Zeevisserij door prachtig weer begunstigd in december WERF Burgerlijke stand van Velsen De betekenis van vis als voedsel voor de mens Verrassende schoonmaak- ontdekking in Beverwijk. Neem nü een kwartaal-abonnement De nummers tot 1 april a.s. gratis IJmuider Courant Tan ast Twenty Style Faillissementen 7 Voor uw FIETS of BROMFIETS Betaling abonnementsgeld per giro DONDERDAG 19 MAART 1964 per kwartaal 9.75 Muziekschool Beverwijk wil luistercursus organiseren Klaverjassen in Velsen-N. Kennemer Oudheidkamer Schoenhandel In december 1963 is het weer zeer gunstig geweest voor de zeevisserij. Slechts een enkele verletdag wegens mist kwam voor. De directie van de visserijen deelt in het maandoverzicht mee, dat het weer op de visgronden voor de Noor se kust slecht was, terwijl het gunstige weer in de Ierse Zee midden december werd onderbroken door een stormachtige periode van drie dagen. Aan de trawlvisserij op verse vis na men vijf motortrawlers en 49 motorlog- gers deel op de Noordzee. Het aantal schepen nam iets toe ten gevolge van de matige resultaten in de haringtrawl- visserij. De noordelijke Noordzee werd niet bezocht. De belangrijkste visgron den waren de P-boeienlijn, Lemans- grond en Witte Bank. In het algemeen visgronden, die ook door de grotere kotters worden bevist. De vangsten bestonden hoofdzakelijk uit schol. tong, wijting en kabeljauw. Rekening houdend met het feit, dat door de loggers na 21 december niet meer werd gevist, kunnen de resultaten bevredigend worden genoemd. Bijna tweehonderd kotters en overige vaartuigen beoefenden de trawlvisserij op zeevis. Evenals in november lagen ook nu de visgronden van de kottervloot zeer ver spreid. De sterkste kotters bevisten als meest noordelijke gronden de P-boeienlijn en Witte Bank. terwijl daarnaast ook ge vist werd in het Diepe Gat, Tea Kettle Hole, St-boeienlijn tot Borkum Flat. De kleinere schepen visten overwegend in het kustgebied tot vijftien mijl uit de kust. De vangsten bestonden voornamelijk uit schol, tong, wijting en kabeljauw. De tong vangsten bleven matig, maar gezien de grote aderlating, die deze vissoort in de strenge winter van voorjaar 1963 heeft ondergaan, kan de tongvangst redelijk worden genoemd. Er worden echter over wegend grote en middelsoort tongen ge vangen, zodat de voorlopige vooruitzichten bepaald niet rooskleurig zijn. De prijzen, ook van de overige plat- en rondvissoorten, waren goed, zodat de uitkomsten bevredi gend tot goed lonend genoemd kunnen worden. Een opvallend goede besomming maakte een kotter uit Wieringen. Na een twaalf daagse reis werd 21.600 besomd. Loggers, die langer dan een week in zee waren, tot zestien dagen, besomden f 8.000 tot 11.000. Verre visserij Op 12 december kwam de stoomtrawler ÏJM 24 Utrecht na een 21-daagse reis naar de IJslandse wateren in IJmuiden binnen. De totale vangst bedroeg 71.000 kilo. De motortrawler Egmont IJM 99 maakte een zestiendaagse reis naar de Noorse kust. De vangst was 35.000 kilo. Haringtrawl Aan de haringtrawlvisserij namen in totaal negentig schepen deel. Enkele traw lers visten in de omgeving van de Viking- bank, Lengbank en Grote Vissersbank. Zij voerden naast haring ook schelvis, wijting, makreel en kabeljauw aan. De overige schepen visten aanvankelijk op de vis gronden, gelegen bij de Noord-Hinder. Al spoedig liepen de vangsten terug en trok de vloot het Kanaal in. Daar bleven de resultaten ver beneden de verwachting, waarop alle schepen opstoomden naar de Ierse kust. De haring in het Kanaal was zwaar paairijp met veertig percent ijle. De haring van de Ierse Zee was eerst, hoe wel paairijp, van goede