Senatoren zijn geïnteresseerd in positie legerpredikanten Nieuwe satellietsteden voor Londen aanbevolen SCHRIJVENDELEZERSSCHRIJVENDELE EN J r Critiek op „atoompacifisme Mijnwerker verongelukt HOOFDPIJNPOEDERS School-TV voor rekening van de gemeente? Binnengasthuis in hoofdstad moeilijk bereikbaar Zes overtreders bij parkeermeters op eerste dag Kabel brak doordat de trekklem te licht was Kinderzegelactie brengt 3.3 miljoen gulden op A v. DUIYENB0DEN V.- VRIJDAG 20 MAART 196 4 5 „Het Hoge Duin" WIJK AAN ZEE - TEL. 02517-322 „CAROUSSEL TRIO" Pas na 1970 Raad van Vianen weigerde medewerking CENT In Amsterdam aluminium jaloezieën Jumelages Echte naam Vissen duurder Opgebroken straten Dieren Woningbouw Onze bejaarden Grafschenners Omgangsvormen Voor alles rust Kerkelijk nieuws yy Enige leden van de Eerste Kamer hebben de minister van Defensie in het voorlopig verslag op diens begroting naar zijn inzichten gevraagd over de principië le posite van de geestelijke verzorgers in de krijgsmacht. Zij zouden gaarne zien dat de bewindsman uiteenzet, welke zijns in ziens de voornaamste taak van de geeste lijke verzorgers is, op grond waarvan hij hun aanwezigheid in de krijgsmacht wen selijk acht Prevaleert bjj een eventueel ernstig me ningsverschil tussen de kerk, respectieve lijk de kerken, waaruit de geestelijke ver zorgers voortkomen, en de minister de kerkelijke of de militaire binding dezer verzorgers en om welke reden? Kan de bewindsman in dit verband ver der mededelingen doen over de gang van zaken met de recente moeilijkheden rond om de veldpredikers van hervormden hui ze inzake het kernwapenrapport van de generale synode der Nederlandse her vormde kerk en over de op grond daar van genomen of nog te nemen beslissin gen door de hoofdlegerpredikant? Zijn er ook overeenkomstige moeilijkhe den rondom de geestelijke verzorgers van de andere krijgsmachtdelen? Kan de mi nister verder meedelen hoeveel veldpredi kers in verband met deze problemen het voornemen te kennen hébben gegeven hun functie neer te leggen of te zullen neer leggen? Sommige leden zouden eveneens gaarne zien, dat de minister zeer in het algemeen Inlichtingen verwacht omtrent hetgeen zij aanduidden als de netelige kwestie, bekend staande als de zaak Bartlema-Diekerhof. Zijn er in dit verband maatregelen te ver wachten of is de bewindsman van oordeel, dat in deze aangelegenheid op de wijsheid van alle betrokkenen moet worden ver trouwd? Verscheidene leden waren van mening dat bij het huidig stelsel, waarbij de vloot-, leger- en luchtmachtpredikanten in sterke mate in de krijgsmacht zijn geïntegreerd, een conflict met een kerk, die het gebruik van atoomwapenen onder alle omstandig heden in de strijd acht met geloof en ze den en daarom dienstweigering bij de in zet van deze wapenen christenplicht acht, niet te vermijden valt. Zij deelden het standpunt van de minis ter, dat propaganda voor dienstweigering, of het prediken van de plicht tot dienst weigering, in een bepaalde situatie, die Unieke ligging - exclusieve visge rechten. Beide paasdagen optreden van het bekende door de overheid wordt aanvaard, binnen het kader van de krijgsmacht niet kan worden geduld. Te meer steunden deze leden die opvat ting van de minister, daar huns inziens een atoompacifisme, dat enerzijds ieder gebruik van atoomwapenen afwijst en an derzijds een defensie-apparaat met uitslui tend conventionele wapenen aanbeveelt, pleit voor een absurditeit. Er zijn im mers, aldus