deskundigen zich reeds over een dergelijke totale Grondwetsherziening buigt. Hij was het met de Kamer eens, dat de constitutie zo kort en krachtig mo gelijk moest zijn. Voor de instelling van een staatscommissie gevoelde mr. Toxo peus weinig. „Ik kan wel aan de gang blijven met staatscommissies," zei hij. Hij voelde ook weinig voor de suggestie uit de Kamer het stemmen per brief toe te laten. Hij deelde mede, dat de Kiesraad negatief heeft geadviseerd over verhoging van de kiesdeler. Over zijn benoemingsbeleid zei de mi nister dat ook iemand zonder uitgesproken politieke kleur voor het ambt van com-1 missaris der koningin of van burgemees ter in aanmerking moet komen. Hij gafl er de voorkeur aan kandidaten te benoe men, die voor deze ambten het meest ge schikt blijken. Daarbij wilde hij niet ge bonden zijn aan het landelijke politieke beeld. De Tweede-Kamerleden staat weer een verhoging van hun vergoeding te wach ten. Minister Toxopeus deelde mee datl hij op korte termijn een wetsontwerp zal indienen dat zal voorzien in deze verhO' ging. Een concreet bedrag kon de minis ter nog niet noemen. De senaat had 's morgens de minister bijna een uur laten wachten. De Kamer was om half elf bijeengeroepen om het antwoord van de minister op de beschou wingen over zijn vergroting aan te horen. Op dat tijdstip bleek echter het quorum niet aanwezig te zijn. Pas om 11.25 uur kon voorzitter Jonkman de vergadering openen. Hij bood de minister de veront schuldigingen van de Kamer aan voor de vertraging. Een aantal senatoren was opgehouden door treinvertraging in Noord- Brabant en.door sneeuw in Engeland. Ministers Bogaers van Volkshuisvesting en Bouwnijverheid is bereid om, zodra het uitvoeringsniveau in een provincie met na me in de ongesubsidieerde sector is ge daald tot het niveau van de laatste maan den van 1962 en de eerste maanden van 1963, toe te staan dat op korte termijn goedkeuring zal worden verleend voor de bouw van een bescheiden aantal wonin gen boven het thans verstrekte contingent. Naar de mening van de minister zullen wat het inschakelen van onbenutte bouw capaciteit betreft waarschijnlijk ook re sultaten kunnen worden geboekt door het geven van meer speelruimte in de onge subsidieerde sector, uiteraard voor zover het gaat om vormen van woningbouw, die de sociale woningbouw benaderen en mits de voortgang van de gesubsidieerde wo ningbouw niet in het gedrang komt. De officier van Justitie bij de rechtbank te Amsterdam, mr. J. H. Bergsma, heeft wegens beroving van de ongeveer vijftig jarige Engelsman Arthur Ernst Birt lang durige gevangenisstraffen geëist tegen drie Amsterdammers. Zowel tegen de der tigjarige monteur als tegen een veertigja rige schoorsteenveger, die beiden al eerder met de justitie in aanraking zijn geweest, vroeg mr. Bergsma twee jaar gevangenis straf. Tegen een 27-jarige kelner, die nog een blanco strafblad heeft, vroeg de offi cier een jaar en zes maanden. Het komende etmaal is een weersomslag te verwachten. De koude continentale lucht wordt namelijk steeds verder terug- Tegen de vierde verdachte in deze zaak I gedrongen. De begrenzing met de zachte een 22-jarige vishandelaar, eveneens uit oceaanlucht bevond zich donderdag- Amsterdam, eiste hij wegens opzetheling ochtend even ten noorden van Parijs en van twintig Engelse ponden zes maanden strekt zich vandaar naar Ierland uit De Een 23-jarige Rotterdamse havenarbei der is wegens openlijke geweldpleging door het Haags gerechtshof veroordeeld tot acht maanden gevangenisstraf en ter beschikkingstelling van de regering. Sa men met anderen heeft de havenarbeider in de nacht van 14 op 15 september van nacnt de Engelsman naar de dood-1 land ÊaEeèn "frontale beerenzine mét ré" dfwes^r •Ti'h het kruispunt ,Kruisk*>- wes?'gereden waardehTer ^fr^butteé gen Passeren- Daarna ruimt de wind van de-Westersmgel drie mensen zonder enige de ^^fd zuidoost naar zuid tot zuidwest en stijgt 1 de temperatuur. Er komt dan een einde aan de periode van droog en koud voor jaarsweer die bijna drie weken geduurd heeft. In de komende nacht zal het vrij- I wel nergens meer in ons land vriezen. gevangenisstraf en bovendien omzetting van twee vroegere voorwaardelijke straf fen van drie en twee maanden in onvoor waardelijke. De vier Amsterdammers waren op 29 november van het vorige jaar diep in de nacht met de Engelsman naar de dood- luchtdruk daalt gestadig als gevolg van randstoringen van een omvangrijke oceaandepressie. Eén van deze rand- estoringen is bijzonder actief en be vindt zich voor de Ierse kust. Aan de oostelijke flank ervan breidt zich een stormveld over de Noordzee uit. In aanleiding aangevallen en mishandeld. Om twee uur vannacht heeft de Amster damse politie