kwaliteit. Later liep het percentage lege haring op tot der tig veertig percent. In doorsnede waren de vangsten gering, een enkele gunstige uitzondering, zoals dat bij de Ierse Zee meer voorkomt, daargelaten. De resultaten waren matig tot lonend. Ierse Zee circa 22.000 bij een gemiddelde reisduur van vijftien dagen. Haringvleet Aan de haringdrijfnetvisserij namen nog 38 loggers deel in het begin van december. Op 14 december kon echter de haringteelt 1963 definitief als beëindigd worden be schouwd. De visgronden lagen dertig veertig mijl noordwest van Scheveningen en in het Kanaal. Waren de resultaten op de eerste visgronden gedurende de korte periode dat er op gevist werd nog redelijk, in het Kanaal waren ze zeer slecht. De kwaliteit van de haring liep sterk terug. Men ving hoofdzakelijk schrale, ijle haring. Dit had weer tot gevolg dat de prijzen terugliepen en mede hierdoor een einde aan de teelt kwam. Spanvisserij Aan de haringspanvisserij namen circa honderd schepen deel. Er werd zeer ver spreid gevist. Van het Kanaal tot dwars van Terschelling. Aanvankelijk lagen de gemiddelde weekvangsten tussen de tien tot twintig ton per week met topvangsten tot vijftig ton. Na medio december lagen de vangsten ongeveer tussen twee en vijf tien ton per week. Over het algemeen was de haring schraal en ijl waardoor uiteraard de prijzen ook niet best waren. Het zag er naar uit dat deze visserij spoedig zou zijn afgelopen. Dit zelfde beeld gaf ook het voorafgaande jaar te zien. Een maand later visten echter weer vele sche pen in span op haring. Naast deze span visserij op haring visten in het noorden, vanuit Scheveningen en in het zuiden, circa vijfentwintig spannen voornamelijk op sprot. Dat men hierbij wel eens een schooltje haring ontdekte was, daar de haring zeer verspreid voor de kust voor kwam, vanzelfsprekend. In het zuiden viste men voornamelijk in het mondingsgebied van de Westerschelde tot Schouwenbank en Wenduimbank. De sprot was vrij groot van stuk en bracht een goede prijs op hetgeen deze visserij lonend tot goed lonend maakte. Ook vanuit Scheveningen kon deze vis serij lonend genoemd worden. Naast sprot ving men daar gul en wijting. De laatste twee vissoorten waren zelfs in vrij grote concentraties aanwezig en joegen blijkbaar achter de sprot aan. In het noorden was deze visserij niet lonend. Eerst was de sprot mooi van stuk, maar vrij spoedig was ze veel kleiner en hierdoor niet marktwaardig meer. Daar naast ving men er te weinig haring bij om de visserij lonend te doen worden. Garnalen In het rayon zuid namen 64 schepen aan de garnalenvisserij deel. Het aantal was onregelmatig daar de vaartuigen Steeds meer overschakelden op een an dere tak van de visserij Gevist werd door vijftien schepen vanuit Scheveningen tot tien mijl uit de kust. In het zuiden waren de gaten ver schoonge- vist en moesten de garnalen tot ongeveer tien mijl buiten de zeegaten gevangen worden nabij de buiten-Banjaard, Schou wenbank, Sluisbank enzovoorts. De gemid delde dagvangsten waren hoger dan de vorige maand. Uitzonderlijk hoge dagvang sten kwamen nogal eens voor. De aanvoer te Ouddorp en Stellendam bestond voor namelijk uit pellerij garnalen, in de overige plaatsen werden exportgamalen aange voerd. Alleen te Colijnsplaat werden nog wat pufgarnalen aangevoerd. De prijzen van de exportgamalen waren zeer laag, ongeveer een gulden lager dan in dezelfde periode van het vorige jaar. De gevangen bijvis bestond uit wijting, gul, schar, schol en bot. Ondanks de lage prijzen was de visserij lonend. In het noorden namen 110 schepen aan deze visserij deel. De aanvoer nam belang