betoogden deze leden, in we zen tegenover de over atoomwapenen be schikkende communistische macht slechts twee mogelijkheden, namelijk ofwel met de conventionele wapenen ook de atoom wapening paraat houden, ofwel elke ge dachte aan een verdediging met de wape nen als absurd verwerpen. Het propageren van dienstweigering als christenplicht wanneer het gaat om het ge bruik van een atoomwapen, impliceert, zo oordeelden zij, 't verkondigen van de stel ling, dat een krijgsmacht geen zin meer heeft en dat dus de dienst in de krijgs macht niets anders is dan „de dwaasheid der wereld." Deze leden vroegen of het standpunt van de hoofdlegerpredikant al dan niet afwijkt van de opvattingen van de hoofdvlootpredikant en van de hoofd- luchtmachtpredikant. Tenslotte verklaarden deze leden in dit verband, dat huns inziens een andere or ganisatie van de geestelijke verzorging principieel beter zou zijn en wel in dier voege, dat de eigen, niet over te dragen verantwoordelijkheid van de kerk daar door beter zou kunnen worden geëffec tueerd. (Van onze correspondent) LONDEN Een Brits regeringsrapport beveelt de bouw van 3 grote nieuwe ste den rond het Londense gebied aan, terwijl tientallen andere plaatsen dienen te wor den uitgebreid en in grote bloeiende cen tra veranderd. Dit nieuwe Engeland zal een belangrijk deel beslaan van het zuid oosten, tussen Dorset en de Wash. Het is bestemd om de bevolkingsgroei op te van gen, welke de volgende twintig jaar op 3,5 miljoen wordt geschat. In het gebied wo nen op het ogenblik achttien miljoen men sen. Het plan wil verstikking van het reus achtige Londen, waar nu ongeveer tien miljoen mensen wonen, voorkomen. De nieuwe steden zijn ontworpen in het ge bied tussen Southampton en Portsmouth in het zuiden, in Bletchley ten noordoosten en in Newbury ten westen van Londen. Andere plaatsen die voor verdere ontwik keling in aanmerking komen zijn Colches ter, Hastings, Maidstone, de steden langs de Medway, Norwich, Reading en South end. Al deze steden zullen door eigen aan trekkelijkheid, niet het minst op algemeen cultureel gebied, de magnetische kracht van Londen moeten verzwakken. Men wil voorkomen dat het saaie woonplaatsen worden waar niets te beleven valt. Zij zullen in de eerste plaats de nog steeds toenemende druk op Londen, waar het leven door de verkeersdrukte steeds moeilijker wordt, moeten verlichten. Het grootste deel van het plan zal waar schijnlijk pas na 1970 worden uitgevoerd. De regering blijft echter voorrang geven aan de industriële ontwikkeling van de economisch kwijnende gebieden, zoals cen traal Schotland en noordoost Engeland. Er zal in het zuidoosten niets ingrijpends wor den gedaan voordat de openbare mening in dit gebied zich heeft kunnen uitspre ken. Londen beslaat een oppervlakte welke groter is dan onze provincie Utrecht. In feite is deze fascinerende monsterstad een samenklonting van tientallen ge meenten rond de historische City. Het oor spronkelijke „randstad"-proces heeft zich hier al aan het begin van deze eeuw vol trokken. Maar Londen is eenvoudig dicht gegroeid en moet zo spoedig mogelijk wor den ontlast. Men tracht met enig succes de firma's uit het centrum weg te lokken door oprichting van grote kantoorgebou wen in de voorsteden. Speculatiebouw in de Londense binnenstad heeft op dit stre ven evenwel averechts gewerkt. De rege ring schijnt de lessen in zoverre te heb ben geleerd dat zij zich zal trachten te hoeden tegen grond speculatie