Neem nü een kwartaal-abonnement Verbreding Hagelingerweg EERSTE IJMUIDENSE TOKO Kom kijken Fa. ROMEYN i r De nummers tot 1 april a.s. gratis IJmuider Courant k Roolvink en Beernink spraken over fusie voor AR en CHU in IJmuiden I Jmond heeft drukke weken voor de boeg FILM EN FILMWERELD S „MASTER" COSTUUMS Virgin wool 179.- RAINCOATS v.a. 56.- alle modekleuren SP0RTG0LBERTS PANTALONS Uni-streep dessins Bel-o-fast Tricot Nylon WEEKENDERS Wandelen met Pasen f VRIJDAG 20 MAART 1964 HERENKLEDING MODE Uit onze OVERHEMDEN-CORNER: Marktplein - Tel. 4206 v;j§ .J per kwartaal 9.75 Wat van U bij? DEMONSTRATIE VOL-AUTOMATISCH WASSEN in „de Oude Klinck", Kennemer Theater - Zeestraat 41, Beverwijk Zeestraat 54 - Telefoon 25537-02510 CASTOR WASAUTOMATEN FRIGIDAIRE KOELKASTEN HOENSON VERWARMING VELO WASAUTOMATEN IJmuiden (C i t y). Het is ons niet bekend of Elvis Presley al veel van zijn populariteit heeft moe ten afstaan aan de nieuwe teener-idolen, die telkens weer andere lawaaimakende effec ten moeten verzinnen om hun kortstondige gunsten te veroveren. In ieder geval wordt men van vrijdag tot en met zondag in City weer eens aan zijn be staan herinnerd. Hij speelt dan namelijk de hoofdrol in „Elvis in Acapulco", een mon daine Mexicaanse bad- laats, waar Elvis als „admeester-zanger met behulp van zijn smeltende stem, een gitaar en conga drums temidden van een serie verblindend schone vrouwen in tropische nachten zijn hart nog eens als vanouds mag ophalen. Met als tophit „Bossa Nova Baby". Elvis, doe je best! Elvis Presley in zijn element in „Elvis in Acapulco" (City). DE ITALIANEN kunnen maar niet ge noeg krijgen van het ijverig bijeenfilmen van bizarre aspecten uit het moderne le ven. Ditmaal is het „Universo di notte" geworden, een bont en afwisselend schouw spel van wat er zich des nachts overal op de wereld kan afspelen: van striptease tot hanegevecht, van Vince Taylor tot de Blue Bell Girls uit het Parijse Lido en van Paule Wang's exotische dansen tot het eten van levende muizen. Goede variété voorstellingen en shows in Parijs, Hong kong en Madrid worden afgewisseld met fraaie opnamen van plaatselijk en lande lijk schoon, waardoor de film zelfs af en toe nog een educatief karakter krijgt. Van maandag tot en met woensdag kan men dus weer voor een dubbeltje plaatsnemen op de eerste rang. DOOR HET SCHANDAAL rond de ge ruchtmakende Keeler-affaire in Engeland is het enigszins op de achtergrond ge raakt, dat ook Duitsland zijn Rosemarie Nitribitt heeft gekend. Het enigszins na vrante leven van zulk een dure vriendin van grote zakenlieden en leidende indus triëlen is het onderwerp geworden van de film „Het meisje der zonde", waarmee donderdag met Belinda Lee in de hoofd rol het weekprogramma van dit theater wordt afgesloten. Burt Lancaster in een spectaculaire scène in „De Vlam en de pijl" (Stadsschouwburg). (Stadsschouwburg) Een drama tische periode uit een schilderachtig ver leden heeft de stof opgeleverd voor „De vlam en de pijl", welke kwasi-historische film hier van vrijdag tot en met zondag draait. Burt Lancaster speelt hierin de rol van de dappere bevrijder, die rond de mid deleeuwen zijn stad Granezia van de ti rannie der Duitse overheersers verlost. Een sappig avonturenverhaal, waar ook het spel van de zevenjarige Gordon Ge- bert nog in kan worden bewonderd. Zon dagmiddag mag men zich dan nog eens vergapen aan de legendarische filmhond Rin-Tin-Tin in „De dappere wolfshond". Irving Wallace heeft destijds een best seller met een wetenschappelijk tintje ge schreven dat hij „Het Chapman rapport", noemde; zijnde het verslag van een psy chiater, die in een voorstad van Los An gelos een onderzoek heeft ingesteld naar het sexuele leven van enige vrouwen, die zich vrijwillig voor deze enquette beschik baar stelden. De gelijknamige film ver toont vier van de onderzochte gevallen en achtereenvolgens krijgen we aldus