met succes een inval gedaan in een berucht speelhol in de Rijnstraat nabij de Vrijheidslaan. Zestien mannen en drie vrouwen werden bij het spel betrapt. Het huis stond reeds geruime tijd onder verdenking, doch het bleek uiterst moei lijk de spelers op heterdaad te betrappen. De actie van vannacht was zeer goed voor bereid. De woning werd aan alle kanten bewaakt en enige rechercheurs, onder lei ding van een inspecteur, drongen met pi stolen in de hand aan de achterzijde het huis binnen. Er werden een roulette en een aantal speelkaarten in beslag genomen. Alle negentien aanwezigen werden naar het politiebureau gebracht, waar zij af zonderlijk werden verhoord. De meesten zijn inmiddels weer in vrijheid gesteld. Kind verdronken. De driejarige Peter Pronk uit de Hoogstraat in Scheveningen is gistermiddag in het water van de Bad huiskade geraakt en verdronken. De kleu ter was met zijn vierjarig broertje bij de waterkant aan het spelen. Het oudere broertje is naar huis gerend om hulp te halen, maar toen men de jongen uit het water had gehaald waren de levensgeesten reeds geweken. van zijn portefeuille met honderdveertig Engelse ponden en een rijbewijs. Gistermiddag zijn in de Wolphaertsbocht in Rotterdamzuid een brandweerauto en een tram met elkaar in botsing gekomen. Drie brandweerlieden werden licht gewond. De brandweerauto was op weg naar een binnenbrand in een huis in de Bonaven- turastraat. Daarheen werd snel een ande re brandweerwagen gedirigeerd. Volgens de geldende regels heeft een brandweerauto voorrang boven een tram. Het ezelsbruggetje luidt: „Piet brengt uien mee thuis politie, brandweer, uit vaart, militaire kolonne, tram. Maximum-temperaturen binnen- en buitenland Den Helder Ypenburg Vlissingen Eelde De Bilt Twente Eindhoven Z.-Limburg Helsinki Stockholm Oslo licht bew. zwaar bew. zwaar bew. onbewolkt zwaar bew. onbewolkt zwaar bew. geheel bew. ,.S ■O'S ■3 a ozo O O ozo O O O O 1 T J» I v/öIU DAT IS Nier OM AAM T6 HORGN II LORRE IS HEF LORRE IS HEF LORRE IS HEF LORRE IS LIEF LORRE IS LIEF LORRE IS LIEF RRE IS LIEF ZET DAT DING EINDE- LUK AF, DENK JE DAT IK ZULKE ONZIN WIL LEREN? MAAK 46 KUNT PRATEN 1 NATUURLUK -maar DAAROM HOEFT MEN NIET EEUWIG TE KLETSEN! ©PIB Met de volgende schepen kan zeepost worden verzonden. De data, waarop de correspondentie uiterlijk ter post moet zijn bezorgd, staan achter de naam van het schip vermeld. Verenigde Staten: ms „Bow Plate", 25 maart; Argentinië: ss „Artillero", 22 maart en ms „Cap San Diego", 23 maart; Austra lië: ms „Arabic", 25 maart; Brazilië: ms Cap San Diego", 23 maart en ms „Alnati", 26 maart; Canada: ms „Haukefjell", 23 maart, ms „Tindefjell", 25 maart en ss Rijndam", 26 maart; Chili: ms „Köln", 22 maart, ms „Ceres", 24 maart en ms „Stutt gart", 26 maart; Ned. Antillen: ms „Her cules", 24 maart; Nieuw-Zeeland: ms „Tal leyrand", 22 maart en ms „Gothic", 25 maart; Suriname: ms „Marathon", 25 maart; Z.-Afrika (Rep.) en Z.-W.-Afrika: ms Pendennis Castle", 22 maart en ss „Gaasterkerk", 25 maart. Inlichtingen betreffende de verzendings data van postpakketten geven de postkan toren. Voor het eerst in vijfentwintig jaarl I wordt een vliegtuig van Nederlands fabri kaat door een Nederlandse luchtvaartmaat schappij in dienst gesteld. Op 10 april wordt een aan 48 passagiers plaats bie dende Fokker Friendship aan de Haagse luchtvaartmaatschappij Schreiner Airways overgedragen. Het toestel zal worden ge bruikt voor het vervoer van toeristen naar Zuid-Europa. De eerste 240 vluch ten met bijna 12.000 passagiers zijn reeds I besproken. Aberdeen Londen Amsterdam Brussel Luxemburg Parijs Bordeaux Grenoble Nice Berlijn Frankfort München Zürich Genève Locamo Wenen Innsbruck Rome Ajaccio Madrid Mallorca Lissabon onbewolkt nno zwaar bew. nno geheel bew. nno zwaar bew. o hagelbui- zo regen o zwaar bew. o motregen zo motregen o regen zzw regen o regen windst. zwaar bew. nnw zwaar bew. zo geheel bew. ono geheel bew. zzo regen w regen o geheel bew. windst. licht bew. wzw zwaar bew. windst. zwaar bew. windst. licht bew. ono geheel bew. z licht bew. windst. zwaar bew. zzw Vrijdag 20 maart SB SS 3 4 4 2 5 3 5 4 1 0 3 3 3 6 4 5 3 7 19 13 0 5 1 —2 10 8 2 1 16 16 15 21 17 SS —3 —2 1 —0 0 —9 —9 0 1 —2 1 —2 5 11 5 3 —2 4 5 —9 —3 5 5 10 Zon op 6.43 uur, onder 18.53 uur. Maan op 10.17 uur, onder 2.01 uur. Maanstanden 20 maart 21.39 uur eerste kwartier 28 maart 3.48 uur volle maan Hoog en laag water in IJmniden Donderdag 19 maart Hoog water 7.20 uur en 19.44 uur. Laag water 2.55 uur en 15.23 uur. Vrijdag 20 maart Hoog water 8.06 uur en 20.35 uur. Laag water 3.36 uur en 16.05 uur. Het hoog en laag water te Zandvoort is 10 tot 15 min. vroeger dan te IJmuiden.

IJmuider Courant | 1964 | | pagina 2