waardoor tot nu toe de prijzen van bouwgrond tot een fantastische hoogte zijn opgedreven. Naar de voorlichtingsdienst van de staatsmijnen heeft meegedeeld is in de ondergrondse werken van de staatsmijn Maurits te Geleen woensdagmiddag op de 1660 meter verdieping de 44-jarige hou wer F. Walther uit Geleen in een afvoer- galerij bekneld geraakt tussen een trans porteur en een stijl van de ondersteuning. Hij overleed ter plaatse. De heer Walther was gehuwd en vader van twee kinderen. fcs PER ETUI VAN 6 EN 12 Gedeputeerde Staten van Zuid-Holland hebben zich bezig gehouden met de vraag of een gemeentebestuur al dan niet finan ciële medewerking mag verlenen bij het aanschaffen van een televisie-toestel voor het lager onderwijs. Het bestuur van de Vereniging van Vrije Scholen met de Bijbel in Vianen verzocht vorig najaar de gemeenteraad geld voor een t.v.-toestel beschikbaar te stellen, om dat de school was aangewezen voor een proef met school-t.v. van de stichting Ne derlandse Onderwijstelevisie. De gemeenteraad wees de aanvrage af omdat zijns inziens de normale eisen voor het geven van lager onderwijs werden overschreden. Het schoolbestuur ging te gen dit afwijzend raadsbeleid in beroep bij Gedeputeerde Staten. De gemachtigde van het schoolbestuur, mr. K. J. Matze, was van oordeel dat de normale eisen niet overschreden wor den, omdat de t.v. als modern hulpmiddel bij het onderwijs niet meer kan worden gemist. Als meer gemeentebesturen de bij zondere scholen medewerking onthouden zal de school-t.v. niet van de grond komen Dat zal dan in strijd met de belangen van het onderwijs zijn, aldus mr. Matze. De burgemeester van Vianen, de heer G. A. Pellikaan, verdedigde het standpunt van de gemeenteraad. Hij zei het niet juist te vinden dat de bekostiging van t.v.-toestellen in scholen diende te geschie den zoals in de onderwijswetten is voorge schreven. Als een school-t.v. de normale eisen niet zou overschrijden dan moeten alle scholen daarop aanspraak kunnen ma ken, Zolang het experimentele karakter van de school-t.v.uitzendingen voortduurt is dat zijns inziens niet juist. De betreffende bepaling in de lageronderwijswet is niet van elastiek, aldus burgemeester Pellikaan. Gedeputeerde Staten zullen hun beslis sing later bekend maken. Aan de Amsterdamse universiteit is ge promoveerd tot doctor in de geneeskunde mej. J. G. Koppe, op een proefschrift ge titeld „Hemofilie: ervaringen over de be reiding en klinische toepassing van het tweedoner-fibrinogeen". Promotor was prof. dr. S. v. Creveld. Mej. Koppe is assi stente aan de kinderkliniek der universit ten in het Binnengasthuis. Een van de stellingen, die de promoven da bij haar disseratie heeft gevoegd luidt: „Het Binnengasthuis te Amsterdam is het moeilijkst te bereiken ziekenhuis van West-Europa, zowel per auto als per te lefoon". Een vorstelijk sigaar-Ij* voor 'n prettige prijst In fleurige blikjes van 20,en doosjes van 10 stuks. „Zeer bemoedigend en bevredigend", is de eerste reactie van de parkeercontro- leurs na één dag parkeermeters in Am sterdam. Bij de 260 meters, die gisteren van acht tot zes uur in werking zijn ge weest, werden zes overtredingen geconsta teerd. Er werden deze eerste dag nog geen bekeuringen, maar waarschuwingen uitgedeeld. Bij alle groepen parkeermeters waren steeds vakken vrij, zodat men telkens zijn auto kwijt kon, volgens het bureau voor lichting van de gemeente juist de bedoe ling van de maatregel. De houding van het publiek