„Begrip voor het onbegrepene" Raad Beverwijk bezorgd over woningbouw en IJmondzaken ADVISEURS FOTO FILM Oriëntatierit van de „Rijmonders" Havenberichten D. Schwagermann over moderne kunst Kort IJmondnieuws Bouw van Bogaers- woningen bepleit Lege stoelen DONDERDAG 19 MAART 1964 9 I voor en Sinds 1930 Kennemerlaan 5 (bij de brug) DKV gaat tiende verjaardag vieren Meer openheid Moeilijk verteerbaar Erfpacht Paaszangdienst in geref. kerk Velsen-Noord SIDINEC-ITALIA COSTUUMS BIJ BEHANDELING BEGROTING 1964 B roek zak politiek Toekomst Breestraat J. de Weijer (K.V.P.) A. Klomp (V.V.D.) Woensdag 25 maart gaan de „Rijmon ders" weer eens een oriëntatierit maken, deze keer over een lengte van veertig ki lometer. De A-klassers mogen niet harder dan dertig kilometer per uur rijden, de B-klassers 24 km. Ook niet-leden mogen meerijden. Men kan zich laten inschrij ven van zeven uur af in de zaal van pavil joen Schoonenberg te Velsen, waar ook de start om half acht geschiedt. De prijzen bestaan uit eieren. Vrijdag 27 maart zal de Christelijke Korfbalvereniging „Door Korfbal Vriend schap" tien jaar bestaan. Ter gelegenheid van deze 10de verjaardag wordt een toer nooi georganiseerd op de bijvelden van het Sportpark Schoonenberg in Velsen; op 11 april is er een feestavond voor de jeugdige leden van DKV en tot slot volgt op 17 april een feestavond in het Pa tronaatsgebouw in IJmuiden, waaraan me dewerking wordt verleend door een toneel gezelschap en een pantomimegroep. Als eerste spreker bracht de fractievoor zitter van de K.V.P., de heer De W e ij e r, naar voren dat hij ten aanzien van de financiën van de gemeente niet zonder zorg was. Hij meende met andere leden van de raad van mening te moeten ver schillen als zij zoals gebruikelijk hun vreugde uitspreken over het sluiten van een begroting. Met nadruk zei de heer De Weijer, dat het hoe en het waarom hem en zijn fractie meer belang inboezemde dan een spel met getallen. Bovendien vond de heer De Weijer dat men wel eens geneigd is de financiën somberder te zien dan zij in werkelijkheid zijn, terwijl dan achteraf blijkt dat het allemaal toch weer ïs mee gevallen. Over de verhouding tussen het college van B. en W. en de raad zei de heer De Weijer dat hij een groot voorstander zou zijn van meer openheid in de betrekkingen, een grotere mate van instructieve voor lichting en minder de neiging bij het col lege om zich te houden aan wat de wet hun voorschrijft. Een dergelijk gemilli- meter komt de verhouding niet ten goede, zo zei de heer De Weijer. Vele initiatieven worden door een te formele gang van zaken doodgedrukt, de kans op misver standen is aanzienlijk groter en het ge meen overleg tussen raad en college is be paald niet gediend met het bewandelen van wegen die de zaak van de minimale kant benaderen. Voor wat het beleid be treft dat gevoerd wordt zou de heer De Weijer wel eens wat meer ontwikkeling in de diepte willen zien nu de ontwikkeling in de breedte door een gebrek aan grond tot staan gekomen is. Mevrouw Schmohl-He ij nes van de P.v.d.A. zei in haar algemene beschou wing dat haar fractie bijzonder weinig ver wacht van de uitbreiding van het ge meentelijk belastinggebied waarvan het wetsontwerp thans in de maak is. Ten eer ste is een groot deel van de onroerende goederen in handen van de gemeente en in de tweede plaats zal men de gesubsidieerde verenigingen en instanties de helpende hand moeten reiken en dan gaat het toch ook weer uit de zak van de gemeente. De gasnota van het college had de P.v.d.A.-fractie gerustgesteld ten aanzien van het beleid inzake de gasleverantie zo als dat het college voor ogen staat al wilde mevrouw Schmohl niet verhelen dat de winst van het gasbedrijf als openbaar nuts bedrijf een moeilijk te verteren aange legenheid blijft hoe goed de argumenten ook zijn die men hiervoor aan kan voeren. De P.v.d.A.