rijk toe. Door de invallende lichte vorst trokken de garnalen langzaam van de on diepe gedeelten van de Waddenzee naar dieper water en vervolgens naar open zee. Deze trek vindt in 'n vrij langzaam tempo plaats. Als gevolg hiervan bevonden vrij grote concentraties van garnalen zich net voor de zeegaten. Deze situatie werd door de vissers uiteraard dankbaar benut. De prijzen bleven een probleem vormen. Alleen al te Den Oever werd van de totale aanvoer van 290 ton veertig ton doorge draaid. De uitkomsten waren, mede door dat er constant werd gevist, bevredigend tot goed lonend. Te Scheveningen en IJ muiden was de garnalenvisserij van weinig betekenis. Vanuit Scheveningen visten circa vijftien schepen uit rayon zuid op garnalen, en vanuit IJmuiden vier schepen. Aanvoer De hoeveelheid en opbrengst van de door de trawl- en snurrevaadschepen aange voerde zeevis (met inbegrip van de trawl- haring) waren in de voornaamste aanvoer- plaatsen als volgt: IJmuiden 6.952.730 kilo 4.718.491 (vorig jaar) 4.475.051 5.174.008 Scheveningen 3.975.204 1.982.512 2.873.173 2.111.882 Vlaardingen 724.555 305.565 581.990 f 474.695 Den Helder216.890 f 203.675 39.701 60.823 Harlingen 215.943 f 101.174 78.991 57.320 Urk 176.736 379.445 66.680 111.579 Overige plaatsen 58.777 f 12.069 26.844 49.200 Totaal 12.320.835 ƒ7.702.931 8.142.394 8.039.507 De aanvoer van de voornaamste vissoorten met de gemiddelde prijs per kilo bedroeg: Haring vers 4.780.665 0,30 1.399.820 0,61 Haring zout 3.299.220 0.44 2.373.210 0,82 Makreel47.870 f 0,50 137.609 f 0,72 Schelvis348.825 ƒ0,59 276.262 0,70 Kabeljauw 289.176 0,96 235.556 0,93 Wijting 538.158 0,47 711.481 0,48 Schol 1.599.165 0,46 979.557 0,57 Tong 526.395 5,22 1.003.287 3,18 Tarbot 120.275 2,51 111.023 2,21 De ondergetekende naam straat plaats .-..;..>7.:..>.y.:..> wenst m.i.v een abonnement op Handtekening S kunt deze aanmelding per post opzenden of meegeven aan de bezorger in uw wijk Tot en met 31 december waren in totaal aangevoerd 637.933 kantjes tegen 457.690 in december 1962. Het aandeel van de trawlnetvisserij be droeg 63 percent voor 403.443 kantjes tegen 69 percent voor 317.439 kantjes in 1962. De spanvissers brachten in het tijdvak van mei tot en met december in totaal 4.393 kantjes gezouten haring aan land. De ha ring, afkomstig van de drijfnetvisserij, die grotendeels onder de Hollandse kust werd uitgeoefend, was zeer schraal, klein van afmeting en gemengd met ijle haring, waarvan het percentage soms opliep tot negentig. De haring, gevangen met het trawlnet, was zeer gevarieerd van hoedanigheid. De in de Ierse Zee bemachtigde haring be stond aanvankelijk uit grote haring, die van vast tot lossig was, waarbij zich van vijf tot tien percent ijle haring bevond. In de loop van december wijzigde zich dit beeld en omschreef men de uit dit vangst- gebied afkomstige haring als van los tot hom- of kuitziek, gemengd met 25 tot 40 percent ijle haring. De haring, die op de Sandettie was scheepgehaald, bestond uit kleine haring, die van twintig tot veertig percent ijle haring bevatte. De door de spanvissers aangevoerde ha ring was uitsluitend onder de kust ge vangen. Zij was klein van afmeting en overwegend bestaande uit ijle haring. De prijzen, die per kantje in december voor gezouten haring op de afslagen wer den betaald, waren als volgt: volle haring 66,90 tot 65, steurharing 70 tot 26,20. De prijzen waren aanmerkelijk lager dan in december 1962. De van de trawlnetvisse rij afkomstige haring en in het bijzonder de haring, die in de Ierse Zee was ge vangen, bracht een hogere prijs op dan de gezouten haring, die door de drijfnetvissers