was bijzon der positief. Er werden veel explicaties gevraagd aan de controleurs en men was zeer meewerkend. Ook de automobilist, die op de Nieuwe Zijds een dubbeltje in de meter deed omdat hij zijn wagen maar twintig minuten wilde parkeren, werd ge duldig uitgelegd dat de meters alleen kwartjes „verorberen". Hiswa. Het aantal bezoekers dat de tentoonstelling Hiswa-Goed kamp in het Amsterdamse RAI-gebouw heeft bezocht, is na de tweede 27.000. Dit is 10.000 meer dan vorig jaar na de tweede dag. De Grevelingen-kabelbaan Het breken van de kabel van de kabel baan, vorig jaar bij de werkzaamheden in verband met de afsluiting van de Gre- velingen, is een gevolg geweest van het gebruik van een te lichte trekklem. Dit heeft ir. drs. H. Kuiper, hoofdinge nieur-A van de Rijkswaterstaat directie bruggen, te Delft meegedeeld- Hij sprak daar voor het Delfts waterbouwkundig studentengezelschap „Praktische studie". Loodswezen. Op 1 januari 1965 zal schout-bij-nacht A. M. Valkenburg zijn functie van directeur-generaal van het loodswezen overdragen aan kapitein-ter zee J. F. Drijfhout van Hooff, die thans directeur is van het loodswezen in het vierde en vijfde district (Rotterdam). De beste service bij Ged. Oude Gracht 108 - 110 - Haarlem Telefoon 17165 - 13608 - 18657 Vraagt prijsopgaaf. De laatste weken vernemen wij van uw zo voortreffelijk geïnformeerde correspon dent in toenemende mate ontstellende fei ten uit West-Duitsland. Daar was eerst het bericht dat oorlogsmisdadigers die op be vel hebben gemoord worden vrijgespro ken; ten tweede het feit dat zonder in grijpen door hogere legerautoriteiten Duit se korporaals voor het front van de troep openlijk antisemietisme bedreven en ten derde dat West-Duitsland probeert een gevaarvolle en funeste invloed in de NAVO-leiding te krijgen. Dit alles wekt. behalve ongerustheid, wrevel tegen de fameuze „jumelage" die niet alleen antipathiek gaat aandoen, maar ook onze stad Haarlem, die zich zo kra nig en voorbeeldig hield onder de nazihiel, het odium van zelfvernedering gaat geven. Ik meen mij te herinneren dat destijds onze stedelijke bevolking middels de raad niet werd geraadpleegd bij het aangaan van die jumelage. Als Haarlems Dagblad nu eens een opi niepeiling door middel van een mondelin ge of (en) schriftelijke enquête organi seert (in Erbij bijvoorbeeld) zou wel eens kunnen blijken dat men beter de jumelage- activiteiten in de koelkast kan zetten tot dat W.-Duitsland blijken geeft van recht vaardigheid, waardigheid en vredelievend heid. Pas dan zal een jumelage, en dan een van werkelijk ongedwongen aard, tot stand kunnen komen. J. DE HAAS, Haarlem. Naschrift: Het lijkt ons te formeel met jumelage-activiteiten te wachten tot een geheel land blijk geeft van aanvaard baarder denkbeelden. Bovendien zijn jumelages juist bedoeld om die denkbeel den in de goede richting te stuwen. Opinie peilingen hebben bij dergelijke problemen weinig zin. Naar onze opvatting zullen nooit „ongedwongen" jumelages tussen ste den kunnen worden georganiseerd. Con tacten tussen mensen zijn niet afhankelijk van officiële over-en-weer-bezoekjes. Het effect is meestal nihil. Maar daar kan men verschillend over denken. Naar onze me ning moeten wij, brave Nederlanders, niet de houding gaan aannemen alsof we Gods uitverkoren rechtvaardigen zijn, die nooit iets hebben misdaan en dus tot in den treu- re het recht hebben te oordelen over de denkbeelden van „een land". Het is allemaal teveel