het ver haal te zien van een getrouwde vrouw met kinderen (Shelley Winters) die uit teleur- stelling een avontuur begint, maar daarna toch weer berouwvol in de schoot van haar familie terugkeert; van een andere ge trouwde vrouw (Glynis Johns) die zich voelt aangetrokken tot een meer robuuste fysiek dan haar eigen man te bieden heeft, maar van haar verlangens in die richting weer snel wordt genezen; van een nymfomane (Claire Boom), die de op lossing van haar problemen in zelfmoord zoekt en van een jonge weduwe (Jane Fonda), die vreest voor het huwelijk on geschikt te zijn, maar door een jonge assistent van dokter Chapman van haar angsten wordt genezen. Regisseur George Cukor heeft deze psychiatrische gevallen verfilmd, waarmee een boeiend verhaal ontstond, dat mede door enige pikante trekjes dinsdag en woensdag wel de no dige belangstelling zal trekken. Beverwijk (Kennemer theater). Met een onmiskenbaar vakmanschap werd door de betrekkelijk jonge regisseur Marcel Op- hüls met „De avonturiers" een misdaad komedie gemaakt over twee aan elkaar gewaagde oplichters, die samen gaan wer ken om een ander stel gauwdieven de voet dwars te zetten. Het zijn Michel Pollard (Belmondo), jazz-musicus en gokker die in geldnood zit en ex-vrouw Cathy (Jean ne Moreau), die zich wil wreken op twee zakenlieden die haar vader hebben geruï neerd. Het wordt een spelletje met wis selende kansen, van bedriegen of bedro gen worden en tot het laatst blijft het on zeker wie het strijdperk als overwinnaar zal verlaten. Met diverse andere beproef de krachten is een vrolijk, zij het wat in gewikkeld en verwarrend geheel ontstaan, dat stellig tot geschikt bioscoop-amusement kan worden verklaard. Van vrijdag tot en met zondag. ONDER DE AANLOKKELIJKE titel „Een bed voor twee" gaat een Duitse filmkomedie schuil, waarmee regisseur Rolf Thiele met zijn verhaal over de vroeg rijpe en sterk erotisch ingestelde Jean de Werth een goede gooi doet naar de Franse frivoliteit. Jean fladdert name lijk van het ene amoureuze avontuur naar het andere, tot hij de ware liefde leert kennen bij een Frans meisje. De di recteur van zijn gymnasium betrapt de geliefden bij hun eerste samenzijn en Jean wordt voor zijn verdere opvoeding naar de kazerne gestuurd, terwijl de Frangaise naar het klooster gaat. Bij het uitbreken van de eerste wereldoorlog krijgen de ge lieven, dank zij de bemoeienissen van de nieuwsgierige tante Arabelle gelegenheid elkaar weer te zien en het einde van de film laat in het midden of Jean de roep stem van het hart, dan wel van het va derland zal volgen. Het lukt Rolf Thiele stellig deze a-morele klucht de lichte toon mee te geven waar een dergelijk frivool verhaal om vraagt, zodat men weer is in gelicht over het adres, waar men zich van maandag tot en met woensdag kos telijk kan amuseren. Voorts heeft men voor de voorstelling van zaterdagnacht „Privéleven" nog eens ingezet, met in de hoofdrol niemand min der dan Brigitte Bardot, op wier veelbewo gen leven deze film moet zijn gebaseerd Tenslotte zondagmiddag John Wayne in „De comancheros" een western van de be tere klasse. (W.B.-t heater). Het weekprogramma van dit theater wordt vrijdag en zaterdag geopend met „Hongkong affair", een ro mantische historie over misdaad en opium smokkelaars, met de mysterieuze miljoe nenstad Hongkong als exotische achter grond. Daarna is zondag en maandag de jeugdmisdaad aan bod in de Duitse film „Op de drempel van de misdaad", waar in de Amerikaanse regisseur Gerd Oswald een beeld geeft van de manier, waarop een bende jonge wegpiraten met behulp van een lieftallige lifster op de grote Duitse unie De ondergetekende straat .-, plaats ....x.:.v. .