werd aangevoerd. Voor de prijzen, die op de afslagen werden betaald was vooral be palend het percentage ijle haring, dat in de ten verkoop aangeboden ladingen voor kwam. Een gering percentage ijle haring deed bijvoorbeeld de kantjesprijs stijgen tot boven veertig gulden. Bij een hoog per centage ijle haring daarentegen bleef de kantjesprijs overwegend beneden veertig gulden. De uitvoer van gezouten haring bedroeg 48.898 vaten van honderd kilo tegen vorig jaar 33.528 vaten. Bromfiets-buitenbanden, 23 x 2, iets vuil f 8.75 Rijwiel-buitenbanden, 2e keus, verschillende prijzen. Bellen, vanaf 0.58 Pedalen, sport en normaal, per stel 2.75 Bougies, vanaf 1.25 Regenbroeken, vanaf 6.95 Dubbele geruite tas f 5.75 Pracht buddy-seats, vanaf22.50 Buddy-seathoezen, vanaf 1.95 enz. enz. Kennemerlaan 19 - nuiden - Tel. 6317 De Stedelijke Muziekschool in Bever wijk, die in januari begonnen is met het geven van Algemeen Vormend Muziekon derwijs aan de kinderen van de derde en vierde klassen van de lagere scholen, heeft een goede start gehad: ruim 240 kinderen nemen met veel plezier aan deze lessen deel. Bij voldoende belangstelling wil de mu ziekschool voor de ouderen gaarne een luistercursus organiseren in april en mei als opleiding tot beter muziekbegrip. Slaagt deze eerste cyclus, dan zal deze door meer gevolgd worden. Men kan luisteren op de donderdagen 16 april, 14, 21 en 23 mei, telkens om 8 uur, in huize Terpsichoré, Zeestraat 14. Op de twee eerste avonden zal aandacht gewijd worden aan „de wereld van de dirigent en zijn orkest". „Hoe luistert men paar muziek" is de titel van de twee laatste avonden. Deze avonden staan onder leiding van de directeur, de heer André Kaart. Belangstellenden kunnen zich vóór 10 april opgeven bij het secretariaat: Plan tage 158A of bij Reisbureau Vellekoop, C. H. Moensstraat 13. BEVALLENJ. Martens-Klinkenberg, zn„ Kompasstraat 23, IJmuiden; E. L. Regtien-Lieswijn, zn.. Lange Nieuwstraat 475, IJmuiden; M. A. Fatels-Maas, dr., Hagelingerweg 125, Santpoort: A. Nohl- Ufkes, dr., Jupiterstraat 15, IJmuiden; M. J. Tol-Van Duijn, dr., Rijnstraat no. 49, IJmuiden; J. J. Bijlsma-Retz, dr., Dirk Hartoghstraat 42, IJmuiden; A. M. Tromp- Holkamp, zn„ Tulpstraat 2, Uitgeest; M. van Hoven-De Boer, zn.. Siriusstraat 30, IJmuiden; W. Loot-Koopman, dr., Es- doomstraat 24, IJmuiden-Oost; J. Post- Van der Veen, zn., Asterstraat 19, Haar lem; W. Hijum-Schipper, zn., Helmstraat 2, IJmuiden; C. M. Schuitemaker-Kooij, dr., Rubiconstraat 96, Rijswijk. OVERLEDEN: M. Meester, 62 jr., echt genoot van H. van Bennekom, Kruidber- berweg 41, Santpoort; W. J. de Graaff, 69 jr., echtgenote van A. W. J. Merten, Fazantenlaan 13, IJmuiden-Oost; D. Hout graaf, 75 jr., echtgenoot van M. J. Zijt- veld, Jacob van Heemskerkstraat no. 20, IJmuiden; C. Brouwer, 33 jr., echtgenoot van M. Haring, Zandersstraat 4, IJmui den-Oost; J. Wilderom, 79 jr., echtgenoot De beoordeling van de betekenis van de vis in de menselijke samenleving ge schiedt op verschillende manieren, ver telt de directeur van de visserijen, ir. G. J. Lienesch, in „Visserijnieuws". Een originele maatstaf voor deze betekenis is ontworpen door prof. dr. G. Borgstrom (Michigan U.S.A.). In principe kan men de waaarde van vis afmeten naar het caloriegehalte en het eiwitgehalte. Beoordeelt men vis alleen vanuit deze benadering, in vergelijking met andere voedingsmiddelen, dan krijgt men een weinig overtuigende indruk van vis en visprodukten. Dit geldt in ruimere mate in die ge bieden waar een hoge consumptie in calorische waarden wordt gevonden. Daar wordt dikwijls de indruk gewekt dat vis gemakkelijk is