-fractie, zo bleek uit het be toog van mevrouw Schmohl, ziet gaarne een structuurplan tegemoet, maar dan wel op een moment dat de gemeente zich eige naresse kan noemen van een belangrijk deel van de betrokken gronden en me vrouw Schmohl meende dat men wel eens wat eerder en sneller het instrument van de onteigening moet gaan toepassen als het er om gaat onwillige eigenaren tot rede te brengen. Mevrouw Schmohl was er niet gerust op dat het overleg in IJmondaangelegenheden verliep zoals dat in de gegeven situatie wenselijk zou zijn en zij was er bepaald niet over te spreken dat vele zaken maar blijven liggen. Een belangrijke factor van het IJmondoverleg zou de onderwij saccom- modatie moeten zijn, maar verschillende schooltypen kunnen pas gerealiseerd wor den als het overleg in de IJmond rond is omdat het onredelijk is een gemeente te laten betalen voor een school die als streekschool is opgezet. Namens de protestants-christelijke raads fractie voerde de heer K o g e r het woord. Hij ging uitvoerig in op de aspecten van de uitbreiding van het gemeentelijk belasting gebied, wilde van het college weten welke consequenties dit zou hebben voor Bever wijk en drong er vervolgens met klem op aan dat het college de raad niet meer een in aparte raadsvoorstellen verbrokkeld be leid zou voorschotelen maar dat men eens met een urgentieprogramma op de proppen De publieke belangstelling voor de beschouwingen in de gemeenteraad van Beverwijk kwam gisteren voor namelijk van de kant van een aantal leerlingen van de Beverwijkse Mater Amabilisschool. Van al dat gepraat (van de raadsleden) krijg je dorst en om die te lessen kregen de meisjes een flesje limonade aangeboden. waarop hij het rattengevaar ook dit jaar weer had bestreden en pleitte voor kor tere werktijden in de beschutte werkplaats De Palissade. De P.S.P. toonde zich bij monde van de heer B o 11 e een warm voorstandster van het geven van grond in erfpacht, daar de gronden voor het bedrijfsleven uiteindelijk gebruikt worden voor het maken van winsten die een groot deel van de gemeen schap niet ten goede komen. De heer Bolte meende dat er een grotere autonomie voor de gemeente moet komen opdat de gemeen te minder een uitvoerend orgaan zou wor den van de hogere overheid. De ontwikke ling van de IJmond en het Noordzeekanaal moet men nader bezien en in het oog hou den, aldus de heer Bolte. De financiële positie van de gemeente vond de heer Bolte niet zonnig en hij vreesde dan ook, dat er een nog grotere achterstand zou komen bij de uitvoering en planning van urgente werken. De heer Bolte wees er op, dat men er vanuit dient te gaan dat het in stand houden van een Bescherming Bevolking ongunstige psychologische gevolgen kan hebben en een onredelijk gevoel van veilig heid kan geven wat tot een agressieve poli tiek kan leiden. De organisatie en opzet van het onderwijs waren nog wel voor ver andering vatbaar en de heer Bolte zag veel heil in een team dat begaafde kinderen be geleidt en de stichting van een scholen gemeenschap. De uitkeringen van de dienst van Sociale Zaken achtte de heer Bolte beslist te weinig. Sprekend over aardgas zei de heer S w a r t s (C.P.N.) dat de natuurlijke rijk dommen van onze bodem ten goede moeten komen aan het Nederlandse volk. De prijs van 6 a 7 cent is te hoog. Wij halen het hier via een pijpleiding en de kosten zijn veel lager dan zeven cent. Ten aanzien van de zalennood zei de heer Swarts, dat hij hoopte dat de oplossing die het college voor ogen stond niet te veel 'n noodoplos sing zou worden. De heer Swarts was wei nig te spreken over het feit dat er gods dienstonderwijs op subsidiebasis wordt ge geven op openbare scholen, want zo trek ken de bijzondere scholen hun vergoeding per leerling op. Daarvan profiteert dan vooral het r.-k. onderwijs, dank zij de Irenische houding van de prot.