>-•»: wenst m.i een abonnement op Handtekening V kunt deze aanmelding per post opzenden of meegeven aan de bezorger in uw wijk autowegen automobilisten tot stilstand brengt en berooft. Leider van de bende is, zoals later blijkt een mislukte jongeman, de zoon van een aan de drank verslaafde dokter, die tenslotte zelfs niet voor moord terugdeinst en aldus door zijn eigen vader bij de politie moet worden aangegeven. Voor de variatie draait zondagmiddag nog „Gun battle at Monterey", met Sterling Hayder in de hoofdrol. (Luxor). Jean Bruce was een Frans auteur die uit tijdverdrijf sensatieroman netjes begon te schrijven en na enige mis lukkingen de figuur van de geheime agent O.S.S. 117 creëerde, waarmee hij interna tionale roem en een groot inkomen ver wierf. Voor hij vroegtijdig bij een auto ongeluk zijn einde vond, schreef Bruce bij na honderd avonturen van zijn onoverwin nelijke held en het lag voor de hand dat ook de filmindustrie zich van zijn geestes kind zou meester maken. Aldus verfilmde André Hunebelle „Geheim agent O.S.S 117 en het mysterie van de verdwenen dui ker" en daarmee kan men dan kennisma ken met het tegenwoordig zo populaire genre van de harde politiefilm met veel sadisme en sex, waarbij het soms wat meedogenloze gedrag van de hoofdfiguur wordt geëxcuseerd door het feit, dat hij de westelijke belangen verdedigt tegen een niet-genoemde vijand. Ook O.S.S. 117 be hoedt het westen voor een „grote ramp" en dus zij hem zijn hardhandig optreden tegen verleidelijke spionnen en de handlan gers van de (niet genoemde) vijand van harte vergeven. Van donderdag tot en met zondag. Zondagmiddag „De zoon van Lassie,' het spannende verhaal van een trouwe hond, die een Engelse parachutist in Noorwegen uit handen van zijn Duitse be lagers houdt en naar de vrijheid voert. Van maandag tot en met woensdag kan men vervolgens de Zweedse en openhar tige film „Chans" gaan bekijken. Deze werd door Gunnar Hellström vervaardigd naar de roman van Brigitta Stenberg, waarin de hoofdpersoon een meisje is dat weinig kansen in het leven krijgt, nadat zij al vroeg met het verbeteringsgesticht heeft kennisgemaakt. Na haar ontslag uit dit instituut vindt zij weinig steun bij haar teleurgestelde ouders en zoekt zij steun bij een inwonende oom, die haar prompt ver leidt. Als ze met haar verleider wordt ge snapt ontstaat er een huiselijke nazie, die haar doet besluiten de ouderlijke woning te verlaten. Dit wordt aanleiding tot een proces dat van kwaad tot erger leidt en dat haar aan het einde opnieuw in het op voedingsgesticht doet belanden. De samenwerkingscommissie uit de AR kiesvereniging te IJmuidenn en die van de CHU, hebben woensdagavond een bijeen komst gehouden in restaurant Royal aan de Kennemerlaan, waar de heren H. K. J. Beernink, lid van de Tweede Kamer, voor zitter van de CHU en B. Roolvink, lid van de Tweede Kamer het woord voerden. De heer Beernink betoogde, dat het uiteen gaan van Knijper en Lohman in 1908 voor de tegenwoordige tijd niet meer van be tekenis is en dat de beginselprogramma's van beide partijen elkaar bijzonder wei nig ontlopen. De heer Beernink had er begrip voor, dat beide partijen naar elkaar toegroeien, maar hij vestigde er de aandacht op, dat er toch geen electoraal succes van een sa mensmelting is te verwachten, omdat men ook in de Nederlandse politiek theologisch denkt. Kerkelijke eenheid zou een zeer grote stimulans zijn voor de politieke eenheid, maar in een omgekeerde volg orde zag hij bezwaarlijke aspecten. Er bestaat in de CHU een krachtige oppositie tegen een samengaan en men diende er in AR-kringen meer rekening mee te houden dat zoiets niet van een leien dakje gaat. Overigens meende de heer Beernink dat de samensmelting voor 1984 wel een feit zal moeten zijn want anders kan men de zaak wel voorgoed afschrijven. Nadat de heer Roolvink zijn vjsie ten beste had ge geven en voorzichtige twijfel had uitgespro ken ten aanzien van enkele punten in het betoog van de heer Beernink, heeft men na de pauze de aanwezigen gelegenheid gegeven tot het stellen van vragen, waar op een geanimeerde discussie