gegeneraliseerd en te zwart-wit ge zien. Wie er plezier in heeft, met Duitsers aan te pappen moet dat doen. Er zijn onge twijfeld. Duitsers die heel geschikt blijken als vaste vrienden. Maar dat jumelages in dat opzicht enig nut hebben, betwijfelen wij sterk, al laten wij ons gemeentebestuur het volste recht daarover anders te den ken. Redactie. Naar ik aanneem wekt uw blad geen valse voorspiegelingen en noemt het val se namen. Dat u in het begin de verloof de van prinses Irene Don Carlos noemde kon u niet helpen omdat u niet beter wist. Nu het echter bekend is, dat het niet zijn echte naam is, gaat u er toch mee door. Mag ik u verzoeken om hem gewoon Hugo of Charles te noemen? U doet hiermede uw blad in achting stijgen in de ogen van de bevolking, wat toch uw bedoeling is. G. VOGEL Aerdenhout. Naschrift: Het verzoek van prinses Irene aan het Nederlandse volk om haar verloofde „Don Carlos te noemen" is nog steeds van kracht en niet herroepen, on danks de aan het licht gekomen twijfels over de manier, waarop die naam is ont staan. Wat de achting voor ons blad te maken heeft met deze kwestie, ontgaat ons. Wij menen dat het verzoek van de prinses dient te worden gevolgd, zonder dat daarin ook maar het minst iets wil worden uitgedrukt ten aanzien van de waardering voor de betrekkingen van haar verloofde in het politieke vlak. Wij heb ben overigens het volle licht laten schij nen op alles, wat over die betrekkingen en ook over de naamkeuze aan de dag is getreden. Redactie. Voor het verkrijgen van visakten en bij- drage-bewijzen zullen voortaan in Haarlem legeskosten betaald moeten worden, aldus een door de gemeenteraad van Haarlem op 11 maart aangenomen voorstel. Een bijzonder onsympathiek voorstel en een even onsympathieke beslissing van de gemeenteraad. Een betrekkelijk kleine groep moet voor een extra bedrag aan gemeente-inkomsten zorgen. Kans op suc ces bij voorbaat verzekerd, want een vis ser wil nu eenmaal vissen. Wat de ge meente beoogt te doen met de extra in komsten is waarschijnlijk alleen het ge deeltelijk dekken van het salaris van de met de uitschrijving der akten belaste ambtenaar. Viswater wordt er zeker niet voor gereinigd; dit is in Haarlem mijns inziens eerder regel dan uitzondering. Hopelijk zal het gevoelen dat Gedepu teerde Staten over dit raadsbesluit ter kennis dienen te brengen aan de minister van afkeurende aard zijn. Op zijn laatst kan de beslissing van de minister echter pas op 30 juni worden verwacht; het wa re te wensen dat de vissers vóór 30 mei weten waar zij aan toe zijn. A. J. TER BEEST, Haarlem. Zeker een jaar lang zijn de samen slechts ongeveer vierhonderd meter lange Altenastraat en Plataanstraat in Haarlem wegens rioleren en asfalteren opgebroken. Tot zeer groot ongerief van bewoners, be zoekers en leveranciers, die al maanden lang onbegaanbare trottoirs of een onbe rijdbare straat vinden. Door de werkzaam heden is men ook al die lange tijd van lijn 2 verstoken. Hadden deze straten zelfs rekening houdend met de vorige strenge winter niet allang klaar moeten zijn? Wie betaalt deze abnormaal trage af werking? Kan ons gemeentebestuur voort aan openbaar een datum vaststellen waar op openbare werken, en/of aannemers uiterlijk gereed moeten zijn met bestra tingen? Want de ergerlijk trage gang van zaken in Altenastraat-Plataanstraat, waar nu pas het einde van de werken in het verschiet komt, staat helaas niet op zich zelf. J. DE HAAS, Haarlem-N. Binnen enkele weken werd ons