-chr. fractie. De heer Luypen van de K.V.P. werd nog in de gelegenheid gesteld zijn beschou wing te houden over de ruimtelijke orde ning in het IJmondgebied alvorens de ver gadering werd verdaagd. De heer Luypen meende, dat een petrochemische industrie als een magneet nieuwe industrieën aan trekt en hij was bezorgd over de gevolgen voor wat betreft de luchtverontreiniging en de recreatie. Men is in het belang van de mens begonnen en men dient bij het uit werken van de plannen ook het belang van de mens in de gaten te houden, zo meende de heer Luypen. P.W.-kinderen. De kinderen van de leden van Plan West in Beverwijk gaan deze zomer voor een dagje naar Amers foort. Vorig jaar had het bestuur afgezien van het gebruikelijke dagje-uit voor de jongelui, maar dat bleek een te grote teleurstelling voor de jongens en meisjes om te herhalen. N.V.V.-vrouwen. Mevrouw D. de Ruiter-Hamer is als voorzitster van de N.V.V.-Vrouwenbond, afdeling Beverwijk, afgetreden. Zij blijft wel deel uitmaken van het afdelingsbestuur. Mevrouw En- gelsman-Hessels is thans voorzitster. De penningmeesteresse, mevrouw M. Hogen- dijk-Olie, werd herkozen. VARA. Op de jaarvergadering van de VARA-afdeling Beverwijk is meege deeld dat het ledental nu bijna 3000 is. De aftredende bestuurders, de heren G. IJke- naar, voorzitter; H. van Hal, secretaris, en mevrouw G. Retel-Schuring, penningmees teresse, werden bij acclamatie herkozen. Meer dan 100. De tennisclub Wes terhout in Beverwijk telt thans meer dan honderd leden. Voorziter is de heer P. P. Wentink, secretaris de heer J. Braak, pen ningmeester de heer A. Rijkeboer en be stuursleden mevrouw Koolberg en de heer Dengerink. Westerhout speelt niet in d« competitie. Tuinders. Zaterdag 21 maart, aan vangende 14 uur komt de Coöperatieve Tuindersvereniging Kennemerland in jaar vergadering bijeen, in de kantine van het veiling- en marktcomplex aan de Parallel weg te Beverwijk. Cabaretavond. Ten bate van hei Koningin Wilhelmina Fonds voor Kanker bestrijding, afdeling Velsen, wordt zater dag 21 maart een cabaretavond gegeven in het Hervormd Jeugdgebouw te IJmui den. Er treedt een cabaretgezelschap uit Amsterdam op. Kjjkavond. Dinsdagavond 24 maart, tussen 19.30 en 10 uur, kan men werk van leerlingen van de Jhr. mr. P. J. Hout van Soeterwoudesingel, Radarstraat no. 108 a, IJmuiden, bezichtigen. Kindervoorstelling. De N.V.V. Be- stuurdersbond BBIJ geeft dinsdag 24 maart, aanvangende 16.30 uur, een kinder voorstelling in 't Hervormd Jeugdgebouw, IJmuiden, van de film „Het ezeltje Bim". Kaarten zijn verkrijgbaar bij: Kanaal straat 111, De Ruyterstraat 131 en Paulus Potgieterstraat 19. Toneel in Beverwijk. De Stichting Comité Abonnementsvoorstellingen laat maandagavond 6 april in de achterzaal van het Kennemer Theater te Beverwijk op treden de toneelgroep „De Nieuwe Kome die"; opgevoerd wordt „Het spel der ver gissingen", van Shakespeare. Aanvang 8 uur. VARA-kindermiddag. Het Poppen theater Merlijn treedt woensdagmiddag twee uur op in het Hervormd Jeugdge bouw, IJmuiden,* voor de kinderen van VAR A-leden. Kaarten afhalen bij: Da Noostraat 154; Spaamestraat 37; Orion- weg 60 en bij het secretariaat. Dinsdag 24 maart wordt in de gere formeerde kerk aan de Koningsweg ta Velsen-Noord een paaszangdienst gehou den waaraan medewerken het gere formeerd evangelisatie zangkoor Velsen- Beverwijk en het Chr. jeugdkoor „Da zangvogels", beide onder leiding van de heer Huib Slings. Het orgel wordt be speeld door de heer Th. G. Kohier. In deze wijdingsdienst zal ds. W. van Wijk mediteren over „Gegons in de heilige Stad". in MODEKLEUREN, o.a. grijs, sand in effen en streepjes 189.00 239.0C SPORTPANTALONS in moderne snit, vanaf48.5C REGENJASSEN in vele kleuren, vanaf 89.00 BREESTRAAT 138 BEVERWIJK BARTEUORISSTRAAT 5 HAARLEM Het college van Burgemeester en Wethouders volgt