volgde. -A' De ingrijpende verbeterin gen aan de Hagelingerweg in Santpoort maken het noodzakelijk, dat ook een gedeelte van het winkelpand op no. 75, waar de n.v. v/h A. Tabernal en Zn. een af deling huishoudelijke artike len heeft ondergebracht, van de rooilijn wordt verwijderd. Zodra Gedeputeerde Staten de overeenkomst tussen de eigenaar en het gemeente bestuur het vereiste fiat heb ben verleend, zal met de werkzaamheden een aan vang worden gemaakt. Deze zullen bestaan uit een ge deeltelijke afbraak van het perceel, waarbij van het aan de Hagelingerweg gelegen gedeelte slechts twee meter kan worden gespaard. De rest moet aan de nieuwe rooilijn worden opgeofferd, waarna het overblijvende gedeelte zal worden gemo derniseerd en bij de be staande laagbouw aangepast. Het resultaat zal bestaan uit een fraai en modem winkel pand met magazijnen en enige etalages, plus een ruime bovenwoning. Het is geen stukje Sant- poortse historie dat hiermee tot verdwijnen is gedoemd, want het oude boerderijtje, dat vroeger het landelijk karakter van deze omgeving bepaalde, werd reeds onge veer zestig jaar geleden van bestemming veranderd. Slechts de oudste inwoners zullen zich nog kunnen her inneren, dat hier een boom kwekerij van Groenewegen werd gevestigd, waarvan de eigenaar echter na enige .■jaren failliet moest worden verklaard. Later rendeerde een bloem- en groentekwe kerij evenmin, zodat het ter rein omstreeks 1925 werd gekocht door de heer Obbes, die er een meubelzaak be gon, waarvoor de voorraad door het achtergelegen fa briekje werd geleverd. Tien jaar geleden werd de heer A. Tabernal eigenaar, die er zoals reeds gezegd, een af deling huishoudelijke arti kelen vestigde. Wanneer het nieuwe pand zal worden ge opend is nog niet bekend, zodat een en ander misschien zal samenvallen met de her denking van het 75-jarig be staan van deze oude en be kende Santpoortse familie zaak, welke in 1889 werd gesticht en in de loop der jaren door vier generaties- Tabernal tot 'bloei is ge bracht. In het tijdvak van 7 maart tot en met 13 maart 1964 werden in de gemeente Vel- sen de volgende voorwerpen als gevonden aangegeven. Kinderwantje, kinderpor temonnee, melkkrat, hand schoen (links), zwembroek, handdoek en washandje, paar rode kinderwantjes, paar dameshandschoenen, kindermoccasin, cowboyhoed, autoped, tortelduif, rubber pak met capuchon, zilveren ketting met medaillon, elektr. autoscheerapparaat in etui, sleutel, fox-ternier, heren- bril, autoped, portemonnee, 4 meter touw, ring m. sleu tels, zaklantaarn, wieldop V.W., bankbiljet, herenpols horloge, bril in koker, paar witte handschoenen, cow boylaarsje, paar wanten, gouden ring m. groene steen, meisjesvest (geel), heren portemonnee met inhoud, paar wanten, herenpolshor loge, rozenkrans, parkiet, goudfazant, vierkleuren pot lood, broche met blauwe steentjes, broche, porte feuille inh. foto's, blouse, deel van autocrick, zwarte hond met bruine halsband, windjack en broekje, pot lood. Inlichtingen betreffende deze gevonden voorwerpen zijn te verkrijgen dagelijks aan het hoofdbureau van politie. De gedeponeerde voorwerpen zijn aldaar te verkrijgen elke dinsdag en vrijdag van 16.30 uur tot 17.30 uur. IJmond's wandelsportver eniging „De Kennemer Ja gers" heeft voor maandag 30 maart (Tweede Paasdag) enige wandeltochten uitge schreven, waarvan de af standen zijn vastgesteld op respectievelijk 10, 15 en 25 kilometer. Tevens is hier voor senioren een puzzel- tocht aan verbonden. De start is 's morgens tussen 10 en 12.30 uur van hotel „Ken- nemerhof" uit, aan de Ken nemerlaan. Inschrijven bij de heer H. C. Smit, Lange Nieuwstraat 408, of aan de start. Voorts werd op de onlangs gehouden ledenvergadering besloten tot de oprichting van een jeugdgroep, voor wandelaars van tien jaar af. Ook bestaan er plannen vol gend jaar het dertigjarig jubileum van de vereniging feestelijk te gedenken. tig