te vervangen door voe dingsmiddelen uit de agrarische sector. Prof. Borgstrom acht dit een foutieve conclusie. In een land als Japan maakt de vis slechts 3 uit van de totale con sumptie uitgedrukt in calorieën. Toch is vis in Japan onmisbaar als eiwitbron in de voedselvoorziening. Maakt men een vergelijking van de beschikbare hoeveelheden dierlijke eiwit ten voor de wereldbevolking dan blijkt opeens dat van die hoeveelheid ruim 12 wereldbevolking meer dan 670 miljoen mensen hun eiwitvoorzieningen kunnen baseren op vis, waarvan er alleen in Europa al 50 miljoen zouden wonen. Voor Azië is dit aantal ongeveer 535 miljoen, een duidelijke indicatie van de grote be tekenis die vis aldaar heeft. Het voornaamste alternatief van de betekenis van vis is de eventuele ver vanging ervan door landbouwprodukten. Dat houdt de vraag in hoeveel land er extra moet zijn om die hoeveelheid eiwit te kunnen leveren Het alternatief is door Prof. Borgstrom doorgetrokken door aan te nemen dat het vis-eiwit wordt ver vangen door eiwit in de vorm van onder- melk. Hij is zich bewust dat in dit geval de boterproduktie wordt verwaarloosd. Daar staat tegenover dat via de vismeelberei- ding grote hoeveelheden visolie vrijkomen die van gelijke orde zijn als de boter produktie. Prof. Borgstrom is uitgegaan van de F.A.O.-cijfers als voldoende be trouwbare bron voor de produktie in de landbouw. Men vindt in de publikatie van prof. Borgstrom veel cijfermateriaal en iets daarvan volgt hier. Uit dit staatje cijfers blijkt onder andere dat de grote landen zoals Amerika en Rusland eerder via hun landbouw in de eiwitbehoefte zouden kunnen voorzien dan kleine of dichtbevolkte landen zoals Ne- 1960 II Totale bevolking III IV VI België 9,5 milj. Frankrijk 45,5 Italië 50 Nederland 11,5 Spanje31 Engeland53 West-Duitsland 56 Denemarken 4,5 Ver. Staten v. Amerika 180 Sovjet-Rusland 215 van de bevolking die vis- eiwit eet 11 6 11 10 24 12 11 14 5 10 67 additioneel extra melk extra vlees, land, nodig nodig bij nodig om vis om vis te huidige te vervangen, vervangen produktie Japan 95 wordt geleverd door vis-eiwitten. Boven dien blijkt dat de vis overwegend van belang is voor die bevolkingsgroepen die een lage voedingsgraad hebben. Prof. Borgstrom meent dat meer dan 1500 mil joen mensen in de wereld dagelijks op vis zijn aangewezen voor eiwitten. Uit voedingsstatistieken ziet men onder andere dat in landen als Noorwegen en Zweden 1617 van het eiwit wordt geleverd door vis- en visprodukten. In Spanje is van het dierlijk eiwit af komstig van vis, in bijvoorbeeld Ceylon en Indonesië is dit 50 °/o. In een land als Thailand komt men zelfs op een percen tage van méér dan 70! Nu zeggen deze cijfers op zichzelf niet zoveel als men weet hoe groot de eiwit consumptie per inwoner is. In de Ver enigde Staten van Amerika wordt dage lijks 66 gram eiwit per inwoner ge bruikt. In Indonesië is dit slechts 7 gram. Prof. Borgstrom heeft naar een methode gezocht om beter tot uitdrukking te bren gen wat eiwitvoeding via visconsumptie betekent in verband met de geografische en economische factoren. Via omrekening van vismeel tot vis en rekening houdende met het feit dat veel pluimvee, varkens enz. ook visprodukten gebruiken voor hun groei, heeft hij getracht eèn indruk te krijgen welk percentage van een bevolking afhankelijk is van het beschikbaar zijn van vis-eiwitten. Daarna heeft hij getracht aan te tonen hoeveel cultuurgrond via de landbouw nodig zou zijn om die produktie te leveren die het vis-eiwit kan vervangen. Natuurlijk zijn het theoretische beschou wingen met alle beperkingen van dien. Het resultaat van