aandachtig de alge mene beschouwingen die de fractie voorzitters aan de gemeentebegroting 1964 wijden. V.l.n.r. de wethouders Hermes en Vessies, burgemeester Bruinsma, de waarnemend gemeente secretaris Huisman en de wethouders Gerritse en Kaebisch. De gemeenteraad van Beverwijk heeft woensdagmiddag een begin gemaakt met de behandeling van de begroting voor het jaar 1964. Alle fractievoorzitters zijn deze middag aan het woord geweest maar enkele leden die over afgeronde onderwerpen het woord gevraagd hadden zijn niet aan bod gekomen en zullen in de loop van hedenmiddag in de gelegenheid gesteld worden hun beschouwing ten beste te geven. Bij de vele onderwerpen die bij de algemene beschouwingen zijn aangesneden waren er die rechtstreeks waren terug te voeren tot specifiek Beverwijkse aan gelegenheden, maar meerdere leden maakten van de gelegenheid gebruik om hun gedachten over de meest wenselijke gemeentepolitiek, zoals hun partij die voorstaat, naar voren te brengen. Bij geen van allen miste men echter de samen werking in de IJmond, het op gang komende overleg inzake het streekplan voor het Noordzeekanaalgebied, de financiën van de gemeente, de gastarieven, het verzorgingspeil en de huisvesting en de wijze waarop de uit de grond geschoten behoefte aan scholen en voortgezet onderwijs wordt opgevangen. Het bestuur van het departement Velsen-IJmuiden van de Maatschappij tot Nut van 't Algemeen heeft zich ken nelijk beijverd de heer D. Schwager mann, adjunct-directeur van het Haar lemse Frans Halsmuseum, voor zijn woensdagavond gehouden causerie over „Moderne kunst" een volle Petrazaal te bezorgen. Vandaar dat men hiervoor ook de leden van de Stichting „Felisonhad geïnviteerd. Maar ook in deze kringen bleek de belangstelling hiervoor zo- te leurstellend gering, dat beide organisa ties nauwelijks twintig bezoekers hebben opgeleverd. Ongetwijfeld een spijtig resultaat, want de heer Schwagermann heeft zich bijzonder veel moeite getroost om bij zijn auditorium enig begrip voor het onbegrepene" op te wekken. de moderne kunstenaars Appel en Picasso. Spreker liet zich hierbij ook niet kennen als een grote bewonderaar van sommige modernisten, die op jute „schilderen" met teer, steenkolen gruis en vogelveertjes, of schoon hij er wel van overtuigd was dat ook in deze tijd waarlijk prachtige dingen ontstaan. Voor een goed begrip van moderne kunst dient men echter in de eerste plaats het nodige besef op te brengen voor de ma nier, waarop de kunstenaar op deze krank zinnige tijd reageert. Kan hij na de ver schrikkingen van een tweede wereldoorlog met concentratiekamepn en de atoombom zijn onzekerheid en vertwijfeling tot uit drukking brengen met een lieflijk papa verveldje? Dit moet volkomen uitgesloten worden geacht en volgens spreker zou bij voorbeeld ook een Rembrandt in deze tijd geheel andere schilderijen hebben ge maakt. De heer Schwagermann herinner de er hierbij aan. dat Vincent van Gogh en Rembrandt eveneens door een groot deel van hun tijdgenoten werden afgewe zen en spreker trok hierbij een parallel met de veelbesproken wandschildering van Karei Appel, welke ook eerst moest wor den afgedekt en thans algemene waarde ring ondervindt. Woensdag kwamen in IJmuiden aan: Radja van Antwerpen; Bingo, Rotterdam; Bomma, Delfzijl; Eos, Rotterdam; Off in River, Rotterdam; Spaar- nekerk, Rotterdam; Wislica. Duinkerken; John ny, Rotterdam; Bernard Schepers, Porssgrun; Belos, Norrsundet, voor Velsen; Sparta, Halden; Valiant. Londen; Lapwing, Londen, voor IJmui den; Atlantic, Londen, voor IJmuiden; Nestor, Bremen; Deborah, Londen; Marwa, Esbjerg; Despatch, Londen; King Fisher, Great Yarmouth; Marathon, Paramaribo; Martha Ahrens, Ham burg; Cormoran 2, Hamburg; Blisworth, Dagen ham; Styrsoe, Jacogstad. Donderdag kwamen in IJmuiden aan: Rote van Delfzijl; Cortia, Gothenburg. Woensdag