tot twee maal toe voor de televisie de wreedste dierenmishandeling uit een op dit gebied onbeschaafd, barbaars land getoond; een stierengevecht met een zwaargewonde stier. Dit moet dierenvrienden, die res peet hebben voor Gods scheppingen wel diep treffen! De N.T.S. begrijpt dit waar schijnlijk niet en voelt ook niet aan dat zo'n beeld niet thuis hoort in een land waar de vorstin beschermvrouwe is van de Nederlandse Vereniging tot Bescher ming van Dieren, die zeer vele leden telt. Bespaart men ons dit in het vervolg, dit ongetwijfeld uit naam van vele dieren vrienden!!! G. PLAT-VINCENT, Laren. Naschrift: Ofschoon dierenvrienden ongetwijfeld ook wel van struisvogels hou den, mogen wij toch niet veronderstellen dat zij struisvogelpolitiek willen aanbeve len. Als ergens ter wereld symptomatische dierenmishandelingen kunnen worden ge signaleerd, dan is een publiciteitsorgaan verplicht dat facet te belichten in het ka der van de kenschetsing, die men van een bepaald land en zijn zeden wil geven. Dat was zeer duidelijk het geval bij de reportage over Spanje. Wij (en ook de t.v.-journalisten waarschijnlijk) zijn dan ook niet van plan het publiek iets te be sparen op dit of welk gebied ook, indien het naar onze mening behoort tot de de tails van een nieuwsbeeld. Met verzwijgen helpt men de arme Spaanse stieren trou wens op de slechtst denkbare manier. Redactie. In de rubriek „In en om de stad" heeft de redactie nogmaals de aandacht geves tigd op de woningnood in Haarlem. Zij heeft dit ondermeer gedaan door middel van een uitspraak van de heer Schippers, wethouder van volkshuisvesting. Deze doelde op de Boerhaavewijk en noemde het slechte weer en de arbeidstijdverkor ting de belangrijkste factoren voor het niet tijdig gereed komen van deze wonin gen. Het spijt me te moeten bekennen dat ik het niet helemaal eens ben met deze uit spraak. De winter heeft de zaak 13 weken stilgelegd een behoorlijke tijd dus, maar dit is toch echt de reden niet dat deze bouw zo traag gaat. Net zo min is de verkorte werkweek hier debet aan. Het grootste struikelblok is voor dit werk de leiding geweest en jammer genoeg heeft wethouder Schippers juist dit punt over het hoofd gezien. Het is jammer dat een wethouder er niet zo makkelijk toe komt een poosje in de bouw te gaan want an ders moest de heer Schippers eens probe ren op dit werk een aardig tempo te „draaien". Hij zou dan spijtig genoeg moeten con stateren dat dit hem door een tegenwer kende leiding onmogelijk gemaakt zou worden. Ik hoop dat deze brief van de blaam die op de bouwvakkers rust een beetje mag wegnemen. R. PRINS, Haarlem. - I t Met grote belangstelling heeft het be stuur van de Nederlandse Federatie van verpleeghuizen afdeling Haarlem-Heem stede, kennis genomen van de open brief van de Plaatselijke Huisartsen Vereniging van Haarlem en omstreken aan B. en W. van Haarlem en omliggende gemeenten. Gezien het beroep dat dagelijks wordt gedaan op de leden van haar afdeling, kan het bestuur de verontrusting van de P.H.V. volkomen onderschrijven, zelfs indien de plannen van de afdeling Haarlem-Heem stede in de naaste toekomst gerealiseerd kunnen worden. De afdeling overweegt deze plannen in handen te leggen van een stichting, welke met de ontwikkeling en uitvoering van deze plannen zal worden belast. Daarnaast zal de afdeling streven naar die snelheid van ontwikkeling welke in de open brief, wordt voorgestaan. Namens het bestuur van de Nederlandse Federatie van