koopt) te openen. De heer Van Staveren heeft zelf ver scheidene jaren in Indonesië doorgebracht. Uit eigen er varing weet hij dus aan welke eisen de bami- of nasischotel moet voldoen wil zij de kenners tevreden kunnen stellen. De gekruide toespijzen (sajoers en sam bals) en andere lekkernijen als loempia's, pasteitjes en fricandellen, die hij ver koopt worden niet in massa in een fabriek gemaakt maar door dames die daarin een lange Indische ervaring heb ben. „Alleen dan hebben mijn klanten de zekerheid dat wat ze kopen op de echte Indische manier klaar gemaakt is", zegt de heer Van Staveren. Hij voelt er niet voor om grote voor raden van deze spijzen in zijn winkel te bewaren. Dat zou de versheid van het produkt immers niet ten goede komen. Die versheid is wel gegarandeerd wan neer kopers het verlangde een dag van tevoren bestel len, in de winkel of per telefoon. Hoewel de eerste IJmui- dense toko met zijn voor een Nederlander zonder In dische ervaring nogal schil derachtige voorraad nog maar pas is geopend, is de heer Van Staveren optimis tisch gestemd voor de toe komst. Daarbij ziet hij zijn klantenkring niet beperkt tot IJmuiden en Velsen maar hoopt hij ook daarbuiten aan de vraag naar zijn produk- ten te kunnen voldoen. Rijsttafel en bamischotel zijn in ons land al aardig ingeburgerd. De Nederlander heeft vooral na de laatste oorlog naast de stamppot en boerenkool met worst de nasi en bami goreng leren waarderen. Zelfs velen die nog nooit de tropenzon op hun hoofd hebben voelen branden zijn grote liefheb bers van Indisch en Chinees eten geworden. Zie maar eens naar de drukbezochte Indisch-Chinese restaurants die de laatste jaren in tal van steden vaste voet aan de grond hebben gekregen. En het zijn heus niet alleen de oud-Indischgasten die een pittige nasi- en bami maaltijd weten te „kokke rellen". Een en ander bracht met zich mee dat de vraag naar de ingrediënten waar mee deze gekruide schotels bereid worden sterk is toe genomen. In een levensmid- delenbedrijf dat met zijn tijd mee wil gaan, zullen deze exotische produkten dan ook stellig niet ontbreken. Daar naast doen de gespeciali seerde Indische winkels (toko's) goede zaken. Voor de heer J. F. J- van Staveren was deze ontwik keling aanleiding aan de Meeuwenlaan 10 in IJmui- aen-Oost zijn „Toko Seneng Beli" (winkel waar men pret- '(iiiiiuiiiiiiiiiiiuiiiiiiiiiuiiiiuiuiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiuiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiuiuiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiuiiiuiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiuiiiiiuiiiiiimuiiiiiiuiitiiiiiiiiiiiiiiiiuiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiuiiiiiuiiiiiiiiiiiuiuiiiiuiiiiiiiiiuiuuiiuiii. De handbalvereniging IJmond neemt zaterdag in Overveen met een dames- en herenteam deel aan het traditionele ClOS-zevenhandbaltoernooi. Op zaterdag 28 maart ontmoeten twee IJmond-dames- teams Zweedse dames, die tijdens de paas dagen in deze omgeving verblijven. Twee de paasdag is gereserveerd voor het grote jaarlijkse paas-handbaltoernooi. Hieraan neemt IJmond deel met twee dames- en twee herenteams. Voorts zal er een flink aantal jeugdwedstrijden op deze dag wor den afgewerkt. Voor de competitie gaan de IJmond- dames zondag op bezoek bij ADO in Heemskerk. De heren van IJmond bezoe ken BHC. De opstellingen zijn: IJmond- dames: B. de Graaf; A. Wijnberg en M. de Vries; L. van der Mey L. Blom en J. Sleij- zer- H. Dijk, A. Eckhard, W. Hartog, G. Groenhof en N. Blok. IJmondheren: Van der Pol, Stedelaar en Stiefel; Beentjes, Dijker en Huijser; Huijbens, Minnes, Kles- ser, Groenhof en Wassenaar. op VRIJDAG 20 MAART, 's middags van 25 uur en 's avonds van 79 uur en ZATERDAG 21 MAART, 's morgens van 1012 uur en 's middags van 25 uur. 5 kg met en zonder complete droging, vanaf 998.

IJmuider Courant | 1964 | | pagina 7