vertrokken uit IJmuiden: Oberon naar Nassau; Hainig, Toronto, van IJmuiden; Concadoro, Hamburg; Hontestroom, Londen; Harrogate, Goole: Contact, Grangemouth, van Zaandam; Wedlooper, Gdynia; Kaap Falga, Ron- neby, van IJmuiden; Laomedon, Glasgow; Mar griet Angelica, Köge; Teresa, Porsgrun; Arends- kerk, Rotterdam; Ardetta, Rotterdam; Embla. Felixtowe; Carras, Hamburg; Belfort, Hamburg; Strabo, Rotterdam; Bingo, Antwerpen; Labotas, Rotterdam; IJstroom, Rouaan; Borkulo, Birken head, van IJmuiden. Donderdag vertrokken uit IJmuiden: Vogtland naar Hamburg; Amyntas, Rotterdam; Mellon, Bremen; Anholt, Londen (Indien achter de scheepsnaam en de haven van herkomst of bestemming geen nadere aan duiding volgt, betekent dit dat het schip van of naar Amsterdam is gegaan). Spreker had zich hiervoor van een uit gebreide en bijzonder fraaie collectie dia's voorzien, waarmee hij de ontwikkeling van de verschillende takken van kunst op dui delijke wijze illustreerde. De heer Schwa germann omspande hiermee een periode van de rotstekeningen uit de oertijd tot Ook achtte spreker het van belang erop te wijzen dat het publiek wellicht de in druk heeft, dat er in vroeger eeuwen al leen maar goede schilderijen werden ge maakt. Dit is volkomen verklaarbaar, om dat in de diverse musea slechts de besta werken worden geëxposeerd. Men mag hierbij echter nimmer vergeten dat al de ze schilderijen de „zeef der eeuwen" zijn gepasseerd, want 'n kijkje op museumzol ders en in depots zou onmiddellijk duide lijk maken, dat elke eeuw haar onbeteke nende schilders heeft gekend- Tijdens zijn betoog had de heer Schwa germann reeds herinnerd aan Erasmus' woorden: „Niets is zo eenvoudig als het vreemde te verachten". Vandaar dat hij zich er na de pauze voornamelijk op toe legde met zijn dia's aan te tonen, dat men momenteel alle aspecten van techniek, ruimtevaart, mechanisatie en snelheid op de een of andere manier kan terugvinden in het moderne schilderij of beeldhouw werk. Een methode, welke voor het groot ste deel van zijn gehoor stellig nieuwe ge zichtspunten heeft geopend en waarvoor hem aan het einde van zijn aandachtig beluisterde causerie, door de heer P. Jon gens namen het Nutsdepartement harte lijk dank werd gebracht. D. Koger (Prot. Chr.) Het omvangrijke werk verbonden aan de voorbereiding van de begro ting en de vele aspecten verbonden aan de gemeentepolitiek dwingt de leden van de raad er toe hun ge dachten over deze aangelegenheden op papier te zetten. Dat het uitspre ken van een algemene beschouwing aan de hand van geschreven tekst tot moeilijkheden kan leider} onder vond de heer Klomp woensdagmid dag toen hij namens de VVD fractie zijn visie ten beste gaf. In zijn speech had hij de zinsnede opgenomen: „Het doet mij deugd dat de jeugd hier aanwezig is." Jammer voor de heer Klomp, maar pal voor hij met zijn rede begon, was de klas van de openbare huishoudschool die met een klas van de Mater Amabilis school een deel van de vergadering had bijgewoond verdwenen. Slechts lege stoelen stonden er lange rijen en de heer Klomp, in het vuur van zijn betoog, vergat zijn speech aan de actualiteit aan te passen tot grote hilariteit van de raad en de overige aanwezigen. van Bogaerswoningen en meende dat het college, gezien het grote aantal woning zoekenden, weinig perspectieven kon bieden. Zou het niet mogelijk zijn door het betalen van een toeslag een bepaalde cate gorie te bewegen tot verhuizing naar een duurdere woning?, zo vroeg de heer Koger. De V.V.D.