deze beschouwingen leidt tot de conclusie dat van de totale 33 5 6 69 4 38 28 9 3,3 2,5 186 25 10 22,6 25 73 52 31 14 21,6 13 864 47.7 14 42.8 64 73 75 48 22 22,4 41,4 1411 derland, Engeland en Japan. De cijfers in de tabel zijn gebaseerd op hetgeen door deze landen aan vis wordt geconsumeerd, inclusief de invoer van vis en visproduk ten in die landen. De cijfers voor Nederland in de kolom men IV en V zjjn opvallend hoog voor zover betreft de nodige oppervlakte cul tuurgrond en de extra melk nodig om de vis-eiwitten te compenseren. Gegeven onze grote pluimvee- en varkensstapel, met hun ruime consumptie van vis-eiwit ten zjjn ze toch wel vrjj goed te achten. De cijfers voor Sovjet-Rusland zijn illustratief voor de grote waarde die de Russen moeten hechten aan hun visserij. Het opvoeren van de vleesproduktie met ruim 40 is veel moeilijker gebleken dan de vergroting van de visserijproduktie. Bekijkt men de cijfers nog eens wat beter dan zijn er aardige conclusies te vinden. Via een eenvoudige maatstaf, namelijk de oppervlakte cultuurgrond, is de waar de van de visserij ten opzichte van de landbouw nu vergelijkbaar. Men kan eigenlijk wel zeggen dat een land als Nederland in feite nog 69% extra cul tuurgrond gebruikt via de visserij, West- Duitsland 28% en Japan 186%. Zonder nationale visserij of import zou het be nodigde eiwit uit de landbouw moeten komen. Nederland importeert in ruime mate vismeel voor zijn kippen en varkens houderij, namelijk jaarlijks meer dan 175.000 ton. Daarom lijkt de eigen visserij hier niet zo belangrijk in verhouding tot de „eigen" landbouw. Verwaarlozing van de nationale visserij maakt de afhankelijkheid in de eiwit voorziening nog groter dan ze al is. Com- van E. M. Bakker, Edisonplein 6, IJmuiden; C. de Koning, 81 jr., weduwnaar van H. van der Steen, Saturnusstraat 51, IJmui den; T. Duijn, 82 jr., weduwnaar van L. van der Meij, Geelvinckstraat 9, Velsen- Noord; C. van der Zee, 74 jr., echtgenoot van J. C. Harmsen, Steenbokstraat no. 62, IJmuiden. Van de sportverenigingen in de IJmond- Noord zullen er verschillende zijn, die ter gelegenheid van het komende paasfeest hun traditionele klaverjasdrives zullen houden. De voetbalvereniging Breesaap opent de reeks op zondagavond, 22 maart in het paviljoen Koningsveld aan de Koningsweg. In het Statenhuis aan de Velserweg zet de handbalvereniging IJmond haar maan delijkse traditie voort ten behoeve van de jeugd dezer vereniging op donderdag, 26 maart. De voetbalvereniging IEV organiseert voor steun aan haar jeugdwerk een open klaverjasdrive op donderdag 22 maart in de grote bovenzaal van het Jozef huis aan de Banjaertstraat. De supportersvereniging Geel Zwart van de voetbalvereniging Kinheim houdt woensdag 25 maart in het gemeentelijk wijkcentrum aan de Smidt van Gelder straat haar contactavond, die evenzeer in het teken van Pasen zal staan. Behalve klaverjassen voor de heren is er een wedstrijd voor dames in sjoelen. De zogenoemde „historische werkgroep" van de Kennemer Oudheidkamer te Bever wijk heeft haar eerste jaarvergadering ge houden. In het jaarverslag van de secretaris kwam naar voren dat de groep door haar werk bij de vijverpartij in Oosterwijk verschillende bodemvondsten te voorschijn had gehaald. Hiervan is een deel geres taureerd, een ander deel nog in restaura tie. Hiertoe werkt de groep donderdag avond en zaterdagmiddag. De vondsten zullen te gelegener tijd aan het publiek worden getoond. Een deel van het gerestaureerde mate riaal werd ingezonden voor de tentoonstel ling „In Kannen en Kruiken" in Museum Boymans-Van Beuningen te Rotterdam. Van het voormalige