Verpleeghuizen, afdeling Haarlem-Heemstede secretaris W. F. SNIJDERS In deze rubriek worden eenmaal per week brieven opgenomen, die met uit drukkelijk verzoek tot publikatie aan de redactie worden toegezonden: voorwaar den tot publikatie zijn: Het onderwerp dient van genoegzaam algemeen belang te zijn en uit het oog punt van dat algemeen belang te zijn beschouwd. De Inzender moet de brief met zijn volle naam en adres ondertekenen en instemmen met de vermelding van zijn naam en woonplaats. (Dus geen pseudo niem of Initialen). De brief moet gesteld zijn ln behoorlijk Nederlands en in begrijpelijke, beknopte vorm. De redactie behoudt zich het recht voor de brief ter publikatie te bekorten op niet essentiële punten, of opneming te weigeren. Opneming van een bepaalde brief be tekent allerminst, dat de redactie het eens ls met daarin vervatte meningen of argumenten. Met verontwaardiging zal ieder welden kend mens hebben kennis genomen van het persbericht, dat vandalen op erger lijke wijze graven op de begraafplaats aan de Kleverlaan hebben vernield Het is te hopen, dat dit laffe grafschennend ge spuis spoedig zal worden gevat. Als bijkomende straf zou de rechter hen bijvoorbeeld kunnen verplichten gedurende een jaar in vrije tijd grafstenen schoon te maken. Mogelijk dat deze „heren" het in de toekomst wel zullen nalaten de rust plaats van onze geliefde doden te vernie len en te besmeuren. J. VAN DER LINDE, Haarlem. Onlangs maakte ik bij een telefooncel (en dat was niet de eerste keer) mee dat er mensen zijn, die zich heel lange ge sprekken veroorloven, terwijl er mensen buiten in de felle kou staan te wachten. De allerlaatste keer, dat ik weer zo iets meemaakte, ben ik uiteindelijk maar weg gegaan. Daarvoor zijn de telefooncellen er toch niet?? Mevrouw PAAP-KAMSMA, Haarlem-Noord Naschrift: Helaas zijn de telefoon cellen daar na juist wél voor. Wij be doelen, dat zij dienen om mensen gelegen heid te geven te telefoneren, lang of kort. Als de beleefdheid eist dat men het kort maakt, omdat anderen in de koud wachten, dan kan het onderwerp wel eens eisen dat het toch lang duurt. Dat kan men men niet reglementeren. Het is een kwestie van menselijke omgangsvormen. Er zijn en blij ven beleefde, behulpzame mensen en on beleefde botterikken. Dat probleem zult u en zullen wij nooit uit de wereld kunnen helpen! Redactie. Leef niet in spanning, door de gedachte, als ik maar op tijd ben I Onze merkhorloges waarborgen u steeds de juiste tijd en dat geeft u de rust die u zo nodig hebt. Zeer vele goede merken, o.a. CERTINA - BAUM MERCIER - PRISMA - INDUS en UNION voldoen aan de hoogste eisen. U weet het adviseert u goed grote houtstraat 49 telefoon 2 00 49 het huis met het carillon Vorig jaar zijn er ruim 33 miljoen kin derpostzegels verkocht, die samen aan toe slagen f 2.344.440,85 hebben opgebracht. Aan de kinderpostzegelactie 1963 heb ben ongeveer 550.000 leerlingen van 8300 scholen meegedaan. Hun prestaties over troefden die van 1962 noghun omzet steeg namelijk met 140.000 zakjes kinder zegels en 110.000 mapjes prentbriefkaar ten. Met elkaar was de netto-opbrengst van de actie dank zij de activiteiten van kin deren, comité's en ambtenaren 3.300.000 gulden, dat wil zeggen 275-000 gulden meer dan in 1962. Bij de start van de kinder postzegelacties in 1924 was de opbrengst 50.000 gulden. Geref. Kerken Vrijgemaakt Bedankt voor Marknesse (N.O.P.) J. Geersing te Zuidwolde (Dr.).

IJmuider Courant | 1964 | | pagina 5