-fractievoorzitter de heer Klomp was allesbehalve in zijn nopjes met de wijze waarop' fret college kans" "ge zien had het begrotingstekort weg te wer ken en zieh daarop liet voorstaan. Voor zo ver men het tekort heeft teruggebracht door een overboeking van de winst van het gasbedrijf sprak de heer Klomp van een vestzak-broekzakpolitiek en voor het overige was het tekort weggevallen door hogere uitkeringen uit hgt gemeentefonds. De wethouder van Financiën heeft daar toch weinig mee van doen gehad, zo meen de heer Klomp, deze verhoging is toch niet de eerste plaats zijn verdienste. Verder was hij niet te spreken over de wijze waarop er overleg gepleegd wordt in de IJmond in gemeenschappelijke aan gelegenheden en hij was teleurgesteld over de zienswijze van het college ten opzichte van de bestemming van de Breestraat in de toekomst. Voorts meende hij dat er aan de Plantage en aan het Hilbersplein fouten gemaakt zijn in de uitvoering van het be leid en hij weet deze aan een schrijnend tekort aan overleg tussen middenstands organisaties en het gemeentebestuur. Nadat de heer Klomp nog eens teruggevallen was op zaken waarover hij in de afgelopen maanden schriftelijke vragen gesteld had, merkte hij ten aanzien van de woningbouw op dat men zuinig moest zijn met de grond en meer in de hoogte zou moeten bouwen om het tekort op te vangen. De heer Klomp zei de rattenvanger van Beverwijk- dank voor de grondige wijze zou komen waar de wensen in staan voor de komende jaren en waarbij men dan de afzonderlijke delen ervan in hun priori teit beter kan beoordelen. De heer Koger vond dat men ten aanzien van de al of niet ophanden zijnde fusie tussen Bever wijk en Heemskerk zich toch niet zoals het college gesteld had afzijdig kon houden en dat men weer stappen zou moeten on dernemen bij de minister om ten minste aan de weet te komen wat er de komende jaren staat te gebeu'ren met de bestuur lijke indeling van de IJmond. Zoals de zaken er nu bij liggen groeit men steeds dieper in een onhoudbare toestand die tot blijvende schade kan zijn voor de huidige en toekomstige opzet en afronding van de bebouwing van de IJmond. Ook wilde de heer Koger van het college vernemen welk standpunt men inneemt ten opzichte van de toekomstige functie van de Breestraat in het geheel van de IJmond-Noord en in hoeverre men de oude stadskern tot ontwikkeling kan brengen. Het overleg in Noordzeekanaalaangelegen- heden zoals dat was voorgesteld in de Nieuwjaarsrede van de burgemeester van Velsen vond de heer Koger hoopvol, al hoewel niet afdoende en hij was wel wat teleurgesteld toen het college in antwoord op zijn schriftelijke vragen een weinig geestdriftig antwoord gaf. Hoe staat het met dit overleg, zo vroeg de heer Koger, die meende dat men het IJmond Advies College intensiever dan voorheen eventueel in een andere vorm in het overleg moet inschakelen. Het IJAC heeft nimmer ge functioneerd omdat men het college het juiste voedsel tot nu toe heeft onthouden, zo meende de heer Koger. De ontwikkeling rondom het Noordzee kanaal, zo zei de heer Koger, mag niet buiten Beverwijk omgaan omdat men een diepe vaargeul ter beschikking heeft en een uitgebreid industrieterrein. Dat Bever wijk officieel niet betrokken is bij het over leg over deze ontwikkeling zou aanleiding moeten zijn om stappen te nemen om als nog er bij betrokken te worden, zo meende de heer Koger. Verder zei de heer Koger ten aanzien van het verzorgingspeil in de gemeente, dat er een positieve beleidslijn moet komen die gericht is op handhaving, verbreding en verdieping van de op gang gekomen ontwikkeling. Groot belang hecht te hij aan de stichting van een Cultureel Centrum. Hij meende dat hier een taak lag voor de gemeentelijke overheid als de middelen van het particuliere initiatief te kort schieten. In verband met de op handen zijnde ont ruiming van de gemeentelijke kantoorge bouwen zou de heer Koger gaarne zien dat men tijdig maatregelen zou nemen voor een nieuwe bestemming. Voorts vroeg de heer Koger aandacht voor de beloning van het gemeentepersoneel en wees hij op de ge vaarlijke kanten van de luchtverontreini ging. De heer Koger drong aan op de bouw

IJmuider Courant | 1964 | | pagina 9