kasteel Oosterwijk liet Openbare Werken een fragment van een zware torenmuur opbouwen met de Middeleeuwse kloostermoppen, welke door de werkgroep naar voren waren gebracht en behandeld. Op deze wijze hoopt de werkgroep een bijdrage te leveren voor de historie van Beverwijk. Aan serieuze liefhebbers zij medegedeeld dat inlichtingen zijn te verkrijgen bij de heer Th. Luypen, Moensplein 4, Beverwijk, tel.: 26020. Kies bij ons deze elegante TWENTY STYLE PUMP voor het voorjaar. Verkrijgbaar in prachtige kleur cognac en zand-suède. Het 5.5 mm hakje is tot en met beproefd en enorm sterk gebleken. Kennemerlaan 63 IJmuiden Telefoon 4781 pensatie door uitbreiding van het natio nale landbouw-areaal is wel uitgesloten. Hoewel het nu niet mogelijk is onze vis serij te baseren op een rendabele pro duktie van vismeel, is het toch wel goed het oordeel over onze visserij te zien in het licht van het voorgaande. Nu erkend is dat eiwitten onmisbaar zijn voor een gezonde mensheid dient iedere bron die eiwit kan leveren in ere te worden gehouden en zo mogelijk te worden gestimuleerd. Aldus ir. Lienesch. Advertentie „Nou, dat was wat", aldus mevrouw v. H. „Eerst elke avond bek-af en toen, ineens helemaal niet moe meer. Ik begreep er niets van, tot dat bleek dat m'n hulp, trouwe Winkel-klant als ze is, voor WinkeVs PIEKFIJN had ge zorgd! Wat een brood gewoon een weelde, dat zuivere, malse, handig gesneden en verpakte PIEKFIJN van WINKEL". De arrondissementsrechtbank in Haar lem heeft op dinsdag 17 maart 1964 in staat van faillissement verklaard: De n.v. Algemene lm- en Export Handel maatschappij „Haarlem", gevestigd en kan- toorhoudende te Haarlem aan de Wilhel- minastraat 63. Reehter-commissaris mr. N. Reeling Brouwer. Curator mr. B. J. Lam- bers, advocaat en procureur te Haarlem. Wegens het verbindend worden van de enige uitdelingslij st is op 15 maart 1964 geëindigd het faillissement van de n.v. Radio Vermin n.v., Rijksstraatweg 79 te Haarlem, uitgesproken dd 7 februari 1961. Rechter-eommissaris mr. H. J .M. Cokart. Curator mr. H. Jonker, advocaat en procu reur te Haarlem. Wegens het verbindend worden van de enige uitdelingslijst is op 15 maart 1964 geëindigd het faillissement van M. A. J. Vermin, directeur van Radio Vermin, wo nende te Haarlem aan de Rijksstraatweg 79, uitgesproken dd. 7 februari 1961. Rechter commissaris mr. H. J. M Cokart. Curator mr. H. Jonker, advocaat en procureur te Haarlem. Bij vonnis van de Arrondissementsrecht bank te Haarlem van 17 maart 1964 is, na gedaan verzet, vernietigd het vonnis dier rechtbank van 3 maart 1964, waarbij mej. Christina van Tintelen, caféhoudster, wo nende te Vogelenzang, gemeente Bloemen- daal, Graaf Florislaan 3, in staat van fail lissement is verklaard, met benoeming van mr. J. D. A. Viskil, advocaat en procureur te Haarlem. U kunt het uzelf gemakkelijk maken door het abonnementsgeld voor het volgende kwartaal te voldoen op onze postgirorekening no. 129288 ten name van de IJmuider Courant. V bespaart daarmee incassokosten en vermijdt geloop aan de deur. Het te gireren bedrag is f 9.75, post- abonnees f 10.25. XJ kunt het ons gemakkelijk maken door uw giro-opdracht te verzenden voor het eind van de maand, voor zien van uw juiste naam en adres. Wij behoeven dan geen kwitanties uit te zenden. Indien u voor een ander gireert, wilt u dan het bezorg adres van de krant vermelden? Voor incasso-girobetalingen (het allergemakkelijkste) zijn formulieren op aanvraag gaarne ter beschikking In dat geval dient men wel voor voldoende saldo op de giro-rekening zorg te dragen. DE ADMINISTRATIE

IJmuider Courant | 1964 | | pagina 7